Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22651) slfln válasza Tejföl (#22650) üzenetére


slfln
senior tag

Óóóó. Az, hogy a Q350/K350-nek reEengeteg mélye lesz, az nem kérdés. Viszont a minőséggel ott már inkább lesznek bajok. :DDD

(#22652) fi:zi'k válasza Tejföl (#22650) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

:C

Lassan ezt is átlehet nevezni...

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22653) Xabi78 válasza krino (#22647) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Krino: LOL!!!

Tejföl: ez már jobban hangzik. Esetleg előtte hallgass meg még egy Brainwavz M2-t vagy M4-et. Ha pedig nagyszerű basszusra vágysz, akkor pl. a Fischer Audio Eternát neked találták ki. A számokkal meg ne foglalkozz, ugyanúgy, mint ahogy egy autónál sem a lóerők száma határozza meg, mennyire élvezetes vezetni.

X.

Cave canem!

(#22654) bigmasterg válasza slfln (#22651) üzenetére


bigmasterg
addikt

IEM-eket hogyan mérik?
Behelyezés és a gumiharang fajtája azért elég sokat tud változtatni a hangon.
(Ha meg nem műfület használnak, hanem kis vékony mikrofont raknának a gumiharang "középébe", szerintem akkor sem OK a dolog.

(#22655) ntomka válasza fi:zi'k (#22652) üzenetére


ntomka
nagyúr

A vírusmarketinggel nem lehet mit tenni... :N

ツ Headphones on - World off

(#22656) contaxg válasza Tejföl (#22650) üzenetére


contaxg
veterán

A törvény garantálja! :K

A kérdéseid itt nagyon offok, ezért inkább ezeket itt tedd fel vagy priviben. :R Köszönöm megértésed!

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22657) slfln válasza bigmasterg (#22654) üzenetére


slfln
senior tag

Nem olyan buta fiúk ők. :)
Ezt, most hadd ne fejtsem ki itt. Ajánlom Keith Howard cikkét. Tyll (és a HeadRoom) a HRTF-ek közül nekem úgy tűnik az FF-et használja, a goldenears meg DF-el egyenlít. Röhej, hogy 30 év után sem sikerült megállapodni, melyiket kellene követni. A Beyer pl. szerintem szintén DF-re tervez, azért van a méréseken az 5kHz-es zuhanás.
50Hz-től ~2kHz-ig az adatok közel megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#22658) Tejföl


Tejföl
tag

Nagyon szépen köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat. Amik kicsit kioktatóbbra sikerültek szintén hasznosak voltak, csak nyilvánvalóan ezért fordultam ide mert Ti értetek jobban hozzá.

(#22659) slfln válasza slfln (#22657) üzenetére


slfln
senior tag

Lejártam.
Ha tényleg érdekel a téma, akkor ezt is érdemes átnyálazni.
Itt láthatod a Head Acoustics HMSII.3-hoz mellékelt HRTF-et, ami az FF-re hasonlít inkább.
Itt találhatod a goldenears Bruel & Kjaer Type 4128 HATS műfejéhez mellékelt HRTF-et. Itt a DF és FF is fel van tüntetve... hogy melyiket használja végül, az nekem nem világos.

[ Szerkesztve ]

(#22660) contaxg válasza slfln (#22659) üzenetére


contaxg
veterán

Honnan a fenéből tudják, hogy jól lett behelyezve egy műfejbe a fülhallgató? Arra van mérés, hogy azonos fülhallgatónál a hab ill. a szilikon miként befolyásolja a hangot?
Saját véleményem természetesen van erről (meg sok minden másról), de kiváncsi lennék ennek a méréses bizonyítására, ha van ilyen.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22661) slfln válasza contaxg (#22660) üzenetére


slfln
senior tag

Most nézem, hogy a GE írja is, hogy DF-et használt és még egy másik kompenzációt is.
A fülhallgató méréseken pedig van külön szivacs/szilikonnal is, ott láthatod a hatását.
Tyll valószínűleg azzal méri, ami rajta volt gyárilag.

[ Szerkesztve ]

(#22662) contaxg válasza slfln (#22661) üzenetére


contaxg
veterán

És tényleg!! Itt teljesen jól látható, hogy milyen eltérés van a habszivasz (piros) és a szilikon között (kék). Hallásra egy picit loudnessesnek éreztem az utóbbit és egy lukat hallottam középről. Gondolom ezek hatása, mértéke fülhallgatónként változik.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#22663) slfln válasza contaxg (#22662) üzenetére


slfln
senior tag

Yepp.
----
Ezeket a méréseket ismét mondom, úgy érdemes nézni, hogy tudod mit látsz.
A DF - FF-ről meg még annyit, hogy ez valószínűleg sosem lesz eldöntve, azért szarik rá mindenki. Egyéntől függ, mit fog hallani és mi az ami tetszik neki, szóval túl sok értelme nincs precízen követni. Gondoljatok csak a K240DF-re, ami szintén sokaknak nem tetszett, pedig az majdnem tökéletesen lekövette a DF görbét. Az a fejes erről szólt.

