Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58951) Kobe válasza tboy93 (#58933) üzenetére


Kobe
veterán

PS: jo tanacs a 0w20 csak idehaza azt sem lehet kapni sehol 5L kiszerelesben :D Castrolt Eneost hagyjuk, normalis markabol sehol nincs...
4literrel meg nyilvan van ertelme nekifutni a 4.2es olajteknonek a legvekonyabb olajjal :D
Marad az 5w30, eco energy

(#58952) tboldi válasza zolynet (#58948) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#58949) Graphics: Nekem még van hátra 22 hónapom. :P

(#58950) yodamester10: Elég lesz biztosan, bár furcsamód nem találtam semmi infót a te autódhóz ezzel kapcsolatban, csak hogy DOT 3 vagy 4 kell bele.

(#58951) Kobe Esetleg Eco-nergy 0W30-ban?

[ Szerkesztve ]

(#58953) yodamester10 válasza tboldi (#58952) üzenetére


yodamester10
őstag

Kedvedért lőttem egy fotót ;)

(#58954) Kobe válasza tboldi (#58952) üzenetére


Kobe
veterán

Hat meg korbenezek mert motul egyik sincs raktaron, berendelos. Ami epp akad. De nem igazan most akarok kiserletezni, lassan jon a nyaralos szezon, inkabb olyat aksrok belerakni amivel tudok kalkulalni / tudom hogy nincs macera. Van mas gondom ami miatt eleg lesz utanajarni
lesz egy korom autovillanyosnal :( valami zarlatos.... Egyreszt az utasteri hofokszabalyzo sztem elment, a klima picsafust maxra tekerve is (relecsere megvolt, gaz teli van, kompresszor okes), multkor meg a getto kozepen ejszaka valahogy leengedett az anyosulesen az ablak.... Szakado eso, szarra azott a belter.... Mondjuk makom volt hogy nem vittek el semmit a kocsibol

(#58955) Micsurin


Micsurin
nagyúr

2005-ös Jazzben (1.2) mi az a kis rács / mit takar a gyújtás kapcsolótól jobbra?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58956) tboldi válasza yodamester10 (#58953) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi, csak ebből nem derül ki a mennyiség. :D

(#58954) Kobe: [link]

(#58955) Micsurin: Amögött van a klíma hőmérője.

[ Szerkesztve ]

(#58957) Micsurin válasza tboldi (#58956) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! De várj ez 1.2-es. Ezekben még fapados manuális klíma van nem? Akkor minek oda hőmérő?
Btw ha már klíma. Kémlelőben egy nagyon picit habosnak tűnik a folyadék. Szerviz és töltés / csere?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58958) tboldi válasza Micsurin (#58957) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem abban is kell lennie. Tételezzük fel, hogy mindig a legalacsonyabb hőmérskletre van állítva, és akkor is tudja valahonnan, hogy mi van az utastérben, hűtsön (nyáron) vagy fűtsön (télen).

A másikat nem tudom, a klímaberendezés nem a tananyag része az autószerelő tanfolyamon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#58959) BlacKSouL válasza Kobe (#58951) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én ha 5 litert rendelek, akkor küldenek 5 db 1 literes flakont. 0w20. olajshop.hu

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58960) Micsurin válasza tboldi (#58958) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Első felére, köszi! :R

Második felére,ebben a topikban jártál e már? :DDD ;]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58961) tboldi válasza Micsurin (#58960) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem jártam, de ha hiszed, ha nem, tényleg nem része. :DDD

(#58962) Micsurin válasza tboldi (#58961) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez tényleg meglep pedig lassan csak az alapfelszereltségű Daciaban és a régi sokat látott B5 kombiban nincs. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58963) tboldi válasza Micsurin (#58962) üzenetére


tboldi
nagyúr

Meg apum WagonR-ében. :D

Pedig valamilyen szinten modernizálták már a tananyagot, nem csak Ladákból és Trabantokból áll. Például most már a CAN-BUS-t is ismerni kell, sőt, az egyik vizsgafeladatom az volt, hogy egy 1.8T Audi TT-t kellett diagnosztizálni OBD-n.

(#58964) yodamester10 válasza tboldi (#58956) üzenetére


yodamester10
őstag

:DD Majd pénteken megírom,hátha másnak is kellhet az infó.

(#58965) tboy93 válasza Kobe (#58951) üzenetére


tboy93
nagyúr

Már miért ne lehetne, én is itthon vettem 5L-es Motul8100 0w20-at.

(#58966) Qru válasza tboldi (#58958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem az 1.2-esben ott nincs semmi a rács mögött (én amúgy azt hittem ott csipogó van ami az övért, világításért csipog). Manuális klímának tök mindegy milyen a hőfok az utastérben. Olyan hőmérsékletűt tol be amit beállítottál.

