Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#551) lazydog válasza ktommy91 (#550) üzenetére


lazydog
addikt

Lehet, ha van egy kis gyakorlat, illetve kézügyesség, meg egy rossz vinyó, amiből kitermeled a tüskét.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#552) ktommy91 válasza lazydog (#551) üzenetére


ktommy91
addikt

Van rossz vinyó,nincs gyakorlat,közepes kézügyesség. Nehéz ügy.

Nincs kerítés.

(#553) liksoft válasza ktommy91 (#552) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szakemberek: [link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#554) liksoft válasza gordonfreemN (#549) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive nagy valószínűséggel nem stabil. Csak alapos teszt után lehetne eldönteni, a továbbiakban használható-e. Kérdéses, hogy korrekt tápfeszültséget kap-e. Tápegység és csatlakozás. Ha viszont 3 éves, akkor már napi használat mellett elhasználódott. Inkább nem használnám ebben az esetben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#555) gordonfreemN válasza liksoft (#554) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Még csak 1 éves mult, csak évet adott rá a boltos?! Gondolom ezért ő olcsóbban hozta el! Tápegységem egy chieftec ENH746GB 460w . A gép egy abit an8sli fatality, club3d7800gtx256, 4*512MB Ram, egy dvd/rw meg most már még egy 160-as samsung de 3 évvel:)+ még van benne 2 venti egy alaplapról megy, egy tápról, meg két uv cső. Mivel tudnám alaposan letesztelni?
Mi a kérdéses a korrekt tápfeszültségben?:)
Táppegység és csatlakozás alatt mit értesz?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#556) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#555) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Samsungos garancia-papírt kaptál a vinyóhoz?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#557) gordonfreemN válasza mr_ricsi (#556) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem, miért kellett volna?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#558) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#557) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Igen. Már több éve minden hivatalos forrásból származó Samu vinyóhoz tartozik külön garipapír. Ha ilyened lenne, akkor mehetnél közvetlenül a Mo-i szervizhez, és a bolttól függetlenül megkaphatnád a gyári garit.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#559) gordonfreemN válasza mr_ricsi (#558) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát ez van. Ki vagyunk szolgáltatva a boltosoknak. Elég sok helyen érdeklődtem már, és egy két olyan boltok tudok Pesten is, ami megadja a hivatalos 5 év garit. Na de a problémára, amiket fentebb irtam, tud valaki megoldást? Ellőre is THX!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#560) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#559) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Na senkinek egy jó ötlete?:)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#561) liksoft válasza gordonfreemN (#560) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kipartícionálod a hibás területet, és használod tovább nagy nyugalommal.

:Y Ezt várod leírva valakitől? :F Hát tessék, leírtam. De hazudtam! :Y

Ugyanis fenntartom az utolsó hozzászólásomban írtakat, miszerint egy erős teszt után lehet csak eldönteni használható, vagy kukába dobandó.

Szerk: :W :W :W

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#562) gordonfreemN válasza liksoft (#561) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, kössz a tippet, már megcsináltam akkor mikor elromlott, de mivel tudnám erősen tesztelni? Pakoljak tele 100GB-t, aztán nézzem meg vissza tudom e olvasni egyenként, vagy van valami program, amivel ez egyszerűbben is megoldható?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#563) liksoft válasza gordonfreemN (#562) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább Mr_Ricsi ad majd ötletet hozzá ha észreveszi ezt a hsz-t. Én inkább adatmentéssel mint teszteléssel foglalkozom. Így nekem saját fejlesztésű, nem kereskedelmi progim van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#564) gordonfreemN válasza liksoft (#563) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ok, kössz, akkor eccer csak majd észreveszi Mr_Ricsi:)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#565) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Na, ugy érzem, teszteljem azzal, amivel akarom.:)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#566) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

következő lenne a problémám...

sehogy nem lehet megformázni a vinyómat... pls segítsetek
[link]

hiába megyek rá hogy formázza ntfsbe vagy fatba sehogy sem engedi...
a kötvetkező hibát írja ki :

Error #4
Bad Agrument/parameter


[Szerkesztve]

cracked

(#567) Temple-Anzan válasza Temple-Anzan (#566) üzenetére


Temple-Anzan
tag

megnéztem másik progival is ....itt kimutatja a ''rossz'' vinyó particiójit is...
tuti hogy a bekeretezett rész okozza a hibát...de partition magic nem látja... ezt meg úgye demo és nem vettem meg, nem lehet csinálni vele semmit... csak megnézni a particiókat

[link]

a filerendszerét RAW nak mutatja...
[kép]

[Szerkesztve]

cracked

(#568) lazydog válasza Temple-Anzan (#567) üzenetére


lazydog
addikt

Teszteld le ezzel a vinyót. Ha jól gondolom, Samsung-ról van szó. [link]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#569) Athis válasza thomasborsos (#35) üzenetére


Athis
tag

Windows SP2 a gépedre és akkor tudod formázni a teljes méretét.

