Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) _Yvorl_ válasza burgatshow (#589) üzenetére


_Yvorl_
tag

Én összedobnék egy tejszines currys csirkét

FElvagok kevés hagymás és fokhagymát valamint csikokra a csirkemellet.
kicsi olajon összepárolom a hagymákat és a mellet majd ha már kezd átsülni a csirke akkor rá egy kis tejszin (de lehet tejföl is, tej is joghurt is kwfir is ki miylen izvilágot szeret legjobban) higitható kis vizzel (tej esetén sürithető kis lisztel) és belerakjuk a curry füszert meg ha még szeret bárki bárm imás illő füszert azt is.
Kicsit összerotyogtatjuk és kész is.
(izlés szerint lehet bele gombát, répát kevés almát is rakni ''apróra vágva)

Köretnek én zöldséges rizst szoktam hozzá csinálni.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#602) burgatshow válasza _Yvorl_ (#601) üzenetére


burgatshow
veterán

rizs, curry fűszer egyáltalán nincs itthon. :DDD

(#603) _Yvorl_ válasza burgatshow (#602) üzenetére


_Yvorl_
tag

kár de azért a recept finom :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#604) nyávogi válasza geot (#593) üzenetére


nyávogi
tag

Szia geot!

Gombás csirke:

kevés oliván kisütöd kb 5dkg bacon, vagy más, húsos szalonna-féle zsírját, ha kezd pörcösödni, beleteszed a kis kockákra vágott csirkét. Borsozod,sózod, fokhagymázod, és pirosra sütöd. Amikor pirulni kezd hozzáadod a kis doboznyi, felaprózott gombát. ha elfőtte a gomba a levét, hozzáadsz 1 füstölt ízű camping-sajtot , egy deci tejszínt és összeforralod.Gázt elzárod és ha kihűlt egy kicsit (pár perc) hozzákeversz egy nagy doboz tejfölt(NEM light!!)
Közben megfőzöd a rizst, leveskockás-vízben, egy gerezd hagymával(a hagymát bele is apríthatod, mindegy), és ha megfőtt, akkor összekevered a csirkés keverékkel. 10 percet érdemes állni hagyni, hogy a rizs szívjon magába némi tejfölös ízt, akkor jobb.
Csemegeubival mmmmm... :)

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#605) nyávogi válasza Xpod (#600) üzenetére


nyávogi
tag

nem tartok igényt a szerzői jogokra :D /már ha másolsz az én receptjeimből is :)/

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#606) geot válasza nyávogi (#604) üzenetére


geot
csendes tag

Húúúú! Köszönöm szépen!
Hétvégén meg is csinálom! :)

Σαγαπώ Krinya

(#607) burgatshow


burgatshow
veterán

Jelentem a hús kész. Végül ez lett belőle:

A húst felszeleteltem kockákra, megsóztam, borsoztam és oliván elkezdtem főzni. Miután a hús megfehéredett, raktam bele 3 gerezd fokhagymát, 3 darab paradicsomot szintén apróra vágva, valamint 1 doboz kukoricát, kukorica levével együtt. Nem sokkal utána raktam bele kicsi sajtot is. Valamint még utána kellett sóznom.

Elöszőr anyáztam, mert elfelejtettem leönteni a kukoricáról a levét, de aztán végülis tök finom lett így a hús, mert van 1 kicsi kukorica íze ami nekem bejön. :)

Most fő hozzá a tészta egy 15 perc és kajolok. :DDD Már totál éhes vok!

(#608) nyávogi válasza burgatshow (#607) üzenetére


nyávogi
tag

ez is jól hangzik ;) grat :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#609) burgatshow válasza nyávogi (#608) üzenetére


burgatshow
veterán

majd ha kész lesz a tészta, akkor majd dobok fel képet, de nem kiröhögni. :B

(#610) burgatshow


burgatshow
veterán

Na így néz ki: [link] :B

(#611) nyávogi válasza burgatshow (#610) üzenetére


nyávogi
tag

Osu Sensei!

