Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rainman72 válasza csucsu54 (#50) üzenetére


rainman72
nagyúr

Grat :DD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#52) ibron88


ibron88
csendes tag

Sziasztok

Megéri megvenni a U7QF-et? Papíron elég jó a tudása.. Főleg játékhoz és netflixhez, HBO go kellene.

(#53) katona84 válasza csucsu54 (#50) üzenetére


katona84
tag

Szia! Légyszíves ha van rá módod, majd egy rövid leírást/tapasztalást írj nekünk a TV-ről.
Én is tervezem az egyel kisebb tesót megvenni.

(#55) csucsu54 válasza katona84 (#53) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
Természetesen a tapasztalataimat megosztom!Egyelőre várom a készüléket,a mai napra jelezték a szállítást!

(#56) csucsu54 válasza csucsu54 (#55) üzenetére


csucsu54
tag

Végre,ma délután meghozták a 65"-ost!nem árt a 2 ember hozzá!Minden állítgatás nélkűl,a beltéri bekapcsolva,hát ...nagyon rendben van a kép!A feleségem szerint még így is jobban tetszik neki ez a kép,mint a Pana plazmáé volt-65stw50-,pedig annak sem volt csúnya a képe!Később még átnézem a beállítási lehetőségeket,majd reagálok,de így "nyersen" elégedett vagyok!Bátran ajánlom a kistestvért!

(#57) Piftuka válasza csucsu54 (#56) üzenetére


Piftuka
veterán

Közben Vincent Teoh is teszelte:
Hisense U8QF Review: 132-Zone FALD & 1200+ Nits Brightness for £800!

;)

"Aquila non captat muscas."

(#58) csucsu54 válasza Piftuka (#57) üzenetére


csucsu54
tag

Megnéztem,én nem használom játékra,ez nem köt le,erről nem tudok nyilatkozni,egyébként nagyon jó készülék,a mozgással sincs különösebb probléma,másabb mint a plazmánál,de alapvetően jó!A 4K-s anyagnál illetve a HD és FHD tartalomnál szinte észrevehetetlen,pedig érzékeny vagyok erre!Nagyon jó készülék,csak ajánlani tudom!

(#59) Piftuka válasza csucsu54 (#58) üzenetére


Piftuka
veterán

Örömmel hallom! ;)

Majd amikor lesz egy kis időd, és "megmelegedett" nálad a tévét, várjuk szeretettel a bővebb beszámolót is! :R

"Aquila non captat muscas."

(#60) panav3


panav3
csendes tag

Kicsit off, de valaki próbálta már a Digis CI kártyát használni valamilyen 58A7100F- hez hasonló tévén? Nekem sajnos nem akar működni a kártya, pedig a másodikat próbálom már.... :F

(#61) KD6-3.7 válasza panav3 (#60) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Elképzelhető, hogy a DIGI-s CI kártya nem kompatibilis a Hisense márkával még. A honlapon a keresőben nem dobja fel, de azt írják nem teljes a lista. Én felhívnám a DIGI-t és megkérdezném, hogy erőlködjek e a beüzemelésén.

(#62) panav3 válasza KD6-3.7 (#61) üzenetére


panav3
csendes tag

Köszi a választ, én azt hittem ez valami szabvány, ha van CI slot akkor működik... Egyébként a kártyát felismeri, menüben is megjelenik.

(#63) KD6-3.7 válasza panav3 (#62) üzenetére


KD6-3.7
őstag

És ha felismeri mi lenne a következő lépés? Használati útmutató mit ír?

(#64) panav3 válasza KD6-3.7 (#63) üzenetére


panav3
csendes tag

Semmit nem ír, dob egy hibaüzenetet a kártya és ennyi.

(#65) KD6-3.7 válasza panav3 (#64) üzenetére


KD6-3.7
őstag

És mi a hibaüzenet?

(#66) seria válasza csucsu54 (#58) üzenetére


seria
tag

Szia!

Én is Panasonic Plazmáròl váltottam. Viszont nekem óriási a különbség a mozgás megjelenítésben a pana javára.
Még tudnál nekem nézni egy két dolgot?
Van e enyhe bevilágítás a sarkokban film közben teljes sötétben?
A menü "előhívásnál" neked is vannak laggolások?
A menü/beállítások/támogatás/öndiagnosztika/állapot-ellenőrzésnél van-e hibaüzenet?
Nekem CPU túlmelegedést ír ki sokszor de egy idő után törlődnek a bejegyzések, utána megint előjön.

Köszi szépen!

