Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) nike_


nike_
addikt

sziasztok!

Hogy kell a kacsacombot megsütni, hogy ne száradjon ki és ropogós maradjon a receptje?

előre is köszi

(#1802) rii


rii
nagyúr

kérdeznék mg :B

hány napig szabad hűtőben tárolni a friss húst?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1803) zoltanz válasza rii (#1802) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Fagyasztva fél év valamint van néhány féle amit 1 év. Kiolvasztás után fel kell használni amilyen hamar csak lehet, én egy héten belül felhasználom általában.

philoxenia

Inkább a romás konyha nekem túl sokféle fűszerből áll azért nem tetszik, már nem lehet érezni a harmóniát, sztem.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1804) rii válasza zoltanz (#1803) üzenetére


rii
nagyúr

nincs fagyasztó :-/ csak sima hűtés :-/

1-2-3 nap?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1805) zoltanz válasza rii (#1804) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én max 7 napon belűl felhasználnám, de elötte nézd meg a szagát, ha egy kis öblítés után is van rossz bukéja akkor kuka.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1806) rii válasza zoltanz (#1805) üzenetére


rii
nagyúr

okay! thx!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1807) rii


rii
nagyúr

hello

had'kérdezzek már egy furcsát

a.) hogy kell rizst főzni (nem-sütőben)
b.) valami fűszerrel főzés közben lehet neki valamí plsuz ízt adni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1808) Timocicu válasza rii (#1807) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Edénybe olaj, átpirítod a rizst, majd felöntöd vízzel, lefeded és időnként megkevergeted. Ő a párolt rizs. Én egy húsleves kockát vagy némi ételízesítőt szoktam bele tenni.

Főzni, csak bő vízben, ugyanezen fűszerekkel vagy esetleg sáfrány, de óvatosan adagolva.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1809) rii válasza Timocicu (#1808) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon köszi!!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1810) Timocicu válasza rii (#1809) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Nincs mit, amiben tudok, segítek szívesen! :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1811) zoltanz válasza rii (#1807) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Addig pirítsd a rizst amíg olyan 80-90 C fokos nem lesz, rakhatsz bele hagymát egészben is. Ha kész lazítsd fel egy villával pl.

Otthon is szeretek enni, de jó étteremben is csak steril tiszta legyen, WC tisztaság, stb, pl szeretem a grillsütőlapon készült ételeket, mert azokat könnyű tisztántartani, és kúltúráltan is néz ki sztem. Otthon is a villanytűzhelyt kultiválom is frankó. :)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1812) Timocicu válasza zoltanz (#1811) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Már ne is haragudj, de ezt egy kezdő honnan tudja? Még én sem, pedig már készítettem a 32 évem alatt jó párszor rizst. Ha aranybarnát írsz, vagy valami más színt, talán az is megérti, aki nem mozog sűrűn a tűzhely előtt. Szvsz! :U
Amúgy a hő fokát, hogy mérje meg? Az ujjával? Vagy hőmérővel :F

Otthon is a villanytűzhelyt kultiválom is frankó. :) :U :U :U :U

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1813) zoltanz válasza Timocicu (#1812) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A villanytűzhelyt is hasonló okok miatt, nekem igényesebbnek tűnik nem piszkolódik úgy, mint egy gáztűzhely, könnyebb takarítani is mutatósabb is. :U
Nem kötelező megfogni mindent :P ha fölérakja a kezét 1-2 cmre és hozzáad képzeletben 10-20 C fokot és kész. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1814) Timocicu válasza zoltanz (#1813) üzenetére


Timocicu
aktív tag

:U

Még jó, hogy csak 16-17 éve főzök.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1815) ladybug válasza Timocicu (#1812) üzenetére


ladybug
őstag

Drága Timocicu, nyugodj meg. Ha valaki annyi ideje főz, mint amennyi ideje te (vagy én), azoknak a főzés már a kisujjában van. Aki pedig nemrég jött bele a tudományba, annak még új a magabiztosság, és szereti más felé is kinyilatkoztatni. ;)

zoltanz: Villanytűzhelyre váltottam fél éve, sok évtized után, de szinte csak jót tudok mondani róla. Nagyon szeretem, és tényleg sokkalta könnyebben tisztítható, mint a gáz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1816) rekid


rekid
addikt

Hello!
Lenne egy kerdesem!
Tudtok kb 10e ft ig konyhai általános célú hosszabb pengéjű kés márkát vagy típust ajánlani ami hosszutavon megizható?
Üdv!

