Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Thrawn válasza ngabor2 (#1050) üzenetére


Thrawn
félisten

Honnan tudod hogy így csinálom? :U :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1052) ngabor2 válasza Thrawn (#1051) üzenetére


ngabor2
nagyúr

tippeltem... bejött. különben is, csak rád kell nézni, és egyből mindenki tudja, hogy annyit eszel, mint egy cinke (naponta a saját testsúlyának a felét...)

(#1053) vágányzár válasza ngabor2 (#1052) üzenetére


vágányzár
tag

No-no!!!!!!!!!! AZ attó függ.........kiccinke vagy naccinke!!!!!!!!!!!!!

felsővezeték

(#1054) ngabor2 válasza vágányzár (#1053) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy picinke cinke :D

(#1055) Ildika


Ildika
tag

Kitalálta már valaki hogy mit főz karácsonyra? Illetve mit süt?

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1056) Janoska26 válasza Ildika (#1055) üzenetére


Janoska26
addikt

Bundáskenyér+tea kombóra gondoltam :U :DDD
Cigánypecsenyét lehet karácsonyra?
Hétvégén megcsináltam végre az elsőt :DDD
méghozzá így:
Hússzeletekre vágva, reszelt fokhagymával jól be kelle kenne, meg kell sózni.
Tálba tenni egymásra, és fel kell önteni annyi tejjel, hogy ellepje.
Jól befedni, be a hűtőbe 24 órára.
Másnap elő, lecsepegtetni miegymás.
Bekenni borssal.
Meg azt írta a szakácskönyv, hogy pirospaprikával és lisszttel szórjam be. Na Én beforgattam véknyan paprikáslisztbe, és kisütöttem :DD
Sütöttünk hozzá kb 1 kiló krumplit.
El is fogyott mind az összes olyan jól sikerült :DD
Lehet ez lesz karácsonykor is, nagyon bejött :C :))

[ Szerkesztve ]

(#1057) brownus válasza ngabor2 (#1048) üzenetére


brownus
veterán

köményt szoktál bele tenni?

(#1058) ladybug válasza Ildika (#1055) üzenetére


ladybug
őstag

Tejszínes-barackos csirke vagy ananászos csirke minden karácsonykor van nálunk. És persze egy nagy adag töltött káposzta.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1059) Janoska26 válasza ladybug (#1058) üzenetére


Janoska26
addikt

Ha sör is van akkor megyek :DD

(#1060) PazsitZ válasza ladybug (#1058) üzenetére


PazsitZ
addikt

Hozzád egyszer tényleg el kéne menni. Mindig tök jó recepteket írsz :K

- http://pazsitz.hu -

(#1061) ladybug válasza Janoska26 (#1059) üzenetére


ladybug
őstag

Elmaradhatatlan, de Párom csak a Heinekent vagy Tuborgot szereti. Nem baj?

PazsitZ: Ezt már olyan sokan mondták, de vhogy senki nem mer eljönni. ;)

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1062) Janoska26 válasza ladybug (#1061) üzenetére


Janoska26
addikt

A Tuborggal elbánok Én a hejnekent nem szeressem :DD
PazsitZ: Megyünk?Felveszlek féluton kis kerülővel, oszt jól meglepjük őket :U :DD
Én nem félek :DD Sőt viszek a kakaóscsigámból is, hétvégén dütöttem, csak a tésztából kifelejtettem a zsírt, vagy a margarint :DD huhhhúú, kopogott rendesen :D

[ Szerkesztve ]

(#1063) ladybug válasza Janoska26 (#1062) üzenetére


ladybug
őstag

Legyen :)

Akkor hogy állt össze?

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1064) #24889344 válasza ladybug (#1017) üzenetére


#24889344
törölt tag

Sütöttünk pogácsát a második recept szerint.Nem lettek levelesek, kicsit kiszáradtak, de azért jó volt.Megettük.

Másodszor, már nem foglalkoztam a hajtogatással.Túl sok időbe telik. Az összetevőket összegyúrtam, kelesztettem. Nagyobb kockákra vágtam, nem száradtak ki.Finomak lettek.
Nem baj ha nem leveles, így is jó (hamarabb kész).

