Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) rii


rii
nagyúr

sült zöldséges egyzserû kaját tud valaki mondani?:)

ahol csak bele kell dobálni midnent :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1652) ngabor2 válasza rii (#1651) üzenetére


ngabor2
nagyúr

wok... aztán szépen, sorban beledobálni mindent, rázogatni, pirítani... és kész :D de tényleg kb. ennyi.

(#1653) rii válasza ngabor2 (#1652) üzenetére


rii
nagyúr

sajna wok (még) nincs :D :D

de megfogadom ;-) és veszek

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1654) Jofi81


Jofi81
őstag

A fekete olívabogyó csak abban különbözik a zöldtől, hogy hagyták megérni?

(#1655) daninet válasza Jofi81 (#1654) üzenetére


daninet
veterán

tudtommal más fajta a zöld éretten is zöld..az íze is más..ha nem javítsatok ki... :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1656) ladybug válasza Jofi81 (#1654) üzenetére


ladybug
őstag

Én is így értelmezem. olíva

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1657) Jofi81 válasza ladybug (#1656) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm a válaszokat! :)

(#1658) ngabor2


ngabor2
nagyúr

megint beszabadultam a konyhába...

2 közepes fej hagymát kevés olajon üvegesre pirítottam. ledaráltam egy kilónyi csirkemellet, és rátettem a hagymára, félig megfőztem. szintén ledaráltam 2 sárgarépát meg egy petrezselymet, rátettem. kb. 2-3 evőkanálnyi gombaport vízzel elkevertem, hogy azért teljesen gomba nélkül ne egyek :D fél fej fokhagyma is belement zúzva. az egészet együtt főztem, míg majdnem kész lett, ekkor ráment kb. 3dl főzőtejszín. még egy darabig együtt fő.

közben megfőztem egy fél csomag durumtésztát (spagetti). jénai tálba fogom rétegezni a fenti cuccal, a tetejére tejföl, meg gomolya, és irány a sütő...

holnap meg csülökpörkölt gombával, és krumplival. asszem a jövő héten nem fogok éhezni :K

(#1659) ktg3 válasza ngabor2 (#1658) üzenetére


ktg3
őstag

hmm ez tetszik , asszem ezt kipróbálom ;]

(#1660) ngabor2 válasza ktg3 (#1659) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a répát és a petrezselymet hagyd ki belőle, elrontja :(

(#1661) ktg3 válasza ngabor2 (#1660) üzenetére


ktg3
őstag

oks valsz pénteken lesz ez a koszt
a répát én is furcsálltam, de a petrezselymet is hagyjam ki??

(#1662) ngabor2 válasza ktg3 (#1661) üzenetére


ngabor2
nagyúr

vagy legalábbis ne vidd túlzásba.

(#1663) Mawyx


Mawyx
senior tag

Biztos full egészséges ez a puding, fehér porhoz öntök fehér tejet, kicsit összekeverem és lesz belőle félszilárd rózsaszín valami :o Tuti tele van természetes anyagokkal :DDD

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1664) ladybug válasza Mawyx (#1663) üzenetére


ladybug
őstag

A pudingpor egy fura cucc, de annyira szeretjük a pudingot... :U

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1665) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

én imádom a pudingot,ha egészséges,ha nem:)

mindig megpakolom babapiskótával,gyümölcsökkel,csokidarabokkal...azokat öntöm le tortaformába...aztán ha megszilárdult,akkor rá tejszínhab

de ez joghurttal és zselatinnal is isteni

(#1666) csyo


csyo
senior tag

KERESEK nekem lenne gey kérdésem:

"citromos szelet" a neve a sütinek, amit szeretnék csinálni, de a neten nem lelem a receptet.

Olyasmi, mint a püspök kenyér. (őzgerincben szokták sütni ezt is)

"csészetészta", vagy kevert tészta az alapja
Annyit tudok, hogy egy csésze ez, egy csésze az kell bele... De nem ártana tudni az arányokat.

Valakinek van jól működő csészetészta recept a tarsolyában?
elsősorban citromos szeletet vadászom, de ha van diós,mákos, stb, szivesen megcsinálom azt is:-P

Legyen szép a napod!

