Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) ladybug válasza Jofi81 (#1300) üzenetére


ladybug
őstag

Egészségedre. Legközelebb megint készíts valami finomat. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1302) alkonyfeny válasza talmida (#1298) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Ma már, szinte mindenre azt mondják, hogy veszélyes és ezt meg azt okoz... de hát valamiben meg kell halni. :)

Amúgy, én mostanában raklett grillen csinálok mindent.. jó a levest nem... :DDD

Elégedett vagyok, mert alig adok vagy szinte nem is kell semmilyen zsiradékot hozzáadni az elkészítendő ételhez. :R

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1303) Don Vittorio válasza Jofi81 (#1300) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Hurrá!

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1304) Don Vittorio válasza alkonyfeny (#1302) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Jó is az, csak az átsütéshez nem elég, ahogy én tapasztaltam...
A lávaköves sütő viszont egy kis vaslappal már igen. Pl szűzpecsenye vagy steak-pogácsa simán megsüthető vele.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1305) alkonyfeny válasza Don Vittorio (#1304) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Pont tegnap volt steak, így büszkén állíthatom, hogy átsűlt rendesen... persze a rendesen bepácolt dolgok könnyebben sűlnek.
A lávalöves-vaslapos megoldást nem próbáltam... lehet, hogy az lesz a következő? :)

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1306) Don Vittorio válasza alkonyfeny (#1305) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Az is lehet, hogy a Te sütőd nagyobb kakaót ad, mint az enyém.
A lávakövest mindenképp próbáld. Az király.

[ Szerkesztve ]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1307) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Na jó, akkor most mosogatok... :(

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1308) alkonyfeny válasza Don Vittorio (#1307) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Az a legborzasztóbb... :O

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1309) talmida válasza ngabor2 (#1299) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszi a szakmai hozzászólást!

De az is igaz, hogy nem csak az veszélyes, aminek azonnal észrevehető káros hatása van ....mert pl a mértéktelen alkoholizálás sem okoz azonnali rákot vagy súlyos máj elváltozást,... csak évek múltán.

A béka-ölő kísérletet is -gondolom- mindenki ismeri... hasonló igaz az emberre is. Vannak olyan anyagok (sőt "egyszerű" rossz szokások is), amik lassan ölnek, ún silent killer-ek.

IN GOD WE TRUST!

(#1310) talmida válasza alkonyfeny (#1302) üzenetére


talmida
Közösségépítő

"Ma már, szinte mindenre azt mondják, hogy veszélyes"

Ja ez is igaz :D , de az is lehet, hogy időközben a tudomány is fejlődött valamelyest :F , és amíg régen nem tudtak annyi veszélyforrásokról annyit, addig ma már több mindent ki lehet mutatni.

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#1311) alkonyfeny válasza talmida (#1310) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Igen, fejlődött a tudomány... ennek köszönhetően mindenről el tudnak olyan dolgot mondani, hogy miért is nem jó... és annak természetsen az ellenkezőjét is...olyan, mint a Statisztika. :P

A kedvencem az, amikor azzal tömik az emberek fejét, hogy "A XY csoki-diétával fogyott sok-sok kilót!" - persze igaz lehete, ha egy nap egy táblát evett, de mást nem. Akkor biztos, hogy fogyni fog+fél év és többet csokira sem néz! :D

Lassan főzni kellene valamit, hogy legyen a bendőmben... mert enni ugye este kell... :DDD

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1312) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

Harcsapaprikás kapros-túrós csuszával.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1313) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1312) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Elfogyott.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1314) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1313) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ki szavaz arra, hogy ma sztrapacska legyen a kaja? :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1315) Thrawn válasza Don Vittorio (#1314) üzenetére


Thrawn
félisten

Énénén! :)
A legutóbbi alkalommal mikor csináltam, jól elcsesztem a galuskát :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1316) Don Vittorio válasza Thrawn (#1315) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Finom volt.
Még mára ki kell valamit gondolnom.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1317) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1316) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Megfutamodtam: kínai gyorsbüfé. :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1318) alkonyfeny


alkonyfeny
csendes tag

Itt gomba lett rántva, kis tartárral és fűszeres burgonyával ( nem vagyok nagyon rizs párti). Edzés előtt egészen jó volt... :)

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1319) Don Vittorio válasza alkonyfeny (#1318) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ú, pedig milyen jó rizseket lehet csinálni!

