Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30801) andreijj


andreijj
tag

Sziasztok!

Van egy HP 625-öm, ami egyszer már volt a szervízben mert nem ment a wifi. Kicserélték, nagy nehezen fel tudtam imádkozni egy olyan drivert amivel működött is (hivatalos oldalról), de mostanában probléma volt vele, úgyh újratettem az oprendszert. Persze most sem tudom működésre bírni a wifit, és a határán vagyok h kivágjam az egész lapost az ablakon. Tudtok valami tanácsot adni? Van valami speckó típusfüggetlen wifi driver? Vagy vihetem megint szervízbe? Ezer kösz.... ;)

(#30802) BénaNyurga válasza prebuds (#30800) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Hát akkor keress itt egy szakit az oldalon! pl: KillHates ő nem ver át ért is hozzá és eszközzel is jól el van látva!
(Ha pesti vagy)

(#30803) BénaNyurga válasza andreijj (#30801) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

eszköz kezelőben látja a gép egyáltalán ?
620-625-630 típus hiba hogy nem érzékeli megfelelően a wifi modult ilyenkor segíthet ha kiveszed és kicsit fogkefével a csatlakozó felületet megdörzsölöd esetleg az antenna csatlakozásait kicsit megmozgatod!

Persze csak abban az esetben ha volt már a kezedben laptop szétszedve és össze is raktad!

(#30804) andreijj válasza BénaNyurga (#30803) üzenetére


andreijj
tag

Szia!

Az eszközkezelőben a hálózati kártyáknál 3 elem van: két bluetooth, meg egy fast ethernet hálózati adapter, azokkal semmi probléma. Felette az egyéb eszközöknél van egy hálózati vezérlő, ami sárga felkiáltójeles (nem is talál illesztőprogramot neten keresztül). Az lenne a wlan? Megnéztem bnőm HP630-án, ott a hálózati kártyáknál két elem van: Atheros bgn wifi adapter, és egy realtek pcie fe family controller.
(Egyébként azzal is szívtam, nem is merem újratelepíteni a wifivel való sz@pás miatt)... :W :W :W

Most böngészem AIDA-val, az Eszközök/Windows eszközök/Hálózati kártyák listában sem találom az Atherso bgn wifi adaptert (a masik notin fenn van).

[ Szerkesztve ]

(#30805) BénaNyurga válasza andreijj (#30804) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Van egy driver genius nevű program van akinek bevállik van akinek nem ehhez csak net kell és általában leszedi a hardverhez megfelelő drivert azért írom hogy általában mert van hogy nem azt szedi le amit kéne de általában 85% megtalálja azt amire szükség van! Egy próbát megér szerintem :)

Persze a feltétele az hogy az adott eszköz neten legyen (gondolom kábelen feltudod kötni netre)

[ Szerkesztve ]

(#30806) andreijj válasza BénaNyurga (#30805) üzenetére


andreijj
tag

Köszi, megpróbálom...de elég bosszantó, hogy a wifi beizzítása több időbe telik, mint rendbe vágni az egész gépet mindennel együtt. De az Aida-ban ott kellene lennie nekem is a bgn adapternek nem? :U

(#30807) BénaNyurga válasza andreijj (#30806) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Ő erről nem vagyok meggyőződve hogy neki látnia kéne... ha nincs feltelepítve aida számára az olyan mint ha nem is lenne... :)

(#30808) prebuds válasza BénaNyurga (#30802) üzenetére


prebuds
aktív tag

köszi szépen!

(#30809) andreijj válasza BénaNyurga (#30807) üzenetére


andreijj
tag

Na feltettem a Driver Geniust, talált pár drivert, amelyeket letöltöttem, és telepítettem. Most a scan-nél semmit sem talál, tehát elvileg fenn van minden, Újraindítottam, eszközkezelőben továbbra sem látom a wifit, és a Driver Genius Hardware info-ja a Network adapter fülön ezeket írja ki:
- RealTek Semiconductor RTL8102E/8103E Fast Ethernet NIC
- Broadcom 802.11n Wireless Network Adapter (ennél a MAC adress és a maximum link speed unknown)
A wifi gombra továbbra sincs semmi reakció. Érdemes még szívnom vele órákat, vagy szervíz?
Kösz a segítséget.

