Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) tökfey válasza Gh0sT (#750) üzenetére


tökfey
tag

Hál'Isten nekem nem kell tojást boltban vennem.... Nem voltam nagy fizikából, sőt -szégyenlem, de buktam is-.....de próbáld meg úgy, hogy miután megfőtt a tojás, egy kicsit megkocogtatod, hogy a héja megrepedjen. Csak ezután tedd hideg vízbe. Így a víz beszivárog a héj alá és
-lévén a víz hideg, a tojás pedig meleg- kicsit összehúzza azt.
Egy hölgy ismerősöm ajánlotta ezt a módszert, de még nem volt alkalmam kipróbálni. :B

szerk.: csatlakozom csapos2-höz. Én azt hallottam, hogy a friss tojást jóval nehezebb pucolni.

[Szerkesztve]

Ezt most mondtam, vagy csak gondoltam?

(#752) csapos2 válasza Gh0sT (#750) üzenetére


csapos2
addikt

Azt hallottam függ a tojás frisseségétől is.

Lelkiismereted méri önzésed őszinteségét. Hallgasd figyelmesen.

(#753) nyávogi válasza Gh0sT (#750) üzenetére


nyávogi
tag

Nekem mindig bejön tojáspucolásra, az alábbi módszer:

tojást hidegvízben kezdem főzni, ha kész, hidegvízbe hirtelen zutty, majd a kihűlt tyúktojadékot, minden irányból odakocogtatom, egy pici helyen leszedem a héját, belefújok, egy jó erőset, hogy elválasszam a hártyát, a fehérjétől. Innentől elvileg tök egyszerűen lejön a többi rész. Gyári tojások már csak azért is ilyenek, mert előszeretettel spórolják ki a takarmányból a mészkrittet...

Geot: örülök :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#754) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Tökfőzelékhez olyan piros húst, hogy lehet csinálni? Amit a menzán is adtak, befogta a főzeléket, szaftos valami.

:D

(#756) (Bundás) válasza Kalandor (#755) üzenetére


(Bundás)
addikt

:B

(#757) Chili7


Chili7
őstag

Hali!

Van egy adag csirkecombom. A bevált és megszokott ''szárnyas fűszersó keverék''-kel befűszerezett és megsütött comb helyett valami másra vágyom.
Van valakinek valami ötlete?

Köszi

(#758) Chili7 válasza Chili7 (#757) üzenetére


Chili7
őstag

Mentő kérdés:
Szelid gesztenyével mit kell csinálni?

(#759) coocoo válasza csirkemano (#731) üzenetére


coocoo
csendes tag

Csülök pékné római tálban

Római tál ha nincs venni kell egyet (cserép edény), be kell áztatni pár órát, majd üresen be kell tenni a sütőbe, hogy jól átizzon. Tudni kell még, minél többet sütsz benne annál fincsibb lesz minden.
Tehát, ha adott a tál csülök 2-4 személyre: két másfél kilós hátsó csülök, fűszerek, sertészsír (mangalica ha van a boltban), krumpli, hagyma.

A csülköket megmossuk, sóval alaposan bedörzsöljük és 1-2 órát állni hagyjuk. Ezalatt fél deci olajba teszünk egy csomó fűszert ami van otthon és passzol hozzá (fokhagyma,bors, babérlevél, fokh. stb.) és összepaszírozzuk. Ha igazán finomat akarsz koriandert tegyél hozzá. Ezzel fogjuk időnként meglocsolni a húst.
Ha eleget állt a sóban a csülök, kézzel lehúzzuk a fölös sót, megkenjük ezzel a páccal, beletesszük az edénybe. Zsírt teszünk az aljára egy keveset és max. fél deci vizet, bele egy kettévágott hagyma. Az edényt nem árt beáztatni míg a hús áll sóban. Be a sütőbe, óránként megfordítjuk és a pácunkkal locsolgatjuk. Normálban 3-4 óra míg megsül, függ a sütőktöl, gázos, villanyos, csülök frissességétől..., de akkor jó ha a hús omlós, a bőr pedig vöröses-barnás, roppanós és hólyagos. Az utolsó félórában köményt lehet tenni a lébe és 5-10 percenként kenegetni vigyázva, hogy ne nagyon égjen rá.