Gyáva népnek nincs hazája!

(#1817) Timocicu válasza rekid (#1816) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Ezek a Dick kések nagyon jók. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1818) pilu01 válasza nike_ (#1801) üzenetére


pilu01
senior tag

Biztos karácsonyra kelett volna, de hátha még érdekel valakit!

A kacsa és a libacombot, mi úgy készítjük el, hogy gondos takarítás után, erősen fűszeres, hagymás-fokhagymás csontlében főzzük, puhára, de még szétesés előtt kivesszük!
Ezután a főzőlé leszűrés következik, ezt elrakjuk!
A combokat már csak pirítani kell, sütőben tálalás előtt! Ajánlatos egy kis szürt főzőlét alátenni!

Nagyobb mennyiséget is elő lehet így készíteni, a megszűrt főzőlében hűtőben napokig eláll!

Ha a főzőlé kihül, a tetejéről a zsirt leszedjük, és külön lábasba fél órát forraljuk, majd visszahűtve isteni zsíroskenyeret, készíthetünk, vagy más ételek készítésekor felhasználhatjuk!

(#1819) mormota válasza rekid (#1816) üzenetére


mormota
senior tag

jéééé és én nyitottam ezt a topikot....:)
mostanában sokat főzök, és jó ha megvan kedvencnek

igaz nem 10e, de ez örökös, ha tisztességgel bánsz vele:
kyocera kerámia pengés kés.
LINK

apropó, van valakinek tapasztalata a kerámiaélű késekkel?

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1820) Ildika válasza mormota (#1819) üzenetére


Ildika
tag

Nekünk van kerámia késünk. Bár nem ilyen márkájú, de nagyon jól lehet vele vágni. :)

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1821) mormota válasza Ildika (#1820) üzenetére


mormota
senior tag

milyen márka van kerámiából még? hátha olcsóbb, mint a kyocera

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1822) Ildika válasza mormota (#1821) üzenetére


Ildika
tag

Tciboban vettük az Árkádban... De ott mindig más dolgokat árulnak, nem kapható folyamatosan :(

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1823) mormota válasza Ildika (#1822) üzenetére


mormota
senior tag

hmm.... akkor mégse mondott butaságot a barátnőm... mondta, hogy itt lehetett kapni.
majd akkor nézegetem még ha arra járok.
nembaj, ebayről nézegettem kyocerát, meg bökert is, de kyocera sokkal választékosabb, és olcsóbb is.
az itthoni árak feléért lehet kapni. ami mo-on 24, az ebayen $70 postával együtt.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1824) Ildika


Ildika
tag

A miénk 5000 ft volt és ilyen

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1825) mormota válasza Ildika (#1824) üzenetére


mormota
senior tag

sír a szám, nagyon. ilyet akarok:) de akkor már ennyiért:P

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1826) mormota


mormota
senior tag

mostanában karcolgatja a fantáziámat a steak készítés.
a marha alkatrészek drágák, így kicsit utánanéztem, és nem csak marhából, de sertésből is süthető.
gondoltam veszek karajt (csont nélkül), és 2-3 nap pácolás után megcsinálom.
arra lennék kíváncsi, kinek van tapasztalata marhán kívüli hússal steakek terén.

milyen húsból?
milyen páccal, meddig pácolva?
milyen serpenyőben hogyan sütve?
hogyan tálalva, mivel körítve?

