Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82601) -NoVa- válasza szami777 (#82600) üzenetére


-NoVa-
őstag

Amazon akcióban láttam régebben 60k alatt is a Bose-t, akkor elgondolkoztam rajta, de hagytam. QC35-öm van régóta az ANC miatt, az jó, de hangminőségben, részletekben, dinamikában a FiiO F9-től bőven elmarad. Ezt tudom feltételezni a QC30-ról is, mert akárhol mérik össze, mindenhol a QC35-öt hozzák ki jobbnak hangminőségben, kényelemben, ANC minőségben, hangtérben a QC30-hoz képest. Ebayről postával USA-ból 45k körül még esetleg megérheti, többet nem ér.

(#82602) szami777 válasza -NoVa- (#82601) üzenetére


szami777
addikt

Szia,

Igen, a 90 ezer fölötti ár nekem is túlzás picit, a sonyval szemezgetek nagyon komolyan, külföldi és magyar cikkekben is dicsérik.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#82603) vicze válasza szami777 (#82600) üzenetére


vicze
félisten

Jelenleg egyértelműen a Sony ha a zajszűrés mellett a hangzás is fontos.
Akkor válaszd a Bose-t ha a nyakpánt kényelme fontos, abban jobb, minden másban a Sony az App hiánya Bose esetében elég nagy hátrány az én szememben.

(#82604) -NoVa- válasza vicze (#82603) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bose Connect app van, de amúgy ja. Hangminőségben Sony, ANC-ben Bose jobb kicsit, de nem akkora az eltérés, m8nt amekkora az árkülönbség.

(#82605) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
TWS fülest keresek.
A keret 20-25k lenne, inkább elektronikus zenét hallgatnék vele, agybadugós kellene.
Nagyjából olyan kéne, mint egy Samsung Buds, csak olcsóbban.
Köszi a választ!

(#82606) vicze válasza -NoVa- (#82604) üzenetére


vicze
félisten

Sajnos a Connect app gyakorlatilag nem ad semmilyen funkcionalitást. Amit tud a füles tudja app nélkül is.
ANC esete szerintem eseti és van több olyan szituáció amikor a Sony jobb, már az első generációval is. A MK2-k megvégképp.

(#82607) Snoop27


Snoop27
őstag

Sziasztok! Sennheiser momentum true wireless, illetve Sony 1000X-szel kapcsolatban mi a véleményetek? Rákerestem a fórumon a tapasztalatokra, de érdekelne ez a 2 mennyire számítana jó választásnak. Köszi,

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#82608) cucumber87


cucumber87
tag

Sziasztok!

Jelenleg max 30-40 ezres árkategóriában tudnátok ajánlani vezeték nélküli fülalgatót? Fontos a mikrofon hangminősége is. Köszönöm

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#82609) fericske válasza fericske (#82463) üzenetére


fericske
addikt

No megjött a Tinhifi P1.

Most csak pár gondolat, majd valamikor később bővebben.

2 órája dugtam be a fülembe, azóta is úgy vagyok.
Most kivételesen osztom "Z" véleményét.
Brutál jó cucc aprópénzért.
Nem tudom mennyire bejáratás igényes, nem érzem, hogy be kellene járatni.
Olyan a tuningja mint a Quad planárnak.
Kiegyenlített, neutrális, enyhén meleg karakter.
Kristálytiszta nyílt hang széles középpel, csilingelő magasokkal, háttérből szóló súlyos mélyekkel.
Tényleg olyan mintha az Era1-et hallgatnám kicsiben.
Egy kis Quad hang utcára :)
Szerintem nincs gond a térhatásával sem.
Must have darab.

(#82610) monti0222w válasza fericske (#82609) üzenetére


monti0222w
addikt

Érdekes, mintha azt olvastam róla hogy kissé mély hiányos lenne, EQ kell használni hozzá.
Kíváncsi leszek a folytatásra, tapadztalatodra vele kapcsolatosan. :K

(#82611) warezxts


warezxts
senior tag

A grafén membrános megvalósítás tényleg jobb minőséget eredményez mint a hagyományos membrán? Vagy csak parasztvakítás? gondolok itt BlitzWolf BW-FYE6-ra.

