Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#251) mh197 válasza damatic (#247) üzenetére


mh197
senior tag

Ha megy még a winyó, meg kellene nézni vmi oprendszerrel pl az active smart progival, vagy everest-el, hogy melyik smart értéknél ír hibát.

Amúgy ha a smart bad, akkor szinte biztos, hogy szétment a winyó, szóval ilyen esetben nem sok esély lesz a javításra. :(

(#252) KőkorSzaki válasza damatic (#247) üzenetére


KőkorSzaki
tag

A smartnak az a feladata, hogy a teljes lerobbanás előtt figyelmeztessen, tessék, megtette. Ha adnál pontos adatokat, szeritnem segítene valaki megmagyarázni mi a baj. A lehetséges gondok közül szvsz semmi sem javítható amúgy. A smart számlálók resetelése nem oldana meg semmilyen problémát, legfeljebb könnyebben el tudod adni a vinyót, de ez amúgy is megkérdőjelezhető lenne. morálisan, you know.

[Szerkesztve]

(#253) damatic válasza KőkorSzaki (#252) üzenetére


damatic
tag

Incorrect, yes, i know, and it no self device.

Szal, a SpeedFan azt mondja, hogy
(behajtani tilos tábla)Reallocated Sector Count
Value: 18
Worst: 18
Warn: 63

Ebből a Warn gondolom a riasztások számát jelenti, a többiről fingom sincs.

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#254) mr_ricsi válasza damatic (#253) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Reallocated Sector Count''

A vinyódon van pár ''pótszektor'', amelyekkel a hibás szektorokat helyettesíti. Nálad már csak 18 db fel nem használt szektor van, és amióta 63 alá csökkent a számuk, azóta riaszt a vinyó SMART-ja.

Szóval: a vinyódban hibás a lemezfelület. Jobb nem használni, mert a rajta lévő adat idővel mind nagyobb mértékben sérülni fog.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#255) mh197 válasza damatic (#253) üzenetére


mh197
senior tag


Itt megtalálod magyarul, hogy mi mit jelent a smart-ban :

http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=28336



Ami neked hibás :

Reallocated Sector Count: A valamilyen okból hibásnak vélt és ezért áthelyezett szektorok számlálója (nem tartalmazza a függőben lévő szektorok számát, ezekről később). Az off-line scan vagy egy olvasási próbálkozás során rossznak ítélt szektorokból a HDD megpróbálja a még dekódolható adatokat lementeni, a szektort pedig áthelyezni és a használatból kivonni. Az áthelyezett szektorok rohamos növekedése a lemezfelületre romló fizikai állapotára utal (Barracuda IV-eknél gyakran előfordul lassú növekedés - :confused: ). A régebbi merevlemezeknél az erre a célra fenntartott tartalék szektorok a lemez belső felén helyezkedtek el, ezért ezeknél a nagyobb számú szektoráthelyezések jelentős (10%+) teljesítménycsökkenést okoztak. A mai drive-ok ún. sector sparing scheme-mel működnek, ami azt jelenti, hogy a lemez felületén megadott sávonként van egy tartalék sáv, így az áthelyezések nem okoznak a teljesítményben változást.

(#256) damatic válasza mr_ricsi (#254) üzenetére


damatic
tag

Tehát Game over - vagy másodlagos esetleg hurcibálós lehet még?

vagy ha mondjuk kisebbre partícionálom, ki lehet hagyni valahogy a hibás szektorokat - mondjuk azt ne is lássa?

Vagy ez már a vég kezdete még mélyforma után is?:F

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#257) mh197 válasza damatic (#256) üzenetére


mh197
senior tag

Pont ugyanez volt a gondom egy 80-as maxtorral. Sajnos vszínű, hogy ez már a vég kezdete. Ha még tudod használni, akkor esetleg tényleg hurcolós winyónak jó.Megjavítani sajnos nem lehet, és egyre rosszabb is lesz majd idővel a dolog!
Sajnos ez van.

(#258) mh197 válasza damatic (#256) üzenetére


mh197
senior tag

Pont ugyanez volt a gondom egy 80-as maxtorral. Sajnos vszínű, hogy ez már a vég kezdete. Ha még tudod használni, akkor esetleg tényleg hurcolós winyónak jó.Megjavítani sajnos nem lehet, és egyre rosszabb is lesz majd idővel a dolog!
Sajnos ez van.

