Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) gulupeti válasza bigdady (#400) üzenetére


gulupeti
senior tag

Youtube statisztikák, de ez a kapcsolat sebességét mutatja, nem a filmét.

(#402) DonJoee válasza bigdady (#400) üzenetére


DonJoee
tag

Youtube videót indítod, aztán lefelé nyíl, megjelenik a piros idősáv, alatta további filmek, felette a feltöltő profilképe és amellett három pötty egy körben. Nyomsz egy felfelé nyilat, felugrik az idővonal feletti részre, jobbra nyíl és ott vagy a három pöttyön, OK, előjönnek a felbontás meg más beállítások. Neked az utolsó "bogár" ikon kell, jobbra nyíllal odagyalogolsz és OK. Előjönnek a debugger adatok a videó felett.
Annyi, hogy ezek az adatok addig ott lesznek, amíg a fenti módszerrel ki nem kapcsolod. Tehát ha új videót indítasz vagy leállítod a tévét és újraindítod, majd youtube stb., akkor is előjönnek.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#403) DonJoee válasza gulupeti (#401) üzenetére


DonJoee
tag

Első sorban a kapcsolat sebessége volt kérdéses, miután mindenkit megetetett a böngészőben mért "eredmény".

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#404) bigdady válasza DonJoee (#402) üzenetére


bigdady
nagyúr

Meg van. 63,5 Mbps

(#405) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Megjött a csere 55U7A. :)
Hiba kutatva található.

(#406) schwaott


schwaott
újonc

Sziasztok!

Arról nem találtam infót, hogy mekkora külső HDD-t tudnak kezelni ezek a TV-k. Valaki esetleg el tud igazítani a témában?
Egy A7500F lesz a befutó valószínűleg nálam.

Köszi. :R

(#407) norb27 válasza DonJoee (#391) üzenetére


norb27
tag

Csak hogy szerepeljen egy 7100as is, wifin.

(#408) cellardoor12 válasza DonJoee (#399) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Nekem az határesetnek tűnik, 50-70MBit/s simán lehet egy 4k hdr bdrip. Wifin nem tudna többet?

(#409) Kingcold válasza Kingcold (#405) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Kutatva se.... :) Bocsánat, autokorrekció.
Milyen origóval tesztelték a wifi t? :R

[ Szerkesztve ]

(#410) bigdady válasza norb27 (#407) üzenetére


bigdady
nagyúr

Enyém is 7100. Wifin sem tudott többet mint etherneten

[ Szerkesztve ]

(#411) DonJoee válasza cellardoor12 (#408) üzenetére


DonJoee
tag

Nem tudom, mit tudhat wifin (ugye a 7500-ban van 5GHz-es AC is), mert jelenleg hatósugáron kívül vagyok. Karácsony szent napján ütvefúrom fel a helyére és onnan már látni fog wifit is az alatta levő szobából. De be van kábelezve a ház, szóval kábelről fogom hajtani úgyis.
Az az "életfilozófiám", hogy a wifi nem a fix készülékeknek való... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#412) maxymillion válasza gulupeti (#398) üzenetére


maxymillion
tag

Lehet az lesz, tegnap jött meg, még 2hetem van kitesztelni. Érdekes, ha világos a képernyő, akkor is simán látni a szélein a bevilagitast, sötét képernyővel kevésbé, gondolom ha rakapcsolja a fényt, több kiszokik. 110-ert egyébként nem lenne rossz tv, de van ennél szebb példány a fórum alapján.

(#413) gulupeti válasza DonJoee (#411) üzenetére


gulupeti
senior tag

"Az az "életfilozófiám", hogy a wifi nem a fix készülékeknek való... :DDD"
Ezzel maximálisan egyetértek én is, a kábel a tuti! :)

#412maxymillion
Igazából nem vagy köteles megindokolni, bár még én sem csináltam ilyet, de ezt a kijelzőt látva ezt tenném. Nem is egy apró hibáról beszélünk... És sajnos egy kis hiba is elég, ha észreveszi az ember, utána folyamatosan azt fogja figyelni, ergo nem lesz igazi a tévézés élménye.

