Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) LeG3Nd


LeG3Nd
tag

Sziasztok!

Balatonalmádiban árulnak a borfesztiválon a színpad melletti faházban egy ritka finom kaját, almádi pecsenye néven. Hús, máj, és rengeteg hagyma, egy tárcsáról forrón merik, hasábkrumplival. Google nem dobott semmit a névre, de kizárt, hogy ne lenne valahol fenn a recept. Nagyon valószínű, hogy máshogy nevezik, csak Almádiban honosították.

Szeretném kérni a segítségetek, hátha valaki tud mondani hasonló receptet. Ha valaki megtalálja, vendégem augusztusban egy adagra a borfesztiválon. :)

shorter of breath and one day closer to death

(#1902) ngabor2 válasza föccer (#1899) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én sose szoktam fél kilóból palacsintát sütni. a minimum 1kg. a hozzávalók előszedésétől a kiürült edények elmosogatásáig kb. 1 óra kell. a titok, hogy 3 serpenyővel kell nekikezdeni. ja, a fakanalat, meg a lassú adagolásos kevergetést el kell felejteni, bele turmixgépbe a hozzávalókat, és aggyadneki :D

(#1903) PindurAnna válasza ngabor2 (#1902) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Tanúsítom :C :C

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1904) föccer válasza ngabor2 (#1902) üzenetére


föccer
nagyúr

2 személyre azért durva mennyiség lenne az 1 kiló lisztből. Így is küldtünk anyósoméknak is egy adagot. A maradék kritériummal csak annyi baj va, hogy 1: nincs 3 serpenyőm, csak 1, 2: nincs turmixgépem, csak fakanalam+habverőm. Erre még rájön, hogy elektromos tűzhelyem van, amin egy pöttyat lassan készül a palacsinta. :)

De igyekszem legközelebb így csinálni :DD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1905) PindurAnna válasza föccer (#1904) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

A táborba nyomhatod úgy ahogy Gábor csinálja :D

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1906) föccer válasza PindurAnna (#1905) üzenetére


föccer
nagyúr

Volt már rá példa, amikor 3 sütővel toltam, nagylángon. Pörögtek is ki a palacsinták. A sok éhes hallgató, meg tolta befele. Kari napokon a tanszéki főzésen palacsintát (is) csináltunk :K

Egyébként milyen tábor? Az aktuális ph táborról van szó? Meg kellene keresem a topikot. Bár nam tudom, hogy hogy lesz rá időm, mert akkor körül érkezik Babóca.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1907) föccer


föccer
nagyúr

Csináltam egy tonnányi fánkot. :) Bezabáltunk belőle Mamócával egy rakással, de még mindig rengeteg maradt. Holnap viszünk anyósomékhoz is. 1 kg lisztből 43 db kisebb-nagyobb fánkocska készült. Amikor begyúrtam a tésztát még nem nagyon akartam elhinni, hogy az élesztő ennyire tud dolgozni benne. Ez volt az első élesztős sütim :) Azok képest pont sikerült eltalálnom, hogy milyenre kell gyúrni.

Azon gondolkodom, hogy milyen sütit készítsek legközelebb. Valami piskóta félét fogok elkövetni, valami citromos tekercset. Esetleg valaki egy gondolatébresztő ötlet?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1908) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

http://prohardver.hu/dl/upc/2011-04/24/8834_vkrtsvvk0obhkzps_tojas.jpg

Kukksi ez meg :C

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1909) PindurAnna válasza föccer (#1906) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Igen arról írtam..de az idei szerintem még meg sincs nyitva..

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1910) föccer válasza PindurAnna (#1908) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez aranyos. :) A hóvirágokról meg mond azt, hogy nem hóvirágok, mert a hóvirág az védett növény :B

A táborra meg nem tudom, hogy jut-e időm. Majd meglátom. Ha ennyire későn kezdődik a szerveződés, akkor lehet, hogy el is marad ^^

üdv. föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1911) ngabor2 válasza föccer (#1910) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a hóvirág az műanyagból vala, az meg egyelőre nem védett :D

a tábor 80%-ban már meg van szervezve, majd májusban nyílik a topik, taktikai okokból.

