Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

bár tudom, hogy a saslik/rablónyárs elsősorban szabad tűznél, grillnél készül, de érdekelne, hogy van-e módja sima sütőben is elkészíteni?

esetleg valami jó recept is jöhet :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1752) bandus válasza bandus (#1751) üzenetére


bandus
veterán

upp :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1753) philoxenia válasza bandus (#1752) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

1. 2.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1754) RedWing


RedWing
aktív tag

Vaddisznópörkölt

Hozzávalók 4 személyre:
1 kg kicsontozott vaddisznócomb vagy -lapocka (fagyasztott is lehet)
1-2 teáskanál csípős őrölt fűszerpaprika (ízlés szerint, akár édes-nemes is lehet)
fél evőkanál őrölt fehérbors
fél evőkanál őrölt feketebors
1 evőkanál pörkölt ízesítő
1 evőkanál só
5-8 evőkanál olaj (én olívával szoktam, de tökéletes a napraforgó olaj is)

2-3 dl kékfrankos vagy merlot
10 dkg füstölt szalonna (2/3 részben zsíros)
1-1 nagy fej vörös-, illetve lila hagyma (ízlés kérdése, én mindkettőt szoktam használni)
1-1 zöldpaprika és paradicsom
15-20 dkg csiperke (vagy más erdei gomba)
ízlés szerint só, bors, őrölt pirospaprika
2-3 babérlevél

A húst alaposan megmossuk, leszárogatjuk, és ~2 centis kockákra vágjuk. A csípős fűszerpaprikával, a pörkölt ízesítővel, a 2 fajta borssal, sóval és az olajjal alaposan összekeverjük, jól "átgyúrjuk". Letakarva, hűtőszekrényben 2 napig állni hagyjuk.

A szalonnát apró kockákra vágjuk, bográcsba dobjuk, és félig kisütjük. A finomra vágott hagymát és a húst hozzáadjuk, kevergetve 5-6 percig pirítjuk. Sóval ízesítjük, pirospaprikával fűszerezzük, és rögtön - nehogy a paprika megégjen - vörösborral felöntjük, majd annyi vizet öntünk rá, hogy majdnem ellepje a húst. A kicsumázott, kis kockákra vágott paprikát és paradicsomot és babérleveleket beleszórjuk, majd kis lángon 1,5-2 óra alatt (hústól függően) puhára, szinte teljesen készre pároljuk. Közben az elfőtt levet vízzel folyamatosan, 1-2 dl-enként pótoljuk. Ekkor a megtisztított, feldarabolt gombát hozzáadjuk, ízlés szerint sózzuk, borsozzuk, pirospaprikával ízesítjük. Kis lángon kb. 15-20 perc alatt készre főzzük.

Köretnek főtt burgonyát ajánlok.

Jó étvágyat!

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1755) concret_hp


concret_hp
addikt

upolok egyet :)

ki kéne törnöm a kínai - gyrostál - egyénileg készített rizs + sülthús kombóból ... :U

7végén lehet csinálok egy lasagnet :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#1756) runner 125


runner 125
nagyúr

Hali all!

Megkívántam egy kis darakását, de nincs itthon búzadara, de találtam kukoricadarát, az is jó? :D

Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1757) ladybug válasza runner 125 (#1756) üzenetére


ladybug
őstag

Még nem ettem, de most kíváncsiságból utánanéztem neten. Ezeket találtam. A puliszka és a polenta már régóta tervben van nálam is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1758) runner 125 válasza ladybug (#1757) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi a tippeket, jól fognak jönni. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1759) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Hi mindenki,

Pizzát csináltam. Tésztával voltak kis problémák. Netes recept szerint kb 1 kg liszthez kellene 4dkg élesztő. NA az édes kevés volt. nem kelt meg. meleg radiátoron seggelt órákat.

langyos volt a tej is a víz is, minden. az élesztőt megizéltattam a tejben előtte. minden normálisan ment.