(#67) Mimu88


Mimu88
újonc

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Találkozott valaki hasonló problémával... Ma vásároltam egy Hisense 55 u8qf tv-t a hdmi bemeneten nem ismeri fel a vodafone mediabox-ot. A számítógépem illetve mást felismer hdmi-n igy feltételezem, hogy a bemenet működik.
A segítséget előre is köszönöm.

(#68) KD6-3.7 válasza seria (#66) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A Panasonic plaza TV-k legendásan jó képpel voltak megáldva! Ezt tudja ez az árszegmens UHD téren. Bevilagitas az panel lutri. Vissza viszed aztán amit kapsz helyette lehet, hogy máshol, de ugyan úgy lesz bevilagitas. Nekem oldalt van, de nem feltűnő. Én látom, mert direkt megfigyeltem, kerestem. A mozgás megjelenitesen tudsz állítani, javítani a kép beállításokban elvileg. A menü lagg nálam is van. Nem vészes, együtt lehet vele élni.

(#69) csucsu54 válasza seria (#66) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
Most direkt megnéztem amiket kérdeztél,nálam a menűnél nincs laggolás,ezt a bevilágítás dolgot nem vettem idáig észre,de most elkezdtem keresni,filmeknél nem láttam,keresgéltem sötét háttereket,akkor láttam valami enyhe derengést de nem a filmeknél,valami hibaüzenetet nálam is írt,de ilyenekkel nem kell foglalkozni,élvezni kell a gyönyörű képét a TV-nek!A mozgásmegjelenítéstől nagyon tartottam én is,mivel sok sportot,focit nézek,de kellemesen csalódtam,világos,hogy a Panáé jobb,de itt is nagyon korrekt,tulajdonképpen nagyon elégedett vagyok!Igaz,én műholdazok és leginkább FHD adásokkal "etetem" a TV-t,kiváló a minőség!Mekkora készüléket vettél,mik a beállításaid,nekem kellett pár nap,mire a számomra legmegfelőbbet be tudtam lőni!

(#70) csucsu54 válasza csucsu54 (#69) üzenetére


csucsu54
tag

Ja,még valami,nem ismerem a TV nézési szokásodat,de az optimális az,ha a szemed a képernyő közepének a magasságában van!

(#71) seria válasza KD6-3.7 (#68) üzenetére


seria
tag

Igen, sajnálom is hogy tönkrement.
A bevilágításon túl leszek meg a menü akadozáson:
Ami inkabb a baj ,hogy a menüben a mozgás beállítások alig jók valamire. Ha a "tiszta vagy lágy" -ra rakom akkor szappanopera effektus lesz ami film nézésnêl nem opció és gyors akció jelenetnél szétesik a kép néha. Ha ki van kapcsolva vagy "film" módban van akkor meg oldal pásztázásnál darabos a film.

(#72) seria válasza csucsu54 (#69) üzenetére


seria
tag

Amúgy nem létfontosságú a menü akadozás meg el lehet nézni azt a kis bevilágítást is, csak érdekel hogy netán gyárilag van valami gond vagy ilyen mindegyik. Amúgy 55u8gf az enyém.
Amit fentebb is írtam, film közben zavaró nagyon a mozgás. Én is full hd filmekkel , 4k mkv val , HBO go, Netflix. Félre ne értsd nagy szuper a képe főleg ha a jó anyaggal eteted, csak ez a hiba.
Most csináltam gyári beállítást hátha nagyon elállítgattam.
Amúgy kerestem a neten kalibrálási beállításokat és azokat átvariáltam saját igények szerint.

Viszont azért tartok a CPU hibaüzenettől mert ha túlmelegedik az bizonyára visszavesz a teljesítményéből és akár képi hibát is csinálhat.
Csatolok 2 képet. Legyszíves ellenőrizd le te is ha tudod, hogy ez normális e?

(#73) seria válasza seria (#72) üzenetére


seria
tag

Nem tudom hogy így látszik e? Az egyik jobb felső a másik bal alsó kép.
A bal felsőn az ívek el vannak csúszva.

[ Szerkesztve ]

(#74) csucsu54 válasza seria (#73) üzenetére


csucsu54
tag

Szia!
Szerintem ne nézegesd ott a hibaüzeneteket,majd ha használat közben kiírja a képernyőre akkor!Az anyagokat miről küldöd a TV-re?Milyen a HDMI kábel,én vettem egy másikat!Én ilyen értékekre állítottam be,nagyon elégedett vagyok,próbáld ki milyen,bár tudom nincs két egyforma készülék,valószínűleg Neked más értékek lesznek a megfelelőbbek,de hátha segít!A háttérfény ki és a gammát 2.4-re állítottam,a többihez nem nyúltam!