(#1912) PindurAnna válasza föccer (#1910) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

A hóvirág az hóvirág...de mert ez műanyag :D így semmi félelmem sincs :DD

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1913) Kassadin


Kassadin
addikt

Hallottam anyámtól egy receptet, gondoltam megosztom a nagyérdeművel, ha holnap elkészül csinálok fotót is.
Arányokat nem írok, mert úgyis mindenki maga látja.
Tepsi alját telerakod felszeletelt almadarabokkal, rá a piskóta tészta, megsütöd, amikor kihűlt, megfordítod, rá a vanília puding, majd pedig keserű csokival vonod be a tetejét, gondolom utána meg hagyni kell dermedni. :K

[ Szerkesztve ]

(#1914) Winner_hun válasza ngabor2 (#1911) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ma?:P

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1915) PindurAnna válasza Winner_hun (#1914) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

A május 31 napos :D

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1916) PindurAnna válasza Kassadin (#1913) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nem ég le az alma ha az van alul?? Na erre kíváncsi vagyok milyen lesz...

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1917) Kassadin válasza PindurAnna (#1916) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom, még sose csináltunk ilyet. De úgy néz ki hogy csak jövő héten fogjuk kipróbálni... :)

(#1918) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

Helló!

Tudja valaki, hogy mi az a booster szósz? Kerestem, de nem találtam külföldön sem.

(#1919) PindurAnna válasza G.I.JOE (#1918) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Nem a Worcestershire szószt szeretnéd? Csak kiejtésileg hasonlít arra amit te írtál :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1920) G.I.JOE válasza PindurAnna (#1919) üzenetére


G.I.JOE
senior tag

Igen, közben már más is mondta. :) Köszi azért!

(#1921) toldy


toldy
őstag

Ma készítettem egy újabb drágaságot, igényli majd a napi gondozást, bár nem mintha olyan sok szabadidőm lenne. Ja kovásznak hívják, majd szurkóljatok, szombaton sütök ( remélem).

Az élet nem habostorta.

(#1922) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1923) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok.

tepsibe sült csirkecombhoz ti milyen mártást csinálnátok ami könnyü akár maggi.s zacsis alapbol ekészíthető szósz egy laikus számára is.
???

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1924) mormota válasza dragonfx (#1923) üzenetére


mormota
senior tag

tejszín, tejföl, sajt, só, bors

(első kettő tetszés szerinte variálható-elhagyható)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1925) dragonfx válasza mormota (#1924) üzenetére


dragonfx
veterán

elkészítése?
mustáros mézes nehéz megcsinálni?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1926) mormota válasza dragonfx (#1925) üzenetére


mormota
senior tag

dehogy is:)

összekevered a tejfölt/tejszínt, só,borsot, esetleg még amit akarsz, rátolod a csirkére egy jénai tálban, és becsűröd a sütőbe, lefedve, majd fedés nélkül kicsit pirítod

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1927) dragonfx válasza mormota (#1926) üzenetére


dragonfx
veterán

na majd kiprobálóm legközelebb. ;)
nem tünik nehéznek.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1928) mormota válasza dragonfx (#1927) üzenetére


mormota
senior tag

igazából a képzeleted és a kísérletezőkedved szabja a határokat.
amit kitalálsz megcsinálod, beleteszel amit gondolsz, hogy jó, és olyan lesz tőle a kaja amilyet akarsz.
kb én így tudnám jellemezni a saját főzőtechnikámat:D

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1929) dragonfx válasza mormota (#1928) üzenetére


dragonfx
veterán

ja csak nehogy ehetetelen legyen

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1930) mormota válasza dragonfx (#1929) üzenetére


mormota
senior tag

annyira nem lehet elszúrni a dolgokat...

én pl tegnap este mert gyorsan kellett valamit csinálni azt találtam ki, hogy:

pulykamedaliont apróra darabolok, egy kis csirkefűszer keverékkel megszórva serpenyőben megpirítom, majd kiveszem, a levébe egy kis apróra vágott szalonnakocka, majd apróra darált hagymát pirítok. rá egy kis fügebor, majd tejszínnel felöntöm, és végül apróra vágott sajtot teszek bele.
mindezek mellé egy kis vegetával párolt mexikói mix került.

