Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Piftuka válasza Bjoe007 (#96) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem első körben érdemes megnézned ezt a review videót! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#102) rainman72 válasza Piftuka (#101) üzenetére


rainman72
nagyúr

Hali
Amugy már igy jó ára lett :D [link]
Most már nem tudom mi legyen ez vagy Philips
Főleg ugy hogy a 65s IPS!
Mi van amugy a tesztben,nem érteni angol,sorry :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#103) rainman72 válasza Piftuka (#101) üzenetére


rainman72
nagyúr

Amugy felkerült a Hisense saját oledje a displayspec.-re [link] [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#104) Misipapa


Misipapa
friss újonc

Ud. Vásároltam egy hisense 58a7100f tv. Asszem rossz döntés volt. Ha kabelre cstlakoztatom, semmi gond vele, ha aUpc direktet nézem vele /PARABOLAN/teljesen váratlanul, rendszertelenül elmegy a kep és a hang, vagy csak az egyik, vagy másik. Kirja hogy gyenge a jel, elveszett jel. A jelerosseg 85-90% a jelminoseg 60-70%.Vissza küldtem garancia a, a szerviz szerint minden rendben.. Ha egy másik tv kötök a parabolara, azzal semmi gond? Valakinek valami ötlete esetleg? :(((

(#105) Piftuka válasza rainman72 (#102) üzenetére


Piftuka
veterán

A lényeg, hogy Vincent a szokásos alaposságával leteszteli a jellemzőit. A mozgásmegjelenítés kiváló, főleg 24p tartalommal, jó a kontraszt, a fényerő, a fekete szint nem rossz, és a homogenitás sem.

Negatívumként a kalibrálatlan színhelyességet, az Edge LED (gyakorlatilag "sávos") Local Dimming-et említi, ami a sötét képtartalmakra, bizonyos részeire a képnek (alsó-felső fekete sáv) hatással van. És van némi poszterizáció egyes HDR tartalmaknál.

Emiatt a "tévé/házimozi megszállottaknak" nem tudja maradéktalanul ajánlani.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#106) panav3 válasza Misipapa (#104) üzenetére


panav3
csendes tag

Nekem is ilyen van, nagyon sok helyen lehet állítani, hogy milyen bemenetről jön az adás. Próbáld meg a manuális pásztázásnál kiválasztani a műholdat, és nézd meg az upc-nél a beállításokat. Hátha... :D

(#107) Piftuka válasza rainman72 (#103) üzenetére


Piftuka
veterán

"60 Hz"-es panel... :U

Ezek nem normálsak! A TCL és a Hisense most már tényleg elfelejthetné azt a "bullshit"-et, hogy "Mi hiszünk a 60 Hz és az interpoláció megfelelő kombinációjában"!

Jó, persze egyénfüggő, hogy mennyire érzékeny a szem a "röcögésekre", képugrásokra, stb. No, de akkor is...

Legalább az esélyt adják meg a jó, juddermentes mozgásmegjelenítésnek! El sem akarom képzelni, hogy az OLED jellemzőivel kombinálva milyen mozgásmegjelenítést produkálhat ez a tévé...

"Aquila non captat muscas."

(#108) Piftuka válasza Misipapa (#104) üzenetére


Piftuka
veterán

Az "ősidők" óta UPC előfizetőként én mindennek ellenére sem első, sem második, de még harmadik körben sem a tévé környékén keresném a hibaforrást.

Egyébként éppen az említett jelenséggel küzdök már vagy 2 éve; UP... akarom mondani "Vodafone kábeltévé"... Nem, nekem nem a tévém a "ludas". :N

Tudni kell, hogy az egyes gyártók kb. "ezer féle" tunert használnak a készülékekben. Benne van a pakliban, hogy az "A7100" DVB-S(at) tunere nem képes olyan mértékű jelerősítésre, ill. továbbításra, mint a DVB-C.

(Egyébként a UPC szervizesei szerint a fent említett értékek teljesen megfelelnek az elvártnak. A jelerősség 80, a jelminőség 60 felett kell legyen. És szerintük a tévé amúgy sem pontosan méri.)

Csak azt akarom mondani, hogy egy kontroll tévével megpróbálva, azért még ne legyél 100%-osan biztos abban, hogy a tévéd a rossz, vagy gyenge képességű.

"Aquila non captat muscas."

