Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-03-20 09:38:09

LOGOUT.hu

Ha egy termék garanciális ügyintézésével kapcsolatban kérdezel, akkor a könnyebb segítségnyújtás érdekében adj meg minél többet a következő adatokból:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#838) net84


net84
őstag

Látom szépen fajulgat a fogy.véd. törvény elemzése....
Kicsit beleolvadnék, hiszen elég sokat foglalkoztam eme törvényekkel, értelmezésükkel. Vevő oldaláról és kereskedő oldaláról is ''használtam/használom'', betartatom/betartom.

Nem egyszerű a kereskedők élete, főleg a számítástechnikában nem. Igen be lehetne építeni, csakhogy a vevők nagy részét sajnos Mo-n nem az érdekli, hogy milyen a garancia, hanem mennyi az ára.
Erre jó példa a Mio vagy a notebook-ok esete... 2 év garos Mio-t forgalmazunk, magyarországi importörtől, magyarországi szervizeléssel (az eddigi szervízek pár nap alatt megvoltak). Noteszeknél a pár 10k-s külömbséget sem hajlandók sokan megfizetni, a plusz garanciáért.

3 év szavatosság - én teljesen tisztában vagyok vele, hogy mi fán terem, de amikor bejön az ügyfél, veri az asztalt, hogy a komplett konfigba megdöglött tápegység, és szerinte 3 év garancia van az egészre (2 év 11 hónap és 20 napja vette), gyakorlatilag ott van, hogy 1 év, a szavatosság 3 év. Ezután felolvastam neki, hogy mi is van oda írva, de őt az nem érdekelte, csak az, hogy nem fog egy vasat sem fizetni a javításért, mert ez a rendeltetés szerű használat közben ment tönkre (igen, csak néha ki kellene takarítani) Jó! benyeltem a táp árát, nem vitatkoztam sokat vele. Majd legközelebb bevasaljuk rajt.

...és mi van azokkal a kicsinek éppen nem mondható netes cégekkel, akik még arra is veszik a fáradságot, hogy hivatalos levelet fogalmaztatnak meg az ügyvédükkel, hogy az ügyfélnek jogosan megítélt pénzt vissza kell fizetnie, de ők egy vasat sem fognak kifizetni és elzárkóznak a további együtműködéstől. A fogyvéd pedig rángatja a vállát és közli, hogy törődjek bele, vagy pereljek...
...ugyanez történt az autónk javításánál is, a fogyvédes közölte, hogy törődjek bele abba, amit a szervíz felajánlott, igaz jogos, az is, amit én mondok, de ők ebben nem illetékesek - hát akkor mi a fa**o**a? És beszélhetünk az eredeti állapot helyreállításáról, úgy, hogy az ügyfél egy fillért sem fizet. Igen! Potom 30k-t fizettem, hogy az eredetihez hasonló állapot áljon vissza, és még most sincs vége, mert ismételten meghibásodott ama rész, amit anno javítottak, és elvileg még garanciális. De már nem érdekel, inkább megcsináltatom pénzért máshol, mert minden esetben süket fülekre találok... (csak egy példa: eredeti alkatrész helyett utángyártott került fel, amivel nem is lenne gond, csakhogy az eredeti matt fekete volt, az utángyártott fényes fekete, és nem is úgy áll, mint az eredeti...)

ML320 - ez van, ez a törvény, ezt kell szeretni, ebbe bele kell törődni és addig, amíg ölik egymást a konkurens cégek, addig ne is álmodozz összefogásról, lobbiról, érdekképviseletről.

luciferc - említetted, hogy nem tudja a kiskereskedő a nagykerrel szemben érvényesíteni a jogait. Ezt pusztán azért nem lehet, mert:
1. a nagyker nem szolgál ki többet, vagy elveszi az addig megszerzett kedvezményedet
2. ha van ügyvéded, neki van 10.
3. a fogyasztó védelmi törvények a nagykerre nem vonatkoznak, ők az aktuális áron számláznak vissza minden garos dolgot, amit nem tudnak cserélni. Nagyker és kisker közözz ilyen dolgokat csak peres úton lehet rendezni.

Azt hiszem az egy hatalmas előrelépés lenne, ha valamilyen úton-módon a fogy.védelmi törvények kiterjednének a nagykerekre is. Akkor szerintem a kereskedő is szívesebben állna a visszavásárlás elé, mint most, mert ugye így ő sem bukik akkorát. De surmó, köcsög kereskedő mindig lesz.
Lobbi: a nagyker mindig jobban lobbizik, talán ezért nem került eme fent említett kiterjesztés kiterjesztésre... (ez szép magyaros lett :DDD )

De a tény! Jelenleg ezek a törvények vannak, és ezeket kell betartani/betartatni!!!

Kérdés:
Ha jól tudom nem minősül fogyasztónak az, aki céges számlára veszi a dolgokat, tehát nem pedálozhat a fogyasztóvédelmi törvénnyel... :F

[Szerkesztve]

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.