Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Pár hozzászólással feljebb megbeszéltük.
Csakha külső adattárolorol nézed az anyagot, ahhoz jó a külső feliratot. Amúgy nem. Plex meg függ a géptől is amiről streameled az anyagot nem?! Nekem sose voltak ezek tökéletesek bármilyen TV-n is próbáltam.

(#352) HEAHEA válasza Veron (#348) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! Gondolom csak akkor lehet, ha bluetooth támogatással bírnak és így társítod a tévéhez. Legalábbis U8B-nél így van.
Tényleg..... használ valaki bluetooth billentyűzetet a tévéhez-(már ha támogatja)?
Gonolkoztam, hogy veszek a Youtube miatt, nem kell a távirányítóról pötyögnöm. Telefonról tükrözve NOK. Van egy notis vezetéknélküli egerem, de az csak a VIDAA-s böngészőhöz jó.

(#353) bigdady válasza KD6-3.7 (#351) üzenetére


bigdady
nagyúr

Másik két tévémen gond nélkül megy évek óta nas-ról hálózaton/dlna-n mindenhol van felirat és nincs benne karakter hiba sem.
Panasonic st60 meg lg lv630

[ Szerkesztve ]

(#354) KD6-3.7 válasza bigdady (#353) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát sajnos ez nem.

(#355) bigdady válasza bigdady (#346) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szerencsére lehet időt állítani így és nem mutat rossz műsorokat éppen

[ Szerkesztve ]

(#356) Veron


Veron
őstag

55U7B ára felment 170re, az 55U7QF meg 200ra, hogy aztán leeshessenek majd. :)

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#357) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!
Az U7A n nem találok economy módot, lehet nincs is?

(#358) fojtviki válasza Veron (#356) üzenetére


fojtviki
senior tag

Euronics-nal a 65a7500F pedig 230.000-re 178.000Ft-rol. Eleg gusztustalan. Miert nem buntetnek meg valakit egyszer ezert, mondjuk 5 milliard Forintra? Majd nem lennenek kamu akciok. Nagyon visszatetszo ez :(

[ Szerkesztve ]

(#359) Kingcold válasza bigdady (#353) üzenetére


Kingcold
aktív tag

LG n nekem se volt gond, Hisense TV k esetében hiányoljuk ezt.

(#360) Szonik


Szonik
újonc

Tesztelgetem az 58A7100F-et. Wifi-n (2.4ghz, mert csak ezt tudja) a speedtest a tv böngészőjén keresztül halál érdekes eredményeket produkál: 14mbit/s download, de cserében 105mbit/s upload. Jobb lenne fordítva :) Ellenben a 4K HDR 60fps youtube videót viszi mint a kisangyal, pedig ahhoz 20mbit/s átlag szükséges, szóval hülye ez a speedtest. Hagyjuk is, egy mérésnek jó volt. A 1080p-t a windows hálózati megosztásból (media streaming) simán lejátsza wifi-n, de a 4K-ba beletörik a bicska, pedig bírnia kellene wifi-ileg. Intézem már az UTP kábles megoldást, mert csak jó lenne 4K-ba nézni amit lehet. Feliratokat az .mkv-ből megjeleníti szépen, ékezethelyesen, de a videófájl mellé tett .srt-t nem jeleníti meg, de ezt írták már előttem többen is.
Apró érdekesség: a tévé szélén körben az éleknél van egy védőcsík fólia izé, véletlenül belekapartam, úgy vettem észre hogy van ott valami. Kell ez nekem?

(#361) bigdady válasza Szonik (#360) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem vezetéken (cat6) elsőre 48mbps 10ping, majd utána max 4-10mbps volt 100-as ping és azóta is annyi. Szerintem böngésző a hibás. Bár 1080-as film egyszer saját hálózaton eldobta a filmet így is tegnap (1 napos a tv 58a7100).. LG ami eddig évekig volt ezen a lanon sosem dobta el.
Ma kipróbálom 4k filmmel is hálón, aztán meg usb-be dugott lan-al, az nekem felvitte rendesen mibox s-nél, 150 mbps-re ugyanezeket az értékeket (mondjuk ott van app is ami mér).
Védőcsikot kukázd csak csomagolás

[ Szerkesztve ]

(#362) bigdady


bigdady
nagyúr

Ki is próbáltam. Gigabites lanon a 4K bray hevc hdr10 megfekteti akad az egész... tudnám minden írják hogy támogatja...

