Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29651) Peczek válasza dh66e (#29650) üzenetére


Peczek
aktív tag

Jaja, belassult a blogmotor, de én mindent kétszer mondok kétszer mondok.

(#29652) dh66e válasza Peczek (#29651) üzenetére


dh66e
veterán

:D
Remélem sikerül jó áron találnod.

(#29653) deathtania válasza kevepapa (#29644) üzenetére


deathtania
senior tag

tutira jó drivert raktál fel? hangeszköz ki van választva a hangbeállításokban? bootolj be egy ubuntu live telepítő pendriveról vagy cdről, az alatt sincs hang? (elvileg driver nélkül annak meg kell szólaltatnia). ha ubuntuval sincs, akkor sztem hardveres gond lesz... :F

szerk: vagy simán lehet olyan, hogy a fülescsatiban a mechanikus kapcsoló be van ragadva, és amiatt nem vált vissza a hangszórókra. azt ki kellene fújni valamivel (feljebb valaki már tapasztalt ilyet, és asszem kontaktspray-el fújta ki, és jó lett neki, de ez csak haloványan rémlik, ne vedd készpénznek, az esetleges meghibásodásért nem vállalok felelősséget, olvass vissza, valamikor nyár körül volt, ha jól emlékszem...)

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29654) deathtania válasza Pocok256 (#29643) üzenetére


deathtania
senior tag

amúgy nálad a w8 alatt melyik amd mobility van fent? nálam a legújabb 12.11-es alatt nem tudom az alkalmazásokat konfigurálni, hogy melyik vga-t használják. 12.8nál simán ment, de ebben ha rákkattintok, akkor egyszerűen bezár vision engine ablaka, és megadja magát. :D

ja igen, és w7nél is ugyanezt játszotta anno, ezért visszapakoltam a 12,8at. lehet, hogy most is azt kellene tennem? :F

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29655) germinator66 válasza kevepapa (#29645) üzenetére


germinator66
aktív tag

Eszközkezelőben mit látsz?

Esélyes, hogy tényleg van benne dGPU.

[ Szerkesztve ]

(#29656) kevepapa


kevepapa
aktív tag

Van bizony.

Viszont kezdem feladni a hangszórót, gyakorlatilag otthonra veszek neki külső hangfalakat, egyébként meg fülessel fogom használni, ha kell. :(

Ha valóban hardveres a hiba, akkor sztem elég húzós lenne a javítási ktg.

(#29657) Pocok256 válasza deathtania (#29654) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam is ez van ezért 12.8 van fent, de pethYeti a hp pavilion dv6 os teszt topikba leírta a megoldást bár még én nem próbáltam ki, de elviekben jónak tűnik.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29658) SzaboZE válasza madmike (#29571) üzenetére


SzaboZE
addikt

A merevlemez mindenképpen cserés, a kijelző kérdéses (van általában határérték, hogy hány pixelig van tűrés + a gép is refurb). A gariját akkor tudjuk megmondani, ha van gyáriszám.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29659) SzaboZE válasza middleaged (#29179) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem feltétlen hardver hiba, ha újraindul a gép. Valami stressz tesztet kellene futtani, vagy a hp-s diagot.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29660) SzaboZE válasza a.t.t.i. (#29601) üzenetére


SzaboZE
addikt

http://support.microsoft.com/kb/314060

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29661) SzaboZE válasza MornKapitány (#29649) üzenetére


SzaboZE
addikt

Lehet mindent megpróbálni, nincs tétje. :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29662) MornKapitány válasza SzaboZE (#29661) üzenetére


MornKapitány
tag

Csak reméltem, hogy lelki társakra akadok! :DDD De valószínűleg felhajtok egy jó szervízt, ahol rugalmasabbak, és próba cseresznye. Köszi!