[ Szerkesztve ]

(#414) DonJoee


DonJoee
tag

Ha esetleg valaki máris téglásítani szeretné a Hisense tévéjét, akkor itt a szerviz menübe való belépés folyamata (az itt tárgyalt összes, 2014 utáni tévére vonatkozik elméletileg):

1. Nyomd meg a Beállítások-gombot ("csíkos gomb" a távirányítón)
2. Menüben legalul "Beállítások"
3. "Hang"
4. "Hangszórók"
5. "Balansz"
6. A balansz legyen "0"-án
7. A távirányító számgombjaival add meg az "1" "9" "6" "9" -kódot
8. Kis idő múlva a bal felső sarokban megjelenik egy zöld "M" -betű

Innen kezdve a távirányító Beállítások-gombjával ("csíkos gomb") beléphetünk a szerviz menübe.
Van itt sokminden, fehéregyensúly, színek, tesztképernyők (C, M, Y, R, G, B, W, B), hangerő eloszlás (minimális, 25%, 50%, 75%, maximális) beállítása 0-100 skálán stb. stb.
Vannak olyan dolgok is (és ezek vannak többen), amelyek megváltoztatása esetleg a tévé "kiakadását" majd sohatöbbéújranemindulását vonják maguk után (memória sebességek babrálása, gyártói kulcsok átírása stb.).
Ha az OK-val beléptünk egy almenübe, akkor a Beállításokkal ("csíkos gomb") tudunk visszalépni, nem a Back-kel ("visszakanyarodó nyíl gomb")!

A szerviz menüből a tévé kikapcsolásával és újraindításával léphetünk ki.

Ha valamit úgy cseszel el, hogy a tévé attól még működőképes marad, de "valami nem stimmel", akkor próbáld meg visszaállítani a szerviz menüben. Ha nem emlékszel, mit túrtál el, akkor a tévé normál üzemmódjában a Beállításoknál keresd meg a gyári visszaállítást és reseteld a tévét. Hátha...
Bár a szerviz menüből pont azokat a dolgokat tudjuk babrálni, amik egy ilyen reset után is megmaradnak, szóval lehet, hogy izé van... Ha nem boldogulsz, akkor itt a fórumon megkérsz valakit, akinek ugyanilyen tévéje van, hogy lépjen be szerviz módba és írja le neked, hogy az adott elcseszett menüpontban neki milyen értékek vannak és próbáld azokat beállítani.

De szerintem nem igazán van olyasmi, amit a normál üzemmódban ne tudnál adjusztálni, ki-bekapcsolni. Meg nem is igazán kell szerintem.

Ezt csak azért tettem be, hogy legyen ilyen infó is.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#415) mQWeXgsf


mQWeXgsf
aktív tag

Sziasztok! Visszaolvastam de nem teljesen világos. Pendrive-ról lejátszva az mkv-t, a külön srt feliratot megjeleníti a 7100f széria? Valamint van a feliratnak egy halvány szürkés téglalap kerete, hogy világos jelenetnél is olvasható legyen? Köszi

(#416) maxymillion válasza gulupeti (#413) üzenetére


maxymillion
tag

Berendeltem a 7500-as típust, bízom benne szerencsésebb leszek. Más problémát is észleltem, uh megy vissza, csak elég macerás ekkora tv-t utaztatni. Egyfolytában a hibákat látom rajta, uh nem tudnám jó szivvel megtartani.

(#417) HF77


HF77
senior tag

ma megyek egy 58-as 7100 -ért...
hogy tudok majd rajta tesztet futtatni mégis mennyire ok a készülék..?!
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#418) cellardoor12


cellardoor12
csendes tag

Igaz, jó nagy átverés (2 hete is kb. ennyi volt), de ez elfogadható ár:
65U7QF: 230K
Kora reggel berendeltem, remélem, minden simán megy, hallani ilyet is olyat is az Euronics-ról.

[ Szerkesztve ]

(#419) KD6-3.7 válasza HF77 (#417) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Megnézed a kedvenc filmed Mozi üzemmódban. :))

(#420) HF77 válasza KD6-3.7 (#419) üzenetére


HF77
senior tag

csak ennyi lenne...?! :)

egyébként beállításban van ami tutinak mondható vagy teljesen egyénre szabott!?
mit a javaslat, hogy hozható ki belőle a legjobb képminőség?

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#421) KD6-3.7 válasza HF77 (#420) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én elég sokat babráltam már, próbáltam szélsőséges beállításokat is és teszt képekhez - kontraszt, fényerő, élesség stb. A Mozi nappal/éjszaka volt a legjobb. Ott semmit sem kellett lejjebb vagy feljebb venni. Az az a mód ami reprezentálja a TV tudását. HDR anyaghoz szintén.

