Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) norb27


norb27
tag

Korábban kérdeztem véleményeket a 65a7100f és 7500f készülékekről. Az Auchanban és euronicsban meg lehet nézni őket. Számomra a 7500fnek is irgalmatlan túlszaturáltak a színei, az ott látottak alapján végül egy 58a7100f-et rendeltem 110ezerért. Lehet ha lenne pár órám próbálgatni egymás mellett őket más lenne a véleményem. Viszont a H55u7B-n elgondolkodtam, ott valahogy jobban a helyén volt a képernyőn minden.

(#252) Szonik


Szonik
újonc

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Most vasárnap (nov 8) lerendeltem én is egy 58a7100f-et 110-ért medimarkt-ban. Részben az itt olvasottak, részben az egyéb review oldalakon olvasottak, részben pedig azon kevés youtube videó miatt amit megnéztem, nagy százalékban pedig azért mert 58-as és ezért a 110-es összegért egyszerűen ajándék :)
Valamelyik szerb review oldalon pedig még azt is olvastam, hogy ott náluk 5 év garival adják ezt a TV-t. Rajtunk ez speciel nem segít a 2 év garival, de ha a szerbeknél vállalják 5 évre is, akkor valami tartósságot csak tudunk feltételezni. Még nincs nálam a TV, várom a kiszállítást...

[ Szerkesztve ]

(#253) Veron válasza norb27 (#251) üzenetére


Veron
őstag

pont tegnap volt szó a H55U7B-ról. most jó az ára a MM-ban, viszont edge LED-es, ami elvileg rosszabb, mint a direct LED. ellenben az A7500F direct, de nem ULED... én nem tudnék állást foglalni ez ügyben jelenleg.


DonJoee: :R

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#254) norb27 válasza Szonik (#252) üzenetére


norb27
tag

Nekem elvileg holnap hozzák. Kíváncsi vagyok.

(#255) HF77 válasza DonJoee (#250) üzenetére


HF77
senior tag

de jobb annyival a 7500 hogy a kettő közük esetleg azt válasszuk?
58a7100 110 000ft
55a7500 140 000ft
vagy inkább
50TU8002 140 000ft

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#256) norb27 válasza HF77 (#255) üzenetére


norb27
tag

A soroksári Auchanban egymás mellett láttam az 55a7500f, 65tu8502 és a 65tu8002. Valahol a kettő samu között lehet. Egyedül a színek hatnak természetesebbnek a samsungokon számomra. A kínaiak hajlamosak mindent túltolni, mert szerintük így eladhatóbb :) a samsungokon meg a mozgásjavítás vagy mi a szösz volt rohadt iritáló, olyan szappanopera effekt.

(#257) HF77 válasza norb27 (#254) üzenetére


HF77
senior tag

én is rendeltem bár még infom nincs mikor mehetek érte...

ha megkapod, légyszi írj pár sort hogy tetszik! köszi!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#258) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Azért ez, hogy túlszaturáltak a színek, hát dinamikus meg bolti módban direkt ezt csinálják, valakinek ez tetszik. Be voltak állítva a TV-k?
Aki talál külföldi vagy magyar Hisense teszteket fokent A7100-7500 az linkelje be pls!
Amúgy üdv a csapatban mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#259) Veron


Veron
őstag

itt nincsenek túl jó véleménnyel az U7B-ről, az A7500F-ről meg pláne. a háttérvilágítást mindig negatívumként hozzák fel. :(
itt már jobbnak gondolják utóbbi típust: [link]

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#260) DonJoee


DonJoee
tag

Itt is egy A7500F teszt.

Szerintem a boltokban többnyire bolt üzemmódban mennek a tévék. A MM-ban is több kilowattal pofánvilágítva is jó fényereje volt a 7500-nak, de a tesztekben csak fanyalognak.
Ja, és a tesztek 43 meg 50A7500F van. Nem tudom, hogy a 65-ös panel mennyivel jobb/rosszabb?

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#261) DonJoee válasza HF77 (#255) üzenetére


DonJoee
tag

Én először az 58A7100-nál ragadtam le. Kis pénzért "sok" tévét kap az ember (akkor valami 109ezer volt).
De aztán csak megindul a vezérhangya, tudjon ezt is, azt is, legyen nagyobb is stb. Aztán meglátja az ember, hogy hoppá, 250 felett járunk, ennyit most nem ér nekem egy tévé.

