Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) qtrica válasza Balage85 (#350) üzenetére


qtrica
aktív tag

Sajna badsector.Sérült a felület. :(

Yoda Jr.

(#352) Balage85 válasza qtrica (#351) üzenetére


Balage85
tag

Ezt low level formattal nem lehet megcsinálni?

(#353) sened válasza mr_ricsi (#347) üzenetére


sened
csendes tag

Na Sikerült!
Miután végzett a Powermax megpartícionáltam, Ghost-al fekraktam a Win98-at
és műxik.
Köszi a segítséget!

(#354) acsak


acsak
csendes tag

Üdv!

Egyik ismerősömnek behalt a 200gb-os Samsung HDD-je. :( Sajna így netezni sem tud. Szeretné a számára fontos adatokat visszanyerni róla. Azt kérdezteti, hogy nem tudtok-e vmilyen céget, ahol foglalkoznak ilyen dolgokkal (nem a Kürtre gondolok).

Szerinte az megoldás lenne, ha egy (ugyanolyan) jó merevlemez nyákját át lehetne tenni az övére egy adatmentés erejéig. Még az is megfordult a fejében, hogy vesz egy ugyanolyan vinyót, csak nem tudja, hogy mennyire biztos a siker... :F

Szóval ha tudnátok mondani jó szervízeket, esetleg tapasztalatokat, vagy bármiféle más módon segíteni, akkor azt szívesen venné! :R

Előre is köszi a segítséget!

::acsak::

(#355) Balage85 válasza acsak (#354) üzenetére


Balage85
tag

Én tudnék ajánlani 1 progit, bár nemtom hogy működik, mert most próbálom először: Getdataback.

Mod: azt írták róla, hogy a teljesen elszállt vinyóknál is lehet használni, amikor már partícionálni se lehet. Próbáld ki.

[Szerkesztve]

(#356) qtrica válasza Balage85 (#352) üzenetére


qtrica
aktív tag

Badsectort nem lehet javitani, sőt várható a szaporodása szvsz.Mentsd le adataidat minél gyorsabban. :(

Yoda Jr.

(#357) WillChi válasza qtrica (#356) üzenetére


WillChi
senior tag

Ritka esetben lehet javítani a bad sectorokat is, ha csak logikailag került a winchesterre ilyen. Ez akkor szokott 'előferdülni', mikor túl van húzva a proci és erőteljesen hibázik. Mint írtam, ez ritka eset (nálam anno egy 30-as FireBall-nál fordult elő, mikor 600@927-en járattam egy P3 cerkát ( - Mod: azóta, kb. 4 éve megy hibátlanul a winyó)).

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#358) acsak válasza Balage85 (#355) üzenetére


acsak
csendes tag

Az a baj, hogy nem is indul el a vinyója, mert a nyákon elszállt vmi. Talán a nyák cseréjével meg lehetne oldani a dolgot, egy adatmentés erejéig. De ehhez kellene egy ugyanolyan vinyó... Illetve azt sem tudjuk, hogy mekkora az esélye, hogy így összejönne (ha 100%, akkor még esetleg venne is egy vinyót). Szerintetek?

::acsak::

(#359) liksoft válasza Balage85 (#349) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajna a chkdsk csak ront a helyzeten. Gondolom sokáig dolgozott, mire mindent sikerült hazavágnia. Azzal a progival talán vissza tudsz hozni dolgokat, de sajna sokat név nélkül, csak típusa alapján beazonosítva. Sok utómunka lesz vele.

Szerintem több gond lehet. A haver gépében nem kapott elég tápot, így hibásan írt a felületre. (Ez sokszor javítható a felület felülírásával, de ha a servo is sérült, akkor a drive azon része hibás marad.) A haver gépe nem kezelte a 48 bites LBA-t, így 128GB után visszaírt a lemez elejére, és felülírt rengeteg adatot, adminisztrációt, amit a chkdsk csak tovább rontott. Lehet még valóban fizikai hibás ott a felület. Az adatok mentése után a drive ellenőrzése elengedhetetlen.