[ Szerkesztve ]

(#422) HF77


HF77
senior tag

köszi KD6-3.7

most olvastam az Indexen [link]

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#423) HEAHEA


HEAHEA
tag

Ha valaki még nem látta volna Hisense [55U8QF] teszt a Prohardveren.

(#424) Piftuka válasza HF77 (#422) üzenetére


Piftuka
veterán

Közben Elefant is tesztelte! :K

Teszten a Hisense ULED QLED tévéje

"Aquila non captat muscas."

(#425) maxymillion válasza HF77 (#417) üzenetére


maxymillion
tag

Az én peldanyom sajna elég gyenge lett ebből a típusból, remelem a tiéd jobb lesz. Viszont még amit tapasztaltam, és nem vettem észre a korábbi tv-imen, a netflixnel valtozo bitráta wifi esetén. 2160p től egészen 360pig változtatta. Elég illúzió romboló volt..

(#426) Bjoe007


Bjoe007
csendes tag

Sziasztok!
Hétfőn jön az új tv!
Hisense 65U7QF.
Baromira kíváncsi leszek és jön majd egy kis beszámoló képekkel.
Ha nem baj.
Üdv.

(#427) cellardoor12 válasza Bjoe007 (#426) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Most rendelted? Honnan? Már kaptál is visszaigazolást?

(#428) KD6-3.7 válasza maxymillion (#425) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nálam pöc-röf indul a Netflixen a 4K HDR film, semmiféle bitrát csökkenés, emelkedést nem vettem még észre! Volt ez már WIFI-n, most vezetékkel van. Olyan vaj simán megy minden.
Egyedül ugye a hálózatról lejátszott 2160p-s filmek nem mennek. Erre is biztos van valami megoldás, hétvégén ránézek.

(#429) KD6-3.7 válasza Bjoe007 (#426) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Dehogy baj! Várjuk szeretettel! :R

(#430) Bjoe007 válasza Bjoe007 (#426) üzenetére


Bjoe007
csendes tag

Nem most vettem hanem a hét elején.Csak most hozzák majd le a bratyomék a hétvégén.
Extreme-Digital.

(#431) Yahhher válasza mQWeXgsf (#415) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Szia.
Igen, megjeleníti. (.srt)
A megjelenítést megnézem neked este, ha még érdekes.

Üdv B.

(#432) Kingcold válasza mQWeXgsf (#415) üzenetére


Kingcold
aktív tag

A felirat színét is tudod változtatni a beállításokon belül. Én sárgát vagy kéket próbáltam. Nem fárasztotta a szemem, olvasható volt és nem zavart be a képbe

(#433) rainman72 válasza maxymillion (#425) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nekem más márka tv-jén is meg van ez a jelenség!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#434) amarna


amarna
tag

Igen tisztelt Úrak!
Két készülék között örlődöm, egy kis segítségre lenne szükségem ez ügyben.
A két készülék
[link]
[link]
Válaszokat előre is köszönöm!

(#435) KD6-3.7 válasza amarna (#434) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az A7100F a belépő az éven, az U7B már a középmezőny, a Hisense saját fejlesztésű ULED technológiás paneljával viszont abból a belépő szint. Utóbbi tudja a Dolby Vision-t, míg a 7100 nem. Az HDR10, HDR10+. Hogy mi a különbség? Google segít!
Papíron az A7100F jobb kontrasztu viszont a színek lehetnek kicsit gyengébbek, nem olyan élettel teliek. Lényeg a lényeg, hogy az U7B mindenben jobb. :))

Szevasz rainman72 !

[ Szerkesztve ]

(#436) Veron válasza KD6-3.7 (#435) üzenetére


Veron
őstag

A7500 vs U7B csatában melyik a jobb? most egy áron vannak.
direct LED vs ULED

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#437) KD6-3.7 válasza Veron (#436) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Inkább a 7500, friss ez évi modell és attól, hogy nem ULED jobb az overall képe a Direct LED miatt. Még az A7100F sem felhős nálam - DSE=Dirty Screen Effects - ami az U7B-nel esélyes, hogy lesz. Kontrasztosabb, jobb a fekete szint is a 7500-nal.