Usb-re dugtam egy gigabit ethernet adaptert de hol kell elindítani az usb-n logó dolgokat?

Masik amit nem értek miért van az hogy kikapcsoltam a cecben hogy ne kapcsolja be az erősítőt a tv csak ki, és bekapcsolja. :Y :F ..

[ Szerkesztve ]

(#363) DonJoee válasza fojtviki (#358) üzenetére


DonJoee
tag

Én majdnem az Euronicsnál vettem a 65A7500F-et, 177.990-ért. A webshopban azt írták, hogy két helyen van, utolsó darab vagy bemutató példány. Mondom nekik, hogy akkor 170-ért elviszem. Válaszra sem méltattak, illetve de: felvitték 233ezer valamennyire. :D
Nyugi, november 20-ra gyúrnak nagyon. Akkor kell venni.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#364) fojtviki válasza DonJoee (#363) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nem vagyok ideges :DDD A hozzaallas nem tetszik, marmint nehezen viselem, ha hulyenek neznek :DD

(#365) bigdady


bigdady
nagyúr

Gigabit ethernet adapter nem működik nem is lát hálózatot...

Ez a tv hogy jelenít meg 4K-t? Teljesen alkalmatlan 2.4-és WiFi-n és etherneten egyaránt... de akkor hogy? :W

Vagy tényleg külső hdd-re kéne másolni egy okos tv esetében majd bedugni usb 2.0-ba manuálisan?

[ Szerkesztve ]

(#366) Piftuka válasza fojtviki (#364) üzenetére


Piftuka
veterán

Teljesen jogos a felháborodásod.

FYKI: Ezen a "fórumon" tudsz (közérdekű) panaszt tenni.

Hasznos olvasnivaló: A fogyasztói döntések tisztességtelen befolyásolásának tilalma

"Aquila non captat muscas."

(#367) Veron válasza fojtviki (#364) üzenetére


Veron
őstag

szerintem is teljesen helyénvaló a felháborodás. alattomos, piti dolog.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#368) Gino20 válasza bigdady (#365) üzenetére


Gino20
őstag

A TV-kbe a gyártók mocskos mód csak 100-as LAN-t szerelnek (lehet az fél millás is). A samu Q70R TV-mben is csak 100-as a LAN, így manapság egy jó wifivel többre megy az ember. Amúgy a TV-m és a laptopom is tudja az 5GHz-es wifit plusz van egy D-Link AC2600-as routerem, ami a TV-től ~1m-re és a laptoptól ~3m-re van, de megosztással DLNA-n még így sem ment át rendesen a pl 60Gb-os UHD tartalom. A TV-k gyári lejátszója alapvetően elég trágya, így valójában ezért, de a streaming okozta nyűg miatt is vettem egy amlogic-os box-ot, amire telepítettem a CoreELEC-et, amin a KODI indul, és erre a boxra van akasztva egy külső HDD, majd a Transmission Remote GUI segítségével a telón vagy gépen indított letöltés valójában a boxon, a külső HDD-re történik (nem utolsó sorban a box 1000-es LAN csatlakozóján keresztül), vagyis ha nincs kikapcsolva a box gyakorlatilag távolról is tudok letölteni.
Ha valaki használ külön hangkeltőt vagy van igény a kadenciahelyes lejátszásra, akkor amúgy is érdemes szerintem legalább egy amlogic box CE-vel (CoreELEC). Pl ez a tesztvideó [link] youtube-on szó szerint röhej, majd eredeti formátumba letöltve a TV-ről indítva (HDD-ről) szintén röhej, pedig a TV támogatja az atmos-t (ahogy a hangkeltőm is), majd a box-ról lejátszva meg a pofám leszakad, hogy milyet szól az eredeti tömörítetlen hang, de persze ez más sztori :)

[ Szerkesztve ]

(#369) Piftuka válasza Gino20 (#368) üzenetére


Piftuka
veterán

A "jó WiFi" az csak az "érem egyik oldala" ám! :) Kell hozzá egy erős hardver, és egy jó szoftver is a készülékbe.

