Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Veron válasza zst (#947) üzenetére


Veron
őstag

van ahol azt írják, hogy game mode is segít a lagolás eltüntetésében TV-zés/filmezés alatt.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#952) viking19


viking19
tag

Sziasztok,

65" méretben keresek TV-t. HBO GO, TV-zés vodafone boxon, illyetve a jövőben PS5 rákötése lenne a cél. Eddig csak a Samsungokat néztem, mert ott a menü minden elvárásomnak megfelel.

Szembe jött velem a Hisense 65U8QF. Erről érdeklődnék tőletek:
- mennyire gyors a TV? Nem fájdalmas használni?
- mennyire stabil a működése? Milyen gyakran produkál váratlan, nem normál működés szerinti dolgokat?
- HBO GO még mindig nincs hozzá?
- Plex, Kodi van hozzá?
- Milyen a képminőség összehasonlítva a Samukkal? 85xx, esetleg Q60, Q70 széria?

Köszi,
Viktor

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#953) zst válasza Veron (#951) üzenetére


zst
tag

Pont ez miatt kapcsoltam be. Mintha simább lenne a mozgás TV-n és egyéb filmeken. Csak nem voltam biztos benne hogy maradhat-e folyamatosan, vagy kapcsolgassam.

De akkor marad így, aztán meglátjuk... :R

(#954) tothjani81 válasza viking19 (#952) üzenetére


tothjani81
senior tag

Szia. Hbo go nincs Plexx van kodi nincs. Képben a mostani 6 os 7 es samukat leveri. Samuk maxx 80 nitet tudnak a hisense 65 u8qf 1000 nit. Nekem első genersciós q7f samu volt az kb mostani 8as ahoz képest ez a hisense jobb 2020 as 65 q65f el hasonlítottam ösze azt agyonverte. Ha az árát is is nézzük akkor magasan túlszárnyalja a samukat de ártól függetlenül is. Ja meg sok samu csak 60 hz ez 120 ami igen sokat dob megjelenítésben.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#955) viking19 válasza tothjani81 (#954) üzenetére


viking19
tag

Köszi a választ! Érdekes dolgokat nem produkál? Lefagyas, nem rendeltetés szerinti működés?
hbo go hiánya fájna, de azért túl tudnám tenni magam rajta.

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#956) tothjani81 válasza viking19 (#955) üzenetére


tothjani81
senior tag

Semmi gondom nincs vele. Igen gyorsan teszi a dolgát. Nem fagy nem akad. menü gyors A menü átlátható mindent könnyű rajta megtalálni

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#957) cellardoor12 válasza viking19 (#955) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Az hbo app fejlesztése folyamatban van.

(#958) tothjani81 válasza tothjani81 (#954) üzenetére


tothjani81
senior tag

Samunál 800 nit akart lenni :C

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#959) NB2 válasza Zeban58 (#916) üzenetére


NB2
aktív tag

Ezt még ugyebár múlt héten olvastam és most, hogy állítottam be az új AC-t, ott nem volt aktív a HDR. Nah végre megtaláltam hol kell beállítani, basszus még szebb így a játék! Köszi :)

(#960) bigdady válasza viking19 (#955) üzenetére


bigdady
nagyúr

Úgy sem árt mellé egy média lejátszó

(#961) csucsu54


csucsu54
tag

Minden kedves fórumtársnak boldog Karácsonyt!

(#962) Piftuka válasza csucsu54 (#961) üzenetére


Piftuka
veterán

Áldott, békés, szeretetteljes karácsonyi ünnepeket kívánok Nektek! :)

"Aquila non captat muscas."

(#963) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Békés Karácsonyt Hölgyek,Urak!

(#964) HEAHEA


HEAHEA
tag

Viszont kívánom, minden kedves fórumtársnak! :)
DonJoee! Hogy fogadta a család a karácsonyi meglepetést, miután felkerült a pincéből? :))

(#965) cellardoor12


cellardoor12
csendes tag

Srácok, van lehetőség kikapcsolni a dolby visiont netflixen? A fényerő fele a szokásosnak, sőt, a legutóbbi frissítés óta el-eltűnik a kép pár percenként, néha a dolby vision logó is megjelenik a film közben.

