Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29201) pethYeti


pethYeti
addikt

DV6-osok, valakinek nincs meg az előtelepített win7-nél alapértelmezettnek beállított háttér :D?

[ Szerkesztve ]

(#29202) pethYeti válasza pethYeti (#29201) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez egész pontosan.

(#29203) Kakumix válasza pethYeti (#29202) üzenetére


Kakumix
senior tag

Elvileg itt letölthető a július 5-i hozzászólásból, de regisztrálni kell hozzá.

Legyen szép napod!

(#29204) pethYeti válasza Kakumix (#29203) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi szépen! :R

(#29205) kapi12


kapi12
tag

Recovery CD-t lehet kérni a HP-től,ha igen akkor ingyenes,és mi a menete? Nekem egy olasz gépem van asszem dv6-6150sl akkor olaszt kapok v magyart?
Köszi előre is

(#29206) JoceeHunt válasza kapi12 (#29205) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Én kaptam. Felhívtam a HP-t, bekérik a gyári számot, aztán küldik. Enyém garis.
Nyelvet ott megmondják.

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#29207) Bdanyy válasza B-L-A-C-K (#29177) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ez durva lehetett azért. Nekem notebookstoreos 8530w-m van, anno 799-ért árulták 3 év garival, asis meg ~negyede volt :DDD Mivel az első egy hónap alatt előjöttek az elitebookok szériahibái nálam (kopó egérbillentyű illetve a zármechanika), így ezekkel nem is adtam le gariztatni, csak mikor a kijelző tönkrement, Én is teljesen új borítást kaptam kívül belül (sajnos 8530p-ét :P ), új kijelzőt, és az egész kb 1 hét alatt megvolt. Továbbra is szeretem ezt a gépet, nem is nagyon lenne mire lecserélni.

Sajnos viszont utóbbi időben elkezdtek gyengyülni a zsanérok, pedig 3 évig semmi holtjátékuk nem volt.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#29208) sagit


sagit
addikt

Megjött a gyári caddymhez a kínai alkatrész. Végre be tudtam szerelni, tökéletes minden :C

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29209) rossitibi válasza NEMO1968 (#29200) üzenetére


rossitibi
tag

Ok de nincs ezeken valami másolásvédelem? Gondolom nem akarja a hp hogy bárhova fel tudjam tenni.Szóval ha csinálok egy másik pendrive-ot az már nem lesz eredeti nem? Sajnos csak hétvégén tudom megpróbálni,remélem sikerül!

SzaboZE

Nem üres,az én gépemen néztem már.Sajnos nem emlékszem mi volt rajt de nem volt üres.(boot mappa az van az tuti) Microsoft usb/dvd tool-hoz gondolom kell op-rendszer,ami nincs a szűz vinyón.És hol találom a gyári a gyári win7 image-t? Még valamennyire működik a rossz vinyó is,azon van rajt?Vagy rakjam össze a pendrive tartalmát iso-ba?

(#29210) SAIKON


SAIKON
tag

Egy HP 2540p-vel kapcsolatban kérnék egy kis segítséget:
Van rajta 4 db egérgomb. 2 a tacspad alatt, kettő fölötte.
Napokig teljesen jól működik, de egyszercsak nem működik egyik jobbegér gomb sem:(
Közben a két balegér gomb veszi át a helyüket:(
Tehát a bal dombokat lenyomva jön fel a helyi menü, a jobbgombokat lenyomva nem történik semmi:(
Sőt a tacspagon kattintva egyet, ami a balegérnek felelne meg, szintén a jobbgomb tulajdonságait mutatja:(
Az egér jobbkezesnek van beállítva.
Win7-tel, többször újratelepítve...

Ilyennel találkozott már valaki?

(#29211) wwhy


wwhy
veterán

Pozitív HP szerviztapasztalat: múlt héten csüt. bejelentettem egy kb. 2,5 éves, meghibásodott monitort, pénteken már ki is volt cserélve (jött a szervizes srác, csere, kész). De a dolognak van egy szépséghibája: hozott egy kinyomtatott matricát a hibás termék sorozatszámával, és ráragasztotta a cseremonitorra, mondván, h ha ez is vacakolna, akkor is a régi sorozatszámon kell bejelenteni. Nem nagyon láttam át elsőre a logikát, aztán leesett, h így gyakorlatilag nincs új termék azaz nincs új garancia, hanem ketyeg minden a régi szerint :((( Ez már nem annyira szimpi, ilyen típusú monitort (2275w) már többet gariztattam, de ilyen csellel még nem találkoztam.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#29212) Gergő_


Gergő_
őstag

Üdv,

Egy 6910p friss tulajdonosa lettem.

