Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Fatalityy válasza Piftuka (#500) üzenetére


Fatalityy
tag

Van persze 200

(#502) HF77 válasza Claypigeon (#493) üzenetére


HF77
senior tag

én meg vagyok elégedve a 7100 -al....kicsit bajlódik az ember a beállítással és elég jó minőségű képet kap cserébe!
110e-ért meg főleg megéri! :K (bár jelenleg nincs akcióba..péntektől viszont valahol tuti)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#503) norb27


norb27
tag

Aki a Mediamarktból rendelt kapott garanciajegyet? Vagy ez nem divat manapság. Most jött az szárítógép ahhoz sincs semmi.

(#504) MárkeR válasza norb27 (#503) üzenetére


MárkeR
lelkes újonc

Nem adnak mellé semmit...

(#505) DonJoee válasza norb27 (#503) üzenetére


DonJoee
tag

Kaptam egy MediaMarkt-os, egyoldalas garanciajegyet, amin a tévé típusa van feltüntetve, a vásárlás időpontja meg a garancialevél sorszáma. Ebben arra hivatkoznak, hogy a gyártó által biztosított ideig és feltételekkel él a garancia. A gyártó egy többnyelvű, zöld, "Európai Garancia" nevű garanciafüzetet adott, amiben a magyar résznél ugye semmi sincs kitöltve, hiszen bontatlan dobozt kaptam. Viszont abban említésre került, hogy 24 hónap a gari. A vásárlást igazoló számla vagy nyugta szükséges.

Amúgy a tavaly vásárolt mosógépünk mellé pl. emailben küldött az MM egy garanciajegyet.

[ Szerkesztve ]

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#506) norb27 válasza DonJoee (#505) üzenetére


norb27
tag

Te személyesen vetted át vagy futárral jött?

(#507) DonJoee válasza norb27 (#506) üzenetére


DonJoee
tag

Az MM weboldalán "megvettem", de a városunkban van MM, úgyhogy azt választottam, hogy elviszem onnan. Ott kifizettem, a raktárban átvettem, kaptam a sajtcédula garpapírt és ennyi.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#508) norb27


norb27
tag

Akkor azért kaptál, a futároktól nem kaptam garipapírt csak emailben számlát. Euronics, MM, Edigital egyik sem adott nekem. Emagon lehet letölteni illetve ott látom is meddig garis a termék amit vettem. Remélem nem lesz szükség a garizatásra mert tuti macera lesz.

(#509) DonJoee válasza norb27 (#508) üzenetére


DonJoee
tag

Érdeklődni mindig lehet... Szerintem adnak egy linket, ahonnan letöltheted vagy küldik emailben. Legyen csak meg, az a biztos.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#510) HF77 válasza norb27 (#503) üzenetére


HF77
senior tag

edigital....(személyes átvétel volt...)
24 hó gyári garancia számával, nyugtával él, azon külön fel is van tüntetve, azt ott megkaptam kézbe!
az extra kiterjesztett garanciáról viszont emailben küldte a garancia jegyet!!

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#511) norb27 válasza HF77 (#510) üzenetére


norb27
tag

Ott egy LG mosógépet vettem, futárral jött, a letölthető számlán 12hónap garanciát ír, vagy a termékhez mellékelt jótállási jegyen érvényesített ideig. Namost elvileg 24hónap garis lenne. Így garipapír nélkül meg fene tudja :F
Na majd megérdeklődöm, már írtam mindhárom helyre.

Más, nálatok aki netflixet használ találkozott azzal a jelenséggel, hogy csak 1080pvel hajlandó lejátszani a HDR tartalmat a tv? 58a7100f.
Elvileg a net jó UPC/Voda, utp kábellel is próbáltam, a legmagasabb csomagra vagyok előfizetve.

(#512) KD6-3.7 válasza norb27 (#511) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Aztat hol választod ki? Automatikusan 4K HDR nem?

(#513) rainman72 válasza KD6-3.7 (#512) üzenetére


rainman72
nagyúr

Nem
Az infoba lehet nézn h mennyi
Nálam se megy mindig 2160p,ha elfogy a gyorsító opciom adott napra akkor csak 1080p

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#514) KD6-3.7 válasza rainman72 (#513) üzenetére


KD6-3.7
őstag

És hol az infó? Elő lehet hozni on screen adatokat ha jól emlékszem, de hogy? Nekem nincs infó gomb a távirányíton. :DDD

(#515) norb27 válasza KD6-3.7 (#512) üzenetére


norb27
tag

Automatikusan a skálázás, általában 2Mbit 1080p a kezdés aztán megy felfele a bitráta ha jól működik 15.25Mbit/s 2160pig. De hétvégén sehogy nem bírtam rávenni, hogy 5Mbit 1080pnél több legyen.

