Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30151) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sziasztok lenne egy gyors kérdésem!
Csinálom barátnőm laptopját.
Nevezetesen egy
X51RL-AP196 - Részletes leírás
Asus, oprendsz. nélk., 15,4", WXGA (1280x800), Intel T2370-1,73GHz, 2048MB (2x1GB), 160GB, DVD S-multi, WLAN, ATI X1100 int.
Az lenne a gondom,hogy nem ismeri fel a 2gb ramot már a biosban sem!
Nem tudom,hogy ha sikerülne feltenni egy 64bites win-t akkor a biosban is látnám a 2gb ramot? :R

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#30152) wwhy válasza DirtyFREE (#30151) üzenetére


wwhy
veterán

A BIOS az OS előtt van. Ha a BIOS nem látja, akkor nyilván az OS sem fogja.
Arról nem is beszélve, h x64-es OS csak 4GB vagy több RAM esetén indokolt.

A kérdésed meg amúgy nem ide tartozik, máskor keresd meg a megfelelő topikot!

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#30153) DirtyFREE válasza wwhy (#30152) üzenetére


DirtyFREE
tag

Törölve :R

[ Szerkesztve ]

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#30154) darvak


darvak
senior tag

NEMO1968 & germinator66, kösz szépen!

Ha rádugok hangfalat,akkor mükszik, szóval a hangszóró. Elég idegesítő, mert kb. 2 hetes a gép.

Melyik a leggyorsabb HP szervíz? Nemrégiben hallottam olyan szervíz"partneről",akiknél 2 hónapig dekkolt a javítandó gép.

(#30155) Ruffian


Ruffian
tag

Helló!

Nos, adott 2 db Presario CQ61 325SH. Mindkettővel van egy kis probléma. Abban a reményben írok, hátha tudtok segíteni.
Az egyik azzal kezdte, hogy erősen el kezdett vibrálni a kép, majd később a színeket kezdte érdekesen kezelni, mellé megmaradt a vibrálás is.
VGA kimenetről szépen ad mindent, tehát a videókártya jól működik. Ez most vajon kijelző, vagy inverter hiba?
HP szervízben már járt, onnét visszaküldték "javíthatatlan" minősítéssel. Részleteket nem mondtak.

A másik pedig elsőnek kezdte azzal, hogy fokozatosan elkezdett sötétedni a jobb alsó saroktól a kijelző. Most pedig már ott tartunk, hogy se kép, se hang. Bekapcsol, világít minden LED (Caps Lock, Numlock, Touchpad kapcsoló), de nem reagál semmire, a képernyő sötét és meghajtó aktivitást sem mutat. BIOS-t sem hozza be.
Gyanítom, hogy alaplap szállt el, de azért megkérdezlek Titeket, a szakmában jártasabb embereket is, nem-e tévedek.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#30156) NEMO1968 válasza darvak (#30154) üzenetére


NEMO1968
őstag

Ezt a kérdést passzolom.
Az enyém nem garis már.
Maszekban viszem KillHates kollégához úgy,hogy még aznap haza is vihetem.
Ruffian:az egyik gép valszeg javítható.
Én szalagkábel,esetleg LCD hibára tippelnék,de az inverter sem kizárt.
A leírás alapján esetleg mindhárom egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#30157) Dell XPS válasza darvak (#30154) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Kérdezz rá SzaboZE-nél, hátha tud v,mit részedre...

Üdv, Dell XPS

(#30158) Dell XPS válasza Ruffian (#30155) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Ez első esetben hasonlóan kollégával, LCD kábel vagy LCD panel hibára gyanakodnék. A második esetben ahogy írtad, az alaplapon lesz a probléma sajnos.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30159) SzaboZE válasza Ruffian (#30155) üzenetére


SzaboZE
addikt

"HP szervízben már járt, onnét visszaküldték "javíthatatlan" minősítéssel. "

Na ilyen nincsen. Olyan van, hogy nincs hozzá alkatrész. Javítani mindent lehet, kérdés megéri-e :)
Az első esetben LCD kábelre tippelnék, ha a jelenség az egész képernyőt homogén szinten érinti., ha csak bizonyos részeken, akkor inkább LCD. De láttunk már olyat, hogy a videokártya lvds kimenete volt hibás és külső monitorra szép jelet adott ennek ellenére. Mindenképpen vizsgálni kell a hibát.

A második esetben is inkább LCD hiba a jelenség, külső monitorral próbáltad?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30160) SzaboZE válasza darvak (#30154) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát leggyorsabbat nem tudunk mondani, hiszen elvileg mindegyik szervizpartner a HP alkatrész beküldésétől függ. Ha esetleg III kerület megfelel, akkor tehetünk egy próbát attól függően, hogy milyen tipusú géped van gyáriszám, név és telszám ismeretében, magánban.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30161) Ruffian válasza SzaboZE (#30159) üzenetére


Ruffian
tag

Hát pedig így küldték vissza anno. Lehet, hogy az ügyintéző nem volt jó kedvében, nem tudom, de ez már kb. 1 éves történet.

