Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) bandy13


bandy13
aktív tag

Hali! Android alatt milyen programokat használtok flac lejátszásához ?

(#73102) milkabrams válasza bandy13 (#73101) üzenetére


milkabrams
őstag

Poweramp

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#73103) bandy13 válasza milkabrams (#73102) üzenetére


bandy13
aktív tag

Már lent is van! Köszenet a gyors segítségért! :D
.mka formátummal nem tud mit kezdeni :/

[ Szerkesztve ]

(#73104) BIOS


BIOS
tag

Sziasztok!
Ajánlanátok nekem jó fülest játékra ami vezeték nélküli és hosszútávra jó?
30-40 ezer kb.

(#73105) BIOS


BIOS
tag

Bocsi azt hiszem ez nem az a topik. :D

(#73106) s4tch válasza Bodz (#72928) üzenetére


s4tch
veterán

Megrendelted? :)

(#73107) Bodz válasza s4tch (#73106) üzenetére


Bodz
nagyúr

Még nem. :N Elment az ára fejhallgatóra meg dac-ra.

(#73108) f4lcon válasza -FreaK- (#73099) üzenetére


f4lcon
őstag

Bosshifi B3 megvolt?
Következő lépső onnan hibrid vonalon a PMV A01 mk2
Az után meg már 100$ felett járunk.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#73109) wolfman


wolfman
veterán

Magaosi K5-ről vélemény? Van ilyen már valakinek? Logietch UE900s-hez képest milyen?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#73110) kutymorg


kutymorg
tag

Bosshifi B3s jobb vagy rosszabb, mint sima B3?

(#73111) -FreaK- válasza f4lcon (#73108) üzenetére


-FreaK-
veterán

Aha, csak valamiért nem szimpatikus (most fejből nem megy, hogy mi volt vele), A PMV az nem tűnik rossznak. Magaosi K3 Pro tetszett még, meg most amiről írtatok K5, de az már árban nekem sok lesz. Viszont azért $170-ért 5 armatúrás füles, az nem semmi dolog.. kíváncsi vagyok én is a véleményekre róla, de még nem találtam semmit a neten.

(#73112) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

hmmm kíváncsi lennék mit tud ez a cucc: 6BA $100ért :))

Mondjuk a Magaosi K5-re én is kíváncsi lennék mit tud, mert az ára elég baráti (főleg, hogy headfi-n írták, hogy ~$115 körül van fullos pakk taobao-n belső piacra)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#73113) #16820480 válasza K1LLMy53Lf (#73112) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az ilyeneknél szerintem csuklóból jobbat csinálna neked Tulku is házilag :D Ezek a DIY megjelölésű dolgok kb olyan minőséget képviselnek, mint az ótvar Shure, Sony, Beats koppintások. Ha még egy márkanevet sem volt képes kitalálni hozzá, akkor kb annyit is ér.

(#73114) K1LLMy53Lf válasza #16820480 (#73113) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

persze sejtem mennyi gondos, precíz tervezői munka lehet az egész mögött:))
csak érdekességképpen dobtam be, mert feldobta a magaosi-nál (és nem láttam még ennyire olcsón ennyi BA-t). Arra viszont kíváncsi lennék valóban, ha a K3 elméletileg valóban ennyire jó cucc.

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#73115) Tulku válasza #16820480 (#73113) üzenetére


Tulku
veterán

Mondjuk 2x6 BA-t 100 dollárért sehogy nem értek...plusz a kaszni (shell) az mmcx aljzat, a vezeték....

Ha párját a dupláknak 50 dodóért árulják akkor is 150 dodó csak az armatúra...szerintem ezek halló készülékekből megmentett okosságok...

De nyugodtan vegye meg...megpróbálok belőle hangot kicsikarni...meg lehet csinálni.... :)

(#73116) fericske válasza Tulku (#73115) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem sem "tiszta" úton kerítik elő ezeket az armaatúrákat. Vagy az éjszakás műszak leírja őket selejtnek, vagy tényleg selejtek közül kukáznak ki használható darabokat. Aztán szól ameddig szól, meg úgy ahogy. Az Lza-2- nél is eléggé elment a magas már, és nem piszok miatt.

(#73117) vicze válasza K1LLMy53Lf (#73112) üzenetére


vicze
félisten

Ez 2x3BA(összesen 6) nem 2x6 mielőtt valaki félreértené. Ezek 90-150 között vannak, ami reális is a DYI-ért.
Szépen látszik is az átlátszó házban, hogy 1dupla és egy mély BA van benne. Ez a legáltalánosabb konfig, ha jól emlékszek 30+$, ilyen csomagban.