(#30810) andreijj válasza andreijj (#30809) üzenetére


andreijj
tag

Na megoldódott. Újratelepítettem a drivereket, és a megfelelő windows update kellett... :C

(#30811) BénaNyurga válasza andreijj (#30810) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Örülök neki :R

(#30812) andreijj válasza BénaNyurga (#30811) üzenetére


andreijj
tag

Kösz a segítséget, nélküled tuti agyvérzést kaptam volna...istenkirály ez a driver genius :R

(#30813) cigam válasza andreijj (#30812) üzenetére


cigam
félisten

Azért egy próbát megért volna a HP SoftPaq Download Manager. Ezzel telepítheted az összes driver-t, és egyébb HP specifikus programot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30814) andreijj válasza cigam (#30813) üzenetére


andreijj
tag

Köszi a tanácsot, legközelebb azzal kezdem :)

(#30815) prebuds


prebuds
aktív tag

HP 6730b-s laptopommal van egy másik baj is: meghibásodott az akkumulátor, ezt a rendszer jelezte is nekem. Milyet érdemes venni? Én ezt találtam, ami árban jó.

Vagy honnan és milyet érdemes venni? Az eredeti iszonyat drága.

(#30816) BénaNyurga válasza prebuds (#30815) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Én többször vettem már bontott akkumulátort semmivel se rosszabb mint az új kivétel persze hogy nincs rá garancia! Szerintem jó választás lehet és még 1 év garit is kapsz mellé!

(#30817) prebuds válasza BénaNyurga (#30816) üzenetére


prebuds
aktív tag

Először azt írod, hogy nincs rá gari, utána pedig azt, hogy 1 év gari van hozzá... Amúgy honnan lehetne bontott akksit venni? Keresgéltem a neten meg itt a fórumon is, de nem találtam, persze lehet, hogy rosszul kerestem.

(#30818) ElVisZ


ElVisZ
tag

Sziasztok.

Adott egy 2011-s USA-ban vásárolt ProBook 6555b laptop, ma egyszer megfagyott a gép majd a bekapcsológomb hosszanti megnyomásával kikapcs, majd újra be és a num- és caps lock villogása fogadot (5-ször), azóta se kép sem hang (se venti, se meghajtó hang) .

Lehet ezzel valamit kezdeni vagy vegyem fel egyből a supportal a kapcsolatot gari ügyben?

A netes gari ellenőrzésen ezeket írja ki szervíz szintnek:

Std Office Hrs Std Office Days, Std Office Hrs Std Office Days, Global Coverage, Standard Material Handling, Standard Parts Logistics, Pickup by HP, 2 Business Days Turn-Around, No Usage Limitation, HP Ships to Customer Site

Ezek mit jelentenek?
Nekem kell feljuttatni a pesti központba vagy küldik a futár vagy hogy megy ez?

Előre is köszi a választ :R

(#30819) Dell XPS válasza ElVisZ (#30818) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ezzel nem tudsz mit kezdeni, alaplap hibája van a gépezetnek. Nagyon jó garanciád van, így vedd fel a kapcsolatot a support-al és mennek érte. Elvileg kettő napot írnak, mondjuk erre kiváncsi lennék, de megoldják az biztos.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30820) cigam


cigam
félisten

Mitől lehet az, hogy amikor felrakom a 3in1 nas dokolóra a gépet, teljesen véletlenszerüen átvált hálózatról akkumulátoros üzemre, ill. vissza? Sima tápról etetve nem csinál ilyent, szóval a dokkoló(csatlakozó) környékén van gubanc.

