Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) mr_ricsi válasza Torry (#88) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Van ilyen atomformat valami low level format vagy micsoda.Azt hogyan csinálhatom meg?''

Töltsd le a Maxtortól a Powermax progit, és azzal.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#102) Torry válasza mr_ricsi (#101) üzenetére


Torry
addikt

Mennyi idegig csinál egy teljes low level format-t?

(#103) mh197 válasza Torry (#102) üzenetére


mh197
senior tag

7-8 óra kell egy 80 gb-osnak!

(#104) 5xl válasza siriq (#100) üzenetére


5xl
tag

Ez azért más, mint szándékosan elrontani gari lejárta előtt 3 nappal.
és ehhez tippeket kérni

így garanciális hiba és kész

maffiozo nick: morr

(#105) Pinya


Pinya
csendes tag

Sziasztok!

Ma hozta meg UPS az új Maxtor DiamondMax 16 vinyómat garanciális cserébe.
Összesen 1030 Ft postaköltségért (tértivevénnyel) Nem kellett két hét sem hozzá!
:))
Egy nagy pirospont Maxtornak!

Üdv.

(#106) biboistvan


biboistvan
tag

üdv!

igazából nem HDD hiba, DE:
felraktam egy vinyómra az xp-t, sikerült is, viszont Total commanderben a 40Gb-os lemezből csak 32 Gb szabad, holott a könyvtárokat kijelölve mindössze 2Gb a foglalás, vagyis 6-7 Gb-t foglal valami... Temp, lomtár stb. ki van pucolva. Hogy a csába törölhetem le azt a maradék cuccost???

Aki megmondja, odaadom neki a 40Mb-os vinyómat (5,25'' széles és magasságra 2 cd-meghajtónyi, szerintem még műxik:)

Doma - gyerekek, a Commodore 64 alatt miért nem fut a FarCry?

(#107) Sanya válasza biboistvan (#106) üzenetére


Sanya
nagyúr

hát, a 40G-s vinyó igazából cask 36-os. és akkor már eléggé közel járunk a te 32Gigádhoz.


szerintem nézz egy lomtárat, és egy system restore-t

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#108) L3zl13 válasza biboistvan (#106) üzenetére


L3zl13
nagyúr

0. Úgysem lesz soha 40 GB hely egy 40GB-s vinyón. Max olyan 38 körül szerintem.
1. Rejtett fájlok mutatása bekapcsolva?
2. System Volume Information-ra adj magadnak jogosultságot, hogy annak a méretét is tudd monitorozni. Vagy kapcsold ki a rendszervisszaállítást.

Aki hülye, haljon meg!

(#109) biboistvan


biboistvan
tag

Most akkor kié legyen a negyvenmegás kétlövetű?

Doma - gyerekek, a Commodore 64 alatt miért nem fut a FarCry?

(#110) WillChi válasza L3zl13 (#108) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem beszélve arról, hogy a file-ok fizikai mérete nem ugyanakkora, mint amit a winyón foglalnak, ez utóbbi lehet sokkal több is, ha sok apró file van a winyón. Ha a nagy méretű lemezek támogatása nincs bekapcsolva, akkor nagyobbak a lemezen levő clusterek méretei is, így még többet bukhat.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#111) nRu3 válasza biboistvan (#106) üzenetére


nRu3
addikt

nincs váletlenül rejtet particiód?
nézd meg Vezérlöpult -> Felügyeleti eszközök -> Számítógép-kezelés -> Lemezkezelés ott megnézheted mi a helyzet menyi van tényleg és abol menyi foglalt.

De szerintem a 32GB-t az reális.

Egy kiss helyet feltudsz szabaditani ha Vezérlöpult -> Rendszer -> A rendszer visszaálitása és ott a fentartott lemezterület csuszkát minimumra rakod , és egy idő mulva vissza 5-7%-ra.
És még lehet lemezkarbantartást is csinálni de ezel is csak minimális hely szabaditható fel.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#112) liksoft válasza biboistvan (#106) üzenetére


liksoft
nagyúr

FAT32 vagy NTFS ?

NTFS esetén érdekes, FAT-nál természetes. Sok kicsi apró file nagy lefoglalt blokkokban (fat).

A nagy winyód MFM, RLL, ESDI vagy SCSI illesztésű?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#113) biboistvan válasza liksoft (#112) üzenetére


biboistvan
tag

kösz mindenkinek, amúgy ntfs, a vinyú mfm asszem, holnapra megnézem cca. 1kg

Doma - gyerekek, a Commodore 64 alatt miért nem fut a FarCry?