Köret: ezalatt a krumplit megfőzzük, majd olajban pirítjuk ízlés szerint. Mielőtt kivennénk hagymát vágunnk bele (nagyobb szeletek, darabok) és pirítjuk a krumplival, végülis ettől pékné. Úgy időzítsünk, hogy amíg a köret készül, a csülköket legyen idő tányérra szelni, és már mehet is mellé a hagymás pirbur.

Az egész elkészítése nem igényel munkát max 1 óra (krumpli, sózás, pác), nem kell lesegetni míg sül, csak időnként megforgatni és meglocsolni. Jó étvágyat! :C


És ahogy a legjobb: ha van otthon kemence a kertben akkor abban kell megsütni, akár télen is lehet, mi ebben szoktunk szinte mindent sütni ha igazán jót akarunk enni. A recept maradhat uez, csak vigyázni kell, jó kemence hamarabb süti meg. Ha vki csak tervez egy kemencét a kertbe sütni, grillezni figyeljen az alábbiakra: nagyon fontos az alap, sok üveg>>jó meleg; sok samott>>jó hőtartás. Nem érdemes ezeken spórolni, mert soha nem lesz jó kemence. Ne legyenek sarkok, félgömb a legjobb. Ha tényleg jó kemencét akarsz, az égéstér legyen a sütőtér, az az igazi. Ilyenkor ha leégett a fa, kihúzzuk a parazsat a tartójába, kicsit kimossuk az alját ne maradjon sok hamu és mehet be a kaja. Tipikus parasztkemence ilyen. Ez kicsit OFF volt :)

(#760) nyávogi válasza Chili7 (#758) üzenetére


nyávogi
tag

megvágod a héját kicsit, beleteszed egy tepsibe, aláöntesz kevés vizet és sütöd, ameddig szét nem nyílik a héj.

csirke, ha még aktuális:

1. bedörzsölöd sóval, a bőre alá töltesz almaszeleteket, megtűzöd szalonnával és sütöd

2., bedörzsölöd olaj+só+(sok) zúzott fokhagyma + rozmaring keverékkel, kevés zsiradékot alá, meglocsolod sörrel és sütöd, először fedő/fólia alatt, majd ha megpuhult, anélkül, pirosra

3., kecsap+ oregano+fehérbors+zúzott fokhagyma+ bazsalikom => bekened, 1-2 órát álni hagyod, majd sütöd

4. csikokra vágod, bepácolod szójaszósz+méz keverékébe, egy napig állni hagyod benne, majd hirtelen sütöd,kevés, forró olajban.

de van még ötleem, ha nem lenne elég.... :D

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#761) Chili7 válasza nyávogi (#760) üzenetére


Chili7
őstag

Csak be kell vagdosni, hogy könnyebben szétnyíljon? - gondolom!

A csirke ezekben a percekben fogy el (a szokásos módon készített), de legközelebb a 3-as lesz! :) [kép]
Köszi

(#762) victoireB


victoireB
csendes tag

Sziasztok!
Piskótába tölthető krémet keresek, ami egyszerű, finom, olcsó. (Mindig bajba voltam a krémekkel, nekem mindig szétfolytak..*. :( )Kérem aki tud segítsen, szombaton lesz a páromnak szülinapja! Köszi előre is.

(#763) victoireB válasza victoireB (#762) üzenetére


victoireB
csendes tag

Up! Segítség! Nem akarok lekváros tortát sütni! :O

(#764) nyávogi válasza victoireB (#763) üzenetére


nyávogi
tag

valami közelebbit? pl gyümölcsös, csokis, vaníliás krémet tennél bele?

és tejszínes alapú, vagy inkább vajkrémes változat érdekel?


[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#765) victoireB válasza nyávogi (#764) üzenetére


victoireB
csendes tag

Bármilyen egyszerű, lehet főzött is, zselatinos is, csokis is jó, meg vaníliás is. Legyen inkább vaj alapú, mint tejszínes. Nem vagyok egy nagy sütisütő, minden megoldás érdekel...