Szerintem címzési vagy tápgond lehetett. [link]

Szerk: Fizikailag hibás drive-ra programot ráereszteni tilos. Ugyanis mire a progi ''rájön'', hogy nem boldogul vele, addigra a hibás drive 0-ra gyalulja a felületeket. Abból már tényleg semmi nem menthető.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#360) liksoft válasza acsak (#358) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Samsung szériára összepárosítja a mechanikát és az elektronikát. A szériákat meg szinte naponta váltja, így szinte 0 az esély arra, hogy másik elektronikával elinduljon. Sajna a hibásat kell megjavítani, vagy másikat ennek az alkatrészeivel újraépíteni. De előtte jó lenne tudni, miért ment tönkre a panel. Ugyanis, a javított is tönkre mehet, ha nem az volt a hibás, hanem esetleg a mechanika!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#361) acsak válasza liksoft (#360) üzenetére


acsak
csendes tag

Hmm, ez rosszul hangzik. :( Amúgy a hibát táp gond okozta, elvileg csak a nyákon sülhetett ki vmi...

Tudsz olyan szervízről ahol foglalkoznak ilyen javításokkal, és emberi léptékűek az árak? :F

::acsak::

(#362) rlazol válasza acsak (#361) üzenetére


rlazol
addikt

pl.: liksoft... nézd meg az adatinál lévő honlapot!(katt a nevére)
najó: [link] - vagyis liksoft cége.

[Szerkesztve]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#363) acsak válasza rlazol (#362) üzenetére


acsak
csendes tag

:R

Thx!

::acsak::

(#364) liksoft válasza acsak (#361) üzenetére


liksoft
nagyúr

Túlfesz esetén sokszor ugrik a fejszerelvényre integrált belső erősítő is. Hisz az a legkisebb jellel a legnagyobb sebességen dolgozó alkatrész, így a legérzékenyebb. Jó hír, hogy ha a felület ép, akkor nagy valószínűséggel menthető.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#365) acsak válasza liksoft (#364) üzenetére


acsak
csendes tag

Köszi!

Beszélek az emberünkkel, elmondom amiket itt olvastam. :))

::acsak::

(#366) Lacyka


Lacyka
aktív tag

Sziasztok!

Tehát a problémám a következő lenne
Vettem egy satás WD 2500YD 16 mb cache-es vinyót. Frankón müködik meg minden, csak egy gondom van vele, hogy a hőmérsékletére a speedfan és az everest is 50-85 fokig ir ki hőmérsékletet. Annyira meleg nem lehet, hisz van előtte egy 12es venti, meg alatta is egy kis titan vinyóhűtő. A közvetlenül fölötte lévő seagate is csak 32 fokos. Tapintásra se annyi, szerintem. Érdekes módon a többi cuccot (proc, vga, többi hdd) teljesen megfelelően ismeri fel.
Ötletek? Help me!

^.^

(#367) Lacyka válasza Lacyka (#366) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Sehol senki? Senkinek semmi? (ötlete) :D

^.^

(#368) Rez_Grof válasza Lacyka (#366) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát akkor valamit elmérnek a progik. Előfordulhat, hogy nem ismerik a hőmérőchipet ami a HDD-n van. Ha ráteszed a kezed a kkor meleg?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#369) Lacyka válasza Rez_Grof (#368) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Dehogy meleg. Ugy sacc per kábé 30-35fok, de közvetlenül fölötte van egy seagate, és arra meg max 39 fok ir mindegyik, s ugyebár ha a wd 60-80 fok körül lenne, akkor ezt is fűtené rendesen. Lehet, hogy uj biossal normális értékeket adna?

[Szerkesztve]

^.^

(#370) Lacyka válasza Rez_Grof (#368) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Azért nem kellett volna töröltetni a másik topicot, megtettem volna én is.

^.^

(#371) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy:

Tettem a gépembe a 2db Maxtor PATA 40 GB -os vinyók helyére 2db Maxtor PATA 160GB -ost. Néhányszor már eljátszotta (de egyre sűrűbben), hogy mondjuk telepítés közben, vagy másolás alatt - ha a másodlagos vinyóra/ról másolok, vagy telepítek - kifagy a rendszer, totál. (még az egér mutatója is megáll) Mi lehet a gond? Lemezmatató programok szerint minden rendben van. A vinyók tök egyformák, mondjuk az elsődleges két particióra van bontva a másodlagos meg csak egészben van. Mindkettő LBA módban és NTFS-ben vannak fomázva. Lehet-e táp probléma, még akkor is, ha előtte is kettő vinyóm volt, és elvileg a régiek még többet is fogyasztottak?