Az én SONY W809c tévémen a LAN mellett kiválóan használható a többi alapfunkció, a WiFi viszont annyira belassítja az Android OS-t, hogy a TV újság konkrétan használhatatlan lesz.

Szinte másodperc töredéke "FPS"-re süllyed a böngészés, görgetés, lapozás sebessége. Ezért érdemben csak LAN kábellel használható a hálózati funkció.

"Aquila non captat muscas."

(#370) norb27


norb27
tag

Illetve említsünk meg, hogy ez egy 110ezres teljesen alap tv. Annak kell örülni van ami működik benne :))

[ Szerkesztve ]

(#371) ggabor55


ggabor55
csendes tag

Sziasztok!

Az újonnan vásárolt 50U7QF TV-m esetében a következő anomáliára lettem figyelmes: nincs hang egyik TV csatornán sem, miután befejeztem egy film lejátszását a hálózatról (Windows media streaming).

A hangerő szabályzó megjelenik a képernyőn, sőt a számok is változnak fel-le, de a TV készülék teljesen néma marad. A TV ki-be kapcsolása sem oldja meg a problémát. Ha viszont ezután elindítok egy videót a Youtube appal, kilépek belőle, akkor újból normálisan működik a hang az összes TV csatornán.

Az első bekapcsoláskor a TV egyből frissítette a szoftvert, szóval elvileg a legújabbat használom. (Ennek ellenére azt gondolom, hogy ez egy szoftveres probléma.)

Másnál is előfordult ez? Köszi! :R

(#372) bigdady válasza ggabor55 (#371) üzenetére


bigdady
nagyúr

Erősítőn vettem észre betudtam annak hog amiatt van amiért a cec is hiába van beállítva ne kapcsolja be azberositot akkor is bekapcsolja... De ez gáz

(#373) HF77 válasza fojtviki (#358) üzenetére


HF77
senior tag

ez mindegyik boltnál bevett gyakorlat akció előtt....ezen már nincs mit meglepődni!
sajna nálunk általában ilyenek a nagy black friday akciók!!!(persze egy-két kivétel azért itt is akad..)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#374) fojtviki válasza HF77 (#373) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, így látom én is, hogy 1-2 igazi akció van csak. Soha nem gondoltam, hogy valami hiányozni fog Angliából de az Amazon nagyon nagyon hiányzik :DDD Prime előfizetés £7.99. Ebben korlátlan számú ingyen 1 napos posta. Rengeteg terméknél 90 napos visszaküldési lehetőség de minimum 30 nap. Ráadásul azt is ingyen legtöbb esetben. Ott is van kamu leárazás, de többségében igazi. Most is van pl a fogkefe, amit £229-ért vettem most pedig £69 :DDD Mondjuk ez éppen fáj egy picit :DD

(#375) KD6-3.7 válasza fojtviki (#374) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ne is mond, éltem ott 3 évet. Ha akció volt, akkor a rendes ár akar feléért is el lehetett hozni cuccokat. Ott tényleg megérte várni az év végét a sok akció miatt!

[link] ár?? Nyáron vettem semmiféle akció nem volt rá - kb akkor jelent meg itthon - 108ezerért.

[ Szerkesztve ]

(#376) zst


zst
tag

Üdv Mindenkinek!

Tv vásárlása előtt állok és visszaolvasva ezt a topicot úgy gondolom hogy vagy a 65A7500F vagy az 55A7500F mellett szavaznék. Egy ősöreg 32D5000 samsungot váltanék, szóval attól bármi is jobb már. Igazából a 65 felé billen a mérleg, csak kicsit félek, hogy ekkora méret mellett a csodálatos UPC/Vodafone SD tartalmai hogyan festenek 3-3,5 m távolságból. Félek tőle hogy minecraft stílus. Van valakinek ebben tapasztalata? Sokat nézi a család a TV-t sajnos nem tudom elkerülni hogy csak HD/FHD/4K tartalmakat nézzünk rajta. Igazából pár kérdés még nyitott bennem, pl DLNA-n hogy működik a TV? Egy Jellyfin (Emby/Plex alternatíva) szerveren vannak a filmjeim (duál opteron szóval a transzkódolás nem probléma), elég jól meg vagyok elégedve vele, ezt nem változtatnám. MKV formátumban. Ha esetleg bajos a DLNA része, még egy Mi Box (vagy hasonló) szóba jöhetne Kodival, ez jelenleg így működik csak Libreeleccel intel NUC-on. (Ami sajnos bedöglött.) Próbáltam még régen egy 3-as Pi-t, de az kevés volt a médiatár beolvasásához.

