Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29051) Pocok256 válasza premete (#29050) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen win 8 jobban adja ;-)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29052) deathtania válasza Pocok256 (#29051) üzenetére


deathtania
senior tag

napok kérdése, és w8 jön erre is ;)

de végre annyira jó érzés, hogy ismét nem kell várnom órákig, mire betölt a win és a kis programjaim. csak katt, és indul minden. :C

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29053) sagit válasza deathtania (#29052) üzenetére


sagit
addikt

Tegnap ismét nekiálltam a ramdisk bohóckodásnak
Csak a böngészőt raktam ramdiskbe ( Portable Chrome 23) de nem vettem észre túl sok változást.
Mondjuk a ramdiskem valamiért extrém lassú, ennek még utána kell járnom.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29054) Pocok256 válasza deathtania (#29052) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát azt elhiszem ;)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29055) sagit válasza sagit (#29053) üzenetére


sagit
addikt

Másik programmal javult kicsit, itt már érezhető a gyorsulás az ssd-hez képest.

Igaz hogy Single channel DDR2 800 mhz de még így is kevésnek érzem a szintetikus eredményeket. Aidával 6k körül mérek.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29056) deathtania válasza sagit (#29055) üzenetére


deathtania
senior tag

nekem Radeon Ramdisk-el (Dataram Ramdisket liszenszeli az AMD) ilyen eredményeim vannak:

[ Szerkesztve ]

www.brczart.hu

(#29057) sagit válasza deathtania (#29056) üzenetére


sagit
addikt

Azt is néztem, de ez most Primo Ramdisk

Itt egy jó kis teszt: [link]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29058) ussseal válasza okmaci (#29049) üzenetére


ussseal
tag

Köszi, 4540s-en úgy tűnik kicsit más az optika szerkezet, de megpróbálom. :)

(#29059) premete válasza Pocok256 (#29051) üzenetére


premete
veterán

Itt van a w7-es is. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29060) B-L-A-C-K válasza premete (#29059) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

HD Tune Pro progival nézd az hozza ki a maxot, progin belül legnagyobb adatmennyiségre kell állítani, a teszt időt meg leveheted legkisebbre. Nekem Agility 3 egy Dell gépben ilyet ért el:

[ Szerkesztve ]

(#29061) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Újra itt vagyok!
Még mindig küzdök a NAS-sal de már haladok! Már rá tudtam csatlakozni IP cím alapján, viszont nem tudom hogy lehet felvenni mint hálózati meghajtót! Ebben tud nekem valaki segíteni?

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#29062) sagit


sagit
addikt

8530w WUXGA (1920x1200) paneljának a minősége milyen lehet?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29063) premete válasza B-L-A-C-K (#29060) üzenetére


premete
veterán

erre gondoltál?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#29064) B-L-A-C-K válasza premete (#29063) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen, na látod mindjárt jobb 507..:)

Mondjuk nem mintha az eredményeken kívül számítana is valamit...:D

[ Szerkesztve ]

(#29065) B-L-A-C-K válasza sagit (#29062) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Az én 8530W-nek 1680x1050 WSXGA+ kijelzője van, azt tudom brutális szép, rengeteg notim volt már de ilyen szép kéne egyiknek e volt.

(#29066) Bdanyy válasza B-L-A-C-K (#29065) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nekem is ilyen van, de azért nem egy ips :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#29067) B-L-A-C-K válasza Bdanyy (#29066) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Komolyabb gépeim is voltak, de nálam tényleg ez visz mindent eddig képminőségben, pedig nem is egy mai darab...

(#29068) somasz


somasz
addikt

Üdv!

A A7E32AA dokkolón lehetséges 2 monitor meghajtása digitális kimeneten egyszerre? Van DP és DVI is rajta.