(#259) bogel


bogel
tag

Attribute Value Thresh Raw Flags
Raw read error rate 55 6 0000070E8814h CR OC PR ER
Seek error rate 78 30 000003EAE641h CR OC PR ER
Ezek a számok jelentenek valamit (rosszat)? :F
Nem túl nagyok, a power on time csak BD5h eddig :(
Típus: ST3200822A (Seagate)

Ni! Ni! Ni!

(#260) TudorVigyor válasza bogel (#259) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A barracudaknal ezek az ertekek folyamatosan nonek, nem kell parázni miatta.

[Szerkesztve]

(#261) TudorVigyor válasza damatic (#256) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

A particiok azon a reszen jonnek letre, amik hibatlanok. Valojaban az IDE csatolo feled eso vegen ezek a hibas reszek nem is cimezhetok. A gond ott kezdodik, hogy elobb-utobb elfogy a tartalekterulet, es akkor jonnek a badsectorok. Illetve a reallokacio is adatvesztest okozhat, hiszen eppen azert reallokal a drajv, mert az adott terulet olvashatatlan.

[Szerkesztve]

(#262) bogel válasza TudorVigyor (#260) üzenetére


bogel
tag

OK, no para:)
Azért volt gyanús, mert a 10126 órás IBM winyónál ezek az értékek fix nullák :) Az ibm tudott winyót gyártani

Ni! Ni! Ni!

(#263) mr_ricsi válasza damatic (#256) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''vagy ha mondjuk kisebbre partícionálom, ki lehet hagyni valahogy a hibás szektorokat - mondjuk azt ne is lássa?''

Ez -elvileg- megoldás lenne, de a reallokáció elrejti előled, hogy a lemezen hol vannak a hibás szektorok, ezért nem tudod, hogy mit zárj ki belőle.
Majd ha teljesen elfogynak a pótszektorok, és valami grafikus kijelzésű scandiskkel (pl. HDTune felülettesztje) megnézed, és ''egybokorban'' látod a badszektorokat, akkor ki tudod zárni a hibás területet.
(ényleg, a HDTunet küld rá, mutat-e valamit!)

''esetleg hurcibálós lehet még?''
Hurcibálásra használhatod, ha pl. 2db 50% méretű particiót csinálsz, és minden szállítandó adatot 2 példányban rax rá. (Statisztikailag nagyon kicsi az esély, hogy ugyanaz a fájl mindkét partición sérült legyen.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#264) damatic válasza mr_ricsi (#263) üzenetére


damatic
tag

Kösz a tippet!
Te figyu, oda a progi oldalára az van írva, hogy under 2000 or XP. ME-vel nincs esélyem?

Jobb hülyének látszani, mint annak lenni.

(#265) mr_ricsi válasza damatic (#264) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Amikor telepíteni próbálod, azonnal kiderül.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#266) Szelev


Szelev
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék a következő winchester problémában(?), hátha valaki találkozott már hasonlóval.
Seagate ST3160023A 160GB.
Mikor megvettem fél éve, akkor csak többszöri formázásra sikerült felírni a 3 partíciót, és ezután is problémázott kicsit a windows a meghajtók betűkiosztásával. Gondoltam sebaj. Pár hét múlva, egy windows intézővel átmozgatott könyvtár (5GB) egyszerűen eltűnt. Na gondoltam, a betűkiosztás miatt lehetett valami maradvány, és újraformáztam, majd hónapokon keresztül nem volt semmi gond.

A winyó átkerült egy zsír új gépbe, újra gondok voltak a betűkiosztásokkal, de ment pár hétig, és újra eltűnt egy windows intézővel átmozgatott könyvtál szőröstül bőröstül. Ekkor lekaptam egy analizáló progit (HD Tune), amelyik hibásnak értékelte:
(07) seek error rate 100 253 30 547509 Failed.
Nem elégedtem meg ezzel az eredménnyel és a seagate.com honlapról leszedtem egy disk wizzard for windows-t, amivel újra partícionáltam, formázás, majd egy progival szintén a seagate-től: SEATOOLD_EN.ISO –val bootolva ellenőriztem, és:
Meta data file error by checking the volume és basic structure failed üzeneteket kaptam.