[ Szerkesztve ]

(#438) kellerman


kellerman
tag

65U8QF tv-m van, a led állapotjelző ki van kapcsolva, hogy kikapcsolt készüléknél ne világítson. Kikapcsolás után nem is világít, de reggelre mindig azt veszem észre, hogy világít a visszajelző led. Régebben volt bedugva az usb-re egy led háttérvilágítás , éjszaka néha arra ébredtem, hogy magától bekapcsolt a tv képernyője viszont nem. Azóta már nem a tv usb-n használom a led világítást. Másnál volt ilyen esetleg?
A firmwire sem frissült még fél év alatt.

(#439) Veron válasza KD6-3.7 (#437) üzenetére


Veron
őstag

ezt nem gondoltam volna, köszi

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#440) HF77


HF77
senior tag


szerintetek nagyon gáz...? 7100F

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#441) maxymillion válasza HF77 (#440) üzenetére


maxymillion
tag

Ez hasonló az enyemhez.

(#442) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Az első fehér kep 50-es fényerő, a második 100% - majdnem megvakultam a sötétben - és a fekete kép is szinten max fényerő bár ott dimmel a kép automatikusan. Szóval nálam ilyen. Inkább csak a LED szalagok közti hely latszik 50%-nal illetve oldalt egy kis szivárgás. Ez menet közben kb semennyire sem észre vehető.
Most néztünk sorozatot a Netflixen "We are the champions" Ultra HD-ban, na az baromi jól nézett ki, igaz nem HDR anyag. Próbáljátok ki azzal is, szerintem megéri!

alt="" title="" alt="" title="" alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#443) norb27 válasza HF77 (#440) üzenetére


norb27
tag

Nem vészes, a fotókon jobban látszik gondolom mint élőben, nálam ilyesmi

(#444) KD6-3.7 válasza norb27 (#443) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen ez a vizslatás mindig előhozza a hibákat főleg statikus képeknél és a fényképezőgép is szvsz extrémebben adja vissza az egészet elvégre fényt képezünk vagy mi. Nehéz jól lefotózni.
Pl Netflix menü csuma fekete mindenhol, na nálam közelit a teljes feketéhez. Sosem lesz az, nem OLED TV.

(#445) bigdady


bigdady
nagyúr

Mozi módban ráneznétek a mintaapákra a tv-ben? Nekem zöldes a fejük kicsit :U
Standard módban nincs ilyen. Ja és nalam ki van kapcsolva minden zajszűrő meg MPEG javító ilyesmi mert digitális adásnal HD-Ben nem látom értelmet

[ Szerkesztve ]

(#446) HF77 válasza norb27 (#443) üzenetére


HF77
senior tag

persze, adás közben közel nem ilyen!!
4K kimondottan szép!!(nekem legalábbis..) :K majd dobok fel képet róla...

gondoltam futok vele egy cserét de aztán lemondtam róla...mi garantálja hogy a másik sokkal jobb lesz, sőőőt, lehet hogy még gyatrábbat fogok ki...
ennyi pénzért(109) ne várjunk csodát!! (a párom így is oda meg vissza van tőle) :)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#447) rainman72 válasza HF77 (#446) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ha állandóan azt nézed mi nem jó a tvn,a tartalomból semmi nem marad!
Bele lehet gabalyodni erősen,felesleges :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#448) Milawrc


Milawrc
csendes tag

Sziasztok,

Második tv-nek szeretnék a hálószobába 81cm-es tv-t. Smart nem lényeg, sima FHD vagy HD-Ready bőven elég. Két Hisense-t néztem, melyik a jobb választás illetve mi a különbség a kettő között?

Hisense H32B5100
Hisense 32A5100F

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

(#449) rainman72 válasza Milawrc (#448) üzenetére


rainman72
nagyúr

A második model az újabb kiadás! [link]
A régebbi model IPS az újabb VA!

Panel típusok
VA:
+ nagyobb kontraszt
+ jobb fekete szín
+ sötét helyiségben ajánlott
- rosszabb betekintési szög
- oldalról nézve torzul(hat)nak a színek
IPS:
+ nagy látószög
+ magas színhűség
+ világosabb helyiségben ajánlott
- gyengébb fekete szín

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#450) togaba válasza Piftuka (#424) üzenetére


togaba
tag

Vajon ugyanaz a ledpanel az U7QF-en is? Az optimalis beállítások miatt lenne jó tudni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.