[Szerkesztve]

(#766) coocoo válasza victoireB (#762) üzenetére


coocoo
csendes tag

beírod a gugliba, hogy 'vajkrém recept' :)

de vehetsz pudingport is, azzal is finom. ha már itt tartok, ideírok neked egy nagyon finom 10 perces édességet, amit mindenki el tud készíteni:

fogsz egy tálat, - jénai, porcelán - és az alját kibéleled babapiskótával. Öntesz rá forró pudingot, se híg se túl kemény ne legyen. Megint 1 sor piskóta, és rá megint vmilyen puding. Meg lehet locsolni közben aromával, rum, dió stb. Ha kihült be a hűtőbe. Én vanilia és csokit szoktam. Pár perc az egész, mikróban is lehet a pud.ot főzni. Rakhatsz bele befőttet v. gyümölcsöt is, értelemszerűen passzoljanak a pudinggal. (eper,+eprespuding+vanilia+tejszínhab, stb.)

[Szerkesztve]

(#767) nyávogi válasza victoireB (#765) üzenetére


nyávogi
tag

egy egyszerű főzött, de finom krém :)

2dl tejet 2evőkanál lisztet hidegen összekeversz és pépet főzöl belőle => kihűtöd.
20 dkg margarint/vajat 18dkg cukrot, 2csomag vaníliás cukrot jól kikavarsz(akár géppel is) és ha kész a péppel is összekevered. Nagyon finom. Ha a vaníliát kakaóporral és/vagy olvasztott csokival helyettesíted, ez is jó.

Másik kedvencem:

1 cs főzős vaníliapudingot felfőzöl , egy meggykonzerv levével+ 1 ek alkohollal(konyak, whisky, rum), majd ha kész, belekevered a meggyet is. Sűrűbb lesz, mint ha tejjel főznéd, de pont ezért nem fog szétfolyni, viszont langyosan kell a tésztára kenni.

:))

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#768) victoireB válasza nyávogi (#767) üzenetére


victoireB
csendes tag

Köszönet és hála mindenkinek! :R
Már megyek is, valamelyiket kipróbálom :)

(#769) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Ma csináltam pizzát (#738) nyávogi tészta receptje és (#726) Ildika szósz receptje szerint.
A problémám az lenne, hogy a tészta nagyon megkeményedett. Nem tudom, hogy én rontottam-e el valamit vagy valamiből kevesebbet adagoltam, nem gyúrtam át eléggé :F?
Valaki meg tudná mondani, miből kell több/kevesebb, hogy a tészta [link] ne legyen olyan kemény?

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#770) nyávogi válasza PazsitZ (#769) üzenetére


nyávogi
tag

ööö...nekem akkor szokott kemény lenni a tészta, ha az élesztő nem jó, tehát nem tud megkelni. Vagy a sütő volt nagyon forró és ezért nem tudott megkelni. :U más ötletem nincs hirtelenjében... esetleg legközelebb megpróbálhatod meleg helyen keleszteni egy kicsit a tésztát,, nyújtás előtt.
Én általában süteménylisztből, vagy réteslisztből csinálom, ez utóbbihoz kicsit több cukrot használok az élesztőhöz.

sok sikert és remélem segítettem valamit. :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#771) PazsitZ válasza nyávogi (#770) üzenetére


PazsitZ
addikt

Na nekifutottam mégegyszer a tésztának. Kicsit több cukor, megkelesztettem és jó lett.
A fő probléma valószinűleg a kelesztés volt.
Köszi a segítséget! :R

- http://pazsitz.hu -

(#772) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Miért van az, hogy hideg vízben hamarabb kiolvad a fagyasztott hús, mint meleg vízben? :)

(#773) Twiggydoll


Twiggydoll
tag

Tudna valaki segíteni, hogy a kínai büfékben kapható szezámmagos csirke (kis csirke falatkák édes mártásban + szezámmag) hogyan készíthető el otthon?

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk hogy milyen messzire mentünk.

(#774) ladybug válasza Twiggydoll (#773) üzenetére


ladybug
őstag

Erre [link] gondolsz?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#775) Nimda válasza ladybug (#774) üzenetére


Nimda
addikt

A kinai büfékben ''egzotikus csirkefalatok'' a neve...nem rossz,én is ettem jópárat belöle..;)...enyhén ecetes illata van és édeskés az ize...a szezámmag és az a ''lekváros'' bunda,nagyon fincsi...