Szval kb 1 kg liszthez inkább 7-8dkg élesztőt rakjatok.

:R

(#1760) ngabor2


ngabor2
nagyúr

gomba és hal: összeférnek? nem szeretnék úgy járni, mint a gombás édes-savanyú mártással, hogy olyan szinten ütötték egymást, hogy nem lehetett megenni. van laskagombám, illetve kaptam lilatönkű pereszkét mindkettő alapból aromás, finom gomba. halból van itthon csuka, kárász és keszeg. a csukát diósan akarom megcsinálni, a kárász és akeszeg meg jó eséllyel olyan szálkás, hogy mire megennénk megfőve, ismét megéheznénk :D úgyhogy ez megy halászlébe. a piac itt van a szomszédban, úgyhogy onnan lesz véve hal, valszeg harcsa, rosszabb esetben ponty (azt nem sokba nézem... tömeghal).

van valami ötletetek, hogy mit lehetne együtt csinálni belőlük? vagy egyik hétvégén halászlé/sült hal, a másikon meg vegyes gombapaprikás galuskával?

(#1761) RedWing válasza ngabor2 (#1760) üzenetére


RedWing
aktív tag

Ha megfelelő a párosítás, akkor nagyon is jól passzolnak össze!

2 ízelítő: #1187 és #1623 hozzászólások. ;)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1762) szumoo válasza hejesírásó (#1759) üzenetére


szumoo
senior tag

Nekem bőven elég szokott lenni az 5dkg-os, szépen megkel a tészta. :K
Én ezt szoktam használni és eddig semmi gondom nem volt vele. Te milyet használtál?

[ Szerkesztve ]

A nyúlon túl?

(#1763) brownus


brownus
veterán

ha érdekel valakit: http://chiliesvanilia.blogspot.com/

megjelent a könyve: Chili & vanília szakácskönyv

(#1764) Senki9876


Senki9876
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem valami jó és könnyű marha pörkölt receptet írni?
de valami olyan hozzávalókkal, hogy angliába is be lehessen szerezni.

Előre is köszönöm a jó recepteket:)

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#1765) brownus válasza Senki9876 (#1764) üzenetére


brownus
veterán

(#1766) Timocicu válasza brownus (#1765) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Én speciel fokhagymát és majorannát nem szoktam bele tenni és a vörösbort is csak az utolsó pár percben, de lényegében így készítem. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1767) Senki9876 válasza brownus (#1765) üzenetére


Senki9876
tag

nagyon kosz a receptet, szerintem a heten el is keszítem. ha sikerül, nagyon fogok orulni :DDD

:R :R :R

"Nem törődöm azzal, hogy az emberek nem ismernek, azzal törődöm, hogy nem ismerem az embereket." Kung Fu-Ce

(#1768) brownus válasza Timocicu (#1766) üzenetére


brownus
veterán

én sem, csak sót, borst, vhagymat és kakkukfüvet.
a bort én is csak a végén, de már kisérleteztem azzal, hogy már az elején nyakon öntöttem pár deci borral a húst:)

[ Szerkesztve ]

(#1769) philoxenia válasza Timocicu (#1766) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálam pont a vörösbor szokott kimaradni , ellenben kevés babérlevelet is teszek bele, a majoránnát általában marhahúsnál én is mellőzöm.
A vörösbor nálam azért ellenjavalt, mert másnapra, harmadnapra már nem olyan jó az íze benne. Igazából pedig a palackozott vörösbor nem túl jó az ételbe, friss meg nincs... Ellenben lecsót, ha tehetem mindenképpen teszek bele, nyáron természetesen friss paprika és paradicsom, télen a nyáron eltett lecsó...