(#1065) ladybug válasza #24889344 (#1064) üzenetére


ladybug
őstag

Az igazság az, hgy töpörtyűset anya szokott készíteni. Én csak sajtosat szoktam sütni. A receptekkel pedig úgy vagyok, hogy sokszor szeretem átformálni, miután kipróbáltam. Gondolom, te is kitapasztaltad már, hogy nem kell mindent úgy elkészíteni, ahogy a nagykönyv írja :) .

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1066) philoxenia válasza ladybug (#1063) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Biztos a hejnekent tette bele, mert azt nem szereti. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1067) #24889344


#24889344
törölt tag

Ez igaz. :)

Nálunk a mama szok töpörtyűset csinálni, nagy a különbség a kettő között.De finom mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#1068) _Yvorl_ válasza ngabor2 (#1027) üzenetére


_Yvorl_
tag

Én még amit ajanlani tudok

60dkg - 1 kg liszt izlés és mennyiség szerint
cukor so attol fuggőn arányitva hogy sos avagy édes lesz e a töltelék
1-2 tojás méretfüggő
ásványviz
és egy kis egész tejföl

tejföltöl szerintem finomabb
es ásványvizzel kevergetés közben addig önteni mig az állaga jó nem lesz

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#1069) ngabor2 válasza _Yvorl_ (#1068) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valszeg ez se rossz. ami miatt megszerettem az én veerziómat, mert turmixgéppel csinálom. annál meg ugyan az van, mint a kenyérsütőnél: ha valamit változtatsz, nehéz követni a tészta állagát. ha nagyon híg kiöntés után, akkor macerás visszalapátolni, fakanállal meg mire 1-2-3 liter cucchoz csomómentesen hozzákeversz 2 kanál lisztet, megőszülsz. oké, meg lehet csinálni, hogy kis részlethez turmixban hozzá a liszt, de az megintcsak macera.

(#1070) _Yvorl_


_Yvorl_
tag

Tud e valaki nekem segíteni KEK receptet szerezni.

Ez egy román süti kicsit olyan ize van mint a gyümölcskenyérnek de kicsit mégis más.
Rákerestem magyar googleba de semmi. Mikor ettük legutobb nagyon izlett és szivesen sütnék otthon is.

Ha valaki tud receptet előre is köszi

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#1071) _Yvorl_ válasza ngabor2 (#1069) üzenetére


_Yvorl_
tag

Nem tudom én turmixgéppel szoktam késziteni de nálam ugy néz ki, hogy beleteszem a lisztet tojást tejfölt és kis vizet aztan turmix on majd kevergeteskozben locsolom tovabb vizzel es igy szemre tudom elerni a megfelelo allapotot. aztan sutes kezdes es ha kozben kicsit besurusodik ako rmeg mar van annyira folyos, hogy ha hozzaontok meg kis vizet akkor azt mar a merokanallal is el tudom keverni

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#1072) _Yvorl_ válasza _Yvorl_ (#1070) üzenetére


_Yvorl_
tag

Közbe megszereztem, igy annyira nem aktuális de azért ha tud valaki igy is szivesen veszem mert legalább össze tudom hasonlitani az enyémmel:

4 tojas sargajat 25 deka cukorral robotgeppel jol kikavarni
bele 2 -3 vaniliaport
utanna bele csepegtetünk apránkét folyamatos keverés mellett 7 evokanal olajat és 10 evokanal vizet!
1 marék mazsolat ha szeretitek vagy kandirozott narancs , vagy ami száritott gyümölcs van a háznal...
Aztán 25 deka liszete 1 tasak sutoporral elkeverni majd hozzá adni a tojasos masszahoz!
Végül felverjuk a 4 tojas habjat amit össze kell keverni lazan a korábban elkészült masszával es kekk formaba (méteres kalács sütő) tenni es kisutni!
Végül opcionálisan kivülröl be lehet vonni csokimasszával és meghinteni porcukorral

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#1073) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valami viszonylag egyszerű és viszonylag gyors almás sütit tudnátok mondani? nem igazán tudom ideális helyen tárolni az almát, így kezd színe lenni, akkor legalább finoman érjen véget.

