Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Magus80 válasza KD6-3.7 (#650) üzenetére


Magus80
csendes tag

Egy kb 10 éves laptop kiszuperált (5400rpm) belső merevlemezét használom ezzel a kábellel:
https://www.aliexpress.com/item/33058279076.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d8aD5sc

Ha lesz időd, kipróbálnád, hogy nálad mennek-e .TS fájlok? Torrenten majdnem minden Dolby Vision BluRay RIP remux abban készül és nagyon idegesít, hogy nem tudom nézni. Köszönöm!

(#652) KD6-3.7 válasza Magus80 (#651) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Már próbáltam és azt írja, hogy nem támogatott fájl formátum. 7100F nem Dolby Visionos. Nem tudom hol keresel, de én kevesebb DV formátumot találok, mint HDR10-10+.

(#653) Yahhher válasza Magus80 (#649) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nekem is rendben volt, legalábbis abban a fél órában amit láttam. Nem bírtam tovább nézni ezt a filmet.

Üdv B.

u.i.: KD6-3.7 : Lotr, ami itt volt emlegetve. Ha fél órát elment hiba nélkül, akkor már ne is legyen hiba..

[ Szerkesztve ]

(#654) KD6-3.7 válasza Yahhher (#653) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Milyen filmről van szó? Lemaradtam.
Fel órát meg csak csak ki szokott bírni, aztán jön az akadozás. Lehet a winyommal lesz a baj? 3-4 éves biztos van már.

(#655) Veron


Veron
őstag

megérkezett az 55U7QF.
első benyomások (nem vagyok hozzáértő): nagy... főleg a régi 37 colos mellett. :Y

az összeszerelés szerintem rendben van, jól néz ki a TV, a talp is. mozgatva billeg picit, de szerintem nem vészes, nem fog leborulni. a távirányító egyszerű, de jól használható.
A fogyasztása 100 Wh körül volt átlagban, ez kevesebb, mint gondoltam.
csak egy kicsit nyomogattam,.

nagyon nagy következtetéseket még nem tudok levonni a képminőségről. a színek nekem tetszenek 1-2 YT video után. a videok döccentek picit, de ezt betudom a Wifi hibájának.
betekintési szög rendben van, a kanapé két karfáján ülve kezdenek torzulni a színek, de ezzel együtt lehet élni.
a fekete viszont tetszik, van "mélysége" végre.
a felülete jobban tükröződik, mint a korábbi kis LG-é, ez nem szerencsés.

ami viszont nagyon zavaró, az a szutyok SD adások látványa. nem a készülék hibája, de botrányosan néz ki mondjuk a Comedy Central. :(
ami azért szomorú, mert az szoktuk nézni, elgondolkodtam egy percre, hogy megéri-e ilyen jó TV a szutyok adókhoz. a HD adásokkal nincs gond. ha van valami jóféle beállítás ehhez, akkor mondjátok, légyszi!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#656) NB2 válasza Veron (#655) üzenetére


NB2
aktív tag

Én is írtam, hogy ezzel a tv-vel SD adásokat el lehet felejteni :(
Mondjuk azért szoktam nézni Sheldonékat, annyira nem szörnyű

(#657) HF77


HF77
senior tag

elég elkeserítő hogy 2021 felé még mindig SD adásokkal kell küzdeni, miközben meg csúcsminőségű tévéket dobnak 2 hetente piacra... :U

nekem "csak" 7100 van, de némelyik sd adás azon is botrányos!! :W

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#658) DonJoee


DonJoee
tag

SD adások...
Csak óvatosan kérdezem: van olyan LCD/OLED/akármilyen nem képcsöves tévé, amin az SD adások nem pixeles folthalmazokként jelennek meg, hanem legalább 720p-minőségre felskálázott, bársonyos vizuális élményként hatnak?
Vagy csak mi sziszegünk, hogy nahát, a Porschénk mennyire ráz a macskakövön? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#659) Veron válasza DonJoee (#658) üzenetére


Veron
őstag

nem tudom. a Philips 50PUS7805-en lett volna az egyik másik modell nálam a kalapban. arra azt mondják, hogy a képjavító motor miatt elég szépen megbirkózik a feladattal - élőben nem láttam.
plusz ugye az 5 collal kisebb, itt előnyös lenne, ezért lehet, hogy a fosch SD adásokra az jobb választás.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#660) DonJoee válasza Veron (#659) üzenetére


DonJoee
tag

Nyilván hasonló méretben (55-65") gondolkodva tettem fel a kérdést én is.
Anyámék 32"-os konyhai Samsung LCD-jén persze, hogy jobban mutatnak az SD-adások. Talán még egy 40-42"-oson is, bár már ott is kijön a különbség.
Ezért kár stresszelni, nem a mi és nem a tévéink hibája. Ha a full HD vagy UHD mutatna rajtuk sz*rul, az már más kérdés...

