Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) liksoft válasza WillChi (#199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Autót szerelek. Már nem leszek ma sokáig net közelben.

Nézd meg másik kábellel (1), vagy másik gépen. Szerintem valahol bithibás. Lehet winyó panelen hiányzik egy tüske (2), forrasztás elengedett (3), vagy a vezérlő vacakol. Nézd meg UDMA nélkül, hátha az alaplap felé adatátviteli szinkronhibás (nem hiszem). A kapacitás limit a családhoz tartozik (aminek van nagyobb tagja) a leírás szerint 32GB-os, így itt valószínűleg nem játszik szerepet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#202) WillChi válasza liksoft (#201) üzenetére


WillChi
senior tag

Köszönöm, hogy válaszoltál. :) Az a furcsa, hogy 10GB-osként tökéletesen működik, le lehet formázni csont nélkül, és saját magához képest ezerrel megy. Megpróbálom másik gépben, másik gépben, és átnézem a csatikat mindenhol.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#203) WillChi válasza liksoft (#201) üzenetére


WillChi
senior tag

Megnéztem 2 másik kábellel, áttettem egy Asus P2B-F lapra, kikapcsoltam az UDMA-t, átnéztem a tüskéket, és azzal is minden OK. A 32MB-os limit nincs összezárva. Eredmény mindenben ugyanaz, mint eddig. :F Ha nem találom meg a hiba okát legfeljebb 10-esnek használom.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#204) liksoft válasza WillChi (#203) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ment már huszasnak Nálad? Az IDE drive kapacitása visszakorlátozható. Azért nem írtam, mert nagyon ritka. Időnként gar csereként szoktak ilyent csinálni. Eredeti kapacitásúra visszaveszik, ha nincs már raktáron olyan, vagy márkás gyártónál is találkoztam, amikor nem volt raktáron és kicsivel rendelték a gépet. (Visszavette, nem adta ajándékba a pluszt.) Lehet ilyen csavar is. Ezt a kollégám tudná leellenőrizni (az Ő területe), én nem tudom mivel csinálja.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#205) Tomman


Tomman
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis gondom....
Van egy maxtor diamondmax plus9 120gb-os 8 megás winyóm.
Firmware.yar41bwo
Sorozatszám:6Y120PO

A gondom az lenne, hogy nagyon sokszor csinálja azt a gép, hogy csak úgy magától újraindul, lefagy meg ilyen finom dolgok.A winyó nagyon melegszik!
Az ''activesmart'' program hibaüzenet:WARNING!Active smart detected attribute changing in drive maxtor 6y120po.....ez nagy hiba?vagy ez egyáltalán nem hiba?A többi érték rendes állapotban van és a maxtor oldaláróé letöltött powermax program eredménye az, hogy semmi baj nincs a winyóval....

Akkor meg mi lehet a probléma?
Gondoltam még a tápegységre is.....mercury 400w

Segítsetek légyszi!Nem akarok feleslegesen új winyóra költeni.Még egy táp beleférne....

(#206) WillChi válasza liksoft (#204) üzenetére


WillChi
senior tag

Nem ment huszasként. Én már így szereztem. Lehet, hogy az a helyzet, amit leírtál, de ebben az esetben marad 10-es. Gondolom, nem érdemes annyira tökölődni vele. Mégegyszer köszönöm az infot! :)

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#207) mr_ricsi válasza Tomman (#205) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A gondom az lenne, hogy nagyon sokszor csinálja azt a gép, hogy csak úgy magától újraindul, lefagy meg ilyen finom dolgok.''
Alaplap, memória, CPU, ha játékok alatt történik, akkor a VGA+drivere is.

''A winyó nagyon melegszik!''
Nosza hát, tégy ellene! Vegyél egy 1500Ft-os vinyóhűtőt a fenekére, oszt' majd nem fog!

