Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-04-23 22:38:51

LOGOUT.hu

A Hearthstone több, mint 6 éves játék így szinte minden információ megtalálható a topicban. Ennek ellenére érdemes inkább kérdezni, mert nincs karban tartott mindenre kiterjedő tudástár, és a gyorsan változó szabályok, kártyák, és eltérő játékmódok miatt ilyen nem is nagyon fog előállni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) KaraDani válasza fogtunder (#50548) üzenetére


KaraDani
addikt

Fandral szerintem nagyon jó lap. Ha csak egy wrathal megy el átlagan már megérte. Amikor néha fentmarad egy vagy több kört akkor sokszor magában meg tudja kb nyerni a meccset. Ha meg néha csak a body megy ki az se katasztrófa. Szerintem nem kell köré kifejezetten deckket épiteni, nem kell minden chooset bepréselni ha kell ha nem, csak azért mert fandral bent van. Engem kb 20 rampdruid game alatt nagyon meggyőzött.

(#50552) MrSenki


MrSenki
csendes tag

8 hónap után az első golden legendarym :)

(#50553) micafighter válasza Cathfaern (#50550) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, nem is arra gondoltam hogy együtt kell őket használni :) Csak arra gondoltam hogy a banánt mindkettő szereti.

(#50551) KaraDani: +1

[ Szerkesztve ]

(#50554) KaraDani válasza micafighter (#50553) üzenetére


KaraDani
addikt

"a banánt mindkettő szereti"

Őőőő, ezt nem sikerült túl jól megfogalmazni ;]

(#50555) micafighter válasza KaraDani (#50554) üzenetére


micafighter
nagyúr

Épp ellenkezőleg, ennél jobban nem is lehetett volna ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50556) Cathfaern válasza micafighter (#50553) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jah, hogy úgy... félreértettem amit írtál :B

(#50557) Brenor


Brenor
aktív tag

Továbbra is egy frusztráló játék maradt ez. A questeket miért nem tudják úgy megcsinálni, hogy ne kelljen nyerni vele, hanem játszani az adott kaszttal, mint a hots-ban? Vagy akkor miért nincs olyan játékmód ahol csak basic lapokkal lehet játszani? Azokkal akiknek nincs sok jó lapjuk rohadtul nem fer. Mert ebben a formában csak a fizetőseknek, egész nap gépelőtt ülőknek kedvezményez.

(#50558) F-ECT$ válasza Brenor (#50557) üzenetére


F-ECT$
titán

Hotsban is van win quest.

Dive ever, work never.

(#50559) voyager4.4 válasza Brenor (#50557) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Simán csak "kedvez" a "kedvezmény" mást jelent.

Hónap eleje mindig nehéz a kezdőknek/hiányos lapkészletűeknek. A hónap közepén/végén kapsz majd reálisabb ellenfeleket r20 környékén is. Másrészt a basic paklik soha sem arról szóltak, hogy nyerj velük, gyakorolni, meg alapvető mechanikákat tanítani esetleg a kocsmáros ellen vannak és ennyi.

no fate but what we make

(#50560) ollie válasza Brenor (#50557) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van pár quest, amihez nem kell nyerni, na meg próbáld meg brawlban megcisnálni, ott általában könnyebb, főleg, ha adja a decket a játék.

***

(#50561) F-ECT$


F-ECT$
titán

Top 10 WOG kártya néhány nagyobb nevű játékos alapján.

A lista:
1. Flamewreathed Faceless
2. Twin Emperor Vek'lor
3. N'Zoth, the Corruptor
4. Dark Arakkoa
5. Darkshire Councilman
6. Fandral Staghelm
7. Cult Sorcerer
8. Eternal Sentinel
9. Call of the Wild
10. Xaril, Poisoned Mind

4 legend, 2 epic, 1 rare, 3 common.