Egyébként egy ilyen összehasonlítás engem is érdekelne Ti melyiket vennétek, bár tudom ez a TWS dolog lerágott csont már itt a fórumon, és nincs 20 alatt értelmes füles ami említésre méltó, de azért hátha...
Sabbat E12 / 1MORE E1026BT-1 / Blitzwolf BW-FYE7 / Xiaomi Mi Airdots Pro

(#82612) pulutodurumo válasza warezxts (#82611) üzenetére


pulutodurumo
őstag

A grafén egyelőre nem az az anyag amit megéri 10 - 20$ -os fülesekre pazarolni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#82613) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
Jól bevált Xiaomi Piston Youth fülesem megadta magát, így keresem utódját. Ehhez hasonló minőségű, fül alatti elvezetésű, mikrofonos (+legyen rajta a szokásos 3 gomb is) fülhallgatót keresek max 5-10e Ft-ért. Kínai rendelés is játszik. Mit ajánlotok? Tömegközlekedésen, főként napi ingázás során használom, így tökéletes hangminőséget nem várok tőle, csak egy minimális zajszigetelést és hogy a forgalom zaja ne nyomja el a hangját.
Meizu EP-31 tűnik eddig megfelelőnek az az összefoglalóban találtak közül. Van még esetleg másik, amit ajánlanátok?

.

(#82614) Szigma70


Szigma70
addikt

Üdv
Kéne némi tanács.
Semmi extrára nincs szükségem, csak egy darabig tömegközlekednem kell, így kellene egy BT füles.
Most próbára vettem pár ezresért egy AWEI 922BL t, szól szól, de nahh, azért nem olyan jó. Az árát azért megérte.
Ezeket néztem
Soundmagic ES20BT
vagy
Huawei AM61
Csak azt a hangyányit, ami reggelente a fülemnek hiányzik, megkapnám valamelyiktől?
Vagy csöbörből gödörbe

Köszönöm

Mikor már azt hiszed majdnem, akkor épphogy

(#82615) sb95


sb95
csendes tag

Sziasztok,

Maximum 10 ezer HUF-ig keresek bluetooth-os fülhallgatót. Ebben kérném a segítségeteket, mivel full laikus vagyok a témában.

A legfontosabb számomra, hogy ne legyen delay, azaz ha például egy videót szeretnék nézni a telefonomon, akkor ne csússzon a hang a képhez képest. Illetve a stabil kapcsolat se hátrány.

Tudtok ilyet ajánlani?

Eddig ezeket nézegettem:

- Panasonic (ha jól tudom, ez eléggé megbízható márka audio termékekben is): [link]

- Pioneer (erről a márkáról is jókat hallottam, bár itt a csiptető lehet hogy zavarna): [link]

- NuForce (Életben nem hallottam róla, de 2 év gari + eléggé olcsó): [link]

- Sencor (Ezek is mindent gyártanak, fülesben nem ismerem őket): [link]

Előre is köszi a segítséget :R

(#82616) fericske válasza monti0222w (#82610) üzenetére


fericske
addikt

Nem mélyhiányos egyáltalán, csak nem V karakter.
Most is ő van a fülemben már 2 órája, pedig csak 1-2 számot akartam meghallgatni a tegnapi "grand prix" után, hogy most milyen.
Ugyanolyan jólesik hallgatni.
Tegnap legalább 10 órát hallgattam.
Egyszerűen lenyűgöz.

(#82617) bombibmw válasza bombibmw (#82605) üzenetére


bombibmw
veterán

Valaki esetleg?

(#82618) H2o-pok válasza warezxts (#82611) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

1More volt nekem is. Rohadt jól szól, de el kellett adnom mert nekem kiesett a fülemből sajna. Haverom vette át, neki tökéletes. Szóval ez az 1More a kialakitása miatt nagyon füll függő!!

[ Szerkesztve ]

(#82619) warezxts válasza H2o-pok (#82618) üzenetére


warezxts
senior tag

Köszi, most így hirtelen Sabbat E12 lett, de később majd valami komolyabb ezt meg tesóm megörökli. 1More sem kizárt, főleg az AptX miatt.

(#82620) norbert1998


norbert1998
veterán

Sziasztok!

"TWS" fülhallgatót keresnék.
3-4 órát jó lenne, ha kibírna, és mindenféleképpen viselje el a zuhanyzást.