[ Szerkesztve ]

(#22664) krino


krino
tag

jelentem törölve lett a kérdésem vateráról:D

(#22665) Luissimo válasza krino (#22664) üzenetére


Luissimo
veterán

én ugylátom, azért még van aki kérdezget... :U

"http://elektronika.vatera.hu/fulhallgato_fejhallgato/arcsokkenes_premium_fa_fulhallgato_keszletrol_1537071377.html"

" Tisztelt goodfu! azlenne a kérdésem, hogy hovatűnt az előző kérdés innen, az oldalról. AZTMONDTAD, KÉRDEZZÜNK BÁTRAN. Namármost, a kérdésekre válaszolni illik ám és nem törölni azokat. - branding "

(#22666) krino válasza Luissimo (#22665) üzenetére


krino
tag

;] :C Én is gondolkodom, hogy írok megint. Az ilyen eladókat nem lehet esetleg jelenteni? Értem én, hogy vmiből meg kell élni, de ez már a pofátlanság határa és a vásárlók félre vezetése (persze az a vásároló sem egy iq bajnok aki csak így beleugrik egy ilyen "szuper" üzletbe).

(#22667) krino válasza krino (#22666) üzenetére


krino
tag

De ahogy néztem, hogy a ő szavaival írjam le: A hangzása "hamisítatlanul jó", igazi minőségi darab dr. dre fülhallgatót is árul 6990Ft-ért:D

(#22668) Luissimo válasza krino (#22667) üzenetére


Luissimo
veterán

igen, hamisítatlanul jó, biztos, de így hamisítva már nemannyira :DD :))

(#22669) Xabi78 válasza Luissimo (#22668) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Most már kezdek nagyon röhögni... :)) :DD ;]

Cave canem!

(#22670) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Valaki meg tudná nekem mérni a Brainwavz M4 vetőcsövének átmérőjét?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22671) fi:zi'k válasza Tomi_Sci (#22670) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Kb egy félóra múlva igen.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22672) ko9 válasza Tomi_Sci (#22670) üzenetére


ko9
addikt

Pontosan 6mm :R

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#22673) Tomi_Sci válasza ko9 (#22672) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Köszönöm szépen :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22674) krino válasza Luissimo (#22668) üzenetére


krino
tag

igaz ez már nagyon off:D de a tiédet is törölte:D

(#22675) Luissimo válasza krino (#22674) üzenetére


Luissimo
veterán

én? :Y
ottsevoltam :))

(#22676) krino válasza Luissimo (#22675) üzenetére


krino
tag

Mindesetre jelentettem a vatera irányába:D kiváncsi vagyok :DDD

(#22677) lacko6 válasza krino (#22667) üzenetére


lacko6
senior tag

Az haggyán de ha kell a doboza is +2000ft :Y onnan rögtön kiderülne hogy hamis

(#22678) Thome


Thome
addikt

Ez a füles mit tud? SkullCandy
Hallgatható minőségű? Nem vagyok audiophile.

[ Szerkesztve ]

(#22679) Bodor


Bodor
veterán

"Semmilyen technikai adatba nem kellene kapaszkodni."

Bizony. Sokan úgy mondanak véleményt egy hordozható összeállítás hangjáról, hangzásáról, a technikai adatok ismeretében, hogy meg sem hallgatták azt, csak maximum egyik összetevőjét...

(#22680) #27441408


#27441408
törölt tag

Hali.

a tv fülhalgato rá lett téve a kislámpámra és az iizzóra lógó rész megolvadt kicsit látszik a drót de a füles rendbe működik merjem használni?

Kipróbáltam működik rendesen, a műanyag egy ici pici 2-3 mm-es részen olvadt meg ahol látszik valami barna drót a fekete borítás alatt , és az olvadt rész be van lógatva az asztal és a fal közé tehát semmi és senki nem érhet hozzá.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#22681) Bodor


Bodor
veterán

DUPLA...

[ Szerkesztve ]

(#22682) MPeter87 válasza #27441408 (#22680) üzenetére


MPeter87
őstag

Én minimum szigszalaggal körbetekerném a biztonság kedvéért azon a részen, ha a kábelt nem akarod cseréltetni!

(#22683) #27441408 válasza MPeter87 (#22682) üzenetére


#27441408
törölt tag

miért minek lehet baj?