(#1667) philoxenia válasza csyo (#1666) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csészésként keresd.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1668) csyo válasza philoxenia (#1667) üzenetére


csyo
senior tag

köszönöm :R :R

a hétvégén sütök is egyet :C

--------

és király lett a topik új neve :U

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#1669) csyo


csyo
senior tag

hogy milyen egyszerű megcsinálni ezt:

SZÓJAFASÍRT + Rizs köret.

kb 30-40 perc alatt kész is voltam vele a rizs kibontásától a mosogatásig mindennel!

a fasírtport beáztatom 2dl vízbe, 10 percig. eközben a rizst kiválogatom, megmosom, lecsepegtetem.
Kevés olajban 3-4 percig megfuttatom. 2-3-szoros mennyiségű forró vizet öntök rá.
Lefedem, és felforralom (keverni nem szabad, mert csirizes lesz). Ha felforrt, elzáro a gázt, a fedőt rajta hagyom, és letakarom konyharuhával. (a rizsnek nem főnie kell, hanem puhulni, duzzadni)

Míg puhul, duzzad, vizes kézzel golyókat, vagy lappincsokat csnálok a fasírthoz a fasírtnak való masszából. Forró olajban kisütöm mindkét felét.

Amire megsütöm, a rizs is kész.

Tálalható friss petrezselyemmel, majonézzel, vagy fűszeres kecsappal.

----------------------------
Ma ez volt az ebédem :C

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#1670) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

póréhagymaleves:

a póréhagymát 2őt karikákra vágom.
sós,vegetás vízben főzöm,közben egy üveg sampion gombát apró darabokra vágok és olajon megpárolom,majd hozzáöntöm...aztán két tubus krémsajttal besűrítem..
natúr is jó de a snidlinges a legfinomabb..persze más ízesítés is mehet...gombás,sonkás..stb
lehet bele főzni húsgombócokat..de anélkül is nagyon finom

mellé pirított zsemlekocka,esetleg egy kis reszelt sajt:)

(#1671) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

ma ettem Bai zi-t (jobb oldalt felülről a második kép) kis húsos csomagocskák. láttam hogy készült el, de sajnos nem tudom hogy a hús milyen fűszereket kapott, viszont nagyon finom volt. utána fogok keresni, és lehet hogy még megpróbálom megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1672) Mawyx


Mawyx
senior tag

A mai főzőcske nem jött össze, a hús külseje megégett, úgy kellett levágni, belül meg nem sült olyan gyorsan. A hozzá párolt fagyasztott zöldség meg borzalmas, vacak az íze :((( Nem tudom milyen fűszer kéne a zölségre, az sose olyan jó. A hús előre pácolt magyaros csikrecomb volt. A pirospaprikát utálom, ezzel van gondolom bajom most.
Nem tudtam eldönteni, hogy legyen-e ma főzés, de nem kelett volna inkább, a mosogatást is utálom, a sok zsíros mocskot eltakarítani, a grillplatni valami förtelem ilyenkor....

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1673) Eagl3 válasza Mawyx (#1672) üzenetére


Eagl3
veterán

Túl nagy lángon sütötted, ezért nem sült\főt meg belül és ezért égett meg kívül.
Ha sütőben sütöd, takard le alufóliával, majd ha jó puhára párolódott a zöldségek mellett, akkor fedd le a fóliát és pirítsd meg.
Ha grillen sütötted, akkor meg tedd feljebb vagy próbáld meg alacsonyabb hőmérsékleten sütni.

Kedvetlenül meg nem jó főzni, sose lesz az igazi... :)

Párolt zöldségre meg só, bors, fokhagyma.

[ Szerkesztve ]

(#1674) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

hát a hússütéssel én is hadilábon állok,mivel ddig nem ettem húst..most tapasztalgatm,hogy is kell

(#1675) csyo


csyo
senior tag

segítsetek!

ebből mit főzzek?

Ami van itthon:

FŐTT RIZS
SZÓJAGRANULÁTUM
HAGYMA
OLAJ
FŰSZEREK
PARADICSOMPÜRÉ
LEVESKOCKA
SMACK LEVES

valami rizses-"hús" cuccot, vagy mártást szeretnék csinálni. Ötletetek van, hogy hogyan?

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#1676) biker válasza csyo (#1675) üzenetére


biker
nagyúr

olaszos tészta jellegű rizs hús jellegű szójával?