(#1074) Janoska26 válasza ngabor2 (#1073) üzenetére


Janoska26
addikt

Öreganyám anno almás kalácsot csinált.
Reszeld le az almát. kis fahéj, cukor, megdincteled.
Kelessz tésztát:
1kg liszt, 1 deci cukros langyos tejen megfuttatod az élesztőt, 1 kanál zsír, összekutyulod, raksz bele egy kis sót még, max 1 db tojást. Hagyod hogy megkelljen.
Utána kinyújtod, négyzeteket vágsz belőleolyan 10*10-est, raksz bele az almából, és ilyen kis batyukat csinálsz belőle, a tetejét pedig jól bekened tojássárgájával, hogy szép fényesre süljön. be a sütőbe, és aztán meg be az arcba ;)
De, ne feledd el a zsírt, bár tehetsz bele olajat is, de a zsírral sokkal jobb lesz a tészta, mer ha elfelejted olyan kemény lesz mint a multkor a kakaós csigám :U :)

(#1075) ladybug válasza ngabor2 (#1073) üzenetére


ladybug
őstag

Egy nagyon finom almás recept:
Almatorta

Tésztához: 15 dkg vaj vagy margarin, 12 dkg cukor, 1 cs vaníliáscukor, 1 csipet só, 1 kk citromhéj, 3 tojás, 25 dkg rétesliszt, 2 kk sütőpor, 1-2 dl tej.
75 dkg alma a tetejére, amit szépen felszeletelsz, és citromlével meglocsolod, majd felolvasztott margarinban aranybarnára sütöd - ha sietsz, ez nem szükséges.

A cukrokat, a tojásokat, a sót, a citromhéjat a vajjal kikevered, aztán hozzáadod a sütőporral elkevert lisztet és a tejet. Egy tortaformába önjük, és a tetejére teszed az almaszeleteket. 3-4-es fokozaton 40-50 percig sütöd.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1076) #24889344 válasza Janoska26 (#1074) üzenetére


#24889344
törölt tag

Jó kis recept, lehet kipróbáljuk mi is.

(#1077) nyávogi válasza ngabor2 (#1073) üzenetére


nyávogi
tag

Almatorta ír módon

18 dkg margarin
12 dkg cukorral
habosra keverünk, hozzáadunk
3 egész tojást,
18 dkg lisztet
1/2 cs. sütőporral
reszelt citromhéj, csipetnyi só, fahéjpor,
1 evők. rum megy még bele.
1/2 kg almát megtisztítunk, vékony szeletekre vágunk és a masszába keverjük.
Kikent, kilisztezett kerek formában kis lángon sütjük kb. 40 percig. (tűpróbáig)

:)

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1078) #24889344


#24889344
törölt tag

Janoska26 receptje alapján készült almás

Nem lettek túl szépek, de azért ehető lett.

A csilis fűszerolaj.

Jó csípős lett.Príma.

A balkonon termesztett csili, amiből készült.

Ha nem jönnek le a képek szóljatok, felteszem máshova.

[ Szerkesztve ]

(#1079) vágányzár válasza ngabor2 (#1073) üzenetére


vágányzár
tag

jan.-ban viszek neked almásSütit..............

felsővezeték

(#1080) Ildika


Ildika
tag

Mindenkinek kellemes Karácsonyt!
Sára, Ildika, Bandus99

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1081) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Én a gyrost pitába a következőképp készítem: csirkemell apróra felvagdalva, olívaolajjal megöntözve, gyros fűszerkeverékkel megszórva. A húst serpenyőbe kissé pirosra sütöm, kiszedve apróra töröm. A szószt tejfölből, csípős pirosaranyból, Erős Pistából készítem, pici borsot és nagyon kevés foghagymát adok még hozzá. A pitát mikróba téve 350W-on ~45 másodpercig melegítem. Kivéve: húst, szószt, zöldséget teszek bele, míg ki nem gömbölyödik. Ezt követően még egy kis időre bekerül a mikróba, és kész is.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#1082) ngabor2


ngabor2
nagyúr

de nehezen fő meg a csülök... már vagy 2 órája főzöm, de a csont még mindig keményen tartja magát, és nem is olyan puha, mint mikor sütöttem. de mivel a levéből nem kocsonyát akarok, ezért hamarosan mégis elzárom alatta a gázt.