(#776) ladybug válasza Nimda (#775) üzenetére


ladybug
őstag

Én is ettem, és nagyon szeretem. De a konkrét receptet nem ismertem.
Mindenesetre a kínai konyha nagy kedvencem, mert gyors, finom és egészséges ételeket lehet készíteni.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#777) Nimda válasza ladybug (#776) üzenetére


Nimda
addikt

Szerintem egy törzsvendégnek biztos elárulják... :) ...egyes büfékben sajnos ettem már olyat is,ami el volt áztatva olajjal...föleg a ''tavaszi tekercs'' nevü finomság,ami elég kiábránditó tud lenni,ha úszik az olajban...de ettöl függetlenül nem rossz ételek...az én kedvencem a ''nyolc kincs mártás''...

(#778) Ildika


Ildika
tag

Tegnap kipróbáltam 1 új receptet és nagyon finom lett. Íme:

Rakott csirkemell
Hozzávalók:
- nagyobb csirkemell (kb. 50 dkg)
- 20 dkg bacon (angolszalonna)
- 2-3 db alma
- 20 dkg füstölt sajt
- szerecsendió
- 1 dl tej
- 2-3 gerezd fokhagyma
A csirkemellfiléből vágj több vékony, lapos szeletet, majd legalább egy óráig áztasd meg a fokhagymával ízesített tejben. Egy kisebb tepsit bélelj ki baconnel (néhány szeletet tegyél félre belőle a tetejére), majd tedd rá a tejből kivett, lecsöpögtetett és ezután lisztben megforgatott csirkemelleket. Reszelj rá almát és fedd be füstölt sajttal. Kend meg egy-két evőkanál tejföllel és takard le a maradék baconnel. Előmelegített sütőben kb. 30 perc alatt elkészül. Köretnek krumplipüré illik hozzá a legjobban.


Időhiány miatt nem áztattam be tejbe, hanem fokhagymasóval megkentem 1 kicsit és így forgattam a lisztbe. És tejföl helyett 1kis főzőtejszínt használtam.

[Szerkesztve]

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#779) Nimda válasza Ildika (#778) üzenetére


Nimda
addikt

Na ezt kipróbálom...fincsi lehet...:D...úgyis azon gondolkoztam,mit csináljak 1kiló csirkemellböl...

(#780) (Bundás)


(Bundás)
addikt

SPAR-os edény akciót valaki igénybe vette már? :U

(#781) geot


geot
csendes tag

Sziasztok!

Nincs valakinek egy kipróbált, finom mézeskalács receptje? :)
Köszönöm előre is!

[Szerkesztve]

Σαγαπώ Krinya

(#782) Ildika válasza geot (#781) üzenetére


Ildika
tag

Én ezt csinálom 2 éve:

Svéd mézes

1 dl mézet 2 dl cukorral és 1 dl vízzel felmelegíteni, majd kihűteni. 50 dkg liszt, 1 mokkáskanál szódabikarbóna, 20 dkg vaj vagy margarin, mézes fűszerkeverék - ezt összedolgozzuk és 24 órát a hütőben pihentetjük. 2 mm vékonyra nyújtjuk, szaggatjuk és 160 C°-on sütjük 3-4 percig. Pár nap múlva fogyasztható!

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#783) geot válasza Ildika (#782) üzenetére


geot
csendes tag

Köszönöm!
Ez inkább kemény(ebb) vagy puhább?

Σαγαπώ Krinya

(#784) Ildika válasza geot (#783) üzenetére


Ildika
tag

A tésztát mikor kikevered nagyon ragacsos lesz.
Sütés után kicsit kemény, de azért kell a pár nap (4-5) pihenteté, hogy megpuhuljon.

[Szerkesztve]

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#785) ladybug


ladybug
őstag

Van egy mézes receptem, ami az első perctől kezdve puha, nem kell vele várni napokig, és emellett nagyon finom is.