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#661) Botiss válasza KD6-3.7 (#650) üzenetére


Botiss
csendes tag

Nekem pl. egy sima WD Digital 1TB 5400 rpm-es van, semmi extra. 15k volt kb lejből átszámolva.

iPhone 12 / MacBook Air 2014 / iPad 5th gen / Apple Watch Series 1 / Airpods 1st gen / Hisense H55U7B

(#662) HEAHEA


HEAHEA
tag

Hisense H65U8B bemutató
Előszó:
Amikor október elején nézegettem milyen televíziót vegyek ,a bőség zavarában nem volt könnyű a választás. A nagyáruházakba ritkán jutottam el, maradtak a fórumok olvasása, netes tesztek böngészése elsősorban.Volt pár kiszemelt, de a 120Hz miatt erre a készülékre esett a választásom, így látatlanban megvásároltam akciózáskor a Glamour-napok környékén(240e Ft).
Külső:
A méretes dobozból (1740x174x986) kivéve találjuk a tévéhez mellékelt felhasználói kézikönyvet x1, az európai garancialevelet x1, tápkábelt x1, állványoszlopot x1, talpat x1, csavarokat x8, távirányítót x1 (ERF6A62), elemeket x2 AAA . Kettő távirányítóval csak az Egyesült Királyságban kapja a vásárló. A talp az műanyagból készült 102,5 cm széles, a keret fémből van. Egyéb információk a készülékről itt olvashatóak: [displayspecifications]
Kezdetek, képminőség:
Az első bekapcsolást követően kiválasztjuk a nyelvet, az országot, csatlakozhatunk hálózathoz, Netflixhez (is, ha akarjuk) és elénktárul a 65" VA edge ledes panelen a kívánt tartalom.A képi színvilágot tekintve alapjáraton egy kicsit kontrasztos volt számomra az intenzívebb piros és sárga színeivel, "Sport" módban az élénk zölddel. A képmódok közül a "Mozi nappal", vagy "Mozi éjjel" módokat használom. 3-3,5 m távolságból nézem, a sima hd (TV) műsorok vállalhatóak, a 4K-s Youtube videók akár HDR, akár nem, mind csodálatosnak találtam.A fekete megjelenítésével meg vagyok elégedve, bár számomra alapjáraton homogénnek érzem, a részletek ,árnyékok rovására egyes tartalmaknál. Szóval a képi beállításokat esetleg érdemes személyre szabni, ha kell, ez egyén függő.Egyszínű képeket nézve a fekete képnél nagyon minimális bevilágítás van középső résznél, illetve a fehér képnél, széleken ugyancsak minimálisan szürkésfehér , DE nem zavaróan. Tartalomfogyasztás közben fel sem tűnik. Szélesvásznú filmeknél alul, széleken nem találkoztam zavaró bevilágítással. Oldalról nézve is jónak találom a betekintési szöget VA paneles létére. A kijelző viszont tükröződik, szóval ezt figyelembe kell venni.
Menü, VIDAA rendszer:
A menü jól átlátható, sok mindent személyre lehet szabni benne. A Smooth Motion mozgásjavító alkalmazásnál szembesültem egy félrefordítással,a "Tiszta" helyett "Törlés" szerepel. A kiválasztott országtól függően változnak az elérhető alkalmazások listája, a magyarországiban ez csekély. Böngésző is található közte, de távirányítóval körülményes használni.Mivel a Bluetooth technológia támogatott, lehet hozzávaló eszközöket csatlakoztatni.Elérhető még pár telepített egyszerű játék is, aki nagyon unatkozna.
Távirányító:
Tetszetős, minőségi fém-műanyag keverék. A gombok "recés" kialakításának köszönhetően akár "vakon" is jól használhatóak, miután kiismert magát rajta az ember. A Netflix, Youtube, Prime Video, Rakuten TV dedikált gombokat kapott rajta. Hangalapú kereséssel is rendelkezik, de ha a menübe Magyarországot adtuk meg helyként, akkor nem aktiválható.Telefonra letölthető applikációval is működtethető a tévét(RemoteNOW) , de ezt nem érzem annyira kiforrottnak még.
Hangzás:
A 2x15W-os hangszórókat korrektnek érzem. Nem tapasztaltam recsegést nagyobb hangerőn. Standard, Színház, Beszéd, Éjszakai, Sport, Zene módok közül lehet választani. Equalizerrel egyénileg beállíthatjuk. Aktiválható a Dolby Atmos is külön, mellyel dinamikusabbnak, erőteljesebbnek érződik a hangzás azonos hangerőértéken viszonyítva a "simához" képest.
Mozgásjavító funkció, egyéb:
Lágy, Standard, Tiszta és Egyéni módon választható. Utóbbinál a homályosság- és rázkódáscsökkentés csúszkával szabályozható. Nekem tetszik bizonyos esetekben a bekapcsolt Smooth Motion, de változó ki mennyire érzékeny a látványra.Sportműsoroknál nem látok szellemképesedést, zavaró elmosódást.Ritkán belefutottam filmnézések közepette egy szempillantásnyi képtörésekbe, ezt csak megemlítem, majd utánajárok a miértjének.Az eddigi másfél hónap alatt kétszer volt, hogy lefagyott, nem reagált semmire a távirányító, csak az áramtalanítás segített. Valószínű a gyors, egymás utáni beállítás változtatásaim nem tettek jót neki, miközben a menüben állítgattam. A 18:9-es arányú Youtube videóknál aránybeli torzulást tapasztaltam (elnyújtja az arcokat), erről volt már itt korábban szó a Hisense fórumon.Játékról nem nagyon tudok nyilatkozni, aktiválható dedikált mód is van hozzá. A külsős tesztek átlag 31-38 ms közötti input lag értékeket mértek.
Végszó:
Összességében nem bántam meg a vételét. Nincs személyes összehasonlítási alapom a mostani hasonló árú felhozatallal.Egy 37", tizenegy éve vásárolt Samsungot váltott. Érdemes teszteket nézni, olvasni a döntéshozatal előtt. Amennyiben van egyéb kérdés, szívesen megválaszolom. :)

