Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29901) MornKapitány válasza #32577792 (#29899) üzenetére


MornKapitány
tag

Esetleg még egy bios frissítést megérne a dolog, ha nem a legújabb bios van a gépeden. Ha aránytalanul magas a fordulat és a hang szokták javítani.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29902) Dell XPS válasza Baland07 (#29897) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

nekem kicsit homályos a szervíz álláspontja, mert egy ilyen hibajelenség több lehetőséget is felvet. Nyilván ilyenkor (gondolom laikusként) teljeskörű vizsgálatot végez (adapter, csatlakozások, alaplap, tápaljzat, terhelési teszt melegedére, stb), és így hozza meg végleges megállapítását, ill. árajánlatát, elkészítési idejét.
Amennyiben megállapítható, hogy táp IC-vel van a probléma (töltésvezérlő-elektronika), akkor az adapter cseréjével orvosolható.

Drágább lenne a beszerezhető adapter, mint maga a gép és ettől gazdaságtalan a javítás, vagy valami kimaradt? Nem lehetséges, hogy az alaplap táp-áramkör ellátására gondoltak (alaplap csere, náluk..) ??

Nincs valami félreértés?

/másik topic-ban is megválaszolva../

Üdv, Dell XPS

(#29903) Pocok256


Pocok256
veterán

Valaki nem tud valami tippet ahhoz, hogy tudnék backlight -ot varázsolni a hp pavilion dv6 6b08eh laptopomnak a billentyűzetébe ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29904) NEMO1968 válasza #32577792 (#29899) üzenetére


NEMO1968
őstag

Csak egy jó tanács.
Ha már belenyúltál egy progival a ventivezérlésbe,nagyon kuksizd akkor a hőfokokat.
Legalább egy hétig mindenféle terhelésnél.
HP-éknek fura elképzelésük van a hűtés hatásosságáról.
Én is ezzel vittem hozzá a gépem,hogy maxon megy a venti.
Megcsinálta,erre érdekes dolgot produkált.
Felment a hőfok,a venti meg lelassult,és idővel megsült a GPU.
Vissza a kollégához,megcsinálta és feltekertük ismét maxra a ventit.
Azt a kis zúgást inkább elviselem,mint hogy hetente javíttassam.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29905) Vlaszij válasza albi31 (#29898) üzenetére


Vlaszij
csendes tag

Akkor ok:)

(#29906) SzaboZE válasza NEMO1968 (#29904) üzenetére


SzaboZE
addikt

Sajnos minden héten akad egy felhasználó, akit zavar a venti és úgy gondolja ő majd lecsendesíti. Nem győzöm elégszer elmondani, hogy a gyártó nem hülye és nem a felhasználó zargatásaképpen megy a ventilátor. Egy bolondbiztos beállításon van gyárilag, ami biztosítja, hogy ne melegedjen túl semmilyen helyzetben a gép. Ezen lehet csiszolni, ha mondjuk valaki hűtőpadot használ, netán feszültségértékeket állít, lehet variálni vele, de ész nélkül húzigálni a fordulatszámot nem kifizetődő :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29907) albi31 válasza Dell XPS (#29902) üzenetére


albi31
senior tag

Nincs félreértés,egyszerűen ezzel lerázták a kedves ügyfelet(nem akarták elvállalni a munkát,vagy gőzük sincs a hibáról),és rosszabb esetben kifizetettek vele 3-4-5-6eFt-t bevizsgálás címén!Persze,teljesen abszurd ahogy az ügyfél leírta,vagyis azt mondották egy kb 12-13eFt-s javítási költségre(már ha az a hiba),hogy nem gazdaságos...röhej az a szerviz!

Ui.:nem a notebook töltővel van a baj,hanem az alaplapon lévő töltő áramkörrel,már ha lehet hinni annak az ominózus szerviznek!

[ Szerkesztve ]

(#29908) albi31 válasza SzaboZE (#29906) üzenetére


albi31
senior tag

Ott a pont!..bár annyit hozzá tennék,hogy ez a "felment a fordulatszám"általában nem eredeti állapot,vagyis egy idő után így kezdi el vezérelni a notebook a hűtését(érthetetlen okból),na és ez már tényleg idegesítő(pl:folyamatosan pörög 5000-s fordulaton...hát ember legyen a talpán aki egy fél órát is kibír)..és ekkor szoktak belenyúlni...aztán vagy sikerül vagy nem!