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1320) alkonyfeny válasza Don Vittorio (#1319) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

..ha ritkán megeszem, akkor is csak a kevert verziót... :)

A fehér, zacskós, szétázott...etc. elveszi az életkedvemet is, ha rágondolok... :(

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1321) ngabor2


ngabor2
nagyúr

no, ez most vagy nagyon jó lesz, vagy nagyon rossz...

2 fej hagymát apróra vágva kis olajon megpirítottam, kevés delikát rá, kb. 1 kiskanál pirospaprikát rátettem, felöntöttem kb. 1 dl vízzel, beletettem 2 paprikát és 2 paradicsomot vékony szeletekre vágva. 70dkg vegyes gombát (csiperke, vargánya, szegfű) összeaprítottam (a szegfűt nem, az nem nagy), beletettem a lébe, és együtt fő. tettem bele egy kis rozmaringot is, mert hirtelen ez volt az egyetlen elérhető zöldfűszer (az udvaron nő). még teszek bele egy tejfölt, ha megfő. aztán megkóstolom, ha ehető, akkor főzök mellé galuskát.

(#1322) Timocicu válasza ngabor2 (#1321) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Nem hinném,hogy rossz lesz.Tejfölös gombapaprikás galuskával! Ez fincsi! :K

Én vadast készítek nyuszkóból,zsemlegombóccal :B

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1323) ngabor2 válasza Timocicu (#1322) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a tejfölös gombapaprikás tényleg finom, de egy kis lecsó, meg a rozmaring vajon merre tolja el?

amúgy most megkóstoltam, nem rossz, de olyat mondtam, amit igen ritkán hallanak tőlem: sótlan :Y képes vagyok a lecsót, meg a rántottát is egy szem só nélkül megcsinálni és megenni.

(#1324) Timocicu válasza ngabor2 (#1323) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Nem hinném,hogy egy kis lecsós alap elszúrná.Egy csirke,sertés vagy akár marha pöri is sokkal fincsóbb tőle.A rozmaring pedig megy a gombához. Szerintem tuti lesz! :K

A sótlan még mindig jobb,mintha sós lenne! ;) Sótlanon könnyebben lehet segíteni,na de a sóson ...... ? :F

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1325) ngabor2 válasza Timocicu (#1324) üzenetére


ngabor2
nagyúr

valóban fimon lett :K nem a szokványos gombapaprikás íz, hanem kicsit meg van bolondítva. nem mertem bele sok rozmaringot tenni, bár még egy kicsit elbírt volna. mindegy, ez így maradt, el fog fogyni.

feltéve, ha jól szedtem/válogattam át a gombát, és nem került bele valami mérgező darab (a szegfűgombát azért még megismerem, remélem :U)

(#1326) Timocicu válasza ngabor2 (#1325) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Kedves egészségedre!

Jelentkezz később,hogy minden rendben van-e Veled!Bátor vagy ! Gondolom nem először főzöl a saját szedésből,de akkor is bátor vagy! :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1327) ngabor2 válasza Timocicu (#1326) üzenetére


ngabor2
nagyúr

élek, és finom is volt. amúgy először főztem saját szedésű (vadon termő) gombából. a termesztett, és saját szedésű gomba az más téma.

a cuccnak volt egy enyhe dióíze, nagyon kellemes. önmagában nem egy tolakodó íz, de hosszan tartó, és kellemes ízek sora. a lecsós alapot ki lehetett érezni, de nem nyomott el semmit, szerencsére. csak engem, úgyhogy asszem megejtek egy délutáni sziesztát :D

(#1328) alkonyfeny válasza ngabor2 (#1327) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Végigolvastam, hogy mit vitézkedtél... Jól hangzik, és egészen biztos, hogy jó is lett a kotyvasztás eredménye.. :)

Reméljük, hogy felkelsz a sziesztóból, bár a gombák egy gyorsabban ható méreggel vanna felszerelve, így jók az esélyeid.. ;)

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1329) Integra


Integra
titán

ki a király????????:D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1330) ladybug válasza Integra (#1329) üzenetére


ladybug
őstag

Te vagy a király Integra, te vagy. :D

Rakott krumpli szokásos módon vagy valami más receptúra szerint?