[ Szerkesztve ]

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1677) csyo válasza biker (#1676) üzenetére


csyo
senior tag

tehát keverjek össze mindent ahogy van:-D

--

de tényleg, ezt hogy érted, hogy olaszos?

paradicsompürés -szójaszósz és rizs?

vagy paradicsomos rizs?

Legyen szép a napod!

(#1678) biker válasza csyo (#1677) üzenetére


biker
nagyúr

olaszos paradicsomos szója a rizsre :)
ha lenne kukorica, akkor mexicoi

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1679) csyo válasza biker (#1678) üzenetére


csyo
senior tag

van kukorica is.

"laszos paradicsomos szója"

oké, ezt hogy csinálom meg?

recepted van? :R :R :R

Legyen szép a napod!

(#1680) biker válasza csyo (#1679) üzenetére


biker
nagyúr

granulátom meleg delikátos vízben ázik 30 percet
kivesz, leszűr.
hagyma pirít olajon, üveges állapotban rá a szója, picit pirít, felönt paradicsommal és egy kis húsleveskockás lével, ha van
fűszerek: kiskanál cukor, só, bors, fokhagyma, oregano, bazsalikom
ha rotyogott picit, készen van
közben rizs megfőz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1681) csyo válasza biker (#1680) üzenetére


csyo
senior tag

:C :C :C

nagyon fincsi lett!!
kukoricát is beleöntötem.

emellett csináltam szójapástétomot is a maradék granutátumból (találtam margarint a hűtőben még)

Legyen szép a napod!

(#1682) errerr


errerr
tag

Sziasztok!

Nagyon tetszik nekem ez a topic, mert imádok enni és főzni is:)
Eszembe jutott egy egyszerű és olcsó/ kis süteményrecept, gondoltam megosztom veletek, hátha másnak is bejön.
Szóval:
Kell hozzá kb. 3-400 gr háztartási keksz, amit nagyobb darabokra törünk, hozzákeverünk mondjuk fele ennyi nagyobb darabokra vágott diót.
Egy fazékban felolvasztunk egy kocka margarint, teszünk bele 1 csésze porcukrot, 1 csésze tejet, majd mikor sima az állaga, mehet bele kb. 1 kis doboz kakaópor (ízlés szerint).
Ezek után beleöntjük a diós kekszet és összeforgatjuk, majd őzgerinc formába, vagy csak simán folpack-ba tekerve betesszük a hűtőbe 1 éjszakára. Ízlés szerint egy kis rumot is önthetünk bele.
Nehezen lehet abbahagyni...... :)

(#1683) mephi666


mephi666
nagyúr

mindjárt vége a melónak... gondolkozok, mit főzzek/süssek... ilyen esetekre egy elég gyorsan összeüthető kaja: omlett... kb mindent bele lehet tenni, ami épp otthon van... csak tejfölt kell vennem hazafelé...

lényegében ez megy bele: (1személyre)
2-3db tojás
pár szelet felvágott
gomba ízlés szerint
1 kicsi tejföl (175g azt hiszem)
1 evőkanál liszt
1 csipet só
1 csipet bors
kevés olaj
sajt

lényegében a tojást felütöm, bele 1 nagy evőkanál tejfölt, lisztet, sót, borsot... összekeverem csomómentesre, beleszórom a felaprított felvágottat, gombát és reszelt sajtot... majd mindkét oldalát palacsintasütőben megsütöm... miután tányérra kiteszem, rákenem a maradék tejfölt és kész is :) én így készítem az omlettet, elég gyors kaja és laktató... lehet rajta csomó mindent módosítani, ízlés szerint...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1684) SunBreeze válasza mephi666 (#1683) üzenetére


SunBreeze
aktív tag

mennyi liszt?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#1685) csyo


csyo
senior tag

sziasztok volna egy ÉPÍTŐ ÖTLETEM hogy átláthatóbb legyen a topik.

a RECEPT NEVÉT nagybetűvel, vastagon lehetne irni? így látjuk, hogy miről szól.

a hozzávalók nem baj ha nem közben derülnek, ki, hanem oda vannak irva külön kigyűjtve (esetleg külön a töltelék, külön a tészte, szósz, stb..)

észrevételek, hasznos tanácsok, megjegyzések OFF-ban, vagy dőlt betűvel, hogy elkülönüljenek

oké, hogy leirok egy receptet, de arra szánom, hogy a fórumtársak elolvassák, és meg tudják csinálni.

vagy ha keresnek egy receptet, akkor egyértelműen meg is találják.