(#663) HEAHEA válasza Veron (#655) üzenetére


HEAHEA
tag

Szia! A kábeltévés műsorok között vannak gyengébb minőségűek, ezeknél az élességen állítok valamennyit az U8B-n. Nem sokat, de javított a képminőségen.

(#664) csucsu54 válasza tothjani81 (#646) üzenetére


csucsu54
tag

Üdv!
Mint már korábban írtam,kényszer vásárlás volt,mivel a Pana plazmám alaplapja megadta magát!Az OLED a családi kassza korlátai miatt kiesett,rengeteg teszt és hozzászólások után esett a választás erre a készülékre,a 65"-t már nem akartam kisebbre cserélni!Az első bekapcsoláskor,minden állítgatás nélkül,már megvolt a húúú ez nem rossz!Én műholdról nézem az adásokat,külföldit, reklámmentes HD és FHD tartalmat,néha YT,játék nálam nincs,filmek,szórakoztató műsorok,természetfilmek és sport,foci!No a sportadásoktól tartottam a leginkább a mozgásmegjelenítés miatt,alaptalan volt a félelmem!Összességében nagyon elégedett vagyok a készülékkel,ragyogó természetes színek,mélyfekete,fényerőt vissza kell venni,4K-s tartalmaknál a mozgásban szinte döccenőmentes,a hang TV-hez képest meglepően jó,de én hangrendszerrel használom!Hát röviden ennyi,ha valami konkrétan érdekelne,kérdezz bátran!Szóval nem bántam meg,hogy ezt a készüléket választottam!

(#665) tothjani81 válasza csucsu54 (#664) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi a választ. Az pl érdekelne van e felhősödés illetve világos szobában mennyire élvezhető a kép és még a tükröződés hogy mennyire tükröződik pl ablak tv zés közben. Nekem volt egy samu 55 q7f em az semmit se tükröződött most egy tcl c715 van az is qled de az kicsit tükröződik

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#666) rainman72 válasza HEAHEA (#662) üzenetére


rainman72
nagyúr

Grat hogy vállakozó szellemű vtál és vettél egy ilyen tvt :C
Van akire két hét alatt nem lehet rábeszélni ismert márkát,ami nem sokkal több mint 100ezer :DDD
1-2 fotó oldalról,tetszenek ezek az edge ledes,vékony tvk,mint pl Pana vagy ez a model!
Köszi :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#667) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok,
Valaki megtudná erősíteni, hogy a Hisense 43A7100f DLNA képes?