(#114) WillChi válasza biboistvan (#113) üzenetére


WillChi
senior tag

Kútvödör-nehezéknek még jó lesz... :D

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#115) L3zl13 válasza WillChi (#110) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Fat32-nél és főleg NTFS-nél ez már nem olyan számottevő veszteség.

Aki hülye, haljon meg!

(#116) L3zl13 válasza biboistvan (#109) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Én lemondok róla a köz javára. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#117) Attesz


Attesz
aktív tag

Tényleg odaadod???
Sajnos ujat én sem tudok mondani, mert az elöttem szolok elmondtak mindent!
De esetleg a vinyo az kéne!! :C
Persze ha nem baj! :R

Üdv

Attesz

(#118) WillChi válasza L3zl13 (#115) üzenetére


WillChi
senior tag

Valóban a FAT32 már egy kicsivel jobb, mint a korábbi verziók, de azért itt is a clustermérettől függ minden.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#119) biboistvan


biboistvan
tag

dobjon mailt, akinek kell:) egyétek és vigyétek

Doma - gyerekek, a Commodore 64 alatt miért nem fut a FarCry?

(#120) Attesz válasza biboistvan (#119) üzenetére


Attesz
aktív tag

Hi!

Bocs 1 kicsit félreolvastam a dolgokat!
Köszi, de én is lemondok róla a köz javára!!!


Attesz

(#121) WillChi válasza biboistvan (#119) üzenetére


WillChi
senior tag

A winyó ugyan nem kell, de ha van használt telókártyád, akkor azzal megdobhatsz (gyűjteménybe - ne legyen gyűrött és kopott). Ha van egy kazallal, amivel nem tudsz mit kezdeni, csak akkor - a pk-t állom... :D

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#122) liksoft válasza biboistvan (#119) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hali! Lehet, hogy érdekel. Kereslek mail-ben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#123) Petike168


Petike168
aktív tag

HI! Történt wgy kis baleset a Hdd-mel! Benyomodott az egyik tüske és ezért teljesen használhatatlan! Helyre lehetnn valahogy hozni?

(#124) WillChi válasza Petike168 (#123) üzenetére


WillChi
senior tag

Hol, az ATA csatlakozónál?

Mod.: Ha igen, akkor vidd el egy ügyes kezű emberkéhez általában vissza lehet forrasztani.

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#125) Petike168 válasza WillChi (#124) üzenetére


Petike168
aktív tag

Igen ott! Akkor helyre lehet hozni? És az adatok nem tünnek el ugye?Remélem nem kérdeztem hülyeséget!

(#126) WillChi válasza Petike168 (#125) üzenetére


WillChi
senior tag

Az adatoknak semmi köze az ATA csatihoz. Az ismeretségi körömben is előfordult már hasonló 2-3 esetben. Eddig mindegyik esetben jó lett a winyó. A sok kábeltépkedés eredménye, ha tudsz használj Rack-et.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#127) siriq


siriq
őstag

Hello

Orommel kozolhetem hogy a vinyom 1.5 het utan megerkezett a Maxtortol es csak 600 forintos feladasi koltsegem banta:C . Gratula maxtornak nagyon megbizhato ceg:R

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#128) petikeke


petikeke
tag

Hi!
Nekem van 1 ASUS P5GD2 deluxe alaplapom, 3,2 Ghz P4 (prescott), X700pro (256 mb, PCIe), 1 GB DDR2 533 Kingston memória. 200 Gb Samsumg SATA II+ 120 gb seagate PATA+ 80 GB samsung Pata, 420 wattos chieftec táp. Az lenne a gondom hogy szeretném újratelepíteni az XP-t de a telepítés közben (még dos alatt amikor betölti a szükséges fájlokat(kék képernyő))megáll és bejön egy másik kék ablak ahol közli velem hogy: ''A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt'' (***STOP: 0x0000007b stb.).
Már frissítettem Biost is de ugyanezt írja ki. Egszer sikerült már feltelepíteni (ugyanez volt a probléma), de egy komplett gép tisztítás segített, most nem.