(#22684) Tejföl válasza Thome (#22678) üzenetére


Tejföl
tag

Ilyet illetve egyel jobb verziót használtam. De skullcandy-t soha többé. elromlott a fülhallgató 3 hónap után. És mint kiderült nem cserélik vissza hanem nekem kell elküldenem a MO-i forgalmazóhoz postával és ők majd eldöntik cserélik e. A honlapjukon felvettem velük a kapcsolatot a garancia résznél mivel ezekre a termékekre élettartam gari lenne. Ők válaszoltak és adtak egy címet hova postázzam. A röhej az volt mikor a levél visszajött higy nincs ilyen cím.

(#22685) Luissimo válasza #27441408 (#22683) üzenetére


Luissimo
veterán

nefélj, nemráz ! :DDD :N
csak azért érdemes betekerni, hogy izoláld, nehogy valami zárlat legyen ha mindkét ága megsérült, mert akkor azért szépen hazavághatja a lejátszód erősítőjét, aminek gondolom nem örülnél...

(#22686) dudika10 válasza #27441408 (#22680) üzenetére


dudika10
veterán

Ne aggódj. A vezetékek szigetelése jóval magasabb hőmérsékleten bomlik csak el. azon kívül, hogy csúnya és nem lesz annyira strapabíró, más baja nincs.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#22687) #27441408 válasza dudika10 (#22686) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ahha hát ott nem látszik ahol kilátszik a barna drót az esztétika nem érdekel :)

Luissimo[/B milyen mintkét ág ? leolvadt a fekete és látszik a drót ami sértetlen.

[ Szerkesztve ]

(#22688) Luissimo válasza #27441408 (#22687) üzenetére


Luissimo
veterán

Jólvan vazze, nem tettél róla be fényképet, csak írtál egy ijjedt posztot. :DDD :(
ezért mondta a kolléga , hogy egy kis szigszalag rátekerése az sosem árthat.
amivel én egyetértek. :K

Ha még a drót sem látszik ki , akkor meg mondmár MITŐL PÁNIKOLSZ egyáltalán ?? :F

(#22689) #27441408 válasza Luissimo (#22688) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mivel még ilyenem sose volt és nem tudtam hogy ilyenkor mi van :) és ugye az ember óvatos inkább..... ui: mint írtam kilátszik a drót amiről leolvadt a műanyag rész .

(#22690) MPeter87 válasza #27441408 (#22689) üzenetére


MPeter87
őstag

A szigszalagtól baja nem lesz, meg neked sem! :)
Szigetel és ennyi!
Egy másik lehetséges opció a kábel csere, de ha szól, akkor nincs semmi baja...

(#22691) #27441408 válasza MPeter87 (#22690) üzenetére


#27441408
törölt tag

thx

(#22692) Allien válasza #27441408 (#22689) üzenetére


Allien
veterán

Drót??? Most ami kilátszik, az MŰANYAG, vagy az ÉR (réz) látszik ki? Me qrvára nem mindegy. :DDD Ha a a vezető ér látszik ki, le KELL szigetelni. Ha műanyag, akkor meg azé me azt is. ;] Lehet, később ott fog eltörni, megsérűlni, mert Murphi nem alszik ám! :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22693) Luissimo válasza Allien (#22692) üzenetére


Luissimo
veterán

többetérne, ha kapnánk egy fényképet róla... :Y

(#22694) #27441408 válasza Allien (#22692) üzenetére


#27441408
törölt tag

réz :)

(#22695) Tomi_Sci válasza #27441408 (#22691) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Amúgy te fülhallgatót használsz tv-hez? :Y

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22696) #27441408 válasza Tomi_Sci (#22695) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen 5méteres fejhalgató mivel zavar a nappaliba a tv és azt meg az én tv-m, ergó így őket az én tv-m nem zavarjamivel nem a hangszórón szol nekem meg nem olyan zavaró akinti mertt a hang a fülembe megy.

(#22697) fi:zi'k válasza #27441408 (#22696) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tehát akkor fejhallgató... :DDD

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#22698) Tomi_Sci válasza #27441408 (#22696) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Jaaa :D
Most hirtelen tényleg azthittem, hogy lhallgatóról van szó.

Ha kilátszik a réz, akkor szigszalaggal tekerd körbe. Ha több érnél is kilátszik a réz, akkor azokat külön tekerd körbe, majd utána az egészet. Esetleg tegyél rá zsugorcsövet.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#22699) krino


krino
tag

mivel vagy 4-5x megkérdeztem az mp3 topicban,(ahol nem kaptam rá választ) itt többeteknek van tapasztalata a clip+ vagy a sima fuze-al. Meddig bírják ezek a lejátszók?(vigyázom a cuccaimra) Utána már csak azt kellene eldönteni, melyik a jobb választás. thx :R

(#22700) fi:zi'k válasza krino (#22699) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Hogy meddig bírják? Milyen értelemben?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.