Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Algotis


Algotis
addikt

Sziasztok!

Van ötlete valakinek, hogy miért nem jeleníti meg jól a TV (43A7100F) a hosszú ékezetes betűket a csatornák információinál? (Ã@© és hasonló betűk vannak helyettük)

Köszi,
Algotis

Androidos Outlookból küldve

(#852) schulc99 válasza DonJoee (#850) üzenetére


schulc99
tag

Köszi a segítséget! :)

Sokaknak fáj az intelligencia. Akinek ilyen fájdalma van az kerüljön, ha kérhetem. (A 99 NE tévesszen meg, nem a születési évem!)

(#853) tothjani81 válasza Gabis (#843) üzenetére


tothjani81
senior tag

Én pont ma láttam egy Samu 65 Q 65 ös modellt. Berakattam azt a teszt demót amit szoktam lesni. Nem győz{tt meg. Tipikus Samsungos túlszaturáltság és valótlan szinek na persze kristálytiszta megjelenítéssel. Képmegjelenítés elmarad a Hisense u8qf től. Nagyon örülök hogy eladtam a tcl 715 c t és hogy nem csábultam a samu felé és a u8qf et vettem

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#854) Gabis válasza tothjani81 (#853) üzenetére


Gabis
őstag

Ahogy olvasom a Samsung fórumot ott is megy az állítgatás ezerrel, szóval ezzel lehet játszani, de én is egy 55U8QF felé húzok. Hangzásban mennyire élvezhető a 8QF?

(#855) tothjani81 válasza Gabis (#854) üzenetére


tothjani81
senior tag

Teljesen rendben van normál adások nézésére esti rtl es filmekhez. Ha mozizok meg úgy is benyomom az erősítőt. A gyári beprogramozott hangzások nem jók de van eq azzal ízlés szerint hangolható.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#856) togaba


togaba
tag

Hátha érdekel valakit:
https://www.youtube.com/watch?v=PmvNxGC55wA
U7QF és U8QF képbeállítása

[ Szerkesztve ]

(#857) HF77 válasza schulc99 (#849) üzenetére


HF77
senior tag

ha esetleg belefutsz egy 7100-as jó akcióba az is ok lehet(nekem az van, 58'-ast vettem 110e-ért, nem lehetett annyiért ott hagyni) :K
ellenkező esetben 7500

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#858) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok!
Bluetooth billentyűzet tapasztalat: Vettem egy Bluetooth egér-billenyűzet párost ( Rapoo 8200M). Összepárosítottam a televízióval. Végre nem kell a távirányítóval pepecselni keresésénél. A Youtube-nál csak a billentyűzet használható, egér nem. Viszont ennél és a beépített böngészőnél is az ékezetes karaktereket nem jeleníti meg, hiába van magyar nyelvre állítva. Gondoltam szólok, ne legyen meglepetés másnak. :)

(#859) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv!

Nem tudom, találkozott-e valaki hasonló problémával, de nem tudom mi tévő legyek. A TV-re (55U7B) rá van csatlakoztatva egy külső merevlemez, rajta filmekkel, sorozatokkal. Tökéletesen lejátszik róla a TV mindent, a 2160 HDR tartalmakat is szépen, akadásmentesen. A tegnapi napon rögzíteni akartam TV műsort, de nem engedte a TV, azt írta ki: "nem található külső tároló eszköz". Visszaléptem a benetekehez és láttam, ugyan úgy ott van az "új kötet" elnevezésű HDD-m, működik is, rendben le tudok játszani róla mindent, de a felvételt továbbra sem engedi. A másik USB-be beledugtam egy pendrive-ot, azt is látja, mindent kezel, ami rajta van, de a felvétel továbbra sem indul el, "nem található külső táróló eszköz" felirat jelenik meg továbbra is.

Néhány nappal ezelőtt még jól működött a HDD-vel a felvétel, de tegnap óta ezt írja ki...

(#860) pluhm válasza pluhm (#859) üzenetére


pluhm
aktív tag

Úgy néz ki megoldódott. Formáztam a HDD-t, exFat-ra, azt fel sem ismerte. Utánna NTFS-re visszaformáztam, felismerte, de rögzíteni továbbra sem engedett rá. Ekkor gondoltam, kikapcsoltam a TV-t, de nem csak simán, hanem áramtalanítottam is. Miután visszakapcsoltam, újra működött a rögzítés a HDD-n.