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29663) middleaged válasza SzaboZE (#29659) üzenetére


middleaged
tag

Köszi a választ, szegényt már agyonteszteltem, minden lefut gond nélkül: 3DMARK VANTAGE RESULT DETAILS:SCORE
P3701 3DMarks
GRAPHICS SCORE
3160
CPU SCORE
7613
3DMARK 11 RESULT DETAILS
SCORE
P1097 3DMarks
GRAPHICS SCORE
1020
PHYSICS SCORE
2958
COMBINED SCORE
798
Powered by Unigine Engine

Heaven Benchmark v3.0 Basic

FPS:
22.6
Scores:
570
Min FPS:
11.3
Max FPS:
45.3
Render:
direct3d10
Mode:
1366x768 fullscreen
Shaders:
high
Textures:
high
Aida 64 Stability test 15 min CPU 78 °C GPU 63 °C
Sajnos, mégsem tudom teljes értékű gépként használni a fentebb leírtak miatt. :W

(#29664) deathtania válasza Pocok256 (#29657) üzenetére


deathtania
senior tag

faxa. kipróbáltam, abból meg az lett, hogy minden lényeges menüpont eltűnt: maradt a cpu energiaellátás, overdrive, wifi, energiagazdálkodási profilok.. :C

megy vissza a 12.8 aztán csókolom. :D

www.brczart.hu

(#29665) deathtania


deathtania
senior tag

a nap felfedezése: F1B bios frissítés után megjelent egy sárga felkiáltójeles cucc, amire a harverazonosító beírása után azt dobta ki a gugli, hogy

"ACPI\HPQ6001="HP Wireless Button Driver"

ACPI\VEN_HPQ&DEV_6001="HP Wireless Button Driver""

feltettem hozzá ezt a frissítést, és azóta a wifi gombbal nem csak simán kikapcsolom a wifit, hanem repülő üzemmódra kapcsolom (kis felirat is megjelenik). :D

ellenben!

volt korábban egy okos kis hp-s program w7re, ami kiírta, hogy ha a numlock vagy a caps lock billt megnyomtam, de nem tudom, hogy melyik az. van valakinek ötlete, hogy mi lehetett ez? vagy valami ötlet, hogy hogyan lehetne ezt kiíratni (tekintve, hogy nincs pilács a numlockon...) win8on?

www.brczart.hu

(#29666) pethYeti válasza deathtania (#29665) üzenetére


pethYeti
addikt

A num lock kiíratás nekem is régi nyűgöm, csak az alap telepített OS-el volt kijelezve utána akármilyen drivert tettem fel sose mutatta. Vannak programok amik kiírják de amiket próbáltam egyik se írta ki pl játék közben, nem látszott, csak ha asztalon voltam.

(#29667) deathtania válasza pethYeti (#29666) üzenetére


deathtania
senior tag

hú, nekem az is elég volna, ha az asztalon kiírná, már annak is örülnék (mivel játék alatt nem nyúlkálok a numlock felé, caps lockon meg van kis pilács). szal neked melyik volt a legjobban működő?

www.brczart.hu

(#29668) pethYeti válasza deathtania (#29667) üzenetére


pethYeti
addikt

Keresem de nem találom már mi volt az :S

(#29669) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok!
Adott egy HP 655 típusú laptop. Ha filmet nézek rajta, a képminőség iszonyat rossz, pixeles/elmosódott, igazából nem nagyon tudom definiálni. Másik gépen ugyan az a film szebben néz ki.
A legfrissebb Catalyst van fenn, nem álllítgattam benne semmit, tehát minden érték az alapértéken van.
Valaki tapasztalt már hasonlót? Mi lehet a gond :F

(#29670) AxBattler válasza kozicsd (#29669) üzenetére


AxBattler
félisten

Szedd le a driver-t, és rakj fel egy régebbit (mondjuk ami a gyártó support oldalán van)! :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29671) Tubi2


Tubi2
senior tag

Retró kérdés. :D
Birtoklok egy HP OmniBook 4150-et, mely a következő fura hibát produkálja: Két perc használat után befagy a Windows. Nyekken egyet a vinyót és megáll a kép, nem tudok csinálni semmit. Mi lehet az oka? A telepítés simán egyik részénél is ez a hiba jelentkezett, több újraindítás után sikerült átugrani. Az előző rendszerrel is ezt csinálta. mi baja lehet szegénynek? Olyan korrekt kis formás gép. :F

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#29672) deathtania válasza kozicsd (#29669) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem media player classiccal csinálta ezt. felnyomtam egy vlc-t, azóta gyönyörű a kép. engem meggyőzött. :)

www.brczart.hu

(#29673) pethYeti válasza kozicsd (#29669) üzenetére


pethYeti
addikt

Pont az a baj hogy minden alapon van. Pl az mpc mivel használ hardware-es gyorsítást ezért rosszabb a kép mint pl vlc alatt mert hatással van rá a catalyst beállítás. Érdemes catalystban a videó résznél letiltani élességtől kezdve mindent.