1762: Attól is függ, ki mennyire szereti megkeleszteni a pizza tésztáját...
Kenyérhez nálam bőven kell az élesztő, de barna kenyeret szoktam sütni, viszont a pizzát laposan szeretik nálunk, ott csak a lazításhoz kell...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1770) rii


rii
nagyúr

hello

barátkozzunk a konyhával, és imserkedjünk a lábos-fakanál párossal c. erőmutatvány sokadik és mégis első kérdését szeretném elétek tárni :U

tejberizst ... hogy kell .... csinálni .... :U ?

itt már láttam némi erre vonatkozó instrukciót, de ha már rászánom magam, hogy megvegyem azt a rengeteg hozzávaló sokmindent ... (tényleg ... mi is kell ehhez?) akkor nem szeretnék besülni már az első próbálkozásnál, úgyhogy e hosszú (akár több napos ... ugye?) folyamat minnnnden lépését írjátok már le, kérlek titeket, nehogy valami fondorlatos lépésről nem tudván, elrontsam ezt a végtelenül bonyolult elkészítésűűű étket ...

1. lépés. ... rugdussok odébb a konyhában... (hát hol máshol) .... tárolt kerékpárokat ...
2. erősen gondolkozzunk el egy lábos vásárlásán ...
3. .... nem megy ))))-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1771) rii


rii
nagyúr

WOOOOFFFF

a sors mutatja az utat vala

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1772) philoxenia válasza rii (#1771) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sokféle tejberizst lehet csinálni, ha az arányok és a hőközlés mennyisége elég a rizs megfövéséhez, azonban főzés nélkül nem megy. Az, hogy valaki sütőben főzi, még főzés marad... Húslevest is lehet kemencében főzni, azt sem mondjuk sem sütésnek, sem főzés nélkülnek... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1773) rii válasza philoxenia (#1772) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem "szenvedés nélkülinek" gondolta :D
biztos olyan mint én, hogy a konyhát csak alternatív felhasználásban tudja elképzelni :DDD

a jénaiban nem égne oda?

mondjuk sütőben próbálja meg valaki kevergetni :D

jut'eszmbe jénaim van, (de hogy minek ....) megyek .... veszek tejet, meg rizset ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1774) FlashR


FlashR
tag

Milyen jó kis topikot találtam:)
A legjobb gyorskaja ami még laktat is,az a hagymásbab Bud Spencer módra!:D
Konzervbab,vöröshagyma,kolbász és helóó...:P

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#1775) philoxenia válasza rii (#1773) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sütőben is lehet kevergetni, azidőre ki kell venni, sőt jobb is az íze sok sütőben készült ételnek így....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1776) zoltanz válasza philoxenia (#1769) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én sem rakok bele majorannat, vörösbort sem, rakok bele viszont őrölt köményt is. Aztán néha pikánsan csinálom több csípős fűszerpaprikával, van amikor nem és egy kevés tejszínnel. :)

Ui: A fűszerpaprikával vgyázni nem az elején belerakni mert megkeseredhet állítólag.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1777) rii


rii
nagyúr

10 dkg az egy kilo?

csak mer'akkor mié'nem azt írja hogy egy kilo?

1 kg = 100 dkg = 1000 g

éreztem h stikli van benne :DDD
mer'nem

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1778) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

Az élesztőt mivel tudom helyettesíteni? Itt sajnos nem kapni friss élesztőt, csak sütőport, meg talán élesztőport...

Élesztőpor az ugyanugy viselkedik? Azzal hogy csinálom meg a kalácsot, meg a kelt tésztákat?

Legyen szép a napod!