Tehát ha valakinek van tapasztalata a fenti dolgokban azt szívesen fogadom!

Üdv. :R

(#377) HF77 válasza KD6-3.7 (#375) üzenetére


HF77
senior tag

az a 7100 kb ilyen árun fut mint amit belinkeltél, persze akcióban máskor is lehet olcsóbb, de többnyire ennyi az ára!
de sok tévét kimondottan akció előtt áraznak fel, hogy aztán az ember abban a hitben legyen, húúú de jó áron vette meg...na ez a gerinctelen, mocskos stílus!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#378) Gabo4 válasza Gabo4 (#126) üzenetére


Gabo4
csendes tag

Sajnos ugy nez ki a tamogatast nem uzik magas szinvonalon. Majdnem 1 honapja varok az HBO Go kerdesemre valaszt...

(#379) KD6-3.7 válasza Gabo4 (#378) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Magyarországinak írtál vagy Globál?

(#380) Gabo4 válasza KD6-3.7 (#379) üzenetére


Gabo4
csendes tag

Mint fentebb irtam, a magyar semmire sem jo, ugyhogy ment a Globalnak. Meg egy visszajelzo level sem jott, hogy koszonjuk, hogy hozzank fordult, majd valaszolunk. Lehet bedobom majd ujra :(. Csak tajekoztatni kivantam a nagyerdemut, mert par embert erint a kerdes.

(#381) Kingcold válasza Kingcold (#329) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Az agyamra ment a képhiba, mióta kiszurtam. Idegesítő. Szerencsére az eladó is hasonlóképp vélekedik. Holnap érkezik a cserekészüléks és viszik el a régit. :)

(#382) KD6-3.7 válasza Gabo4 (#380) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Persze! Köszönjük szépen és remélem mihamarabb kapsz választ! :R
Én is irtam nekik, mivel 2 azonos modellen 2 különböző firmware van és a nagyobb verzió számún már megjelent a Játék Mód ami nekem tök jó lenne PS-hez. Nem vártam és tudom, hogy nem igy reklámozták, de ha már van rá akkor legyen már az enyémen is! Manuális - USB-n keresztül - frissítés meg nincs.
Amúgy 58A7100F és V0000.01.00a.K0921 a szoftver verzió. Akinek ilyen modellje van esetleg megnézhetné nála hányas számú a rendszer.