(#516) gulupeti


gulupeti
senior tag

A Netflixszel rengeteg embernek problémája van az utóbbi hetekben. Vagy a netszolgálató vagy pedig a Netfix korlátozza a sávszélességet az utóbbi időben, általánosságban elmondható, hogy este 8-tól visszabutítják a minőséget. Mindkettőnek jelezve lett már több soron a probléma, de egyikőjük sem akar tudni semmiről, csak egymásra mutogatnak vagy azt mondják, hogy "rossz a tv-d". Nézzetek csak be a topikjába.
Az elvileg 4K HDR film volt, hogy ilyen 0,45 mbites bitrátával ment, ami ugye vicc kategória. És ugye most semmiféle ilyen infót nem lehetett olvasni, hogy esetleg a Covid / Home Office miatt veszik le a minőséget.

[ Szerkesztve ]

(#517) kellerman


kellerman
tag

Van aki már felrakta a K0703-as verziót? Nekem még csak 530-as van.

#438-as kérdésemre esetleg valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#518) csucsu54 válasza kellerman (#517) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
Most,hogy olvastam a hozzászólásodat,megnéztem,nálam is az 530-as volt,de jelezte,hogy van új!Kértem a frissítést,letöltöttem,ez már a 0901!Hogy változott e valami,majd csak délután vagy este tudom megnézni!

(#519) KD6-3.7 válasza kellerman (#517) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Erről egy linket kérhetek? Hol lehet így bogaraszni a frissítések között?

(#520) kellerman válasza csucsu54 (#518) üzenetére


kellerman
tag

Köszi, nekem még tegnap nem ajánlott fel semmit, én az Edigitalnál vettem.
A 438-as hozzászólásomban való led visszajelző nálad hogy működik?

(#521) kellerman válasza KD6-3.7 (#519) üzenetére


kellerman
tag

Most találtam a francia oldalon a 901-et.
[link]

(#522) DonJoee válasza kellerman (#521) üzenetére


DonJoee
tag

A tévé is letölti a frissítést szépen, akár automatikusan, akár kézzel utánakeresve. Nem kell idegen helyekről töltögetni és bependrájvozni a tévébe. Vagy ha igen, akkor ott valami gond lehet. Vagy olyan, mint mondjuk az androidos mobiltelefonok frissítései: régiónként más-más időpontban engedik a hozzáférést, hogy ne lehessen megfektetni a szervert. Már nem 2 megabájt egy firmware.
Lehet, hogy érdemes várni egy kicsit.

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#523) HF77


HF77
senior tag

igen, személyre lehet szabni, beállítani, hogy automatikusan töltse le a legújabb frissítést vagy majd megküzdesz vele te magad :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#524) csucsu54 válasza DonJoee (#522) üzenetére


csucsu54
tag

Én a készülékből töltöttem le,a frissítések keresése menűpontból!

(#525) csucsu54 válasza kellerman (#520) üzenetére


csucsu54
tag

Nálam bekapcsolva,de éjszakára teljesen áramtalanítok!

(#526) bigdady


bigdady
nagyúr

Ma éjszaka 3-kor bekapcsolta a kikapcsolt tv a cec-en keresztül az erősítőt ami átváltott rádióra, na ott maradj szárazon öcsém :DDD

(#527) mQWeXgsf válasza mQWeXgsf (#462) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

A keret pedig tényleg elég keskeny, de nem annyira ahogyan a saját csomagolásán szerepel, ez kicsit aliexpress-es színvonal... :W

Szerencsére usb-s egeret és blutooth-os fejhallgatót is azonnal felismer a készülék. Valamint szépen viszi a 4K-s HDR10-es x265 filmeket is.

[ Szerkesztve ]

(#528) DonJoee válasza mQWeXgsf (#527) üzenetére


DonJoee
tag

A 65"-osé olyan, mint a csomagolásán. Egy 2 mm-es él és utána rögtön a panel hasznos pixelei jönnek, nem ilyen fekete térköz.
Kínai, na. :DDD

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#529) KD6-3.7 válasza DonJoee (#528) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nekünk van ott egy nem keret keret ha érted. Maga a kijelző beljebb kezdődik. Nem vészes. Láttam már vastagabb keretet drágább TV-n.

(#530) bigdady válasza mQWeXgsf (#527) üzenetére


bigdady
nagyúr

Min viszi? Külső hdd?