(#372) Lacyka válasza Szpisti (#371) üzenetére


Lacyka
aktív tag

Biztos, hogy nem táp probléma. Azonos IDE kábelen vannak?
Nekem akkor ilyet, amikor meg volt törve a kábelem.

^.^

(#373) Szpisti válasza Lacyka (#372) üzenetére


Szpisti
addikt

Azonos kábelen vannak, nem tudom, hogy megvan-e törve, de megpróbálom a dvd mellé tenni, akkor mit csinál, igaz az nem ATA133-as kábel.

(#374) Agyas


Agyas
aktív tag

Hello
Vettem egy Hitachi vinyót (T7K250 160GB) particionáltam formáztam telepíteni akartam de a fileok felmásolása után nem bootolt a vinyórról a windows. Próbáltam Ghostal is akkor sem bootolt de ha adtam neki egy rendszerlemezt akkor minden betöltődött a windows műkszik is. De ujraindítás után megint nem bootol.
Master Slave rendben, Sp2 a winfos, jumperek is rendben de nem akarja a tutit.Jah az alaplap Epox 8RDA és a legfrissebb biosz
Please help valaki én már tanácstalan vagyok

[Szerkesztve]

(#375) Szpisti válasza Agyas (#374) üzenetére


Szpisti
addikt

Akkor volt nekem ilyen problémám, mikor nem LBA módban indult a vinyóm, akkor nem akart bootolni róla. A BIOS-ban átállítottam auto-ról LBA-ba, úgy formáztam a vinyót meg telepítettem a windows-t egyből bootolt róla...

Utána már nyugodtan vissza lehet állítani a BIOS-ban auto felismerésre, már LBA-ban lesz ezután...


[Szerkesztve]

(#376) Norby(ToG) válasza Agyas (#374) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Esetleg nincs egy másik vinyó is a gépben, mert lehet hogy arra írta a boot szektort viszont erről akar indulni és nem találja az MBR-ot. Nálam már előfordult ilyen én is tanácstalanul álltam a hiba előtt aztán raktam a másik vinyóra is bootszektort és láss csodát faszán ment.

HITACHI rulz!!!

[Szerkesztve]

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#377) Szpisti


Szpisti
addikt

Még egy alapvető kérdés: aktív a partició?

(#378) Fenyő


Fenyő
őstag

Sziasztok!
Volna nekem egy jó öreg 40Gb-os 5400 rpm-es Seagate vinyóm, ami a mobilrackemben leledzik. Nos ma kivettem belőle a vinyót, mert kicseréltem a rack zörgő kis ventijét, és akkor vettem észre hogy a vinyónak 1,5 lába hiányzik, de valszeg már legalább fél éve, mert mostanában nem hurcibáltam, korábban viszont már sok helyen járt. Ennek ellenére tökéletesen működik azt leszámítva, hogy Ata100 helyett Ata66-os sebességel megy csak, de mivel 5400 rpm-es ez nem sokat számít. Szóval az lenne a kérdésem, hogy merjem-e így tovább használni a vinyót vagy forrasztassak neki lábakat :F

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#379) föccer válasza Fenyő (#378) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem csak benyomódott a lába szegénykének? Ha van egy erőssebb csipeszed { akár szmöldök csipesz is jó } akkor ha óvatosan visszahúzod, akkor meni fog.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#380) Fenyő válasza föccer (#379) üzenetére


Fenyő
őstag

Tuti hogy ki van törve egy láb egynek pedig a félbe van törve (a két legszélső láb a jumperektől legtávolabb), valszeg vmikor korábban törhéntett az eset, de akkor nem derült fény rá, elég sok gépben, rackban járt már...

[Szerkesztve]

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#381) Norby(ToG) válasza Fenyő (#378) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Honnan hiányzik az a láb, nem véletlenül a csatoló közepéről? Mert ha jól emlékszem onnan szándékosan ki van hagyva egy vagy több láb.
Másfelöl meg ha nem csatlakozik jól szerintem nem is menne. Már az elején hibát írna ki vagy fel sem ismerné a bios. Továbbá egy 40 Gigás vinyó már elég réginek számít simán kinézem belőle hogy csak UDMA-4-et tud. Ki sem használná azt a sebességet.
Javítsatok ki ha tévedek.