(#861) tothjani81


tothjani81
senior tag

Valaki használ a tvn Deezert? Beírom az adatokat és azt írja hogy érvénytelen adatok. Vagy 10x megpróbáltam lecsekkoltam helyesen írtam be és mégse jó.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#862) csucsu54 válasza togaba (#856) üzenetére


csucsu54
tag

Hát,eddig is nagyon elégedett voltam az U8QF készülékkel,sikerült elég jól beállítanom,de megcsináltam a videó alapján,valami csoda lett!Volt néhány beállítás amihez én nem mertem hozzányúlni anno,de azokat a videó alapján módosítottam és csodás lett,aki ilyen készülékkel rendelkezik,bátran állítsa be ez alapján!Köszönöm a tippet!

(#863) Karcsi74


Karcsi74
friss újonc

S.O.S. Nem tudok dönteni ☹️ csak egyszerű tv használata nem játék nem youtube ,netflix stb ...(ritkán laptopon rá kapcsolódva vezetékelfilmnézés) Samsung UE58TU7102 vs. Philips 58PUS7555? (Személyesen nem tudom sajnos megnézni hogy úgy hozzám meg döntést ☹️) köszönöm előre is a hozzáértő véleményeket .

(#864) HF77 válasza Karcsi74 (#863) üzenetére


HF77
senior tag

Hisense 55a7500 ha már ebben a topicban vagyunk... :))
vagy kérdezz rá inkább [itt]

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#865) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Sziasztok

A 65A7500f re érkezett frissítés :)
K1112 a vége.
Üdv
Mega

(#866) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, a sógoromék 65A7500F tv-je képe elment este tv nézés közben. Csak hang van. Nem lehet a frissítéssel összhangban? Sajnos én nem a közelükben vagyok és nem tudok ránézni. Áramtalanítás után sem villan föl semmi a kijelzőn. Lehet ezt pendrájvról frissíteni valahogy így? Nincs még 4 hónapos a tv.

(#867) pluhm válasza tibike8 (#866) üzenetére


pluhm
aktív tag

Lehet hűlyeség, amit írok, de van ilyen funkció ezeken a TV-ken, hogy csak a hang megy, a kép nem, ezt ki/be lehet kapcsolni. Bár ha áramtalanítás után sincsen kép, akkor biztos valami hiba lesz...

[ Szerkesztve ]

(#868) tibike8 válasza pluhm (#867) üzenetére


tibike8
őstag

Szerintem olyan minden tv-n van, de 1 távirányító gombnyomásra visszajön. Vagy a kép, vagy a menü. Legalábbis nálam a samun így van.

Majd most hívják a Mediát, hogy mi legyen. És persze Karácsonyra nem lesz tv-jük...

[ Szerkesztve ]

(#869) HF77 válasza tibike8 (#868) üzenetére


HF77
senior tag

nálam volt olyan egy régebbi tévénél hogy minimálisan, észre se lehetett venni, úgymond "kicsúszott" a koax kábel és nem volt kép csak hang...azt esetleg megnézhetik(ha idáig nem tették)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#870) togaba válasza csucsu54 (#862) üzenetére


togaba
tag

Szívesen! Én is megcsináltam és nekem is bejött, ezért bátorkodtam közzétenni!

(#871) Veron


Veron
őstag

ezzel már találkoztatok?
a power LED pirosan világít, ha ki van kapcsolva a TV (U7QF), de legutóbb villogni kezdett. bekapcsolva, láttam a kábel TV képét, de a HDMI-t nem. hiába váltottam át rá, a képet nem jelenítette meg.
áramtalanítás után a power LED sem villog és a képet is látom.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#872) Zeban58


Zeban58
tag

[kép]
Ilyen nekem a mai frissítésig nem volt. Alexa eddig csak olyan tekintetben volt, hogy az egyéb alexás eszközökről tudtam hangparancsokkal vezérelni a tévét, mostantól viszont ezek szerint már a tévé távirányítója is aktívan alexás. Csak a mikrofon gombot nem találom rajta...