(#29674) deathtania válasza pethYeti (#29673) üzenetére


deathtania
senior tag

szerintem meg a mpc-t elfelejteni. :D
vlc izomból, kodekek nélkül lejátszik mindent, azaz minden médiaformátumot. akkor meg minek kell ide kismillió kodek meg mindenféle beállítgatás? :))

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29675) AxBattler


AxBattler
félisten

Tudja valaki, hogy honnan tudnék olcsón, és egyszerűen alkatrészt rendelni a 2540p-mhez?

Konkrétan egy L-alakú sata-csatlakozóra lenne szükségem, ami az 1.8'-es HDD-t köti össze a géppel:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29676) pethYeti válasza deathtania (#29674) üzenetére


pethYeti
addikt

Ja bocsi én mpc-home cinemaról beszélek, az meg ezerszer jobb mint a vlc :)

(#29677) Kakumix válasza pethYeti (#29676) üzenetére


Kakumix
senior tag

De azt ugye tudjátok, hogy a legjobb a "The KMPlayer"? ;)

Legyen szép napod!

(#29678) NEMO1968 válasza AxBattler (#29675) üzenetére


NEMO1968
őstag

Szia!
Szerintem itt érdemes lenne érdeklődnöd.
Ha az enyémhez van(pedig jóval régebbi),valszeg lesz a Tiédhez is.
Arra készülj,hogy elég borsos ára van.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29679) deathtania válasza pethYeti (#29676) üzenetére


deathtania
senior tag

igenigen, arra gondoltam én is. mondom, nálam akkor volt fent utoljára, kb két éve k-lite cp-el együtt ezt a hibát produkálta, mint a kollégánál is feljebb. én a magam részéről azóta tértem át a VLC-re. (igaz, most egy rövidke időre kipróbálásra felnyomtam, de nagy különbséget nem vettem észre vlchez képest azon kívül, hogy a hangot nem tudtam 100%fölé húzni mpchc-n).

szerk: habár azon gondolkozom, hogy hogyan lehet azt mondani egy media lejátszóra, hogy ez ezerszer, milliószor jobb, mint a másik, amikor alapvetően mindegyik ugyanazt csinálja: lejátssza az aktuális filmet, zenét, streamet, amit benyomtál neki. :))

(#29677) Kakumix: szerintem meg a legjobb a WMP. ;] mert az telepítve is van helyből, nem is kell vele semmit csinálni, használhatod, és jóság van. :P

DE a Numlock kiíratós problémám még mindig megvan. :O Anybody valami ötlet? programocska?

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29680) AxBattler válasza NEMO1968 (#29678) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, de Elitebook-hoz valót egyet sem láttam.
Lehet, hogy megkérdezek inkább egy nagyobb szervizt... :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29681) NEMO1968 válasza AxBattler (#29680) üzenetére


NEMO1968
őstag

Nincs mit,de sztem inkább bontókban lehet hogy előbb találsz.
Állítólag ez a nyamvadt adapter a gépek tartozéka,így ritkán lehet találni.
Boltokban a P/N alapján próbálj érdeklődni.

[ Szerkesztve ]

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#29682) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

A HP ProBook 4545s-ben AMD A70M FCH chipset van, ez kezeli a SATA3-at? Érdemes SATA3-as SSD-re beruházni? (most sata2-es van)

(#29683) deathtania válasza ocsi19 (#29682) üzenetére


deathtania
senior tag

itt csekkolhatod. de igen. támogatja. :K

attól függ, hogy milyen adatokkal bír. IOPS és 4k-s írás olvasás a lényeg, nem a port. :) de ha új ssd-t veszel, akkor azt nézd, hogy ár/érték arányban melyik éri meg jobban. ha minimálisan drágább a sata3, akkor inkább azt vedd meg.

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29684) sagit válasza AxBattler (#29680) üzenetére


sagit
addikt

[link]

:))

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29685) MornKapitány válasza ocsi19 (#29682) üzenetére


MornKapitány
tag

Ekkora különbség lenne Sata II és Sata III között? :) Most minden kukacoskodás nélkül kérdezem, tényleg érdekel.