(#73118) Tulku válasza vicze (#73117) üzenetére


Tulku
veterán

Nos ezzel most vitába szállnék..

A pirosnál világosan látszik a 3 különböző armatúra...az alsóról semmit nem tudok mondani (az a másik kettőn egyébként nem is látszik, mert fentről van fenyképezve).
Na már most a piroson az látszik hogy a legnagyobb biztosan dupla (középen a varrás pedig elárulja hogy valószínű egy dupla mély, mondjuk egy Sonion 3xxx lehet....) aztán a jobb oldali fotón látszik hogy a nagy melletti is egy dupla lesz...a lenti pedig valami dupla FK lesz a méretéből adódóan....
A Sötétszürke armatúra készlete szerintem különbözik az első kettőétől (és pesez lehet hogy az összes más....) mert ott egy összetett armatúra látható (vmi egybeépített) így ott az 5-6 armatúrára nem tenném rá a kezem de 4-et meg mernék saccolni...

Abban Sheratannal értek egyet hogy gondos know-how és tervezési tapasztalatok nem előzik meg ezen terméke piacra dobását...nagyon passzív alkatrészeket sem látok, nem lepődnék meg, ha egyetlen kondi árválkodna vhol és gondoskodna némi visítás halkításról....de az sem kimérve....

(#73119) vicze válasza Tulku (#73118) üzenetére


vicze
félisten

Igazad van 3db van, de ha mind dupla akkor biztos nem hallókészülékes. :D Én is a varrás miatt gondoltam duplának az egyiket, csak nem láttam, hogy a két "felső" alatt van egy 3.
De akkor meg az jön amit te írtál, hogy hogyan is? Mert hát drasztikusan anyagköltség alatt van, főleg duplákkal.
Viszont nem látom nyomát se a csövezésnek, így látszatra valami nagyon rövid csővel megy, 1db nagyobb dumper elé az egész, aminek értelme 0.

(#73120) Tulku válasza vicze (#73119) üzenetére


Tulku
veterán

Valami közösítő féle vezet az üres vetőcsőbe (az üres kasznit láttam már árulni) de dampert nem...nehéz ezekből jósolni....ha tudnám miféle BA-k tán rendelnék egyet...

Sok bontott ügyet árulnak a kínaiak...ali-n is...

(#73121) f4lcon


f4lcon
őstag

Auglamour RT-1 valakinek megvolt?

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#73122) s4tch válasza f4lcon (#73121) üzenetére


s4tch
veterán

Head-fin éppen megérkezett az első néhány fecske, egyelőre sokat nem lehet tudni róla.

(#73123) #71746560 válasza Urachus (#73096) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,jól jársz vele! :C
Nekem is ez a telefon van,de nekem havi előfizetéses a Play zene.
Nem tárolok zenéket,legjobb minőségben,valamilyen internettel hallgatok zenéket.
Nekem RHA T20-as van,bőven süketülésig fel tudom hangosítani! :Y
Beállításoknál-audio toner-nál lehet hangzásjavítást bekapcsolni+ott van az equalizer is ami nálam V karakterre állítottam.
De a telefonnal nagy fejhallgatókat is próbáltam,meglepően jól szóltak. :R
Nem véletlenűl van benne:
Dirac HD Sound®
Dirac Power Sound®
Szóval jó jársz vele,3 ÉV GARANCIA sem mindenhol van! :C
A minőséget pedig meg kell fizetni. :K

(#73124) Bodz


Bodz
nagyúr

Most nézem, hogy mit írnak a K5-ről. "K3 pro sound is a little veiled vs. K5". Persze 1 ember véleménye, meg ki tudja isten igazából mire gondol, de ha több hasonló születik, akkor én biztosan passzolom. A Pro amúgy is világos és agresszív, ha fátyolos a K5-höz képest... Ó, jaj, rosszat sejtek.

[ Szerkesztve ]

(#73125) wolfman válasza Bodz (#73124) üzenetére


wolfman
veterán

Kihagytad ugyan attól az embertől, hogy

slightly better bass quality, high also improves a little

de tény, ez még eddig egy ember.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#73126) wolfman válasza wolfman (#73125) üzenetére


wolfman
veterán

Erről nem is beszélve

stock cable included in the package is "bad" as usual (Magaosi typical cable), it's quite loose in the left connection and most important thing: sound from stock cable is really bad when connecting to my X5 gen iii through 3.5mm headphone jack (same as with the stock K3 pro cable). I only use the custom cable connecting through 2.5mm balance jack.