BURN BABY BURN.

(#570) Temple-Anzan válasza lazydog (#568) üzenetére


Temple-Anzan
tag

így van, amit nem tok használni annak a pontos száma: SAMSUNG SP1614N SCSI Disk Device

cracked

(#571) Temple-Anzan válasza lazydog (#568) üzenetére


Temple-Anzan
tag

ezt kaptam:
[kép]

[Szerkesztve]

cracked

(#572) lazydog válasza Temple-Anzan (#571) üzenetére


lazydog
addikt

Biztos, hogy SCSI Samsung meghajtód van? Próbálkozz ezzel. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#573) Temple-Anzan válasza lazydog (#572) üzenetére


Temple-Anzan
tag

loál :)

sikerült megoldani a problémát...

Linuxot bootolva a konzolba beírtam a következő parancsot:
dd if=dev/zero of=/dev/hda

és voálá eltünt a szarráment partició az a bizonyos RAW formátumu :)

köszi Lazydog a segítséget azért! :R

amúgy ja az volt ami nem működött amiről az oprendszer megy az viszont Sata2es

cracked

(#574) CWorm


CWorm
aktív tag

Sziasztok.
Arraa lennék kíváncsi, hogy találkozott-e már valamelyikőtök olyan problémával, hogy a gép bekapcsolásakor nem akarja felismerni a vinyót, csak egy reset segít rajta, és onnantól nincs gond, de ezt minden bekapcsolásnál eljátsza. Vadiúj sata vinyóról van szó. Próbálkoztam kábelcserével, a biosban próbáltam hosszabbra nyújtani a bootolási időt, meg mindent átnéztem a biosban, amit lehetett, de semmi nem segített, pedig mielőtt megkapta volna ezt a vinyót a gép, előtte már volt benne satás lemez, és azokat gond nélkül felismerte elsőre. Lehet, hogy gyári hibás a vinyó?

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#575) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

na gyorsan fel is húzok rá egy 64bites linuxot... :))

cracked

(#576) Temple-Anzan válasza CWorm (#574) üzenetére


Temple-Anzan
tag

márka? sorozatszám?

cracked

(#577) CWorm válasza Temple-Anzan (#576) üzenetére


CWorm
aktív tag

Samsung HD160HJ

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#578) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Mondjatok már valamit, mivel lehetne alaposan tesztelni a vinyómat???

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#579) lazydog válasza gordonfreemN (#578) üzenetére


lazydog
addikt

HdTune, DriveSitter, HdSentinel.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#580) gordonfreemN válasza lazydog (#579) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hd sentinel fizetős téma. Hd tune megvan, de azzal mit tudok tesztelni alaposan? Bad sectorokat pontosan jelzi? Meg ha sebességet akarok mérni a vinyón HD tune-al, (eleje ugy 10GB le van választva és el van rejtve), akkor olvasási hibát ir ki. Lehet a leválasztás miatt? De az adatokat mégis megtartja sztem, már amennyire tudtam tesztelni,
(telepakoltam filmmel), és vissza is olvassa azokat.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#581) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#578) üzenetére


mr_ricsi
veterán

HUtil

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#582) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#580) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Bad sectorokat pontosan jelzi?''
A badszektorokat a vinyó saját maga tartja számon, és a SMART lapon a Reallocated Sector Count-nál az ''Adat'' mezőben te is látod a pontos darabszámukat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#583) lazydog válasza gordonfreemN (#580) üzenetére


lazydog
addikt

A Sentinel használható shareware-ként is. Nálam hónapok óta megy.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#584) gordonfreemN válasza mr_ricsi (#582) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Köszi nektek a válaszokat, és helpet!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#585) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#584) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szóval azt mutatja, hogy 14 adat, 94 a legrosszabb, 94 az érték, és 11 a küszöb.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#586) mr_ricsi válasza gordonfreemN (#585) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''14 adat''
Van 14 db hibás szektor a vinyódon. (Vagy 20, ha a Samu hexában számol.)