A sorrenddel tuti nem értek egyet, meg néhány kártyával se, de nem is vagyok nagy nevű játékos :)

(A kimaradó kártyák, amik említést érdemelnek: Ragnaros, Lightlord, Undercity Huckster, Master of Evolution, Malkorok, Princess Huhuran, Darkshire Alchemist, Cho'gall, Faceless Shambler, Thing from Below and Shadow Strike.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#50562) fogtunder válasza Cathfaern (#50550) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ma volt egy vicces meccsem, Yogg ugyan nem jött fel, de kaptam spellslingerből Thistle Teat, és húztam vele egy roaring torchot, szerintem szentségelt az ellenfél, mikor kézből kitoltam egy kör alatt 18 sebet :D

legjobb fun pakli evör a Yogg mage, mindig öröm kijátszani, még akkor is, ha elbukod a meccset miatta. a kedvencem az volt, mikor kirakott egy effigyt és kaptam helyette egy deathwinget :D

(#50551) KaraDani: simán benne van, hogy én voltam béna, vagy ennyire szarul húztam, nem is toltam vele túl sokat, mert sok minden más jobban érdekelt, ha jó lesz hosszabb távon, úgyis próbálkozok még.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#50563) salaam válasza micafighter (#50549) üzenetére


salaam
senior tag

Mukla túl lassú miraclebe, semmit nem csinál.

(#50564) fogtunder válasza salaam (#50563) üzenetére


fogtunder
nagyúr

meg eleve, 6 mana 5/5. Thaurissan csinál valamit abban a körben, hogy kirakod, és ha nem oldják meg, akkor nyertél. Sylvanas egy fenyegetés, ami az optimálistól eltérő játékra kényszeríti az ellenfelet. a sima mukla legalább tempo előnyt adott, ez még azt sem, a legtöbb pakliba, amibe jó lenne, vagy túl lassú, vagy nem fér be sehogy sem. egy használható epic többet ér.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#50565) micafighter válasza salaam (#50563) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igen, egyet értek, ugy akartam fogalmazni hogy lehet használhato, vagyis csinál valamit. A "csinál valamit" és egy erös lap között még azért ég és föld a különbség nálam. :)

[ Szerkesztve ]

(#50566) micafighter válasza fogtunder (#50564) üzenetére


micafighter
nagyúr

Egy használható common többet ér :DDD

(#50567) DaveNo1


DaveNo1
veterán

Mondjuk azt nem értem, hogy Sjow CW-jében miért Onyxia van, és miért nem Alex vagy Ysera.

You are not prepared.

(#50568) tPedro_ válasza KaraDani (#50547) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi. :R

(#50569) itldj válasza DaveNo1 (#50567) üzenetére


itldj
aktív tag

Szerintem Kotont tankolni rakta bele, mert Alex már nem akkora kombó mióta nincs DB, ami felizgatja Gromot, Yserához meg nem elég lassú a meta.

(#50570) fogtunder válasza DaveNo1 (#50567) üzenetére


fogtunder
nagyúr

kotont jól tankolja a sok 1/1.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#50571) micafighter válasza fogtunder (#50570) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ysera is jól tankolja, persze nem olyan jól mint a sok token. Viszont ha lenne új hoggerem kiprobálnám onyxia helyett.

(#50572) ígyvanferi válasza bepe79 (#50537) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mid van Huhuran helyett? Vagy csak simán kihagytad a pakliból? Valószínűleg még várok, de őt szívesen legyártanám. Hátha hosszabb távon is vállalható lesz a beast hunter.

(#50573) DaveNo1 válasza fogtunder (#50570) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ebben most nem látom a logikát,ki rakja bele Kotont egy full boardba? Ráadásul Warrior és Druidban is van aoe ami letakarítja a kis sárkányokat.

+ a kummulált hp csak 2-vel több, mintha Ysera lenne lent.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#50574) micafighter válasza fogtunder (#50562) üzenetére


micafighter
nagyúr

Yogg neve a YoloSwag-böl jött :DDD Tényleg fun lap, tegnap is ugy örültem mint kisgyerek karácsonykor mikor rankeden az 5hps mage kicsapta ellenem, nekem meg volt +20hp-m, és meg is nyerhette volna neki éppen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50575) csizi90


csizi90
aktív tag

Mai rank20 play:
Ellenfél Warlock, turn1 face Soulfire ami eldobja a C'thun-ját :)) :D :))

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#50576) fogtunder válasza csizi90 (#50575) üzenetére


fogtunder
nagyúr

erről eszembe jutott az első kompetitív meccsem, sámán basic paklival, T1 rockbiter face-t nyomtam, jött is rá a well played, csak akkor még nem tudtam, hogy az irónia :D