Hogyan tudnám kideríteni hogy van-e benne 3G előkészítés esetleg modem is?(megbontás nélkül.

Van egy Novatel modemem a régi Toshiba R500-as gépemben, ha van előkészítés de nincs modem, ezt fel tudom használni a 6910p-ben?

Itt is felteszem a kérdést?
Milyen SSD-t érdemes vagy nem érdemes a gépbe venni?
OCZ Vertex 3/ 4 vagy
OCZ Agility 3
Samsung 830
Silicon Power E20/T10
Mushkin Chronos SATA III
amit be tudok szerezni.
60 de inkább 120GB-os érdekel

:R

(#29213) Gergő_ válasza Gergő_ (#29212) üzenetére


Gergő_
őstag

*Silicon Power S60

(#29214) noterepair válasza Gergő_ (#29213) üzenetére


noterepair
tag

üdv, sajna azt a rendszer fedelet csak lekell venni mert csak ugy tudod meg a leg egyszerübben, és általában ezek szoktak benne lenni:HP hs2300/Sierra MC8775 WWAN 3G , de az előkészítés szinte 100% hogy benne van, esetleg az még elöfordulhat hogy a kártya nincs benne, de olcsón lehet kapni bele kártya független 3g modemet, belerakod és a vezetéket pedig rá pattintod, majd driver-t neki és hajrá,.

(#29215) ussseal válasza Gergő_ (#29212) üzenetére


ussseal
tag

6910p-ben előkészítés biztosan van, de egy service manualban biztos megtalálod, hogy mi a pontos helyzet. SSD-vel kapcsolatban nagyon mást/többet szerintem itt tudnak mondani, mint a Milyen SSD-t vegyek topikban.

Mondjuk nekem is lenne egy SSD-vel kapcsolatos kérdésem: Probook 4540s-be szereztem be egy 128 gigás Samsung 830-as SSD-t, a HDD meg caddy segítségével költözött az optika helyére. SSD-re tiszta telepítés ment, semmi klónozás vagy recovery restore, HDD pedig formázva. A helyzet az, hogy azóta leállításnál nem kapcsol ki automatikusan a gép. A win még (valószínűleg) leáll, a venti sem megy és a caddyben lévő HDD sem pörög, de csak az "erőltetett" módszerrel hajlandó kikapcsolni a gép. Valakinek van erre ötlete, hogy mi okozhatja ezt?

(#29216) noterepair válasza ussseal (#29215) üzenetére


noterepair
tag

üdv gondolom a windows-ban a beállítást megnézted a power gomb megyomására mit csináljon, mert könyen lehet hogy ott nem stimmel valami,. az ssd dologrol pedig nekem olyan tapasztalatom van, hogy idáig az ocz bizonyult a legjobbnak, még pedig azért mert sok döglött ssd-t talpra állítottam már, de szinte csak az ocz-ket tudtam többnyire ujra éleszteni, a samsung és társaibol csak alig 1-2 db ot,. nem tudom ezzel menyire segítettem,.

(#29217) ussseal válasza noterepair (#29216) üzenetére


ussseal
tag

Igen, ott minden úgy van beállítva ahogy kell. Viszont most ismét meghallgattam leállásnál és a caddyben kévő HDD mégis pörög egy kicsit.

(#29218) BoC1ka válasza Gergő_ (#29212) üzenetére


BoC1ka
senior tag

En nem reg vettem egy agility 3 as OCZ-t 60 gb osat a 8510p-be...
Nagyon meg vagyok vele elegedve, nem volt nehez beallitani se...en ezt ajanlom, mert olcso 3 ev garancia teszi a dolkat egyszer nem fagyott meg masfel honap alatt...A masik amit tudok ajanlani az a samu 830...Kulon progi van ra ami megkonnyiti a beallitasokat..nagyon hasznos tud lenni :)

YNWA

(#29219) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Van egy HP 650 notebook-om,az történt,hogy hibás volt úgy az adapter,mint az akumulátor.
Sajnos az összes usb portomat hazavágta.Kicseréltem mindkét hibás eszközt,usb portokon kívül minden egyes hardver jól működik.
Az lenne a kérdésem,hogy milyen külső usb csatlakozást tudok venni?.....express card csatlakozás nincs beépítve.

