Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#662) HEAHEA


HEAHEA
tag

Hisense H65U8B bemutató
Előszó:
Amikor október elején nézegettem milyen televíziót vegyek ,a bőség zavarában nem volt könnyű a választás. A nagyáruházakba ritkán jutottam el, maradtak a fórumok olvasása, netes tesztek böngészése elsősorban.Volt pár kiszemelt, de a 120Hz miatt erre a készülékre esett a választásom, így látatlanban megvásároltam akciózáskor a Glamour-napok környékén(240e Ft).
Külső:
A méretes dobozból (1740x174x986) kivéve találjuk a tévéhez mellékelt felhasználói kézikönyvet x1, az európai garancialevelet x1, tápkábelt x1, állványoszlopot x1, talpat x1, csavarokat x8, távirányítót x1 (ERF6A62), elemeket x2 AAA . Kettő távirányítóval csak az Egyesült Királyságban kapja a vásárló. A talp az műanyagból készült 102,5 cm széles, a keret fémből van. Egyéb információk a készülékről itt olvashatóak: [displayspecifications]
Kezdetek, képminőség:
Az első bekapcsolást követően kiválasztjuk a nyelvet, az országot, csatlakozhatunk hálózathoz, Netflixhez (is, ha akarjuk) és elénktárul a 65" VA edge ledes panelen a kívánt tartalom.A képi színvilágot tekintve alapjáraton egy kicsit kontrasztos volt számomra az intenzívebb piros és sárga színeivel, "Sport" módban az élénk zölddel. A képmódok közül a "Mozi nappal", vagy "Mozi éjjel" módokat használom. 3-3,5 m távolságból nézem, a sima hd (TV) műsorok vállalhatóak, a 4K-s Youtube videók akár HDR, akár nem, mind csodálatosnak találtam.A fekete megjelenítésével meg vagyok elégedve, bár számomra alapjáraton homogénnek érzem, a részletek ,árnyékok rovására egyes tartalmaknál. Szóval a képi beállításokat esetleg érdemes személyre szabni, ha kell, ez egyén függő.Egyszínű képeket nézve a fekete képnél nagyon minimális bevilágítás van középső résznél, illetve a fehér képnél, széleken ugyancsak minimálisan szürkésfehér , DE nem zavaróan. Tartalomfogyasztás közben fel sem tűnik. Szélesvásznú filmeknél alul, széleken nem találkoztam zavaró bevilágítással. Oldalról nézve is jónak találom a betekintési szöget VA paneles létére. A kijelző viszont tükröződik, szóval ezt figyelembe kell venni.
Menü, VIDAA rendszer:
A menü jól átlátható, sok mindent személyre lehet szabni benne. A Smooth Motion mozgásjavító alkalmazásnál szembesültem egy félrefordítással,a "Tiszta" helyett "Törlés" szerepel. A kiválasztott országtól függően változnak az elérhető alkalmazások listája, a magyarországiban ez csekély. Böngésző is található közte, de távirányítóval körülményes használni.Mivel a Bluetooth technológia támogatott, lehet hozzávaló eszközöket csatlakoztatni.Elérhető még pár telepített egyszerű játék is, aki nagyon unatkozna.
Távirányító:
Tetszetős, minőségi fém-műanyag keverék. A gombok "recés" kialakításának köszönhetően akár "vakon" is jól használhatóak, miután kiismert magát rajta az ember. A Netflix, Youtube, Prime Video, Rakuten TV dedikált gombokat kapott rajta. Hangalapú kereséssel is rendelkezik, de ha a menübe Magyarországot adtuk meg helyként, akkor nem aktiválható.Telefonra letölthető applikációval is működtethető a tévét(RemoteNOW) , de ezt nem érzem annyira kiforrottnak még.
Hangzás:
A 2x15W-os hangszórókat korrektnek érzem. Nem tapasztaltam recsegést nagyobb hangerőn. Standard, Színház, Beszéd, Éjszakai, Sport, Zene módok közül lehet választani. Equalizerrel egyénileg beállíthatjuk. Aktiválható a Dolby Atmos is külön, mellyel dinamikusabbnak, erőteljesebbnek érződik a hangzás azonos hangerőértéken viszonyítva a "simához" képest.
Mozgásjavító funkció, egyéb:
Lágy, Standard, Tiszta és Egyéni módon választható. Utóbbinál a homályosság- és rázkódáscsökkentés csúszkával szabályozható. Nekem tetszik bizonyos esetekben a bekapcsolt Smooth Motion, de változó ki mennyire érzékeny a látványra.Sportműsoroknál nem látok szellemképesedést, zavaró elmosódást.Ritkán belefutottam filmnézések közepette egy szempillantásnyi képtörésekbe, ezt csak megemlítem, majd utánajárok a miértjének.Az eddigi másfél hónap alatt kétszer volt, hogy lefagyott, nem reagált semmire a távirányító, csak az áramtalanítás segített. Valószínű a gyors, egymás utáni beállítás változtatásaim nem tettek jót neki, miközben a menüben állítgattam. A 18:9-es arányú Youtube videóknál aránybeli torzulást tapasztaltam (elnyújtja az arcokat), erről volt már itt korábban szó a Hisense fórumon.Játékról nem nagyon tudok nyilatkozni, aktiválható dedikált mód is van hozzá. A külsős tesztek átlag 31-38 ms közötti input lag értékeket mértek.
Végszó:
Összességében nem bántam meg a vételét. Nincs személyes összehasonlítási alapom a mostani hasonló árú felhozatallal.Egy 37", tizenegy éve vásárolt Samsungot váltott. Érdemes teszteket nézni, olvasni a döntéshozatal előtt. Amennyiben van egyéb kérdés, szívesen megválaszolom. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.