Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) maxmanus válasza HF77 (#278) üzenetére


maxmanus
tag

NEkem is az euronicsban mondták róla a legjobbakat! Az MM ben ugyanígy jártam! csak szídta a csávó,de szakmai kérdésekben 0 volt! és nem elöszőr!!!

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#302) DonJoee


DonJoee
tag

Annyit még a Hisense-ről, hogy nem csak kínai belpiacra dolgozik. Azt tudni kell a kínai cuccokról, hogy az A-kategóriás termékeiket első sorban külföldre vagy a belföldi drágább boltoknak gyártják. A B-kategória megy belföldre illetve próbálkozik be vele pár Aliexpresszes kereskedő (azok a híres "gyanúsan olcsó árak"). Van még C-kategória is, de az tényleg a kínai szegénységnek szánt hulladék-szintű cucc.
Nekem 1991-től 2010-ig számtech boltom volt, láttam pár dolgot. A Hisense emlékeim szerint a 2000-es évek kezdetekor tűnt fel a nagykerekben, mint monitorgyártó. Ez volt az olcsó kategória, de meglepően jónak tűntek az árukhoz képest. Azért is örültem meg, amikor megláttam, hogy TV-ket is kínálnak. Valahogy úgy kell elképzelni a Hisense-t mondjuk az LG-hez képest, mint pl. a KIA-t a Volkswagenhez, ne adj' isten Audihoz képest.

Az MM-ben meg már nem termékfelelősök vannak vagy márkaeladók, hanem horgászok, akik ráadásul hármas horoggal gereblyéznek... Csak azt "tudják", hogy az ő termékük jó, a többi szar illetve meglegyen a kvóta a nap/hét végére, különben ugrik a meló.

Anno voltam Toshiba fénymásológép értékesítő is, legalábbis megkaptam a nekik járó oktatást. Nagyon finom, nagyon elegáns módszerekkel kellett rávezetni a leendő vásárlót, hogy nyugi, jót vesz, csak mondja ki, hogy kell. Ha nagyon vacillálna, akkor egy ponton mondjuk neki azt, hogy látjuk, nem képes megvásárolni a termékünket (pszichológiai tökönrúgás 1.). További hezitálásra mi magunk álljunk el az üzlettől (pszichológiai tökönrúgás 2.) és így tovább. A japcsi nem hülye, nem csak jó terméket akar eladni, de "jó" vásárlót (értsd: problémamenteset) is akar kifogni. Egyébként azt is a lelkünkre kötötték, hogy ha mégsem jön össze az üzlet, akkor legalább kérjük meg, hogy Minoltát vegyen, hogy tényleg jót kapjon a pénzéért. Ezzel egyrészt jót teszünk vele, hiszen tényleg jót kap, ha megveszi és erre később emlékezni fog, illetve ha meglátja a Minolta árait, akkor még van esély, hogy visszatér, mint vásárló... ;)
Na, ezek a trükkök ma már nem működnének. Ma szinte fegyveres rablás folyik az eladóterekben.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#303) HF77 válasza DonJoee (#302) üzenetére


HF77
őstag

nekem is az körvonalazódott a márkával kapcsolatban, hogy kb olyan mint telefonok között a xiaomi vagy az autók között a Kia!
olcsó de megbízható, meglepően minőségi termékkel jön a piacra!
a kínaiak (dél korea) általában ezt tudják, minőséget olcsón a többi konkurenciához képest!
ki gondolta volna pár éve hogy egy olyan márkanév mint pl a xiaomi benne lesz a top 3 legtöbbet értékesített telefonok között 2019-2020-ban!
hasonlót érzek a Hisensével is!!
szerintem felköthetik a bugyogót a nagy márkák!! :K
pár év és....

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#304) Kingcold válasza KD6-3.7 (#272) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Milyen beállításokkal osztod meg a gépről a tartalmat? Nálam, egyelőre csak a rendszermeghajtón lévő videókat látja a tv. :U

(#305) KD6-3.7 válasza Kingcold (#304) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hogy érted? Hálózati megosztassal, mappát megosztva látja a videókat. Amúgy nem használom, mert nem kezeli a külső feliratot. Inkább külső winyora másolgatok és úgy. Holnap kipróbálom a Routerbe dugott winyos dolgot ha lesz időm.