(#1779) philoxenia válasza zoltanz (#1776) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor keseredik meg a fűszerpaprika, ha túl forró a zsiradék, amikor beleteszed. /megég, gyakorlatilag/ A legjobb, ha akkor teszed bele, amikor a húst már megpirítottad kicsit, leveszed a lángot, esetleg a lángról is leveszed az edényt, majd beletéve a fűszerpaprikát, megkevered gyorsan, hogy a zsiradékban feloldódjon, /mert vízben gyakorlatilag nem oldódik/ majd úgy ereszted fel a folyadékkal. A bor gyakorlatilag azért lenne jó, hogy a savasságával segítsen megpuhítani a húst és az esetlegesen túl erős marhaízt elvegye. Ezt a célt szolgálja a babérlevél, a majoránna stb. az erős fűszerek. A palackozott borok viszont pont erre nem igazán alkalmasak, azért szokták azokat inkább a végén ízesítésként beletenni. A jó alföldi savanyú, majdnem vinkó minőség tökéletesen alkalmas a főzésre, de nem a palackozott, hanem a hordóból frissen kivett az igazán jó... /Jó bort vétek elfőzni.... :D /
Ha nincs lecsóm, akkor szoktam használni még saját eltevésű paprikalekvárt, ami gyakorlatilag darált érett paradicsompaprika sóval eltéve, és saját paradicsomlevet, ami nincs annyira sűrűre főzve, mint a bolti sűrített paradicsom. / A paradicsomlé gyakorlatilag hasonló a borhoz ez esetben./
Köménymagot minden pörköltbe szoktam tenni, csirkébe csak keveset, erősebb húsok mellé többet, az őröltnél jobb ízű az egész, ha nem akarod "megtalálni" az ételben, akkor például frissen törheted, fűszerzacskót használhatsz, vagy olajban oldhatod ki az aromáját. A borsot is jobb frissen őrölve beletenni, a csípősség alkalmazása azonban nagyban függ a "célközönségtől", ha gyerekek is esznek belőle, akkor végképp nem ajánlott, akkor érdemes például a csípős paprikát kevés, a pörkölt tetejéről szedett piros színű zsiradékban feloldva, kisebb edényben kínálni az asztalon...
Finomabb a marhapörkölt, ha az olajban egy kevés apróra kockázott füstölt szalonnát olvasztunk előbb, majd azután tesszük csak bele a hagymát.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1780) philoxenia válasza csyo (#1778) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A porélesztővel az a baj, hogy nem lehet futtatni, a száraz elkeverésnél hasonló mint a rendes élesztő, de kalácsoknál már sajnos nem ad ugyanolyan jó eredményt....
/mindkettőt használom/
A sütőpor az teljesen más alapokon működik, az kémiai úton lazít, /az élesztő az ugye gomba/ teljesen más az ízhatása is, nem ugyanazokhoz a receptekhez használjuk.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1781) zoltanz válasza philoxenia (#1779) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Na márt ezt is tudom, köszönöm, amúgy igen sok paradicsommal szoktam készíteni és csak friss alapanyagokból lehetőleg. Nekem hál isten ritkán sok a a savam eszek mindent mint a güzü. :)
Piát egyedűl a gyümilevesben szeretem pl valami likőr cherry brandy vagy hasonló. :K

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1782) Ariadne válasza rii (#1771) üzenetére


Ariadne
őstag

Csak a legfontosabb hiányzik: milyen hőmérsékleten? Mert ha túl magasra tekeri, akkor megég a teteje és fővetlen lesz a rizs, ha meg túl alacsonyra, sosem készül el. ;) Ha nem vagy nagyon otthon ebben, javaslom első kísérletnek a tejbegrízt.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1783) philoxenia válasza zoltanz (#1781) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából az eredeti módon /elején beletéve/ készítve borral, mire elkészül, nincs már nyoma sem alkoholnak benne, az ízhatást javítja inkább csak.../meg persze az eredetileg használt gyenge borokban amúgy is kevés van/
A borok történelmi felhasználásáról: [link]
A paradicsom viszont nem csinál savat, a szervezetben a kémiai hatása lúgos érdekes módon, rövid időre az éhségérzetet is képes elvenni a paradicsomlé /a házi/ , ellentétben például a savanyúkáposztával, vagy egyes gyümölcsökkel.[link]

Ariadne: elég alacsony lehet a hőmérséklet, ha egy egész óráig rotyogtatja.... :D nem tudom miért pont addig... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1784) csyo válasza philoxenia (#1780) üzenetére


csyo
senior tag

mmm:-(

akkor hogyan sütök kalácsot Angliában?
Mert itt max porélesztőt kapok, és a liszt sem ugyanolyan jó, mint otthon:-(

Legyen szép a napod!