[ Szerkesztve ]

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29686) ocsi19 válasza MornKapitány (#29685) üzenetére


ocsi19
senior tag

Azért tettem fel a kérdést, hogy érdemes e váltani, mert fogalmam sincs. :)

(#29687) MornKapitány válasza ocsi19 (#29686) üzenetére


MornKapitány
tag

Szerintem ha a SATAII-est akarnád lecserélni SATAIII-asra lehet kevésbé érné meg, mert olyan jelentős változást nem okozna a programok indításában és a win7 bootjában, viszont a másolás stb biztos sokkal gyorsabb lenne. A kérdés, hogy mennyi adatot mozgatsz meg az SSD-en. Szerintem.

"I'm a doctor, not an engineer." Dr. Leonard McCoy

(#29688) AxBattler válasza sagit (#29684) üzenetére


AxBattler
félisten

Azti, én nem találtam meg, pedig direkt a képen látható kódra kerestem rá (598786-001).

Köszi neked is! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#29689) deathtania


deathtania
senior tag

a biosban van egy olyan opció, hogy "fan always on". azt merhetem kikapcsolni? (800Mhz-re downclockolt procc mobil módban...). vagy inkább ne nyúljak hozzá?

www.brczart.hu

(#29690) germinator66 válasza deathtania (#29689) üzenetére


germinator66
aktív tag

Nyugodtan kikapcsolhatod, halkabb lesz!

(#29691) deathtania válasza germinator66 (#29690) üzenetére


deathtania
senior tag

de ha melegszik, akkor automatikusan visszakapcsol ugye? kicsit félek, nehogy elsüljön a gép (HP DV6)

www.brczart.hu

(#29692) Pocok256 válasza deathtania (#29691) üzenetére


Pocok256
veterán

Persze, hogy visszakapcsol ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29693) deathtania válasza Pocok256 (#29692) üzenetére


deathtania
senior tag

oké, mindjárt ki is próbálom (amint az 500GB másolásom külső hddre átment ~2óra). :)

www.brczart.hu

(#29694) Vicmusz


Vicmusz
csendes tag

Sziasztok.

Erre a két laptopra esett a választásom. Kérdezném hogy melyiket lenne érdemesebb venni, illetve melyik viszi szebben a mai játékokat?

Lenovo
Dell

[ Szerkesztve ]

(#29695) GaborGh válasza Vicmusz (#29694) üzenetére


GaborGh
őstag

Nem értem miért a HP topikban kérdezed, de az Y580 a jobb választás.

(#29696) ocsi19 válasza Vicmusz (#29694) üzenetére


ocsi19
senior tag

(#29697) suspect


suspect
aktív tag

Üdv

Kinek van tapasztalata HP Probook 4520S (WK374EA)-el?
Az megoszthatna velem egy-két tapasztalatot/véleményt :) :R

[ Szerkesztve ]

(#29698) boygo


boygo
aktív tag

B.ú.é.k. mindenkinek !

Problémám a következő !
Van egy G62-es notim amin win7 volt. Nem is volt vele gondom. :N
Aztán felraktam a win8-at és azóta szívok a videó kártyákkal ! Ugye kettő van benne, egy HD4250-es illetve egy HD5470-es. Szóval a gondom az, hogy a win8-hoz kiadott driver nem működik nálam rendesen. Idáig csak az első kártyát sikerült életre kelteni ! :W
Előre is köszönöm a segítséget ! :R

[ Szerkesztve ]

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#29699) szekfizsolt


szekfizsolt
senior tag

Srácok segítsetek légyszíves!
Egy HP NX6125-ös notira szeretnék rendszert telepíteni (Windows-t). Az a probléma, hogy az eredeti telepítőn kívül (ami már nincs meg) nem fogad el mást (másolt lemezek). Egyszerűen nem boot-ol róla, pedig olvassa a gép, tehát nem az optika hibás. (kipróbáltam, más gépek boot-olnak róla, évek óta foglalkozom asztali gépekkel, nem a lemez hibás)
Újabb gépeknél tudom, van védelem a merevlemezen, hogy ne tegyenek rá feltört rendszert (nem is ez a szándékom), de ennek a gépnek van licensz matrica az alján, legálisan használnám, lehet benne valami védelem valahol? Bios, vagy merevlemez? Mi a fene lehet?

Régebbi értékeléseim: http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#29700) albi31 válasza szekfizsolt (#29699) üzenetére


albi31
senior tag

Mivel azt írod,hogy "hogy az eredeti lemezt meg beolvassa",így én személy szerint csak ODD hibára tudok gondolni.
Ui.:az hogy van egy licenc matrica a gép alján,még messze nem jelenti,hogy az általad telepíteni akart rendszerrel legálissá tehető!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.