(#383) HF77


HF77
senior tag

7100f tudja a time-shift funkciót? köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#384) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Sziasztok
Hosszas olvasgatás után és tesztek alapján én is beneveztem egy [link] Hisense 65A7500f-re.Nagyon sokoldalú készülék papíron.És az ára az pont belefért a keretbe. Kétségbeesetten láttam hogy ugrál az ára 177-239ezer között.Gyorsan megrendeltem az MM-ben és rohantam is érte. :C
Múlt hét pénteken hoztam haza és nagyon boldog voltam.Nem a mérete miatt mert 3 éve projektorozom és hát az 100 col.De a kép amit produkált szó szerint elvarázsolt.Tudtam mit veszek és számítottam a VApanel hátrányaira. 3.5-4méterről nézem fura mód onnan sem tudok pont középre ülni.Igen valóban van némi bevilágítás a sarkokban de ha elhajolok valamelyik irányba akkor azon az oldalon csökken.Nem gondolnám magam "vájt szeműnek" de mióta olvasom a kijelzőn fellépő hibákat azóta látom.Szerintem simán együtt tudok élni ezzel a "problémával". Lehet messzebbről kellene néznem.
Aztán az első ámulat elmúltával el is kezdtem a tévét beállítgatni és tesztelni.Számomra a távirányító macerás.Sok dedikált gomb amit én nem használok ellenben sötétben megnyomom.Túl sokat kell lépkedni a beállítások között.A telefonos app sem az igazi(fentebb már írták)rém lassú a gépelés vele.Dugtam rá egeret na az meg a képernyőn fekete csíkokat húz filmezés közben.Gondolom majd megszokom vagy lesz hozzá valami csudi távirányító.Ezzel is együtt tudok élni.
Itthon 5Gwifi rooter van.Tökéletesen látja a tévét és a telefont meg a számítógépet.Én lassúnak érzem.Minden tartalom akad lejátszás közben.Majd bekábelezem.Biztos van rá megoldás.Én ezt a VIDAA dolgot teljesen elengedtem... Nem is értem.Elfogadom.
Na akkor jöjjön a HDR.Vettem direkt HDMI2.0 kábelt.Össze dugom és csak nem lesz HDR.Könnyeimet törölgetve,fegyverem tárazása közben eszembe jutott, olvastam valahol ,hogy vegyük le a képfrissítést 24-30 Hz-re. Hurrá van HDR.Olyan boldog voltam. :DD
Dolby Vision:Elvileg a tévé tudja. Na nem számítógépről.Vettem gyorsan egy külső vinyót hogy majd onnan. De nem.Nagyon sok formátummal próbálkoztam.De csak egy filmet képes lejátszani. (ready.player.one.2160p.dolby.vision.sl.remux-******.mp4) A specifikációban elvileg még Ts is tudnia kell de sajna semmi.Szerintem rossz a saját lejátszója.Ezért választottam ezt a tévét. Most tényleg vennem kell egy 100ezer forintos média lejátszót ha Dolby Visiont szeretnék nézni? :Y
Na ezzel már NEM tudok együtt élni.

Ha van valakinek valami ötlete vagy megoldása azt szívesen veszem.Nyugodtan írhattok privátban is.Minden megoldás érdekel.
Köszönöm előre is a segítségeteket!

Ui: Szerintem ez egy remek TV!!! Lehet csak én fogtam ki valami hibásat.
Azt a HBO-go balhét én hogy tudom aktiválni 1 hónapra ingyen ha már jár a vásárlással?
Jah.. A teszt kép nálam is el van csúszva. :)

(#385) KD6-3.7 válasza MEGAL0D0N (#384) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hm. Érdekes amiket írsz! VIDAA az egyik legsimabban futó tv is amivel valaha találkoztam. Volt már WebOS, Samsung felé nem tudom már a nevét Tizen?! És mind döcögősebb volt, mint ez. Mondjuk én amennyit használom... Netflix elindít vagy telóról küldöm a YouTube-ra a képet. Ennyi.
HDR-hez be kell kapcsolni a beállításokban az HDMI Enhanced módot, magyarul bővített mód, ha jól emlékszem. Persze csak, ha HDMI-n van rá kötve valami. Távirányító meg egy klasszik. 2x ha használtam a képernyő billentyűzetet, arra ott van a telefonos app.
Kijelző hiba az szokásos, más márkánál, modellnél is elofurdulhat. Ahogy írod alig észre vehető. A következő meg lehet rosszabb lesz. Technológiai velejáró.
HBO GO nincs Hisense TV-n.
Ebben az árszegmensben egyik tv sem tud többet szerény véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#386) DonJoee


DonJoee
tag

Üdv!
Bár karácsonyra vettem, mégis ki tudtam csomagolni a 65A7500F tévét a célszemély tudta nélkül. Bár, ahol most van, az házunk legalacsonyabb pontja (pincegarázs) és oda valamiért se a kábeltévét, se az UTP-t nem vezettem le. Nem is értem, pedig lenne rá igény... :)

Amúgy a tévé egész jól be van csomagolva, gondoltak a fekve szállítós ökrökre is a képernyő elé tett hullámkarton + hungarocell csíkok formájában. Amúgy egy átlag kombi autóba nem is fér be nagyon máshogy... Jóvanna, most kiderült, hogy én is ökör voltam, de én legalább megnéztem, hogy melyik a front (képernyő) és az volt felül. :D

Szóval kaptunk egy tévét, egy távirányítót, bele elemeket, egy 1.5 méter "rövid" 220-as kábelt, egy angol-német-satöbbi nyelvű kézikönyvet, egy románoroszhorvátmagyarlovárisatöbbi másik könyvet, egy semmiresejó garanciafüzetet, egy talpat, hozzá 4 csavart.

