Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2103) Hieronymus válasza Ferenczi Áko (#2102) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Egy átlagos tévéhez képest igen, valóban szépen szól.
De nekem nem ez a viszonyítási alapom.

Sokáig számítógéppel néztem tévé adásokat. Nagy előny volt, hogy némi ügyeskedés árán, német és angol nyelvű csatornákat lehetett nézni reklámok nélkül. A hangzással sem volt gond, DD5.1 hangzás elérhető volt.
Évekig elvoltam így, aztán becsukták a kiskaput. Értelmetlenné vált számtógépet használni tévézéshez.
Ekkor vettem egy rendes FullHD tévét. Minden szuper volt. Kiváló SD felskálázás nagy sávszélességű adók esetében. Műsor rögzítés, ... Egyetlen borzalom a hangzása volt.
Felraktam a falra, de ott sem lett jobb. A megszokott hangzás nyomokban sem jelentkezett.
Irány az Amazon. Akciós volt egy Samsung 5.1 házimozi másnapi kiszállítással. Megvettem.
Jó vétel volt, bár van egy típushibája. A hűtőventilátor csatlakozója nem tökéletes. Amikor kiderült, közvetlenül beforrasztottam a kábelt. Később a hangsugárzóit cseréltem minőségire, de ez csak hab lett a tortán.

A mostani tévé csere után elámultam a készülék hangzásán, tényleg jó. Ám a házimozi sokkal jobb.
A Samsung helyébe egy Denon AVR-X1600H DAB 7.2 AV-Receiver fog kerülni. Amikor képesek lesznek leszállítani a megrendelésem. Augusztus végére ígérik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.