[ Szerkesztve ]

(#29909) Baland07 válasza albi31 (#29907) üzenetére


Baland07
csendes tag

:C Olyan szépen leírtad, van benne valami én is erre gondoltam!

[ Szerkesztve ]

(#29910) albi31 válasza Baland07 (#29909) üzenetére


albi31
senior tag

"Ezekből a szervizekből élek!" :D elmennek az elsőbe,asszongyák neki 30eFt,elmegy a másikba,asszongyák neki 32eFt-t,megtalál engem oszt mondom,hogy 17-18eFt,és örülünk egymásnak!..bár ne így lenne,mert a cél nem ez!

(#29911) NEMO1968 válasza SzaboZE (#29906) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nálam ez hiba volt.
Nem én kotorászt(att)am bele önkényesen a hűtés vezérlésébe.
Viszont figyu mit művelt a javítás után.
Bekapcsoláskor venti indul kb 1/2 gőzzel,GPU hőfok 30-35 fok.
Kis idő mulva venti lassul,GPU még mindig 35.
Terheléskor venti vissza gyorsul, GPU emelkedik 40-50-60 fokig.Venti szépen megy.
GPU 70 foknál :Y venti visszalassul alapjáratra,és ott marad.
A GPU megsül.
Na ebben mi a logika?
Melegem van lekapcsolom a légkondit!!!!!

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29912) klambi


klambi
addikt

szevasztok!
van1 envy 15 öm, nem tudom, hogy driver vagy windows 8 probléma, ezért megkérdezem itt is...
olyat produkál, hogy ha belépek néhány játékba, pl starcraft akkor nem a jack-en keresztül adja le a hangot, hanem átvált a saját belső hangszórójára...
na ezt hogy tudom kiküszöbölni?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29913) Pocok256 válasza klambi (#29912) üzenetére


Pocok256
veterán

Lejátszóeszközök -nél tiltsd le a kommunikációs fejhallgatót és a hangszóró és fejhallgatót tedd alapértelmezett eszközzé :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29914) #32577792


#32577792
törölt tag

no akkor pár gondolat, mert látom azért itt is van egy-két agyas

volt pár noti a kezem alatt már, HP is, egy NX7300, ez még ketyeg most is itthon
csendben, halkan, ahogy kell egy integrált vga-s notitól
volt már egy Z575AM, amit kicsit alulfeszeltem, kicsit tuningoltam és volt benne egy bika dedikált vga is, csendben és hűvösen tette a dolgát, néha bekapcsolt és utána le
volt egy i5-ös L850, szintén egy erős vga-val, a cpu még játék alatt sem érte el a 80 fokot, venti persze ment, ha kellett, de ha nem, akkor csöndben volt
a 3-as szériás Samuról már nem is beszélek, pedig ott is i5 és nvidia vga volt

ez pedig egy nyamvadt i3-as procival, állandóan 5000 fordulattal hajt, mikor 30 pár fokos a cpu.. LOL
ha ez egy üzleti lapos, akkor mi van a játék terén a hp-nál??
ne vicceljünk már kérem, egyszerűen elbaszták a vezérlést a ventinek
jelen pillanatban 60 foknál 1-2 perc alatt visszahűl 50-re a hőfok, (más programok is ugyanazt a fokot mérik)

BIOS frissítés: hétvégén tervezem megejteni, mert nem valami friss, DE külföldi fórumokat olvasva, egy ez szériahiba ezeknél, a bios frissítés semmit nem oldott meg. gáz.

cpu-t fogom még újrapasztázni, arra még kíváncsi vagyok, lesz-e érdemleges hatása

tehát aki hasonló cipőben jár 4530s gépével, annak ajánlani tudom a programot, saját felelősségére persze

(#29915) klambi válasza Pocok256 (#29913) üzenetére


klambi
addikt

1. restart után ha ezt csinálom nem indul el a hp beats driver és olyan szokol rádiós hangja lesz az egésznek, viszont működik úgy abban igazad van!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#29916) Pocok256 válasza klambi (#29915) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát nekem dv6 nál ugyanúgy megy a beats és restart sem kellett hozzá :/ De örülök, hogy úgy ahogy jó lett :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29917) albi31 válasza #32577792 (#29914) üzenetére


albi31
senior tag

Amit írtál,teljesen jogos..bár ezt a kategóriát csak jóindulattal nevezném "üzletinek"..ezt csak a HP management-je próbálja elhitetni.
A venti vezérlés el van cseszve,de a legnagyobb baj,hogy azóta se tudják rendbe hozni,pedig meg tudnák,ha akarnák,szóval röhej!
Másrészt,egy kis kellemes csalódás a napokba..javítottam egy HP G62-t (Athlon II),szokásos s@arsággal...megjavít,kitisztít,Ventilátort belülről is,újrapaszta CPU-GPU,és lám halkan 45C körül IDLE-be teszi a dolgát..na,mondom,ez szép! :K