(#668) csucsu54 válasza tothjani81 (#665) üzenetére


csucsu54
tag

Világos szobában is tökéletes a kép,tükröződés nincs,pedig közel van az ablakhoz!Felhősődést a HD és FHD tartalmaknál nem láttam,kivéve ha nagyon sötétben játszódik a jelenet,akkor van valamennyi,de elviselhető,nem zavaró!Én élvezem a képminőséget,igazából nem keresem a hibákat,hibátlan készülék nincs!Ha a vásárlás mellett döntesz,szerintem nem fogod megbánni!2 hónapja van nálam a készülék,nem csalódtam,újra megvenném!

(#669) tothjani81 válasza csucsu54 (#668) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi a válaszokat. Szerintem benevezek 1 re végül is ha nagyon nem tetszik valamiért vissza küldhetem. De tesztek vélemények alapján szerintem én sem fogok csalódni. Köszi még 1x.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#670) pluhm


pluhm
aktív tag

Üdv! Egy hete én is Hisense tv-t használok (55U7B).

Eddigi tapasztalataim:

-Szerintem ezt a TV-t csak szemből lehet nézni, oldalról fakul a kép, a színek, viszont középről szép.
- Gyors mozgásánál szétesik a kép, komolyabban még nem próbáltam beállítani, de itt visszaolvasa láttam, hogy többen javasolják a különböző képjavító funkciók kikapcsolását, ezeket kipróbálom...
- Netflix-es filmeknél, sorozatoknál, ahol van Dolby Vision, átkapcsolja a tv képét, ilyenkor a színek átváltanak "barnásra". Megnéztem, ez leginkább a kép beállítások mozi módjára hasonlít. A bajom az, hogy ezt nem tudom kipacsolni. Mielőtt elindítanám az adott filmet, a promó videó a filmről szép színekkel fut, mert ott még nem kapcsol be ez a funkció. Lehet, nekem jobban teteszene úgy, nem pedig ezzel a barnás filterrel, de sajnos nem tudom kikapcsolni, ha már elindítottam a tartalmat...
- A rendszer óráját nem tudom átállítani, automatikusan beállítódik, de az egy órával eltér a valós időtől. A nyári/téli időszámítás kapcsoló is inaktív, amivel esetleg ezt orvosolni tudnám. Így, ha fel akarok venni egy tv műsort, vakarhatom a fejem, milyen időre állítsam az időzítőt. Visszaolvava láttam javasolták, hogy Magyarország helyett más országot, pl. Németországot kell beállítani, így lehet órát állítani. Du. ezt is kipróbálom...
- Feliratokat sehogy nem akarja rendesen kitenni a HDD-ről nézett tartalomnál. Hiába állítom bármilyen karakterre (nyugat-európai, héber, arab, közép-európai...stb), az "ő", "ű" karakterek helyett kriksz-krakszokat ír ki, olyan mondatok esetében, ahol több ilyen karakter van, olvashatatlan a felirat... A PLEX ugyan ezeket a feliratokat tökéletesen megjeleníti. Szintén olvastam valakinél úgy oldódott meg ez, hogy a régiót Fehérorszországra állította, du ezt is kiróbálom.

Röviden ennyi, ha a fenti beállításokat sikerül majd letesztelnem, leírom tapsztalataimat.

[ Szerkesztve ]

(#671) Veron válasza Veron (#655) üzenetére


Veron
őstag

Még egy dolog van, ami zavaró : nagyon tükröződik a képernyő felülete. Pont szemben van a bejárati ajtóval. Sajnos ez levon az élvezeti értékéből, de nem tudom más TVkkel jobban járnék - e.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#672) csucsu54 válasza tothjani81 (#669) üzenetére


csucsu54
tag

Most löttem,nappal így néz ki!

(#673) tothjani81 válasza csucsu54 (#672) üzenetére


tothjani81
senior tag

Elég jól néz ki a kép. Köszi a fotókat.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#674) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

A7100F
Na tovább kutakodtam, állitottam a képen. Factory menüben azt találtam, hogy A6100F, rakerestem, tavalyi model, gyanítom annak az ez évi frissített változata. Adatokban egy és ugyan az. Vicces. Annak a beállításai kalibralva:
Cinema Day
Backlight 45
Brightness 51
Contrast 40
Saturation 51
Sharpness 5
Minden más ki-ki
Colour temperature Standard
Gamma 2.2-2.4

HDR tartalomnál is most ez van tesztelés alatt, a Backlight 100-on, Gamma auto
Ha valakinek van kedve próbálja ki, mondjon véleményt.

