Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Piftuka válasza Botiss (#199) üzenetére


Piftuka
veterán

:K Így van.

Ebben a hozzászólásban leírtam a véleményemet a "betekintési szög mizériáról". ;)

"Aquila non captat muscas."

(#202) Piftuka válasza zsuri0 (#200) üzenetére


Piftuka
veterán

"nekem az jött le, hogy az U8QF és H9G ugyanaz hardverileg, csak szoftveresen különböznek (Vidaa vs android). Nem tudjátok így van?"

Sajnos nem teljesen!

Bár a "Hisense Europe" tartja magát ahhoz, hogy minden szempontból egyező készülékekről van szó, ez már csak azért sem igaz, mert a "H9G" valódi 10 bit-es panellel rendelkezik, miközben az "U8QF" 8 bit-eset használ, +2 bit dithering alkalmazása mellett.

Teljesen nyilvánvaló, hogy megfelelő HDR tartalmak megjelenítésénél ez számít. Még akkor is, ha utóbbi esetében az implementáció jó minőségű, a fekete szint és kontraszt jó, a fényerő pedig kiemelkedően magas.

Az első review-k ráadásul lehúzták az U8QF-et, de nagyon úgy tűnik, hogy az érintett tesztelők valami "early release" hardvert/szoftvert kaptak a készülékükkel, mert pár héttel később már sokkal jobb beszámolókat lehetett olvasni róla.

Ha visszaolvasol itt a témában, láthatod, hogy már fórumtársunk is vett ilyen tévét, és nagyon elégedett vele.

Hogy megéri-e a többletet az "U7QF"-hez képest, azt Neked kell eldöntened. Az biztos, hogy nem egy kategória a két készülék. A 7-es ugyan a kategóriájában sok zónás FALD háttérvilágítást nyújt, de azért fényerőben csaknem a fele a 8-ashoz képest, kontrasztban is gyengébb, és csak 60 Hz-es a panelja.

Egyébként általános képminőségüket illetően a Samu Q60 és az XG80 (csak a 75 colos változata kapott VA panelt) is elmarad az "U8QF"-től.

"Aquila non captat muscas."

(#203) H2o-pok


H2o-pok
aktív tag

Sziasztok
Van esetleg tapasztalat Hisense H50B7100 tipusról?
Köszi

(#206) KD6-3.7 válasza EquinsuOcha (#205) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Jól lett az letöltve? Hibás szerintem a fájl, ha minket opciónál ugyan az a hiba.

(#208) HF77


HF77
őstag

raneztem boltban a 7100f 58 as tévére...kimondottan tetszet!
az ára meg 119e tobb mint baráti! :K
még a végén benevezek egyre

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#209) KD6-3.7 válasza EquinsuOcha (#207) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nálam semmi gond nem volt még filmel, mondjuk én külső winyorol nézem és mkv. TV áramtalanitas? Lehet kicsit meggajdult a szoftver, kell neki egy kis pihi.

(#210) Veron válasza rainman72 (#181) üzenetére


Veron
őstag

csak én nem látom a linkelt szösszenetet, vagy törölték?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#211) bizmark6


bizmark6
tag

Frissítés jött a tv-re (hisense 43"a7500f), V0000.01.00L.K0901.
Sajnos az HBO GO nem találom.Valaki meg tudná mondani,hol lehet megnézni a változásokat?Ja és a store-ban sem látom.

[ Szerkesztve ]

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

(#214) HF77 válasza EquinsuOcha (#212) üzenetére


HF77
őstag

jelenleg 109 ért vihető!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#216) greike


greike
tag

Sziasztok!

Tervben van,hogy veszek egy Hisense u8q tv-t! Olvastam itt ,hogy a digi előfizetéses kártyával nem működött! Ez csak egyedi eset vagy másnál is van ilyen probléma? Hbo-go akkor egyelőre csak tükrözéssel használható?
Aki meg szeretné nézni élőben működés közben a Hisense tv-ket az a Mediamarkt westendbe megteheti! A Hisense u8q nagyon meggyőző volt a demo anyaggal ami ment rajta!

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#217) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok!
Nézegetem én is a u8qf-et és fentebb írták a h9g-t. Utána olvasgattam és jobban megtettszett csak az a problémám, hogy nem tudom merre lehet beszerezni. Itt egy link az összehasonlításról.
A h8g az ugyan az mint a u8qf?
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/hisense-h8g-vs-hisense-h9g/11725/12847?usage=11114&threshold=0.1

(#218) greike válasza onkyjoc (#217) üzenetére


greike
tag

Nem ugyanaz! H8g panelja 50/60hz míg az u8q 100/120hz.
U8q inkább a h9g kategória.