Szép átláthető lesz, mint egy szakácskönyv.

mit szóltok hozzá?
-------------------------------------------------------------------
(akár ez első HSZben lehet tanácsokat adni GYIK-kat megválaszolni.

lisztekkel mi ujság, BL szémok
egy kanál tojás az hény gramm
egy csésze liszt az hány deka, stb.. átváltások...

alap dolgok tisztázása:
rántás készítése, habarás, stb..

ahogy egy szakácskönyv elején is le van irva.

Ha valaki alap dolgot kérdez, akkor oda lehet irnyitani. LÁSD a topik 3. HSZ, második bekezdés..

esetleg később tartalomjegyzék is születhet...

pl: olasz tészta [link] rántotta máképp [link]

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#1686) ladybug válasza csyo (#1685) üzenetére


ladybug
őstag

Jó ötlet, tényleg átláthatóbb lenne. Talán egy idő után a recepteket is össze lehetne gyűjteni egy helyre.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1687) csyo válasza ladybug (#1686) üzenetére


csyo
senior tag

kiegészitettem a HSZ-em ezzel is közben...

a recet neve mellé lehet irni, hogy pl: leves - borsóleves (esteleg azt is, hogy vega, agy diétás, stb)

így a keresőbe elég ha azt irom "borsó" és kijön az össze sborsós étel. Vagy beirm "főzelék"

vagy beirom "desszert" s kijön.
De ehhez oda kell irni: "mákos guda - desszert" vagy "rigójancsi - desszert"
mert a leves szóra kijön a húsleves, mert benne van a nevében. De a torta szóban nincs benne a desszert.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#1688) csyo


csyo
senior tag

tehberizs volt ma.

De nem az igazi. A maradék rizst átforrósítottam tejjel, és hagytam ázni, puhulni benne vaniliás cukorral, meg sok sukorral...

Nem lett ugyanaz az ize.
A faháj, meg a kakaó azért elnyomta kicsit:-D

Legyen szép a napod!

(#1689) errerr válasza csyo (#1688) üzenetére


errerr
tag

Én, ha tejberizst csinálok, mindig egy kicsit előfőzöm a rizst egy kevés vízben, hogy a keményítő kijöjjön belőle..és kicsit több tejjel szoktam csinálni, aztán beleteszek egy vaniliás pudingot is...isteni én nagyon szeretem:)

(#1690) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

ma gyümölcsleves lesz
felteszek vízben barackkonzervet,ananászkonzervet,cseresznyebefőttett,hozzásöntök a levükből is
fahéj,szegfüszeg,cukor,kis citromlé...kb 10percig főzöm,majd egy zacskó pudinggal tejjel behabarom
ha kihült tejszínhabbal a tetején tálalom:)

(#1691) csyo


csyo
senior tag

ma nem tudom mi legyen a kaja.

lehet megsütöm azt a csészetésztás (kevert tésztás) süteményt..

Legyen szép a napod!

(#1692) mephi666


mephi666
nagyúr

mai ebéd: makaróni/spagetti (ami sikerül belőle :B ) (kb 2személyre, 1-2 napra)

tervezett hozzávalók:
30dkg darált sertéshús
1 kis üveg paradicsompüré (kb 200ml körül lehet)
1 szeletelt csiperke-konzerv
1 nagyobb fej vöröshagyma
1-2 gerezd fokhagyma
egy kevés olívaolaj (<- valami fokhagymás van otthon és qrvajó ízű :)) )
15-20 dkg sajt
bazsalikom
oregánó

1 csipet bors
makaróni/spagetti tészta

elkészítés: (wokban készítettem múltkor is, mert nagyon jól/egyenletesen tudok benne főzni... rengeteg dologra ezt használom)
a vöröshagymát felaprítom, olajon üvegesre pirítom, rádobom a darált húst... kis vizet szoktam alá engedni, hogy jobban puhuljon, úgyis sok elpárolog főzés közben... besózom enyhén és borsozom is... hozzá teszem a passzírozott fokhagymát is... amikor a hús megfehéredik, akkor öntöm hozzá a paradicsompürét, amit nagyjából beízesítek 1-1 nagyobb csipet bazsalikommal és oregánóval... a gombát is hozzá dobom... összefőzöm az egészet és közben kóstolgatom-ízesítgetem érzés szerint... elég gyorsan elkészül, ezért érdemes félkész állapotnál már felrakni a tésztát, hogy nagyjából egyszerre legyen kész az egész... ha megfőtt a szósz és a tészta, ízlés szerint szedek szószt a tésztára, megszórom sajttal és kész is :)
rengeteg dolgot lehet módosítani a recepten: pl apróra vágott, friss paradicsomot/paprikát is hozzá lehet tenni, de ezen kívül akármit... ízlés szerint :) egyszerű és gyorsan elkészíthető étel... én a fentiekben leírtak szerint szoktam készíteni és eddig nem sikerült még elrontani...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#1693) csyo