naggyon jól néz ki. Nyugodtan lehetne bármely szakácskönyv illusztrációja :)
gondolom az íze is olyan, mint ahogy kinéz... finom lehet :)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#612) burgatshow válasza nyávogi (#611) üzenetére


burgatshow
veterán

Ahha! Nagyon finom. PH!-zés mellett nyomom a fejembe! :DDD

Neked pedig köcce az 5leteket. Jól jöttek. És örülök, h tetszik. :B

(#613) _Yvorl_ válasza burgatshow (#612) üzenetére


_Yvorl_
tag

Ez a kép izgatásnak minősül a gyomornedveim ellen. LEgalabb küldj fénypostával :D

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#614) ngabor2


ngabor2
nagyúr

gyakorlott konyhaművészek számára egyszerű kérdés: hogyan lehet jó rizset főzni, vagy párolni? ami nem ragad össze, nem kemény, hanem ''pont jó''.
tésztát, krumplit tudok főzni, de azokat annyira nem szeretem. ráadásul az édes-savanyú csirkéhez nem is annyira passzolnak.

(#615) burgatshow válasza _Yvorl_ (#613) üzenetére


burgatshow
veterán

Csak ne felejtsd el kinyitni az ablakot! ;]

(#616) Xpod válasza ngabor2 (#614) üzenetére


Xpod
addikt

édes-savanyú csirkéhez nem is annyira passzolnak.
Akkor főzz influenzásat. ;] :D

Rizsfőzés: mi sós-borsos vízben szoktuk főzni, asszem 15-20 percet. Közben néha meg lehet kóstolni 1-2 szemet, elég puha-e már.

[Szerkesztve]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#617) tbs válasza ngabor2 (#614) üzenetére


tbs
addikt

Kezdőknek barnarizs ajánlott, az nehezebben ragad össze. Az is sokat segít, ha mondjuk a gyorsrizses zacsiból kiszeded főzés előtt a matériát, és csak pőrén fürdeted a rizsszemeket, az ajánlott főzési idő végén pedig tésztaszűrőn átöntöd. Ami fennmarad az a rizs.

De elég egzakt a dolog normál rizzsel is: 1kg rizs felvesz 1.2l vizet ragadás nélkül. Azaz fedő alatt a rizs mennyiség 1.5x-ös vízben főzve tökéletes lesz. Akkor jó, ha elfogyott a víz. Nehogy leégesd!

(#618) nyávogi válasza ngabor2 (#614) üzenetére


nyávogi
tag

Én így tudom:
elvileg 1 bögre rizshez, 2 bögre víz dukál. ízlés szerint fűszerezve.
Én általában 1 kanál oliván megfuttatom a csupasz rizst, beleteszek egy fél fej (kicsi) hagymát, sózom, vagy leveskockázom és felöntöm a hidegvízzel. Fedő alatt addig forralom, amég fel nem itta a vizet, elzárom a lángot alatta, és fedő alatt hagyom még 5 percig.

hátha segítettem valamit :)

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#619) ngabor2 válasza nyávogi (#618) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, az arányokat (és a főzési időt) nem tudtam. a főzési időt pedig mint tudom, senki nem tudja megmondani, mert az leginkább a tűzhelytől függ.

asszem szombaton teszek egy próbát.

a másik, amir egy párszor már csináltunk: római tálban csirkecomb, hagyma, fokhagyma, egyéb fűszerek. lefedve be a hideg sütőbe, begyújt (a sütőt :D), majd mikor félig megfőtt/megsült a hús, krumplit rá, picit megsózzuk/delikátozzuk, arra hagymát, és fő tovább lefedve. mikor a krumpli és a hús megpuhult, akkor a tetejét levesszük, és megpirítjuk a krumplit. nagyon finom. lehet, hogy emellett maradok, csak ehez venni kell megfelelő edényzetet is :D

(#620) nyávogi válasza ngabor2 (#619) üzenetére


nyávogi
tag

római tálas kaják mind rulez, de az én szettem is jobbára itt porosdik a szekrényben, mert gyötrelem elmosogatni :D

ha megpróbálod a rizsfőzéssel, akkor bőven vedd a bögrényi rizst és szűken a vizet :)

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#621) ngabor2 válasza nyávogi (#620) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a cseréptálaknál asszem 3 típus van:
- mázatlan alj és tető
- mázas alj, mázatlan tető
- mázas alj és tető.

az elsőt nem szabad mosogatóval mosni, mert bennemarad. ezt tényleg nehéz tisztán tartani.
a harmadiknál majdnem (de nem teljesen) olyan, mintha nem is cseréptálban sütnél
a második a kettő között van, mindkettő előnyéből megtart valamit. még nem tudom, milyet fogok venni.