(#1785) zoltanz válasza philoxenia (#1779) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk én nem rakok mindenbe vegetát hasonlókat, babérlevelet, agyonfűszerezve, amolyan romásan főzni... Igaz így több időt igényel, jóízűre beállítani az ételt, de megéri.
A húst szokták forrázni is azthiszem ha túl marhahús aromás pl.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1786) Timocicu válasza zoltanz (#1776) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Tejszínnel? :F Még ilyet sem hallottam ...

Bár a Párom Édesanyja a paradicsomos húsgombócot is tejfölösen készíti, csak néztem, hogy miért csak rózsaszín a pari mártás, miért nem piros, mint ahogy én készítem :Y

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1787) zoltanz válasza Timocicu (#1786) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Persze főzőtejszínre gondulok, nem édesre, olyasmi mint a tejföl csak teljesen más. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1788) rii válasza Ariadne (#1782) üzenetére


rii
nagyúr

pontosan ez történt :DDD

nekem is gyanus volt, hogy nem írt fokozatot, de úgy voltam vele, hogy ami itt nálam van régi csotrogány sütő, biztos a legerősebb is gyenge :)

de történt, hogy 30 perc múlva mikor ránéztem, egy nagy banra hegy volt a tetején :DDD ugyanis amikor ki akart futni, bazi nagy habja lett, és az csokibarnára sült, de egy mozdulattal le lehetett szedni, és a rizs is kellően puha :)

de nem kellene kiáztatni a rizsből a keményítőt, vagy mit?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1789) Timocicu válasza zoltanz (#1787) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Az tisztán világít! ;]

De minek a pörköltbe tejszín? Sűríteni? Akkor már régen " rossz ", ha nem sűrű, magától a szaftja. Vagy krémesíteni? :F

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1790) zoltanz válasza Timocicu (#1789) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mért mi a külömbség a paprikás és a pörkölt között, az elöbbiben több tejföl/tejszín van. Nem tudom a kettő között van így valahol, ízlik. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1791) Timocicu válasza zoltanz (#1790) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Oké, oké! De én még így soha nem hallottam senkitől, ezért csodálkoztam.

Sorry!

Viszont unokatesóméknál ( Berettyóújfaluban ) nagyon finom paszulylevest szoktunk enni kolozsvári szalcsival - babbal ugye, és tejjel behabarva. Miénk ezzel szemben bab - füstölt csülök, bezöldségezve csipetkével és semmi tej, csak gyenge fokhagymás rántás. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1792) csyo


csyo
senior tag

püspökkenyeret csináltam, meg citromos -mákos kevertet...

Hát, nem olyan lett, mint magyar alapanyagokból, de azért fincsi lett.

és ami nagyon vicces, hogy alig találni mákot Angliában. Amit találtam, az meg konzervben van(!)

amikor kinyitottam, akkor látom, hogy ez "sütésre kész" mák.
De honnan tudják, hogy milyen sütit akarok sütni? :-D

Mert ebben volt mák, cukor, mazsola, rum, meg még ki tudja mi...
Sima darált mákot me nem tartanak, csak ezt a konzerveset. Ezt tettem bele a kevert tésztába a citrom mellé.

A liszt nem ugyanugy viselkedik itt, és a sütő sem ugyanaz, mint otthon.
A sütőpor is csak nagy kiszerelésben kapható, nincsen kizacskózva. És sokkal másabb is:-)

De azért ehető lett...

Legyen szép a napod!