''(telepakoltam filmmel), és vissza is olvassa azokat.''
El kellene kezdeni menteni azokat filmeket. (Biztos, ami biztos.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#587) gordonfreemN válasza mr_ricsi (#586) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem nem, direkt raktam rá, azok meg vannak! Szóval ez marha nagy gáz, ugye? Leválasztás se menti meg a vinyót, mert az elején, 10 Gb-ig vannak ezek a bad-ek!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#588) Hitman


Hitman
aktív tag

Sziasztok, most találtam erre a topicra, és rögtön ki is próbáltam az ajánlott programok közül a HDSentinel-t. Szomorúan tapasztaltam, hogy egykori gépem vinyójának a kondíciója már nem a régi (40%-ot kapott, a vinyó amúgy egy 60GB-os Maxtor 6Y060L0 már jópár éves darab, megélt pár formázást. SMART szerint Reallocated sector count: 63 244 244 96
[link]
A kérdésem az volna, hogy ez a 40% azt jelenti, hogy még egy jó darabíg megfelelően műxik, és a hdsentinel segítségével nyomon tudom követni ezt a kondícióromlást, vagy kezdjek aggódni, mert a vinyó egy időzített bomba (aminek rossz az időzítője :DDD ) és bármikor feldobhatja a talpát (?) azzal a pár GB (nem igazán fontos) adattal amit rajta tárol családom másik tagja :D Mennyire vehetem pontosnak a hdsentinel becslését az élettartamra vonatkozóan? 74 nap nem vmi sok :(
Szal várom a tanácsokat: kezdjek őrült gyorsasággal a lementésbe, vagy nyugod lehetek még 1 darabíg. (60 napíg biztos)


[Szerkesztve]

(#589) Tosee válasza Hitman (#588) üzenetére


Tosee
őstag

Hali

Szerintem jó pár rosz szektor lehet rajt... Én a helyedben mindenképp menteném a nélkülözhetetlen és pótolhatatlan dolgokat biztos ami biztos.

Egyébként a Hd sentinel a vincsi smart bejegyzéseiből olvassa ki az adatokat, tehát szerintem elég pontos, kivével a működési idő, és a hátralévő élettartam. A 40% os kondíció a rosz szektorok miatt van.

Használd amíg bírja, de ments folyamatosan....

Esetleg a hd sentinel által készített smart-ról is dobhatnál egy képet

esetleg írj ebbe a topikba.
[link]tve]


[Szerkesztve]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#590) lazydog válasza Hitman (#588) üzenetére


lazydog
addikt

kezdjek őrült gyorsasággal a lementésbe

Hiba lenne így tenned. :)
Viszonylag nyugodt lehetsz, a valóban fontos dolgokat apránként mentsd le. Ezt egyébként is célszerű megtenni.
Jól gondolod, csak a kondíció változását/romlását figyeld. Az én egyik vinyómon a becsült napok száma állandóan 117, a Health:36% (Fair). A vinyó az utóbbi hónapokban 7/24 órában megy. A Sentinel 2006 10.10 óta fut folyamatosan.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#591) Wezlow


Wezlow
csendes tag

HI!
Van 1 'kis' gondom egy Seagate 120 gigás vinyóval. Néhány hónapja volt először problémám, a windows közölte h nincs megformázva, minden látható előzmény nélkül... akkor GetDataBack-kel lementettem a dolgokat és leformáztam, utánna működött. Majd 1 hete megin volt ilyen gond, akkor csak egy kis bios-felismertetés után sikeresen működött tovább, de ma újraraktam a windowst és megin nem akarja látni azt ami rajta van. A vinyó rackban van, kb 2 és fél éves, és mióta megvettük mindig kiírja a gép boot-kor h indítsam újra valami miatt a gépet, de utánna működött tovább.(A win egy 60 gigás vinyón van, azzal nem volt gond eddig)Nincs ötletek h mi lehet a gond?


ui.:
Közben újraindítottam, bootkor ezt írja ki:
memory test blabla ok
trend chipaway virus On Guard

detecting primary master: none

detecting prmary slave: [V;3:282:C(''(''(''(''(''(''(''(''(''(''(''(''(''

detecting secondary master:hl-dt-st dvdram

secondary slave:none

Primary slave drive fails

press f1 to continue, del to enter SETUPr EZ flash utility

-----
Előre is kösz, Zoli

(#592) Wezlow


Wezlow
csendes tag

Azóta kipróbáltam a rackben egy másik vinyót, azzal nem volt gond, mikor visszaraktam a régit és bekapcsoltam, csak villogot különböző színekben összevissza, aztán a restart után megint bebootolt..., és mikor off állapotból bekapcsolom a gépet, nem hibaüzi jön hanem a különféle karakterek meg színek villogása, reset után pedig bootol a win. Szal a vinyóval van a gond, szerintetek mi lehet?