Nos, a másodiknál is próbáltam külső monitorral, nem adott képet. Szerintem a másik komolyabb eset, mert mint mondtam, semmi aktivitást nem mutat. Csupán bekapcsol, és világítanak a LED-ek. Se az optikai, se merevlemezes meghajtó nem "zörög", nem dolgozik. Pedig kellene.
Mellesleg elfelejtettem beszámolni róla, hogy akkuról nem volt hajlandó működni, a másik ugyanazzal az akkuval 2-3 órát vígan eldolgozgatott. Csak hálózatról lehetett működtetni. Nem lehet, hogy valami áramellátási problémája van? Erre következtethetek a sötétedő képernyőről.

Az elsőre a választ köszönöm!

(#30162) Ruffian válasza Dell XPS (#30158) üzenetére


Ruffian
tag

Nagyon köszönöm!

(#30163) SzaboZE válasza Ruffian (#30161) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor sajnos tényleg alaplapi gond lehet, de látatlanban ennél többet szerintem más se tud rá mondani.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30164) Ruffian válasza SzaboZE (#30163) üzenetére


Ruffian
tag

Végül is sok esélyt nem adok ennek...
Max. jó lesz donornak a másikhoz.
Nagyon köszönöm a segítséget! Legalább már tudom, hogy mit kell tesztelnem! :)

[ Szerkesztve ]

(#30165) albi31 válasza Ruffian (#30155) üzenetére


albi31
senior tag

Hello!

Javításban tudok segíteni,ha érdekel,írj egy privátot!

(#30166) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

A 2710p noti érintője ujjra is reagál, vagy csak a wacom pennel lehet használni? Köszi!

(#30167) meszi16


meszi16
tag

Sziasztok!
Lenne egy HP Compaq 6730s notebok amiben elemet kell cserélnem.
A szervízkönyvében van egy cikkszám (Spare part number: 449137-001) ezt beírtam a google-ba és vagy két oldalon azt írták rá hogy ez CR2330-as elemet jelent. [link1] [link2]
Most viszont szétszedtem és CR2032-es elem van benne.
Vegyek bele ugyanilyet vagy olyat ami a szervizkönyvében van?
Köszönöm előre is!

(#30168) Dell XPS válasza meszi16 (#30167) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Teljesen jó a CR 2032-es, mérete: 20mm*3.0mm. CR 2330-as mérete: 23mm*3.0mm. Kapacitásuk: 265mAh

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#30169) Ruffian válasza Ruffian (#30164) üzenetére


Ruffian
tag

Az összes CQ61-be ugyanazt az alaplapot rakták? Mert találtam egyet, csak nem tudni, melyik verzióból származik.

(#30170) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!

Nemrég áttértem egy elitebook 2760p tablet/noti-ra. Win8-at tettem rá, fut rajta minden rendesen, nagyon gyors, élmény használni... De nem ezért írtam, van néhány gond - kérdés is:

- A toll megy rendesen, de a kölönböző nyomáserősséget nem érzékeli. Beszéltem hp oldalon support-tal, sajnos a driver-t nem jól írták meg... fél éve is jelezték nekik, azóta sem frissítették. Van rá valami más mód, hogy mégis működjön? (hivatalos wacom driverrel nem működik egyáltalán az érintés)

- Az automata elfordulás sem megy. Fel van téve a legújabb HP hotkey és az intel video driver is, mégse működik. Nincs rublika a felbontás beállítása ablakon, ahol beállíthatnám, a Win+O sem megy, továbbá a regeditbe is engedélyezve van, de nem megy. Mi lehet a gond?

- Hol tudom beállítani azt, hogy mikor elforgatom a kijelzőt tábla pc módba melyik tájolást alkalmazza? Most a 270 fokra állítja, de az nekem nem jó, mindig állíthatom vissza...

- Mint megtudtam a wifi miatt tablet módban csak 0 és 270 fokban használható a készülék, ha kikapcsolom a wifit mindenhogy állíthatom. Ki tudom játszani valahogy a rendszert, hogy wifi-vel is forgathassam? Vagy nem érdemes? Annyiból talán zavaró, hogy ha 0 fokosra állítom a tájolást, utána már nem tudom 270-re állítani, mert a következő állítási mód 90 fok lenne, de azt a wifi miatt nem engedi így visszadobja 0 fokra.

- Hp security progik közül mit érdemes feltenni?

Előre is köszönöm a segítségeket :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#30171) Dell XPS válasza Ruffian (#30169) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Nem, legalább öt alaplappal gyártották. Három chipset-es: Intel GM45; Intel GL40; Intel PM45 ; Intel VGA UMA/Discrete; Southbridge ICH9M, szóval meg kell nézni alaposan.

