Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Integra válasza Petie (#3699) üzenetére


Integra
titán

hogyhogy elszállt?
vinyók, adatok? nem volt raid??
ha nem tették fizikailag tönkre a hdd-ket, akkor azért ott van még adat, ami visszatölthető

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3702) xcbiker válasza Integra (#3701) üzenetére


xcbiker
addikt

még a fizikailag tönkrement hdd-ről is visszanyerhető adat, bár az már más tészta, hogy mennyiből.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3703) Petie válasza Integra (#3701) üzenetére


Petie
veterán

nem tudok pontosabbat, mi weboldalunk is ott volt.
és hívott tegnap hogy van-e back up nekem mert mindene elszállt. back upok is odafenn :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3704) xcbiker válasza Petie (#3703) üzenetére


xcbiker
addikt

elég felelőtlenség a backupot is ugyanott tárolni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3705) Integra válasza xcbiker (#3704) üzenetére


Integra
titán

a felelőtlenség szerintem enyhe kifejezés... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3706) xcbiker válasza Integra (#3705) üzenetére


xcbiker
addikt

nem akartam megsérteni egy durvább kifejezéssel.
De végülis egy komolyabb adatvesztés után minden értelmesebb ügyfél megtanulja...
meg javasolok is nekik egy-két dolgot.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3707) Integra válasza xcbiker (#3706) üzenetére


Integra
titán

ha ez mano-nál is így lesz, megfognak őrülni......
a teljes archivum adatbázis, hozzászólások, minden oda..
bár szinte biztosra veszem hogy van neki otthon backup, de a fene tudja hogy hány hsz fog elveszni

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3708) TexT-BoY válasza Integra (#3701) üzenetére


TexT-BoY
addikt

szerintem valami kocsog focvagenes hacker palánta szétszaggatta a szerót meg a backupot, sit:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3709) takitaxi válasza xcbiker (#3687) üzenetére


takitaxi
csendes tag

És mennyibe fájna egy könyöklő? Új lenne vagy használt?

Üdv

(#3710) xcbiker válasza takitaxi (#3709) üzenetére


xcbiker
addikt

Új???? Ha új kárpit cuccokat lehetne kapni és persze elfogadható áron akkor már rég felújítottam volna a kocsim belsejét.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3711) !Overdose! válasza takitaxi (#3709) üzenetére


!Overdose!
őstag

Miért nem csinálsz egyet?

Én csinálni fogok az Accordba (MDF, szivacs, kárpit), mert az enyémbe csak ilyen rekesz van a két ülés között, de volt belőle gyári könyöklős is, csak nem lehet kapni sehol!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#3712) sai válasza TexT-BoY (#3700) üzenetére


sai
aktív tag

csak vigyázz vele.. haveromék brutál Suprája Szombaton Tökölön mente utolsó futamát :(
szégény autó nagyon csunyán végezte.. "pár" munka óra és röpke 3millió ft ment kárba pár másodperc alatt :(

(#3713) Petie válasza sai (#3712) üzenetére


Petie
veterán

meghalt egy supra? :O
kedvenc autóm :( :(

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3714) Petie


Petie
veterán

na ahogy látom crxforum újra megy. és a mi honalpunk is megy, szóval mégse volt akkora a para mint ahogy beállította az arc :F

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3715) Integra válasza sai (#3712) üzenetére


Integra
titán

túlhegyezték?
vagy anyaghiba volt?
lehet már tudni?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3716) Integra válasza Petie (#3714) üzenetére


Integra
titán

megy nálam is :)
akkor ez megúszva.

szoval, leirnam a hetvegi torteneseket roviden annyit mondanek hogy en is fasz voltam, de jocskan balszerencsem is volt.

pentek delutan vettem 31 rongyert egy 72 gigas vadiuj szervervinyot, ezt vittem be az interwareba, mondvan majd gyerekjatek lesz.