Sőt néha ficereg is.(bzzzzzz...) Mintha egy légy, vagy vmi hasonló bogár megpróbálna kiszabadulni. (Elektromos szikra?!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30821) Répapüré


Répapüré
tag

Ez tuti nem érdekel senkit, de off-ként azért beírom.:)
A Hp Dv 5-ösömön amit használtan vettem,volt egy kis kopás az egérpad mellet...
Addig piszkáltam, hogy lett egy nagy kopás.:)
Arra gondoltam, ragasztok oda matricát, de láttam Lamborghini laptopnál bőr megoldást...
Ma vettem vékony fekete bőrt amit valakivel beszegetek és az egérpad két oldalára megpróbálom felragasztani a szép cérnával szegett fekete bőrt.Úgy tervezem, hogy maradjon olyan felület amit nem fed be és akkor érvénysül az eredeti króm fénye is.Ha nem cseszem el, a bőr adhat egyfajta plusz minőségérzetet.Én szeretem az eredeti bőr dolgokat és így egyedivé tehetem a laptopom.
Gondolom, hogy sokak szerint hülyeség,és itt esztétikai dolgokról nem nagyon szokott szó esni, de így, off-kén egyszer kibírjátok.:))

(#30822) AxBattler válasza Répapüré (#30821) üzenetére


AxBattler
félisten

De érdekel, képet majd azért dobjál fel!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30823) cigam válasza Répapüré (#30821) üzenetére


cigam
félisten

Igen, igen, várhuk a képeket!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30824) redbiro


redbiro
őstag

sziasztok!

van egy 6910p-m, sima böngészés közben az alábbi hőmérsékletekkel:

a ventilátor is nagyon pörög és hangos is, de nem tudom mi okoz mit:
a melegedés miatt pörög a venti és azért hangos, vagy már döglik meg a venti és ettől meleg.:)

nincs tele porral, szóval nem az lesz a bibi.
ha ventit cserélek, az közvetlenül a procin fekszik, tehát újra kell pasztázni?

köszi,
red

it never gets easier, you just go faster

(#30825) BénaNyurga válasza redbiro (#30824) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

Újrapasztázni és ildomos gappadeket is cserélni!
Szerintem inkább a kenőanyagok járják a végüket...

(#30826) redbiro válasza BénaNyurga (#30825) üzenetére


redbiro
őstag

milyen vastagságú és mennyi gap pad kell ebbe?

it never gets easier, you just go faster

(#30827) BénaNyurga válasza redbiro (#30826) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

igen ezt jól nem tudom megmondani! csak ha már újrapasztázod azokat is illik átnézni hogy teljesen rendben legyen a hűtés és ne azon múljon hogy jó hogy új a paszta venti meglett nézve de a gappadek már törnek és emiatt melegszik mint az állat!

szervizben tudnak neked ebben segíteni mert nem mindegy a minősége és nagyon nem :R

[ Szerkesztve ]

(#30828) Fulmi


Fulmi
senior tag

Sziasztok!

Szeretnek egy megbizhato laptopot egy dell vostro 1400 utan, amit leginkabb filmezesre, doksik szerkesztesere, bongeszesre es ide-oda vivesre hasznalnam.

HP-bol egy 8440p gepet lattam itt PH-n: [link]

Mit gondoltok errol a 8440p-rol, vagy ugy eleve az EliteBook-okrol? Felveszik a versenyt a Latitude es Lenovo T szeriaval?

Koszonom a segitseget,
Fulmi

PS: A HP magyarorszagi szervize milyen? Nekem eddig csak Dell gepem volt, az nagyon szuper.