''Az ''activesmart'' program hibaüzenet:WARNING!Active smart detected attribute changing in drive maxtor 6y120po.....ez nagy hiba?vagy ez egyáltalán nem hiba?''
Ez nem biztos, hogy hiba, a paraméterek többségénél normális, hogy menet közben kicsit ingadoznak.
Nézd meg a vinyód SMART-ját a SpeedFAN-nal, az a gyengébbek kedvéért kipirosítja és kisárgítja, ha valami hiba van.
(A Speedfan a vinyód hőmérsékletét is leméri, csak adj majd hozzá 6°C-ot a mutatott értékhez: ennyit csal a Maxtorod hőmérője.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#208) mh197


mh197
senior tag

Ma kaptam meg a csere winyót. Tényleg király a maxtor! Simán kicserélték, és még két hétbe sem telt bele a dolog! :R:R:R
(tanulhatna a többi gyártó a maxtortól!):))

(#209) Dying Fetus


Dying Fetus
tag

arra lennék kiváncsi hogy hány fok a vincsimnek ami még nem sok??
(atas 120as maxtrorról lenne szó)

(#210) liksoft válasza Dying Fetus (#209) üzenetére


liksoft
nagyúr

42-44 alatt célszerű tartani. Ez általában minden IDE drive-ra igaz. Mr_Ricsi előző válasza alapján a Speedfan értékhez adj hozzá 6 fokot. De a legpontosabb, ha digit hőmérővel (hitelessel és nem saccográffal) méred. A winyók belső hőmérője a saccográf kategóriába esik, pár fok ide vagy oda nem számít, és nem lineáris a hibájuk. Így nagyságrendileg behatárolható, de pontosan nem mérhető a lemez valódi hőfoka.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#211) BobChemistry válasza liksoft (#210) üzenetére


BobChemistry
őstag

hali

a múltkori hiba ismét előjött, vagy valami hasonló dolog történt: bekapcsolom a gépet, tölt mint állat (XP) 15-20x is végigmentek a kicsi kék csíkok. Utána kiírta, hogy nemm lehet betölteni a felhasználói fiókot, mert valamit nemtalál a rendszer...

sebaj:(
xp reinstall, minden ok, aztán 3 napja megint 2 percig tölti a win-t, de bejön ahogy szokott. Gyorsan futtatok egy lemnezellenőrzést, után feleannyi idő alatt felállt a rendszer

vélemény?:F

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#212) mr_ricsi válasza BobChemistry (#211) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a múltkori hiba ismét előjött, vagy valami hasonló dolog történt: bekapcsolom a gépet, tölt mint állat (XP) 15-20x is végigmentek a kicsi kék csíkok. Utána kiírta, hogy nemm lehet betölteni a felhasználói fiókot, mert valamit nemtalál a rendszer...''

Alaplap, proci, memória, (csak annyit irsz a konfignál, hogy 120G Seagate, ha nem SATA, akkor az IDE-kábel is) <- ezek tájékán érdemes keresni a hibát.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#213) BobChemistry válasza mr_ricsi (#212) üzenetére


BobChemistry
őstag

a kábelt már más is mondta...

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#214) mr_ricsi válasza BobChemistry (#213) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a kábelt már más is mondta...''

Nem kell ám kapásból újat venni, ha van a fiókodban egy ''régi'' 40eres. Pár nap próba erejéig kibírod, hogy kicsit lassabb a vinyó.
(A többinél pedig azzal kezd, hogy mindent visszateszel gyári órajelre&feszültségre.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#215) BobChemistry válasza mr_ricsi (#214) üzenetére


BobChemistry
őstag

nincs húzva semmi, csak a fesz van visszavéve (1,65V@1,3V)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#216) mr_ricsi válasza BobChemistry (#215) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Gyakorlatilag az is húzásnak számít, mert hibázhat tőle a proci.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#217) BobChemistry válasza mr_ricsi (#216) üzenetére


BobChemistry
őstag

:R

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#218) cDvd Küldönc


cDvd Küldönc
csendes tag

De jó h megtaláltam ezt a topikot.
A problémám a következő:

A gépemben van rackban egy 80GB-os WD. Ment mint álom.
De...
Rack fiókot cseréltem, és utána már nem ismerte fel a rendszer sem a HDD-t, sem a vele azonos kábelen lévő DVD-R-t. Biosban sem.
Semmi mást nem állítottam át.

Amit azóta próbáltam:
3 különböző kábel csere.
Alaplapi IDE felcserélése ( a rendszer betölt a másodlagosról is )
4 mobil rack kipróbálva.
WD direktbe kábelre kötve.
WD nélkül most már ismeri a DVD-R-t
20GB-os Maxtor HDD-re cserélve, azt sem ismeri fel, sőt a bios 2 hosszú sípszóval figyelmeztet. (a bios jelzések jelentése természetesen a WD-n van)

Találtam a szekrény aljában egy 2,1GB-os Segate HDD-t, és azzal betölt.