(#29918) premete válasza albi31 (#29917) üzenetére


premete
veterán

Sajnos az Elitebook 8460p-nél is állandóan ment a ventillátor, 38 fokon is , annyira zavart, hogy egy hét után eladtam. Próbáltam a bios frissítést, bios beállítást, semmit sem segített.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29919) Jorus


Jorus
nagyúr

HP 2560p-s hangszórója ma estére egyszer csak elkezdett pattogni. A lejátszott hangot nem adja ki, csak alig hallhatóan, és a hangszóró folyamatosan pattog, változó intenzitással. A 3.5-ös jack kimenetre fejhallgatót vagy erősítőt kötve a probléma nem jelentkezik. Ha kihúzom a csatlakozót, a hang elhal és csak a rendszertelen pattogás marad. Újraindítás, driver le-fel tevés, driver csere, stb. megvoltak, de semmi eredmény. Találkozott vki hasonlóval? (A topicban találtam egy hasonló esetet, de az esetleges megoldást nem leltem meg.) A gép még két évig garis.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29920) albi31 válasza premete (#29918) üzenetére


albi31
senior tag

Wáááóóó!

(#29921) #32577792 válasza albi31 (#29917) üzenetére


#32577792
törölt tag

igen, ettől várok még én is némi javulást
de ettől függetlenül ha nincs opció a gyári vezérlésben a szabályozásra, akkor az sem fogja csökkenteni azt
bár lehet, hogy 25 fokos lesz a proci...
tényleg kiábrándító a dolog
már értem miért ilyen a helyzete a HP-nek
és még azt mondják a lenovo G580 hangos, de kérdés, mihez képest :Y

(#29922) albi31 válasza #32577792 (#29921) üzenetére


albi31
senior tag

Sajnos,ez neked nem fogja megoldani a dolgot,a napokba volt nálam egy hasonló HP,ugyan ezzel a gonddal,hogy 5000-s Fordulaton ment,ha kellett ha nem..én fél napig rágódtam rajta,aztán a telefonszerelő barátom kitalált valamit,megcsinálta azóta jó..de ne kérdezd hogy mit csinált,a lényeg hogy egy fordulatszám szabályzó rendszert épített a ventinek..de hogy ő ezt normálisan letesztelte volna,azt kétlem,így majd az idő eldönti,hogy jó volt-e...eme állapotok ellentettje az ASUS K50-s sorozat,ott olyan halk a venti,hogy alig hallod,a CPU-GPU hőmérsékletek meg az egekbe....megoldás ott sincs!

(#29923) Thusor válasza Jorus (#29919) üzenetére


Thusor
őstag

Igen, én találkoztam ezzel a hibával. HP 2540p-nél. Nekem teljes alaplapcsere lett a dologból.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#29924) NEMO1968 válasza Jorus (#29919) üzenetére


NEMO1968
őstag

Valszeg meghalt a végfok a hangkártyán.
KillHates kollégával egyszer beszéltünk ilyesmiről,ő magyarázta.
Javítható tudtommal,de ha még garis,vidd be inkább.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29925) NEMO1968 válasza albi31 (#29922) üzenetére


NEMO1968
őstag

Neked írtam,de mindenkinek szól.
Akkor mit szóltok ehhez ?
Ennek mi lehet az oka vajon,és mit tudnák tenni ?

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29926) FingR86


FingR86
őstag

egyik ismerősöm adott egy hp pavilion g6 laptopot és sztem van egy kis gond a dedikált vga részével. A legfrisebb catalyst van rajta.

printscreen

vkinek vmi ötlet vagy tipp?

hjaa meg a proci hűtő is pörög mint az eszeveszett ha kell, ha nem

[ Szerkesztve ]

(#29927) Gabo0905


Gabo0905
aktív tag

Sziasztok!
az lenne a kérdésem, hogy hogy lehetne felvinni a monitor fényerejét ha a billentyűs "napocskával" nem tudom feljebb vinni? van-e esetleg olyan progi amivel feltudom húzni?

szerk.: megoldódott! egy bois resi kellet!

[ Szerkesztve ]

(#29928) atom18


atom18
aktív tag

üdv!