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1827) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!
Valaki nem tudja véletlen, hogy kell készíteni indiai húsos lepényt?
A simát azt tudom, hogy kell, de a húsosat nem.
Még a Westendben az indiai gyorsétteremben ettem anno és ott nagyon megtetszett.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#1828) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Kifli és zsemle frissítéséről kerestem információkat, de nem nagyon jártam szerencsével.
Max apámtól hallottam egy módszert. Kuktába kell rakni egy evőkanál vizet, berakni egy talpas rácsot, rá a pékárut, majd a pároló művelet után kicsit meg kell melegíteni sütőben.
Ezt nem tudom kipróbálni egyelőre, mert se kuktát, se rácsot nem találok.
Lehet még másként is? Tapasztalataitokat véleményeiteket várom.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1829) ladybug


ladybug
őstag

Én a sütős megoldást ismerem, amikor pár percre rakod be, illetve nyílt láng fölött kicsit megpirítani a pékárut.

A pirítósoknak van most már rács a tetején, ami kifejezetten pékárú melegítésére, pirítására való. Próbáld ki esetleg.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1830) mormota válasza JetiRulez (#1828) üzenetére


mormota
senior tag

felénk az a menő ilyen témában, amikor fogod a pl megszáradt zsemlét, és mikróba beteszed 10-20 mp-re. amikor kiveszed meleg is lesz, és kicsit visszapuhul.
persze ez nem kopogós kemény esetekre vonatkozik, arra nem tudok megoldást.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1831) JetiRulez válasza ladybug (#1829) üzenetére


JetiRulez
őstag

Majd megvizsgálom a sütőnket, fogalmam sincs, hogy működik-e még. :D
Kösz a tippet.

(#1830) mormota
A mikrót már próbáltam, jó gumis lett tőle a zsömle.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#1832) vedini


vedini
őstag

Sziasztok,

Steakhez milyen asztali grillt ajánlanátok?

én ilyesmit néztem, de nem nagyon bízom az ilyen teflonos mű sütőkben, ipari vaslapos sütőt sehol nem látok :)

http://www.ebolt.hu/product183297_category116-Philips_HD_4419_asztali_grillsuto.html

workworkwork...

(#1833) ladybug válasza vedini (#1832) üzenetére


ladybug
őstag

Kolléganőm adott kölcsön egy hasonlót, mint ez. Az is Tefal volt. Szépen és gyorsan süt, hamar bemelegszik. Nagyon elégedett voltam vele.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1834) vedini válasza ladybug (#1833) üzenetére


vedini
őstag

á köszi,

steaket is jól lehet rajta sütni?

mostanában az a bajom, hogy hiába pácolom be a húst, hirtelen sütöm serpenyőben át a2 oldalát totál rágós marad

próbáltam, hogy 2 oldali kérgesítés után sütőbe rakom letakarva fóliával, az se nagyon segített :(

workworkwork...

(#1835) Ildika válasza mormota (#1825) üzenetére


Ildika
tag

Ezt lapozd át:
[link]

Segítek egy kicsit: 13. oldal :DD

[ Szerkesztve ]

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1836) mormota válasza Ildika (#1835) üzenetére


mormota
senior tag

igen, köszönöm, már kinéztem.
kár, hogy fehér a nyele, de ez legyen a legnagyobb baja.

anno bementem itt a boltba, és kérdeztem, hogy van-e lesz-e, mondta csaj, hogy nézegessem sűrűn a katalógust, szerdán van váltás, de előtte egy héttel már megjelenik. és hogy lesz két főzős hét egymás után, és valószínűleg a másodikban (17.-étől) lesz ilyen kés is.

szerdán az lesz az első dolgom, hogy elmegyek egy ilyenért.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1837) mormota válasza mormota (#1836) üzenetére


mormota
senior tag

megvan a penge!

tök fura hogy fehér, és hogy az élénél szinte átlátszóan vékony, ugyanakkor tapintásra, és látszatra fém. az alakja kellemes, görbített picit, jól lehet hintáztatni. vágni még nem vágtam vele, de ami késik....