mod: kb. 20 perccel a beírás után meg is főtt. jófajta cuccos lesz a levéből. mondjuk csak becézve lett füstöltnek, mert éppcsakhogy látott egy kis füstöt, de elmegy egynek. a husi viszont nagyon finom, és jól meg is főtt, a csontról teljesen lejött. kicsit talán szét is főtt, de úgy szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#1083) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ajánljatok valami sós sütit, amit lisztérzékenyek is fogyaszthatnak. egyik kolléganőm ebben szenved, és nem akarom megbántani azzal, hogy a többiek ehetnek belőle, ő meg nem.

valami ilyesmire gondolok, csak nem liszttel.

(#1084) ladybug válasza ngabor2 (#1083) üzenetére


ladybug
őstag

Például:
Sajtos keksz kukoricalisztből (gluténmentes)

Hozzávalók:
25 dkg reszelt sajt (lehet többféle is)
30 dkg kukoricaliszt
2 db tojás
csipetnyi só
szükség szerint tej
zsír (a tepsi kikenéséhez)
köménymag (a megszóráshoz)
reszelt sajt (a megszóráshoz)

A hozzávalókból - szükség szerinti mennyiségű tejjel - kemény tésztát gyúrunk. Vékonyra kinyújtjuk és derelyevágóval, illetve késsel négyszögeket vagy kiszúróformával más alakzatokat vágunk belőle. Kizsírozott tepsibe tesszük, s megszórhatjuk köménymaggal, sajttal is. Halványsárgára sütjük.

Burgonyás pogácsa
Hozzávalók négy személyre:
1/2 kg burgonya, (újburgonyából nem jó), 2 dkg élesztő, 2 evőkanál tej, 1 mokkáskanál cukor, 2 kávéskanál só, 40 dkg gluténmentes kenyérpor, 2 egész tojás, 2 evőkanál tejföl, 10 dkg vaj, 10 dkg reszelhető sajt, kb. 2-3 evőkanál rizsliszt

Elkészítése:
A burgonyát héjában puhára főzzük. Megtisztítjuk, majd átnyomjuk burgonyanyomón. Az élesztőt langyos cukros tejben felfuttatjuk. A burgonyát összedolgozzuk az élesztővel, vajjal, kenyérporral, sóval tejföllel és a tojások sárgájával.

Langyos helyen kb. fél órán át kelesztjük. Rizsliszttel megszórt deszkán kb. 2 cm vastagságúra nyújtjuk, késsel kockásra csíkozzuk, pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk. A karikákat megsodorjuk, hogy magasabbak legyenek, megkenjük tojásfehérjével, megszórjuk reszelt sajttal. Előmelegített sütőben 150 fokon addig sütjük, míg a teteje szép piros lesz.

Itt bőven van recept.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1085) ngabor2 válasza ladybug (#1084) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, szerintem az elsőt kipróbálom.

1 kérdés a tapasztalabbakhoz: ha a tésztájába teszek egy kis szalakálit, ezt is felfújja, vagy ahoz túl kemény ez a tészta?

(#1086) Chili7


Chili7
őstag

Hogyan kell marhaszeleteket kisütni? Vagy valami más finomságot csinálni?
Jól értem, hogy kis olajban hirtelen percig kisütni, aztán felönteni? De mennyi az az annyi?
Mennyi ideig kell sütni, és mennyi vízzel kell felönteni?Majd úgy sütni?
köszi