(#219) wwhy


wwhy
veterán

Srácok, a modellszám utal arra, hogy melyik a jobb ? :)
Azaz 50A7300F vagy 50A7100F esetleg a 43A7500Fa szebb, jobb, okosabb :F

Tudnak ezek a tévék olyat, hogy TV hangszóró + optikai kimenet egyszerre?

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#220) KD6-3.7 válasza wwhy (#219) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A7100F 300nit 5000:1
A7300F 300nit 6000:1 egy másik forrás szerint csak 200nit 5000:1
A7500F 350nit 4000:1

Érdekes, hogy a kisebb modelleknek jobb a kontrasztja. Kinézetre a 7300, 7500 mind dizájnosabb, a 7100 simán csirke lábakon áll. Okossagra mind3 tv-n ugyan az a ViDAA rendszer van. Netflix, YouTube, Plex. Gyors és egyszerű. Nekem a régebbi M3000 tudott olyat, hogy szólt a soundbar és a TV egyszerre. Újabbrol nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#221) wwhy válasza KD6-3.7 (#220) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm.
Színek erén hogy állnak? LG-m van, most egy 99%ban netflix+ külső HDD-ról BR lejátszásra kellene költséghatékony megoldás, ezért néztem ezeket is. 5Ghz wifit tudnak? (azon megy most minden nálam, nem tenném vissza 2.4-re)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#222) KD6-3.7 válasza wwhy (#221) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Tudja az 5GHz-et mindegyik! Színek terén a 7500 a legjobb, van széles színskála is! Netflix az marha gyorsan betölt, én is legtöbbször azt nézem. Nekem csak a A7100 van, nem tudom milyennek kéne lennie a színeknek, szerintem jó! Nem természetellenes az biztos!

(#223) wwhy


wwhy
veterán

Csak azért kérdeztem, mert a leírásban nem mindegyiknél van.
Hátha másoknak is infó:

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#224) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok. Játékra (PSPro) és filmezésre használnám.
2 típusra találtam remek ajánlatot (mind 2 egy 1 év garanciával, bontott, új állapotban):
55AE7400FTUK és 50U7QFTUK
( a 2 árának különbsége, kb 15 ezer ft)
Ami nem tetszik a U7QF ben, az a fogyasztása és a (évek óta 55" ös TV im vannak) mérete. Ellenben minden pöpec. A AE7400 asnál meg ugye a maga a panel minősége a fenti az U7QF hez képest, de a fogyaszás, és a méret remek.
Totál megrekedtem. Ti, hogy döntenétek? :)

Köszönöm előre is a reakiókat! :R

(#225) Gino20 válasza Kingcold (#224) üzenetére


Gino20
őstag

Ha eddig 55-öst használtál, akkor szerintem semmiféleképpen sem cseréld kisebb méretre, mert val csalódás lesz. Általában pont fordítva szokott ez lenni és az 55 után ha elfér jön a 65" :) .
Mondanám, hogy 55U7QF-et vegyél [link] 180-ért, de link-ek alapján nem itthon vagy és Angliában az 55" meg [link] ~260.000 Ft :Y , annyiból meg itthon simán kijönne még a 65" is [link] . Járj utána mennyi lenne a posta és kérj meg valaki itthoni ismerőst, családtagot a vásárlásra és postázásra :D
Amúgy a méret miatt valószínűleg az AE7400-at választanám.

(#226) Kingcold válasza Gino20 (#225) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm szépen! :)
A 2 link mögötti felületről vásárolnék. Tehát 400 vagy 440 Font (szállítás ingyenes) átszámítva 16E és 176EHUF lenne.

(#227) maxmanus válasza greike (#216) üzenetére


maxmanus
tag

Na most ez a szép demo frissítés után eltűnik a bolti üzemmódból! :( sajnos... udv

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#228) Veron válasza greike (#216) üzenetére


Veron
őstag

Digi kártyával esetleg van valakinek tapasztalata?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#229) Magus80 válasza Veron (#228) üzenetére


Magus80
csendes tag

Nekem 55u7qf van és szépen működik a DIGI kártyájával.

(#230) nyesteb


nyesteb
tag

Sziasztok!

Hisense mellett döntöttünk, már csak a típus a kérdés. 55 colban állapodtunk meg párommal, a keret első körben 150 körül lenne, de ha véletlen valaki leakciózza az u7qf-et, akkor az is lehet. Melyiket javasoljátok?
Nappali, falra kerülne, ketten nézzük szemből, de világos a szoba. A TV-vel szemben egy nagy ablak (1,8m x 2m), szinte mindig világos van nappal, bár sokat nem tvzünk, csak este.
Amiket kinéztem:
55A7500f
55U7B
vagy ha leakciózzák szépen, akkor az 55U7QF, de ennek látom a kisebb esélyét.
Az első kettő közül melyik lenne jó? A 7500f-et javasoltátok a másik topikban, bár az u7b-t is.