(#50577) micafighter: plusz ha van is board clear, akkor abban a körben már nem fog kotonozni és lehet pont ez kell, hogy megverd.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#50577) micafighter válasza DaveNo1 (#50573) üzenetére


micafighter
nagyúr

Nem csak az össz hp számit, full board mellett nagyon kicsi az esélye hogy arcba lő a koton, persze ahogy szedi le a tokeneket, úgy nő az esélye, aztán mikor már csak onyxia van fent, akkor kettötök közt 50% oszlik el a koton lövések. Ysera esetén egy nagy test van, és végig 50%ba mennek a lövések. Az új hogger azért jó mert az onyxia ellentéte, rakja ki neked a nagy tokeneket és egyre csökken az esélye hogy arcba kapod a lövéseket.

Board clear/removal leszedi, de csak ha van, és szerintem perpill nem sokan számítanak onyxiára mert nem sokan játsszák, de ha van board clearje akkor is ad plusz egy kört neked, és ha van kotonod, sokat számit ki teszi ki előbb, ha nincs, akkor meg van 10 manád és plusz egy köröd meg lapod felkészülni a kotonra.

[ Szerkesztve ]

(#50578) DaveNo1 válasza fogtunder (#50576) üzenetére


DaveNo1
veterán

Denis!

You are not prepared.

(#50579) bepe79 válasza ígyvanferi (#50572) üzenetére


bepe79
addikt

Huhuran még nincs meg, de most 1700valamennyi dust-om van, így lehet, hogy őt fogom lecraftolni. Nekem eddig 12 volt a legjobb rankom, úgyhogy ha ottan körülig tudnék haladni valamilyen beast paklival, azzal már nagyon meg lennék elégedve. Jelenleg az explosion trap is benne van a pakliban, mert Huhuran (még) nincs.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#50580) DaveNo1 válasza micafighter (#50577) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ezt értem, de nem hiszem, hogy CW-vel attól kellene tartani, hogy Yogg szétlövi az arcod és belehalsz. Azért ezek a Yog paklik elég lassúak, emiatt jó eséllyel lesz bőven hp-d.

You are not prepared.

(#50581) DaveNo1 válasza DaveNo1 (#50580) üzenetére


DaveNo1
veterán

Azaz Cthun...már keverem ezeket az öreg isteneket ;]

You are not prepared.

(#50582) micafighter válasza DaveNo1 (#50580) üzenetére


micafighter
nagyúr

Így van, ezért se viszek én se onyxiát cw-be, pedig most szinte csak cw-t játszok.

(#50583) Zolom89


Zolom89
senior tag

Ragnaros, ragnaros mindenütt :D

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#50584) F-ECT$ válasza Zolom89 (#50583) üzenetére


F-ECT$
titán

No de melyik? :)

Dive ever, work never.

(#50585) saelin válasza F-ECT$ (#50584) üzenetére


saelin
veterán

Mindkettő! ;] :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50586) Zolom89 válasza F-ECT$ (#50584) üzenetére


Zolom89
senior tag

a régi :D
Az újra gondoltal nem is találkoztam még. Ahogy ezt le írtam pont jött egy... RNG :D

[ Szerkesztve ]

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#50587) bepe79 válasza Zolom89 (#50586) üzenetére


bepe79
addikt

Palában?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#50588) saelin válasza F-ECT$ (#50561) üzenetére


saelin
veterán

Fura hogy Shoggoth nincs a listán. Nálam legutóbb mikor kitették, megfordította a meccs állását. 14 Hp-n volt az ellenfél warlock, az én priestem meg 18-on. Nála lent egy usher of souls meg egy imp master. Nálam meg egy rakat kisebb minion (wild pyro, senjin, earthen ring, injured bmaster). Kitette ezt a legendet én meg csak piskogtam, hogy wut... hiába volt a kezemben death és entomb ugye nem fogják a skillje miatt. Szóval bele öltem a boardot... Köv. körben jött egy sea giant, utánna a 22-es c'thun és im dead.

Mindenre számítottam csak arra az egy lapra nem.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50589) Zolom89 válasza bepe79 (#50587) üzenetére


Zolom89
senior tag

pap volt, de már nem segített rajta, jól jött a lap a zooo-mnak így behúztam pont az életét.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#50590) NyxNyxNyx válasza saelin (#50588) üzenetére


NyxNyxNyx
addikt

Attól még hogy a plébánost megszaratja, nem lesz top lap. Sokan játszanak Black Knight-ot, ami után kb adhatod is fel. De egyébként tényleg erős.