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#382) föccer válasza Norby(ToG) (#381) üzenetére


föccer
nagyúr

Az egyik lába ténylegesen ki van hagyva, de nem minden vinyón. Sok gyártó nem veszi ki a 20. lábat.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#383) Fenyő válasza Norby(ToG) (#381) üzenetére


Fenyő
őstag

ATA100-as tuti, korábban annyin is ment, meg a bios is ilyen sebességűnek ismeri fel, csak az Xp visszaveszi Ata66-osra, de már legalább fél éve tuti így megy és adatvesztést, meg smart hibákat, meg ilyeneket nem tapasztaltam...

Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

(#384) Agyas válasza Norby(ToG) (#376) üzenetére


Agyas
aktív tag

Kössz megoldottam. valszeg az lehetett a probléma hogy a másik vinyóról csináltam a partíciómentést és a bootszektorát is mentette az újra.Vagy valami ilyesmi nem tudom pontosan de 3 és fél óra szopatás után ment a kicsike rendben.
Még egy olyan kérdésem lenne az itt lévó Hitachi tulajoktól hogy amikor indul a gépem a vinyónak olyan hangja van mint egy repülőgép turbinájának és amikor felpörgött kattan egyett aztán elhalgat. Ez így természetes? Meg működés közbern is szokott kattogni.

(#385) Norby(ToG) válasza Agyas (#384) üzenetére


Norby(ToG)
csendes tag

Milyen típusú Hitachiról lenne szó? Nekem csak SATA-sról van tapasztalatom, az nem csinálja. Viszont egy régi maxtorom az szokott így kattogni. Ha régóta csinálja már és mindig ugyanúgy, akkor szerintem nem gáz. Ha meg pár hónap múlva megadja magát akkor már tudod hogy mi volt a hiba és legközelebb mire kell figyelni. ;]

Nincs végzet, csak ha bevégzed.

(#386) FishAir


FishAir
senior tag

Sziasztok.

A problémám a következő. Van 2 vinyó pri master és slave meg egy mobilrackben még egy sec slave mellette egy író sec master. Tegnapig csodálatosan működött amíg ki nem cseréltem a procimat. Most úgy üzemel, hogy ha csak a rack van rákötve a kábelre működik, ha csak az író akkor az is, de együtt nem hajlandóak működni. Hibaüzenet az elején asszem ez, hogy sec slave disk error. Asszem már összes létező variációt végigjátszottam, de semmi. Kicseréltem 40 eres kábelre is a másodlagos csatornán. Semmi. A régi gépemmel is volt ilyen egyszer, de az megjavult valahogy, csak nemtudom mit csináltam már vele :) Valami 5let?

iDontcare

(#387) FishAir válasza FishAir (#386) üzenetére


FishAir
senior tag

Hehh. Egyre érdekesebb. Véletlenül úgyhagytam a gépet és elszaladtam egy fél órára. Visszajöttem író sehol, nincs áram alatt ki sem lehet nyitni szal teljes riadalom. :) Szétszedtem, lehúztam a molexet és visszadugtam, de jól rányomtam, amit egyébként nem szoktam ,mert nehéz utána leszedni. :) Na mondom akkor bedugom a racket is próba cseresznye. Hát láss csodát, működik. Az elképzelhető, hogy a molex nem volt rajta rendesen és az okoz ilyen galibát?

iDontcare

(#388) Agyas válasza Norby(ToG) (#385) üzenetére


Agyas
aktív tag

A vinyó pipusát már leírtam egyszer.
Ezzel megnyugtattál.
Akkor majd tudni fogom mire figyeljek. :)

(#389) mr_ricsi válasza föccer (#382) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Sok gyártó nem veszi ki a 20. lábat.''
Az teljesen kizárt, hogy vinyón és alaplapon ne legyen kivéve, mert akkor egyetlen 80eres kábelt sem lehetne rádugni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#390) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok tudna valaki abba segitenni,hogy a winyom miért ''patog''idönként olyan hangotad mintha pesgös üveget nyitnák fel patan 1.Valamilyen progival lelehet elenörizni az állapotát :F

(#391) earny


earny
tag

Sziasztok!

A történet: Elszállt az alaplapom, a procim és a memóriám. Vettem egy használt gépet (1000-es Athlon egy MSI alaplapban). Ebbe átpakoltam a winchestereimet (80, és 200 GB maxtor).