Bár nem tudom ez egy átlag felhasználót mennyire érint, pontosabban ezek a hibák mennyire emberfüggők.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#73127) #16820480 válasza wolfman (#73126) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez azért is lehet, mert az X5 III-nak a 3,5mm-es kimenete nem valami jó, a 2,5mm-es balanced kimenetről sokat javul a hangja. Szóval ez nem biztos, hogy a füles hibája.

(#73128) Tulku válasza #16820480 (#73127) üzenetére


Tulku
veterán

Úgy konkrétan én úgy fogalmaznék, hogy az SE kimenetén hallható hangzásért egy forintot sem fizetnék...a balanced kimeneten teljesen más a helyzet.....

(#73129) wolfman válasza Tulku (#73128) üzenetére


wolfman
veterán

Egy 150eFt-os DAP kimenetén hallható anyag sz@r minőségű? És ezt hogyan képzelték?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#73130) Tulku válasza wolfman (#73129) üzenetére


Tulku
veterán

Ezt semmiképp ne tőlem kérdezd ( :) )....illetve az én véleményem nem teljesen releváns...lehet el vagyok kényeztetve...de többen is (ha nem ilyen durván és sarkosan) eképpen látják...

(#73131) s4tch válasza wolfman (#73129) üzenetére


s4tch
veterán

Szarnak nem mondanám, de rövid hallgatózás után én nem hallottam jobbnak a telefonomnál (Meizu Pro 6). Ezzel is lehet zenét hallgatni, a lejátszó praktikuma is megkérdőjelezhetetlen, csak az a helyzet, hogy ezt a hangminőséget olcsóbb lejátszók is tudják.

A balanced kimenet viszont baromi jól szól, az egy teljesen más világ. A cserélhető kábeles fülesek világában nem vészes a probléma, az X5 III tulajoknak tisztában kell azzal lenni, hogy kell venni egy szimmetrikus kábelt a füleshez, és kész. Az AKG K3003 tulajok meg keresnek másik dapot. :)

(#73132) vicze válasza #16820480 (#73127) üzenetére


vicze
félisten

Nesze neked DAP. :P Csak a DAC. ;]

(#73133) Tulku válasza vicze (#73132) üzenetére


Tulku
veterán

Nekem ezzel a két eszköz párosításával mindig az a bajom, hogy két különálló eszközről beszélünk, amit ilyen-olyan módon összekurblizunk...mikor az AK380 AMP-ot vettem, egy percig sem tétováztam...ott ugyanis egymáshoz tehetőek, összecsavarozva szinte eggyé válnak, egyik tölti a másikat, vezérlik egymást...stb...de egy plusz kábel némi gumi és a telefon egyes funkcióinak korlátozott használata (fényképező) nálam esélytelenné teszi még a legjobb dac-amp megvásárlását is...

(#73134) s4tch válasza Tulku (#73133) üzenetére


s4tch
veterán

Ez egy jó felvetés. Bármit veszel, kompromisszumos lesz. Ahogy én látom:
- a jó hangú telefon lenne a tökéletes eszköz. Kár, hogy egyre kevesebb van belőle, és erősítő teljesítményben fejesekhez azok sem feltétlenül elegendőek. Egy Onkyo Granbeat azért zsír lehet: 5" fullhd kijelző, korrekt akksiméret, 3GB RAM, középkategóriás snapdragon, nagyjából mindenre elég - kár, hogy rétegeszköz és mocsok drága. Viszont ha azt nézzük, hogy egy iPhone áráért kapsz egy középkategóriás telefont és egy erős dapot, amit a telefon rész elavulása után a telefonfunkciók nélkül is tovább tudsz használni, úgy már nem is biztos, hogy annyira túlárazott.
- A dap is jó irány, de kicsik a kijelzők. Az lenne az igazi, ha lehetne tartalmat fogyasztani egy dapon: filmet nézni, böngészni zenehallgatás közben, stb. Ezekkel a 3,5-4" kijelzőkkel viszont gyakorlatilag a dap funkciót lehet kihasználni, és ennyi.
- A daphoz képest hasonló kompromisszum egy hordozható dac/amp is. Más kérdés, hogy nekem ez kézre áll: benyomok egy kábelt a telefonba, leteszem magam mellé a dacot, abba megy a füles, és a telefont zenehallgatás közben úgy használom, ahogy szeretném. Mondjuk ez csak otthoni döglődéshez, esetleg hosszabb utakhoz használható, bkv-n nincs létjogosultsága.
- A bt adatátvitel is klassz, ott nem sérül a telefon funkcionalitása, azzal viszont az üzemidő és a hangminőség korlátozott.