(#109) Misipapa


Misipapa
friss újonc

Sziasztok. Vásároltam egy 58A7100F Hisense tv-t. Beuzemeltem, frissítettem. Ha a hdmi kimenetet keresztül hasznalom/upc direkt parabola/teljesen random módon elmegy a kep, vagy a hang, vagy mindkettő, és kirja hogy gyenge a jel vagy elveszett jél.A jelerosseg stabilan 88-90%, a jelminoseg 75-80%. Ha kabeltevet nézek, nincs ez a probléma. Másik tv-csatlakoztatott a set top boxhoz, ugyanazzal a kábellel nincs probléma. Elvitettem a szervizbe, szerintük a tv jó? Valakinek valamilyen ötlete esetleg?

(#110) rainman72 válasza Piftuka (#105) üzenetére


rainman72
nagyúr

Amugy ez az edge ledes LD érdekes ilyen tvm sose volt,azt se tudtam h létezik!
Kikapcsolható ez a funkció?

Én is sokat küzdöttem a UPC sat adásaival,ha már picit elmozdult a fej egyből szerelő kellett!
2 éve Tkom van azota nincs ilyen gond!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#111) Bjoe007


Bjoe007
csendes tag

Gyerekek ez a Hisense U8B simán jó vétel lenne de azt írják a játékra nem jó.Magas az Input lagja pedig ez 100-Hz tv.
Létezhet ez vagy ezt nem fogom úgy sem észre venni ha játszok?
Nem nagyon értem. :W :W :W :W

(#112) rainman72 válasza Bjoe007 (#111) üzenetére


rainman72
nagyúr

Én erre azt szoktam mondani,hogy régebben is játszottunk,mind1 milyen tv volt,csak menjen!
Azt se tudtuk mi az az input lag :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#113) Bjoe007 válasza rainman72 (#112) üzenetére


Bjoe007
csendes tag

Hát én is nyomom a konzolon a tv-én de ilyen meg sem fordult soha a fejemben.Bár egy ismerős tv guru meg azt mondta,hogy kapcsoljak ki minden képvarászlót meg mozgás segítőt az új tv-én és totál egyforma lesz az input-lagjuk mindegyiknek.
Ezt sem értem nagyon.

(#114) Misipapa válasza panav3 (#106) üzenetére


Misipapa
friss újonc

Köszi de mint mondtam a jel nagyon jó, és ha másik tv-vél próbálom ki azzal nem megy el a jel. Amúgy próbáltam manuálisan is ujrainditottam a set top boxot, is tvt is.....
:W

(#115) KD6-3.7 válasza Bjoe007 (#113) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Dinamikus kontraszt, zajszűrés, mozgásjavitó opciók stb. Ezek ugye mind szoftveresen terhelik a TV-t, idő kell neki, hogy eljusson a feldolgozastol a megjelenitesig, a TV kijelzőre a látott kép. Ha ezek ki vannak kapcsolva, akkor ugye amit csinálsz a játékban a kontrollerel a kezedben az a leggyorsabb reakcióval jelenik meg a képernyőn. Szokott lenni Game Mode is a menüben, azt tessék bekapcsolni játékhoz. :))

(#116) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Első körben pár mondatban szeretnék írni a friss H65U8B-s készülékről, az első benyomásokról. Még nem volt időm kitapasztalni a legjobb beállításokat.
Összeszerelés rendben, a készülékhez csak 1 távirányító jár( a fém), nem kettő. Nem tapasztaltam olyan hibát, ami miatt már küldhetném vissza.
Képminőség rendben, az alap színbeállításra inkább az élénk volt a jellemző, főként a piros színnél. A betekintési szögek jók, szélről nézve nem éreztem a színek torzulását, inkább a tükröződés lehet zavaró, szóval a tévével szemben nem ajánlott a fényforrás elhelyezése.
Hangzás rendben.TV adások (HD) jók, élességállítással még jobbak. 4k szuper (Youtube videókat néztem.)
Találkoztam félrefordítással is. A képjavító résznél a "Tiszta" helyett a "Törlés" szerepel.
Hangvezérlés nem támogatott.
Játékokkal nem próbáltam, nincs konzolom, PC-s vagyok, majd kipróbálom, de azt mondják nem hardcore gamereknek a 31-37 ms közötti input lag nem olyan vészes, de az biztos, hogy vannak ennél jobbak.