(#622) tbs válasza ngabor2 (#621) üzenetére


tbs
addikt

A római tál elvileg mázatlan, de égetés előtt ''kavicsozással'' vízhatlanná tett edény. A mázasak nem az igaziak. Akkor jársz a legjobban, ha elmész egy keramikushoz, és szépen megkéred, hogy készítsen neked egyett. Ismerni fogja a kavicsozást is. Bár jó drága lesz, mert munkás a dolog... ;)

(#623) nyávogi válasza tbs (#622) üzenetére


nyávogi
tag

nekem is mázatlan van,(azért is utálom mosogatni), bótba' vettem, de biztosan jobbat lehet keramikussal csináltatni :)


ngabor: sztem is mindenképp máz nélkülit vegyél :)

és nincs mosogatógépem :))

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#624) ngabor2 válasza nyávogi (#623) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mosogatónál nem mosogatógépre, hanem mosogatószerre gondoltam, az beleivódhat, megy a zsír után a pórusokba.

no, akkor mázatlant veszek, nincs keramikus ismerősöm, és nincs végtelen mennyiségű anyagi erőforrásom :(

(#625) tbs válasza ngabor2 (#624) üzenetére


tbs
addikt

Hát, kavicsozás nélkül télleg kemény meló eltisztogatni... ;]

(#626) Xpod válasza tbs (#625) üzenetére


Xpod
addikt

Kaviccsal én csak kacsázni tudok.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#627) Ildika válasza burgatshow (#610) üzenetére


Ildika
tag

Ez tök jó lett.. Biztos finom is... :C

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#628) ngabor2 válasza tbs (#625) üzenetére


ngabor2
nagyúr

majd szerzek folyami homokot, vagy kvarchomokot. van most is az udvaron, csak a szomszédnak macskái vannak...

(#629) cOxeR válasza ngabor2 (#628) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mi ezzel a probléma? :DDD

[Szerkesztve]

(#630) ngabor2 válasza cOxeR (#629) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem szeretem az annyira egzotikus ízeket. meg csak úgy a macs meg az étkezés bárminemű összekapcsolását :DDD

(#631) ladybug


ladybug
őstag

Kevert meggyes süti (hamar kész, és nagyon finom)

17, 5 dkg Rama
35 dkg liszt
1 cs sütőpor
1 cs vanílisácukor
15 dkg cukor
4 tojás
1, 5 dl tej (nekem kicsit több kellett)
50-70 dkg meggy

Először a tojást kell elkeverni habosra a cukrokkal, majd hozzáadni az olvasztott margarint, és a többi alapanyagot. Beönteni egy margarinozott, lisztezett tepsibe, és a tetejére szórni a meggyet.
30-35 perc 4-5-ös fokozaton.

Ha kész, a tetejére porcukor.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#632) burgatshow


burgatshow
veterán

Megyek szét nézek a konyhában, hogy mi van, aztán csinálok vmi ebédet... Desszertnek már tuti, hogy tejberizs lesz. :) Hozok majd képeket. :)

Kezdetnek a vasárnapi palacsintáim (sajna már nem élnek :) ): [link]

(#633) Palkó


Palkó
tag


Egy finomság amit az én drága, aranyos kis feleségem szokott készíteni:

készíts tejfölös gombamártást, de jó sűrűre, süss sós palacsintákat, töltsd bele a motyót
úgy, hogy zárt legyen, panírozd be, rántsd ki.
Kaja előtt szólj be telefonon a belgyógyászatra, hogy nemsokára érkezel.....


Bon Appetit...................................

