Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38916) matyee válasza MaxxDamage (#38914) üzenetére


matyee
őstag

Én személy szerint nem szerettem a hangját, nem annyira vészes, csak vhogy magas hangja van a ventiknek. Ebből a szempontból jobban bejött a 15-ös, ott mélyebb hangja volt, kevésbé zavart. Amúgy veszel egy fan control licenszt, jól belőtt cpu-val (esetleg pár 100mhz visszavétellel) és gpu voltage curve-el ki lehet hozni egy jó venti curve-t, ahol megáll még elfogadható zajszintnél, igaz kicsit magasabbak lesznek a hőmérsékletek, de még bőven tolerálható szinten maradnak.

ui: a 870TM1-emben a 8086k kényelmesen elmegy 4,7Ghz-en 80fok alatt stressz esetén, ehhez képest levettem 4,5Ghz-re és auto fan mellett 72-75 fokos, cserébe fele olyan hangos. Gpu szintén felkúszik 65 fokra 200W teljesíménynél (1080 - 2050mhz), full ventik kb 60 fokos lenne cserébe hangos. Ilyesmit lehet megjátsztani clevonál, úgy hogy még tolerálható tartományban maradnak a hőfokok.

A 775dm3-ban amit hirdetek 75 fokos az 5ghz max venti alatt, ha leveszem 4,7-4,8ra, auto fan mellett jóval halkabban ilyesmi szinten van. Igazából e-pénisz a dolog, ez a pár 100mhz sok fps-t nem jelent játékok alatt, nagyjából mindegy, hogy az 5Ghz fut 50%-on, vagy a 4,5Ghz 55%-on :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.