Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) fradi81 válasza Beni2360 (#7993) üzenetére


fradi81
veterán

Ez a buci vajon kiflinek is jó lehet? Jó kifli receptem még nincs :DDD

moto g72, Ninebot d28e

(#8002) Cha-b válasza pohár (#7999) üzenetére


Cha-b
senior tag

Passzolom, ez csak egy ötlet volt. Híg biztos nem, mert a folyadékot te szabályzod, látod mennyit vesz fel. Hogy "kókuszatlan" lenne-e, az meg majd kiderül mikor megkostolod, de sztem jó lehet kókusztejjel. Egy próbát megér, max valami sütihez felhasználod legrosszabb esetben. Vagy egy rízspudingba risotto rízsből.

CSAKAKISPEST!!!!

(#8003) Cha-b válasza fradi81 (#8001) üzenetére


Cha-b
senior tag

Tészta jellegéből adódóan sztem inkább briós, vagy kalácsféleségnek. Krizmonak biztos van kifli receptje, mert ő szépeket szokott sütni.

CSAKAKISPEST!!!!

(#8004) pohár válasza #82860288 (#8000) üzenetére


pohár
félisten

kókusztejjel csinálom, de keresem azt a bitang, töményebb kókuszos ízt, már ha előfordul ilyen "természetes" állapotban...

Cha-b... lehet tényleg az lesz, nagyon más megoldást nem látok eddig a kész krémeken kívül, ami olyan, amilyen :N

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8005) #82860288 válasza pohár (#8004) üzenetére


#82860288
törölt tag

Sajnos olyan nincs cukor nélkül. :(

(#8006) solfilo válasza pohár (#8004) üzenetére


solfilo
veterán

Most épp nincs itthon, hogy meg tudnám nézni, ezekben a konzerves kókusztejekben is van cukor? Ázsiai boltokban szokott lenni többféle, de pl Aldiban is van állandó kínálatban.

solfilo

(#8007) #82860288 válasza solfilo (#8006) üzenetére


#82860288
törölt tag

Van, amelyikben van, de minimális, a sűrített dolgokban több van.
Ebben pl. nincs: [link] Én ezt szoktam használni, tudom is ajánlani. :K
De a kókuszosabb fajtában van, viszont nem édes: [link]
De bemész egy boltba és legalább 2-3 félét kapsz, meg kell nézni a címkét rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#8008) solfilo válasza #82860288 (#8007) üzenetére


solfilo
veterán

Nekem mindegy van e benne cukor, csak legyen finom. :B

solfilo

(#8009) perempe


perempe
addikt


[link]
Nem konyhaművészet, de nagyon hatékony...

[ Módosította: radi8tor ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8010) #82860288 válasza solfilo (#8008) üzenetére


#82860288
törölt tag

De értsétek már meg, hogy a kókusznak nincs íze. :DDD
Valaki segítsen már, mert megőrülök. :DDD
Amit ti kókusz íznek gondoltok / hisztek, az a túlcukrozott kókusz. Sajnos(?) ez nem olyan gyümölcs, mint az ananász, hogy természetesen van benne 3 kiló cukor. :DDD
A kókuszvíznek nincs íze, a kókusz fehér belseje is fűrészpor ízű.
Amit ti kerestek, az a cukros verzió, ha ízben az kell, akkor sajnos nem tudtok cukor nélküli megoldást használni, de még a kissé cukros kókusztej sem édes.
Illetve vehettek cukor nélküli kókusztejet és használhattok mézet, de azzal ugyanott vagytok, mint a cukorral.
Talán édesítővel ez megoldható?
Ízben a kókuszhoz a legközelebb a kókuszreszelék áll, ami íztelen, száraz. Ebből induljatok ki.

(#8011) solfilo válasza #82860288 (#8010) üzenetére


solfilo
veterán

Én nem hajkurászom ezt az ízt amiről beszélsz, currykbe teszem, meg murgh makhaniba, tejszín helyett. A konzervesek között akad különbség ízben, de főleg állagban, némelyik lágyabb, krémesebb mint a másik, meg úgy vettem észre hogy a drágábbak azok egyneműbbek, kevésbé válik el vízre illetve sűrűjére.
Majd megnézem, hogy azt amit pl finomabbnak tartok az Aldisnál, abban van e cukor. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#8012) Beni2360 válasza fradi81 (#8001) üzenetére


Beni2360
félisten

Na lefekves utan ugrott be, hogy anno molnarka volt hasonlo tesztaval egyenes kifli szeruseg korozottel meg gepsonkaval elkeszitve a bufekben volt kaphato.:K

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8013) #82860288 válasza solfilo (#8011) üzenetére


#82860288
törölt tag

Amit linkeltem az inkább a növényi tejekhez hasonlít, nagyon kicsivel sűrűbb, de annyival nem, hogy elváljon.
A Tesco kókuszkrém volt olyan, hogy annak a sűrűje és a vizesebb leve már a konzervben elvált.