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#634) _Yvorl_ válasza Palkó (#633) üzenetére


_Yvorl_
tag

Mi hétvégén

BEpácoltunk husit kisütéshez, de közbe változott az 5let

A pácolt húst beraktuk az edénybe és vizzel felöntöttük, hogy párolódjon, majd újkrumplit negyedekbevágva mellészeltünk és pároltuk, majd mikor megfőtt a husi és a krumpli is mellé öntöttem még 4 gerezdekbe vágott paradicsomot és 3 paprikát., majd ezt is puhára pároltam, mikor megvolt. együtt tálaltuk, nagyon finom lett ahogy a krumpli magába szivta a pácolt hús izét és mellé még a lecsós köret.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#635) _Yvorl_ válasza _Yvorl_ (#634) üzenetére


_Yvorl_
tag

Tud valaki jó kenyérreceptet? Pl olyat, mint régen a két kilós ropogós volt?

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#636) ngabor2


ngabor2
nagyúr

cseresznyés csirkecomb... valaki csinált már ilyet, vagy hasonlót? arra gondoltam, hogy 2 csirkecombot vagy felszúrok, vagy csak a bőre alá beteszek magozott cseresznyét, eseteg egyéb gyümölcsöket, aztán megsütöm. jó lesz ez így? valami trükk? vagy felejtsem el, és cseresznye helyett tegyem a jól bevált fűszereket és sok fokhagymát?

(#637) ladybug válasza ngabor2 (#636) üzenetére


ladybug
őstag

Nyugodtan tehetsz gyümölcsöt hozzá. Nagyon finom lesz. Én almásat szoktam, de készítettem már vegyes gyümölcsöset is.
Arra figyelj, hogy a combokat pirítsd meg kicsit serpenyőben mielőtt a tepsibe teszed. Vágd be a csontoknál a húst, és kevés olajon vagy margarinon pirítsd meg kb 5-10 percig.
A fűszerek közül vöröshagymát, fokhagymát, majorannát, fehérborsot és sót ( :) ) tegyél hozzá. Kis mézet is csurgathatsz rá, és persze a fehérbort se felejtsd ki. Kb fél deci mehet bele.

Majd alufóliával letakarni és be a sütőbe.

[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#638) ngabor2 válasza ladybug (#637) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én cseréptálba gondoltam volna. bevagdosva, megtöltve/fűszerezve bele hidegen a tálba, alá a bor (erre tényleg nem is gondoltam, de akkor nézek valami jót alá), aztán szép lassan hadd melegedjen, aztán főjjön, majd süljön. a végén rá a krumpli, az félig megfő, aztán le a tetejét, hogy piruljon.

mondjuk a cseresznyét fokhagymával és borssal kicsit nehezen tudom elképzelni, de ki kell próbálni.

(#639) ladybug válasza ngabor2 (#638) üzenetére


ladybug
őstag

Így is készítheted, tuti megpuhul.
Az alma is jó ezekkel, akkr a cseresznye is finom lesz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#640) ngabor2 válasza ladybug (#639) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, vasárnap beszámolok az eredményről. szombaton úgyis kimegyek a piacra, lehet, hogy nézek hozzá egy kis sárgadinnyét is... adjunk az élvezetnek :D

(#641) tiv61us válasza ngabor2 (#640) üzenetére


tiv61us
őstag

na figyelje renszarvas!
en megmondom a tutit
eloszor is kerjel kajat a telapotol, de ha nem ad, mert tudom, hogy irigy, akkor
veszel egy bontott csirket, kiveszed a belebol a majat zuzat szivet, megmosod, bekened Kotanyi csirkefuszersoval, berakod egy tepsibe, ra alufolia, viz sem kell ala
jo egy ora a sutoben
alufolia le, akkor amit eresztett zsirt, abba tedd melle a majat, meg egy 15 perc
es isteni lesz
egyel hozza kompotot ha gyumolcsre vagysz:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#642) ngabor2 válasza tiv61us (#641) üzenetére


ngabor2
nagyúr

semmi kreativitás nincs benned... szeretem én simán rizzsel is az édes-savanyú mártást, mégis megsütöttem hozzá a csirkemellet. amit leírsz, az se rossz, de én valami különlegeset akarok csinálni. és én szeretem elengedni a fantáziámat, ha már egyszer a munkám során is el kell. a hús mellé nem szeretem a kompótot. a savanyúságot se. a salátát se. utána esetleg. sósan ''bárki'' meg tudja sütni a húst. de édesen... na az más, az nem szokványos íz. ha lehet, inkább nem ennék feleslegesen na-glutamátot... nekem az íz kell, nem az ízfokozó.

a télapótól meg inkább nem kérek kaját, magamban jobban bízok :D

ja, és a bontott csirkében igen kevés bél van... legalábbis mifelénk. de én valahogy jobban szeretem az általam bontott csirkét. vagy legalábbis a bontás több mozzanatában tevőlegesen részt vettem.