(#29220) Overdose


Overdose
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 8710p gépem, és mostanában az ujjlenyomat olvasó minden esetben olyan hibaüzenettel tér vissza, hogy túl rövid volt a csúsztatás akár milyen lassan vagy gyorsan csúsztatom az ujjamat az érzékelőn.
Volt esetleg valakinek hasonló problémája? Esetleg megoldás?
Drivereket újraraktam ...

És ha valaki esetleg használt/használ 8570w, 8470w gépeket, privátban kérdeznék tőle pár dolgot.

Köszönöm!

(#29221) noterepair válasza ussseal (#29217) üzenetére


noterepair
tag

hát passz ilyennel nem találkoztam megmondom őszintén.

(#29222) Csongeee10 válasza Csongeee10 (#29219) üzenetére


Csongeee10
tag

Ötletek?

(#29223) zsolthee válasza Csongeee10 (#29222) üzenetére


zsolthee
senior tag

Dokkoló... :U

(#29224) sagit válasza zsolthee (#29223) üzenetére


sagit
addikt

ezt a modellt szerintem nem lehet dokkolni, viszont nekem sincs ötletem

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29225) Gergő_ válasza BoC1ka (#29218) üzenetére


Gergő_
őstag

Szia

Köszönöm a választ. Végre egy tapasztalat amelyre támaszkodhatok.
Milyen programra gondoltál? Ez jár a samsunghoz?

(#29226) Csongeee10 válasza zsolthee (#29223) üzenetére


Csongeee10
tag

Dokkolót mihez csatlakoztatod?

(#29227) BoC1ka válasza Gergő_ (#29225) üzenetére


BoC1ka
senior tag

ssd magician pro. google ba beirod..igazabol en is hasznalom OCZ hez, de minden funkcioja csak samsung 830 hoz erheto el..sokban megkonnyiti a beallitasokat. En az ar mellett dontottem az agility 3 mellett, egyaltaln nem bantam meg. Ha meg lesz is baja ott a 3 ev garancia :)

YNWA

(#29228) zsolthee válasza Csongeee10 (#29226) üzenetére


zsolthee
senior tag

A gép aljához...amennyiben van rajta csatlakozó

[ Szerkesztve ]

(#29229) premete válasza zsolthee (#29228) üzenetére


premete
veterán

Nem hiszem, hogy lenne rajta dokkolócsatlakozó, az csak az üzleti gépeken szokott lenni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29230) Csongeee10 válasza zsolthee (#29228) üzenetére


Csongeee10
tag

Nincs rajta ilyen csatlakozó,de megköszönöm a segítségeteket.

(#29231) zsolthee válasza Csongeee10 (#29230) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nagy kár, mert akkor nincs más ötletem. :(

(#29232) xGP válasza ussseal (#29215) üzenetére


xGP
csendes tag

Régebben mikor a 4540s-sel kapcsolatban keresgéltem (hibái stb.) akkor találtam ezt, az illetőnek lényegében ugyanez volt a problémája, amit te is leírtál (SSD-vel nem kapcsol ki a gép). Idővel rájött a megoldásra is, BIOSban letiltotta a Fast Bootot, azóta működik neki.

(#29233) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

A 2540p-nél számít az, hogy a gíári Intel HD Graphics driver-t használom?
Csak mert azt hagytam a csudába (2011-es volt, ha jól emlékszem), és rögtön a legfrissebbet telepítettem az Intel honlapjáról.

Így viszont csak a 640*480, 800*600, 1024*768, illetve az 1280*800-as felbontások jönnek be (illetve játéknál még így se mindegyik).

A gyárinál nagyobb a választási lehetőség?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29234) ussseal válasza xGP (#29232) üzenetére


ussseal
tag

Megróbálom, köszi szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#29235) Laci2277


Laci2277
senior tag

Üdv

Ismerősnek van egy Hp notebook-ja, amiben Hewlett-Packard HP 500 Notebook PC (RQ257AA#AKC) alaplap van az Aida szerint, és Mobile Intel Alviso-G i910GML északi híd.
Meg tudná valaki mondani, hogy DDR2-es memóriából mekkorát lehet bele tenni, mert a most benne lévő 256MB DDR2-400 egy cseppet kevésnek tűnik.