(#531) mQWeXgsf válasza bigdady (#530) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Pendrive vagy külsõ ssd, de sima merevlemezrõl is müködnie kell, még a 60 fps-es 4k-s Gemini Man sem probléma neki. Hálózatról nem próbáltam. Filmeknél a magyar felirat (hosszú magánhangzók) akkor tökéletes ha "nyugat-európai"-ra van állítva. Egyedül a pvr funkciót nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#532) bigdady válasza mQWeXgsf (#531) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hálózatban van a gond, mai világban külsőről filmet nézni már szerintem a múlté, másolgatni ide oda meg dugdosgatni ide oda

(#533) Veron


Veron
őstag

most minden féláron a márkaboltban. :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#534) NB2 válasza Veron (#533) üzenetére


NB2
aktív tag

mi ez a hülyeség? :)

(#535) KD6-3.7 válasza Veron (#533) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Ezt az oldalt te csináltad? :DDD 7 év garancia, orapontos kiszállítás :D

[ Szerkesztve ]

(#536) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit utána néztem a WIFI/LAN felirta megjelenítés problémának. Nem jutottam előrébb. Több külföldi fórumot találtam, ahhol általában Samu tévéken szenvednek hasonló problémával. Serviion osztom meg atratalmat. Annak beállításait is variáltam, de semmi. :(

(#537) Veron válasza NB2 (#534) üzenetére


Veron
őstag

nem tudom, találtam. :)

komoly kérdés: lehet vásárlás után kiterjesztett garanciát venni a forgalmazótól?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#538) rainman72 válasza KD6-3.7 (#535) üzenetére


rainman72
nagyúr

Vki ennyire ráér,meg ennyire hülye is?? :Y

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#539) KD6-3.7 válasza Veron (#537) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát a forgalmazót kéne megkérdezni! :))

(#540) Piftuka válasza Fatalityy (#501) üzenetére


Piftuka
veterán

200 óra? 200 nap?

"Aquila non captat muscas."

(#541) Piftuka válasza Veron (#533) üzenetére


Piftuka
veterán

Hmmm....

"Aquila non captat muscas."

(#542) bigdady válasza Veron (#533) üzenetére


bigdady
nagyúr

Van egy kéthetes 58A7100-am, az ottani 50% 50%-áért odaadom, sőt ki is szállítom :DDD

(#543) Veron válasza bigdady (#542) üzenetére


Veron
őstag

7 év gari van rá? ;)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#544) bigdady válasza Veron (#543) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na azért minden nincs negyedáron... :DDD

(#545) cellardoor12


cellardoor12
csendes tag

65U7QF első benyomások
Az Euronics-tól féltem kicsit, de a pénteken rendelt TV ma megérkezett, pirospont nekik. A kicsomagoláshoz tényleg nem árt 2 ember. A rendszer gördülékeny, mentes az akadástól, a 110 tv adót 20 mp alatt megtalálta. Ethernet kábelen kapja a netet, kapcsolat 65 mbps körül van (n-es wifin is ennyi, így marad a kábel).
Első dolgom volt a smooth motion kikapcsolása, majd ha valaki sportot akar nézni rajta, bekapcsolja, egyik sem tetszett igazán. A képet a mozi nappal-ból állítottam be, kicsit növeltem a szaturációt, egyelőre ennyi, a local dimming mediumon van, a fekete (számomra) feketébb nem is lehetne, local dimming tesztvideón látszik némi felhősödés, de filmnél ebből semmit nem lehet észrevenni. A számítógépem a tv mellett van, ilyen lehetetlen szögből is teljesen nézhető minimális fakulással.
Nézzük a képet: Netflix akadásmentes és gyönyörű. USB-ről lejátszott uhd tartalmak csodásak.
A dlna megosztást is egyből megismerte, fhd filmek szépen mennek, viszont a 4k-val nem boldogul.
Telepítve van rajta a plex, nézzük azzal, először fhd-val. Film elindít: elfogyott a memória hibaüzenet. Második, harmadik fhd film is.
Úgyhogy erre majd valami megoldást kell találni, a winchesterdugdosáson kívül.

[ Szerkesztve ]

(#546) rainman72 válasza cellardoor12 (#545) üzenetére


rainman72
nagyúr

Royal vagy Posta?
Nekem a vasárnap rendelt tv még nem jött meg!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#547) cellardoor12 válasza rainman72 (#546) üzenetére


cellardoor12
csendes tag

Posta.

(#548) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Hisense 100L5F:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#549) DonJoee válasza Kingcold (#548) üzenetére


DonJoee
tag

...és ha ennél látsz foltosodást, akkor a szobafestőt kell hívni? :))

"Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

(#550) RÁK_ válasza DonJoee (#549) üzenetére


RÁK_
tag

Viszont alulról van egy kis bevilágítás ahogy nézem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.