így rögvest van hús, zöldség, és szósz.

mindehez kellett 25 perc

ja, és ne mellesleg nagyon finom lett:P

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1931) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Tudnatok pesten olyan cukraszdat ajanlani ahonnan finom tortakat lehet rendelni?
Leginkabb turotorta erdekelne valami olyan aminek nagyon vekony piskotaja van vagy egyaltalan nincs is, meg nem tiszta vajas az egesz.
Elore is koszi.

(#1932) rii


rii
nagyúr

csákó

esténként salátát szeretek tolni, de a tejről le kéne állnom )))-:

tudnátok a tejföl-natúrjoghurt helyett

meg a trappsita - mozzarella helyett mást mondani?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1933) mormota válasza rii (#1932) üzenetére


mormota
senior tag

kefír :F de egyébként ha olajos öntetet készítesz, az talán még jobb is.
lehet kísérletezni almaecetes lével is. személy szerint nem teszek semmit a salátámra, elég levet ada a paradicsom amit belevágok.

meg talán tofu, mert az szójatej

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1934) andy83 válasza PindurAnna (#1922) üzenetére


andy83
aktív tag

Hú, ez nagyon komolyan néz ki! :R
De konkrétan mi is ez? :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1935) PindurAnna válasza andy83 (#1934) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Lábtörlő a neve :)

Egyszerűen is meg lehet csinálni..
Leveles tésztába csíkokat vágsz kinyújtás után és a virslit beleszövöd. Majd tojással bekened, lehet rá sajtot, köménymagot, szezámmagot szórni és jöhet a sütés :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1936) andy83 válasza PindurAnna (#1935) üzenetére


andy83
aktív tag

Köszi! :R
Hétvégén lehet kipróbálom! :C

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1937) lorcsi


lorcsi
veterán

:))

[ Szerkesztve ]

(#1938) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Jó étvágyat :))

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1939) andy83


andy83
aktív tag

Kakaó készítése
Ez mekkora... :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1940) mormota válasza andy83 (#1939) üzenetére


mormota
senior tag

viccesnek találod, de ez az igazi főzött kakaó a legjobb a világon.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1941) andy83 válasza mormota (#1940) üzenetére


andy83
aktív tag

akkor lehet h ki kéne végre próbálnom... :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1942) andy83 válasza mormota (#1940) üzenetére


andy83
aktív tag

De van már madártej is, azt imádom!!!! :DD

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1943) mormota válasza andy83 (#1942) üzenetére


mormota
senior tag

azzal meg csak az a baj, hogy nem szeretem:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1944) andy83 válasza mormota (#1943) üzenetére


andy83
aktív tag

pedig az olyan finom... :))

[ Szerkesztve ]

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1945) Bandi18


Bandi18
tag

Sziasztok

Idén kezdtem el én is magamnak főzni, mert távol kerültem otthonról a munka miatt. Előtte 5 évig koleszos voltam, ahol alapvető dolgokat megtanultam de ugye koleszban a minimáldizájnos kajákat részesítettük előnybe.
Mai alkotásom:

Rakott bacon-ös sajtos csirkemell.
Hozzávalók:
- kb 1-1.2kg filézett csirkemell
- 3 tojás, liszt a hús panírozásához
- 35dkg sajt
- koch hell sauce
- 0.5kg szeletelt bacon

Én magas falú tepsiben csináltam mert csak azt örököltem a koleszból :).
Ki kell bélelni az alját bacon-el és a bacon tetejét megszórni sajttal. A csirkemellet le kell tisztítani kb tenyérnyi darabokra szeletelni (kb mint egy rántott húst). Ezután beleforgatni lisztbe, tojásba (só+bors kell a tojásba) és kibélelni vele a tepsit. Ha ez megvan akkor tetejére rátenni a koch hell szószt és megszórni az egészet megint sajttal. Végül az egészet betakarni bacon-el. Ezután 180 fokra felmelegített sütőben 40-45 percig sütni. Érdemes lefedni a tetejét alufóliával hogy ne égjen meg a bacon a tetején. Rizzsel krumplipürével tálalni.
Egy adag kb 800Ft. A bacon ami drágítja, de havonta egyszer ki lehet bírni :)

(#1946) Vicus32 válasza Bandi18 (#1945) üzenetére


Vicus32
csendes tag

Sziasztok!