[ Szerkesztve ]

(#675) pluhm


pluhm
aktív tag

55U7B-n hogyan kell a külső HDD-t leválasztani a tv-ről? Eddig csak akkor mertem lehúnzi róla, ha kikapcsolatam a TV-t, de szerintem kellene lennie egy leválasztás lehetőségnek is, csak nem találom...

(#676) Thorkos


Thorkos
tag

Üdv! Tv vásárláson gondolkozom, lassan elkészül az új nappali es nem raknam vissza a régi LGt :) viszont a penzt viszi a melo... Belebotlottam a Hisense H55B7100 ba 115e ért ami még bele is férne. Valakinek tapasztalat ezzel a keszulekkel esetleg? Tv nézés PS esetleg nashrol film nezesre lenne hasznalva. Hang házimozin lenne az nem tényező.

(#677) KD6-3.7 válasza Thorkos (#676) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Az egy tavalyi modell, inkább a A7100F terméktámogatás szempontból.
Utóbbiról olvashatsz itt a topicban, ami nem túl terjedelmes szóval hamar megtalálod.
Kérdés, hogy szemből lesz a nézve vagy oldalról is, mert ez VA paneles ami elkezd fakulni, ha nem szemből nézik.

[ Szerkesztve ]

(#678) Thorkos válasza KD6-3.7 (#677) üzenetére


Thorkos
tag

Szemből lesz nezve aránylag messziről. Kb 2-3m hatalmas igényeim nincsenek, egy lf650et fog váltani... viszont ha frissebb modell az "A" széria inkabb ott keresgélek. Köszönöm

(#679) Thorkos válasza Thorkos (#678) üzenetére


Thorkos
tag

Ár szerint 55A7100 most 120e, 58A7100 130e, 55A7500 akcisan 140e. Melyik lehet a legjobb döntés?

(#680) Kingcold válasza Thorkos (#679) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Szia! Simán a A7500 as.

(#681) pluhm


pluhm
aktív tag

Ma átállítottam a tv-m (55U7B) régióját Németországra, és így tudtam aktiválni a hangutasítást (ami persze magyarul nem megy, én az angol nyelvet választottam hozzá). Ezt úgy tudtam megtenni, hogy első körben a távirányítót az eredeti infra módjáról át kellett állítani bluetooth-ra (valaki kérdezte, hogy vajon kikapcsolás után miért villog egy piros fény a távirányítón, amit én sem tudom, hogy miért tette, de miután bluetooth módon üzemel a távirányító, kikapcsoláskor nem villog pirosan, hanem csak egy rövid kék villanást látok). Második körben regisztrálnom kellet a TV-t a Hisense oldalán, harmadik körben pedig az Amazon-on is regisztrálni kellett, majd azon keresztül is a TV-t. Így már működik - igaz magyarul nem - a hangutasítás funkció a TV-n a távirányítón lévő mikrofonnal.

[ Szerkesztve ]

(#682) cellardoor12 válasza pluhm (#675) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Szia! Lévén, hogy a tévé nem ír rá, ezért lehúzhatod nyugodtan.

(#683) Thorkos


Thorkos
tag

Hbogo app van erre az oprenszuerre is? Lehet láma kérdés de nem lattam sehol

(#684) KD6-3.7 válasza Thorkos (#683) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nincs.

(#685) Yahhher válasza Thorkos (#683) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Igéret szerint "pár" hónap múlva lesz.

Üdv B.

(#686) Piftuka válasza HEAHEA (#662) üzenetére


Piftuka
veterán

Nagyon köszönöm a részletes beszámolót! ;)

Ez sokat segít azoknak, akik gondolkodnak azon, hogy ezt a típust válasszák.

"Aquila non captat muscas."

(#687) HEAHEA válasza rainman72 (#666) üzenetére


HEAHEA
tag

Szervusz!
Köszönöm szépen az elismerést :R , szerencsét próbáltam, összeségében elégedett vagyok, kivéve a fotózással,amit kértél. Nem igazán sikerül visszaadni a látottakat így avatatlanul, hogy a fotó visszaadja a látottakat képi és színvilágban.
A mellékelt fotókhoz egy kis magyarázat. A tévé Standard képmódba volt , képjavítók kikapcsolva. Az oldalról fotózattaknál a fekete háttérnél látszik a fakulás az biztos, de állva fotóztam így jobban fakul, de azért nem ennyire nem, mint a képeken.Illetve , ha leguggok, vagyis ülő nézetből nem ennyire fakó, világos. A redőnyt leengedtem, mert oldalról azért tükröződött.