Holnap még nem tudom, mit főzzek. Lecsó régen volt, lehet azt készítek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1331) Integra válasza ladybug (#1330) üzenetére


Integra
titán

ááááá, a klasszikus:))
főtt krumpli, gázon pirított szalonna saját zsírjában, enyhén csípős kolbász, keménytojgli, tejfől, só, 3 emeletes:D

és még megcsinátunk 6 kg eperlekvárt is, isteni lett:)
találtam igazi magyar epret a 7es úton a tárknok táblánál!!

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1332) alkonyfeny válasza Integra (#1329) üzenetére


alkonyfeny
csendes tag

Széééép!!!

..nem úgy, mint az én sajtos szélű pizzám, ami gyakorlatilag átfolyt a rácson... :O

[ Szerkesztve ]

Don’t ever wrestle with a pig. You’ll both get dirty, but the pig will enjoy it.

(#1333) ladybug válasza Integra (#1331) üzenetére


ladybug
őstag

Idén az epertermésünk elég gyatra lett. Viszont a szomszédból kaptunk. Nálunk nem jut a lekvárba, mert hamar felfaljuk.
Most a cseresznye érik, de még megérni is alig van ideje olyan hamar "lelegelik" a gyerekek.

A lecsóm kellően pikáns lett. Volt benne egy darabka erős paprika, és csípős lett. Ez persze már rám marad, mert így senki nem eszi meg a családban.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1334) ngabor2


ngabor2
nagyúr

újabb támadás az ízlelőbimbók"ellen": szegfűgombás csülökpörkölt.

képeket nem készítek, mert nincs itthon a masinéria.

hozzávalók:

1 csülök (mázsára passz, nem mértem meg)
5 fej vöröshagyma (kb. 70dkg)
1 fej fokhagyma
20dkg szegfűgomba
25dkg csiperke
3-4 kis paradicsom
2-3 paprika
fűszerek: delikát, pirospaprika, friss rozmaring

egy szép nagy csülköt kicsontozok, de csak úgy hozzá nem értő módon, hogy a csonton maradjon hús. a levágott dolgokat kiskockákba aprítom.
5 nagy fej hagymát apróra vágok, kevés olajon üvegesre pirítom. kb. 1 evőkanálnyi pirospaprikát szórok rá, elkeverem, majd hideg vízzel felöntöm, 1-2 kanál delikátot adok hozzá. beleteszem a csülköt, annyi vizet adok még hozzá, hogy ellepje. közepes lángon főzöm, közben van idő a többit megcsinálni (30-40 percig szinte rá se kell nézni).

a szegfűgombát leöblítem a homoktól, a csiperkét megmosom és felszeletelem.

a paprikás és a hagymát apró kockákra vágom (óriási segítség egy valóban éles kés), beleteszem. egy kis frissen tört színesborsot teszek hozzá, meg mivel nagyon figyelt rám, ezért 2 babérlevél is belekerült. el nem rontja...

újabb fél óra múlva belekerül a gomba. lehet, hogy kicsit hamar, mert fél óra múlva kóstolva a hús még bőő ven főhet. no mindegy, ez van. viszont a szaft nagyon finom, minden íz kellemesen benne van.

no, ami miatt a csontot is beletettem: kitűnő indikátor. ha a végeiről lefő az inas rész, akkor biztos, hogy meg van az egész főve. nomeg az se utolsó, hogy épp ez adja meg az állagát, kifő belőle a zselatin. a szárkapocscsont már elengedte a lábszárcsontot, tehát célegyenes :D a krumplit is odatettem főni.

12.00: kész :D nagyon finom lett, bár túl korán került bele a rozmaring és a gomba. ennek ellenére nem sokat veszítettek az ízükből. a krumpli is megfőtt, úgyhogy jó étvágyat.

[ Szerkesztve ]

(#1335) szilu84 válasza ngabor2 (#1334) üzenetére


szilu84
tag

jól hangzik, éhes is lettem tőle :U

(#1336) ngabor2 válasza szilu84 (#1335) üzenetére


ngabor2
nagyúr

zsenge 2 óra és hozzávalók kérdése :D hajrá!

amúgy durva belegondolni, hogy ebben a kajában nem is a hús (mivel saját tenyészés) volt a legdrágább, hanem a 4000ft/kg árú szegfűgomba. ez van, ha az ember nem ismer a környéken lelőhelyet. pedig biztos, hogy van, ha tudnék róla, rendszeresen dézsmálnám...