Bár azt írja, hogy kétemberes feladat kicsomagolni és üzembe helyezni, én egyedül voltam kénytelen megoldani a mutatványt. Mindenféle probléma nélkül sikerült is (a cucc csak 19.5 kiló). Emeltem, forgattam, óvatos mozdulatokkal el tudtam boldogulni, mert bennem két szúnyogcsődör ereje lakozik. De ti ezt ne csináljátok otthon, gyerekek! Hívjátok az asszonyt, hogy ha törik, legyen kire fogni! :D

Mindegy, ott tartottam, hogy a kábeltévé levezetését megoldottam, de az UTP-t holnap kell kiépítenem, mert a tévében levő wifi egy kicsit süket, nagyot hall, alig lát. A ház minden pontján van legalább "három pálcás" 2.4-es (n) és "két pálcás" 5 GHz-es (AC) wifi. A pincében a telómon majdnem fullos a 2.4-es jel, de a tévé épp csak látja (egy pötty jelenik meg a wifi ikon alján). Éppen csatlakozik rá, de pl. firmware letöltéskor eldobta a jelet 10%-nál. Az 5 gigás jelet egyáltalán nem látja. Mindegy, a végső helyén (az épület függőlegesen nézve másik végletében) kábellel lesz megoldva a net, szóval én nem bánom, csak hát nem erről volt szó. (Ez egy szinteltolásos lakás, összesen 7 szinttel, pincét és padlást beleértve, a router nagyjából középen van, tehát a pince szinttől két födémnyire.)
Most ideiglenesen a telómról hotspotolva van rajta net, úgy frissítettem a firmware-t K0530-ról K0901-re.

Az első bekapcsolásnál vettem észre, hogy amíg indult a tévé illetve ment az első bekapcsoláskor szokásos beállítósdi, eléggé "érdesek" voltak a betűk és grafikák. Nocsak, az UHD TV-nek full HD-s lenne a felhasználói felülete (sőt, inkább 720)? Elég ciki... illetve... így lehet, hogy gördülékenyebben megy a szoftver, mintha mindent 4K-ban kellene kirajzolgatnia. Vagy ez csak az első beállításra vonatkozna? Vagy nem tudom. Ez még belefér az "olcsóságba", csak hát észrevettem, na. (jav: a normál bekapcsoláskor megjelenő Hisense felirat is eléggé 720p-s, na mindegy, ez ilyen, nem ezt nézegetjük 0-24-ben, még mindig belefér)

Ahogy azt a távolkeleti tévéknél már tapasztalhattuk, alapbeállításban túlszaturáltak a színek. A pirosak majd' leesnek a panelről (vagy mit is mondunk most képernyő helyett? :D ) a feketék túl feketék, kontraszt gondolom csumára felnyomva + 10% (mint az Orion űrhajó kalandjaiban, ha "nagyon" akartak menni: "Hiperűr-sebesség plusz 10% !").
Állítgatni még nem volt érkezésem, de így hirtelen a "nappali film mód" kellemesebbnek, természetesebbnek hat. Aztán majd keresek a neten valami kalibrálás utáni beállítást.
Bár ennek a tévének a fő végzete egy Nintendo Switch lesz, lehet, hogy anyával rászokunk, mint mozis TV, amíg a nappaliba nem jut egy normális cucc a rácsos plazma helyett.

Egyelőre még nem dugtam rá semmit, csatlakoztatásról, HDR-ről stb. nem tudok mit mondani. Azt talán ennél a pontnál megállapíthatom, hogy árában vettem (177.900), szép képet is lehet majd bele csiholni, nem bántam meg. Még. :P

Ja, a távirányító a szokásos "gumibillentyűzetes" cucc, néha kettőt kell nyomni, hogy egyet lépjen. Ez leginkább gépelésnél zavar egy minimálisat. Általános tévé funkcióknál nem igazán kapom magam azon, hogy a távirányító miatt b*sszáznék.