Talán 1xre romlott volna el mind a 2 vinyóm?
Amit a legjobban sajnálok , hogya 80-as tele van kiíratlan dolgokkal.

Na erre varjatok gombot.
Segítséget előre is köszönöm. :R

(#219) cDvd Küldönc válasza cDvd Küldönc (#218) üzenetére


cDvd Küldönc
csendes tag

Senki?:O

(#220) hajduv


hajduv
csendes tag

Tehat ba*zart a Barracuda Seagate 7200.7 120Gbytes winyom Model ST3120022A. Mar nem is detektalhato. Amikor bekapcsol felporog kattog es leall. Lehet, hogy elektronikai hibas? Szoval folyamatosan probalkozik. Felporog kattog es leall. Ezt csinalja addig, amig az elejen a detektalasnal le nem allitja a gep a probalkozassal. Kerlek segitsetek Nincs rajta adatom, de szuksegem van a 120 gigara. Tudtok szervizt? szamom> +36306078685, email> hajduvik@hotmail.com kosz> viktor
:C

(#221) cDvd Küldönc válasza cDvd Küldönc (#218) üzenetére


cDvd Küldönc
csendes tag

HELP!!! :O

(#222) bebean válasza cDvd Küldönc (#221) üzenetére


bebean
aktív tag

nem lett a wd atjumperolva esetleg vagy a dvd? az uj fiok különbözik vmiben a regitol?

...

(#223) xcbiker válasza hajduv (#220) üzenetére


xcbiker
addikt

ha netán eladnád akkor engem érdekel rosszan.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#224) Jazz


Jazz
veterán

Segítsetek!!! Vettem egy Samsung SATA2 200GB HDD-t (SP2004C). Nem hajalndó felsimerni az alaplapom (ABIT AG8)! Pedig egy másik gépben tökéletesen mûködött, egy hasonló korú ASUS alaplapos gépben, ott is formáztam meg, meg raktam rá egy csomó adatot.
Itt pedig egyszerûen nem látja a BIOS, mintha ott se lenne. Még akkor sem, ha a régi Samsung Sata 120GB-os vinyóm helyére kötöm.
Mit tegyek??? A win-em SP1-es, és mivel külföldön vagyok, nincs lehetõségem kipróbálni a winyót másik gépben, hogy nem-e a hosszú út során, vagy behelyezékor sérült-e meg (''elektro shock'').
Mit csináljak? Mert az nem lehet, hogy egy ilyen viszonylag új alaplap nem látja. Vagy még is? AKkor BIOS frissítés? HELP!!!

free your mind

(#225) Blackmate válasza cDvd Küldönc (#221) üzenetére


Blackmate
senior tag

Bagatel, de hátha:
Kipróbáltad már a winyókat más gépben? Ugyanis ha más konfigban mennek, akkor egyértlmű, hogy a lapod IDE vezérlője a ludas. Esetleg még kábel, de ennek 1%-ot adnék.

Még egy tipp: próbáld ki a WD gyári utilját, hogy mit mondd a vinyókra. Digital Data Lifeguard Tools-nak hívják, s innen letölthető: Bővebben: link

(#226) xcbiker válasza Jazz (#224) üzenetére


xcbiker
addikt

próbálj egy biost frissíteni első körben.
másik hogy én inkább sp2-t használnék.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#227) Blackmate válasza Jazz (#224) üzenetére


Blackmate
senior tag

Próbálj meg vmit állítgatni a bios-ban, ha lehet a SATA körül. Nem lehet, hogy a SATA2-es vinyót nem csipázza az abit, mivel az ha jól to csa SATA1-es.

(#228) mr_ricsi válasza cDvd Küldönc (#218) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Rack fiókot cseréltem, és utána már nem ismerte fel a rendszer sem a HDD-t, sem a vele azonos kábelen lévő DVD-R-t. Biosban sem.''