#nincsbennetarcsi

(#58967) Kobe válasza tboy93 (#58965) üzenetére


Kobe
veterán

Link or it never happened

En pl olajshopon, olajlerakaton nem talaltam Mptulbol sehol raktaron 5L be

(#58968) tboy93 válasza Kobe (#58967) üzenetére


tboy93
nagyúr

TypeV-tol rendeltem.

(#58969) #18649856


#18649856
törölt tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani Honda szakit? Fura kattogás/csattogás hallatszik a CR-V-m motorteréből, feltöltöttem ide a hangfile-t: http://bit.ly/2UjoxoY

Autó: Honda CR-V 2.0I, 1998 cm3, 110 KW
Gyártás: 2002
Futott km: 243.000 km. (sok tulaja volt, ennyit mutat az óra)
Motorkód/szám: K20A41015487

Olajcsere 1 hete volt a székesfehérvári Szakonyinál. (ENI i-Sint Prof 5w-40 + hidrotőke tisztító adalék)
250 km-t beletettem az olajcsere után, és sajnos az adalék nem segített rajtunk.
Annyi változás lett, hogy bizonyos fordulatszámon és sebességben kevésbé hallatszik a kattogás. Alap fordulaton a leghangosabb. (Vagy csak akkor hallom jobban?)

Gárdonyi vagyok, így jó lenne 100 km-es körzetbe egy Honda Varázslót találni. Tudtok ajánlani valakit?

Köszi előre is!

Üdv: Tünde

[ Szerkesztve ]

(#58970) Kobe válasza tboy93 (#58968) üzenetére


Kobe
veterán

Lacinak is megvan a boltja, webshopja, ott en nem talaltam most, meg telon is azt mondta most nincs raktaron

(#58971) honda23 válasza #18649856 (#58969) üzenetére


honda23
aktív tag

Szakonyi...
Plusz nincs hidrotőke, ez himbás. Szelephézagot kell állítani.

Meg nem mondom, hogy ez szelephang vagy csapágyas a motorod. Majd még páran meghallgatják.
A szelephang melegen halkul, elmúlik, csapágyhang nem halkul melegen sem.
Viszont lehet szíjfeszítő, generátorcsapágy, szervo csapágy is. Meg kell mutatni valakinek azonnal.
Imit fogják majd ajánlani Pestről.
Viszont nem 5w40 való bele, max 5w30.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#58972) Shade45 válasza Kobe (#58967) üzenetére


Shade45
senior tag

3 hete innen rendeltem:

[link]

(#58973) BlacKSouL válasza Kobe (#58967) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#58974) Lotto73


Lotto73
csendes tag

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#58975) i-sti válasza #18649856 (#58969) üzenetére


i-sti
senior tag

5W-40 :R
Hidrotőke :R

Szerintem kezdj gyűjteni egy másik motorra :)

[ Szerkesztve ]

Novum Forum Siculorum

(#58976) tboldi


tboldi
nagyúr

Nem jártam sikerrel a város egyik alkatrészboltjában sem, úgyhogy kénytelen voltam megrendelni a Red Hot Motors-tól a piros izzót a ködzáróba. Horror ára van, 1000 Ft/db, de 3-at kértem, hogy legyen pót, ha már ilyen ritka...

(#58977) i-sti válasza tboldi (#58976) üzenetére


i-sti
senior tag

Mester kérlek taníts, miből telik neked ennyit költeni a Jazz-re :C
Én is raknék ezt meg azt a rizsrakétára de.... "nincs időm" ;]
Még gyári olajra sem futja csak #szarmobilra

Novum Forum Siculorum

(#58978) tboldi válasza i-sti (#58977) üzenetére


tboldi
nagyúr

Üttesd el magad te is motorral. ;]

(Ne tedd!)

Amúgy lőttem esti képeket is. És ma vagy holnap jön a féklámpám is, úgy már teljes lesz az összkép.

[ Szerkesztve ]

(#58979) i-sti válasza tboldi (#58978) üzenetére


i-sti
senior tag

Arról tudok de nem arról volt szó, hogy ingatlan ÉS CTR veszel belőle?
Erre fel 1k-s izzókat rendelgetsz :C

Novum Forum Siculorum

(#58980) tboy93 válasza Kobe (#58970) üzenetére


tboy93
nagyúr

Akkor szerencsém volt :) Legközelebb ha nem lesz, akkor rendelek 4+1L-t, évente egyszer kibírom.

tboldi :N [link]

[ Szerkesztve ]

(#58981) tboldi válasza i-sti (#58979) üzenetére


tboldi
nagyúr

Carpe fucking diem. ;] :DDD

(#58982) i-sti válasza Kobe (#58967) üzenetére


i-sti
senior tag

[MOBIL 1 ESP X2 0W-20 5L]

Novum Forum Siculorum

(#58983) yodamester10 válasza tboldi (#58976) üzenetére


yodamester10
őstag

Ilyet is tudsz rendelni wish-ről.