Ha tudtok olyan tesztvideót linkelni amivel lehet a különböző képi beállításokat tesztelni, (mozgás, színbeállítás, stb.) azt megköszönném , nem vagyok nagyon képben ilyen téren. Illetve használ valaki bluetooth billentyűzetet? Milyet érdemes? Nem az igazi a távirányítón keresni Youtube videókat. Majd még jelentkezem... :))

(#117) KD6-3.7 válasza HEAHEA (#116) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Keress a telódon és küld ki a képet tv-re. Vagy AnyCast. Apropó YouTube! Ott találsz szerintem képbeállítós videót!

(#118) Piftuka válasza rainman72 (#110) üzenetére


Piftuka
veterán

"Kikapcsolható ez a funkció?"

Nem tudom. A fenti teszt alapján nem egyértelmű.

"Aquila non captat muscas."

(#119) Piftuka válasza Misipapa (#114) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért azt láttad, amit válaszul írtam neked?

"Aquila non captat muscas."

(#120) _aDm


_aDm
csendes tag

Sziasztok!

Jelenleg 2 TVn gondolkodom: Hisense 55U8QF vagy Hisense 55U7QF.
Filmezésre, streaming szolgáltatásra használnám leginkább, konzol nem lenne rá kötve. Melyiket ajánlanátok vagy hasonló árban 55" jobb?
kb~250 lenne rá vagy esetleg 270ért a Sony Bravia KD-55XF9005B?

(#121) Piftuka válasza _aDm (#120) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha ki tudod fizetni, akkor azért inkább az utóbbi. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#122) Misipapa válasza Mimu88 (#67) üzenetére


Misipapa
friss újonc

Üdv én egy 58a7100f vettem, a hdmi bemenetre csatlakoztatás az upc direkt boxat használom elmegy a jél random módon elég gyakran most viszik másodszor a szervizbe. Ha most sem lesz jó kicserelik.

(#123) cellardoor12 válasza Laca19 (a) (#8) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Tudom nagyon régi hozzászólás, de úgy látom, nem kaptál választ: igen, van 5.1 optikán. [link]

(#124) togaba


togaba
tag

Sziasztok!
Az U7QF-en frissült tegnap a szoftver, 530-ról 901-re. Semmi extra észrevételem nincs, talán talán annyi, hogy nem akadozik a 4k lejátszás a youtubeon.

(#125) Gabo4 válasza csucsu54 (#98) üzenetére


Gabo4
csendes tag

Errol az HBO GO nativ tamogatasrol van valahol valami bovebb info? Orulnek, ha nem kene miatta egy box-ot vennem. Esetleg sikerult valakinek 55U8QF-re valahogy play-bol felvarazsolni az app-ot?
Sem kezitcsokolommal a magyar Hisense-nel, sem a szervizzel, nem lettem elorebb...
Lehet, majd megprobalom, lehet angolul tobbre megyek, vagy egy email-t a megfelelo embernek kuldik..

Elore is koszi, ha van valami infotok!

(#126) Gabo4 válasza Gabo4 (#125) üzenetére


Gabo4
csendes tag

Irtam is, ha valaszolnak, megosztom. Addig is ha van valamitek, ne tartsatok magatokba :)

(#127) NB2


NB2
aktív tag

55U7QF ma jött meg. Gyorsan beüzemelve amit tapasztaltam (43"-as legolcsóbb 9 éves Pana plazma után).
-Xbox one x képe gyönyörűűűűűűűűűűűűű. AC utolsó 2 részét, meg az RDR2-t néztem meg rajta, elolvadtam :) a hdmi4-be raktam, ha jól láttam az tud 4k-t, nem tudom ez mennyit számított
- A médiában lévő 4k-s youtube Norvégiáról szóló film is csodaszép
- filmet még nem sikerült rajta néznem, mármint winyóról az a hétvége műsora még
- gyenge adás még randább :) SD adást el kell felejteni ezen a tévén, tényleg csak a hd. Ha egy 95-ben készült valamit nézel, az valami bűűűűn randa
- a sport nekem fura, m4-en adott röpinek a képe picit fura volt, de lehet meg kell szoknom. Nem tudom megmagyarázni mi, de fura :)
- szerencsére nekem kis mancsom van, de azért ennél kisebb távszabályzót nem kéne már csinálni, nagyon könnyen mellé lehet nyomni

Most lekapcsoltam, mi ez a hülyeség, hogy a voda box-át ha kilövöm és lekapcsolom a tv-t még fél percig villog, hogy gyenge a hdmi1 jel? :)
Egyébként új appot lehet rá felvinni, vagy azzal kell főzni amit ad. NFL Gamepass-ot szeretném, vagy azt csak böngészővel hozhatom be?