(#306) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Én letettem a voksom a 65q8f -nél, de mi a riválisa más márkában? A h9g idehaza nem kapható? a H9g és a u8qf között mi a különbség?

(#307) Kingcold válasza KD6-3.7 (#305) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Serviio val sikerült láthatóvá tennem minden meghajtó, midnen mappáját. :) Külső HDD ről miképp tetted láthatóvá a mellékelt feliratokat?

[ Szerkesztve ]

(#308) KD6-3.7 válasza Kingcold (#307) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen, azonos a nevük és így működik!

(#309) Veron válasza Kingcold (#307) üzenetére


Veron
őstag

Megérkezett végre, milyen a cucc? :C

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#310) maxymillion válasza KD6-3.7 (#308) üzenetére


maxymillion
tag

szia, milyen az input lag a 7100-on? jo lehet pc melle jatekra?

(#311) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
Rendeltem egy 58A7100F tv-t. Melyik kihúzható fali tartó jó hozzá? Média markt vagy edigitalban Auchanban vagy ma átvehető nagyobb üzletben kapható lenne jó minél olcsóbban. Leírás szerint 300x200 de láttam 200x300 vesa szabványt is rá írva melyik lehet?
Illetve feliratot meg tud jeleníteni?:R

[ Szerkesztve ]

(#312) KD6-3.7 válasza bigdady (#311) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hivatalos oldal csak nem téved, 200 x 300 mm VESA kell neki.
Feliratot USB-n csatlakoztatott külső tárhelyől, ha azonos a neve a videó fájlal kezeli.

maxymillion <20ms a válaszidő. Van TV aminek <10ms és van aminek <50ms. :))

(#313) bigdady válasza KD6-3.7 (#312) üzenetére


bigdady
nagyúr

300x200 [link]
Tud valaki ilyet ajánlani?

(#314) norb27 válasza bigdady (#313) üzenetére


norb27
tag

https://m.emag.hu/a-fali-tv-konzol-allithato-32-70-fekete-spb446/pd/D9J4RBBBM/?ref_id=513141138

Nekem ez van, mindent tud amit kell, rengeteg csavar, tipli, távtartó van hozzá.

(#315) bigdady válasza norb27 (#314) üzenetére


bigdady
nagyúr

Edigitalban media marktban nézegetek, mert ma kéne átvennem, ez jó szerinted? [link]
Olcsóbbat nem találtam

[ Szerkesztve ]

(#316) maxymillion válasza KD6-3.7 (#312) üzenetére


maxymillion
tag

Köszi, azzal már együtt lehet élni. Még este megrendeltem, kíváncsi vagyok milyen lesz, magasabb szintről váltok lefelé ezzel.

(#317) bigdady


bigdady
nagyúr

[link] Vagy ez? Mondjuk nem látom hány cm a kar :F

[ Szerkesztve ]

(#318) norb27 válasza bigdady (#315) üzenetére


norb27
tag

Én ezt az edigitalosat válsztanám, ez tuti jó a tvhez amit veszel. Hasonló az enyém is, annyival jobb, hogy dupla karos illetve a falra szélesebben támaszkodik masszívabban rögzíthető mint ez. Ha téglába megy nem gond szerintem ez sem.

(#319) KD6-3.7 válasza bigdady (#313) üzenetére


KD6-3.7
őstag



Hahaha itt rohadjak meg, de reggel néztem az angol oldalt és <20ms volt és 200x300 az adat. Külföldi oldalon mást írnak :F
A magyar oldal <50ms-et ír válaszidőnek, azért nem mind1

[ Szerkesztve ]

(#320) bigdady válasza KD6-3.7 (#319) üzenetére


bigdady
nagyúr

Digit spec is 300x200
ilyet vettem hozza Renelem jó lesz [link]

[ Szerkesztve ]

(#321) KD6-3.7 válasza bigdady (#320) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ez simán! Amint látod tele van lyukkal, lehet allitgatni össze vissza!

