Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) rii válasza ngabor2 (#950) üzenetére


rii
nagyúr

igenisss ... :D

úgymos most megyek még boltba .. kevás rélya a nagy flakon tejföle .... O.o

sót kell rálya tennie?
vagy számaizeaszerite?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#952) brownus válasza rii (#951) üzenetére


brownus
veterán

végül mit henteskedtél össze?:)

(#953) rii válasza brownus (#952) üzenetére


rii
nagyúr

nagy vérfürdő volt .... csak úgy tocsogtam ..... az olivaolajban ... :-/

ugyanis be voltam sz@rva, hogy megint minden ráég a kerámia-kaspó-váza-alakú sütőedényem oldalára, úgyhogy meglocsoltam olivalajjal ... nem kellett volna :DDD

amúgy tök jó lett ....

most már csak találnom kell egy piacot, ahol ezeket olcsóbban is be lehet szerezni, mint egy 6ik kerületi magánzöldségesnél .... (:

tejföllel ... nagyon nyami ... (:

a zöldésgeket az alábbi két szempont alapján választottam ki:
könnyű legyen megpucolni, és ócsó legyen (:

már egy hete nem ettem húst O.o

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#954) rii


rii
nagyúr

eszt a receptet nekem találták ki :DDD

[link]

Rokfortos padlizsán - 2-4 adag

Hozzávalók:
2 db padlizsán
10 dkg rokfort sajt
kb. 2 evőkanál vaj v. margarin
2 gerezd fokhagyma
őrölt feketebors

A rokfort sajtot lereszeljük,
majd alaposan összedolgozzuk (villával) a lágy vajjal és a borssal,
valamint az összezúzott fokhagymával.

A padlizsán végeit levágjuk, a padlizsánt hosszában félbevágjuk,
majd a húsát mélyen bevagdossuk, először hosszában, aztán keresztben.
A héja ne sérüljön.
Egyik kezünkkel a padlizsán széleit érintve szétfeszítjük,
hogy a húsa szétnyíljon, és a rokfortos masszát úgy kenjük rá,
hogy a résekbe is jusson.
Sütőben vagy grillsütőben barnára sütjük
(ez gázsütőben 5-6-os fokozaton kb. fél óra).

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#955) ngabor2 válasza rii (#954) üzenetére


ngabor2
nagyúr

kár, hogy nem szeretem a padlizsánt...

ha sikerül, vasárnap szedek egy szép adag szegfűgombát. hétfőn, biztos, ami biztos, gombavizsgáló, aztán... majd lesz belőle valami :D

(#956) rii


rii
nagyúr

hella good

ilyet vettem

nem tudja valaki, hogy kell megpucolni?

--------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- --------- ---------
(#955) ngabor2:

a gombával én is nagyon szemezek :)

hogy vannak a gombák Ft/kg-os árai, ha szabad ilyet kérdezni?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#957) ladybug válasza rii (#956) üzenetére


ladybug
őstag

Ez édeskáposzta. Mit akarsz ezen pucolni? Ezt már csak vágni kell olyn formára, amilyenre szeretnéd. Mit szeretnél belőle készíteni?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#958) rii válasza ladybug (#957) üzenetére


rii
nagyúr

bele akarom vágni a sütőbe :) persze felaprítanám majd...

a külső héját kell csak akkor max leszedni, vagy megmosni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#959) ladybug válasza rii (#958) üzenetére


ladybug
őstag

Én személy szerint csak a legkülső takaróleveleket szedem le - ez max 2-3 db. Aztán elfelezem, majd egy nagy pengéjű késsel felszeletelem. Akkor beleteszem egy nagy szűrőtálba, és akkor átmosom kicsit. De ezt is csak akkor ha rögtön egytálétel lesz belőle. Ha csak sós vízben forrázom le, akkor nem mosom meg.