az tortent, hogy hotswapet akartam, mukodes kozben kihuzni a rossz vinyot, es betenni helyette egy jot. csakhogy a rosszat huztam ki! ugyhogy ettol ugyan meg nem dolt ossze a diszk alrendszer, de amikor visszadugtam es elkezdte ra ujraepiteni a tombot, eljutott a hibas vinyon addig a reszig, ahol a hibas vinyo megadta magat, es igy mar 2 vinyo lett rossznak jelolve a raid5ben, ami azt jelenti, hogy az egesz diszk alrendszer osszedolt... azt hiszem ekkor telefonaltam qkiival, es o hallotta hogy milyen szinten lefott nekem ott a kave... akkor motorral a victor hugobol kijottem harasztira, vissza autoba, be a szerverert este 8kor, es ketsegbeesett hibajavitas... mindez olyan amukfutaskent tortent, hogy elkezdtem az embereket kiertesiteni hogy osszedolt a szerver, odavan a teljes hondaforum, HBKM oldal, es adatbazisok... csak ez a forum 6 ev munkaja, adatbazis es programkod, amirol nem volt mentesem! en voltam a fasz, azt hittem nem kell mentes... tobb mint 10 eve vagyok a szakmaban, na ekkorat meg nem szoptam... kepzelhetitek mennyire ketsegbe voltam esve.

ezutan mikor elhoztam haza a gepet, talaltam guglin a raid kartyanak egy NEM DOKUMENTALT FUNKCIOJAT (de tenyleg, sehol nincs irva, es meg csak a biosban sem jelenik meg mint lehetoseg), amivel a hibasnak jelolt raid tombot vissza lehet eroszakkal jonak jelolni. ekkor amilyen sebesen csak lehetett, lementettem az itthoni 100megas halon keresztul az osszes adatbazist+kodokat a macemre, majd elkezdtem ujrahuzni a gepet.

igenam, csakhogy ujrahuzas kozben kiderult szombatra, hogy nem egy, hanem ket rossz vinyo van, es a masik rossz vinyo annyira rossz volt, hogy lehetett hallani ahogy kattog es kerreg... totalisan szarrament (az elso vinyo egy hasznalt fujitsu, a masodik pedig egy kevesebb mint egy eves maxtor volt).

igyhat szombaton allhattam neki keresni vinyot a gephez, ami azert nem tul gyakori, mivel ez szervervinyo... szombaton nem volt semmi nyitva, vagy ahonnan tudtam volna szerezni, ott egy vinyo 45 rugo volt... kezdtem a kapcsolaimat raizzitani, talan ket helyrol delutan 3 korulre sikerult volna vinyot szereznem, amikor az aproneten talaltam egy hirdetest. pont olyan vinyobol arult egy srac 2 db-ot, ami nekem kellett. felhivtam, azt mondta februar ota nala van, bontatlan csomagolasban, es elado. eloszor azt mondtam hogy nekem csak egy db kell (30000/db), amikor kijelentette hogy 45ert ideadja mind a kettot. csaptam az ajanlatra, szombaton delutan 1 korul atvettem a vinyokat.

huzas haza, szarakodas hogy a 7es freebsd felmenjen (sajnos a minimalis installja allandoan fagyogatott, de megoldottam), aztan pedig a dolgok visszamentese... tudni kell hogy szombaton kb negyed 6tol tudtam negyed 11ig aludni, mert egesz ejszaka a szervert szereltem, es emiatt, plusz a sok stressz miatt ugy dontottem hogy ha mar a soproni hondatalalkozora nem jutok le, iszok egyet egy baratommal a varosban.

igy tortent, vasarnap jottem haza kellemes masnapossaggal, szombat este fejenkent 2 uveg bor elment. mindegy, ez mellekszal.

innentol kezdve mar hogy szepen ment a raid a gep alatt, felhuztam ra mindent 1 delutan alatt, es este fel 11 korul beallitottam a helyere a szervert, ahol most is mukodik.

igy aztan, a hetvegem merlege 31+45 rongy bukta, ami most nekem eleg nagy ervagas, es azt mar nem is akarom mondani hogy nem jutottam el a hondatalalkozora ahova el akartam, es a penzem is el volt utalva (raadasul duplan de ezt most nem reszleteznem miert). azt hogy emiatt elment egy hetvegem plusz benzint meg autot is eleg rendesen hasznaltam, mar szinten meg sem emlitem.