[ Szerkesztve ]

(#30829) cigam válasza redbiro (#30824) üzenetére


cigam
félisten

Mielött szétkapod, nézz egy proci használatot is ;)
Kinek mi a sima (Mennyi és milyen oldal).pl. A flash simán meghajthatja, mint zinger a varrógépet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#30830) albi31 válasza redbiro (#30824) üzenetére


albi31
senior tag

A ventilátort is szét szedted?..vagy csak kívülről megnézted,hogy koszos-e?Ellenőrizd még a hőátadó pasztát,mert ha szét van keményedve a chipek tetején,akkor azt eredményezi,hogy a hő nem jut át rajtuk,így a hűtés nem megfelelő,elégtelen.

(#30831) redbiro válasza albi31 (#30830) üzenetére


redbiro
őstag

köszi mindenkinek, az volt a probléma, hogy hiába nézett ki kívülről tisztának, belülről egy 3-4 mm vastag egybefüggő porfal(!) volt a levegő útjában.
szétszedtem, kipucoltam, a procit újrapasztáztam, a gap padok rugalmasak, azokhoz nem nyúltam.
eredmény síri csend és az alábbi értékek:

tehát a jelszó: ne higgy a szemednek, mindig szedd szét! ;)

it never gets easier, you just go faster

(#30832) sagit válasza redbiro (#30824) üzenetére


sagit
addikt

húgom 2510p-je is hasonlóan viselkedett, annyira túlmelegedett hogy le is kapcsolt
szétszedtem, mx2-vel újrapasztáztam, a venti mögött a bordánál full el volt dugulva ( kívülről nem látszott)

illetve minden melegedés elkerülése miatt kicsit meg is "tuningoltam" a hűtést:

az eredmény 64 celsius 20 perc everest stressz teszt után

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30833) BénaNyurga válasza redbiro (#30831) üzenetére


BénaNyurga
aktív tag

egyből szebben néz ki :)

(#30834) andreijj válasza redbiro (#30831) üzenetére


andreijj
tag

Épp kérdezni akartam, h mennyi az ideális hőmérséklet, mert az én notim is kezd melegedni/hangosodni.
1.5 éves hp 625, flash játékok alatt 75 fokra is felmelegszik a proci, ilyet eddig nem nagyon tapasztaltam. Nekiálljak szétszedni és átpasztázni? Notit még nem buheráltam, de gondolom hasonló a pc-proci pasztázásához csak minden kisebb :DDD
Csináljam meg én, vagy vigyem szervízbe? Az utóbbi pár napban iszonyat hangos....nem lesz ennek jó vége :N

(#30835) AxBattler válasza Fulmi (#30828) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyugodtan vedd meg, nem fogsz benne csalódni, ráadásul az eladó is nagyon korrekt! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30836) Fulmi válasza AxBattler (#30835) üzenetére


Fulmi
senior tag

Koszi a valaszt!

Akkor belevagok, es nemsokara en is a csapat tagja leszek :)

Fulmi

(#30837) MZperX75 válasza redbiro (#30831) üzenetére


MZperX75
addikt

Akartam írni fújd ki mert poros,pasztáznod sem kellett volna.
4-5 havonta azért kifújkálom a cuccot. ;)

HP 650-em van 5 hónapos egyenlőre ,hiba mentes. Valakinek tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

(#30838) AxBattler válasza Fulmi (#30836) üzenetére


AxBattler
félisten

Grats, de ha számít a hordozhatóság, akkor érdemes rápillantanod a kisebb Elitebook-okra is!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30839) n_stolz


n_stolz
tag

Hali!
HP nx6325-ös gépem van, lassan 6éves. Ma jelentkezett az a probléma, hogy elveszti a töltést, véletlenszerű időpontokban, majd szétszedve a mikiegeres kábelnél, és kicsit megmozgatva-visszadugva visszanyeri a töltést, majd megy pár percig, és ugyanez...
Hátul a géphez való csatlakozásnál kattogás hallatszott. Illetve, volt hogy leállt pár ilyen töltés/kiamaradás után, és nem töltött be a windows, újraindult párszor. Milyen gond lehet ez? Töltő vagy alaplap? Vagy mi a hiba oka?
Köszi előre is a tippeket! :R
Üdv

[ Szerkesztve ]

n_stolz

(#30840) albi31 válasza MZperX75 (#30837) üzenetére


albi31
senior tag

nem lehet kifújni,szét kell szedni!