A probléma: Amíóta az ''új'' gép megvan azóta pl egy dvd letöltése után nem tudom kicsomagolni a cuccost. ''Lemezolvasási hiba''-val elszáll a tcmd. Próbáltam winrarral és winzippel is de semmi. Kidob egy csomó hibát, hogy melyik fájlrész hibás (Az a pláne, hogy akárhányszor próbálom mindeig másik fájldarabot mond hibásnak). Olyan állományoknál is ezt csinálja, amiker még a régi géppel töltöttem le és ott ki tudtam csomagolni.
Sőt! Az anyagot letöltés után kiirtam és a notimon próbáltam meg kicsomagolni és ott sikeres volt a mművelet. (máramikor sikerült kiirni, mert az sem működik tökéletesen)

Szerintetek lehetséges, hogy mivel nincs meg az alaplap telepitő cd-j így a ''sima'' windózos driver van fent, és ez miatt nem tudja kezelni rendesen az IDE csatornákat? Vagy amikor az alaplap és a proci elszlálltak (valszeg túlfesz miatt), akkor a winchesterek is kaptak valamit? Mindenesetre nehezen tudom elképzelni, hoy egyszerrre menjen tönkre mind2tő.

(#392) Agyas


Agyas
aktív tag

Hello
Van egy olyan problemám hogy:
A gépembe vettem egy nagyobb vinyót és ami benne volt az kapott egy külső keretet és ezentúl külső vinyóként szeretném használni. USB-n keresztül. Az a problémám hogy a nootbookhoz csatlakoztatva felismeri mint USB háttértár de nem látom az intézőben hogy másolhassak rá. Az eszközkezelő valami felkiáltójelet tesz az ikonjára és nem is talál illesztőprogit. A vinyó egyébként egy Seagate Barracuda ST380011A.
Akkor ezt most nem tudom így használni? Vagy honnan lehet ehez illesztőprogit találni?
Please HELP.
THX

(#393) Menzoberanza válasza Agyas (#392) üzenetére


Menzoberanza
csendes tag

A vinyót a rekkben masterre kelll jumperelni Windows xp-nél sp2 kell windows 2000nél sp 4 :DD

(#394) Menzoberanza válasza earny (#391) üzenetére


Menzoberanza
csendes tag

lehet hogy rosszak az ide kábeleid, vagy a hibás ram modulok is szoktak ilyesmit generálni...

(#395) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Szervusztok!

Az én történetem egy Samsung sp1614 160gb-os pata merevlemez, amely a hutil (hivatalos tesztbigyó) szerint crc hibát ad valahol a lemez legelején. Az egész hdd-t fújhatom? Vagy estleg van rá mód, hogy ezt a részt le lehessen tiltani?
SMART és társai teljesen rendben vannak, csak a legrészletesebb megnéző talál benne hibát. Help!

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#396) Agyas válasza Menzoberanza (#393) üzenetére


Agyas
aktív tag

Ez nálam is így van de nem ismeri fel.
Driver nem kell hozzá? Vagy valami?
Ha a notebook be van kapcsolva akkor is bekapcsolhatom a külső házat vagy le kell állítani és együtt indítani a géppel?

(#397) Menzoberanza válasza DoubleD (#395) üzenetére


Menzoberanza
csendes tag

Partition magic vagy más 3rd parity drive kezelőke felrakás
azután a lemez elejét unallocatedre állítod pl az első negyedét
majdan a többit leformázod
Így még évekig műlödhet

(#398) Menzoberanza válasza Agyas (#396) üzenetére


Menzoberanza
csendes tag

Driver elviekben nem kell hozzá, mert az sp2 és az sp4 már tudja ezeket. Próbáld meg az sp2 újrarakni, az segíthet, de sajnos nem mindíg...
Próbáld meg az összes jumpert leszedni a winyóról, mert éehet hogy master or single módban kell állítani...
Nem kell együtt indítani őket, bármikor ki/be kapcsolhatod a rekket!

(#399) Agyas válasza Menzoberanza (#398) üzenetére


Agyas
aktív tag

Semmi. Van esetleg más ötleted?

(#400) mr_ricsi válasza Agyas (#392) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Milyen oprendszer van a notebookodon?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.