(#73135) #16820480 válasza vicze (#73132) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ahha, amit rádugsz a telefonra, és aztán vagy felismeri, vagy nem, vagy szól vagy nem ;]
Mint a múltkor: telefon-DAC-füles csatlakoztatva, és "miért ilyen halk és tompa a hang?" (közben a telefon saját hangszórójából üvölt a zene).

(#73136) Tulku válasza #16820480 (#73135) üzenetére


Tulku
veterán

:DDD

(#73137) Bodz válasza wolfman (#73125) üzenetére


Bodz
nagyúr

"high also improves a little"
Szinte érzem, hogy ez a több szinonimája. :D

(#73138) #17478144


#17478144
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy vezeték nélküli fülhallgatót. Van valakinek bármi tapasztalat a JBL T110BT-el? :)
Mennyire kényelmes a viselete, mennyit bír egy feltöltéssel, mély hangok mennyire erősek? :)

(#73139) darvinya


darvinya
titán

Muzix akciók

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#73140) tucsok. válasza darvinya (#73139) üzenetére


tucsok.
senior tag

Thx :R

"So say we all"

(#73141) K1LLMy53Lf válasza darvinya (#73139) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

T10 ~30-ért eléggé jó vétel, ahogy nézem

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#73142) tucsok. válasza K1LLMy53Lf (#73141) üzenetére


tucsok.
senior tag

Azon agyaltam én is....mennyivel lehet jobb mint az rha ma750i mit gondoltok?

"So say we all"

(#73143) Tulku válasza tucsok. (#73142) üzenetére


Tulku
veterán

"mennyivel lehet jobb mint az rha ma750i "

Sokkal...
részletesebb, élettelibb...

(#73144) kemcso válasza tucsok. (#73142) üzenetére


kemcso
Ármester

Lényegesen :) A 750 legfőképpen a felépítése, strapabírósága, garanciája miatt ajánlott, a hangja elmegy kategória. A T10-nél már a hang is jó: részletes, nekem kiegyensúlyozottabb is, nem hiányzik a közép és a magas sem (mindannak ellenére, hogy V karakter ez is)

(#73145) Krill77 válasza darvinya (#73139) üzenetére


Krill77
őstag

Kedvenc akcio fajtam amikor pont annyi az akcio mint az azt megelozo áremelkedés.
még annyi, h semmilyen RHA ért nem fizetnek, mivel minimum 3 db kinait lehet az árábol venni ami még jobban is szól.

[ Szerkesztve ]

(#73146) Tulku válasza Krill77 (#73145) üzenetére


Tulku
veterán

Kérem tájékoztass arról, hogy milyen 3 db fülest lehet venni az RHA T20 árából, ami jobban szól nála...
(most a strapabíróságról, megépítettségről nem is beszélek...)

Egyébként nem értem honnan veszed, hogy árat emeltek Muzix-ék...én hosszú ideje ezeket az árakat láttam tőlük....

(#73147) kemcso válasza Krill77 (#73145) üzenetére


kemcso
Ármester

Kérlek mondd el, hogy mikor láttad pl a T10i-et 30e-ért? Az a 750 ára évek óta. A T10 ha emlékem nem csal 50e-n nyitott jó 2 éve, annál olcsóbb csak akcióban volt.

A T10-et és T20-at hallottad is, hogy ilyet kijelentesz a hangjukról? A 750-re még igaz is lehet a kijelentésed, de az nincs is önmagában akcióban és ajánlva is azoknak van, akik a 3 év garancia mellett strapabíró fülest keresnek

[ Szerkesztve ]

(#73148) vicze


vicze
félisten

Valahogy ezen akadt meg a szemem. Mióta csinálnak saját márkás dolgokat?

Szerk:
Meg is van az OEM.

[ Szerkesztve ]

(#73149) Tulku válasza vicze (#73148) üzenetére


Tulku
veterán

Marketing pedig kell kérem :DDD

(#73150) K1LLMy53Lf


K1LLMy53Lf
senior tag

Muzix-nél amúgy él a 14napos elállás füles esetén? Ezt esetleg tudja valaki biztosan?

Illetve más: magasat lehet esetleg finomítani valamilyen másik haranggal, ha alapből kicsit túl sok hibrid haranggal? (full foam esetleg? ill ha igen, az a többi tartományra milyen hatással van?)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.