Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#301) KisBundi


KisBundi
őstag

Talált a HD Tune két kis négyzetet.Ezt a két kis nyégyzetet mivel tudnám elültüntetni? Lehetőleg olyan progival amiért nem kell pénzt kiadnom. :F Azt se bánom ha nem tudja kijavítani csak csináljon vele valamit hogy ne fagyassza meg a gépemet és ne kezdjen el kattogni. :R

(#302) liksoft válasza KisBundi (#301) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak olvasási tesztet végeztél vagy felülírtad előtte az egész felületet? Mert az első, csak félmunka.

Szerk: Most látom, hogy kérdésedet több helyen is felteszed. :((( :F A másik topicban ''véletlenül'' több információt is elárultál, így onnan tudom, hogy az egyik ''négyzet'' nem a felületet mutatja, hanem, hogy több mint 200 reallocated sector van a winyón. Ez viszont nem tüntethető el, és ha ezeken kívül még ''dadog'' is, akkor pánikszerű mentés a fontos anyagokról, majd iszonyatosan gyorsan elhelyezhető a winyó a kukába. Nem javítható, és még FIZETŐS progi sem fogjy meggyógyítani (még több milláért sem!!!!!).

A több megjelenés nem egyenlő a több információval. Ha pedig arra számítasz, hogy kiválasztod a számodra legkedvezőbb választ, el kell szomorítsalak. Az nem biztos, hogy a megoldáshoz vezető út lesz. És ezt a későbbiekre is mondom, mert ez az életben mindenre igaz.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#303) KisBundi válasza liksoft (#302) üzenetére


KisBundi
őstag

Hát igen. A vinyómnak javíthatatlan fizikai hibája van. Erre már én is rájöttem csak szerettem volna kikérni a véleményeteket.(Csak 1 hónapig bírja ki :F :O ) A pénz fele már megvan az újra. :D De akkor sem értem hogy mi okozhatta ezt a javíthatatlan hibát. :F

(#304) KKrisz! válasza KisBundi (#303) üzenetére


KKrisz!
tag

Milyen hdd-d ment gallyra???

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#305) KisBundi válasza KKrisz! (#304) üzenetére


KisBundi
őstag

Egy 120 gigás Samsung SP1213N. :O

(#306) KKrisz! válasza KisBundi (#305) üzenetére


KKrisz!
tag

Hmmm... Érdekes a Samsung vinyók általában jók szoktak lenni. Ha jól tudom a Samsungokra 3 év a gari! Nézd meg, lehet, hogy még becserélik egy újra!

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#307) KKrisz! válasza liksoft (#302) üzenetére


KKrisz!
tag

Hali! Na van itt egy dolog:

''Szerk: Most látom, hogy kérdésedet több helyen is felteszed. :((( :F ''

írtad az előbb. Na az sose baj, ha több topicban indítod útnak a kérdést, mert több féle válasz, több féle tipp megy és hamarabb ráakadhatsz a probléma megoldására, mintha egy topicban várnád (esetleg napokig) a választ a kérdésedre!

Tehát nem kell a: :((( :F

Szerintem....

[

[Szerkesztve]

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#308) mr_ricsi válasza KKrisz! (#307) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Na az sose baj, ha több topicban indítod útnak a kérdést, mert több féle válasz, több féle tipp megy és hamarabb ráakadhatsz a probléma megoldására''
Ebben nem értünk egyet!
Ha ugyanazt 3 topicban feldobod, nem nagyon fogja mindenki mindegyiket olvasni. Emiatt előfordulhat, hogy az egyik topicon leírtakból a másik topicot látogató szaki már meg tudná mondani a frankót.
Pörgős topicban kell kérdezni, aztán pedig sokkal kifizetődőbb, ha minden info egy helyen megtalálható.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#309) KisBundi válasza KKrisz! (#307) üzenetére


KisBundi
őstag

Kössz szépen. :DD :DD

(#310) KKrisz! válasza mr_ricsi (#308) üzenetére


KKrisz!
tag

Ja erről meg is feledkeztem! Vannak ezek az: ''Azonnali kérdések órája'' topicok, ahol tényleg pörög a dolog...