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1838) Ildika válasza mormota (#1837) üzenetére


Ildika
tag

Gratula! Én tegnap házi sonkát vágtam vele, jól vitte :)

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1839) daninet


daninet
veterán

Hamár itt ez a topik, lenne egy kérdésem konyhai praktikák kategóriából :)

Elég sok teát főzünk, és a konyhapult a cukortól ragadós lett. Egy ragadós réteg veszi be. Próbáltam már mosogatószerrel, domestossal, habzós ciffel, erősen dörzsölve, sok vízzel, kevés vízzel, de miután megszárad, mintha nem is takarítottam volna, ragacsos marad :((( számomra ez rejtély segítsetek :D
Van valami erre a célra használható vegyszer? Karamellizálni vagy cserélni nem akarom :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1840) rien válasza daninet (#1839) üzenetére


rien
senior tag

Én zsíroldót próbálnék. A háztartási boltokban kapható hideg zsíroldók nagyon brutálok a kezed szétmarják, de Lidl-ben van a WU5, ilyen narancssárga flakonos konyhai tisztító. Szerintem nagyon jó és a kezed sem marja szét annyira mint társai, de az ereje azért ott van.
Azzal jó befújni, rajta hagyni pár percig, majd dözsi-dözsi ha kell még.
Nekem pl. a hálószobabútor is ilyen konyhapult szerű anyagból van, de attól sokkal fényesebb. Olyan kibaszott egy anyag, hogy csak ezzel a zsíroldóval lehet takarítani, forróvíz + mosogatószert észre se veszi, Pronto csak mázgálódik rajta...ez az egy viszi :U

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1841) daninet válasza rien (#1840) üzenetére


daninet
veterán

megpróbálom köszi :R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#1842) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
Topikgazda

végre találtam egy ilyen topicot is :)

garnélarákot hol érdemes venni? lehetőleg filézetett, mert nincs kedvem trancsírozni szegény aranyos ennivaló állatkát :)

szerk.: Bp-n :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1843) mormota válasza Mr.Csizmás (#1842) üzenetére


mormota
senior tag

szerintem mindenképpen frissen, ahol élő halakat is árulnak. mert általában ott frissebbek. bár ha filézett, az lehet akármikori is.

(pécsi vagyok helyszínre vonatkozóan tanácsot nem tudok adni, csak így általánosságban)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1844) Mr.Csizmás válasza mormota (#1843) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tescoban van fagyasztott, de 250 grammért sok a ~800 huf. :( (nagyker 1500-ért ad egy kilót)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#1845) gmail1


gmail1
újonc

Sziasztok!

Olvastam már annyiféle eljárásról, receptről a neten, magyar és külföldi oldalakon, szakács- és süteményeskönyvekben, de mindehol mást írnak és legfeltűnőbb, hogy egyértelmű leírást sehol sincs. Mivel az nagy átlag nincs tisztában legalapvető geometriai fogalmakkal, így ki se tudják magukat fejezni, más fórumonok nem jártam sikerrel. Az a tapasztalat, hogy nagyon kevesen tudnak leveles tésztát készíteni, akik tudnak is, azok se biztosan, sokszor szerencsén múlik, ahogy sikerül. Azért van ez szerintem, mert nagyon sokféleképpen lehet értelmezni, ahogy leírják egyrészt, másrészt pedig annyira hiányosan írják le, hogy nagyon sokmindent az olvasónak (nekem) kell kitalálni, ráadásul, pont azokat a lépéseket hallgatják el, amin múlik a siker. Így akár 10 féleképpen el lehet készíteni azt a tésztát, mind helyes lesz a leírás alapján, annak meg fog felelni, de ebből lehet csak 1 lesz az igazi. Sokan próbálkoznak, a leírás szerint azonban mindenki másféleképpen fogja megcsinálni, annyira nem egyértelmű, és abból maximum a szerencsén fog múlni, hogy éppen valaki jól csinálja meg.
pl "Jön a hajtogatás: a tészta két oldalát behajtod középre," előtte négyszög alakú tésztáról volt szó, aminek nem kettő, hanem 4 oldala van. Rögtön egy lényeges kérdés, melyik két oldalára gondol? A két vissz/függőlegesen párhuzamosra, merőlegesre? hogy lehet középre hajtani? Az oldal nem pont, hanem szakasz. Szebben hangzana, és egyértelműen, ha négyszög BAL FÜGGŐLEGES oldalát hajtsam a tészta függőleges középvonalára.