Üdv, Dell XPS

(#30172) Ruffian válasza Dell XPS (#30171) üzenetére


Ruffian
tag

Köszönöm!
:R

(#30173) Dell XPS válasza Ruffian (#30172) üzenetére


Dell XPS
veterán

Amennyiben tudod a felszereltségét, akkor ki lehet találni, de csak kezedben egy alaplappal, úgy nehéz. A kettő gép nem egyezik meg, amelyről beszéltél?

Üdv, Dell XPS

(#30174) Ruffian válasza Dell XPS (#30173) üzenetére


Ruffian
tag

Ez a kettő tökéletesen megegyezik. Mindkettő Intel 945 GM chipsettel van ellátva. Csupán elkezdtem alaplap után nézelődni, hogy megéri-e cserélni. És az eladó nem tudja, hogy melyik CQ61 verzióban volt. Ezért érdeklődtem valójában.

(#30175) Dell XPS válasza Ruffian (#30174) üzenetére


Dell XPS
veterán

CPU-z program letölt, majd elindítva, "mainboard" fül kiírja az alaplapszámát.

Üdv, Dell XPS

(#30176) Ruffian válasza Dell XPS (#30175) üzenetére


Ruffian
tag

Erre gondoltam én is. Csak a baj az, hogy csupán az alaplap+CPU van az illetőnél, semmi más.

(#30177) jorden06 válasza Z86 (#30147) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem célszerűbb az SSD-t a caddy-be rakni, a HDD-t pedig a helyére? Vagy a 3D drive guard nem csak ott védi?

(#30178) sagit válasza jorden06 (#30177) üzenetére


sagit
addikt

2530p-n nekem caddyben a vinyó, és ott is véd, bár gyárilag volt olyan modell amiben ott volt a vinyó

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30179) jorden06 válasza Ruffian (#30161) üzenetére


jorden06
senior tag

Ilyen hibát nekem is produkált a gépem. Volt egy elég hosszú alaplapos mizéria, de a vége az lett, hogy rossz bios volt a gépen. Ha régi a gép, akkor cserélj alaplapi elemet, majd járj utána, hogy lehet rá ilyen állapotban új biost húzni.

sagit ez a védés miként szimulálható? megrázod a gépet, és látod, hogy a HDD töltést jelző ikon naracssárgára vált?

[ Szerkesztve ]

(#30180) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok !
Van egy HP 4330s Probook-om i3 2310M processzorral. Jól működik, de szerintem nagyon hangos. Van valakinek hasonló tapasztalata vagy esetleg tanácsotok, hogy mi lehet az oka ? Ez ilyen, vagy lehet rajta állítani ? Terhelés nélkül sem hallom, hogy visszavenné a venti fordulatszámát, olyan porszívószerű hangot ad ki.

Köszönöm:
Tbor

(#30181) sagit válasza jorden06 (#30179) üzenetére


sagit
addikt

pontosan, a hdd led narancssárgára vált
videó: [link]

De az appban is megnézheted hogy aktív-e

(a belső merevlemez azért nem támogatott mert az SSD)

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30182) jorden06 válasza sagit (#30181) üzenetére


jorden06
senior tag

Neked gyári caddy van a gépedben? Mert én egy utángyártottal fogom használni, és nem tudom, hogy van e jelentősége.

(#30183) sagit válasza jorden06 (#30182) üzenetére


sagit
addikt

szerintem nincs, mert utángyártott olcsó kínai caddy volt előtte ( csak nem volt jó rá az odd bezel, ezért vettem gyárit) és azzal is működött

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#30184) germinator66 válasza Tbor (#30180) üzenetére


germinator66
aktív tag

Mióta használod? Milyen hőfokokat produkál?

(#30185) Tbor válasza germinator66 (#30184) üzenetére


Tbor
tag

Nem sokat használtam, éppen a hangja miatt. Mindig is hangosnak tartottam. Mit javasolsz, mivel nézzem a hőfokokat ?

(#30186) overland


overland
aktív tag

sziasztok, Hp laptop garanciáját hogy lehet csekkolni?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30187) Cyrin válasza overland (#30186) üzenetére


Cyrin
addikt

(#30188) overland válasza Cyrin (#30187) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, a hátoldalon csak a w7 matrica van, hol keressem a serialt?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30189) overland válasza Cyrin (#30187) üzenetére


overland
aktív tag

közben a számok megvannak a hp assist segítségével, de a hp oldal nem adja ki...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#30190) germinator66 válasza Tbor (#30185) üzenetére


germinator66
aktív tag

dGPU-s? A BIOS-ban ki kell venni a pipát a "FAN always on when AC power" mellől.
A hőfokok is érdekelnének, meg hogy a CPU mennyire van terhelve sima desktop alatt.