(#75) csucsu54 válasza csucsu54 (#74) üzenetére


csucsu54
tag

A műholdvevőmön ilyen értékek szerepelnek,valószínűleg ez is befolyásolja a képminőségemet!

(#76) seria válasza csucsu54 (#74) üzenetére


seria
tag

Köszi!

Nem nézegetem, csak azért érdekes egy kicsit mint a fénykép is amit felraktam.
Nekem sima kábelen jön az adás.
Használom pc-ről kodi-val, a tv lejtaszòját és netes sreameket.
Látom a beállításokban , hogy a ,tiszta" mòdot használod. Az filmre nagyon rossz, híradóra, sportra, egyéb dolgokra jó (ameddig nincs hirtelen mozdulat amitől szét esik a kép).
Legalább is nekem nem jön be ez a szappanopera effektus, valaki elviseli, pl: az aquaman-be úgy néznek ki a szereplők mintha színházba játszódik az egész.

[ Szerkesztve ]

(#77) csucsu54 válasza seria (#76) üzenetére


csucsu54
tag

Nálam nincs szappanopera effektus,gyanítom a beltérim által adott jelek erősebbek,a szolgáltatók nem agyontömőrített jeleket adnak,szóval a 4K-s beltérim szuper,a tiszta módnál a legjobb a kép mindenre,nem esik szét a kép!Nézd meg a rendszerinformációban,milyen jeleket kap TV,belenéztem az Aguaman-be és néhány előzetesbe,direkt gyors mozgásokat figyelve,semmi probléma,pedig elég érzékeny vagyok a minőségbeli eltérésekre!Egyszóval,én a műholdas vétellel elégedett vagyok,pendrive-ról és külső adattárolóról is néztem filmeket,az általad említettekkel szerencsére nem találkoztam,lehet,hogy én egy jó szériát fogtam ki!Lehetséges,hogy Nálad a tartalom szolgáltatásból-kábel,Pc- ,adódik a probléma!

(#78) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Kis update részemről A7100F tulajoknak!
Le lehet venni a háttérfényt 35-re. Sokkal jobb lesz a fekete színt! Sötétben is! Én speciale' használok LED szalagot a TV hátulján így még jobbnak érződik a kontraszt, fekete.

(#79) seria válasza csucsu54 (#77) üzenetére


seria
tag

Valószínűleg nem egyről beszélünk. A lágy-standart- tiszta beállítások mind szappanopera effektust generál. A szappanopera effektust meg lehet szokni , valaki észre sem veszi de az attól még ott van és nagyon idegesítő , sőt nézhetetlen egy 24p vel készített film. A tévé a képjavítò algoritmusával kiegyenlíti a hiányzó képkockákat és ezzel folyamatosabban tűnhet a kép de az nem életszerű, vagyis mozihatású.

(#80) csucsu54 válasza seria (#79) üzenetére


csucsu54
tag

Azért 10 év Pana plazma után észrevettem volna,ha van is,amit kétlek, 1 hét kevés lenne a megszokáshoz!No,ezen nem veszünk össze,küld már el légy oly kedves a Te beállításaidat,kipróbálnám!Kábelon melyik szolgáltatod van?

(#81) cellardoor12


cellardoor12
csendes tag

Sziasztok!

65a7100f lenne a kiszemelt áldozat, viszont nem találok választ néhány kérdésre:
- PC háttértárán megosztott 4k tartalmak lejátszása működik (wifi, vagy gigabit lan)?
- Ékezetes feliratok, DTS hang optikai kimeneten problémamentes?
- Juddermentes lejátszás 24p tartalmaknál?

Köszönöm segítségeteket!

(#83) KD6-3.7 válasza EquinsuOcha (#82) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát úgy, hogy a Praktikerben kóboroltam és a lámpa részlegen találtam kemény 3000Ft-ért USB-s, távirányítós LED szalagot ami 2m. Fogtam aztán felragasztottam a hátuljára a TV-nek arányosan elosztva. Nagyon hangulatos lett az egész így! Kamu Ambilight mivel statikus, én váltom a színét, de még is dob rajta! :))

EquinsuOcha Routerbe dugott winyora rakod a filmet és vezeték nélkül a tv-n lejátszod?

[ Szerkesztve ]

(#84) azelsomillio válasza togaba (#11) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

Itt az U7QF techradar-os elemzésben említik a mozgás kezelésénél észrevehető anomáliákat.
Akinek van már, alá tudja ezt támasztani? "Normál" felhasználónak mennyire szembetűnő ez vajon?

(#85) togaba válasza azelsomillio (#84) üzenetére


togaba
tag

Nálam csak a youtube-on 4k-s felvételek lejátszásánál van akadozás, másutt nem tapasztaltam.