(#8014) #82860288


#82860288
törölt tag

Használ valaki ilyen elektromos zöldségszeletelőt?
Találtam róla egy videót, de nekem nem nagyon meggyőző. Pontosabban nekem fura, hogy ilyen lassú? Ez a kis teljesítményű motor miatt van?
Bár még így is nyernék bőven időt sokszor.
Érdemes beruházni egy ilyenre?

(#8015) Beni2360 válasza #82860288 (#8014) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem meg ha gyorsabban menne szecskazna, nem tudna szepen egyben szeletelni. Latni a videoban, hogy a temek sajat sullyaval is szeletel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8016) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

#7996 Beni2360
Gondolom finom lett. :)

#8003 Cha-b
:R Megvallom már-már kezdem elfelejteni az élesztős recepteket, de Szabi péket tudom ajánlani, minden recept, amit tőle kipróbáltam jól sikerül: klasszikus tejes kifli

#8010 SteveS
Azért a kókusznak elég jellegzetes íze van. A kókusz kockán pl. naturan használom a reszeléket, és nagyon kijön az íze, ahogy a müzlifélékben is a pehely. Használtam már kókuszvirág cukrot, annak nem volt kókusz íze.

(#8017) Beni2360 válasza krizmo_ (#8016) üzenetére


Beni2360
félisten

Igen finom lett csak meglepett a kozepes zsemle meret vegett a 7.5 dkg sullya. De ez azaert lett mert nem biztam a dagadzto gepben es mivel hignek talaltam dagasztas kozben, 2 ek lisztet tettem hozza. Kesobb olvastam, hogy turelmesebbnek kellett volna lennem. Mentsegemre mondva ez volt az elso igazi kelt teszta keszitesem. De szepen megsult es lyukacsos lett a belseje nem ragadt ossze, mint neha a bolti kalacsnal eszleltem. Na majd a kovetkezo.:B

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8018) pohár


pohár
félisten

a kókuszkrém margójára, ha már így felkavartam a vizet vele :D

találtam egy másik boltot, hozzáatott pálmaolaj, cukor, só nélküli krém, ebből veszek 1-et szerintem majd :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#8019) solfilo válasza pohár (#8018) üzenetére


solfilo
veterán

Én inkább Ázsia Bt-él próbálkoznék, elég nagy a kínálat. Párba belekattintottam, nem volt bennük cukor. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#8020) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Debic cukrozott 0.7l-es tejszínhabot szeretnék venni Pesten személyesen. Tudtok olyan helyet ahol személyesen át lehet venni?
Spar meg Kiflinél van az online shopban, de min kiszállítás érték bőven fölötte van. Köszi előre is! :R

iPhone 13 Pro Max

(#8021) bugizozi


bugizozi
őstag

#mitfőztemmára

Zöldséges szójaszószos tészta tofuval

Hagyma (lila + vörös) + tofu kicsit lepirít, utána rá a többi zöldség*, ha kb jó szójaszósszal meglocsolni, aztán mehet rá a kifőtt tészta + még egy kis szójaszósz, összeforgat és kész.

*most répa, kápia paprika, répa, kelbimbó, cukkini káposzta és újhagyma ment rá de bármi lehet ami van otthon és már kezdene megromlani :D


VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#8022) solfilo válasza jozsi252 (#8020) üzenetére


solfilo
veterán

Szia! Feltételezem Spar webshopban csak olyat árulnak, amit egyébként is árulnak, úgyhogy egy Intersparban próbálkoznék első körben. De ez csak tipp persze, a terméket sem ismerem.

solfilo

(#8023) perempe


perempe
addikt

Vettem 1.5kg 'hatóságis' csirkemellet. Hogy készítsem el?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8024) arcsin válasza perempe (#8023) üzenetére


arcsin
senior tag

Ilyen mennyiséget én kisebb adagokra szedve lefagyasztok. Max másnapra a hűtőbe rakok 1 adagot, Nálunk szilveszterkor sem fogyott el másfél kg tépettcsirke, pedig hatan is voltunk.