Egy Bakeey T1 Pro tulaja vagyok, hangminőségben teljesen lehengerelt, DE az első zuhany után meg is adta magát egy fél napra :W (Pedig IPX6-ra hírdette a BangGood)

Amiket nézegettem és ígéretesnek tűnnek:
Edifier TWS 1
Syllable S101
Szóba jöhetnek még a BW termékek is, pl:
FYE5, FYE3S, csak hogy néhányat említsek

Listás még:
Syllable Q13S, Q32 és S105

Nem azt mondom, hogy mondjátok meg, melyiket vegyem, de ha bármelyikről tudtok pár szót mondani, azt nagyon megköszönném :R

Hangminőség, üzemidő, vízállóság :K

A BW-k tényleg csak 2.5-3 órát bírnak? A Bakeey is ilyan 2,5-3,5 között tud. (Jóó hangosan, az ő esetében max hangerőn (rüszülés, kalapálás, festés, egyebek között muszáj :D)

Árban 40 dollár maximum környékén gondolkoztam.

(#82621) Breki válasza norbert1998 (#82620) üzenetére


Breki
veterán

BlitzWolf BW-FYE5

Beszélgetési idő 3-4 óra, készenléti idő 170 óra!
Töltési idő két óra

A tokja egyben töltő, tehát azzal menet közben lehet tölteni.

Itt olvashatsz róla bővebben
[link]

Ha ennél több üzemidő kell a fent ajánlott 1more-t ajánlanám, az ott írtak figyelembe vételével.

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82622) norbert1998 válasza Breki (#82621) üzenetére


norbert1998
veterán

A FYE5-el az üzemidő a bajom. 2.5-3 óra nekem kevés. Ha kimegyek szétburítani az autót egyedül, akkor bőven lemerül, mire oda jutnék, hogy tartok egy szünetet, ahol tölthet. (A Bakeey hasonlót tud, a hangja is jó, de nem elég. )
A 1more meg 100 dollár :Y

Szóval leginkább az Edifier meg a Syllable között vacillálok már. Sorjában 8 és 10 órás üzemidőt igérnek, amiből sorjában 6 és 8 órát tudnak, tesztek szerint. De úgy nagyjából ennyit találni az Edifier-ről, viszont az nem egy ismeretlen brand, míg a Syllable egy ismeretlen brand nekem, viszont sok Alix értékelés van, és mindenki dicséri, a Huawei megnemmondommelyikéhez hasonlítják, azzal egyenértékű hanjga van, a Redmi AirDots-nál meg jobb elvileg. Nekem mondjuk ez semmit sem mond. :B

(#82623) H2o-pok válasza norbert1998 (#82622) üzenetére


H2o-pok
aktív tag

Hát Ha a legdrágább helyen veszed, jóhogy 100$.
Az 1More t én Gearvita ról rendeltem, eu priority vel 62$ volt, kb. 18ezer ft. 2 hét alatt itt volt. Banggoodon is van ugyanennyi.

[ Szerkesztve ]

(#82624) norbert1998 válasza H2o-pok (#82623) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen, tudom. Mindig az van, vegyek drágább az. De 40 dollárnál egyszerűen nem akarok többet költeni rá.

(#82625) #16820480 válasza norbert1998 (#82624) üzenetére


#16820480
törölt tag

Sajnos ennyi pénzért nagyjából amire lehet számítani, az a gyenge üzemidő, és/vagy kapcsolati, szinkronizációs hibák (a két oldal között), meg persze gyenge hangminőség.

(#82626) bombibmw


bombibmw
veterán

Hello!
KZ ZST Pro ajánlott?

(#82627) norbert1998 válasza #16820480 (#82625) üzenetére


norbert1998
veterán

És amit az Edifier ígér, vagy a Syllable? (Tronsmart Spunky is játszik, az kimaradt :Y)

Edifier nagyjából ismert, kínai fejhallgatós. A Syllable viszont még új, és csak füleseket csinált eddig.

(#82628) f4lcon válasza norbert1998 (#82627) üzenetére


f4lcon
őstag

Edifierből volt egy earbud-om, öcsém használja nagy megelégedéssel, ott csak jó a tapasztalat
viszont az olcsó TWS-ek esetében egészen kevés mostanában a saját fejlesztés, nagyrésze ugyan azt a technikát használja, nincsenek csodák.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#82629) Breki válasza norbert1998 (#82622) üzenetére


Breki
veterán

3-4 van ahol ötöt is írnak. Ennél tovább szerintem egészségtelen egyhuzamban a fülben tartani. Egyébként meg lehet felváltva használni a két oldalt.