Ezen felbátorodva visszavittem, és kicserélték. Amikor először bekapcsoltam, a windows nem tudta betölteni az eszközkezelőt, se valami teljesítmény naplót. IDE levesz bekapcs, kikapcs, visszatesz, majd ment az eszközkezelő. Na ekkor jött a meglepetés a zsír új winyónál azonnal elvégeztem ezekkel a progikkal az ellenőrzést, a partícionálás és formázás után, és detto ugyanezeket a hibákat jelezte. :C Egyelőre nem merek semmit ráírni erre a winyóra, nehogy megint elszálljon valamim.
Lehet-e, hogy ez egy szériahiba, vagy esetleg valami beállításom rossz és ezért szaladok bele ebbe. :O
Ha valakinek van ötlete, köszönettel várom!

(#267) Monya78


Monya78
veterán

Segítsetek!

Egy Seagate ST380011A magyarul: 80Gb, 7200rpm, PATA, 2Mb cache tipusú winyó alaplapi biosban megtalálható adataira lenne szükségem:

Cylinder: ?
Head:?
Precomp: ?
Landing zone: ?
Sector: ?

Tehát akinek van ilyen vinyója az légyszives nézze már meg: :R

Vagy ha valaki jobban ért a googléhoz és elő tudná kaparni ezt az adatot akkor az is tökéletes lenne... :R

Előre is köszi!!!

(#268) Monya78 válasza Monya78 (#267) üzenetére


Monya78
veterán

Up mert fontos...

(#269) Monya78 válasza Monya78 (#268) üzenetére


Monya78
veterán

Na skacok....

(#270) geonemes


geonemes
csendes tag

Van egy Maxtor D540-4G hdd, Model: 4G120J6
Code: GAK819K0...megállt az elektronikája. Keresek egy azonos típust, aminek az
elektronikájával le tudnám varázsolni a föntrekedt anyagot!!!!
További pontosítás:

HDA: 06a
PCBA:05A
Unique:11A

4G120J6060511

geonemes@otpbank.hu +36-70-70-80-409

geonemes

(#271) Zofren válasza Monya78 (#267) üzenetére


Zofren
aktív tag

Discs: 1
Heads: 2
Cylinder: 16 383
Bytes per sector: 512
Default sector per track: 63
Amugy ezek a termék honlapjárol elérhetoek: Bővebben: link :)
Precomp: 0
Landing zone - 65529
ezek meg google találatok :)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#272) Monya78 válasza Zofren (#271) üzenetére


Monya78
veterán

Ezekkel az adatokkal kapok egy 1Gb körüli winyót...természetesen jártam a gyártó oldalán... ;)

Nekem biosban olvasható adatokra lenne szükségem... :O

Köszi a fáradozásokat :R

(#273) Zofren válasza Monya78 (#272) üzenetére


Zofren
aktív tag

milyen alaplapba szeretnél ilyen vinyot?

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#274) enamessias


enamessias
aktív tag

Hy!

Kérnék egy kis segítséget!
Volna egy seagate winyó ami egy xboxban volt használva. Ezt szeretném pc-ben használni! Mikor feldugom a gépre, akkor a bios és az xp is felismeri a létét, típusát és méretét is. De ennél többet nem! Nem tudom se formázni, se perticionálni, mert nem látja mint drive! Tud valaki megoldást?

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#275) Monya78 válasza Zofren (#273) üzenetére


Monya78
veterán

eredeti problémám ez volt:

''Adott egy winyó Seagate Barracuda 80Gb-os (ST380011A) bedöglött rajta a rendszer, majd utánna el is lett jumperelve, a jumper minden helyzetet kipróbált így a ''alternate capacity. Limits drive capacity to 32 Gbytes'' jumperelés is megtörtént, de azóta vagy 20x át lett jumperelve megfelelő helyre de még mindíg 32Gb-osnak látja a rendszer...a ScanTools Seagates progi felismeri 80Gb-osnak lehet is particionálni, viszont a bios nem... (inteles gépek biosa nem is látja a vinyót)...

Mit lehet csinálni hogy visszakapjam az eredeti 80Gb-ot....?