MÁS: Át lehet állítani a bejelentkezési jelszavamat valahogyan?

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#311) KKrisz! válasza KisBundi (#309) üzenetére


KKrisz!
tag

Jelenleg nekem is Samsung HDD-m van és a környezetemben mindenkinek és gond nélkül mennek és. Szerintem ezért jók (megbízhatóak, stb...)!
A másik véglet a Maxtor, ami hááát: ''olcsó húsnak híg a leve''!

Celeron 1,8Ghz, 768MB RAM, ATi Radeon 9600pro

(#312) KisBundi válasza KKrisz! (#311) üzenetére


KisBundi
őstag

Hát épp ez a baj a Samsungokkal. Nem szeretik ha a kiveszik a gépből és hurcolásszák őket ellentét a Maxtorral ami jól birja a környzetei hatásokat. Nekem majd 4 évig volt egy 60 gigás Maxtorom és állandóan hurcolásztam és kutya baja sem volt. Bezzeg ezt a Samsungot csak egyszer vettem ki a gépből és rögtön meghalt. :F Valamelyik fórumon ki is derült hogy a Samsung vs Maxtor párharcból a Sam. húzza a rövidebbet. Ja a jelszavadat az adataim alatt tudod megváltoztatni. :DD

[Szerkesztve]

(#313) mr_ricsi válasza KKrisz! (#310) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Vannak ezek az: ''Azonnali kérdések órája'' topicok, ahol tényleg pörög a dolog...''
Nem feltétlenül erre gondoltam. A tematikus topicok közül ami 100 hsz felett van, az már elég pörgős.

''MÁS: Át lehet állítani a bejelentkezési jelszavamat valahogyan?
Miután bejelentkeztél, fent a fekete sorban az ''Adataim''-nál.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#314) mr_ricsi válasza KKrisz! (#311) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Szerintem ezért jók (megbízhatóak, stb...)!
A másik véglet a Maxtor, ami hááát: ''olcsó húsnak híg a leve''!''
Mióta a Sulinetnek köszönhetően elég nagy számban fordulnak elő a Samsungok, már nincs olyan jó híre.
És a 160G-tól felfele kategóriában már nem olyan rosszak a Maxtorok sem, pl. a 160-as kevésbé melegszik, mint a Seagate vagy a Samsung hasonló méretű vinyója.

(És messze a töredéke mennyiségű vinyó halna meg az országban, ha felhasználók nem a tápegységeken spórolnának, ill. nem akarnának egyidőben tuningot is meg halk gépet is.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#315) Tomitosz


Tomitosz
aktív tag

Szioka mindenkinek :DD
Lenne egy kérdésem.....Most vett bátyám egy samsung 160gb-os vinyót...az vele a gond, hogy az oprendszer felismeri de nem jeleniti meg és az xp telepitö sem érzékeli a teljes tartalmát :( ...ez a miatt van mert bátyám gépe régi és még nem ismeri fel a 120gb-nál nagyobb vinyokat....pontosan ezért felmentünk a gyártó honlapjára, hogy egy kezelő drivert leszedjünk..de nincsen köztük olyan ami xp-hez jó és a többi telepitöt meg nem fogadja el...........nem tudtok erre valami megoldásat, progit vagy valamit????

(#316) tr00p3r válasza Tomitosz (#315) üzenetére


tr00p3r
őstag

sp1 vagy sp2 fent van? a telepítő meg nem is ismerheti fel. sp1-el a követelmény.

(#317) XSiGma


XSiGma
aktív tag

hellobello
winyomnak szornyu hangja van
zug-bug minden szar
2eves
mi lehet a gond?
:R :DD :(

(#318) tr00p3r válasza XSiGma (#317) üzenetére


tr00p3r
őstag

RIP, vegyél könnyes bucsút. ami kattog-csattog az már jó nem lesz szerintem. BACKUP!! :Y

[Szerkesztve]

(#319) XSiGma


XSiGma
aktív tag

kattogni-csattogni nem kattogni-csattog :DDD
hanem elviselhetetlen hangot bocsat ki
eleg melyen zug
es nagyon idegesito foleg egy ido utan

(#320) tr00p3r válasza XSiGma (#319) üzenetére


tr00p3r
őstag

hát szerintem az sem normális. lehet,h csapágyas. azért hangsúlyozom, hogy bekáp!