(#1793) philoxenia válasza csyo (#1784) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, ha abból indulok ki, hogy Rómában élj úgy mint a rómaiak...

A liszt sikértartalma nöelhető sikér hozzáadásával. Nem találok igazán olcsót sajnos... :(
Ilyesmi a termék maga, itthon is leginkább bioboltokban kapható csak, de nálunk kb. egy-másfél Font /Forintról átváltva/ körül van egy font belőle.... Hasznos tanácsok sütéshez: [link]
Először szerintem ne igazi kelt kalácsokkal próbálkozz, inkább kenyérrel, és félig kelt téstztákkal, majd a gyakorlatban némi tapasztalatot szerezve próbálj igazi foszlós kalácsot sütni... :)

1792: A mák tipikusan kelet-európai ételadalék, nyugaton a kábítószer szinonimája kissé, nem is igen termesztik, azt itthonról érdemes vinni, rettenetesen sokáig eláll darálás nélkül..../akár két évig is, pláne levegőtől elzárva fagyasztóban példul/

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1794) philoxenia válasza zoltanz (#1785) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a cigány konyhára nem igazán a babérlevél éppen a jellemző.... :D [link]
Egyébként volt nekem egy munkatársam, aki odakerült hozzánk, mikor még főztünk melóhelyen...
Elkezdte, hogy az Ő felesége, anyósa olyan szép tiszta húslevest főz, nem tesz az ételbe, se ilyen, se olyan fűszert, aztán mikor velünk evett kérdezgetni kezdte, hogy mit teszünk mi a kajába, hogy olyan finom, otthon is úgy főzette....
Nem szabad ideológia alapján főzni, nincs egyféle módon jó étel, nem is szeretek mindig ugyanúgy fűszerezni. Próbáld ki nyugodtan a babérlevelet a marhahúshoz, persze, mint mindent itt is mértékkel.... Nem muszáj áztatni benne, általában én is csak keveset és legtöbbször csak bizonyos időre teszek bele, mondjuk a felöntés után a mennyiségtől függően két-három levél, amit egy-másfél óra múlva kiveszek belőle....
A pörkölt és a paprikás között a legfontosabb különbség az elkészítési mód, a paprikás több vízzel készül a végén tejfölt teszünk bele. forrás: ez a könyv, gyorsan megnéztem a biztonság kedvéért :D /nekem a CD nélküli változat van meg/
Nagyon jó és hasznos még ez a szakácskönyv is: [link] nemhiába kerül ennyibe használtan is....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1795) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Remélem ide befér :)

kifli
kifli2

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1796) Timocicu válasza Snoop-y (#1795) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Talán ez is :B

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1797) rii


rii
nagyúr

hello

fagyasztott zöldésgekből tudna valaki egyszerű sütős kaját mondani, amit csak bele kell dobálni, sütöpapír vagy olivaolaj vagy valami, és talán joghurt, gomba, és kész is?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1798) Timocicu válasza rii (#1797) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Knorr vagy Maggi alap, amelyik épp szimpi összekeverve tejjel - tejszínnel - tejföllel rázuttyant a zöldségekre és megsüt. Sajt a tetejére és kész.

Némi darált hússal, sonkával, valami kedvedre való húskészítménnyel lehet laktatóbbá tenni.

De csak maga a zöldség is szuper. :K

Ilyen kaják alá nem szoktam sütőpapírt tenni, mert szaftos. Kevés olaj épp elég.

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1799) rii válasza Timocicu (#1798) üzenetére


rii
nagyúr

köszi! az alapoknak mi a pontos nevük? :B

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1800) Timocicu válasza rii (#1799) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Maggi Fix vagy Knorr Rafinéria

Van belőlük jó sok fajta. Akár olyat is választhatsz, amihez húst is ír, de nem muszáj tenni bele, ha nem akarsz ...

Amit épp megkívánsz ... ;)

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.