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

(#29236) premete válasza Laci2277 (#29235) üzenetére


premete
veterán

Sokkal gyorsabb ilyesmit a Google-tól megkérdezni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29237) noterepair válasza Laci2277 (#29235) üzenetére


noterepair
tag

én simán beleraktam a samsung 2g800mhz ramot , ment mint a rakéta,

(#29238) Laci2277 válasza noterepair (#29237) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ok, köszönöm. :R

(#29239) xGP válasza ussseal (#29234) üzenetére


xGP
csendes tag

Evvel sikerült megoldani a problémát ?

(#29240) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy HP Elitbook 6930p-t. Akitől vettem nem ért hozzá(ismerem) és neki azt mondták még annó, hogy ATI3450-es VGA-val van szerelve. Én most azt látom, hogy integrált vga-t jelez...esetleg valahol lehet kapcsolgatni a BIOS-ba vagy régebben átb*szták és csak integrált vga-s?

Köszi!

(#29241) noterepair válasza ocsi19 (#29240) üzenetére


noterepair
tag

kész átverés show!!!!!

(#29242) ussseal válasza xGP (#29239) üzenetére


ussseal
tag

Nem, sajna nem oldódott meg. :( De még megpróbálom azokat, amiket a linkedben szereplő sorstárs is leírt ( BIOS, SSD firmware frissítés, stb). Egyébként az is furcsa, hogy nem állandó a probléma, kb minden tizedik-huszadik leállításra hajlandó leállni a gép.

(#29243) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Egy kis 2530p-nél nem működik a fényerő állítás. Se fel, se le, se az automata. A többi fn gombbal nincs gondja pl. Tudna valaki ötletet/megoldást adni?
Szerk: W7 64 bit van rajta, és nem vagyok a gép előtt, csak messziről érem el.

[ Szerkesztve ]

(#29244) AxBattler válasza AxBattler (#29233) üzenetére


AxBattler
félisten

No, tegnap telepítgettem, de nem hozott változást a gyári driver, úgyhogy este repül vissza a zinteles változat!

Kérdés:
Használt Probook-okra lehet garanciakiterjesztést venni? Akár a HP-tól, akár a Smartservice-től...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29245) FRENK1988 válasza AxBattler (#29244) üzenetére


FRENK1988
veterán

ha még garis akkor igen lehet:)

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#29246) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

akadt egy kis probléma hátha valaki tud segíteni, vinyót cseréltem egy hp 6930p-ben és amikor nem dolgozik a hdd akkor halk ciripelő hangot hangot ad ki, ugyanez előjött már lenovo-nál is ott annyi volt a megoldás, hogy biosban ki kellett kapcsolni a cpu power management módot, és elmúlt, viszont a hp biosában nem találok ilyet :F volt már valakinek hasonló? vagy win7 alatt hogyan lehet kikapcsolni?

Illetve amit még észrevettem, hogy a cpu venti folyamatosan megy és kicsit hangos, pedig alig melegszik a cucc, erre van megoldás? le kell tölteni valamit?

előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#29247) Szafter


Szafter
tag

Sziasztok!

HP TC4200-hoz szükségem lenne akksira. Nem tudjátok véletlenül, hogy hol juthatnék hozzá?
:R :R

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#29248) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nem tudjátok hol tudok venni ilyen HP töltő véget, azaz ilyen kis átalakító b@szás szokásos HP töltőhöz...:) Remélem érthető miről beszélek...:) Amúgy HP 530-ashoz kéne, ha nem lenne tiszta miről beszélek lefotózom...

(#29249) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

Van egy HP 6930p laptopom és egy kicsi sípolást hallok a billentyűzet alól...valahol olvastam, hogy a processzor automatikus sebességszabályozás kikapcsolásával orvosolható a dolog.
Valóban így van? Ha igen, akkor azt hogy tudom kikapcsolni?

Köszi!

üdv.: ocsi

(#29250) ocsi19 válasza animatrix11 (#29246) üzenetére


ocsi19
senior tag

típushiba lenne a 6930p-nél? :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.