(#8025) body007 válasza arcsin (#8024) üzenetére


body007
addikt

Miaza tépettcsirke? :Y :U

:))

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8026) Mr.Csizmás válasza arcsin (#8024) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

akkor nem jól fogyasztó társaság volt ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8027) perempe válasza body007 (#8025) üzenetére


perempe
addikt

Én is rákerestem.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8028) #82860288 válasza body007 (#8025) üzenetére


#82860288
törölt tag

Miért, mi a magyar neve? :DDD

(#8029) body007 válasza #82860288 (#8028) üzenetére


body007
addikt

Basszus, mint a tépetthús (pulled pork) csak csirkéből??? :U Komolyan nem valami teljesen másra gondoltam... :DDD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8030) arcsin válasza Mr.Csizmás (#8026) üzenetére


arcsin
senior tag

Jól fogyasztó társaság volt, csak mást jobban fogyasztottak :D Pulled chicken angolosan. Volt bele koviubi, jalapeno,szószok, marinált lilahagyma, cheddar sajt, mini ciabatta zsemlébe ki hogy kívánta úgy rakta össze magának.
A recept itt található, de a fehér szószt már nem csináltam meg mellé, csak az alap csirkét, persze töbszöröztem a hozzávalókat 1.5kg-hoz. Előnye hogy hamar készen van :)

[ Szerkesztve ]

(#8031) #82860288 válasza body007 (#8029) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, pulled pork, csak csirkéből. Ezért kérdem van erre magyar név? :DDD

(#8032) arcsin válasza #82860288 (#8031) üzenetére


arcsin
senior tag

Szerintem a tépett csirke elfogadott név, mármint láttam már kiírva street foodos kocsin is. Én magyarul is inkább pulled porkként mondom, de a magyarban ez a tépett húsnak felel meg, de az idősebbek is el tudjak képzelni. Pld mamám is csinált hasonló sokáig sült, omlosz húst, persze nem bbq fűszerekkel, módszerekkel, de nem újdonság és tudja mi az hogy tépett hús.

(#8033) Madoc válasza arcsin (#8032) üzenetére


Madoc
veterán

Pulled chicken hogy pontosak legyünk. A pulled pork az pocahús, lapocka jellemzően de szokták tarjából is.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#8034) #82860288 válasza arcsin (#8032) üzenetére


#82860288
törölt tag

Igen, én is tépettnek ismertem, vagy még esetleg omlós húsnak.
De semmiképpen nem húzott hús, az olyan kis mocskos név. :DDD

(#8035) Beni2360


Beni2360
félisten

Huh, nekem a tépett csirkénél, egy tanyan nevelt ott levagott toll tépkedes ugrott be.:DD Vagyis háztáji csirke.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#8036) t72killer válasza #82860288 (#8010) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A levének van íze, édeskés;). Nem törtél még fel natúr kókuszdiót :F ?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8037) Moleman válasza t72killer (#8036) üzenetére


Moleman
addikt

Én a húsát is nagyon szeretem, az állaga kicsit tényleg fűrészpor néha, de finom kókuszíze van. A levéért nem rajongok (általában amúgy is kárba ment, mert szerszámok híján a másodikról dobtuk le a parkolóba, hogy összetörjön :D).

(#8038) #82860288 válasza t72killer (#8036) üzenetére


#82860288
törölt tag

Én magam nem, de kóstoltam már friss kókuszdiót, igen.
Az az édesebb íz inkább semleges, az van a legközelebb a konzerves kókusztejhez.
A kókuszvíz egyszerűen semmilyen.
A belső fehér rész az ami kicsit édesebb, de tényleg fűrészpor, inkább a nem sós jelzőt használnám.
De egyiknek sincs semmi köze az ismert és túlcukrozott kókuszrostoz, mint amit pl. süteményekben van a Bounty szeletben érzel.
Márpedig az itteni kommentekből az jött le, hogy azt az ízt keresik. De tudom mekkora csalódás, amikor az ember szembesül egy valóban friss kókusszal, semmi sem olyan, mint amit előzőleg kóstoltál vagy elképzeltél. :N
De mivel az elmúlt 2 évben kóstoltam ilyet, lehet el kellett volna mennem egy covid tesztre. :DDD

#8037 Moleman

Mondom én, köszönöm. :R
A húsa nagyon jó gyümölcslevesbe, mert amikor megszívja magát a folyadékkal és édesebb, akkor olyan jó "nyammogni' rajta, olyan jó sűrű zselés állagú. :D Belemélyeszteni a 2 fogsorod és csak érezni a túlcukrozott ízt. :DDD