Aida64 mindenre elég!

[ Szerkesztve ]

(#30191) Ruffian válasza SzaboZE (#30163) üzenetére


Ruffian
tag

Nos, kiderült, hogy a kijelző szállt el az előző CQ61-ben. Kicseréltem a másikéval és most tökéletesen működik. (kopp,kopp,kopp) :)

A másikból viszont nem akarok működőképeset varázsolni, nem érné meg. Így, akinek kell alkatrész CQ-61 325SH-hoz, szóljon!

(#30192) bencze


bencze
senior tag

Újabb kérdésem van a hp 2530p-vel kapcsolatban.

Nem megy az ethernet port, még a ledek sem gyúlnak ki (jó kábelekkel néztem). A windows látja az eszközt (82567lm) de felkiáltójeles bármit is teszek. Próbáltam egy ubuntu live cd-vel is, látszik (lspci) de az udev az ethernet devicet (eth0) már létre sem hozza - ez hasonló szimptómának tűnik mint a windowsos.
Ez azt jelenti, fizikailag halott?
Kicsit zavar, hogy az alaplap egy része halott - ha ezt leszámítva egyéb működőképes akkor hagyjam a fenébe a problémát vagy okozhat még gondot? Előreláthatólag úgyis wifiről lesz használva.
Vagy érdemes / ajánlott odaadni valakinek diagnosztizálni mi baja lehet?

A múltkori hdd-s gondom megoldódott egy szerencsés toshiba ssd-nek hála, köszönöm mindenkinek az infót, sokat segítettetek.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30193) Gavin


Gavin
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy HP Pavilion g6 1225sb laptop, amit Belgiumban vásároltak belga win7(64bit)-tel kb tavaly júniusban. Három hónappal ezelőtt az oprendszer le lett cserélve egy magyar win7(64bit)-re. Driverek fel lettek pakolva rá, kivéve a wifi-t (akkor épp arra nem volt szükség), amúgy jelezte a gép, h. van wifi vezérlő csak driver kellene hozzá. Az oprendszer cseréjének köszönhetően a billentyűzet gombok egy részének funkciója felcserélődött, miközben egy idő után a wifi már nem erőlködött. - a lapos nem az enyém, illetve nem én csináltam az oprendszer cserét, most került hozzám azzal a kéréssel, h. "varázsoljak" rá wifit.
Megpróbáltam telepíteni a hp oldalán található wifi drivereket, de egyik telepítő sem futott végig (hiba üzenet nélkül automatikusan bezáródott a telepítő ablak, mielőtt elkezdődne a driver telepítése; odáig elmegy, h. elfogadom a feltételeket csak utána záródik be, h. kezdődne a tényleges telepítés). Eszközkezelőben ismeretlen hardverként jelzi a wifi-t. Az ipconfigot lekérve nem talál wifi hardvert. Ami gomb az oprendszer csere előtt a wifi be/kikapcsoló volt, az most csak a "kékfogat" kapcsolgatja. Átállítottam belga billentyűzetre a win7-et, amitől a gombok visszaálltak az eredeti funkcióikra, kivéve a wifi be/kikapcsolót, ami továbbra is a "kékfogat" kapcsolgatja.
Szerény véleményem a következő: 1. Az oprendszer csere után a billentyűzet gombok felcserélődésével véletlenül kikapcsolásra került a wifi. 2. Az oprendszer csere után nemsokkal meghalt a wifi.
Kérdések: 1. esetben hogyan lehetne megnézni, hogy mi a jelenlegi wifi be/kikapcsoló gomb? Esetleg hogyan lehetne visszaállítani az eredeti billentyűzet kiosztást? Sajnos a bios-t nem néztem meg és már nincs nálam a gép (de jövőhéten visszakerül hozzám) - lehet-e bios-ban be/kikapcsolni a wifit?
2. esetben hogyan lehetek biztos, h. az adott wifi hardver tényleg elhalt-e vagy nem? (Már találkoztam olyan esettel, hogy megvillámozott gép eszközkezelője kijelezte az integrált hálózati vezérlőt, de az közben teljesen döglött volt.)
Esetleg egyéb ötlet?
Előre is köszönöm: Gavin

(#30194) SzaboZE válasza bencze (#30192) üzenetére


SzaboZE
addikt

Más baja nem lesz az alaplapnak, ha a hálókártya nem működik. Ha a gép garis, akkor viszont csináltasd meg. Azt nézted, hogy nincs esetleg a csatlakozóban valamelyik érzékelő elhajolva?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30196) SzaboZE válasza #45553408 (#30195) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha csak törölni engedi... ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#30200) Dell XPS válasza #45553408 (#30199) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

Akkor sikerült letörölnöd a Linux partíciószerkezetét és Win7 SP1-el telepítesz?

Üdv, Dell XPS

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.