Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30051) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Kaptam egy lerobbant HP compaq nx6310 notit működik de az usb portja elvan rontva be van hajlítva a tüskék,de az igazi gond,hogy kávét és más italt is belefolytak a billentyűzetbe így a touchpad ragad érezni,hogy "cukros" belül.Esetleg tudna valaki egy leírást vagy videót linket,hogy miképpen kell kibontani a billentyűzetet és már akkor miképpen tudnám kipucolni és újra pasztázni a hűtést ha már szét szedem.

(#30052) albi31 válasza qwertly (#30051) üzenetére


albi31
senior tag

Alul fogja 2db csavar,ott van mellette a billentyűzet jele,azokat kitekered,majd vissza fordítod,és a billentyű tetején lévő rögzítő pöcköket elhúzod magad felé,vagyis lefele,onnan már ki tudod emelni a billentyűzetet..majd a foglalatból óvatosan hol az egyik hol a másik oldalon emeled a rögzítő műanyagot....és már kint is van a billentyűzet...az már kétséges,hogy sikeresen ki tudod takarítani,főleg ha sokat kapott..én fülpiszkáló és alkohollal vagy alkohol tartalmú ablak mosóval(mármint otthoni ablakra gondolva)pl:Clin...a hűtőborda eltávolítása előtt a cooler-t kell,két csavar,majd jöhet a hűtőborda 4 csavarja...sok sikert!

(#30053) qwertly válasza albi31 (#30052) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,akkor nem lehet a billentyűket egyénkét leszedni a tartójáról és lemosni szappanos vízbe?És a touchpad miképpen tudnám megtisztítani mert alatta levő képgombot ha lenyomom olyan lassan enged fel érezhető,hogy ragad.A bele öntött kávé miatt.

[ Szerkesztve ]

(#30054) Dell XPS válasza qwertly (#30053) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Sajnos a billentyűzet ilyen esetben igen kérdéses, általában csak a csere hozza meg végleges megoldást. Féktisztítóval próbáld meg mint két eszközt kitisztítani.

Üdv, Dell XPS

(#30055) albi31 válasza qwertly (#30053) üzenetére


albi31
senior tag

De le tudod szedni a billentyűket,de valószínű hogy a billentyűzet alá folyt,onnan meg nem fogod tudni kimosni,így általában halott dolog,másrészt ha nincs jobb kontakt spray(nem WD40),akkor megteszi a féktisztító spray is,amit majd minden Tesco-ba árulnak,vagy autós boltba.
A touchpadnál esetleg több szerencséd lehet,de ahhoz szét kell szedned teljesen a gépet.
ha kell erről videó,azt is rendelkezésedre tudom bocsájtani,de mindenképp óvatos legyél,és a videón látható módszerrel csináld(mint én :) )
Sok szerencsét!

(#30056) Ap3x89


Ap3x89
aktív tag

üdv!
olyanban kellene nekem segíteni hogy vagy egy packard bell laptopom, amit rákötöttem hdmi vel az lcd tvre.
a laptopot nem akarom mindig nyitogatni bekapcsoláskor. van-e arra lehetőség, hogy vezeték nélküli egérre/billentyűzettel vagy pedig valamilyen távirányítóval be tudjam kapcsolni felnyitás nélkül?
köszi a segítséget előre is!

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#30057) premete válasza Ap3x89 (#30056) üzenetére


premete
veterán

Ráteszed dokkolóra, azokon van külön bekapcsológomb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#30058) Kakumix válasza Ap3x89 (#30056) üzenetére