tanulsag? a raid hiaba jo otlet, mentest nem helyettesit! vissza fogom allitani a napi mentest, es aldom az eget hogy megtalaltam azt a nemdokumentalt funkciot a raid vezerloben.

tehat, most mar eldonthetitek, hogy 31 rongot gyujtunk, vagy a 45-ot is osszedobjatok meg pluszban.... azert irtam ilyen hosszu litaniat, hogy lassatok mivel ment el az en draga, aranyat ero hetvegem... senkitol nem kunyeralok penzt, csak az utaljon aki szivesen ad. sajnos az anyagi lehetosegeim elegge korlatozottak.

no, ennyi a tortenet, jol kiirtam magambol.

u.i.: azert a fene gondolna hogy ennyire tud hianyozni a forum az eletembol mikozben csinalgattam a gepet, tobbszor gondoltam hogy meg kene nezni mi van a forumon, es utana jottem ra hogy nehez lesz, mert ott a szerver mellettem

a tulaj írása:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3717) sai válasza Integra (#3715) üzenetére


sai
aktív tag

hát nagyon csucsra volt hegyezve a motor.aztán valami olyan történt , hogy 2-ből 3ba váltásnál összeakadt a váltó.. ennek okán fötengelyt tartó (nem tom mi) eltört.. fötengely szétrepesztette a blokot + váltó vagy 2szer megfordult a kocsi alatt + difi is kinyiffant.. jah és a ráadás utána ki is gyuladt..
ugyhogy nem kicsi baja lett :( dehát ez benne volt a pakliban.. nagyon kivolt hegyezve a motor.

(#3718) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Sziasztok,

Ezt érdemes lehet megvenni? Maci árulja és nem nézem gányolt vasnak illetve amikkel szerelve van az sem gány cucc. Text vagy Integra tudsz esetleg erről a vasról valamit?

MaCkÓka verda

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3719) Snoop-y válasza Integra (#3716) üzenetére


Snoop-y
veterán

Huhh bazze megnyaltad a botot rendesen :D
Melyik fórum amit említesz?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3720) Petie válasza sai (#3717) üzenetére


Petie
veterán

omg :(

edit snoopy: nem ő nyalta meg :) hanem a fórum adminja. crxforum - minden hondásnak alap fórum :)

[ Szerkesztve ]

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#3721) Integra válasza Snoop-y (#3719) üzenetére


Integra
titán

ez nem én voltam, csak bemásoltam a srácot akié a fórum meg a hardver:)
honda fórum volt ez

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3722) Integra válasza Snoop-y (#3718) üzenetére


Integra
titán

én nem tudok róla smmit

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3723) Snoop-y válasza Integra (#3722) üzenetére


Snoop-y
veterán

És esetleg 1,5 körül nem tudsz eladó VTI-t amire nem kell még a dupláját rákölteni ha megveszem ? :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3724) Integra válasza Snoop-y (#3723) üzenetére


Integra
titán

egy jó vti 1.9-2 misi körül mozog még mindig és még sokáig ilyen árban fognak menni.
de van még többért is... :)
és lehet, hogy azon is már kell egy-két kopó alkatrészt cserélni.
ha nem maximálisan megbízható forrásból veszel ilyen autót, akkor elsőnek kapásból a vezérlés felmérése és ha kell, úgy ítéli meg az ember akkor cserélni, nem szarozni, beleölni a pénzt.
vezérműszíj, feszítőgörgő, vízpumpa, olaj, olajszűrő, légszűrő, gyertgyák, hűtőfolyadék, fékfolyadék, gumiharangok, szilentek etc. mindent értelem szerűen ha kell.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3725) NoLF válasza Snoop-y (#3723) üzenetére


NoLF
addikt

makaveli verdája asszem 1,5ért van fent a hasznaltauto-n, 4d 5gen vti, elég pöpec. szürke.

nem találom...