Szóval én a 65A7500F-et vettem a széles színtartomány miatt (7100: 54%, 7500: 72%). Az 50 Hz-es panellel 50ms késlekedés van mondjuk játékok közben, a 60 Hz-esnél meg 20 ms a gyári érték, de a tesztekben 10.8ms-t mértek, ami k...jó. Ja, és ehhez kapcsolódik, hogy a 7500-nak van dedikált game módja. Ezen felül van a 7500-ban 100Hz-es paneleknél megszokott MEMC mozgáskompenzáció (a 7100-as modelleket megszólták a gyors mozgások átlag alatti minőségű megjelenítéséért), mindenféle "mesterséges intelligenciával támogatott" képjavítás, felskálázás stb. Legalább lesz mit kikapcsolni... :D
A 7500-ban van 5Ghz AC wifi és a VIDAA (op.rendszer) is 4.0-ás (7100: 3.0).
Tehát 7500-at vettem, de csak kívülről nyalogatom a dobozát, mert karácsonyra lesz "a gyereknek". ;)
Szép talpa van, nem a csirkeláb, de nálunk megy majd fel a falra.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#262) KD6-3.7 válasza DonJoee (#261) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Korrekt! :R

(#263) KD6-3.7 válasza KD6-3.7 (#262) üzenetére


KD6-3.7
őstag

bocs a dupláért

[link]
Magyar teszt az A7500F-ről. Igen, valami ilyesmi ez a TV.

(#264) DonJoee válasza KD6-3.7 (#263) üzenetére


DonJoee
tag

Kábé erre jutottam én is. Nem várok OLED minőséget a 178ezremért, de nem is Orion meg OK lesz a szint.
A "megfelelő jellel hajtva jó" az nálam egy Nintendo Switch konzolt fog jelenteni. Ennek a max felbontása 1080p. Meglátjuk, marad-e ebben az üzemmódban vagy próbál felskálázni 4k-ra (szerintem a bekapcsolt játék mód miatt maradni fog úgy, ahogy van, de ez nekünk nem gond).
A hangjára meg majd gyógyírt fog jelenteni egy soundbar, ha anyagilag kikupálódtunk... :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#265) KD6-3.7 válasza DonJoee (#264) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Így is úgy is 4K lesz, szóval felskáláz. Minden 4K TV automatikusan feltornázza a kapott felbontást 4K-ra, máskülönben közepén mind a 4 oldalt fekete kerettel lenne pl a 1080-as anyag. Ez mindenképpen jobb a semminél. Ez márka és azon belül is lehet eltérő, mármint a minőség, de ez szemmel nem látható max, ha egymás mellé teszel 2 különböző modellt. Tehát teljes képernyőn lesz minden anyag. Jól fog az kinézni hidd el nekem! Mióta van 4K TV ez így működik.
A játék mód arra vonatkozik, hogy ki lesz kapcsolva mindenféle kepjavito funkció, hogy még véletlenül se tudd bármiféle utofeldolgozo folyamattal lassítani a válaszidőt.

[ Szerkesztve ]

(#266) DonJoee válasza KD6-3.7 (#265) üzenetére


DonJoee
tag

Igen, én a "felskálázást" úgy értem, hogy "buta" felskálázás történik, nem fog bajlódni közben mindenféle AI-val játékmódban a rendszer, csak kiböki a 1080p-s képet 4k mennyiségű pixelre és kész.
Igen, azokon a tévéken is lehet "szegény ember játékmódját" szimulálni, amiken ez nincs menüpontban feltüntetve, ugye a mindenféle képjavító funkciók kikapcsolásával, ahogy említetted. De ha ennek ellenére lassú a panel, akkor van probléma. Ezért akartam dedikált játékmódos tévét, mert annak a panelje önmagában is alkalmas a gyors képfrissítésre. Általában...

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#267) KD6-3.7 válasza DonJoee (#266) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Értem. Hát az enyémen nincs dedikált játék mód, de így is ~20ms körül van a válaszidő. :R Mondjuk ebben a modellben amúgy sincs sok "sallang". Megy azt kész.