Manuálisan szivesen beirnám a winyó adatait a biosban, de sajna nem tudom a pontos értékeket...a seagate oldala erről nem ad információkat a cylinder, head, precomp, landing zone, sector értékekről ''

Inteles gép nem is látja, csak AMD-s.... :F

(#276) Zofren válasza Monya78 (#275) üzenetére


Zofren
aktív tag

Igy egyszerubb. Kulfoldi forumon is láttam ilyen problémát. Netán nem te irtad? Megkeresem és linkelem.
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Remélem tudtam segiteni. Netán Bios reset? VAgy egy másik gépbe a softverével megformázni 80 gigára? Vagy esetleg Win98 inditolemez, fdisk, format. Ne torodj vele, hogy mennyit ir ki. Nálam müködött. Kiirta hogy 10 gigára formázta, és mikor telepitek win-t mégis 80gigás a vinyo.

[Szerkesztve]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#277) Monya78 válasza Zofren (#276) üzenetére


Monya78
veterán

Köszi ha megkeresnéd... :R Persze ha nem megy perfektül a fordítás, akkor megkérnélek hogy a lényegét magyarul is ha lehetne....

(#278) Zofren válasza Monya78 (#277) üzenetére


Zofren
aktív tag

Forditás? hmmm. Hát most lesz nálunk Iso:9001 audit, tehát elmegy az ellenőr, azután nekiállok.

Mod1: Oks.
Mod2: Bővebben: link talán ez.
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#279) Monya78 válasza Zofren (#278) üzenetére


Monya78
veterán

Helyesbítek: Ha angol a szöveg akkor megpróbálkozok Én is....ha nem megy majd csak akkor kérnék segítséget...

(#280) Zofren válasza Monya78 (#279) üzenetére


Zofren
aktív tag

vagy még ez: Bővebben: link discwizard for win

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#281) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

Hali!

Van egy 200 GB/16 MB cache es Maxtor wincesterem( lehet hogy nemsokáig,mert lassan ott tartok hogy földhöz ba**om ) és az a baj vele hogy néha kattan egyet és kifagy a gép tőle. Elkezd tölteni vagyis nem hallom hogy töltene csak a piros hdd led világít.És ezt nagyon sűrűn csinálja.Mi lehet a baj vele?

[Szerkesztve]

OrangeCountyChoppers

(#282) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

HELP :O :O :O :O :O :O

OrangeCountyChoppers

(#283) liksoft válasza Keresztapa24 (#282) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nyugi. Tápcsatlakozó, túlmelegedés vagy akár közelgő winyóhalál is lehet. Vedd vissza udma66 módba (ha pata) és mentsd le ami fontos rajta, jó hűtés mellett. Utána majd holnap napközben megbeszéljük a továbbiakat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#284) mr_ricsi válasza Keresztapa24 (#281) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''néha kattan egyet és kifagy a gép tőle''
A Maxtor vinyók a legkiválóbb memóriateszterek. Nincs a bartonod túlhúzva? És a kattanást hidegen is csinálja, vagy kell használni egy ideig.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#285) Keresztapa24


Keresztapa24
tag

Ma még nem csinálta pedig reggel 8 óta megy a gép. Nemtom mivan vele..

OrangeCountyChoppers

(#286) m4Smile


m4Smile
csendes tag

Segítsetek.

Nem rég vettem egy samsung 80gb-os sata vinyót. Amikor felakarom telepíteni a rendszert, akkor kér kiírja, hogy nem talál egy dll fáljt. Mit lehet ezzel tenni?

KeeP smileing! :D

(#287) Bubu79 válasza m4Smile (#286) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez inkább Windows-os kérdés szvsz. Nézd meg milyen állapotban van a telepítő CD-d, esetleg kérj kölcsön valakitől egy másikat ( persze a saját regisztrációs számoddal telepíts )
Próbáld meg szétültetni az optikai meghajtót a vinyótól ( ha egy kábelen van )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#288) m4Smile válasza Bubu79 (#287) üzenetére


m4Smile
csendes tag

Kösz majd kipóbálom.

KeeP smileing! :D

(#289) KisBundi


KisBundi
őstag

A Samsung vinyóm ketté van particionálva. A C-t gond nélkül tudom használni de a d-t csak olvasni tudom mert ha írni akarok rá akkor el kezd kattogni és megfagy a gép. Na ilyenkor mi a teendő? :O
[kép]

(#290) Nimda válasza KisBundi (#289) üzenetére


Nimda
addikt

Én igencsak elkezdenék adatot menteni...:U...nem valami biztató a smart...