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3726) Snoop-y válasza NoLF (#3725) üzenetére


Snoop-y
veterán

3 ajtós? Nem vágom annyira a civic betűkódokat bár lehet a 4d az 4 ajtós? :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3727) Coyot válasza Snoop-y (#3723) üzenetére


Coyot
őstag

te meg nem mondeo ST220-ra pályáztál? szuszedom most adta el, azt hittem te vitted el :))

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#3728) Snoop-y válasza Coyot (#3727) üzenetére


Snoop-y
veterán

De majd lesz az is. De kell egy rohangálós verda :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3729) NoLF válasza Snoop-y (#3726) üzenetére


NoLF
addikt

4d=4 door

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3730) Integra válasza Snoop-y (#3728) üzenetére


Integra
titán

az lesz vicces, mikor meglesz az st mondeód is, de ha örömautózni akarsz akkor valamiért a kis vti-be fogsz mindig beleülni, hiába ott a nagyobb és erősebb vas is:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3731) TexT-BoY válasza Integra (#3730) üzenetére


TexT-BoY
addikt

aztán megfertőzi valami és jön az itr meg az s2k :K

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3732) Snoop-y válasza Integra (#3730) üzenetére


Snoop-y
veterán

Egyértelmű ezért lesz véve :D Rohangászni a városban meg a környékén.
ITR-hez még nőnöm kell szerintem vezetni tudásban. A VTI-be bele merek ülni mert volt előtte R5 GT turbo 140 lóra húzva :D Jó vas volt az is de már eljárt felette az idő :(
Valahogy mindig is a kis autókhoz húzott a szívem. A család miatt sajnos kell egy nagyobb cuccolós autó is. Ismerős körben van M5 meg egy közel 400 lovas STI megy mindkettő mint a barom de valahogy engem nem köt le :) Könnyű kis kasztnihoz elég 150-200 ló és olyan mintha kiszabadulnál a bolygóról :D

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#3733) takitaxi válasza xcbiker (#3710) üzenetére


takitaxi
csendes tag

Nem baj ha használt a könyöklő, 20eT is adok érte ha tudsz!!!

(#3734) xcbiker válasza takitaxi (#3733) üzenetére


xcbiker
addikt

privát ment!

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#3735) Coyot válasza Integra (#3730) üzenetére


Coyot
őstag

ez teljesen igaz, az a mondeo egy nagy kényelmes és marha gyors autó, de a ladám fílingesebb :D

Má' nem

(#3736) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

na srácok, ötleteket várok.

a hiba jelenség: ha fékezünk akkor ráz az autó.
ha kéziféket behuzod, akkor is ráz.
De minden MINDEN cserélve volt.
Ma voltunk futomüvesnél, a futomü tökéletes, kormánymü, szilentek, gömbcsuklók, minden recsélve volt már. ennek ellenére ráz kisebb-nagyobb fékezésnél is.
Pl a szerémin mentünk a minap, laza 190es tempoban, és majdnem eldobtuk az autót mert elkezdett megint rázni. Zavaro... meghát lassan mennénk pályára is vele, ott meg egyenesen szar lesz.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3737) Integra válasza TexT-BoY (#3736) üzenetére


Integra
titán

felnik? gumik?
csapágyak?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3738) TexT-BoY válasza Integra (#3737) üzenetére


TexT-BoY
addikt

felnik, kiválóak, nem ütnek.
gumikba kb 2000km- van.

egy jobb hátsó csapágy volt szar, tegnap lett cserélve, de a hiba nem szünt meg csak a bugás.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3739) Integra válasza TexT-BoY (#3738) üzenetére


Integra
titán

motortartó bakok?
váltó felfüggesztések?
teljes kipuff felfüggesztés?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3740) TexT-BoY válasza Integra (#3739) üzenetére


TexT-BoY
addikt

hm, motortarto bak van egy ami szar.
a kipuff felfüggesztés ok, a váltót nemtudom.

Szerinted ez okozhatja a rázást, csak fékezésnél?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3741) Eagl3 válasza TexT-BoY (#3736) üzenetére


Eagl3
veterán

Nekem volt, hogy a fékpofa miatt rázott, de csak fékezésnél.