(#268) norb27 válasza DonJoee (#261) üzenetére


norb27
tag

Bennem maradt, hogy csak a 65a7500f-et kellett volna nekem is vennem, de ebben az árban már jönnek a "márkásabb" belépők. Az 58as bomba ajánlat volt....illetve a full kínai termékekkel kapcsolatos tapasztalatok miatt sajnáltam azt a plusz 67ezret. Tudtam hogy full alap tv lesz, nem játékra kell, van android box így nem érdekel milyen az oprendszer vagy a wifi, a képjavító cuccokat meg alapból kikapcsolom a tvken.

(#269) DonJoee válasza norb27 (#268) üzenetére


DonJoee
tag

Én is számolgattam már, hogy a 65A7500 meg az 58A7100 közötti árkülönbözeten mennyi Switch játékot lehetett volna venni, de aztán úgy voltam vele, hogy lesznek még névnapok meg szülinapok és hasonlók, majd akkor kap a gyerek, ha megérdemli. De hipp-hopp nagyobb tévét nem tudok minden nap venni, úgyhogy előre menekültem. :)
A nappaliban meg ott figyel a 8 éves PS51E8000 Samsung plazma, lassan már annyi függőleges csíkkal, mintha egy börtönrácson keresztül néznénk mindent. Tán típushiba, a panelen idővel elmelegszenek a forrasztások és jönnek a csíkok. Nem javítós. A helyére egy 75"-os OLED-et tervezek, de az a bevásárló listámon még odébb van. Egyelőre ott tartok, hogy kenyér, tej, felvágott.... :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#270) norb27 válasza DonJoee (#269) üzenetére


norb27
tag

A lényeg hogy örüljetek neki, használjátok egészséggel :R
Majd megírom, én mit tapasztalok a 7100f-el.

(#271) Szonik válasza norb27 (#270) üzenetére


Szonik
újonc

Közben telcsizett nekem is a Szami Group futárcég délután, hogy holnap akkor hoznák a TV-t.

Én amúgy 180ezres samsung/lg TV-kben gondolkodtam, de nem tudom hogyan és miképp valahogy ráakadtam erre az 58-as hisense-re. 70k különbségért meg adjunk már neki egy esélyt, még ha számomra kvázi ez egy ismeretlen kínai márka :) Képben volt az A7500F is egyébként, de nem győzőtt meg, hogy a wide color gammut annyit dobna a világnézetemen, illetve az 5ghz-es wifi hiánya sem zavar. Digis vagyok, a digi gyári cuccát használom, az meg nem is tud 5ghz-t. Valahol meg olvastam, hogy a a Vidaa 4.0 jövő januárba erre a tv-re is kijön majd, mivel a nagytesókon (70", 75") 4.0 van már alapból is.

Az alábbi videók nyelvét nem beszélem, de végeztek DeltaE tesztet, ahol a 7100 jobban szerepelt: Avg 2.9 Vs. Avg 4.4 (a kisebb a jobb)
55A7500F teszt @ 3:30
58A7100F teszt @ 4:12
Ugyanakkor megjegyzendő, hogy láttam olyan tesztet is, ahol tök más DeltaE-ket mértek... hát kinek higgyen így az ember :D

(#272) KD6-3.7 válasza Kingcold (#246) üzenetére


KD6-3.7
őstag

1080p mkv simán ment a hálózaton keresztül! Külső feliratot viszont nem látja! :( Külső winyorol minden oké! :K

(#273) Kingcold válasza KD6-3.7 (#272) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszi szépen! :)

(#274) levicop


levicop
csendes tag

Sziasztok! Nekem ma jött meg az 58-as A7100F, amit szintén a varázslatos 109ezres áron rendeltem hétvégén az Euronics-től. Sajnos már rögtön bekapcsolás után szembesültem vele, hogy az egész képernyő csíkos keresztben. A youtube, netflix és a pendrive tartalmak is ugyanezt hozzák és semmilyen beállításban nem tudtam eltüntetni, de még a tv menüje is ilyen. Hibás lehet a készülék, vagy javítható valamilyen beállítással? Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat.