Érdeklődnék, hogy 100e-130e között milyen laptopot ajánlanátok filmezésre netre használnám, játékra nem!

(#29929) Pocok256 válasza FingR86 (#29926) üzenetére


Pocok256
veterán

A HP által adott drivert használj hozzá

atom18:
Itt érdeklődj

Amúgy ezt ajánlom ebben az árkategóriában.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29930) atom18 válasza Pocok256 (#29929) üzenetére


atom18
aktív tag

Rendben, már írtam is oda, de köszi a linket nem rossz masina, már jobb mint amit én néztem! :C

(#29931) LacBp


LacBp
tag

Sziasztok!

Van egy HP mini 100c 1010sh típusú netbook om. Egyik nap még elketyegett 1 órát az akkuról másnap kiírta, hogy nem töltődik az akku. Hp battery check ciklusok száma: 299/300 szóval gondolom elérte a vég, de a cellái még simán jók. De így ha kihúzom a töltőt rögtön kikapcsol. Nem is figyelmeztet. Van erre valami módszer akku cserén kívül?

(#29932) albi31 válasza NEMO1968 (#29925) üzenetére


albi31
senior tag

Láttam,de nem tudok mit hozzászólni...már gondolkodtam,hogy a fo@bookon felveszek az ismik közé egy HP-s fejlesztő mérnököt,oszt megvitatok vele egy pár kérdést! :K

(#29933) NEMO1968 válasza albi31 (#29932) üzenetére


NEMO1968
őstag

Értem,akkor bocsi a hangnemért :B .
Értetlenül álltunk a jelenség előtt mi is,gondolhatod.
Ráadásul volt a kollégánál egy hasonló gép,mint az enyém,az is ugyanezt produkálta,csak ott nem sült meg(még) a GPU.
A másik gép viszont tesztek alatt hűlni kezdett, a videoteljesítményből vett vissza.
Szal. valszeg szándékosan ilyen,de nem értjük mi benn a logika.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29934) albi31 válasza NEMO1968 (#29933) üzenetére


albi31
senior tag

Semmi baj nem volt a hangnemmel,nem mondtál semmi olyat.
Hát tudod,erre sajnos senkinek nincs ideje bent a HP-nál,mert orrba-szájba nyomni kell kifele az újabb és újabb "csodákat".

(#29935) Szimmanó


Szimmanó
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni HP Compaq NX6110 laptopba beépíthető Wireless kártya ügyében.
Egészen pontosan azt szeretném megtudni, hogy milyen kártyák kompatibilisek a fenti géppel, mert a most beszerelt BroadCom BCM9418MPAGH miniPCI kártyát nem fogadja el!

Köszönöm.

Üdv.:
Robi

Csak a változás állandó!

(#29936) albi31 válasza Szimmanó (#29935) üzenetére


albi31
senior tag

csak ami a HP NX6110-s un.wifi whitelist-jén van,minden mást elutasít!
Hogy ezt hol találod meg pontosan,azt esetleg a google segítségével.
Bár sok esetben módosított BIOS-l is lehet,de az nem egy egyszerű művelet.

(#29937) Szimmanó válasza albi31 (#29936) üzenetére


Szimmanó
csendes tag

Köszönöm!
Az azonban aggaszt kicsit, hogy több helyen olvasom a HP Branded megjegyzést, ezek szerint csak azt lehet beletenni, amibe a HP bejegyzi a nevét?
Akkor elvileg csak olyan alkatrész lehet megfelelő, amit HP laptoppból szedtek ki!

Csak a változás állandó!

(#29938) albi31 válasza Szimmanó (#29937) üzenetére


albi31
senior tag

Nincs mit!
Az NX6110-be csak NC6120-ból és NC6220-ból valósit tudsz beletenni,semmi mást!

(#29939) germinator66 válasza #32577792 (#29914) üzenetére


germinator66
aktív tag

Annak tuti nem így kéne működnie!

Mikor volt utoljára takarítva+pasztázva a noti?
Javaslatok:
- megcsinálni a fenit műveletet, amennyiben 1/2 évnél régebben volt
- dGPU kikapcsolása

Amennyiben a dGPU off, akkor sokszor lekapcsol a venti, ha megy is, alacsony fordulaton. dGPU-val valamivel hangosabb, de ott is lekapcsol, 40 fok alatt, némi hiszterézissel.