(#86) azelsomillio válasza togaba (#85) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

Es altalanossagban mennyire jott be a tv? 55”, vagy 65”-t vettel?

(#87) togaba válasza azelsomillio (#86) üzenetére


togaba
tag

55-ösöm van. Nagyon tetszik! :C

(#88) csucsu54 válasza csucsu54 (#80) üzenetére


csucsu54
tag

Várom megtisztelő válaszodat és a beállításokat!

(#89) azelsomillio válasza csucsu54 (#88) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

Seria erre a jelensegre hivatkozik:
https://youtu.be/_yZ2b8i3zMs
Valaki szereti, valaki nem.
Szerintem a plazma tv-knel is van/volt ilyen interpolacios feature. Lehet, hogy ott is hasznaltad mar es raall a szemed, nem?

(#90) Piftuka válasza azelsomillio (#89) üzenetére


Piftuka
veterán

Én például nem kedvelem a "szappanopera effektust".

Azért ezt a tévét még így is elfogadnám! :P :K

"Aquila non captat muscas."

(#91) Piftuka válasza csucsu54 (#88) üzenetére


Piftuka
veterán

Csucsu, megnézed kérlek, hogy kikapcsolt interpolációval milyen eredményt produkál a tévéd különféle tartalmakkal?

A review-k alapján elvileg úgy a legjobb a mozgásmegjelenítése. Persze attól is függ, hogy milyen típusú tartalmat nézel rajta. Gyári BD filmekhez (24p tartalom) mindenképpen az ajánlott, ha hinni lehet a mindenfelé olvasható tapasztalatoknak.

"Aquila non captat muscas."

(#92) csucsu54 válasza Piftuka (#91) üzenetére


csucsu54
tag

Mint már korábban írtam,műholdazok,játék nincs,BD filmeket nem nézek,-nincs se lejátszom se lemezem sajnos-,a közölt beállításokkal számomra nagyon jó minden!

(#93) csucsu54 válasza azelsomillio (#89) üzenetére


csucsu54
tag

Hát erre nem tudok válaszolni,lehetséges!Ott ilyen képem volt!

(#94) panav3 válasza KD6-3.7 (#65) üzenetére


panav3
csendes tag

Belinkeltem a képeket .
Na most elvileg a QAM modulációt kellene átírni valahogy 256-ra, de sehogy nem bírom. Pedig valahogy át lehet, legalább is más tévéken (Samsungon mutatták). Valakinek valami ötlet?

(#95) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok!
Csatlakozok a Hisense tulajok táborába. A ["Milyen TV-t vegyek?"] fórumban ajánlotta valakinek Piftuka fórumtárs, (köszönet az ajánlásért még így is :R ) ,és megtetszett a H65U8B típus. Most szerdán hozta a futár, pénteken lett összeszerelve. Szóval még csak ismerkedem a készülékkel. Ha valakinek lenne kérdése, akkor szívesen utánanézek és segítek, amennyiben tudok. :K

(#96) Bjoe007


Bjoe007
csendes tag

Szia!
Pont hezitálok ennek a típusának megvételén.Ha tudnál egy kis véleményt írni az segítség lenne.esetleg némi fotó.
Érdekelne a sima tv adások,játék,bevilágítás stb.
Előre is köszi!

(#97) Oktaan


Oktaan
csendes tag

Sziasztok!
U8QF tulajoktól kérdeztem, hogy mennyire vállalható a hangminőség, illetve az okosfelület. HBO-GO nem kell, a Netflix gondolom gond nélkül megy. Hetek óta ezen a TV-n filózom, a vetélytárs egy Samsung 55Q70T lenne, (extrém esetben, ha 280e-re esene az ára akkor egy Samsung 55Q80T)

...

(#98) csucsu54 válasza Oktaan (#97) üzenetére


csucsu54
tag

TV-hez képest elfogadható,de azért nem árt egy hangrendszert csatlakoztatni!HBO-GO nincs,állítólag majd szoftverfrissítés után lesz,a Samsungokról nem tudok nyilatkozni!A Netflixet nem próbáltam,a böngésző teszi a dolgát,a YT hiba nélkül működik!

(#99) Piftuka válasza csucsu54 (#92) üzenetére


Piftuka
veterán

" számomra nagyon jó minden!"

És pontosan ez a lényeg! :R Maradjon is így még nagyon sokáig! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#100) Piftuka válasza HEAHEA (#95) üzenetére


Piftuka
veterán

:R Nagyon szívesen!

Tudnál majd kérlek írni, egy ilyen jellegű felhasználói beszámolót róla? --> [link] + [link]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.