Szóval itt tartok. Majd ha lesz benne net helyi hálóval, akkor meg tudom lesni, hogy hozza-e legalább azt a szintet, mint a többi tévém: ASUS RT-AC87u routerre kötött 2TB HDD-ről a routerbe épített miniDLNA-szerverről rezzenésmentesen (egyelőre csak) full HD filmet nézni.
Ha itt elbukik, akkor nem tudom, mi értelme lesz a 4K-nak? De ez a jövő (holnap) feladata.
Mára ennyi.
Bocs a hosszúért.
Most megyek, és megnézem, hogy telóról hotspotolva hogy mennek a 4K-s youtube demo videók? :D

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#387) maxymillion


maxymillion
tag

Megjött az 58a7100. 2 oldalt csúnya bevilagitas van, még világosabb tartalommal is látható. Ez egyedi lehet, vagy mind ilyen?

(#388) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Képet!

(#389) bigdady válasza maxymillion (#387) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én nem látok ilyet

(#390) norb27 válasza maxymillion (#387) üzenetére


norb27
tag

Nekem is világosabb a széleken. Nem mondanám kritikusnak, valakinek fel sem tűnik. Mondjuk én látom

(#391) DonJoee válasza DonJoee (#386) üzenetére


DonJoee
tag

Nna, visszatértem, mint a Terminátor 3.

Hááááát... ha ez így marad, akkor nekem megfelel. :DD
Nem vagyok egy kivájt szemű és ez lehet, hogy itt egy faktor, de szerintem egy időre jegelném ezt az OLED-témát. Elzörgök én ezzel a "sz*r" direkt ledes LCD-vel is egy darabig...
És most már megértem a kínaiakat is, hogy miért b****ák fel ennyire a szaturációt.


Szinte érezni lehetett a papagáj guánó szagát.

Aztán megnéztem "nappali mozi" -módban is és úgy valóban fakóbbak a színek, de előjöttek az eddig feketébe burkolózott részletek is.
Nyilván ennek a kompromisszumnak a feloldására találták ki a HDR-módokat. Próbáltam egy-két olyat is (4k, 60fps, HDR demók) de ott már bevérzett a szeme szegény kis Huawei Mate 10 Lite-omnak. De ez alatt hősiesen állta a kétpálcás 4G net hotspotolását a tévé felé.
Majd holnap UTP-re kötve megnézem ezt is. Ha ott is szaggat (gigabites DIGI, pláne gigás LAN), akkor izé van... mondjuk nem nézünk HDR tartalmakat? :P
Megnéztem a Gemini Man Dolby Vision + Dolby ATMOS -os demóját is. Hááát, a hangra nem tudok mit mondani, mert azt -gondolom- nem tévé hangszórókra találták ki. De a képe... Nem tudom, hogy a valaha szebb napokat megélt, anno csúcsközeli (8000-es széria) Samsung plazmám tudott-e ilyen képeket? Mondjuk az "csak" full HD, ez meg ugye 4k volt.

Ja, DTV kábeles csatornakeresés: automatikusan felajánlotta a DIGI DTV-t, úgyhogy azzal mentem végig. Lehet, hogy csak én hidalok le ilyesmitől, de ez a "kínai sz*r" valami 30 másodperc alatt végzett! A többi, általam eddig látott tévén (Samsung, LG, Sony, Philips mittoménmi) percekig kolbászolt, szöszmöszölt, gyűjtögett mire összeállt a csatornalista. Ez meg beszippantotta, mint Cicciolina a... szóval villámgyors volt, na!
A csatornaváltások is mintha gyorsabbak lennének az átlag DTV-s sebességeknél.

Holnap UTP, meg rádugom a Nintendót, ha minden igaz, és akkor nyomok egy játékmódot is meg csekkolom a hálózatos médialejátszást, egyelőre full HD felbontásig. De lehet, hogy ma éjjel töltök le 4k HDR demókat is valahonnan és azt is meglesem.

Ja #2: lőttem egy "fekete" képernyőt is:

Itt látszik a foltosodás, de élőben nem ennyire jelentős. Csak sötétben pont semmit sem látott a telóm kamerája, ezért odanyomtam neki az ISO 3200-at és akkor meg "túllőtte". De így legalább látni, hogy hol helyezkednek el a foltok. Gondolom, a foltmentesség vagy legalább is az egyenletesen elhelyezkedő foltok a többszázezres kategória kiváltsága. Tartalommal teli képernyőn pont annyi látszik belőle, amennyire szükség van: semmi. Ezért én még nem rohannék a gyártóhoz perrel fenyegetőzve. ;)

Hogy is mondjam? Parasztnak tanyára túlzás, még városi suttyóknak is éppen sok. Jó lesz ez, na! Már szeretem. :)

Köszi a türelmet!