A WD-n külön ''Master'' jumperelés van ha egyedül van a dróton, és ha ''nem vinyóval van együtt''. Nálad hogy van?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#229) xcbiker válasza Blackmate (#227) üzenetére


xcbiker
addikt

igen ez is lehet, mert az alaplap oldalán nem láttam a friss biosok közt utalást erre a hibajavításra.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#230) Jazz válasza Blackmate (#227) üzenetére


Jazz
veterán

Mär mindent probaltam, se semmi. Egyszerüen nem latja. Most töltöm le a biost, hätha az segit. De mondom, ha siman a regi helyere kötöm, akkor muködnie kene. Meg a jumpert is räraktam SATA1-re alltva, de ez csak allitolag akkor kell, ha pl. sata2-est tamogato alaplapra rakod, es azt akarod, hogy sata1-ben menjen. de ugy sem ment. valami ötlet meg setelg, hogy mit csialjak? köszi

free your mind

(#231) mr_ricsi válasza Jazz (#224) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Itt pedig egyszerûen nem látja a BIOS, mintha ott se lenne''

Kit érdekel a BIOS? Az XP lemezkezelőjében sem látod?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#232) Jazz válasza mr_ricsi (#231) üzenetére


Jazz
veterán

ott sem. nem jelentkezett be, hogy uj hardwawre-t talalt, vagy valami. Szoval ott mennie kene attol fuggetnelul, hogy a bios-ban semmi?

free your mind

(#233) cDvd Küldönc


cDvd Küldönc
csendes tag

bebean: nem lett a wd atjumperolva esetleg vagy a dvd? az uj fiok különbözik vmiben a regitol?

-Nem lett át jumperolva egyik sem, azóta már az eredeti rackot is visszatettem.

Blackmate: Bagatel, de hátha:
Kipróbáltad már a winyókat más gépben? Ugyanis ha más konfigban mennek, akkor egyértlmű, hogy a lapod IDE vezérlője a ludas. Esetleg még kábel, de ennek 1%-ot adnék.
Még egy tipp: próbáld ki a WD gyári utilját, hogy mit mondd a vinyókra. Digital Data Lifeguard Tools-nak hívják, s innen letölthető

-Más gépben sem megy, kipróbáltam. 3 kábellel próbáltam. A másodlagos IDE-ről is betölt a rendszer. A progit letöltöttem, de még nem próbáltam. Bár nem tudom, ha a rendszer nem látja a Hdd-t, akkor tudom-e ellenőrizni?

mr ricsi: A WD-n külön ''Master'' jumperelés van ha egyedül van a dróton, és ha ''nem vinyóval van együtt''. Nálad hogy van?

-Lehet, h nem értem a kérdést? A hagyományos jumperelésen kívül van máshol is? Mert a hagyományos módszerrel megpróbáltam többféleképpel.

Egyébként nem értem mi változhatott a jumpereléssel, amikor eredetileg nem nyúltam hozzá.

Köszönöm minden hozzászóló segítő szándékát!!! :R:R:R

(#234) mr_ricsi válasza cDvd Küldönc (#233) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''A hagyományos jumperelésen kívül van máshol is? Mert a hagyományos módszerrel megpróbáltam többféleképpel.''

A WD-n 4 féle jumperelés lehet: Master, Master w. Slave, Slave, Cable Select. Ha végigpróbálgattad őket, akkor nyilván meg tudod mondani, hogy most mire van állítva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#235) cDvd Küldönc válasza mr_ricsi (#234) üzenetére


cDvd Küldönc
csendes tag

Végig próbáltam. Slaveben van most

(#236) mr_ricsi válasza cDvd Küldönc (#235) üzenetére


mr_ricsi
veterán

És az miért jó, hogy egy dróton ''master'' az optikai és ''slave'' a vinyó? (A P1-P2-es időkben tömegével voltak olyan alaplapok, amelyek így egyáltalán nem is működtek)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#237) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Hi

lenne egy nagy problémám! Tegnap este még nagyokat játszottam, használtam a gépet, de ma meg nem bootol be a gép! A win telepítő is,(elkeseredésemben megpróbáltam újrarakni) meg egy másik gép is csak

156giga NEM PARTICIONÁLT területet lát:Y

Mi tévő legyek? vírus? elszállt a vinyóm?