Ma pont én is hasonlót kreáltam, csak az én receptem neve: Rakott csirkemell, ahogy öcsém szerette.Hasonló eljárással készül.
Egy tepsit kibéleltem baconnal, úgy, hogy a bacon kicsit kilógott a tepsiből. Majd a csirkemell szeleteket besózott, beborsozott állapotban bepaníroztam. (liszt, tojás és 2 féle sajt: trappista és füstölt keverékébe). Ezeket ráhelyeztem a baconre, a tetejére került egy sor csirkemell sonka, majd megint egy sor bepanírozott csirke. És ezt addig rétegeztem természetesen amíg el nem fogytak a hozzávalók, ügyelve arra, hogy a tetejére hús kerüljön. Ezután 2 dl tejfölt rákentem, majd ráhajtottam a bacont. Kb. 60 perc alatt aranybarnára sütöttem. Köretként egy könnyű salátát érdemes mellé tálalni, meglehetősen nehéz étel. De nagyon finom, eddig mindenkit levettem vele a lábáról. ;)

(#1947) andy83


andy83
aktív tag

Hú, mindkettőtök receptje nagyon jól néz ki! :))
Főleg mert sajt is van benne, nagy sajtos vagyok egyébként! :DD

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1948) andy83


andy83
aktív tag

De jóóó, még sosem ettem otthon készült kakaós csigát! :))
Hétvégén ki kéne próbálnom... :K

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1949) mormota


mormota
senior tag

heti speciálként csináltam darált húsos pitét.
45 deka darált hús (enyém lapocka volt)
kevés bacon kockára vágva
2 nagy fej hagyma
fokhagyma
só, bors, fűszerek ízlés szerint (nekem került bele bombay fűszerkeverék, ettől kicsit indiaias lett)
1 csomag bolt leveles tészta
egész paradicsom, sajt

hagymát apróra vágva a baconnel és a hússal együtt összepirítom rendesen. amikor már minden összerottyant, akkor hozzáöntöttem egy kis pohár vörösbort is.

a leveles tésztát ketté vásom, és egy lapos nagy jénai méreténél nagyobbra kinyújtom, hogy ha beleteszem, akkor az oldalán felérjen.
beleteszem a húst úgy ahogy van, a levével együtt (ami nem sok), karikázok rá paradicsomot, és beborítom sajttal, majd a másik fél leveles tésztát akkorára nyújtom, hogy befedje, és a két szélet összeigazítva méretre vágom a tésztát, hogy ne lógjon ki. (ezt meg lehet sütni apró kockára vágva mintegy aprósütemény)
a tészta tetejét megböködöm (ha véletlenül nagyon összenyomkodod a két szélét, akkor nem tud hol kijönni a gőz) és mehet a sütőbe.
addig sütöm, amíg a tészta barnulni nem kezd. akkor kiveszem, és pihenni hagyom. a lé és a gőztől visszapuhul a felső tésztaréteg, és könnyen vágható lesz.
ajánlom mellé köretnek a vegyes zöldségsalátát (nem savanyítottat), és rá tejfölt.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1950) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Nem recept, de konyha :)
Igazából tanácsot szeretnék kérni: tegnap vásároltunk egy DAEWOO KOC 9U0T Hõlégkeveréses mikrohullámú sütőt. Kibontáskor meglepve láttam, hogy a tartozék mindösszesen egy kerek fémtálca, az alján a szokásos görgőkkel és egy fémrács, a sütéshez...
Na most a leírásában szerepel az is, hogy a kerek fémtálca való a mikrohullámú sütéshez-főzéshez, de az is szerepel a leírásban, hogy üvegtálca nélkül ne használjuk a készüléket :)
Az üvegtálca nincs a tartozékok között. Van esetleg tapasztalata ilyen téren vkinek?

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.