(#8039) fradi81


fradi81
veterán

Lereszelt kókusz az kb ugyanaz mint a bolti kókuszreszelék? Kókuszkockára jó lesz? :)

moto g72, Ninebot d28e

(#8040) t72killer válasza #82860288 (#8038) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, a bounty szelet egy cukorbomba. Persze ott van benne a kókuszillat, de a dióból olyan ízt nem veszel ki :). Ráadásul a nyers kókusz elég rágós cucc, szóval nagyon más élmény. Én amúgy szeretem amíg ki nem szárad, csak macerás, mert egy dolog, hogy kalapáccsal kell szétverni, a másik meg, hogy még van a húsán egy csak késsel levágható fás réteg.

Igen, folyadékba/közegbe tunkolódva jó - a bountyban és a kókuszos tekercsben is így "szerepel" :R.

#8039: ugyanaz :R. max a nedvességtartalma más, ha nagyon száraznak érzed, kicsit meglocsolhatod cukros vízzel.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8041) #82860288 válasza t72killer (#8040) üzenetére


#82860288
törölt tag

A kókusz egyébként egy nagyon univerzális íz. Van sok olyan sütemény vagy étel, ami kihozza a természetes kókusz ízt vagy erősít rajta és édesebbnek érződik.
De az emberek sajnos legtöbbször a kókuszgolyóhoz vagy kockához vagy más krémesebb ételhez hasonlítják, pedig a valóság teljesen más.
Ettől függetlenül a természetes kókusz íznek is megvan a maga helye, csak tudni kell jól használni. :thumbsup ;)
A fás réteg még a héj része, kell még abból faragni bőven. :DDD
Illatra egyébként tényleg majdnem azonosak a különböző termékek. Ez lehet megtévesztő.

[ Szerkesztve ]

(#8042) body007 válasza Beni2360 (#8035) üzenetére


body007
addikt

Pontosan ilyesmire asszociáltam én is :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8043) perempe válasza perempe (#8023) üzenetére


perempe
addikt

Ez lett belőle. Egy tányér levet egedett, amit kikanalaztam, utána még pirítottam.
Nem konyhaművészet, de jó lett. A filézés jó szokott lenni, de most kritikán aluli volt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#8044) xavix13


xavix13
senior tag

BB topikban volt linkelve, de talán elfér itt is, nem rossz árban van 3 tefal serpenyő + ajándék wok. 22k [link]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#8045) krizmo_ válasza xavix13 (#8044) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Gondolkodtam én is, hogy beteszem. :K Nagyon megéri, én is rendeletem. :)

(#8046) krizmo_ válasza perempe (#8043) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A Lidlben vettünk már néhányszor az "olcsóbb" fajtából, és olyan volt, mintha egy kutya tépte volna szét. :( Nagyon csúnyán volt lefilézve.
Valamilyen szósszal még elbírna, amit készítettél, kicsit naturnak tűnik. :)

[ Szerkesztve ]

(#8047) xavix13 válasza krizmo_ (#8045) üzenetére


xavix13
senior tag

Én is rendeltem szerintem, is megéri. Ráadásul fém nyeles mehet sütőbe is, bár még nem tudom hova teszem de annyi baj legyen :D

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#8048) krizmo_ válasza xavix13 (#8047) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Pont nemrég cseréltük le a régi serpenyőket, szóval, nem volt rá égető szükségem, de hát nem tudtam ellenállni ennek az ajánlatnak. :B Amúgy, én se tudom hova teszem. :DDD

(#8049) xavix13 válasza krizmo_ (#8048) üzenetére


xavix13
senior tag

Itt is van egy 24es kis kerámia serpenyő, egy 28as rozsdamentes magasfalu, egy 30as négyzet alakú grill serpenyő, egy 32es tapadasmentes wok és egy 30as carbon steel wok. Plusz az edények, fazekak, a szekrény meg tele. :DDD De valami normális közepes vagy nagy tapadasmentest akartam venni egyet, de ez túl jó biznisz volt, így hát ez lett. Nem volt mostanában úgysem impulzus vásárlásom, meg amúgy is drágul minden csak.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#8050) pohár válasza xavix13 (#8047) üzenetére


pohár
félisten

úgyszint, nem is hozzám az albérletbe, hanem hazarendeltem vidékre anyámékhoz, majd egyszer felkerül hozzám Pestre... :DDD

de ennyiért nem lehet ott hagyni...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.