(#322) norb27


norb27
tag

Európában szerelik össze őket? Lehet a cseheknél

(#323) bigdady


bigdady
nagyúr

Nálatok az epg vagy ki a neve mutatja az ékezeteket? Csatorna neve ékezet?
Upc/Voda médiacarddal használnám de ékezetek nem jók

[ Szerkesztve ]

(#324) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali
A tv hdmi-t az erősítő hdmi-vel hogy kell összekötni hogy azon szóljon a tv? Erősítő hdmi in vagy out?
Ez a ci+ elég rossz helyen van nem fér be a hdmi arc-ba a kábel a kártya miatt :U

(#325) bigdady válasza bigdady (#324) üzenetére


bigdady
nagyúr

Out :)

(#326) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

1 napja tesztelgetem a feljebb említett 55U7AUK modellt.
Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.:) Zseniális. Az eddig haszált LGUH6950plb hez képest nagyságrendekkel jobb mindenbe. Élethű színek, kontraszt, HDR...
Média támogatás teljesen kielégítő. Maga a TV design iszonyat bejön.
A hang ma éjjel, az Amnesia Rebirt tel kerül próbára. :)
Egyetlen apró felhösődés zavarja, az kiváló összképet:
[link]

Goku térde alatt, alul középtájt. Bár hozzáteném. nagyon kell keresni. Tiszta színek esetében vehető észre
(a telefonnal döntött szögben fényképeztem, amúgy nem látszódna a képen. Igy meg erősebben látszik mint az életben, amúgy iszonyat halovány)
Filmezés közben, összetettebb játék megjelenítés alatt (Resient Evil 3 Remake) nem látszik. Vagy tényleg keresni kell.
Küldjem vissza cserére, vagy szerintetek ez elfogadható?
Jómagam, ha vásárláskor nem olvasok a felhősödés jelenségről, észre se vettem volna. :)

(#327) bob001


bob001
csendes tag

Sziasztok! Kinéztem az U8QF típust. Külső vinyóról minden formátumot le tud játszani gond nélkül?
Köszi a választ!

(#328) csucsu54 válasza bob001 (#327) üzenetére


csucsu54
tag

Nálam az AVI-t nem viszi,amúgy nagyon jó készülék,nem bántam meg a vételt!

(#329) Kingcold válasza Kingcold (#326) üzenetére


Kingcold
aktív tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#330) Szonik


Szonik
újonc

Csináltam egy kis Hisense 58A7100F Input lag test-et házi módszerekkel:

Software version: V0100.01.00L.K0701

Teszt módszer ez alapján:
[link]

Game Mode Off [link a képekhez]:
PC TV ms
864 827 40
658 624 34
837 757 80
286 216 70
806 766 40
167 126 41
341 306 35
176 101 75
181 141 40
720 680 40

min: 34 ms
max: 80 ms
avg: 49.5 ms

Game Mode On [link a képekhez]:
PC TV ms
935 935 0
789 789 0
778 778 0
131 131 0
367 334 33
968 893 75
244 203 41
582 582 0
392 392 0
747 747 0
395 362 33
302 231 71

min: 0 ms
max: 75 ms
avg: 21 ms

[ Szerkesztve ]

(#331) bigdady


bigdady
nagyúr

Mindenkinél jó a műsorújság? Valami más régiót kéne beállítani valahol?

(#332) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Vettem egy 50A7100F tv-t, nincs vele nagy gondom egyelőre, de hogy lehet a csatornalistát rendezni, törölni ami nem kell?

Kedvencekbe tudok tenni, de attól még az alapértelmezett lista megmarad és több olyan csatorna van ami nem kell.

Köszi!

(#333) bigdady válasza Kar07 (#332) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálad jó a műsorújság ékezet?

(#334) Kar07 válasza bigdady (#333) üzenetére


Kar07
tag

Nálam van ékezet, igen.

Közben sikerült sorba tenni a csatornákat, de magam sem tudom hogyan... Újra megkerestettem a tv-vel a csatornákat de nem választottam szolgáltatót, azt hiszem ez segített.