Köszi!

(#231) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Lassan révbeérek vásárlás ügyben. :)
2 döntős marad Hisense fornton:
H55U7BUK és 55AE7400FTUK
Nektek meliyk és miért lene jobb választás? :R

(#232) KD6-3.7 válasza Kingcold (#231) üzenetére


KD6-3.7
őstag

U7B
Mindenben jobb, mint a 7400
Az előtted hozzaszolonak is mondom, hogy azt vegye amire van keret. Minél nagyobb modell számmal!

[ Szerkesztve ]

(#233) Veron válasza KD6-3.7 (#232) üzenetére


Veron
őstag

a 55A7500f és 55U7B hogy viszonyul egymáshoz? utóbbi nincs az ábrán, viszont csak B energiabesorolású, ha jól láttam.


Magus80: :R

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#234) nyesteb válasza Veron (#233) üzenetére


nyesteb
tag

Az U7B A+ -os a net szerint.

(#235) KD6-3.7 válasza Veron (#233) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az már ULED, a Hisense saját fejlesztésű panelje ami jobb, mint a sima LED LCD ami pl a 7500-ban van. Jobb színek, jobb local dimming, széles színskála stb. Tehát egy technológia ugrás.
És igen, az U7B a hivatalos honlap szerint A+ -os.

[ Szerkesztve ]

(#236) Veron


Veron
őstag

hopp az U7QF-fel kevertem: [link]
de az U7B csak edge LEDes, tehát jobban bevilágít, mint az A7500F ?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#237) KD6-3.7 válasza Veron (#236) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Jobban bevilagithat! Nem feltétlenül fog bevilagitani. Direct LED-nél is elofurdulhat. Most a 3 általad említett készülék közül természetesen az U7QF a legjobb.

(#238) Kingcold válasza KD6-3.7 (#232) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm! Ezért is vagyok nagy dilemmában. Túl csábító a U7B. Csak ne lenna az a fránya 50ms input lag. :/
Közben találtam egy U7A t is eBay en:
[link]
Pöttyet butábnak tünik a B nél. D

(#239) KD6-3.7 válasza Kingcold (#238) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Pedig nem butább! 120Hz, jobb kontraszt, fényerő, de nincs local dimming. Gyorsan átfutva jobb az U7A

[ Szerkesztve ]

(#240) HEAHEA válasza Veron (#236) üzenetére


HEAHEA
tag

Hi! Igaz, hogy nekem U8B van, de az is edge ledes. Szélesvásznú filmeknél a keret alján, a széleken bevilágítással nem találkoztam. Fekete háttérképnél tesztelve nem homogén a kép, de csak nagyon-nagyon minimális bevilágítást láttam a kép közepén, nem zavaró tévénézés közben.
Az input lagnak az U8B-nél is 50 ms-ot írnak a displayspecification oldalán, de teszteket olvasva és nézve 31-37 ms között vannak a mért értékek, szóval az U7B-nél is érdemes utánanézni mit írnak más oldalak.

(#241) Kingcold válasza KD6-3.7 (#239) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Mennyire lehet hátrány, vagy szembetűnő HDR10+ és a Dolby Vision hiánya?

(#242) DonJoee


DonJoee
tag

Üdv!

Kellene egy tévé a gyereknek... mert az előzőt sikerült egy 5 grammos filctoll kupakkal összetörnöm (40"-os low range Sony LCD volt).
Mérgemben kikaptam a gyerek kezéből azt a vackot és elhajítottam. Másnap nézem, hogy lila a tévé bal alsó sarka. Délutánra már nőtt egy kicsit, másnapra teljesen kivehető volt a repedés, ami úgy nőtt, mint a szélvédő repedés szokott az autón. Most vagy ilyen szar az a Sony, vagy baseball játékosnak kellene mennem... Egyébként tényleg utáltam azt a tévét, lépten-nyomon kiakadt, tápcsati ki, vissza, aztán ment, mint a Windows 98. Vagy csak simán nem töltötte be a Youtube-ot, kellett egy "internetes tartalom frissítése" procedúrát csinálni kétnaponta.
Szóval pénzem nem sok (mert akkor a Lamborghini topicban lennék), viszont igény az van:
65" méret, 60%-ban konzol (Nintendo Switch, 1080p), 30%-ban Youtube, 10%-ban tévé lenne a felhasználás. Esetleg később, ahogy nő a gyerek, ráakasztanék egy játszós PC-t is.