(#321) XSiGma


XSiGma
aktív tag

bocsbocs de nemnagyon akarok 300hsz-t visszaolvasni
szar 40es maxtorrol van szo
otlet?

(#322) ssolitude válasza XSiGma (#321) üzenetére


ssolitude
őstag

a zúgás mechanikai hiba,akár csapágy is lehet.Én egy 6 Gigás Seagate-et ejtettem le anno.Azóta is megy csak zug:)
A BACKUP persze nem elhanyagolható ötlet...

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#323) sened


sened
csendes tag

Hali!

Adott egy régi laptop amin angol win95 futott. Ezt le kellett (volna) cserélni egy magyar win98-ra. Megformáztam a vinyót és ezután már nem tudok rá semmit telepíteni mert a telepítő hibaüzenettel kiáll.
Amiket próbáltam:
-PQ Magic az egészre azt mondja, hogy BAD!
-fdisk/mbr
-Powermax írási hibát dob
-format c: /s/u - újraindítás után rossz rendszerlemez üzenet
-a partíció aktív
-ghost-al felraktam rá egy teljes hdd(másik gépben friss telepítés) másolatot - újraindítás után rossz rendszerlemez üzenet.
Másolni lehet a lemezre és úgy minden rendben van.
Szerintem a partíciós tábla szektorai lehetnek rosszak, de már nem tudom, hogy mit csináljak vele. Hogyan hagyhatnám ki a rossz lemezterületeket.?

(#324) Tomitosz válasza tr00p3r (#316) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Sp2 van....de azt nem értem ha egyáltalán kiirja a hardwer eszközök között a vinyót akkor mért nem jeleniti meg a ,,Sajátgépben''?????....de azt sem értem, mindig azt mondják, hogy a hivatalos honlapon van hozzá driver erre meg csak DOS és win2000-es illesztő progi van hozzá. :F

(#325) tihike40


tihike40
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Valki irta itt nemrég hogy minden maxtor vinyóra 3 év gari van,bár a forgalmazó 1-2 évet vállal.Nekem sajnos behalt a 80-om (egy proci se szó se beszéd kilukadt) mintha tulfeszt kapott volna. de azota se volt semmi gond azon a kábelen (másik vinyó)
estleg ha tényleg van rá eza 3 év hogy és hol lehet ezt kihasználni.
A segitségeteket előre is köszi.
Egy ujonc
:F

(#326) liksoft válasza Tomitosz (#324) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán azért, mert az XP kezeli teljes mértékben az alaplapot. Ha pedig az alaplap 128GB-ig lát (28 bites LBA címzés) akkor vigyáz a rendszer konzisztenciájára, és nem enged nagyobb partíciót létrehozni. Ilyenkor szoktak az ''okos NAGY guruk'' PQM-el 160-as partíciót létrehozni DOS alatt. Így az XP 160GB adatterületnek látja, de csak 128-asként kezeli !!! Világos, hogy a 128 betelte után gáz lesz. Ez pedig azt jelenti, hogy mivel nem tud tovább címezni, elkezdi felülírni a winyó elejét !!! Tehát csak az XP particionálását használd, ha jót akarsz. (Profi szakemberek mással is dolgozhatnak, de átlagos felhasználó lehetőleg NE!)

Megkerülni úgy tudod, ha az XP-t egy másik 120GB-nál kisebb winyóról indítod. Ezt a 160-ast pedig másodiknak teszed be. A BIOS-ban azt a controllert amelyiken a 160-as van engedélyezed, de a winyó detektjét kitiltod (none). Ekkor a BIOS a winyót nem látja (DOS sem fogja), de az XP a controller driver-én keresztül érzékeli. SP2 esetén ha tudja, 48 bites LBA-t fog használni, így láthatóvá válik a teljes kapacitása. Ekkor az XP kezelőjén keresztül inicializáld.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#327) Tomitosz válasza liksoft (#326) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Nem azzal van a baj, hogy nem látja az egészet hanem, hogy meg sem jeleniti.....igy azt sem tudom mennyit érzékel belöle :( .....csak a hardwer hozzáadásoknál található meg :(((