Köszönöm!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29069) Bdanyy válasza B-L-A-C-K (#29067) üzenetére


Bdanyy
addikt

Sajnos láttam már macbookot, zenbookot thinkpadet :) De tényleg átlag feletti így is.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#29070) Thusor


Thusor
őstag

HP elitebook 2540p laptopom van i5-540m procival és 8GB rammal. A winchesterem egy Seagate Momentus XT 500 Gb + 4 GB SSD hybrid. Az lenne a problémám, hogy amikor zenét hallgatok vagy filmet nézek és hirtelen egy nagyobb terhelésnek teszem ki a gépet akkor pattog a hang, vagy esetleg nyekken egyet, mintha beakadna a lemez :), de aztán megy tovább a zene mintha semmi sem történt volna. Valaki tapasztalt már ilyet? Mitől lehet? Véleményem szerint nem egy gyenge a gépem, és nem is kevés benne a memória. Windows 7 operációs rendszert futtatok.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#29071) Turbobacsi válasza Thusor (#29070) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

nem a Power Assistant miatt szarakodik? többünknek ez okozott hasonló jelenséget! Van egy verziója ami hibás... (a 2.0.6.0-s verziót tedd fel)

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#29072) sanyie70


sanyie70
tag

Sziasztok van egy hp compaq nc8430 as laptopom win 7 el hdd-t szeretnék cserélni benne.
1. hol tudom megnézni milyen a csatlakozója?
2. mekkora hdd-t tud kezelni a gép?

(#29073) SzaboZE válasza B-L-A-C-K (#29065) üzenetére


SzaboZE
addikt

Pedig hidd el a HP nem gyárt külön kijelzőt a gépeihez, ugyanezek a kijelzők vannak pl a dell gépeiben is ;) Általában LG (philips), Samsung, AUO és társai.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#29074) B-L-A-C-K válasza SzaboZE (#29073) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én nem is állítottam ő külön gyárt ilyet, én azt mondtam ilyen szép kijelzős gépem még nem volt... :U

(#29075) holdeng válasza zsolthee (#28498) üzenetére


holdeng
csendes tag

Hello!

Szétszedtem, kipucoltam, termalpasta+párna...összeraktam. Gyönyörűen működik minden.(egy nagy porcsomó+kutyaszőr keringett a ventibe, meg a réz, ahol a hűtőbordához csatlakozik full fekete volt)
Terhelés tesztnél 60° a legmagasabb érték. (80-90 helyett). A pdf nagy segítség volt, köszönöm.
Üdv. Holdeng

(#29076) Thusor válasza Turbobacsi (#29071) üzenetére


Thusor
őstag

Eddig nem volt fent power assistant nekem. Feltettem a 2.0.6.0 verziót, kiváncsi leszek, hogy most jelentkezik-e a probléma. Lehet ennek hiánya miatt volt az akadozás.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#29077) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Erre valaki tud mondani okosat? Esetleg elérhető jobb driver valahol?
Előre is köszönöm a segítséget!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#29078) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok Érdeklődnék ,hogy a .Hp Elitebook 8460p notebookokkal van valakinek tapasztalata? Konkrétan az érdekelne hogy ez megéri e.? Van e valami amire figyelni kell ennél a típusnál, gariztatása ,hogy működik? (miskolci vagyok és itt csak átvevőhely van).

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#29079) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Sziasztok.. tud valaki nekem mutatni egy cikket ahol a HP notebook táblagép és nyomtatói kategóriái logikusan elrendezve megtalálhatók? lehetőség szerint új legyen... modellek tekintetében tehát nem a 2006-os termékeket hozzán fel példaként.. egy ideje vadászok rá hogy jobban átlássam. tud valaki ilyen összefoglalót?

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#29080) kenand válasza Thusor (#29070) üzenetére


kenand
veterán

Szia!