csyo
senior tag

smacktésztás tojás

hozzávalók:
smack leves (vagy vitifon) tésztája
4-6 db tojás
oregano
bazsalikom
majorasnna
petrezselyem

bors.
olaj
plussz hozzávalók izlés szerint:
1 fej hagyma
1 marék szójagranuáátum
pirospaprika
erős pista
kukorica
sajt
paradicsomkarika a tetejére

elkészitési javaslat:

kifőzöd a tésztát
közben olajat hevítesz (és bele az apróra vágot hagymát)
erre a tojásokat kis lángon kicsit sülni hagyod.
Aztán mehet bele a tészta.
Ha már félig megsült, mehet bele a szója, a kukorica, és a fűszerek, és egyebek.
ha megsült, a tetejét sajttal megszórjuk.

Minőségi száraz vörösbort ajánlok hozzá. (kékfrankos, vagy caberbet franc)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#1694) errerr


errerr
tag

Sajtos-tejszínes hús

Hozzávalók:
-1 kg sértés karaj( lehet bármiből, akár csirkemellből is, nekem ez jön be a legjobban)
-500ml tejszín(lehet több is ízlés dolga)
-30-40 dkg trapista sajt(ez szintén)
-2 tojás
-lisz a panírozáshoz

A szeletekre vágott húst megsózzuk, majd veszünk egy magasabb falú tepsit. Ebbe öntünk kb 1.5 dl tejszínt, majd a húst elkezdjük panírozni a megszokottól annyiban eltérően, hogy prézli helyett sajtba forgatjuk. Ezeket belehelyezzük a tepsibe, majd leöntjük a maradék tejszínnel és megszórjuk a tetejét a maradék sajttal. Sütőtől függően kb 3/4,-1 órát sütjük közepes hőfokon. Köretnek rizi-bizit, vagy gombás rizst ajánlanék.

(#1695) venember83


venember83
nagyúr

Ezt mennyi ideig kell sütőben sütni, kb? Újkrumpli, zöldség, 2 bepácolt csirkecomb. Köszönöm az infót.

(#1696) philoxenia válasza venember83 (#1695) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Forró sütőbe téve kb. 40 perc, hideg sütőbe téve 1 óra. /190-200 fokon/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1697) ngabor2 válasza venember83 (#1695) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mindenesetre ne egyszerre tedd be, mert azú jkrumpli szétfő, mire a csirkecomb ehető minőségű lesz. mikor a hús félig kész, akkor mehet rá a többi, először lefedve párolódjon, aztán lefedés nélkül piruljon.

nálam ez kb. 1,5-2 óra volt cseréptálban.

(#1698) Borify Péter válasza ladybug (#1042) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

jah..hát a bolti kicsit műanyag
én elég gyakran csinálok,és elég sok változatban

(#1699) venember83 válasza ngabor2 (#1697) üzenetére


venember83
nagyúr

Pont fordítva lett, mivel a hús be volt pácolva, hamar átsült/átpárolódott és a krumplinak kellett volna még egy kis idő, de már mindegy, tegnap elment a kaja több mint fele, ma megeszem a másik felét, ez így sikerült. Legközelebb okosabb leszek. De legalábbis tapasztaltabb. A lefedés csak akkor ugrott be, amikor már benyomtam a sütőbe vagy tíz perce, így fedél nélkül volt bent kb. ötven percet.

(#1700) philoxenia válasza venember83 (#1699) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sütés közben is befedhető, többféle íz érhető el, ha először lefedve, majd fedő nélkül vagy először fedő nélkül utána lefedve sütöd, sőt attól függően, mivel feded le, üveg, fólia, amin átmegy a hősugárzás, vagy zománcos fedél, amin nem.... Kísérletezz ! :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.