(#966) malex3 válasza tibike8 (#920) üzenetére


malex3
kezdő

Elvileg nem utalványt kapnak, hanem cserére jogosítót. Az mindegy most mennyibe kerül vihetnek ugyan olyat. Ha nincs akkor jön az, hogy az eredeti vételárat vásárolhatják le.

(#967) Veron


Veron
őstag

Nem tapasztalt valaki olyat, hogy gyorsan képet váltó jeleneteknék (pl. Csatajenetek) követhetetlen mi történik a képen, mintha annyira gyorsan mozogna minden, hogy látom mi van rajta.
Régi TVn nem tapasztaltam ezt ugyanennél a filmnél. Az új egy U7QF.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#968) viking19 válasza tothjani81 (#956) üzenetére


viking19
tag

Köszi! cellardoor12 neked is!
használ valaki hozzá valami külső medialejátszót?

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#969) KD6-3.7 válasza viking19 (#968) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Mi Box S

(#970) viking19 válasza KD6-3.7 (#969) üzenetére


viking19
tag

Köszi!

Equality is about giving everyone equal chance not about giving everyone an equal result.

(#971) Kisfinanc


Kisfinanc
friss újonc

Sziasztok.
Nem tudom jó helyen járok-e.
Jézuska hozott egy 75a7100f televíziót. Ahogy az előző tévémet is (ami szintén Hisense) ezt is azonnal rákötöttem hdmi kábellel az erősítőmre. Sima tévézés közben tökéletesen küldte a hangot az erősítőre. Majd kipróbáltam más forrásokat is. Sajnos se usb-ről játszott filmeken se internetes tévén játszott tartalmakat nem küld át az erősítőre, egy alap hangsávon kívül, ami általában csak háttérzene. Ha átállítom a tv hangszórójára, minden tökéletes. Miután kipróbáltam mindenféle beállítási lehetőséget, optikai átjátszást is, feladtam a próbálkozást.

Remélem tudtok segíteni.
Előre is köszönöm

(#972) cellardoor12 válasza Kisfinanc (#971) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Optikán mennie kell, hangok, spdif only beállítással.

(#973) Kisfinanc válasza cellardoor12 (#972) üzenetére


Kisfinanc
friss újonc

próbáltam azon is, sikertelenül.

(#974) bigdady válasza Kisfinanc (#971) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem meg van hogy nem kapcsolja be az erositot egyszer meg van hogy igen... legutolsó frissítés óta...
Na mondjuk ez a tv magában hangzásilag kuka. Borzasztó doboz hang

[ Szerkesztve ]

(#975) KD6-3.7 válasza bigdady (#974) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Akkor még nem hallottál igazán sz*r dobozhangu TV-t. Van ennél sokkal, de sokkal rosszabb is!

(#976) pluhm válasza cellardoor12 (#965) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ez engem is érdekelne. Mármint az, hogyan lehet kikapcsolni a dolby vision-t. Nekem nem jön be a színvilága (mintha kb. 3 színből állna ez egész...barna, sötétbarna, világosbarna...). Amúgy akkor szokott nálam ki-be kapcsolni, ha rossz a net. Kb. 2 hete a diginél volt valami hálózati probléma, akkor szarakodott, akadoztak a Netflix filmek. De mostanában nem tapasztalok ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#977) KD6-3.7 válasza pluhm (#976) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nekem nem tud a TV Dolby Vision-t, de annál nem ugy van, mint a HDR10-nél, hogy bemegyek a menüben aztán kb. bármit megváltoztathatok a képbeállításokban? Színvilág, kontraszt stb.