1more még mint ahogy írták 60 dollár akcióban 50 körül.

Ha mindenáron ilyet akarsz miért nem nézel madzagos bluetoothost?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82630) norbert1998 válasza Breki (#82629) üzenetére


norbert1998
veterán

Madzagos blútuszost? Azok undoritóan néznek ki :D Meg közel sem ad annyi szabadságot, mint egy TWS.

(#82631) Breki válasza norbert1998 (#82630) üzenetére


Breki
veterán

Akkor valamelyik feltételeden változtatnod kell.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82632) #16820480 válasza norbert1998 (#82630) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha neked az jelenti a szabadságot, hogy 8 órán át tudod hallgatni, akkor a nem TWS nagyobb szabadságot nyújt :)

(#82633) -NoVa- válasza #16820480 (#82632) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olyan sok, és konkrét igényt sorolt fel, hogy igazából tényleg csak egyetlen dologra van szüksége: Kompromisszum :D

(#82634) norbert1998 válasza #16820480 (#82632) üzenetére


norbert1998
veterán

Jaa, nem a nyolc óra a lényeg, de azért egy 3.5-et stabilan tudjon jövő nyáron is még :B

(#82635) -NoVa- válasza norbert1998 (#82634) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez is könnyű, csak akkor a 40$-t emeld.

(#82636) norbert1998 válasza -NoVa- (#82635) üzenetére


norbert1998
veterán

Teháát, ha ennyire mondjátok, hogy nem felel meg semmi a kéréseknek, akkor az

Edifier TWS1 (8(6) óra+3 töltés tokból, IPX5, 33 dollárért)
es a
Syllable S101 (10(7-8) óra+3-4 töltés tokból, IPX6, 35 dollárért)

is egyaránt felejtős? :R

[ Szerkesztve ]

(#82637) vicze válasza norbert1998 (#82620) üzenetére


vicze
félisten

"mindenféleképpen viselje el a zuhanyzást."
Ezt így alapból felejtsd el.
Amit te akarsz az IPX9-nek felel meg, ilyen termék pedig nem létezik jelenleg.
Vannak úszáshoz esetleg használható IPX7-es termékek, de NEM zuhanyzáshoz, ahol esetileg magas nyomású vízsugár éri. 40$-ért pedig végképp nincs ilyen. Talán 150, de inkább felette.
IPX7 esetében is erősen kérdéses, hogy mennyi ideig viselné el a zuhanyt, lehet hogy kibírja, de simán lehet, hogy max. pár hónap.

A kínai gyártók pedig azt hazudnak a termékre amit nem szégyellenek.

[ Szerkesztve ]

(#82638) norbert1998 válasza vicze (#82637) üzenetére


norbert1998
veterán

Az IPX6 önmagában a nagy nyomású vízsugár minen irányból, 13.5mm-es nyílásból.
Az IPX5 pedig meg nem határozott erejű vízsugarat, 2.5 mm-es zuhanyzásból.

(#82639) vicze válasza norbert1998 (#82638) üzenetére


vicze
félisten

Az angolt érdemes nézni.
Test duration: 1 minute per square meter for at least 3 minutes
Mindezt 3 méterről....

Amennyiben te 3 percig zuhanyzol 3m távolságban a zuhanytól, akkor rendben van.
Másrészt utolsó pont.

[ Szerkesztve ]

(#82640) arminlok


arminlok
senior tag

Sziasztok. E80 mennyivel halkabb telefonról mint egy E10? Olvastam, hogy a basszus kevesebb, ez tényleg jelentős? Nem vagyok nagy basshead de az E10-et kedveltem nagyon a kicsit túltolt basszussal. És a hangereje is elég jó volt.

[ Szerkesztve ]

(#82641) ot93


ot93
senior tag

Üdv,
Milyen fülhallgatót ajánlotok ami hagyományos (earbud) kialakítású?
Vezetékes kéne és micro usb c csatlakozóval... mikrofon legyen rajta... Most egy Sony MH410c -t használok, de mi 9 se készülékre váltottam, és azon nincs Jack csatlakozó...
Végső esetben vezeték nélkülit is ajánlhattok...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#82642) -NoVa- válasza norbert1998 (#82638) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kínai IPX az olyan, mint a kínai méter wireless hatótávnál. 1 kínai méter az 30 európai centiméter. Akkuidőnél is így lehet mérni, egy kínai óra az korfüggően 50-5 európai perc.