OnePlus 7t

(#129) WillChi válasza petikeke (#128) üzenetére


WillChi
senior tag

Az egyik dolog az, hogy nem jó helyen tetted fel a kérdésedt, a másik meg a kereső: Bővebben: link

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#130) mh197


mh197
senior tag

Na, megérett a dolog, hogy visszaküldjem a winyóm a maxtornak. Most már csak az a kérdés, hogy mi van akkor, ha nem ír ki hibakódot a powermax, de a smart faild-et ír. És a full test is lefut rendesen, de a smart test nem.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#131) JagdPanther


JagdPanther
aktív tag

hellosztok

na nem akartam uj toipcot nyitni és ez volt a legtöbb hsz-szal rendelkezö totyik gondoltam ebbe irom kérdésem ami a következö:
amikor inditom a winfos-t az inditoképernyön szépen elmegy 4-5 ször az a 3 kék pötty utána ugye jön az asztal, töltödnek a progik. DE! miután a legfontosabbak betöltödtek(nVidia driver, hang driver, egér bill progi), a winyó megáll, kattintgatok az asztalon jobbra balra, h kapcsolodjon netre, lépjen be cpu-zbe, stb nem reagál, majd 1-2 perc mulva elkezd kattogni ahogy normál esetben szokott és betölti a tüzfalat, virusirtot, stb. innentöl már rendesen megy a gép. mi lehet a probléma?:F

[Szerkesztve]

(#132) JagdPanther válasza JagdPanther (#131) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

na már vki okos válaszoljon plz!!

(#133) boyzooon


boyzooon
csendes tag

csumi.lenne 1 kis problémám. Megy a rendszer kattan egyet a winyó és újraindul a gép. nem tom hogy a winyó e érte a hibás. lécci segítsetek. :D

azt hol tom beállítani és ha beállítottam akkor hol tom megnézni hogy amit beállítottam azt télleg jól állítottam-e be???

(#134) boyzooon


boyzooon
csendes tag

utána pedig amikor feljön a rendszer akkor kiírja hogy a rendszer problémát talált bla bla bla ezért leállt.

azt hol tom beállítani és ha beállítottam akkor hol tom megnézni hogy amit beállítottam azt télleg jól állítottam-e be???

(#135) Fori23 válasza JagdPanther (#132) üzenetére


Fori23
őstag

Szerintem a helyi kapcsolatot keresi.
start->beállítások->hálózati kapcs->helyi kapcs->tulajdonságok->TCP/IP prot->tulajdonságok:
IP-cím: 192.168.0.1
maszk:kattints az ablakába
átjáró:192.168.0.2
restart

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#136) JagdPanther válasza Fori23 (#135) üzenetére


JagdPanther
aktív tag

VIELEN VIELEN DANK!!!!:R:R:R:R:))

(#137) Fori23 válasza JagdPanther (#136) üzenetére


Fori23
őstag

Nincs mit

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#138) liksoft válasza boyzooon (#134) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vírus, tápegység, memória. Nézd meg ilyen sorrendben. (Szerintem)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#139) boyzooon válasza liksoft (#138) üzenetére


boyzooon
csendes tag

vírusom nincs a memóm jó de a tápegységet hogyan teszteljem le vagy hogyan nézzem meg???:D

azt hol tom beállítani és ha beállítottam akkor hol tom megnézni hogy amit beállítottam azt télleg jól állítottam-e be???

(#140) boyzooon válasza boyzooon (#139) üzenetére


boyzooon
csendes tag

most csinált e 1 olyat hogy kattant 1-et a winyó és utána újrainult a gép. majd a winyó csak akkor kapcsolt be amikor a bios feljött???

azt hol tom beállítani és ha beállítottam akkor hol tom megnézni hogy amit beállítottam azt télleg jól állítottam-e be???

(#141) mr_ricsi válasza boyzooon (#133) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a rendszer kattan egyet a winyó és újraindul a gép''

Start->Beállítások->Vezérlőpult->Rendszer->Speciális fül->Indítás és helyreállítás->Beállítások
A Rendszerhiba szakaszon az ''Automatikus újraindítás'' elől vedd ki a pipát. (OK)

Ettől kezdve -elvileg- nem indul újra a géped, hanem ''kék halál'' képernyőd lesz. Nos, onnan jegyzeteld le a hibaüzit, és abból lehet majd továbblépni.

(Egyébként: Maxtor vinyód, és 1-nél több memória-modulod van?)

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#142) mh197 válasza Pinya (#61) üzenetére


mh197
senior tag

Milyen formában adtad fel? Ajánlva, vagy vmi más formában kell feladni a csomagot? Ha esetleg vki más tudja, megírhatná! Thx!:R
Csomag belsejét mivel bélelted? Papír zsepi, vagy vmi más, esetleg szivacs???