"Egy "téglát" formálunk belőle" vagy "lapos négyszöget formálunk". A téglaforma alatt milyen oldalarányokat ért. Egyszerűbb is és egyérteműbb is, ha megadná méreteket, pl. hogy 40*40*5mm amit Ő konkrétan javasol az adott mennyiségű és előzőleg egységesen feltüntettet mennyiségekből. Egységesen pl tömeg, nem szeretem amikor egyszer gramm, majd csipet, majd kanál stb mennyiséget kombinálnak. 1000g liszt, 1000g margarin a csipet lehet 2g de akár 3szor annyi só is, evőkanálból is már láttam annyi félét, szélsőséges esetekben akár 1.5-2szer nagyobb mennyiséget is jelenthet az 1 kanál. A ecet is lehet 6-10-20%os mintha az olyan mindegy lenne, hogy melyikből 1 kanál. Összeadva a hibákat lehet valaki 6%os kisebb fajta evőkanál miatt, a másik meg nagyobb kanál 20%os ecet miatt akár 3-4szer több ecetsavat ad hozzá:-). Mindent grammban kéne megadni és akkor minden tészta ökéletesen egyforma lenne, nem lenne ez az örökös, néha jól sikerül ,néha meg pocsékul. Épp elég, hogy nincs két egyforma tojás, vagy liszt, még a mennyiségeket is jól szúrjuk el:-)
"ízlés szerint" ez a legelképesztőbb kifejezés. Ahányféle ember annyiféle izlés, hogy lehet ilyen ellenmondást feloldani, vagy csak magamnak csináljam az a tésztát, esetleg számoljak mértani/számtani közepet:-) Aztán honnan tudjam,hogy a sós lesz 6gtól vagy már 2gtól is, adjanak meg egy általános közepes értéket, amihez képest tudok igazodni. ilyen kifejezeséket ki kell írtani a szakácskönyvekből, hogy vékonyra (hány mm?), hogy hígra (mennyi a viszkozítás, legalább valamihez mérve pl olyan mint a vizé vagy 20Cos étolajé), hidegre (-20C vagy +15C hideg nagyon relatív), kicsit (hány grammot (tömeg), hány másodpercet, percet (idő) stb...

Tehát ha tudtok egy maimálisan egyféleképpen érthető, tökéltesen világos receptet és eljárást a levelestészta készítésre, akkor szívesen venném ha megosztanátok velem. Már egy videó is jó lenne, de eddig úgy tűnik, ha megcsinálom és felteszem az enyémet, akkor én leszek az első a világon aki képest volt feltenni egy videót a levelestészta elkészítéséről. A videóból ugyanis kiderül egy csomó "lényegtelennek" tartott dolog is, ami olyan szívesen elhallgatnak előlünk a szakácskönyvet, leírások stb, pedig pont ezek miatt sikerül olyan keveseknek egy tökéletes tésztát elkészíteni. Ha bizonyos dolgokat nem írnak le tökéletesen világosan, az olvasóra bízzák a döntést, sajnos pont a leglényegesebb dolgokban, akkor 100 ember 100 féle tésztát fog kisütni és a szerencsén múlik, hogy épp jól csinálta-e. Így a leírás a lényegében veszti értemét, egy nagy 0. Ne kelljen "jól érteni", előképzettség, saját kiegészítés, feltételezett tapasztatok és tudás: semmi se. A jó leírást gépiesen akárki le tudja másolni és 100 ember 100 töletelesen egyforma jó tésztát hozzon ki belőle. Mint a műszaki rajz esetén sem várhatom el bizony dolgokról, hogy a másik értse jól ,találja ki, egységesen az egész világon csakis egyféleféleképpen érthető. Akárkinek is adom oda a világ bármely pontját, pontosan 1/100mm pontosan ugyanazt fogja legyártani belőle.