(#30841) albi31 válasza redbiro (#30831) üzenetére


albi31
senior tag

örülök,hogy megoldódott!

(#30842) albi31 válasza andreijj (#30834) üzenetére


albi31
senior tag

szakszervizbe vidd,mert darabokra kell szedni.

(#30843) MZperX75 válasza albi31 (#30840) üzenetére


MZperX75
addikt

Az szép ,majd szétkapom :DDD

(#30844) #32577792 válasza MZperX75 (#30843) üzenetére


#32577792
törölt tag

mint Foxi a lábtörlőt :C

(#30845) MZperX75 válasza #32577792 (#30844) üzenetére


MZperX75
addikt

:P

(#30846) albi31 válasza #32577792 (#30844) üzenetére


albi31
senior tag

Te!Az nem foxi,hanem Foki! :C

[ Szerkesztve ]

(#30847) Répapüré


Répapüré
tag

Sziasztok!

Van egy ismerősöm, aki majdnem két éve vett egy laptopot és ki sem csomagolta az aksiját,töltőről használja.
Valahol azt olvastam,néha fel kell tölteni az aksit és lemeríteni, akkor tartósabb lesz.
Én mindig töltőről netezek ,de az aksi is folyamatosan benne van.
Javasoltam az ismerősömnek, ennyi erővel el is adhatná a becsomagolt aksiját.:)
Szerintetek melyik megoldás kíméli jobban az aksit?
Ha hálózatról használom a gépem, érdemes kivenni?

Előre is köszi.

(#30848) Répapüré válasza Répapüré (#30847) üzenetére


Répapüré
tag

Annyit hozzátennék,hogy ez az ismerősöm annyira takarékos, hogy külön billentyűzetet használ a laptopjához, mert ha elromlik olcsóbb cseréni.:)Hűtőpad helyett vett a 100-as boltban egy fém lábasalátétet,mert az megemeli és szerinte tökéletes passzív hűtő....Azon sem csodálkoznék ha külső monitort is csatlakoztatott volna, ne használódjon a gép kijelzője, de ezt nem tudom.:)
Ezt csak úgy érdekesség képpen írtam, de az aksi dologban tényleg nem látok tisztán...

(#30849) Cyrin válasza Répapüré (#30847) üzenetére


Cyrin
addikt

én nem veszem ki, mert így kvázi szünetmentesként működik, és ez számomra fontosabb mint bármilyen aksi kímélés. néha lemerítem ennyi. Nem én vagyok az akkuért, hanem ő értem, legyen valami haszna.

(#30850) Dell XPS válasza Répapüré (#30847) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

A laptopokban az akkumulátor töltését az abban lévő töltésvezérlő-elektronika szabályozza, ergo vigyáz rá. Figyeli az elhasználódást, regenerálást, kommunikál a géppel. A használat során az elektronika dönti el, hogy használható-e még az akkumulátor. Véleményem szerint nem a legjobb dolog feltölteni és kivenni, ugyanis az alatt az idő alatt is merül és folyamatosan csökken a cellák kapacitása (a kémia nem áll meg). De az elektronika ezt nem látja, így újra a laptopba helyezve megint 100%-ra feltöltve azt érzékeli, hogy minden rendben és nem tudja, hogy közben mennyit csökkent a cella kapacitás, nincs mihez képest mérnie a töltés mennyiségét. Amikor egyszer lemerül (lemeríted), attól a pillanattól megint lesz mihez képest számolni a töltést. Akkumulátor nélkül egyébként sem ajánlatos használni, mert az akkumulátor "simítja" a bemeneti feszültséget, és az átmenetileg megnövekedő terhelést is kompenzálja.

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.