Valamiért a Hisense-nél kötöttem ki. Ja, megvan: először az 58A7100F-et néztem, hogy jéé, van ekkora 119-ért? Persze aztán megjött az étvágy és a 65A7100F-en keresztül eljutottam a 65A7500F-ig, ami legutóbb akciósan 177900 volt, de aztán a közelgő black friday miatt mindenki felvitte 199999-re (kivéve Auchan).
Ha minden igaz, ennek a 65A7500F-nek már 20ms a késleltetése, nem 50, mint a többi 50/60Hz-es panellel szerelt változatnak, bár még nem ULED, mint mondjuk az U8B (de az már végképp kiesik, mert a tévé mellé kellene még vennem egy Nintendo Switchet is karácsonyra). Van benne game mode, MEMC, talán nem lesz egetverő utánhúzás játék közben.

Szóval van itt valakinek 65A7500F-je? Mozgásmegjelenítésben tűrhető? Általában milyen? Filctoll kupakot bírja? :D

Köszi!

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#243) KD6-3.7 válasza Kingcold (#241) üzenetére


KD6-3.7
őstag

[link] Iromány, nem tudom mennyire megy az angol.

"...Ultimately, the difference between the two formats isn't that important. The quality of the TV itself has a much bigger impact on HDR..."

Röviden, tömören sokkal jobban számít a TV max fényerejét és szín megjelenítése, mint a szabványok közti adatbeli különbség. Legyen minél magasabb a fényerő és legyen jó színtere a TV-nek.

(#244) Kingcold válasza KD6-3.7 (#243) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Megnyugtató. Köszönöm az infót! :R Még valamit tudnom kéne: pl. az U7A esetében mennyire működik a média megosztás? Pl. egy windows 10 pc ről, hálózaton?

(#245) KD6-3.7 válasza Kingcold (#244) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Próbálni nem próbáltam, de látja a Plex szervert és a hálózaton a számítógépet is! Szerintem nem lesz gond vele!

(#246) Kingcold válasza KD6-3.7 (#245) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Ha megkérlek szépen, le tudnád tesztelni bármi random 1080p s tartalommal és xvid del? :R

(#247) HF77


HF77
őstag

7100F tudj a HDR10+ ?
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#248) Veron válasza HF77 (#247) üzenetére


Veron
őstag

displayspecifications.com szerint nem, csak a HDR10-et, de a a 7500F tudja a Dolby Visiont legalább - HDR10+ képessége annak sincs. [link]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#249) DonJoee válasza Veron (#248) üzenetére


DonJoee
tag

Bocs, hogy belekotyogok. Van a 7500F-nek HDR10+ képessége. Tudja értelmezni az erre vonatkozó adatokat, valamennyire meg is jeleníti, de nem igényelték meg rá az erre vonatkozó tanúsítványt, így nem hirdetik. Két tévétesztelős helyen is ezt olvastam.
Gondolom, micro dimming funkció híján nem igazán látták értelmét. Mondjuk Dolby Vision meg van...

Amúgy jönnek a black friday napok, az Auchan is felvitte az árát 177990-ről 199999-re.
Viszont az MM-ben tombolnak a black friday kupon napok, így ők a 177990-ről 199999-re tegnapelőtt felvitt árat újra levitték 177989-re... Ennyire hülyének néznek mindenkit.

Úgyhogy én nem is várok senkire, veszem meg az MM-ben. Ennek a tévének idén már nem lesz szebb ára. (Ha lesz is, az gondolom 169999 lesz, ami miatt nem éri meg körmöt rágni.)

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#250) DonJoee


DonJoee
tag

TrustedReviews.com :

"HDR support includes HDR10, Broadcast HLG (used by BBC iPlayer and Sky Q), along with the more premium Dolby Vision. The A7500 can decode HDR10+ content, but the TV did not receive certification. The TV does support Wide Colour Gamut (WCG) for a broader range of colours with HDR content."

A HDR-támogatás HDR10-ből, HLG-ből és a prémium Dolby Vision-ből áll. Az A7500 képes a HDR10+ tartalmak dekódolására is, de a TV nem kapta meg ezen képesség tanúsítványát. A TV támogatja a széles színtartományt (Wide Color Gamut, WCG) mely a HDR tartalmak nagyobb színtartományánál jön jól.


Én csak arra tudok gondolni, hogy bár a TV-nek direct ledes háttérvilágítása van, mivel nincs helyi dimming, ezért nem igazán jön ki a HDR10+ előnye, ezért nem is erőltették a reklámozását.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.