(#643) csirkemano


csirkemano
csendes tag

Parajos tészta (amennyire emlékszem)

Kevés olajon hagymát párolni, erre jön a paraj, felönteni tejszínnel, fűszerezni (fokhagyma bizti kell bele!)
Végül csak összekeverni kifőtt tésztával. Ennyi :)

Aja, kéjsz teját? Akkoj hozz magadnak...

(#644) nyávogi válasza csirkemano (#643) üzenetére


nyávogi
tag

Én még össze szoktam keverni, egy rakker reszelt sajttal is :) és hagymát nem, csak soook fokhagymát bele :) nyammmmm... :)

szerk: és persze a sütőben ráolvasztom a sajtot.

[Szerkesztve]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#645) ngabor2


ngabor2
nagyúr

épp ideje, hogy megkérdezzem: elektromos sötőben (Karacs, 8 fokozat + grill) hanyason érdemes a csirkét (jelesül csirkecombot) sütni? cseréptálban csinálnám, zománcos aljúban (ilyet sikerült szereznem, de alaposan be lett áztatva, a teteje nem mázas). otthon gáz volt, azt nagyjából már sikerült kitapasztalnom, de villannyal még nem volt dolgom.

másrészt ez felülről melegít, vagy körbe? mert felül látszik a fűtőszál, az alapból is megy, vagy csak grillnél?

(#646) ngabor2


ngabor2
nagyúr

[link] nem is nehéz :D

(#647) ladybug


ladybug
őstag

Ma aranygaluskát készítettem. Gyorsan megvan. Amíg kel a tészta addig az ügyes-bajos dolgainkat is el tudjuk intézni.

Hozzávalók: 50 dkg liszt, 3 tojássárgája, 5 dkg élesztő, 3 dl tej, 8 dkg olvasztott margarin, 8 dkg cukor, reszelt citromhéj.

Az élesztőt futtasd fel egy kis langyos, cukros tejben, majd keverd össze a többi hozzávalóval. Jó egy órát keleszd, majd nyújtsd ki ujjnyi vastagra, és kis pogácsaszaggatóval szaggasd ki. Kikent tepsibe rakosgasd egymás mellé őket. Közben egy kenőecsettel kenegesd meg margarinnal, és szórd meg jó alaposan darált dió, cukor és fahéj keverékével. Süsd kb 3/4 órát, és kész.

Mi pudinggal szoktuk enni. Nem fél liter, hanem 6 dl tejjel készítem. Kedvesem kedvence a csokis pudingos, mi vaníliással szoktuk enni.


[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#648) nyávogi


nyávogi
tag

Málnatorta, a könnyű nyári kedvencem :)

Ha lusta az ember megsütni a piskótát, akr kész gyümölcstorta-lapból is lehet csinálni. A krém őrült egyszerű:

4dl habtejszínt felver az ember, beletesz egy zacsi zseléfixet, 2 zacsi vaníliás-cukrot és egy kis doboz, friss málnát belekever. A krémet rákened a piskótára és beszórod még egy dobozka málnával a tetejét.Hűtőben minimun egy órát pihenteted.
Nyammmmm... :)

[kép]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#649) Ildika


Ildika
tag

Ma vacsira ezt ettük:

Füstölt tarját kicsit megpirítottam, raktam rá csirkemell csíkokat. Ezt kicsit pároltam vegetával és kaporral. Hozzáadtam 2 kisebb kockára vágott cukkinit. Amikor megfőtt a husi tettem hozzá egy kis fokhagymát és tejszínnel engedtem fel. Mindehhez tésztát főztem ki! És nagyon finom lett!!!

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#650) #51736960


#51736960
törölt tag

S.O.S. HELP

srácok, csak tej és őszibarack van itthon. ezekből lehet turmixot csinálni? édesítőszer is van, azt is tudnék bele rakni.

S.O.S. mert kajás vagyok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.