Javasoljatok valamit, hogy kiderítsem mi lehet a gond!!!:O:O:O

előre is kösz:R:R:R

(#238) liksoft válasza Rommel6600 (#237) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg: Bővebben: link

Innen kivonultam, továbbiakban itt lehet megtalálni: Bővebben: link

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#239) damatic


damatic
tag

Bocs ha repeat!

Maxtor DiamondMax Plus 9 60GB ATA / 133.

Bootkor a gép ezt írja:

Pri Master Hard Disk S.M.A.R.T. Status BAD......

Egyébként ha tovább léptem elindult a rendszer, és a meghajtóterület is használható, de nem bíztam benne, ezért szeretnék vele valamit csinálni mielőtt kidobnám. Segítsetek!

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#240) mr_ricsi válasza damatic (#239) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''szeretnék vele valamit csinálni mielőtt kidobnám. Segítsetek!''

1, Másik vinyóra sürgősen ments át róla mindent!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#241) Jazz válasza Jazz (#232) üzenetére


Jazz
veterán

Meg mindig nem megy. Bioszt is firssitettem, dirvert is, de semmi. Jol mukodo helyere kotottem, de ott sem megy. Nem is porog, hideg, nem rezeg. Vagy kene? Meg akkor is ha pl. SATA kabelen nem kap informaciot? Szoval ha csak tap kabel van, akkor is mennie rezegnie kene?
Windows sem latja, lemezekzelö sem, semmi.
(Eml.: Samsung 200GB SATA2 SP2004C, ABIT AG8-as alapban)
Segitsetek. Köszi.

free your mind

(#242) damatic válasza mr_ricsi (#240) üzenetére


damatic
tag

Azon túl vagyok. Inkább arra vagyok kíváncsi, hogy ezt a SMART izét vissza lehet-e rajta állítani? Egyáltalán ez hol van rajta? (Ha jól sejtem, ez a meghajtó-információkat tartalmazza) Lemezfelületen vagy csipben?

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#243) L3zl13 válasza damatic (#242) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A Smart egy diagnosztikai rendszer, ami nyívántartja a lemez állapotát. Hőmérséklet, olvasási hibák, reallokált szektorok, felpörgések száma stb.

Ezt visszaállítani önmagában értelmetlen. A hibát kéne javítani amit a SMART észlelt.
Low Level Formattal lehet próbálkozni. Gyártóknak általában van erre saját progijuk. Utánna vagy rendbejön teljesen, vagy csak látszólag (és utánna hamarosan megint előjön a hiba), vagy egyátalán nem.

Aki hülye, haljon meg!

(#244) damatic válasza L3zl13 (#243) üzenetére


damatic
tag

Köszönöm nagyúr!

Akkor maxtor.com download + sok szerencse - gondolom.

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#245) cDvd Küldönc válasza mr_ricsi (#236) üzenetére


cDvd Küldönc
csendes tag

Semmilyen beállításban nem műxik.
A letöltött WD teszt sem működik, mivel a rendszer nem látja HDD

(#246) iceman001


iceman001
csendes tag

Hi!
80 gigás maxtor vinyóm van, és vmiféle furcsa hangot ad ki. Van rajta cooler. Lehet hogy azért zörög mert nem sok szabad hely van rajta? Ha vkinek van vmi ötlete lécci írjon.

(#247) damatic


damatic
tag

Nah... Letöltöttem a maxtor honlapjáról vmi diagnosztikai izét, mélyformáztam és akkor is S.M.A.R.T. Status BAD.

Most partícionáltam és akkor is, mi a fingot csináljak még vele?

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#248) mr_ricsi válasza damatic (#247) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Most partícionáltam és akkor is, mi a fingot csináljak még vele?''

Hát, talán meg kellene nézni, hogy milyen jellemzője rossz. (pl. a SpeedFannal.)

Mentést követően ez lett volna a 2. pont. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#249) mr_ricsi válasza iceman001 (#246) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''80 gigás maxtor vinyóm van, és vmiféle furcsa hangot ad ki. Van rajta cooler.''
Nem a cooler ventije zajosodott be?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#250) mr_ricsi válasza cDvd Küldönc (#245) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Semmilyen beállításban nem műxik.''
Akkor talán el kellene kezdeni azon gondolkodni, hogy nem a vinyó pusztult-e meg. (Egyébként másik gépben nem próbáltad? És a Maxtort?)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.