[ Szerkesztve ]

(#688) rainman72 válasza HEAHEA (#687) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hello!
Ohh köszi :R
Nem a képminőségre voltam kiváncsi.
Nem jó fogalmaztam,magára a tvre kikapcsolt állapotban,oldalról.
Élőben ugyse tudom megnézni.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#689) rainman72 válasza Yahhher (#685) üzenetére


rainman72
nagyúr

Ki igérte ezt amugy,hivatalos forrás?

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#690) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok! mai nap lettem friss A7100F tulaj. letudnátok irni számotokra a legmegfelelőbb beállitási módot ? kijelző valamit hang.
Köszönöm!

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#691) HEAHEA válasza rainman72 (#688) üzenetére


HEAHEA
tag

A szekrények miatt nem férek oda rendesen oldalról, hogy teljes egészében látszódjon a tévé, (ha nem számít, csinálhatok róla fotót holnap ,ahogy belefér) de itt vannak több szemszögből róla képek: [link] . A felső legvékonyabb rész minimum 1cm, lemértem.
HBO Go-val kapcsolatban: korábban kérdezték Facebook oldalon a Hisense Magyarország-tól [link] , hogy elérhető lesz-e majd valamelyik frissítéssel. Azt írták, dolgoznak rajta.... Majd kiderül mi lesz belőle, mely készülékek kapják majd meg.

(#692) t1


t1
addikt

Sziasztok. Leginkább Xbox One X mellé melyik 55 - 58' modell ajánlott?

(#693) Yahhher válasza rainman72 (#689) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Hisense Mo Fb oldalán volt.

Üdv B.

(#694) rainman72 válasza t1 (#692) üzenetére


rainman72
nagyúr

Egy 55U7QF legalább szerintem vagy egy A7500f! [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#695) t1 válasza rainman72 (#694) üzenetére


t1
addikt

55-58A7100F felejtős?

(#696) DonJoee válasza t1 (#695) üzenetére


DonJoee
tag

Az A7500-aknak 60Hz-es panele van és ezzel együtt nem 50ms körüli lag-je, hanem csak hivatalosan 20ms. Kimérve meg 11ms alatt. Ez elméletileg jobb játék célokra.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#697) Piftuka válasza HEAHEA (#687) üzenetére


Piftuka
veterán

A képek alapján is nagyon jó kis készülék ez! :K A képeken látható kifacsart szögből úgysem nézi senki.

Szemből pedig pazar a panel. Nincsen semmi bevilágítási probléma, a fekete szint pedig remek. :C

"Aquila non captat muscas."

(#698) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Valasztani szeretnek,de nem tudok,hatha kapok itt par inspiraciot valamelyik modell fele. Ezek kozul valasztanek,de a U7Q rol olvastam,hogy motion neha nem igazi, ez menyire igaz, mit tapasztaltatok, melyiket vegyem?

HISENSE 55AE7400FTUK
Hisense QLED 55U7QFTUK 55"

(#699) Piftuka válasza venom8888 (#698) üzenetére


Piftuka
veterán

Az elsőt hol találtad készleten? Angliában élsz?

Az a helyzet, hogy ha a mozgásmegjelenítés fontos számodra, akkor érdemes olyan típust választani, ahol ez nem jelent problémát. Preferáltan nyilván a 120 Hz-es panellel szerelt példányok között érdemes keresgélni.

Melyik üzletben vásárolnál, és mennyi pénzt vagy képes, valamint hajlandó szánni a célra? Milyen felhasználási területre keresed a tévét, mik a preferenciáid?

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#700) venom8888 válasza Piftuka (#699) üzenetére


venom8888
őstag

Szia UK ban elek igen. Filmezni kell kizarolag. Amazonon meg meg sok helyen lehet kapni, AO stb. 550 font.
Nezegetem ezt is Philips 58PUS7805 58
Hasonlo parameterei vannak ennek is.

Amugy nekem egy regebbi panasonic van, 42 colos, full HD, es semmi baja, volt elmosodas filmeknel,de VGA kartan beallitottam fuggoleges szinkronizaciot,s megjavult a motion blur. Szamitogeprol nezem a filmeket kizarolag, nem USB,meg cd hasonlok. CSak PC.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.