(#328) XSiGma


XSiGma
aktív tag

uccsó hülye kérdésem:
ha hangos vigyem szervízbe vagy itthon kéne szétkapni??
:DDD :D

(#329) hefe


hefe
aktív tag

Kezdek megőrülni! Van egy samsung hd160jj vinyóm. Utóbbi időben ha fel volt telepítve az nforce4 driver ami engedélyezte az ncq-t akkor az eseménynaplót elözönlötte 20as csoportokban uaz a hibajelentés miszerint lapozási hiba történt a vinyón. Lenyltem mert nem volt más nyoma a bajnak. A minap egy dévédényi zenét másoltam fel egy másik gépről erre a gépre lanban és véletlenszerűen kék képernyő bevillan, fizikai memória kiírása és restartol magától a gép.
Friss win fel nforce4 driver hanyagolásával. Az eseménynaplóban egy hiba sincsen erre egy 5 perc után ismét kék képernyő és restart. Mindezek alatt hallhatóan kattan a vinyó (gondolom kikapcsol) és mikor bootlona pörög csak fel újra...
A gép már egy jó ideje ezzel a válozatlan konfiggl megy és csak most kezdett ökörködni.
Valakinek valami tipp? (van olyan progi ami naplózza a vinyó smartos dolgait? hátha ott bevillanna hogy hiba vagy ilyesmi)

ui: már a tö.öm ki van ezzel a sza.házi géppel, minden hónap hoz valami újat ;]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#330) föccer válasza hefe (#329) üzenetére


föccer
nagyúr

Nézz be ebbe a topikba: [link]

Mikori a vinyó? Ha van rá gari, akkor szerintem vidd vissza, mert igen csak kezd lehalni az biztos....

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#331) hefe válasza föccer (#330) üzenetére


hefe
aktív tag

Még kb 3 hónapos a kis jószág... Kipróbálom azt a tesztprogit hátha...
Csak attól félek ha gariztatni akarom körberöhögnek majd a szervízben...

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#332) mr_ricsi válasza Tomitosz (#315) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ez a miatt van mert bátyám gépe régi és még nem ismeri fel a 120gb-nál nagyobb vinyokat''
Erre csak egy megoldás lehet: az alaplap biosát kell frissíteni olyan verzióra, ami kezeli a 137GB-nál nagyobb vinyókat.
Ha ezt nem teszed meg, hanem bármi trükkel mégis megformázod 160GB-ra, és használni kezded a vinyót, előbb-utóbb elszáll az egész, vele az összes adatod!

A másik megoldás, hogy nem használod a 137438953472byte feletti részt, vagyis ennél kisebbre formázod a vinyót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#333) föccer válasza mr_ricsi (#332) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha a 127 gb os határ alatt akarok lenni, akor elég, ha kissebbre formázom? Nem kell a partíciónak is kissebbnek lennie?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#334) mr_ricsi válasza sened (#323) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mit csináljak vele.''
Másik gépben is meg kellene próbálni, powermaxszal egy teljes teszttel. (Ill. ha már olyan a vinyó, hogy van SMART-ja, akkor azt is érdemes volna megnézni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#335) qtrica válasza föccer (#333) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ettől te tökösebb vagy, mint hogy kisebbre formázd. :)

[Szerkesztve]

Yoda Jr.

(#336) föccer válasza qtrica (#335) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem vágom hirtelen, hogy ezt most miért is kaptam :F

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#337) mr_ricsi válasza tihike40 (#325) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''estleg ha tényleg van rá eza 3 év hogy és hol lehet ezt kihasználni.''

Ha Diamond Max 9 plus a vinyó, akkor a tetején a cimkéről írd meg ide az SN utáni karaktersort.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#338) mr_ricsi válasza föccer (#333) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''elég, ha kissebbre formázom? Nem kell a partíciónak is kissebbnek lennie?''