(#129) azelsomillio válasza _aDm (#120) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

Én is ezen a három TV-n gondolkodtam. :) Igazából szerintem, ha már rászánod az U8-ra a pénzt, akkor inkább a Sony, viszont az U7 jóval olcsóbb.
Azt kell eldönteni, hogy akarsz egy "elég jó" TV-t jó áron, vagy egy k..jó TV-t +80e Ft-ért.
(Amúgy az U7-ből a 65"-ös is kijön 225-ből és még marad pénzed házimozit, vagy garanciát bővíteni...)
Én végül az U7 mellett döntöttem (mondjuk ehhez egy kicsit hozzájárult az is, hogy a Sony boltban elég paraszt volt az egyik eladó)

(#130) azelsomillio válasza seria (#72) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

Nalam a kepmod: nappali, es ultra smooth motion:ki segitett. A standard kepmodnal eloszor fel sem tunik, h mi a furcsa, de abban fel van tolva az “elesseg” ertek. Az nagyon nem tett jot a mozifimekkel :)

(#131) azelsomillio


azelsomillio
csendes tag

Használja vki PS4-el aTV-t (leginkább u7QF)? Másnál is folyton felugrik a kis infopanel, hogy melyik porton csatlakozik a playstation? Ha igen, mi a megoldás?

(#132) seria válasza azelsomillio (#130) üzenetére


seria
tag

Köszi! Nálam is ki van kapcsolva minden képjavítò dolog.

(#133) seria


seria
tag

Megnézné valaki nekem hisense tévén hogy ez a teszt kép hogy néz ki rajta?
[link]

(#134) azelsomillio válasza seria (#133) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

Nekem is kockás. Szerintem rossz demóképet tettek be, mert máshol megállítva videót/játékot nem tapasztaltam. Viszont ez így szerintem ciki a Hisense részéről.

(#135) HEAHEA válasza seria (#133) üzenetére


HEAHEA
tag

Megnéztem én is. A bal felső részben recés a kép. Igazából nem is tudom mi célt szolgálna az ilyen tesztkép. Rámentem, hogy nem jó a tesztkép, akkor meg jelzi, hogy vegyem fel a lapcsolatot a szervízzel.
A másik hiba amit észrevettem, az "Ultra smooth motion " beállításnál a "Clear"- "Tiszta" helyett a "Törlés" szerepel.
Más:Letöltöttem hozzá a "Remote now" alkalmazást telefonra, de nem az igazi... :N Pl. Youtube keresésnél nem tudok begépelni szöveget, a virtuális egérnél nem látok kurzort. Nem is tudom mi értelme van, a távirányító jobb.

(#136) maxmanus válasza Mimu88 (#67) üzenetére


maxmanus
tag

Megoldódott ? Üdv

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#137) maxmanus válasza rainman72 (#40) üzenetére


maxmanus
tag

És ha ügyesen visszacsomagoljàk? Én egy hete vettem és a csomagolás minden gyarinak tűnt kivéve hogy nem volt nylon a képernyőn,bár nálatok nem tudom hogy volt de egy youtube unboxing videóban láttam így! Viszont wifire való csatlakozás után a youtubeon voltak előzmények! Az hogy kerülhet oda? Valaki el tudná magyarázni műszakilag ez hogy lehetséges!? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#138) azelsomillio válasza maxmanus (#137) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

A "4k video"-ra már te kerestél, ugye?
A többi lángocskás szerintem a trending rész, egy ajánló, hogy mik a felkapott témák mostanában.

(#139) maxmanus válasza azelsomillio (#138) üzenetére


maxmanus
tag

Köszönöm! A làngocskàkat nem is vettem észre! Üdv. Így megnyugodtam...

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#140) rainman72 válasza maxmanus (#139) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nálam is ez van a 3 napos tvn,nyugi :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#141) NB2


NB2
aktív tag

Viszont nagyon nem vagyok kibékülve a csatlakozók kialakításával. Tegnap este óta, ha kapcsolgatok a Voda jel hol el megy, hol visszajön, a digi koax kábelét alig bírtam bedugni és folyton kicsúszik. Miért nem lehet a tv hátuljába rakni simán, miért kell eldugni, hogy az összes csatlakozót meg kelljen erőszakolni, hogy oda menjen, ráadásul szerintem elég instabil egyik-másik.