[ Szerkesztve ]

(#1337) szilu84 válasza ngabor2 (#1336) üzenetére


szilu84
tag

Nagyerdőn nincsnenek lelőhelyek? mondjuk vigyázni kell nehogy valami mérgezőt szedjen össze az ember.

(#1338) ngabor2 válasza szilu84 (#1337) üzenetére


ngabor2
nagyúr

rét, vagy kaszáló kellene, a szegfűgomba ott terem. de nem mindenhol. otthol (acsádon) egy igen kis helyet találtam eddig, ahol úgy-ahogy lehet találni, pedig jó nagy területet bejártam. azt tudom, hogy kabán vannak jófajta termőterületek.

a gombász topikban is felmerült (vagy még nem?), hogy jó volna valami gombász térkép. monnyuk igen nehezen jönne össze, mert a piacozók okkal féltik a termőterületeket az idegenektől. nem is csodálom, 4000ft/kg ár mellett van is mit.

(#1339) szilu84 válasza ngabor2 (#1338) üzenetére


szilu84
tag

hát igen, nem olcsó csemege, annó sógorom is gombászott, de nem itt Debrecen környékén.

(#1340) werszomjas


werszomjas
őstag

naháát, dejóó topicra leltem itt a PH-n :D

mostmar ha megéhezek eztfogom olvasgatni és megcsinalni amit leírtok :)

üdv

(#1341) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ejj, ez nagyon betalált :R kolbászos lecsó, de tettem bele egy kis csiperkét meg szegfűgombát... aztán ütöttem rá pár tojást, hogy teljes legyen :D mintha dió lenne benne, nagyon finom, még egy órával utána is érzem ezt a kellemes ízt.

(#1342) babacsillag


babacsillag
csendes tag

Kuldok nektek innen Irorszagbol egy igazi ir sajttorta receptet:
Hozzavalok: 600g omlesztett sajt
4 tojas
200g kristaly cukor
1 teaskanal kukorica liszt
1csomag keksz
5 csomag vanilias cukor / vagy 1 szal vanilia rud
300g vaj
Daralt kekszet ossze kell keverni a vajjal, ez megy a kivajazott torta forma aljara. Vastagsaga izlestol fuggoen 2-5 cm lehet. A tojas feherjebe megy a kukorica liszt, ezt fel kell verni habosra (mar amennyire lehet). Az osszes tobbi hozzavalot a sargajaval keverjuk el csomo mentesre. Hozza adjuk a felvert tojas habot, raontjuk a kekszre es 210 fokos sutoben (elomelegitett) fel oraig sutjuk, illetve addig, ameddig barna nem lesz a teteje. Meg kell varni, amig teljesen kihul, majd 1 orara hutobe tesszuk. Ezutan fogyaszthato.

Az eredeti recept Breton galette biscuitot ir, en mindig tea keksszel keszitem. A sajt Philadelphia, de barmilyen omlesztett sajt megteszi. A fenti a sima valtozat, de van gyumolcsos valtozat is, ami ezerszer finomabb.Probaltam erdei gyumolcsokkel, eperrel es malnalval is. A kiwis nekem nem izlett, de batrak kiprobalhatjak. Es a tetejere is teszek gyumolcsot, szebb es finomabb is.

Teljesen kezdoknek is ajanlom, ez az a fajta suti, amit el sem lehet rontani. Ha teljesen kihult, csak akkor lehet felvagni, mert a sajt meg folyik a kozepen.

Jo etvagyat!

[ Szerkesztve ]

(#1343) rii


rii
nagyúr

hello

lecsóhoz kell víz? :-)

rizses lecsóhoz?

előre is köszio, és bocsánat a hevenyészett post-ért

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1344) Thrawn válasza rii (#1343) üzenetére


Thrawn
félisten

Kell egy kicsi, mert a rizs megszívja magát :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1345) rii válasza Thrawn (#1344) üzenetére


rii
nagyúr

köszönet (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1346) brownus


brownus
veterán

Tegnap egy laza után elkapott az ihlet és új receptet kreáltam:)
elkészítési idő kábé 1óra, gyorsan megvan (a zöldség, és a hús felvágásával, előkészületekkel együtt)