Kakumix
senior tag

Ne tartsd teljesen lecsukva a notebook fedelét, ha megy, mert a billentyűzeten átszivárgó hő mintát fog égetni a kijelzőre! Persze, ha annyira tökéletes a hűtése, hogy hő felfelé egyáltalán nem távozik vagy annyira kis teljesítményű a notebook, hogy hőt nem termel ezt nem kell betartani, de egyébként tanácsos. A billentyűk rácsa nem 2 perc alatt fog "ráégni" és az is lehet, hogy az újabb kijelzőknél már ilyen nem fordulhat elő, de én már láttam több ilyen rácsos kijelzőt is, ezért mindig nyitva a fedél, ha be van kapcsolva a notebook. Annyira van nyitva, amíg még éppen nem kapcsol be a kijelző háttérvilágítása. A Win-ben pedig a "Ne csináljon semmit" van beállítva a képernyő lecsukására, bár gondolom ezt te is beállítottad már.
Ha meg nyitva a fedél lehet, hogy el is éred a bekapcs gombot, bár én is inkább a dokkoló használatát támogatom.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#30059) qwertly válasza albi31 (#30055) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
A youtube vannak fent videók én keresgéltem és ezt találtam.Te is erre gondoltál?Ha nem akkor lennél szíves belinkelni :R

(#30060) Ap3x89 válasza Kakumix (#30058) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

értem. amit írtál beállítottam nem tudom bekapcsolni, mert nagyon fent van a gomb. a kijelző közé szoktam rakni mindig egy vékony "poolifoam" szerű anyagot hogy véletlenül se érjen össze. tudtok egy ilyen dokkolót linkelni nekem? vagy távirányítóval nem lehet megoldani esetleg?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#30061) Kakumix válasza Ap3x89 (#30060) üzenetére


Kakumix
senior tag

A dokkolót könnyen (könnyelműen) ajánlottuk, de egyáltalán nem biztos, hogy a gépeden van dokkoló csatlakozó, főleg hogy azt sem írtad milyen géped van. Ez a csatlakozó általában a gép alján található meg és általában csak az üzleti kategóriás gépeken van. A képen a nagyobbik a dokkoló csatlakozó (a kisebb a kiegészítő akkumulátoré). A dokkolók általában pár géppel kompatibilisek, ezért ajánlani csak a géped típusának ismeretében lehet. Távirányítót lehet barkácsolni, de nem hiszem hogy kapsz ilyet, ami elindítja a gépet kikapcsolt állapotból. Esetleg lehet próbálkozni egy okostelefonnal és az azon futtatott Wake-On-Lan programokkal, amik a hálózaton keresztül képesek a hálókártyának olyan parancsot küldeni, hogy indítsa el a gépet. Ezt a funkciót a gépednek is támogatnia kell és a BIOS-ban is be kell kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#30062) Ap3x89 válasza Kakumix (#30061) üzenetére


Ap3x89
aktív tag

nincs rajta dokkoló csati biztos. packard bell easynote tk a típusa. lumia 800 as telom van erre tudsz vmi progit ami fel tudná kelteni?

Xbox 360 slim --- Gamertag: apatizs

(#30063) premete válasza Ap3x89 (#30062) üzenetére


premete
veterán

Akkor eltévesztetted a topikot, a packard bell easynote tk az acer gyártmány, nem HP.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#30064) Kakumix válasza Ap3x89 (#30062) üzenetére


Kakumix
senior tag

Nézz körül a windows marketben vagy hogy hívják, a varázsszó a WOL (Wake On Lan). Továbbá még az jutott eszembe, hogy ehhez vezetékes hálózat kell, WIFI-n nem működik, szóval lehet, ez sem megoldás neked.
De mint arra rá lett mutatva ez itt offtopik, javaslom, hogy az Acer notebookok, a Windows Phone felhasználók szakmai topikja és a Nokia Lumia 800 topikokban érdeklődj!

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#30065) albi31 válasza qwertly (#30059) üzenetére


albi31
senior tag

Igen,az az enyém! :)

(#30066) Vigneau


Vigneau
félisten

Van hír arról, hogy esetleg készül frissebb AMD/Intel egybegyúrt VGA driver Windows 7 alá? Lassan már másfél éves a gyártói verzió, a kéz alóli 12.11-es béta meg megbolondította a WoT launcher-jét...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30067) tomasz5


tomasz5
csendes tag

Sziasztok, most vettem a gépembe egy hdd caddy-t, de valami nem stimmel, mert sebességtesztre ilyen értékeket produkál, másolás közben pedig egy ideig teljes sebességgel másol, aztán ugyan annyi ideig megáll, végül pedig pár perc alatt egy csomó átviteli probléma adódott(előtte semmi baja nem volt). Ja és ugyan ennek a hdd-nek az olvasási és másolási sebessége egy asztali gépbe beszerelve 110 MB/s.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Tomi