(#143) mr_ricsi válasza mh197 (#142) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Csomag belsejét mivel bélelted? Papír zsepi, vagy vmi más, esetleg szivacs???''

Az a Maxtor ''előírás'', hogy a vinyó legyen egy antistatikus zacsiban, és minden irányban legalább 25mm-nyi hungarocell vegye körül.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#144) mh197 válasza mr_ricsi (#143) üzenetére


mh197
senior tag

Hungarocell??
Írnak vmit, hogy styrofoam , és vmi bubble wrap nem használható. Ezek mik, mert ennyire nem vagyok jó angolból. (styrofoam nem a hungarocell?:F:F)

Ja, és nem 2 colnyi vastagan kell védeni minden irányból?? Az meg 5 cm nem?

Aki esetleg visszaküldte már, milyen csomagolásban, és milyen bélelő anyagban tette?

(#145) mr_ricsi válasza mh197 (#144) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Írnak vmit, hogy styrofoam , és vmi bubble wrap nem használható. Ezek mik''

''Styrofoam, vagyis hungarocell alapanyagú, 5 mm vastag, egyedi, számítógépes eljárással kivágott formák, melyeket összeragasztva térbeli képek, figurák, ...'' bla-bla-bla, tehát a ''styrofoam'' a ''hungarocell''.

Csomagold ebbe a vinyót, és akkor nem kell tudnod, hogy mi az a ''bubble wrap''. :)

''Ja, és nem 2 colnyi vastagan kell védeni minden irányból?? Az meg 5 cm nem?''

Tényleg 5cm kell. :B

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#146) mh197 válasza mr_ricsi (#145) üzenetére


mh197
senior tag

Hát épp ez az, hogy a styrofoam nem használható, meg a bubble wrap sem. Vmi solid foam viszont igen, de azt sem tudom, hogy mi?!:F
Vagy esetleg a styrofoam peanuts vmi hungarocell morzsalékot jelenthet?:F De akkor mi a solid foam?:F
Jó lenne vki, aki vágja ezeket a csomagolóanyag témákat angolul:)

''The drive must be packed with the original drive inserts that came with the retail package (Figure 1) OR surrounded on all sides with solid foam cushioning which is a minimum of two inches thick (Figure 2). Do NOT use Styrofoam® peanuts or bubble wrap. ''

(#147) mr_ricsi válasza mh197 (#146) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''bubble wrap''

Tudod, ez mi lehet? Amit -szerintem- mindketten szoktunk pattogtatni gyerekkorunkban!

''styrofoam peanuts''
Ez pedig -szerintem- ilyen ''nem pucolt mogyorónyi'' darabokból álló habosított műanyag, amivel a dobozokat töltik szinültig, miután belerakták a szállítanivalót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#148) Multidog


Multidog
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 80GB-s winyóm, odaatam vkinek, nem tudom mi történt vele. Most nem ismeri fel a bios. Illetve felismeri, csak nagyon lassan és irreálisan kis méretűnek, aztán hdd fail és nem megy tovább. Meg tudom menteni valahogyan?

(#149) liksoft válasza Multidog (#148) üzenetére


liksoft
nagyúr

A csatlakozója rendben van? Nem törött, vagy szakadt az egyik forrasztás? Akkor szokott ilyent produkálni (meg még sok minden mástól is, de kezdjük ezzel).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#150) rlazol válasza liksoft (#149) üzenetére


rlazol
addikt

liksoft, ez főleg neked szól: vagy 4 éve egy WD 1200 Mb-s winyóval dolgoztam. Augusztusban hangstúdióba mentünk, azon volt az anyag. Reggel bootoltam róla, ellenőriztem, hogy tényleg ott van-e, minden oké-e. Minden szép és jó.
Kivettem, becsomagoltam, bevittem a Stúdióba - se kép, se hang. nem pörög fel, nem csinál semmit azóta se. Akkor iszonyú fontos dolgok voltak rajta, (szerencsére a lényegről volt biztonsági másolat más winyón, így csak időt veszettünk) ma már csak érdekel, mi lehetett a baja? Nincs pénzem arra, hogy megnézessem, adatot mentsek stb, de kiváncsi lennék, mibe kerülne, feltéve, hogy a winyó gyakorlatilag teli volt.

mellesleg aznap további, 1,5 millió forint értékű technikai berendezés (hangprocesszor, erősítő, kábel, alaplap...) amortizálódott le a kozmikus sugárzás által...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.