Hozzávalók:
1 db. csirkemell (amit vékony csíkokra vágunk)
2 db. közepes fej vöröshagyma (apróra vágva)
1. girizd fokhagyma
100 grammos teavaj fele
enyhén füstölt szalonna, kb. 50gramm! nagyon kevés kell! csak az íze, a hangulata miatt
1 kisdoboz tejföl
4 cl tej
5 cl száraz fehér bor
1 teáskanál mustár
só, őrölt vegyes bors és fekete bors
friss 4-5 levél bazsalikom
köret:
2,5 dl hajdina
1 db sárgarépa
1 tk. olaj

Elkészítés;
A szalonnából kisütjük a zsírt, beletesszük a teavajat és a felaprózott hagymát, üvegesre sütjük majd mehet bele a hús is, a kis kockákra vágott fokhagymát a hússal egy időben tegyük bele. Megfűszerezzük. A húst megkapatjuk, majd kis lángon rotyoghat a tűz felett, pár perc elteltével hozzáadjuk a tejfölt, tejet, és a mustárt. Főzzük 15-20 percig. Egyébként nem nézem az időt, szeretek belenyalakodni és ha kész akkor kész. A vége felé hozzáöntjük a bort, és beleszórjuk a friss összevágott bazsalikomot. (A bornak elég pár perc.)

Köretnek a hajdinát* mossuk meg alaposan, a sárgarépát vékony szeletekre vágjuk. Kevés olajon megpirítjuk a sárgarépát, majd a hajdinát is (lehet látni, hogy szétpattogzik, ha már szagoljuk a pörkölt illatot akkor öntsük rá a vizet, ami a hajdina 2x mennyisége, most fél liter. Kábé 20 perc kell neki, az összes víznek el kell főnie.

* - a hajdinát csöpögtessük le! hogy könnyebb legyen megpirítani
Egésségetkre! :)

[ Szerkesztve ]

(#1347) ladybug válasza brownus (#1346) üzenetére


ladybug
őstag

Biztos finom lehetett, összefutott a nyál a számban. Hajdinát ugyan még nem ettem, de egyszer kipróbálom.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1348) NoLF


NoLF
addikt

rakott cukkini á la nolf

végy 2 nagyobb cukkinit
kb fél kiló csirkemellfilét (csíkokra vágva)
olajat, tejfölt, sajtot, hagymát, fűszereket (só, bors, bazsalikom)
rizst (lehet barna is!)

cukkinit felszeleteled, megsózod, hagyod levet ereszteni, a levet később leöntöd róla, fűszerezed
közben oliván lepirítod a hagymát, beletöffented a csirkemellcsíkokat, kifehéríted jól
megfűszerezed, s tejföllel v főzőtejszínnel fellocsolod, rotyogtatod.
tűzálló tálba letolsz egy adag rizst (persze már kifőzött rizs) aztán egy adag csirkecuccot, elteríted, aztán jön rá egy sor cukkini, ugyanezt még egyszer (v 2x) a végén még egy kis tejföllel megkened, a tetejére sajtot reszelsz, zsupsz be a sütőbe negyed órácskára-húsz percre és voilá!

laktató, nem drága, és fini!

finom friss, savas fehérbort/fröccsöt tolsz hozzá, és egészségeseket böfögsz a végén.

jó étvágyat!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1349) Lejszi


Lejszi
senior tag

Szoval egy finom hazi zoldbabfozelek recepjere lennek kivancsi. Nagy fozo tudasu emberek bombazzatok :R A-tol Z-ig :B

(#1350) philoxenia válasza Lejszi (#1349) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fölteszed főni a zöldbabot, kevés vízben fedő alatt, mennyiségtől függően két-három babérlevél, egy-két fej vöröshagyma, fél-egy fej fokhagyma társaságában, ezeket mielőtt szétfőnének , azaz még berántás előtt ki kell venni. Mennyiségtől függően pár leveskockát érdemes használni só helyett, legjobb a marhahúsleveskocka. Ha már majdnem megfőtt rántást csinálsz /Jobb, mint habarva/ amit a tejföllel keversz össze, ha megpirult /csak kissé/ a liszt, utána a tejfölös mártást belefőzöd a főzelékbe.
A lisztmennyiség ne legyen sok, mert akkor rántásízű lesz az egész. Pirospaprikát én nem szoktam beletenni, de édesanyám pl. igen.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.