(#978) DonJoee válasza HEAHEA (#964) üzenetére


DonJoee
tag

Boldog karácsonyt mindenkinek! (Merry Christmask! , hátha külföldi is olvassa)

HEAHEA:
A család legkisebb fele nem tudott csak róla. Alig tudtam felcuccolni a fa alá. Mondták is, hogy hallották, nagyon cipekedett a Jézuska...
Aztán eddig rokonjárás volt, mire hazaértünk, már nem volt szívem ütvefúrni, csak a konzol helyét tudtam felpontozni a falra.
De ma végre felfúrtam a keretet, most szedem össze a kábeleket és mindjárt ráemelem a konzolra. Aztán némi csend következik ismét, mert hol a gyerek játszik rajta, hol én nézegetem, állítgatom, ha le nem esik közben...
Utána előbújok valami eredményfélével. :)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#979) pluhm válasza KD6-3.7 (#977) üzenetére


pluhm
aktív tag

Amikor bekapcsol a dolby vision, csak azt engedi változtatni, hogy dolby vision világos vagy sötét. Kikapcsolni, egyéb más képmódba állítani nem lehet. Ez a bajom vele...

[ Szerkesztve ]

(#980) KD6-3.7 válasza pluhm (#979) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Oke, de ha tovább mész a kézi képbeállitasokhoz? Olyan nincs?

(#981) pluhm válasza KD6-3.7 (#980) üzenetére


pluhm
aktív tag

Nincsen, csak ebből a kettőből lehet választani. A nézet arány meg a kép üzemmód beállítása nem aktív. Azokba nem lehet belépni.

[ Szerkesztve ]

(#982) KD6-3.7 válasza pluhm (#981) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Komolyan? Na az érdekes! Akkor ez ennyi. A TV automatikus észleli a jelet, ha DV-t kap, akkor átáll arra. Max ha a sima HD csomagra fizetsz elő akkor nem lesz DV, de 4k sem.
Annyira szörnyű lesz a kép vagy te nem csipázod ezt a mozis megjelenítést?

(#983) pluhm válasza KD6-3.7 (#982) üzenetére


pluhm
aktív tag

Hát nekem nem jön be. Nagyon fakó, színtelen.

(#984) KD6-3.7 válasza pluhm (#983) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ez melyik modell?

(#985) pluhm válasza KD6-3.7 (#984) üzenetére


pluhm
aktív tag

55U7B

(#986) cellardoor12 válasza KD6-3.7 (#982) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Dolby Visionhöz kell vagy 800 nit, azért lehet sötét.

(#987) bigdady


bigdady
nagyúr

Milyen média lejátszóval használjátok ami meghajtja 4K-t? Vagy mindenki ki be dugdossa és masolgatja a hdd-re oda vissza a tartalmat?

(#988) KD6-3.7 válasza bigdady (#987) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen, én Mi Boxba ki-be dugdosom a winyot, cserébe érintetlen UHD HDR filmeket tudok nézni. Kétlem, hogy olcsón bármi képes lenne erre vezeték nélkül.

(#989) bigdady válasza KD6-3.7 (#988) üzenetére


bigdady
nagyúr

De mibox nem 4K-s. Vagy igen? Mert akkor átrakom erre a tv-re a másik meg kap egy chromecastot

[ Szerkesztve ]

(#990) KD6-3.7 válasza bigdady (#989) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát a Mi Box S (Mi Box 4) az 4K HDR

(#991) bigdady válasza KD6-3.7 (#990) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálad a HDR is fut rendesen rajta?

(#992) fede94


fede94
tag

A 7500 ös hdmi csatlakozói vmi gond van. a hdmi 1 nél csak kép jön, hang nem. előző nap még ok volt. más forrásnál (BD lejátszó vagy Pc) nál minden ok. És ha a hdmi 2 be csatlakztatom a Tv adás (Vodafone kábeles modem) kábelét akkor szintén ok. Van valami frissítés amit le kell futtatni esetleg?

(#993) KD6-3.7 válasza bigdady (#991) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nekem csak a HDR10, HDR10+ van, Netflix is ugye úgy indul, ha olyan a tartalom. Mivel kevés a max fényerő, ezert nem egy nagy dolog, de én tudom kézzel állítani a HDR képet is, szóval egyéni ízlés szerinti hangoltam át. Simán mennek a HDR filmek is külső winyóról. Szerintem az egyik legizzasztóbb a Gyűrűk Ura 4K HDR kiadás lehetett 60mbps feletti bitráttal és HDR-el, de hiba nélkül végignéztem KODI-val.