(#873) DonJoee válasza Zeban58 (#872) üzenetére


DonJoee
tag

Neked 7500-ad van, annak nincs mikrofon a távirányítóján.
De ha felrakod a telódra az appot, akkor azon belül van mikrofon gomb (amire nekem eddig azt írta, hogy nem támogatja a tévé, de mostantól ezek szerint talán igen).

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#874) Spike009


Spike009
csendes tag

Sziasztok!

Telekom Tv Go app létezik A7100F-re?
Vagy ötlet a telepítésre?

(#875) Zeban58 válasza DonJoee (#873) üzenetére


Zeban58
tag

Ahogy mondod, működik, köszi! U7QF távirányítóján már van mikrofon?

(#876) DonJoee válasza Zeban58 (#875) üzenetére


DonJoee
tag

Erre most nem tudok mit mondani. A 8-ason szerintem biztos. De ez is attól függ, milyen régióba adják el a tévét. Ugyanahhoz a tévéhez létezik fekete egyszerű meg ezüst (talán fém?) mikrofonos távirányító, ami ezek szerint nem infrás, hanem bluetoothos.
De mintha valaki már írt volna itt a bluetoothos távirányítóval kapcsolatban (olyasmire keress rá, hogy "villog a kék led" vagy hasonló).

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#877) tibike8 válasza HF77 (#869) üzenetére


tibike8
őstag

Tegnap egész nap hívogatták a Mediát mire felvették. Szereljék le a falról, diktálják be a gyári számot, csomagolják vissza a gyári dobozba (még mindig ezen rugóznak) és majd egyszer valaki elviszi valahova, valameddig és majd egyszer jövőre lesz valami...
Amúgy IPTV van rajta HDMI-n, nem DVB-C.

(#878) HF77 válasza tibike8 (#877) üzenetére


HF77
senior tag

[itt] kérdezz még rá, hátha!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#879) maxymillion válasza KD6-3.7 (#768) üzenetére


maxymillion
tag

Na a frissítés és gyári visszaállítás után megy alapból az ethernet. Az élet apró örömei 😀

(#880) KD6-3.7 válasza maxymillion (#879) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Tud ilyet sajnos a technológia... Nekem zsír új telefont kellett visszaállítani kb. Az első órában, mert minden baja volt. Aztán azóta is jó. :))

(#881) kellerman


kellerman
tag

65U8QF Nálatok produkál ilyet?
Eddig tv műsornál vettem észre, ha van fekete sáv alul-felül, a bal sarkánál van egy kis fehér villogó rész. ( nem pixelhiba), képarány váltásnál mozog a kép méretével együtt.

(#882) tothjani81 válasza kellerman (#881) üzenetére


tothjani81
senior tag

Nekem nem csinálja szerencsére de az elő tvgm egy Tcl 65C715 az a bal alsó sarokba dobott neha ilyet. Van valami over crenn opció asszem azt nyomtam be az kifeszíti a képet kicsit az ott segített

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#883) gulupeti válasza kellerman (#881) üzenetére


gulupeti
senior tag

Nem tapasztaltam ilyet, nem is szeretnék. :D

(#884) MEGAL0D0N válasza kellerman (#881) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Szia
Igen van nekem is ilyen extra figyelni való :)
Van olyan csatorna ahol az egész felső sáv szaggatott fehér csík.Szóval nem csak Te vagy a kiválasztott :DD
Telekomos vagyok és gondolom ezekért a fjuucsörökért fizetek nem keveset meg a reklámokért :D
Mondjuk nem nagyon tévézek de mindenért a szolgáltatót hibáztatom.

(#885) kellerman válasza tothjani81 (#882) üzenetére


kellerman
tag

Na, majd este kipróbálom, köszi.

(#886) MEGAL0D0N válasza kellerman (#885) üzenetére


MEGAL0D0N
csendes tag

Gyorsan rádugtam egy régi crt tévét a és egy monitort is.Mindegyiken ott vannak az ominózus képhibák de csak bizonyos csatornákon.Az overscan eltünteti ahogy tothjani81 mondta.

(#887) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
8QF tulajoktól kérdezném, hogy a mozgásmegjelenítéssel mennyire vagytok elégedettek?