1/4 kg méz, 1/2 kg liszt, 12 dkg margarin, 10 dkg cukor, 1 egész tojás, 2 tojássárgája, 1 kk szódabikarbóna, 1 kk fahéj, 1 kk őrült szegfűszeg, reszelt citromhéj (én a mézes sütemény fűszrt használtam, ebből majdnem 1 tk-al tettem).
Melegítsd meg a nmézet, tedd bele a lágy margarint, aztán add hozzá a többi anyagot. 5 percre tedd hűtőbe.
1/2 cm vastagra nyújtsd ki, és szúrj ki belőle formákat. 170-180 fokon süsd 12 percig.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#786) blueGirl


blueGirl
csendes tag

Sziasztok én még új vagyok itt és hát a főzőcskélésben kezdő vagyok. Szeretnék
karácsonyra sütni egy pár fincsi sütit... Megkérhetnélek titeket, ha van olyasmi receptetek
ami könnyü és hamar elkészíthető osszátok meg velem. Előre is nagyon szépen köszönöm :B

(#787) geot


geot
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

A Kedvesem inkább keményebb mézeskalácsot ropogtatna.
Akkor az első 4-5 napban erre lesz is lehetősége. :))

Σαγαπώ Krinya

(#789) ladybug válasza Kalandor (#788) üzenetére


ladybug
őstag

Jól néz ki. :) Amellett, hogy szép esztétikai látványt is nyújt, még finom is.
Én is magam készítem az ízesített olajokat. MIndig is drágállottam őket a boltban.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#790) ngabor2


ngabor2
nagyúr

szilveszteri/újévi ebédet szeretnék főzni, ami egyrészt lencsefőzelék (valszeg brokkolifasírttal), valamint csülök megsütve, de nem csak úgy ''a la natúr''.

a keresőt ráengedtem a ''lencse'' szóra, de nem olyan eredményt adott, amire számítottam. itt vagy mindenki tudja, hogy hogyn kell főzni a lencsefőzeléket, vagy még senki nem kérdezte. én most megkérdezném, mert ugye holnap szilveszter...

fél kiló lencsét vettem, azt mindjárt beáztatom hideg vízbe. kb. ennyit tudok (igen, főzés terén elég kezdő vagyok, idén kellett félig-meddig saját lábra állni ebben a témában).

a másik, a csülök. van egy gyorspácolt, vákuumfóliás csülök a hűtőben, ezt szeretném cseréptálban megsütni, krumplival. az alap elkészítési módot tudom (csülök, hagyma, fokhagyma, valamilyen fűszerkeverék, kevés víz, cseréptálban lefedve közepes fokozaton megpuhulásig, aztán rá a krumpli, még hagyma, továbbfőzni, majd megpirítani). ezt szeretném egy kicsit megvariálni, de elrontani nem szeretném. ötletek ezzel kapcsolatban?

olyanok jutottak eszembe, hogy mustárt és/vagy reszelt tormát is tennék a húsra, bár lehet, hogy ezt már akkor érdemes vele enni, ha kész. a mézes-mustáros öntetet inkább kihagynám, az csirkéhez, pulykához illik, de a disznóhoz szerintem nem.

nem tudom, merjem-e megkockáztatni a rozmaringot, vagy az se illik hozzá? úgyis megyek haza, és le van téve telelni egy szép nagy rozmaringbokor a pincébe, tudok róla friss ágat vágni.

(#791) rien válasza ngabor2 (#790) üzenetére


rien
senior tag

Többször átkell mosni a lencsét főzés előtt, mert egyébként ilyen csúnya fekete habja lesz főzés közben. Csak só kell a vízbe és addig főzöd míg puha nem lesz. Teszel bele néhány babérlevelet, majd tejfölt vízzel vagy egy kis tejjel simára keversz és beleöntöd és kevered míg szépen el nem vegyül (fél kilóhoz én 2 dozozt tennék). Ezután berátod (ízlés szerint akár paprikás rántással), egy kicsit rottyan, egy kis ecet, csipetnyi cukor és kész is van.
Én a csülköt nem bántanám, dehát próba szerencse.
Ha esetleg érdekel van egy szupi lencsés-babos saláta (tudom hülyén hangzik, de finom) ami jól passzol a csülökhöz, szólj ha érdekel.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#792) ngabor2 válasza rien (#791) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ezután berátod (ízlés szerint akár paprikás rántással),

itt kezdődnek a problémák :B egy gyakorló háziasszonynak tényleg annyi, hogy rántást készítünk, és besűrítjük vele'', de én egy szinttel még lejjebb vagyok... még sose csináltam rántást, meg habarást se, úgyhogy ezekre az ''apró'' dolgokra is kiváncsi lennék.