(#275) levicop


levicop
csendes tag

:

(#276) KD6-3.7 válasza levicop (#275) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát ez biza valami gyári hibának tűnik! Azonnal tessék hívni az illetékest és küldeni vissza!

(#277) gabriel26


gabriel26
tag

Sziasztok!
En is jartam ma a MM-ban es egy 65" 7500f-el szemezgettem. 200 korul akartam venni valamit ez meg most 177 akciosan. Samsungos elado csavo oda jott, pockolgette, elmondta minden szarnak, majd mutatott egy samsungot 220-ert aminek nekem ranezesre szarabb volt a kepminosege...
Mondtam neki, hogy nekem ez a samu nem bejovos mutasson mast, korbe fikazta az LG-ket a Sony-kat, aztan mondtam neki mondjon mar valamit errol a Hisense-rol mert nem erdekel a marka tetszik a merete meg a kep is.
Erre azt mondta "nem erted, hogy kinai hulladek?" (Egyebkent fingja nem volt meg a sajat markajanal sem amikor fenyerorol, panelrol, dlna-rol kerdeztem)
Annyira felhuzott a csavo es nem hagyott egyszeruen mas markat megnezni, hogy felhuztam magam es haza jottem tv nelkul :(((
Nalam egy regi sony bravia fullhd smart tv-t valtana es igazabol uj xbox miatt akarok venni valamit. Nrm erdekel a 120hz meg hdmi 2.1 csak egy jo 4k tv-t akarok....

(#278) HF77 válasza gabriel26 (#277) üzenetére


HF77
senior tag

jaaaa....egy samsung promos eladótól mit vársz???
persze hogy az összes márkát fikázni fogja, neki kizárólag a samsung-os cuccokban van biznisze..!!(ezekkel szóba sem kell állni...kérdezik miben segíthetnek...csak nézelődőm, ennyi))
sajnos amúgy ezek az eladók, legyen ez szinte bármelyik bolt is, mindig hajlanak 1-2 márka felé és azt fogják isteníteni, biztos van aki a hisensére is voksol, hát ez pont nem az volt!
jelzem, én az euronics-ban voltam, ott jókat mondott róla az eladó... :K (pedig a pólóján nem feszített a Hisense logo)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#279) HF77


HF77
senior tag

kis költségvetésűeknek ez akcióban most valóban jó lehet :K
50A7100

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#280) DonJoee válasza gabriel26 (#277) üzenetére


DonJoee
tag

Anno én is egy 43"-os Sharp-pal szemeztem az MM-ben, de sajnos megtalált a Sony embere és ajánlotta ezt a szart, amit most végre sikerül lecserélni. Hogy nem látom, hogy mennyivel szebb a Sony képe? (nem volt különbség köztük, szerintem a Sharp jobban is be volt állítva) Mennyivel jobb a kezelőfelülete! (már amikor működik és nem kell táp ki - táp be módszerrel újraindítani az egész gyöszt) És alig drágább! (Sharp valami 80e volt, ez a Sony meg 116. Tényleg alig. A gyereknek vettem volna Duck TV-re, mert a Digi kivette az analóg kínálatból és a régi LG monitor-TV-vel már nem volt fogható.)
Szóval azóta, ha megkörnyékez egy-egy ilyen "márkafelelős", akkor először is megkérdezem, milyen márkát képvisel, aztán elmondom neki, hogy miért szar az a márka. Rögtön lesz neki más dolga. De egy ideje már nem is jönnek oda hozzám... :DDD (gondolom, megy körbe az infó, hogy "megint itt a hülye, akinek nem lehet semmit eladni")

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#281) HEAHEA válasza gabriel26 (#277) üzenetére


HEAHEA
tag

"nem erted, hogy kinai hulladek?" :D nagyon én sem ismertem a márkát, úgy voltam vele, mint a TCL-lel. Utánaolvastam: [link] , annyira csak nem lehet rossz, ha már 1969 óta a piacon van.Adtam neki egy próbát, hibás termékbe még a nagy gyártók termékei között is bele lehet futni.
A promóterekkel szerencsém volt, nem tudtak semmit rámsózni,l netes tesztek és videók alapján választottam. :K
Olvastam sztorikat az egyik itteni : [link] , a másik tv-s topikból: [link]

(#282) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Mai napon berendeltem egy patika állapotú 55U7AUK t, 12 hónap garanciával, minden kiegészítővel.
Holnap vagy szombaton érkezik, majd írok tapasztalataimről.