Nekem is csinál ilyet a 2530p-m ha az RMCLOCK-kal takarékosra rakom. (lejjebb veszem a PCU feszültséget)
Filmnézéskor/hang felvételkor nekem is ki kell kapcsolnom a takarékoskodást. (Én is azt hittem először, hogy hibás a noti, később rájöttem, hogy ez a baj)

(#29081) Thusor válasza kenand (#29080) üzenetére


Thusor
őstag

HP optimalizált-al és a windows 7 gyári kiegyensúlyozott beállításokkal próbáltam ott csinálja továbbra is. Megpróbálom még teljesítménycentrikuson is. Hátha úgy jobb lesz. De mondom ha csak filmet nézek, vagy zenét hallgatok akkor nincs gond. Akkor kezdődnek a problémák ha mást is csinálok a háűttérben pedig megy a video vagy a zene.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#29082) somasz válasza Gabe123 (#29078) üzenetére


somasz
addikt

Nagyon jó kis gépek, minőséget sugallnak, ismerem őket. Ennyi pénzért hol kapsz ilyen hardverű és strapabíró jó minőségű, szép külsejű notit?

Alfa156 pedig megbízható, ha esetleg félnél a futározástól.

Budapesten úgy működik a gariztatása, hogy beviszed a legközelebbi szervizbe, miután leegyeztetted a supporttal. Miskolci helyzettel nem vagyok tisztában.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#29083) Turbobacsi válasza DarknessHope (#29079) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

www.hp.hu

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#29084) frostkald


frostkald
csendes tag

Sziasztok! Egy hp compaq nc6000 típúsú laptop-al rendelkezem. 3 napja telepítettem újra,windows xp sp 3-at raktam rá. 1 napig működött normálisan aztán elkezdett szaggatni az egér,ha böngészőben nézek videót akkor az is szaggat,ha zenét szerkesztek akkor ott is szaggat a hang. Csináltam már töredezettség mentesítést, lefutattam a ccleaner-t,Advanced system care-t,Mcaffé anti vírus progit de nem használt semmit. Még a biosban is betöltöttem az alap beállításokat de semmi változás. Remélem tudtok segíteni.

(#29085) TommyX_


TommyX_
őstag

Néhány napja váltottam Win 7-ről, Win 8-ra és nem működik a fn+f12, vagyis a bluetooth és wifi kapcsoló.
A többi funkció gomb működik gond nélkül, de nem jövök, hogy ez mitől nem működik. :(
Egy HP Pavilion G6-1117sh laptopom van.

Előre is kösz a helpet! :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#29086) sagit válasza TommyX_ (#29085) üzenetére


sagit
addikt

Connection manager nincs a gépedhez?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29087) TommyX_ válasza sagit (#29086) üzenetére


TommyX_
őstag

Most felraktam, azzal látom, hogy mikor van ki/be kapcsolva, csak a f12 gombon lévő kis led világít folyamatosan fehéren, pedig, ha ki van kapcsolva a BT és a wifi is, akkor narancs sárgán kéne világítania.
Amúgy amikor bekapcsolom a gépet, a HP kezdőképig narancssárgán világít, amikor a Windows jel megjelenik, akkor vált át fehérre. (Ez Win 7-nél is így volt, csak ott működött a led fénye rendesen, mint ahogy előbb írtam. )

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#29088) sagit válasza TommyX_ (#29087) üzenetére


sagit
addikt

Esetleg quick launch button? Olyan van a gépedhez?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29089) TommyX_ válasza sagit (#29088) üzenetére


TommyX_
őstag

Igen van az is hozzá, most felraktam, de a programok listájában nem jelenik meg, de ugye a Program files->HP mappában benne a program, de ott csak az egyik exe-re való kattintásra reagál, az pedig a cnbSysInfo.exe ez írja ki a gép információit.