[ Szerkesztve ]

(#994) Gino20 válasza KD6-3.7 (#988) üzenetére


Gino20
őstag

Mi Box egy jó kis ,,out of the box", de amúgy nem képes a kadenciahelyes lejátszásra, mert a droidján nincs auto frekvenciaváltást, de persze a TV lejátszónál minden bizonnyal sokkal jobb és a legtöbb felhasz ezt észre sem veszi, de nem is ezért írtam :) hanem, mert Androidra is van már olyan torrent kliens, ami ,,távolról" elérhető ha megy a box, vagyis telón vagy gépen elindítod a letöltést és azt a box fogja végezni a rácsatlakoztatott tárolóra, így nem kell ide-oda pakolgatni a tárolót, figyelni a seed-re,......
Nem próbáltam még, de a milyen box-ot topikban írták, hogy jól ez működik [link]
Olcsón kadenciahelyes lejátszó egy sima android boxal amúgy elérhető ha esetleg valakit érdekel a téma. Pl [link] és erre kell telepíteni a CoreELEC (CE) oprendszerecskét [link] , amin egy optimalizált Kodi player fog alapból elindulni és erre is lehet telepíteni az úgynevezett Transmission progit, így a telóról/gépről elindított letöltéseimet a box intézi (ráadásul így az 1000-es LAN-ján)
CE Kodi támogatja az audio passthrough-t és a HDR10+t is, de Dolby Vision-t már nem, igaz ezt kb csak ez tudja [link] (ami az összes DV profilt támogatja)

(#995) bigdady válasza Gino20 (#994) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kodi mindig is tudta mibox s-en, csak le kell szedni és megy a 24p

[ Szerkesztve ]

(#996) Gino20 válasza bigdady (#995) üzenetére


Gino20
őstag

Régebben olvastam a topikjában, de ezek szerint idő közben ezt orvosolta az Mi

(#997) bigdady válasza Gino20 (#996) üzenetére


bigdady
nagyúr

Jó reg lehetett vagy két éve meg van és kezdetektől átvált a tv 24hz-re kodival

(#998) Gino20 válasza bigdady (#997) üzenetére


Gino20
őstag

Hát nem most volt :)

(#999) H.Ferenc


H.Ferenc
csendes újonc

Hali.Kb másfél hónap aktív használat után kialakult egy kép az 55u7b-mről:
-Lentebb olvastam a Netflixes DV-problémáról.Sajnos tényleg így van.Mindenféle fényerős-kontrasztos csúszka huzogatásával lehet ellenpontozni,de rohadt sz@r minden egyes epizód,vagy tartósabb pause után újra állogatni.
-Előre beállított sémák: A nappali mozi nézhetetlen sötétség.Mondjuk eleve felhomályos a szoba,soha nincs verőfény,de akkor is.Az éjjeli mód egy fokkal(na jó,pár fokkal) nézhetőbb,de még az is sötét.A dinamikus ált. jó ,de néha (főled DV-s tartalomnál) megőrül és olyan stroboszkóp effektet tol,hogy epilepsziások háttal sem bírnák ki.
-Menü jó,egyszerű.Pár átlapozás után minden megtalálható-megtanulható.
-Hangja elfogadható,de nyárra nyitott ablak mellé kell egy valami komolyabb.
-Ha a fent említett sötöség-effekt nem lenne,akkor túl tökéletes lenne ennyi pénzért (akciósak 119K) Lehet én nem állítottam be valamit rendesen.Ha valakinek van ötlete,csak rajta.
-Ez már nem szigorúan véve a készülékkel kapcsolatos,de:
-Több helyen is olvasta,s sajnos meg is tapasztaltam,hogy a netről "szerzett" UHD tartalmak és az 1080P-s tartalmak közül sajna az utóbbiak nyertek.Az UHD-k olyan fakók és színtelenek,míg a "sima" 1080p már-már tökéletesen éles és színhű képet ad.

(#1000) KD6-3.7 válasza H.Ferenc (#999) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A Dinamikus háttérvilágítás nincs bekapcsolva véletlenül? Azt érdemes teljesen kikapcsolni és HDR tartalomhoz a fényerőt maximumra állítani, de ez gyárilag igy kell, hogy legyen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.