[Szerkesztve]

(#593) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Na nekem 28% a kondició, telepakoltam, és nagyjából mindent visszaolvasott. Hogy hány nap van még hátra, hol mutatja a hdsentinel? Mert sehol nem találtam, lehet a korlátozott verzió?!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#594) gordonfreemN válasza Wezlow (#592) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát nem biztos h vinyó, lehet hogy a BIOS-odnak ment gajra valami vinyo felismerési folyamatban közre játszó egysége. a zagyva betüket, amit látsz, legalábbis mintha amiatt lenne (memóriahiba???). Jumperolva feltételezem jól van a drive. Próbálkozzhatnál ramok cseréjével is esetleg, még akkor is ha a másik drive müködött.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#595) Hitman válasza lazydog (#590) üzenetére


Hitman
aktív tag

Köszönöm a válasz kellőképpen megnyugtatott :R, amúgy a vinyó kifogástalan teljesítményt nyújt (100%-ot ír ki hdsentinel is), vki írta hogy SMART adatokról tegyek be infot, itt van 2 kép (everest[link] és hdsentinel[link])
Reallocated sector count-nál az adat mezőben 96*-os érték van (*db hibás szektor), ez okozhatja a hdsentinel 40%-os kondíció értékelést gondolom...

gordonfreemN - kérdezted: Hogy hány nap van még hátra, hol mutatja a hdsentinel? Mert sehol nem találtam, lehet a korlátozott verzió?! az 1.4-es próbaverziót telepítettem, az előző hozzászólásomban van egy screenshot hdsentinelről, amin szerepel a hátralévő idő. Még 1 dolog nem jeleníti meg azonnal az adatot (hátralévő élettartam) nekem pl a másik gépen a hitachi 250GB-os vinyónál jó 10 perc után jelent meg...

Aszem ma még írok 1-2 foto dvd-t :DDD

(#596) lazydog válasza Wezlow (#591) üzenetére


lazydog
addikt

Elég régi gép lehet.
A BIOS-ban ezt a Chipaway Virus On Guard opciót állítsd Disabled-re. Úgysem ér semmit, csak időhúzás a futtatása.
Futtasd a HDTune, és az HDDSentinel programokat.
gordonfreemN
Folyamatosan futnia kell a Sentinel-nek néhány órát, esetleg napot, ahhoz, hogy meg tudja becsülni a szerinte hátralévő napok számát.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#597) Hitman válasza lazydog (#596) üzenetére


Hitman
aktív tag

Most hogy írod: ''Folyamatosan futnia kell a Sentinel-nek néhány órát, esetleg napot, ahhoz, hogy meg tudja becsülni a szerinte hátralévő napok számát.'' tényleg több volt az 10 percnél :DDD ...
Amúgy érdekes dolgokat ír ki a sentinel, van egy 120Gb-os maxtorom is, annak a működési időnél 1669 nap 4óra 22 perc van feltüntetve (és vszínűleg több mint 155 napíg jó lesz), ez több mint duplája a 60Gb-os ''öreg'' maxtoréak, mégis hibátlan...
A 250Gb-os hitachi meg 251 napja 20 órája 0 perce megy és több mint 1000 nap hátralévő élettartama van ;]

(#598) Májsztró


Májsztró
addikt

Van egy : QUANTUM FIREBALL EL5.1A vinyóm ! Értelem szerűen 5.1 Gb-os .. nem egy mai darab , de kéne hogy működjön , namost Everestbe a vinyó SMART tulajdonságai között , van egy olyan sor , hogy Reallocated Sector Count és itt hibát jelez , vagyis a sor elején piros X található ! Ezt a hibát lehet javítani ? Ha igen akkor hogyan ? Frissen formázott a rendszer , csak XP van rajta , Fat32-es táblával ,előtte NTFS volt , az is ezt csinálta !

(#599) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 9 hónapos 250-es sataII-es vinyóm (SP2504C), mostanáig a HD sentinel közel 100%-ot mutatott, de ma lefgyott a gép, és ujraindítás után (többször nem akart a winfos rendesen elindulni, vagy elindult, de egyik ikon sem reagált) már 44%-on van... És írja, hogy mentsek az adatvesztések elkerülése érdekében.
HD tach-al próbáltam tesztet csinálni, a legalsó harmadban végig pirosak voltak a kockák kb. 1,5 sorig), tovább nem tudom, mert újraindult magától a gép...:O

Ez gondolom garanciális dolog nem?

Ja és végig 12-es ventivel hűtve 23 fok átlagban...

(#600) gordonfreemN válasza Májsztró (#598) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Hát az x nem tom mit jelent, de hogy nem jót, az biztos. Nekem x nélkül a sor végén rendben felirattal, van kb 14 hibás sector, és bizony a winXp nem marad rajta sokáig.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.