(#335) bigdady válasza Kar07 (#334) üzenetére


bigdady
nagyúr

És Magyarországra van állítva? Digitális teletext is kelet Európa?
Nem Vodafone/UPC gondolom

(#336) Kar07 válasza bigdady (#335) üzenetére


Kar07
tag

Igen, Magyarországra van állítva, Digivel használom.

(#337) KD6-3.7 válasza Szonik (#330) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nagyon szuper! Tehát beigazolódott mindkettő adat, Game Mode nélkül <50, Game Móddal <20ms Érdekes mondjuk ez a nagy kilengés, hogy fel tud menni 75ms is.

(#338) bigdady


bigdady
nagyúr

Nálatok mennyit bír a speedtest a tv-n? Nalam vezetéken 43mbps. Nem kevés az?

(#339) bob001 válasza csucsu54 (#328) üzenetére


bob001
csendes tag

Köszi... Lehet, hogy mediaplayeren már menne.

(#340) KD6-3.7 válasza bigdady (#338) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én 49mbps-t mertem, aztán 18mbs :DDD feltöltés 20mbs
Eléggé ingadozik, a böngésző sem a leggyorsabbak közé tartozik.

(#341) bigdady válasza KD6-3.7 (#340) üzenetére


bigdady
nagyúr

4K netflixre nem karcsú?
Esetleg usb-re valaki nem próbált eternetet kötni? Xiaomi miboxnál nekem bejött

[ Szerkesztve ]

(#342) norb27 válasza bigdady (#338) üzenetére


norb27
tag

Wifivel használom, nincs gond a netflixel megy a 4k HDR gond nélkül, sőt jobban megy mint a samsunggal a hd ami a router mellet van.
Rá van dugva egy Mi box is az viszont néha csak HD, gondolom a net miatt.

[ Szerkesztve ]

(#343) KD6-3.7 válasza norb27 (#342) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Én most teszteltem először a sebességet mivel eddig minden pár másodperc alatt ment 4K HDR-el, legyen az Netflix vagy YouTube. Villámgyorsan betöltenek nálam a filmek, videók.
Nekem mondjuk LAN kábel megy bele, csináltam mindenhez elég hosszút aztán, ha már van, akkor használom.

(#344) norb27 válasza KD6-3.7 (#343) üzenetére


norb27
tag

Szerintem meglepően jó a wifi is. Féltem hogy be kell kábeleznem, de úgy látom jobb a jelérzékenysége a mi boxnál. A Vidaa netflix kliense is pöpecül működik, ha lesz hbo go akkor be se fogom kapcsolni a boxot.

Ja és még a Bluetooth hangszórókkal is jól kijön...

[ Szerkesztve ]

(#345) KD6-3.7 válasza norb27 (#344) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Igen! BT is tökéletesen működik.
Tegnap este gép elől simán ki tudtam küldeni filmeket a TV-re a Windows hálózati megosztáson keresztül. Nem néztem őket végig csak pár percre, de vaj simán ment minden!

(#346) bigdady


bigdady
nagyúr

Fehéroroszországra kellett állítani a helyet hogy jó legyen az ékezet... és restart után derül csak ki

(#347) ak05


ak05
tag

43A7100 és 43A7500 között gondolkodom
Megéri az árkülönbség?
Mobilról tükrözés jól működik ?

(#348) Veron


Veron
őstag

Set top boxot, soundbart tudjátok irányítani a TV távirányítóval?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#349) NB2


NB2
aktív tag

Mondjuk nekem tegnap a Plex csak bufferelt egy 1080-as filmmel, kénytelen voltam külsőre tennem. Nem örülök neki, mert utálom a dolgokat ki be húzogatni.

(#350) bigdady


bigdady
nagyúr

Nektek a hálózaton lejátszott (média) filmnél mindnél van felirat? Nalam van ahol nincs ahol meg van ott az ő ü nem jó :F
Ugyanaz a fajlnév a kiterjesztés előtt itt is ott is és mindkettő mkv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.