(#30068) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Ez a beépítő keret:[link] jó-e EliteBook 8530p- be, az optikai meghajtó helyére HDD-vel? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#30069) sagit válasza Sanyabá (#30068) üzenetére


sagit
addikt

szerintem ilyet vegyél, ezen bezel is van, nincs rizikó hogy az odd-ről rámegy-e

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30070) Vigneau válasza Vigneau (#30066) üzenetére


Vigneau
félisten

No, talán a 13.1-es UnifL még a végén csak jó lesz. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30071) qwertly válasza albi31 (#30065) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Akkor belle találtam :D a videón nem tudom eldönteni,hogyha a touchpad akkarom kitisztitani akkor a képernyöt is le kell bontani?Vagy miképpen tudnám legegyszerübben megtisztittani?

(#30072) Daert válasza Dell XPS (#29958) üzenetére


Daert
őstag

Köszi.
Valszeg az lesz,de lehet előtte megpróbálom előtte sűrített levegő spray-el kifújni.

Üdv mindenki.
Hogy tudom a DV6-om hűtőventijét sűrített levegővel kifújni?Nem akarom szétszedni a gépet.
Korábban azt írták befele ne fújjak a bordákon,de akkor hogy?A gép hátulján lévő réseken?

(#30073) ladlac


ladlac
tag

Pendrive-ról szeretnék Win7-et telepíteni Pavilion dv6-3070-re. YUMI-val ráteszem a Win7-t ISO-t az USB kulcsra, elvileg ez megcsinál mindent amit kell, mégsem települ róla az operációs rendszer. Bekapcsoláskor esc-kel belépek a startup menübe, f10-zel a biosba, ott be is állítom neki, hogy elsődlegesen az usb diskette/usb harddrive-ról bootoljon, de nem teszi meg. Tehát felvillan a HP logó, majd a kurzor villog néhány pillanatig, ekkor egyébként a pendrive-on is villog a led, majd elkezdni tölteni az SSD-ről a Windowst. Startup menüben egyébként f9-re ugye bejön egy boot manager, ott meg csak az SSD-t, a caddyban lévő HDD-t meg a hálózatot látja. Mi lehet a baj?

(#30074) #32577792 válasza ladlac (#30073) üzenetére


#32577792
törölt tag

szerintem tedd kizárólagossá az usb-s bootolást a biosban
de ugye a pendrive boot képessé van téve, nem csak az iso kerül rá?
én kb. 2 hete a 4530s-t telepítettem usb-ről

(#30075) ladlac válasza #32577792 (#30074) üzenetére


ladlac
tag

Elvileg ez a program megcsinál mindent, ha simán csatlakoztatom W7 alatt, akkor felugrik az automatikus lejátszás, és olyan lehetőség van, hogy képek importálása, meg az általános dolgok, mint a megnyitás meg a biztonsági mentés készítése. Autorun nevű fájl egyébként van a pendrive-on. Hogy tudom megnézni, hogy bootképes-e, illetve hogyan tudom megcsinálni?

(#30076) #32577792 válasza ladlac (#30075) üzenetére


#32577792
törölt tag

én egy ilyet használtam hozzá:
Bootable USB

(#30077) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

Sziasztok!

Azt hiszem kezd elhalálozni a ventilátor a 6910p-mben, úgy zörög és kerreg mint valami rossz benzinmotor, bár szerencsére fő funkcióját még ellátja, egyelőre...
Kérdésem az lenne, hogy milyen típusú ventilátor kompatibilis ezzel a géppel? Az ehhez való gyári 10k körül van, annyit nem akarok rá költeni, inkább valami bontottat kéne, csak nem tudom melyik gépekben van ugyanez a venti... :F

(#30078) germinator66 válasza Vigneau (#30070) üzenetére


germinator66
aktív tag

Na, ez engem is érdekelne!
Mi ez az UnifL? Valami "mókolt" driver?
Milyen gépet használsz?