(#291) KisBundi válasza Nimda (#290) üzenetére


KisBundi
őstag

Már megtettem, a tesóm lehúzta az adataimat. :R :C Tudom hogy már az utolsókat rúgja de amíg lehet szeretném használni mert még nincs pénzem újra. :O A HDD regenerátor valamit csinált vele és már dolgozik rendesen de szerintem így sem foglya sokáig húzni. Én szarsungot biztos hogy nem veszek többet. :((

[Szerkesztve]

(#292) GERI_666


GERI_666
tag

Nincs nagy gondja.
Nem regenerálás kell neki, hanem törölj róla minden partíciót, és hozd létre újra, valami gyorsformázást ejts meg rajta, majd teljes lemezfelület ellenőrzést neki, had szenvedjen vele jó sokat. Ha ez megvan, utánna futtasd le mégegyszer. Ha az előzőhöz képest nem szapaorodott a rossz szektor, akkor lehet örülni, mert rövid távonn nem is fog.

K7S5A, 2,2Ghz K7, 9800pro + 4.12 Catalyst, 512 DDR

(#293) liksoft válasza KisBundi (#291) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden winyó egy idő után elöregszik, ez természetes folyamat. Az öregedés késleltethető, ha megfelelően hűtjük, és időnként a portól megtisztítjuk. Örülj annak, hogy a winyó szólt! A smart ezért lett beleépítve! Sokszor úgy hibásodnak meg, hogy tegnap még semmi baja nem volt, ma meg az alaplap sem ismeri fel. Azzal mit csinálsz? Nekem ez a drive inkább szimpatikus, mintsem ''soha többet ettől a gyártótól''. Viszont nézd meg, hátha garis még. Ha igen, érdemes cseréltetni. Ha nem, akkor destruktív tesztet (felület teljes felülírása) is kéne végezni. Töltsd le a gyártó oldaláról a gyári tesztprogit, és azzal próbáld meg használhatóvá tenni. Ha az is javíthatatlan hibát jelez, akkor szomorú tény, de nem célszerű tovább használni. Ha szerinte jó, akkor célszerű még teljes formázást kérni, hogy az OP is hibátlannak találja-e.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#294) liksoft válasza GERI_666 (#292) üzenetére


liksoft
nagyúr

A smart nem azt mondja, hogy nincs nagy gond. Én nem használnám a drive-ot tovább. De Neki nincs pénze újra. Ilyenkor tisztességesen célszerű letesztelni, megnyúzni. Ha nem sikerül stabilan rögzíteni a hibákat, és stabil állapotba hozni, akkor kuka.

Inkább kezeld óvatosan a hibákat, mint elbagatelizálni. Frontális ütközésnél is csak épp egy kicsit csúszott meg az autó?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#295) KisBundi


KisBundi
őstag

Az egész vinyót újraparticionáltam. Már nem szórakozik de azért az adataim máshová is el vannak mentve. :))

(#296) KrAjCi


KrAjCi
csendes tag

Hali! Régi Asus Tusl2c PIII apom van.Mekkora winyót tudók rádugni maximum? 250 gb_os Samsungot már tudom,h nem...

(#297) liksoft válasza KrAjCi (#296) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha 40-80 megy, akkor 120 a plafon. Ha azok sem, akkor 32GB.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#298) GERI_666


GERI_666
tag

A nagyon fontos adatokról biztonsági másolatokat kell létrehozni.
A többi meg nem olyan fontos, nem kell túl komolyan venni.
1 szektor szinte semmi, megfelelően elkülönítve nem okoz több galibát.

K7S5A, 2,2Ghz K7, 9800pro + 4.12 Catalyst, 512 DDR

(#299) liksoft válasza GERI_666 (#298) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem vagyunk egyformák, így a fontos és kevésbbé fontos dolgokat is máshogy itéljük meg. Pontosan ezért nem tudhatod, hogy a másiknak mi mennyire fontos. Ezért nem tartom helyesnek a hozzáállásodat. ''A többi meg nem olyan fontos, nem kell túl komolyan venni.
1 szektor szinte semmi, megfelelően elkülönítve nem okoz több galibát.'' De igen, egy szektoron múlhat, hogy az OP egy teljes partíciót (akár több 100 GB-ot) RAW-nak mond!! Elkülöníteni meg nem is olyan egyszerű.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#300) mr_ricsi válasza GERI_666 (#298) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''1 szektor szinte semmi''
Csakhogy itt nem 1 szektorról van szó, hanem 12679-ről! (~6,19MB)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.