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#392) KD6-3.7 válasza DonJoee (#391) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Még a többszázezres kategóriában is vannak ilyen foltok.

[ Szerkesztve ]

(#393) bigdady válasza DonJoee (#391) üzenetére


bigdady
nagyúr

Utp-re? :DDD
Felejtsd el szaggat mint a.. fullhd-t viszi csak de az is egyszer megszakadt egy az egyben pedig nalam is gigabites LAN van... medialejatszo kell ehhez. Mérj egy speedtestet böngészővel sírva fakadsz, ADSL
Képe a plazmához képest? Hát van ak kétségeim van itthon az is

[ Szerkesztve ]

(#394) maxymillion válasza KD6-3.7 (#388) üzenetére


maxymillion
tag

Lehet nem a legjobb, de azért látszik a lényeg. Ez alapján nem csak oldalt problémás.

(#395) ak05


ak05
tag

Gyakorlati kérdéseim lennének:
7100f vagy 7500f típusú tv-t tervezek venni 43as vagy 50es méretben.
Eurosport player appot fel tudom telepíteni?
Ha valamit tükrözök a telefonról,akkor addig tudom használni a telefont pl hívásra? megszakad a lejátszás?
Köszönöm a segítséget :)

(#396) HF77 válasza maxymillion (#394) üzenetére


HF77
senior tag

ezt a fekete képernyőt amúgy hogy hozod elő..?
én holnap megyek elméletileg egy ilyenért...ezért is kérdezem? nyomnék egy tesztet egyből...!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#397) cellardoor12 válasza maxymillion (#394) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Azért ez nem néz ki túl jól. Remélem a u7qf nem ilyen lesz.

(#398) gulupeti válasza cellardoor12 (#397) üzenetére


gulupeti
senior tag

Azért nem egy kategória a két televízió. Mindenesetre szomorú látni, hogy elad a gyártó egy ilyen felhős sz@rt ugyanúgy A7100F-ként, míg itt a fórumon másnak is van ilyen, nekik pedig semmi problémájuk sincs vele. Én ez esetben elállnék a vásárlástól, mert ezt nem bírnám nézni, rövid távon sem.

(#399) DonJoee válasza bigdady (#393) üzenetére


DonJoee
tag

UTP bekötve...

A tévé böngészője enyhén szólva optimalizálatlan. 17 Mbps le / 74 Mbps fel DIGI gigabiten a Telenor szerverre. Valami gebasz van abban az appban.

Viszont mostmár tökéletesen működnek a youtube-os 4k HDR 60fps videók.
Például a tegnap próbált LG demo csak képkockákat dobott néha meg szaggatott zörejeket. (ami természetes egy 20 Mbps sebességű 4G-s kapcsolaton)
Ma ezzel szemben:

Megy, mint a golyó, ha jól nézem, épp 63 Mbps-el tölt, miközben a beépített böngésző szerint ez lehetetlen... :)

Még nincs letöltve 4k HDR 60fps filmem, majd rajta leszek.
De amit eddig nyújtott a tévébe beépített média lejátszó, az nekem tökéletesen elég. Egy combosabb full HD filmmel néztem, rezzenésmentes, szép a kép, jó a hang.
A felirat ő meg ű betűjét úgy lehet helyre tenni, hogy Subtitles gomb megnyom, a megjelenő menüből Karakter pont kiválaszt, az új menüben kelet-európai-t választ és kész. Minden a helyén van.

Úgy néz ki, hogy nekem továbbra is megfelel a Hisense 65A7500F tévé. :C

Most megyek és beüzemelem a konzolt, aztán azzal is futok egy kört a tévén.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#400) bigdady válasza DonJoee (#399) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hogy tudtad megnézni mennyivel megy a film sebesség hogy 63mbps? Vagy hol?
Nekem a 7100-on megfeküdt gigabites belső hálón a 4k uhd

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.