Mivel nem köti őket annyi fogyasztóvédelmi törvény, ezért nem súlyozott átlagokat mondanak termékspecifikációként, hanem ideális körülmények között mért esetekből a legjobbat, vagy adott protokoll elméleti maximumát.

Szóval 40$-ért kell olyan, ami mindent kibír sokáig, akkor rendelj 4 db 10$-ost. Statisztikailag 300%-kal több beázást és elvesztést visel el így funkcióvesztés nélkül, és felváltva tudod használni/tölteni. Vagy 3 15$-ost, egyszerűség kedvéért különböző fajtákat, hogy ne 3 egyformán szarod legyen. Mivel sokat akarod használni, én AirPods klónt vennék, akkor nem kell folyton ki-be rakosgatni, ha hozzád szólnak, és nem zárja ki a környezeti zajokat.

(#82643) vicze válasza -NoVa- (#82642) üzenetére


vicze
félisten

Az IP egy szabvány, amihez be kell vizsgálni a terméket, aminek nem kis költsége van(több ezer $). Ezt egy kb. webshop gyártó nem fogja kifizetni, főleg hogy beleenne a profitba nem kicsit. Szóval ezek kivétel nélkül kamu hasra ütés beírások.
Pl. távolságra írhatja az elméleti maximumot, arra gyak. nincs szabályozás itt se. Olyan ez mint a 40kHz meg a hasonló paraméterek, amik pusztán papíron semmit sem jelentenek.

(#82644) UNauthorized válasza bombibmw (#82626) üzenetére


UNauthorized
csendes tag

Ár/értékben nagyon jó, de nyílván nem várhatunk atom hangzást ezért a pénzért.
A mainstream márkák az ilyen hangzást 10k körül adják vagy még többért, természetesen nem cserélhető kábellel.
http://www.thephonograph.net/kz-zst-pro-colorful-review/

(#82645) norbert1998 válasza vicze (#82639) üzenetére


norbert1998
veterán

Angolul kerestem rá, de ott semmi ilyesmiről nem volt szó. Mindenesetre gyanítom, a te forrasod a pontos :R

Egyébként te nem így szoktál zuhanyozni? ;]

(#82646) sicc33 válasza ot93 (#82641) üzenetére


sicc33
aktív tag

Én javasolok egy GGMM A1 Type-C fejes erősítő / DAC kombót. Nekem bevált az MI 9 SE telefonommal. Használható továbbra is a füles amit kedvelek :)

[ Szerkesztve ]

(#82647) monti0222w válasza arminlok (#82640) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem halkabb, ugyanúgy van benne basszus, csak zeneileg többet kapsz az E80-tól mint az E10-től.
Sokan meg panaszkodnak az E10-re, pont a basszus végett hogy nem azt kapják meg mint amit vártak, az újabbak már nem annyira basszus kiemeltek mint az első kiadások voltak, nekem is az első volt azért tudom. ☺

(#82648) arminlok válasza monti0222w (#82647) üzenetére


arminlok
senior tag

Köszi a választ. Ez egy picit szomorú is nekem 5 évet bírt a kicsike vagyis még mindig szól csak a műanyag borítás megadta magát...Én nagyon szerettem a hangját de ha gyenguszabb lett akkor rászavazok egy E80-ra. A comply harang egy kcsiit úgyis dob a basszuson nem?

[ Szerkesztve ]

(#82649) #16820480 válasza arminlok (#82648) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha a basszus fontos neked, akkor amúgy miért nem nézed az E50-et inkább?

(#82650) arminlok válasza #16820480 (#82649) üzenetére


arminlok
senior tag

Azt olvastam az E80-nak jobb basszusa van de akkor ez mégsem így van? Ha az E50 közelebb áll a régi E10hez akkor inkább arra mennék. Az ár különbség nem számít. Valaki át tudna küldeni vagy írni egy rövidke összehasonlítást a háromról:E10 vs E50 vs E80? Úgy néz ki ezek alapján rossz cikket olvastam..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.