4Pcs 2Pcs 12V Car COB LED Bulb 1156 BAY15S 1157 BAY15D DRL Anti-Shock Lamp Turn Signal Light Indicator Bulb Car Brake Light Lamp Red/Blue/Yellow/White
712 FtHUF


[ Szerkesztve ]

(#58984) tboldi válasza yodamester10 (#58983) üzenetére


tboldi
nagyúr

Csakhogy nekem lapos végű kell, nem hengeres.

(#58985) yodamester10 válasza tboldi (#58984) üzenetére


yodamester10
őstag

Van olyan is ;) Gondolom T20-as.


(#58986) i-sti válasza tboldi (#58984) üzenetére


i-sti
senior tag

(#58987) tboldi válasza yodamester10 (#58985) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, T20-as, de nekem hagyományos izzó kell, LED-et mindenhol találtam.
Nem vagyok híve annak, hogy a sima izzó helyére utólag LED-et rakunk. Ha direkt LED-esre tervezték, akkor oké, de ahol eredetileg is sima izzó volt, ott marad is az.

i-sti: ⬆️

[ Szerkesztve ]

(#58988) kozlo válasza tboldi (#58978) üzenetére


kozlo
tag

Szia tboldi!

Mutatós a gépsárkány gratula! Jól látom,márpedig igen ,hogy van szerelőakna a Jazz alatt,ezzel kapcsolatban lehetne egy kérdésem? Ha nem akkor is megkérdezem... ;)

(#58989) tboldi válasza kozlo (#58988) üzenetére


tboldi
nagyúr

Üdv!

:R
Jól látod, van akna, még akkor épült, amikor Volvo 343-asa volt a családnak.
Was ist die Frage?

Erről eszembe jutott, hogy Du hast mich gefragt und ich hab' nichts gesagt. :D

[ Szerkesztve ]

(#58990) kozlo válasza tboldi (#58989) üzenetére


kozlo
tag

Itt a fórumot korábban olvasgatva ha jól emlékszem elvitted az autó talán "feribához" olajcserére...
Ez, hogy történhetett meg?...Úgy tűnik nekem,hogy nem riadsz vissza egy kis autószereléstől ! Pedig van benned autószerelői virtus :) .

(#58991) tboldi válasza kozlo (#58990) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szerintem keversz valakivel, magamnak cserélem. Vannak olyan dolgok, amiket eszközök híján nem tudok megcsinálni, de az olajcsere nem tartozik közéjük. Pl. egy kuplungcserének már nem állnék neki itthon, még ha van is hozzá affinitásom. :)

szerk.: Sőt, a hétvégén tervben is van egy olajcsere apum Suzuki WagonR-ében. :)

[ Szerkesztve ]

(#58992) kozlo válasza tboldi (#58991) üzenetére


kozlo
tag

Akkor tévedtem :R , Úgy látszik tényleg ritkán járok erre.....Nagyon helyes ez a hozzáállás, csak így tovább!
Általában így kezdődik....majd az olajcsere után menni fog a kuplung csere is...mert a váltót csak tartani nehéz! :).

Üdv.

(#58993) i-sti válasza kozlo (#58990) üzenetére


i-sti
senior tag

Szerintem rám gondolsz :R

Novum Forum Siculorum

(#58994) kozlo válasza i-sti (#58993) üzenetére


kozlo
tag

A szerelőakna zavart be! Nem értettem,hogy ha megvan a lehetőség a cserére, és a műszaki érdeklődés is megvan,akkor most mi is történik? :)

(#58995) Micsurin válasza Qru (#58966) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Na de akkor mi lenne ott? Szét lesz szedve úgyis majd kiderül max csak furja az oldalam. :D

Btw a fűtés meg a hűtés ugyan az a tekerentyű, szvsz lehet Boldinak van igaza. :F

Csipogó hang ha volt pl úgy felejtett világítás miatt az inkább a műszerfal mögül, felől jött.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58996) Graphics válasza Micsurin (#58995) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jazz csoportban pedig már volt róla szó, Varga Miki írta a megoldást, de nem találom a bejegyzést a pontos meghatározásra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#58997) Micsurin válasza Graphics (#58996) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi este ha nem teloról leszek megkeresem! :R
Motoron is egy hétig kerestem a "borulás" jeladót just for fun hol lehet. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#58998) Qru válasza Micsurin (#58995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Most már én is kíváncsi vagyok. Majd írd meg mit találtál ott. :K

#nincsbennetarcsi

(#58999) tboldi


tboldi
nagyúr

Tegnap megjött az új féklámpám, de ki kell cserélni a fóliát hátul, mert ez így kicsit hülyén néz ki. :D
Április 29-re kaptam időpontot, addig szerintem visszateszem a régi lámpát.

(#59000) -cobra- válasza tboldi (#58999) üzenetére


-cobra-
aktív tag

A fólia cserével vigyázz, könnyen oda lehet a fűtőszál a régi eltávolításakor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.