Más: Durva, hogy ezt az ultragreedy paladint és képes volt túltápolni a deck. Mindenre volt válasz, pedig a Yserára már egyáltalán nem számítottam. 8 Manán meg Krush-t kaptam. ;]

[ Szerkesztve ]

"I've tried the same thing 8 times and I'm all out of ideas..."

(#50591) F-ECT$ válasza NyxNyxNyx (#50590) üzenetére


F-ECT$
titán

TBK valóban megjelent néhány deckben, de nem biztos, hogy betartod Soggoth-ra :)

Az ilyen meglepi lapok megnyerhetik a meccseket Neked, de ha tényleg jó valamilyen deckbe, akkor előbb-utóbb elterjed és lesz rá counter.

Amikor bejelentették, akkor én is nagyobb potenciált láttam benne, de ez a lap nincs annyira izgalmas, hogy rögtön ezzel kezdjenek el próbálkozni, viszont mostanában, ha megnyugodnak a kedélyek, akkor lehet rárepül valamelyik nagyobb decképítő.

Egyébként Bolf-ra is volt próbálkozás Handlock deckben, az anno nem jött be, kíváncsi vagyok, hogy ez be fog-e.

Dive ever, work never.

(#50592) saen válasza F-ECT$ (#50591) üzenetére


saen
veterán

Mégha nem is kerül be a top deckekbe, nagyon szar azért nem lehet. 5-ös attackkal szinte mindent megöl, 9 hp meg rengeteg és nem lesz rá fireball és hasonlók lőve. Onyxián is megvannak többen lepődve, régen se volt szar lap, csak volt nála jobb. Ettől még játszható marad a lap.

(#50593) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Tegnap Lifecoach elkezdte a laddert, 18ról estig (nem korán kezdte) rank6, ramp duduval, amibe rakott Y'Shaarj-ot. Szokás szerint Greedy, de működik... [link]

Még a rank18 meccsekről is csinált screenshotot, hogy utólag elemezze, szóval elég brutális winrateje volt, nem darála a meccseket, szóval nem sokat veszthetett.

[ Szerkesztve ]

(#50594) fogtunder válasza whitezo88 (#50593) üzenetére


fogtunder
nagyúr

miért jó Y'Shaarj pont ebbe a deckbe, ami tele van choose one lényekkel?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#50595) F-ECT$ válasza fogtunder (#50594) üzenetére


F-ECT$
titán

Bár nem néztem, de gondolom egy csomószor nyert nélküle, vagy megnyerte neki a 10/10 test, vagy kirakott olyan lényt, aminél nincs choose. De choose nélkül se rossz 10 manáért egy 10/10 meg egy 5/5 (war) vagy 4/4 (claw).

Egyébként én ma alig találkoztam agro deckkel, igaz csak rank 15-ig mentem le.

Dive ever, work never.

(#50596) saelin


saelin
veterán

50 lejátszott meccsnél mekkora % winrate számít jónak egy adott deckkel?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#50597) whitezo88 válasza F-ECT$ (#50595) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Én most fejeztem be a tegnapi 2/3 pala questet, shaman jött, szegényt már rossz volt nézni mennyire szenved a sok heal és clear után, és még 1 forbidden nálam volt...

(#50598) F-ECT$ válasza saelin (#50596) üzenetére


F-ECT$
titán

50% felett :) A 60% feletti már nagyon jónak számít, 70% felett meg csak spéci (szerencsés) sorozatban / meta változáskor van esély.

whitezo88: shaman nekem is jött, de mid. (Evolve, Fire Elemental, stb)

Dive ever, work never.

(#50599) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Sjow legend lett Cthun warrival, utolsó 2 rankot szinte loss nélkül tolta végig, bár gyengén kezdett, 20-11.

(#50600) tretyak válasza whitezo88 (#50599) üzenetére


tretyak
aktív tag

Gyenge = majdnem 60% :D Szerk.:vagy ez a vége lett?
Decket nem menttetél? 5-ös warrior questhez kellene valami.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.