Ha tud valaki egy jó videót, leírást, de legjobb lenne sajét tapasztalat, akkor kérem a segítségét!

üdv.

(#1846) mormota válasza gmail1 (#1845) üzenetére


mormota
senior tag

előre is bocs, de nem olvastam végig, csak a lényeget kiszűrtem belőle: leveles tészta kell neked:
gugliba beütve sokat kidob, csak pár javallat: ITT ITT ÉS ITT

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1847) sityak


sityak
tag

Fahéjas csiga

tészta:
600gr liszt (átszitálva)
150gr margarin
100gr cukor
2 tojás
csipet só
1 élesztő
2dl tej

töltelék:
150gr barna cukor
150gr margarin
2 ek fahéj
1 ek liszt
1dl citromlé

az összetevőket összegyúrni (az élesztőt langyos tejben felfuttatni)
a kész tésztát lisztes tálban letakarva keleszteni kb 2x méretre (kb 1 óra szobahőmérsékleten)
türelmetlenek 40-50 °C sütőben is csinálhatják, így megvan 20 perc alatt,
kelés után a tésztát kb. 0,5cm vastagra kell nyújtani

a tölteléket gőz fölött megolvasztani és a kikent tésztára kell kenni, úgy hogy a szélein kb 1 cm kimaradjon, a tésztát fel tekerni és kb 2cm darabokra kell darabolni
sütőpapíros tepsire rakva ismét kelesszük a tésztát
a tetejét olvasztott vajjal megkenni darált dióval megszórni
200°C sütőben kb. 20-25 perc alatt ilyen lesz

jó étvágyat!

[ Szerkesztve ]

http://legipanorama.hu

(#1848) mormota


mormota
senior tag

leveles tésztába töltött mindenféle

1cs leveles tészta (sparosat vettünk, de lehet gyártani is, az fél nap kb a pihentetés miatt)
1 doboz babkonzerv
1 doboz kukoricakonzerv
1 nagy fej hagyma
1 tojás
30dkg darált hús
ízlés szerint kevés baconszalonna
tejföl, fűszerek

hagymát felvágjuk, elkezdjük pirítani lábosban, amikor már üveges, hozzányomjuk a húst, megvárjuk, míg megpirul, majd mehet bele a két doboznyi konzerv leve nélkül, talán egy kevéske mehet bele, ha a hús nem enged. egy kis bacont vághatunk még bele.
mintha chilisbabot főznénk, chili nélkül. (só, bors, kis pirospaprika, ha van valamilyen ide illő fűszerkeverék, akkor mehet rá az is)
közben kinyújtjuk a tésztát, ráfektetünk pár szelet bacont, megrakjuk a szósszal, majd egy csöpp tejföllel megkenjük. egyenletesen terítjük szét a szószt a tésztán. nem baj ha sok a szósz, nem lesz akkor szép ugyan a tészta, de legalább tele lesz:P mikor befejeztük a terítést és a tejfölözést, feltekerjük az egészet, és zsírpapírra helyezzük egy tepsibe, megkenjük a tetejét tojással, hogy szép legyen, majd mehet az előmelegített sütőbe. kb 30-45 perc kell neki míg megsül.
nagy lapáttal, tejföllel tálalva laktató főétel.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1849) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Ha van egy tonhalkonzervem, rizsem, vegetám meg pirospaprikám, akkor ebből hogyan lehet valami kis kaját csinálni? Mostanában eléggé költséghatékonynak kell lennem, úgyhogy ez van amig el nem fogy:D De nem tudom, hogyan lehetne megcsinálni finomra, a múltkor nagyon elcsapta a hasam egy tonhalkonzerv, ezért kérdezek inkább.

Köszi!

(#1850) Bubee82 válasza kem (#1849) üzenetére


Bubee82
őstag

Rizsből és tonhalból tudsz amolyan hússalátát csinálni, igaz kellene hozzá "kenőanyag".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.