Köszönök szépen minden tanácsot és segítséget! :R

(#283) norb27


norb27
tag

Beüzemeltem az 58a7100fet. A háttérvilágítás kétoldalon kb 5cmes sávban látszik, ezen a részeken világosabb a kijelző, a képi beállításokat most próbálgatom. Szerintem megbarátkozunk a képi világával. A menü gyors, akárcsak a vidaa rendszer. A netflix elvileg hdr üzemmodban indul, ja és van játékmód. 110ezret megért.

(#284) KD6-3.7 válasza norb27 (#283) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Van játék mód? Hol? Nekem miért nincs? :Y
Az a 2 oldali sáv nálam is jobban világít, úgy néz ki ez a széria ilyen. Egyáltalán nem zavaró, film közben észre se veszem csak ha direkt azt sasolom.

[ Szerkesztve ]

(#285) norb27 válasza KD6-3.7 (#284) üzenetére


norb27
tag

Menü-Beállítások-Kép felülről a harmadik.

(#286) KD6-3.7 válasza norb27 (#285) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Kép üzemmód beállításai van ott nálam, aztán azon belül a fényerő, kontraszt stb. Rá van dugva PC vagy konzol?

[ Szerkesztve ]

(#287) norb27


norb27
tag

Hdmi3ba van bedugva egy android tv box, lehet emiatt van.

(#288) KD6-3.7 válasza norb27 (#287) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Fotót kérhetek?

(#289) norb27 válasza KD6-3.7 (#288) üzenetére


norb27
tag

(#290) KD6-3.7 válasza norb27 (#289) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A7100F 58 colos van nekem is, sose láttam azt a menüben! Megnézem a HDMI-t majd atdugom lehet azon az aljzaton támogatott csak.

(#291) KD6-3.7 válasza KD6-3.7 (#290) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Mi a szoftver verziod? V0000.01.00a.K0921 nálam.
A Támogatás - Rendszerinformacio alatt megtalálod.

[ Szerkesztve ]

(#292) HF77 válasza norb27 (#283) üzenetére


HF77
senior tag

én is egy ilyet néztem ki....
akkor azt mondjátok megéri?
nekem semmi extra nem kell...legyen szép elfogadható a képe, a smart funkció fusson stabilan

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#293) norb27 válasza KD6-3.7 (#291) üzenetére


norb27
tag

V0100.01.00L.K0701 MediaMarkt vásárlás

(#294) KD6-3.7 válasza norb27 (#293) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Lehet jön frissítés, nekem is a Médiából van!

(#295) tibaimp válasza csucsu54 (#50) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Szeva
Egyik haverom akar pont ilyen TV-t venni.
MI a tapasztalatod eddig?
Köszi előre is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#296) Veron válasza Kingcold (#282) üzenetére


Veron
őstag

grat!
miért ez az 55U7QF-fel szemben, az ártöbblete és energiaigénye miatt?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#297) norb27 válasza HF77 (#292) üzenetére


norb27
tag

Szerintem meg lehet venni, ennyi pénzért megér. Persze n tudom mekkora lehet a minőségi szórás a készülékek között...

(#298) HF77


HF77
senior tag

A7100F
ugyan azt a VA panelt használja a különböző méretekben?(50-55-58)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#299) KD6-3.7 válasza HF77 (#298) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nincs róla szó, hogy más panel lenne a különböző méretekben sehol! Ugyan az a VA!
Ide is bedobom, hogy az A7100F tudja a HDR10+-t!

[ Szerkesztve ]

(#300) Kingcold válasza Veron (#296) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Igen, eső sorban az ár (valahol meg kellett húzni a határt) majd következőleg a fogyasztás miatt. Pár hete hasonló kategóriában (Hisense által felújított, egy év garival) találtam U7Q 55" ost, kicsit drágábban. De arról lecsúsztam. Ezt követve már csak jóval drágábban bukkantak fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.