(#30079) Vigneau válasza germinator66 (#30078) üzenetére


Vigneau
félisten

Az UnifL az Intel és AMD VGA driverek összegyúrásából létrehozott kombó VGA driver. Leshcat nevű programozó állítja össze, mivel megunta, hogy a gyártók nem igazán haladnak a korral és a driverek frissülésével.

Itt tudsz mazsolázni.

Jelenleg egy dv6-6002eg van nálam használatban.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#30080) proradeon válasza JagdPanther (#30077) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Én hasonló helyzetben voltam DV6-os notebookommal a közelmúltban. EBay-ről rendelt ventilátorral megúsztam az egészet 2300 Ft-ból, és azóta is működik.
A te gépedhez is igen olcsón vannak csereventilátorok eBay-en. Igaz 2-3 hét mire ideér, de én ma is e mellett a megoldás mellett döntenék. :K

eBay alapján a te gépedhez szükséges ventilátor SPS azonosítója: 446416-001

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#30081) metaldog


metaldog
aktív tag

Hali

Tegnap vettünk egy Samsung NP350VC laptopot és van rajta egy előtelepített win8, én win7-et akartam felrakni de nem bootol be a gép róla csak egy kiírt win8-as lemezről. Aztán a setup-ban találtan olyat hogy security, és ott be lehet állítani állítólag hogy minden op rendszert elfogadjon?

(#30082) #32577792 válasza metaldog (#30081) üzenetére


#32577792
törölt tag

sztem itt akartad feltenni, ez a samsung topic: [link]

(#30083) ladlac válasza #32577792 (#30076) üzenetére


ladlac
tag

Végül UltraISO-val csináltam, de meg tudtam oldani. Viszont itt jön a következő probléma...

Azért akartam újrahúzni a rendszert, mert pár hónapja alaplapot és processzort cseréltek a gépben, azóta néha megfagy a rendszer, 20-30 másodpercig csak a "homokóra" pörög, majd a feladatkezelőben látszik a visszamenőleges CPU használaton, hogy 100% környékén volt. Azt hittem az a baj, hogy a rendszer egy másik alaplap alatt volt telepítve, de most megformáztam az SSD-t, rátettem a Win7-et, és ugyanúgy fagyogat 20-30 másodpercekre. Garancia persze lejárt, de ez a hiba csak azóta van, mióta visszajött a gép a szervízből. Gondolom marad így, amíg meg nem fő véglegesen.

(#30084) bencze


bencze
senior tag

Sziasztok,

Van egy 2530p aminek sajna tönkrement a merevlemeze. Ha jól gugliztam ki, ebbe sajnos 1.8-as jár amit nem találok sehol (nem gyártanak már?).
Mivel nem vagyok otthon notebook témában kellenbe segítség, mi kompatibilis ezzel az eszközzel? Mert látom néha a merevlemezek vastagsága is változó... :(
Esetleg ssd - milyen típusút (méret) nézzek?
Próbálok egy minél zsebbarátabb alternatívát, minimum 120g méretben, a régi 250 volt, így is fájdalmas lesz 120-ra lemenni szóval kisebb sehogy sem jó...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30085) mokadzsin


mokadzsin
csendes tag

Sziasztok!

Laptopot szeretnék venni, körülbelül 140.000 forint értékben, de sajnos nem igazán értek a témához:) Általános használatra szeretném, de ha esetleg futna rajta 1-2 játék, az se lenne rossz :D

http://laptop.hu/termek/hp-630-champagne-c1m15ea-w7taska erről a laptopról mi a véleményetek?
és esetleg tudtok más ötleteket adni?
Köszi előre is!:)

(#30086) AxBattler válasza bencze (#30084) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha nem kell az ODD, akkor annak a helyére rakhatnál 2,5'-es merevlemezt, egy caddy-vel.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30087) sagit válasza bencze (#30084) üzenetére


sagit
addikt

ha sürgős:
[link]

Ha nem:
[link]

én ssd-t vennék:
[link]

bár ez lötyögni fog, de kitámasztható

vagy az odd helyére caddy

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30088) #32577792 válasza ladlac (#30083) üzenetére


#32577792
törölt tag

és ez a probléma az ssd-s rendszerrel jött elő vagy a hdd-nél is? ha az első, lehet érdemes lenne vinyóval megnézni, így talán lehetne szűkíteni a hibaforrásokat
szerintem

(#30089) bencze válasza sagit (#30087) üzenetére


bencze
senior tag

Köszönöm a gyors segítséget. Lenne még pár kérdésem.