(#1087) Thulcandra válasza Chili7 (#1086) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Marhaszeletet, steak? Mennyi az annyi, az attól függ ki eszi. Nálunk Magyaroknál nem nagyon szokás nyers húst enni, de egy steak angolosan az bizony belül még nyers, nyakran még hideg is, és folyik belőle a vér. Szóval egy kb 2 centi szelet vastag steak mind2 oldala erős lángon, hirtelen max másfél percet van sütve, de ha átsült steak kell akkor közepes lángon 10 max15 perc, közben forgatva. Felönteni ezeket vízzel nem szokták, ha jól átsütve csinálod akkor felöntheted, miután mind2 oldalát megpirítotad, de csak egy kevés vízzel, azt is hagyd elpárologni majdnem teljesen mielőtt visszarakod rá a fedőt. Érdemes valamilyen mártással tálalni, zöldbors mártással meg krokettal jóság nagyon.
A hús fűszerezése általában, só, valamelyik bors - vagy borskeverék, fokhagyma, van aki mustárral is bedörzsöli, egyéni izlés szerint mehet rá szinte bármi.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#1088) Janoska26 válasza #24889344 (#1078) üzenetére


Janoska26
addikt

háhhá, most nézem, pompás, nekem sem sikerült volna jobban :C

(#1089) Chili7 válasza Thulcandra (#1087) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor talán 1cm-s szeletek szárazpác után, 4-5 percig lesz sütve, utána kicsit felöntve. - Jobb lenne ha nem vérezne! :B
köszi

(#1090) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Vegre raszantam magam, hogy home-made pizzat csinaljak. Segitsegul a Logout-on par honapja megjelent pizzas irast vettem. Es folulmulta minden varakozasomat! Bar egy kicsit elcs*sztem a masodik, mexikoi tepsit. Kicsit sok paradicsomszoszt tettem ra, + kb. minden szeletre raktam chillit. Hat igen, csak en birtam vele kb.

Szerintetek honnan tudnek kor alalapu pizzasutotepsit szerezni? :)

(#1091) ladybug válasza ipavlidu! (#1090) üzenetére


ladybug
őstag

Bármelyik háztartási és konyhafelszerelési boltban. Még a tecsóban is van.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1092) philoxenia válasza ipavlidu! (#1090) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a tészta kell kör alakú legyen, szögletes tepsiben is lehet szép kerek pizzát sütni.

mod: találtam ilyet is.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1093) ipavlidu! válasza philoxenia (#1092) üzenetére


ipavlidu!
tag

Kosz a valaszokat. :)

Tyhuu ez a pizzakeszito-kezikeszulek kemenynek tunik.

[ Szerkesztve ]

(#1094) Chili7


Chili7
őstag

Vettem egy zacsi gyorsfagyasztott hekket. Szerintetek hogy kell megcsinálni amolyan "strand" módra?
köszi

(#1095) ladybug válasza Chili7 (#1094) üzenetére


ladybug
őstag

Kis citrommal meglocsolod, akkor nem lesz olyan erős hal szaga. De ezt elhagyhatod.
Lisztbe teszel pirospaprikát. Beleforgatod a lesózott halat, és rögötn teszed a forró olajba.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1096) Mawyx válasza Chili7 (#1094) üzenetére


Mawyx
senior tag

Azt imádom! :K
Én nem szoktam halbundába rakni (csak a pontyot, de azt nem is szeretem, de karácsonykor az van), hanem csak olajon símán megpirítom picit, finom :K

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1097) Chili7 válasza ladybug (#1095) üzenetére


Chili7
őstag

Hát én ig meg is csináltam. Finom lett, csak kicsit lejött róla a paprikás liszt.
Nem kell ugye előtte tojásba mártani?
köszi

(#1098) ladybug válasza Chili7 (#1097) üzenetére


ladybug
őstag

Nem.
Örülök, hogy ízlett. :) Nyugodj meg, nekem sem mindenhol marad rajta a "bunda".

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1099) Chili7 válasza ladybug (#1098) üzenetére


Chili7
őstag

Anyám közben azt mondja, hogy ha elég forró az olaj, akkor rajta marad.

(#1100) babacsillag


babacsillag
csendes tag

Rem gyors kajakra vadaszom. Osregi villanytuzhelyem van es nagyon unom a napi 3-4 oras konyhai acsorgasokat.

Pl. ma delre langost sutottem
Pl. estere tejfolos csiremell csikok lesznek rizzsel, paradicsomleves piritott kockaval.

Ha van hasonlo gyors kaja, szivesen vennem az otleteket.
Ui: Irben lakom, nem biztos, hogy van itt minden hozza.Keretik figyelembe venni.
Koszonom. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.