(#142) maxmanus válasza rainman72 (#140) üzenetére


maxmanus
tag

Akkor megnyugodtam! Mostmár csak egy jó kepbeallitas kellene! 4 K videó gyönyörű de a tv adók elég csúnyák,zajosak! Főleg az SD adók! A hd adók még valahogy kineznek de a többi katasztrófa! Üdv

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#143) HEAHEA válasza maxmanus (#142) üzenetére


HEAHEA
tag

Neked melyik típus van, milyen méretben? Nekem a H65U8B-s., nagyobb képernyőn jobban kijön az alacsony felbontású tartalom hátránya. Olyan 3-3,5méterről nézem.
A HD-s adások 4K-ig szépek. A kábeltévés műsorok is többnyire, a gyengébbeknél állítok az élességen, az valamennyire használhat.

(#144) maxmanus válasza HEAHEA (#143) üzenetére


maxmanus
tag

H55U7B Üdv.

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#145) Piftuka válasza HEAHEA (#143) üzenetére


Piftuka
veterán

"nagyobb képernyőn jobban kijön az alacsony felbontású tartalom hátránya. "

Az a rossz hírem van, hogy ez egyre inkább így lesz, minden egyes új készülék megjelenésével.

Nekem 55 colos, egészen kiváló Full HD tévém van, de bizony van olyan SD tévécsatorna, és gyári DVD filmem is, amit már egész egyszerűen azért nem nézek rajta, mert élvezhetetlenül rossz a képminőség.

Alacsony felbontású tartalmakat tehát mértékkel kell "fogyasztani" ezeken a 4K tévéken, pláne, ha ekkora, vagy nagyobb képátlójú változatban használod őket.

Lehet bár a világ legjobb felskálázó algoritmusa is a tévében, csodát művelni nem tud.

"Aquila non captat muscas."

(#146) NB2 válasza NB2 (#141) üzenetére


NB2
aktív tag

Nagyon gondolkodom, hogy visszaküldöm a tv-t. Rohadt idegesítő, hogy a médiaboxot kapcsolgatom és elmegy a kép, mert gyenge a jel. Direkt átdugtam egy másik hdmi csatiba de ott is ez van.
Ha az ember visszaküldi a tv-t, hogy a rákba lehet normálisan visszacsomagolni? Azért gyári csomagolást én nem tudok prezentálni.

(#147) NB2 válasza NB2 (#146) üzenetére


NB2
aktív tag

Én istenbarma, szombaton állítgattam a médiaboxot és ott beállítottam, hogy auto legyen a felbontás és bizony ezt nem bírja lekezelni így a tv, most, hogy beállítottam 1080i-re rögtön nem ment el a jel.

Most már csak a koax csatlakozást kell megoldanom :)

(#148) Gino20 válasza Piftuka (#145) üzenetére


Gino20
őstag

Ez sajnos tény. Míg a samu ue55j6300 FHD TV-n ha ,,muszáj" volt, még éppen elmegy kategóriát képviselt az SD, addig a mostani 65Q70R-en már azt érzem nézhetetlenül pocsék (persze ez erősen igény kérdése, de ez meg általában amúgy is csak növekszik, látva a jobb tartalmakat). Ellenben ha jobb tartalommal etetem pl a Q70-et, akkor jelentős a különbség és az általam nézett TV forrásból származó csatornák már elérhetőek HD-ben, ami már megint csak bőven elfogadható a nagyobb méret ellenére is

[ Szerkesztve ]

(#149) maxmanus


maxmanus
tag

Üdv! Távirányító mi célból villog kikapcsolás után kb fél percig? Köszönöm.

Amd A10 5800k - Asrock fm2 A55 DGS- Kingston 1600 hyper-x blue- Thermalthake 450w Hisense H55U7B

(#150) bizmark6


bizmark6
tag

Tudtok-e megoldást a csatornalista,módosítása,szerkesztésére?
(Hisense 43A7500F) A tv-n csak kedvenceket lehet rendezni.
Vagy Én nem találom.

redmi note 10S MIUI Global 13.0.3.(SKLEUXM),Hisense 43"A7500F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.