Nem pont hozzáíllő méret, szar minőség vagy csak egyszerűen nincs még bekopva vagy meg kell csiszolni. Ha meg most volt cserélve akkor meg elég valószínű, h. az miatt is lehet.

(#3742) aesir válasza TexT-BoY (#3736) üzenetére


aesir
veterán

Komolyan gondolod, hogy meg lehet ezt állapítani látatlanban interneten?

Van saját életem...

(#3743) Dirtyz válasza TexT-BoY (#3736) üzenetére


Dirtyz
őstag

opsz, 2× ment el :B

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3744) Dirtyz válasza TexT-BoY (#3736) üzenetére


Dirtyz
őstag

Nem kellene a szerémin 190-nel emberkedni... :(
Féktárcsák nem ütnek? Nekem a régi 626-os mazdámon remegett az egész kocsi, ha fékeztem. Tárcsacsere megoldotta a problémát :)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#3745) TexT-BoY válasza aesir (#3742) üzenetére


TexT-BoY
addikt

csak ötleteket várok.
igen komolyan sajnálom ha ezzel megbántottalak.

tárcsák, betétek, nyergek zsir ujjak, fékerő is okés be lett mérve.

dirtyz: természetesen nem nappali csucsofrgalomba száguldoztunk. Emberkedni pedig alapvetően nem szokásunk. Sőt amióta rájöttünk az uj hibára azóta 80felett nem is mentünk:D és nagyobb helyekkel apelláltunk( ahova viszont a sok emberkedni vágyó, megelőzőm azóta nagy hangos fehérautot emberek, örömmel elöznek be:( )

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3746) Integra válasza TexT-BoY (#3740) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, bármi elképzelhető.
volt már olyan hogy az egyik civicen másfél éven át rezonált valami..
az istennek sem jöttünk rá, pedig emeltük néztük etc..
aztán kifújt a katalizátor előtti cső és leszerelték, gyári volt még úgy bevolt rohadva az összes csavar a csöelem, tűzkarika és katalizátorcsőnél, soha nem kellett hozzányúlni. megcsinálták, vettünk új első elemet katalizátor elé, új menetet kapott a katalizátor kipuffosnál, hogy ne kelljen cserélni a berohadt és leflexelt csavarok miatt, új tűzkarika, pöpecül összerakták és nem fújt ki többet.
és láss csodát nem rezonált többet az autó sem.. :DDD
tudod ki gondolta volna, hogy ez a rohadt kis történet okozta a rezonanciát..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3747) NoLF válasza TexT-BoY (#3745) üzenetére


NoLF
addikt

alzheimer-kór. :DD

amúgy fogalmam sincs...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#3748) aesir válasza TexT-BoY (#3745) üzenetére


aesir
veterán

Nem bántottál meg.
Ha minden új a féken, akkor valamelyik alkatrész nem jó, annak ellenére hogy új. Vagy valami nincs rendesen meghúzva, és befeszül fékezéskor.

Van saját életem...

(#3749) TexT-BoY válasza aesir (#3748) üzenetére


TexT-BoY
addikt

nem tudom, padon is volt, rázópadon is, fékerő oké, az autó amúgy nem ráz. 20km/h felett sem nagyon rázott csak a Szerémin.
viszont 20km/h alatt és kéziféket behuzva folyamatosan.
hoolnap lesz másik fékrásegitő, hátha az a ludas, de aztán kifogytunk az ötletekből. bakokat jövöhéten vulkanizálunk, akkor már azzal sem lesz probléma. (bontott fölösleges mert ugyis szétmegy a francba, mert ugyan olyan idős, és ugyan azt kapta, aztán rámegy a többlet-le és szakad az egész ujra.)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#3750) !Overdose! válasza TexT-BoY (#3736) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nagyon megköszönném, ha szólsz, ha megvan a megoldás, mert kb. 2 éve nekem is ugyanez a problémám az Accord-dal! Sehogy nem tudok rájönni, hogy mi a baj! Igaz nekem csak 110 feletti fékezésnél ráz, de akkor nagyon! :R :R :R

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.