(#793) beencee válasza ngabor2 (#790) üzenetére


beencee
senior tag

Rákerestem nálam:

---------- Recipe via Meal-Master (tm) v8.05

Title: Lencsefőzelék
Categories: Zöldségételek
Yield: 4 személyre

50 dkg lencse
20 dkg szalonna
1 fej vöröshagyma
3 dl tejföl
só, liszt

A lencsét beáztatjuk néhány órára. Olajat hevítünk, és beletesszük a finomra vágott hagymát. Beletesszük a felszeletelt szalonnát, és lepirítjuk. Hozzáadjuk a beáztatott lencsét, kevés vízzel felöntjük, és csak nagyon enyhén sózzuk. Mellédobunk pár babérlevelet, és jó sok mustárt adunk hozzá. 40 perc után a lencséhez hozzákeverjük a tejfölös, lisztes habarást.

-----

Ja, a habarás: Tejfölbe kis liszt (mondjuk ebbe a 3dl-be 1ek, de attól is függ, mennyire szeretnék sűrűre), simára kevered benne egy kézi habverővel, villával, bármivel. Kiveszel egy kicsit a lencse levéből, összekevered a lisztes tejföllel ezt is simára (hőkiegyenlítés), majd az egészet vissza a főzelékbe, összekevered. Megvárod míg egyet rottyan, kész.

[Szerkesztve]

(#794) rien válasza ngabor2 (#792) üzenetére


rien
senior tag

Na ezt nem nagyon tudom elmagyarázni, remélem valaki besegít :U
Egy kis edénybe teszel olajat és finomlisztet (az állaga olyasmi legyen mint a sűrített tej, jobb nem jut eszembe)és lassú tűzön kevergeted folyamatosan míg lesz egy kis színe. Ha megvan felöntöd hideg vízzel és gyorsan kevered, hogy ne legyen csomós és mehet is bele a főzelékbe.
Ha paprikás akkor miután levetted a tűzről utána teszed bele a paprikát és engeded fel vízzel.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#795) ngabor2


ngabor2
nagyúr

köszi szépen mindkettőtöknek, ebből már csak összehozok valamit :) az eredményről úgyis tudósítok.

(#796) beencee válasza rien (#794) üzenetére


beencee
senior tag

Igen, ez a rántás, a habarás - de ez persze szubjektív - könnyebb, finomabb végeredményt ad.

Én ezt fogom csinálni:

---------- Recipe via Meal-Master (tm) v8.05

Title: Ördögrétes
Categories: Sertésből készült ételek
Yield: 4 személyre

50 dkg vajastészta
25 dkg májas hurka
25 dkg véres hurka
25 dkg kolbász
1 db tojás
50 dkg savanyú káposzta
csombor

A vajastésztát sarkosra kinyújtjuk, megkenjük tojással, rátesszük a sült véres és a májas hurkát, a tetejére pedig a kolbászt. Felhajtjuk a tésztát. A tetejét újra megkenjuk tojással, szép pirosra megsütjük.
Olajban pirított, csomborral ízesített savanyú káposztával kínáljuk.

-----

(#798) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nálam is elkészült a kaja, lencsefőzelék és csülöksült.

a lencse sótlan lett (de egyszerűbb utánsózni, mint az elsózottból kiszedni a sót...), a hús sós :D mondjuk ez utóbbi ellen nem tudtam volna semmit tenni. bár ha hallgatok az okosabbakra, akkor nem megsütöm, hanem megfőzöm (és esetleg a levében főzöm a lencsét... mindegy, ez már így alakult). a rántás egyszerűbb volt, mint elsőre gondoltam, nem lett csomós. képet nem teszek fel, annyira nem lett egyik se dekoratív :D

(#799) Chili7


Chili7
őstag

Van a grilles gáztűzhelyemben forgónyárs, meg van egy egész csirkém.
Mi kell még a grillcsirkéhez?
Gondolom megy bele fűszer. Locsolni kell valamivel? Folyamatosan?
thx

(#800) Chili7 válasza Chili7 (#799) üzenetére


Chili7
őstag

uppocska!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.