A 64gb ssd nem igazán elég, ez a szüleim gépe és egy 80-as merevlemezről költöztek át ami már csurig volt cuccokkal. 1 hét múlva kapom meg de addig kitalálom mi legyen.

Szóval akkor ha jól látom:
1) veszek átalakítót, 2.5" hdd-t és egy usb-s optikait
2) 1.8" meghajtót veszek ami vagy egy már nem gyártott hdd (nincs opció - az az egy 4200 rpm-es) vagy pedig egy ssd.

Az ssd-s opcióról, a lötyög de kitámasztható mit jelent? Mivel? Nem vagyok jártas sem notebook sem ssd ügyben, nyilván nem szeretném tönkretenni, ha ki kell támasztani akkor az lesz...
Ilyen méretben van új ssd? Habár drága de jó lenne ismerni az opciókat. Ha jól látom egy, hogy mikro sata csatlakozós kell legyen, kettő, 1.8"-os és három, talán a vastagsága ami nem mindegy? Csak hogy tudjam hogyan keressem. Ha van is ilyen új verzióban, ezek sem fognak passzolni fizikailag? (lötyög/kitámaszt megjegyzésre gondolok)

Az első opciótól kicsit az riaszt el, hogy habár optikai ritkán kell (de néha), viszont a merevlemez IDE-s lesz, az nem lassú? Vagy elég arra, hogy gyakorlatilag bármilyen merevlemezt kiszolgáljon? Ha azt az utat választom akkor - esetleg - meggondolok egy picit gyorsabb hdd-t, ne 4200-as legyen.

@AxBattler
köszi a linket

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30090) AxBattler válasza bencze (#30089) üzenetére


AxBattler
félisten

Én apróról vennék egy 128, vagy 160 GB-os SSD-t, és beraknám a caddy-be, az úgy is SATA-s. Vagy még PATA-s?
Szüleid lepadlóznak a sebességváltástól... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30091) ladlac válasza #32577792 (#30088) üzenetére


ladlac
tag

Valamikor nyár közepén váltottam SSD-re, és amíg szeptemberben nem kellett szervízbe küldeni, nem volt probléma. De lehet megnézem a gyári HDD-vel, azon úgyis pontosan úgy van minden, mint ahogy a HP alapból kiadja.

(#30092) #32577792 válasza ladlac (#30091) üzenetére


#32577792
törölt tag

hmmmm

gondolom minden gyári drivert felraktál - már miért is ne - amit kellett

vannak fura dolgok ennél a HP gépeknél
én mondjuk ezzel az állandó venti menéssel szenvedtem, de a nem hivatalos kis program most tökéletes, több lépcsőben működik a venti szabályozásom így.

(#30093) domesz


domesz
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy hp envy 1010el.
Friss Win7 alatt amint feltelepítek egy VGA drivert /5850m/ akármilyen töltés vagy akárcsak egy frissítés az asztalon, a kép teteje és alja ugrik egyet. HDMI-n TV-n hibátlan, játék alatt sem csinálja.
Ha nincs fent driver nem csinálja, többel is próbáltam de nem volt jó.

Win8 alatt ugyanez.

Valami ötlet?

köszi
üdv.: D

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#30094) sagit válasza bencze (#30089) üzenetére


sagit
addikt

Azt jelenti a kitámasztás hogy ezen az ssd-n nincs burkolat ( jellemzően lenovo gépekbe van így az ssd)
és így lötyög kicsit a gyári vinyó helyén, de zsepivel, vagy amivel gondolod kitömöd és jó lehet. A legjobb megoldás egy 128 gb-os, burkolatos ssd lenne, én aprón 23-ért találtam annó, most nem látok hirdetve.

A lényeg hogy 1,8"-os legyen és uSata csatlakozójú.