Mellesleg pont ezen látszik, hogy ezek üzletiek, itt elsősorban a hatékony hűtés, nem a zajszint a lényeg. A consumer kategóriára jellemző, hogy halkabb, de kevésbé hatásos a hűtés, értsd: jobban engedik melegedni.
Azt persze hozzátenném, hogy tényleg átlagon felüli a zajuk, ellenben a ház is max kézmeleg, akárhol fogdosod (HDD is max 35 fok!).

[ Szerkesztve ]

(#29940) Szimmanó válasza albi31 (#29938) üzenetére


Szimmanó
csendes tag

Kösz!

Akkor ennek megfelelően újrakezdem a keresést :)
Azért talán hasznos lehet, ha a végén megadom, hogy mit sikerült beleépíteni gond nélkül.

Csak a változás állandó!

(#29941) albi31 válasza Szimmanó (#29940) üzenetére


albi31
senior tag

Nincs mit!
Én tudom hogy mit eszik meg,de persze nyugodtan publikálhatod,ezzel majd valakinek segítve! :K

(#29942) #32577792 válasza germinator66 (#29939) üzenetére


#32577792
törölt tag

ezzel egy gond van csak, ebben nincs dedikált vga :)
a gép maga fél éves, állítólag bemutató darab volt
de egyébként is kell valamit kezdenem vele, mert a töltője szarakodik, hol ad neki naftát, hol nem
gondolom ez garancia keretén belül cserélendő?
régi laposom az aksys javította teljesen korrekten - még kijelzőt is kompletten cseréltek annak ellenére, hogy a HP szerint az nem garis lett volna, miután kértek be képeket a zsanérok melletti káva repedésekről - de itt kijönnek érte vagy be kell vinnem?

(#29943) Jorus válasza Thusor (#29923) üzenetére


Jorus
nagyúr

És NEMO1968: köszönöm a válaszokat! Ezek szerint hardveres a gond. Céges gép, szal jövő héten akkor viszem a márkaszervizbe.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#29945) germinator66 válasza #32577792 (#29942) üzenetére


germinator66
aktív tag

Akkor biztosan halkabbnak kéne lennie!

Mikori a gép?
Amennyiben bemutató darab volt, és te is fél éve nyúzod, bizonyosan megérett a takarításra! Gariba megcsinálják (a töltőt is)!
Neked kell bevinni, nem jönne ki érte (feltéve, hogy garis még).

(#29946) germinator66 válasza #32577792 (#29942) üzenetére


germinator66
aktív tag

Annyit hozzátennék, hogy ha tényleg 30 fokos a CPU, és annak ellenére megy a venti, akkor kicsi az esélye, hogy a kosztól van...BIOS (UEFI) update mindenképp legyen, aztán utána is vedd ki a pipát az UEFI-nél a "Fan always on when ac power" elől.
Mivel amúgy is kell szervízeltetned, említsd meg a takarítást, meg hogyha nem jabul a helyzet, a ventit is, feltéve, h tényleg max fordulaton megy alapjáraton is.

[ Szerkesztve ]

(#29947) robi baggio


robi baggio
tag

Sziasztok!
Drága sógor biost frissített HP 2magos amd turion procis laptopján.Pontos típust nem tudok most,de alap az biztos.
Azóta a gép hallhatóan bekapcsol (op rendszer bejelentkezési hangja), viszont a kijelző sötét és hdmi-n sem ad képet.
Valaki találkozott már ilyen jelenséggel?
Esetleg sikerült is megoldani valahogy?
Köszi előre is!
Robi

[ Szerkesztve ]

http://www.personenschutz-robert.at

(#29948) #32577792 válasza germinator66 (#29946) üzenetére


#32577792
törölt tag

A gep osszesen fel eves. Tobb helyen ahol tesztek vannak rola, elitik a, allandoan forgo ventit, mint zajforrad.

(#29949) germinator66 válasza #32577792 (#29948) üzenetére


germinator66
aktív tag

Értem.
Amennyiben otthagyod bekapcsolva, és "~0%" CPU kihasztnáltság mellett is folyamatosan pörög, biztos lehetsz benne, hogy valami bibi van. Az is érdekes lehet, ha akksiról használod, milyen?

(#29950) #32577792 válasza germinator66 (#29949) üzenetére


#32577792
törölt tag

itt egy teszt, ahol szintén említi a folyamatosan üzemelő ventit

[link]

ami viszont érdekelne, hogy ebben a cikkben multi touchpadról írnak, nekem ez nem megy, telepítettem a gyártói drivert és ezzel együtt sem
mit és hol kellene, hogy működjön?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.