Az XP telepítőnél meg kell adni a partició méretét, majd azt, hogy milyen fájlrendszerre legyen formázva. Amennyire emlékszem, az eszközkezelőnél dettó ugyanez.
Így a kérdésedmnek nem látom értelmét, hiszen ugyanakkora mindkettő.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#339) föccer válasza mr_ricsi (#338) üzenetére


föccer
nagyúr

Aham. De ha már fent van egy partíció, és win alatt akarom megformázni, akkor nem lehet beállítani a formázott terület nagyságát? Most nem akarom kipróbálni, hogy így van-e... :-/

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#340) Tomitosz válasza liksoft (#326) üzenetére


Tomitosz
aktív tag

Köszi szépen a segitséget....azota sikerült megoldanom.......a probléma egyszerű volt...a bátyám tud angolul de én nem, és pontosan ezért nem vettem észre, hogy nem szabad Slav-re dzsámperolni mert akkor csak 32gb-ot ismer fel (és e miatt nem ismer fel semmit sem a gép)....a dzsámper kihuzása után belátta az egészet...
Ez jó tanulság volt a számomra :P

(#341) sened válasza mr_ricsi (#334) üzenetére


sened
csendes tag

Köszi a választ.
A másik gépes próba már megvolt és ua. a helyzet.
Smart kilőve mert ez egy 4 GB-os vinyó.

(#342) Balage85


Balage85
tag

Hali!

Nekem ilyen problémám van: [link]
Tudna vki segíteni? Fontos lenne!

(#343) 5teve válasza Balage85 (#342) üzenetére


5teve
senior tag

Sajnos ilyen képernyőt már láttam. Game over. The end. Vége. Kaputt. stb.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#344) liksoft válasza Balage85 (#342) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy kábelhiba miatt hibásan írt és olvas, vagy felülírás történt adminisztrációs területen. Ennél többet kéne tudni. Nem biztos, hogy vége, de csak ''kézimunka'' fog a legtöbbet visszahozni belőle. Ha az adatok tényleg fontosak, adj meg több infot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#345) mr_ricsi válasza sened (#341) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A másik gépes próba már megvolt és ua. a helyzet.''
Akkor még a powermax full low level formatját próbáld meg, hátha.

''Smart kilőve mert ez egy 4 GB-os vinyó.''
Milyen márka? (ugyanis az 1.7G-ás Quantumban már volt valamiféle SMART kezdemény.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#346) sened válasza mr_ricsi (#345) üzenetére


sened
csendes tag

Full format-ot délután megpróbálom.
A vínyó a Toshiba gyártmánya.

(#347) mr_ricsi válasza sened (#346) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Esetleg a honlapjukat meg kellene nézni, nem raktak-e ki valami teszt progit, vagy javító utilityt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#348) sened válasza mr_ricsi (#347) üzenetére


sened
csendes tag

Ahogy gondoltam, Smart nincs.
Toshiba weblapot megnéztem, de nem találtam semmi érdekeset.
Valamit változott a helyzet mert a PQMagic el sem indul ha be van dugva a vinyó
már kiírja ,hogy partíciós tábla hiba.
Most nyaggatom a Powermaxxal, megy rajta a Full Level format.
Eddig ez sem ment, írási hibát dobott. Most megy lassan egy órája.

(#349) Balage85 válasza liksoft (#344) üzenetére


Balage85
tag

Az volt, hogy haverom gépén másoltunk rá cuccot. Ott win sp1. Már ott kezdődött az egyik könyvtáramat így látta. Hazahoztam, de itt azoknál a cuccoknál csinálta, amit nála másoltunk, amik nála nem voltak jók, azok rendesen működnek. Itt először sp1 utána sp2.

Most tesztelem a hdtune-val, még 1 óra mire befejezi.
Vírusírtók (NOD32, NAV) lefuttatva, semmi.
Csak az a gond, hogy a chkdsk eltűntette az egészet. :((( De a found könyvtárat nem töröltem.

(#350) Balage85


Balage85
tag

Végigfutott a hdtune és ezt adta: [link]
Az a piros mi? Ki lehet javítani? Formázásos megoldásokat is elfogadok.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.