Közben kiderült, hogy bluetooth miatt van ez, mert hiába van letiltva a Hp connection manager szerint, úgyanúgy működik :U

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#29090) lancsika


lancsika
csendes tag

Sziasztok! Egy nagy problémám van, jó lenne, ha valaki tudna segíteni. 1 hónapja vettem egy HP 4535s notebookot. Gyárilag Suse Linux van/volt rajta. Win7-et szerettem volna feltelepíteni, de sehogyan sem ismerte fel, valamint bootoltatni sem tudtam eredeti win 7 dvdről(Biosban beállítottam a bootolást). Ezt meguntam és YasT-ban letöröltem a partíciókat, kivéve 698GB-t.
Utána újraindítottam a gépet. természetesen továbbra sem bootol, de már a Linux cdről sem.
Ja és kér valami root passwordot-fogalmam sincs ez mi.
Aztán nagy nehezen, mivel nem értek hozzá, ctrl+f2-vel bejön a Linux desktop, de semmilyen ikon nincs rajta és nem csinál semmit.
Ilyenkor mit lehet tenni? Szeretném a win7-et feltelepíteni.
Tudom ez nagyon összetett probléma lehet, de ha tud valaki segíteni, azt köszönöm.

(#29091) Pocok256 válasza lancsika (#29090) üzenetére


Pocok256
veterán

Bízd egy szakemberre vagy olyanra aki ért hozzá. Mert kommentedből az derült ki, hogy te hadilábon állsz ilyen téren.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#29092) Gabe123 válasza somasz (#29082) üzenetére


Gabe123
aktív tag

Thx. Akkor már csak a családot kell rábeszélnem:)

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#29093) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok.

Van egy Compaq Presario CQ61-320SH notebookom, és azt csinálja hogy villog a led és nincs kép :S
Ahogy néztem 2x villan fel a led egymás után, ami Bios hibára utal.

Erre van valakinek valami megoldása??
Lehet javítani? Ha igen hol?

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#29094) FRENK1988 válasza Sziszifeca (#29093) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ha garis akkor a legközelebbi HP szervíz. Ha nem garis akkoris:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#29095) deathtania válasza Sziszifeca (#29093) üzenetére


deathtania
senior tag

első körben: akksi kivesz, majd kb 30 másodpercig bekapcsoló gomb megnyom (bios reset). majd akksi vissza, és indít. ha nem megy, akkor hp szervíz.

www.brczart.hu

(#29096) deathtania válasza lancsika (#29090) üzenetére


deathtania
senior tag

te meg telepítő dvd berak, újraindít, esc nyomogat, boot menü belép, dvd kiválaszt, onnan indul (gombot is megnyom, ha kér), aztán meg elolvasod, hogy mit ír ki a w7 ablaka. aztán ott a partíció kiválasztásnál meg legyalulod az összeset. de ha nagyon nem megy, és budapesti vagy, akkor szívesen megnézem neked, ha elhozod a belvárosba (kálvin tér), és egy sör mellett meglessük, hogy mi a helyzet. :)

www.brczart.hu

(#29097) humax


humax
senior tag

sziasztok
ugy latom hogy HP,DELL,MEG SONY, jok
egy FULL HD, 14 fölött képernyős, netre meg film nézésre, használom.
hordozom magammal, szóval ne legyen nehéz.
i3 vagy i5
legyen szép laptop.
nagyon fontos hogy jo legyen a hangja,ma lattam egy sony s szeria , nagyon tetszet de ocsmány volt a hang.

ha 14 képernyő veszem kicsik lesznek a betok? film nezesre gond lesz? felbontas meg stb?
erdemes Ful HD 14 ben? vagy inkab 15?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#29098) sagit


sagit
addikt

2530p Tulajok!

Kellene nekem egy F.13-as modded no whitelist bios. nando4 privátra rakta, és notebookreview-sem elérhető.

Ha valakinek megvan lementve azt nagyon megköszönném.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29099) Sziszifeca válasza deathtania (#29095) üzenetére


Sziszifeca
őstag

hát sajna nem jó így sem :S Viszem service-ba, csak szerintem drága lesz nem? :U

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#29100) deathtania válasza Sziszifeca (#29099) üzenetére


deathtania
senior tag

mindennek ára van. majd a javítástól függ, hogy mennyit fogsz fizetni. :)

www.brczart.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.