Az odd csatlakozója is Sata2, olcsó megoldást akarsz, akkor annak a helyére raksz caddy-t és abba vinyót. Nekem az odd helyén 500-as vinyó van háttértárnak, plusz 128 ssd a gyári helyén.

De sima 2,5"-os ssd-t is rakhatsz oda ( samsung 830/840 tonna számra van hirdetve, jó vétel egy 128-as 18-20 körül)

Am ezek az uSata vinyók már nem 4200 hanem 5200 RPM-es.

Ha meg kell az optika ahhoz is kell egy usb-s adapter.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30095) albi31 válasza qwertly (#30071) üzenetére


albi31
senior tag

Szia!

Nem tudod máshogy,csak ha leszeded a kijelzőt is,és csak utána tudod a felső részt leszedni,amin a touchpad is van.

Ui.:óvatosan csináld,nem lényeges hogy 5-10 vagy 15perc alatt veszed le a kijelzőt,csak épségben,ne hajlítsd el a tft kábel érintkezőit az alaplapon.

(#30096) albi31 válasza Daert (#30072) üzenetére


albi31
senior tag

Nem tudod megtisztítani,csak ha darabokra van szedve,sőt még a ventilátort is külön szét kell majd szedned(mert itt van felgyűlve a kosz.por),kitakarítani...ha te magad nem tudod megoldani(szerszámok,tapasztalat),akkor vidd be egy szakszervizbe(kimondottan notebook-laptop)....de ne számítástechnika boltba!Normális helyen olyan 6-7eFt körül megcsinálják!

(#30097) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Egy összetett kérdésben kérném a segítségeteket: a 8530-as gépemben jelenleg egy 128GB-os SSD-t használok, mivel a korábbi HDD-m halála miatt erre váltottam anno. Akkor elégnek bizonyult ez a méret, most viszont szeretném bővíteni. A következő megoldásokon gondolkozom:

1.: az ODD helyére veszek egy HDD-t, és hozzá tartozó tokot, így megoldható a hely és a gyorsaság kérdésköre is, hátránya azonban, hogy mennyiért, és milyen átalakítót tudok szerezni a CD meghajtó helyére.

2.: mivel 128GB sok az OS-nek, eladom a jelenlegi SSD-met, és veszek egy PCIe csatolós 64GB-os modellt, a HDD pedig mehet vissza a helyére. Hátránya lehet viszont a PCIe kompatibilitás.

Melyik lehet a hatékonyabb megoldás?

Köszönöm

(#30098) Szlovi válasza jorden06 (#30097) üzenetére


Szlovi
aktív tag

Szerintem az 1. Hagyd az SSD-t a mostani helyén. Ha nagyobb a szabad hely az SSD-n az csak neked jó,mert sokkal lassabban fáradnak el a cellák a használattól. A sokat vagy sűrűn használt programokat is telepítsd az SSD-re. Vannak szabványos úgynevezett "ODD Caddy"-k,ami teljesen kitölti az optikai meghajtó helyét (nem lóg ki és még az CD/DVD meghajtó előlapja is felpattintható a tok elejére). Ezek a caddy-k nem egy egetverő árú dolgok,pár ezer forint ... Őtud segíteni caddy ügyben :K
#1 Hsz, kapacitás és operációs renszer,élettartam részt olvasd el.

(#30099) NEMO1968 válasza ladlac (#30073) üzenetére


NEMO1968
őstag

Megcsináltad parancssorban,hogy a pendrive is aktív partíció legyen?
Lehet azért nem látja a BOOT menü.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30100) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Múltkor írtam a HP CQ61-210SH laptopról (nem az enyém, ismerősé), ami nem csinál semmit, kiderült, hogy elszállt az alaplap, ahogy mondtátok is. A lap csere 23k lenne boltban fél év garival, viszont pénz nem nagyon van rá.
Szerintetek mi érné meg jobban? Elhozni a gépet, és bontásként eladni alkatrészenként, vagy megcsináltatni, és eladni működőképesen? Mennyit érhet, mennyiért lehet eladni működőképesen?
Ezek a javított alaplapok mennyit szoktak bírni?

Köszi annak, aki tud segíteni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.