(#888) tothjani81 válasza Gabis (#887) üzenetére


tothjani81
senior tag

mondhatni a mai tv-k között kiemelkedő. Megfelelő tartalomnál ahol a tv nen konvertál jó beállítások melett szinte tökéletrs. sd adásnál meg nincs az a tv amin jó legyen. Eddigi legjobb tv ami nálam megfordult. ki merem jelenteni, hogy nem csak árkategóriájában hanem az ennél jóval drágább tv k se tudnak többet.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#889) Gabis válasza tothjani81 (#888) üzenetére


Gabis
őstag

Szia! Köszönöm a választ. :R Igazából már letettem a voksom a 8QF mellett, csak erre még kíváncsi voltam.

(#890) csucsu54 válasza Gabis (#887) üzenetére


csucsu54
tag

Ettől féltem a legjobban,hisz sok sportot.focit nézek,de kellemesen csalódtam,nagyon jó!Igaz,én műholdazok,HD,FHD adásokat nézek,kiváló minőségben!Ha megveszed állítsd be a togoba forumtárs által a 856-os hozzászólásában említett link alapján,nem fogsz csalódni,szuper az eredmény!

(#891) Gabis válasza csucsu54 (#890) üzenetére


Gabis
őstag

Az már a kedvencek között van... :K
Vásárlás majd csak jövőre lesz, de addig is nyomon követem a fórumot.

(#892) DonJoee válasza kellerman (#881) üzenetére


DonJoee
tag

Nekem régen az AXN-en volt ilyen "szaggatott vonal a kép felett" -bibi. Tudtam, hogy szolgáltató hiba (Digi), de lusta voltam beszólni nekik ezért. Aztán egyszer csak eltűnt. Gondolom, lecserélték a szolgálati, piros Junoszty tévét egy Videotonra és végre észrevették...
Overscan jó rá, bár akkor meg körben elvész némi képtartalom is. Valamit valamiért.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#893) Veron válasza Veron (#871) üzenetére


Veron
őstag

erre valaki? [link]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#894) Magus80 válasza kellerman (#881) üzenetére


Magus80
csendes tag

Ezt nekem is csinálja az 55U7qf új kora óta, de kizárólag a Film+HD csatornán. DIGI a szolgáltató.

(#895) Gabis válasza Magus80 (#894) üzenetére


Gabis
őstag

Azt hittem ezt csak online esetén csinálja, jó tudni.

(#896) kellerman válasza Magus80 (#894) üzenetére


kellerman
tag

Nekem Invitel kábeltévém van, de Digi adja CI+ kártyát a HD adásokhoz , akkor valószínű ezért.

(#897) NB2 válasza kellerman (#896) üzenetére


NB2
aktív tag

Nekem digikábelem (is) van, ezt a CI+kártyát bárki kérheti? Már írtam ide korábban, hogy nekem a sok csatlakozó egyszerűen üti egymást. Nem tudom úgy betolni a csatlakozókat, hogy ne menjen el a kép vagy a digin vagy a UPC-n. Gondoltam megoldom a kártyával.

(#898) kellerman válasza NB2 (#897) üzenetére


kellerman
tag

Nekem ez kb 700ft+ havonta, csak így jönnek az adások digitálisan (ill. HD-ban)
Invitelnél szerintem bárki.

(#899) Piftuka válasza Magus80 (#894) üzenetére


Piftuka
veterán

:(((

Mi a fenét művel a DIGI és a Telekom? :( A tévé adásoknak nem kellene ilyen problémát okozniuk.

Az "Overscan" funkció a készüléket számítógépről üzemeltetve hasznos lehet, de televíziózásnál csak hátránya van. Levágja a képtartalom egy részét, és még el is lágyítja a képet; összességében rosszabb a képi élmény.

(Persze nem mintha a UPC jobb volna... én pl. 2 éve pixelekre rendszeresen széteső televízió adással küzdök az ő szolgáltatásukat használva... :((( )

"Aquila non captat muscas."

(#900) Piftuka válasza NB2 (#897) üzenetére


Piftuka
veterán

Amennyiben nincsen szükséged feltétlenül a külső egységre, úgy a CI+ kártya a jó megoldás.

Én sok éve, amint lehetett, lecseréltettem a UPC-vel mindegyik tévénkben. Persze a UPC-nél ennek is külön havi díja van, ha az ember a HD csatornákat is kéri hozzá.

A DIGI vonatkozó üzletpolitikáját nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.