Mit akarsz belőle készíteni? Rakottasan sütnéd meg?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#960) rii válasza ladybug (#959) üzenetére


rii
nagyúr

köszi .. (:

igen .. rakott cuccos lenne belőle ... (:

megint csináltam olyan cukkini+padlizsán+karfiol+brokkoli+patiszon izét ... a brokkolit kihagyom ... most már keves olivaolajat tettem csak rá ... a brokkoli helyett lesz majd ez a kápoaszta, mert a brkkolit elő keleltt volna főzni ... kemény lett ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#961) ngabor2 válasza rii (#956) üzenetére


ngabor2
nagyúr

persze, hogy szabad gombaárakat kérdezni. kb. 2-hetes, debreceni, szombati piaci árakat tudok:
- vargánya: 2500-3000ft/kg
- szegfűgomba: 3000/kg
- laska: 1000-1500/kg
- termesztett csiperke: 500-800/kg

más gombákat nem igazán néztem. bár nem korán mentem, még volt egy pár őzláb, meg óriás pöffeteg, meg olyanok, amiket nem ismertem fel. de csak ezeket néztem.

a brokkolihoz: az előfőzéssel vigyázz, egyik pillanatról a másikra megpuhul, nincs igazán félfőtt átmenet, aminél ki lehetne szedni, hogy utána a sütőben süljön készre.

[ Szerkesztve ]

(#962) concret_hp


concret_hp
addikt

valaki el tudná mondani hogyan kell ilyen cukros dió félét csinálni? ilyen mintha meg lenne pirítva kicsit :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#963) ngabor2 válasza concret_hp (#962) üzenetére


ngabor2
nagyúr

el is mondtad a megfejtést... lábasba dió (lehetőleg nem túl apróra töredezett), rá cukor, és kicsit pirítani állandó kevergetés közben. nem sok cukor kell hozzá.

(#964) concret_hp válasza ngabor2 (#963) üzenetére


concret_hp
addikt

és hogy nem fog odaégni vagy ilyesmi?
meg a lábasba ha beragad a cukor akkor hogy fog kijönni onnan? :U
meg ha kész akkor mibe tegyem bele amíg meg nem szilárdult a cukor, hogy ne ragadjon bele abba is? :U

én még beginner vagyok :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#965) DewiL


DewiL
senior tag

Saját fejlesztésű recept következik :)

hozzávalók:
1 nagy fej hagyma (esetleg egy kicsi fokhagyma is)
1 doboz Mexiacana - vörösbab csemegekukoricával mexikói mártásban
1 csomag Sága Füstli 140 g
olivaolaj
só-bors és egyéb fűszerek ízlés szerint

elkészítés:
a hagymát aróra összevágom olivaolajon megpirítom kicsit majd hozzáadom a karikára vágott virslit és így tovább pirítom a kettőt amíg a virslinek kicsi szine nem lesz, hozzá adok egy kevés fűszert majd jöhet konzerv, jól összekavarom és addig melegítem közepes tűzön amíg kicsit megnem sűrűsödik az egész (közben még ízlés szerint lehet fűszerezni) köretnek készítek hozzá krumplipürét vagy rizst és már lehet tolni az arcunkba :)
nekem nagyon ízlik emelett gyors, egyszerű, laktató és nem is túl drága

jó ez a topic kár hogy csak most találtam rá...

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#966) ladybug válasza concret_hp (#964) üzenetére


ladybug
őstag

és hogy nem fog odaégni vagy ilyesmi?
Folyamatos kevergetés. Pillanatra se hagyd abba.

meg a lábasba ha beragad a cukor akkor hogy fog kijönni onnan?
Nem fog beragadni, mert amikor megkaramellizálódott -azaz barnás színű és még folyékony -, kiöntöd egy minél nagyobb átmérőjű lapos tányérba, mert ott fog megszilárdulni pillanatok alatt.

Grillázskészítés

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#967) rii


rii
nagyúr

hello hello

nagyon gyors kérdés.... laskagombát vettem smáccs-ba ... csokros

alufóliázott

meg kell mosni?
vagy ehhez látni kellene, hogy meg lehessen ezt ítélni? :DDD

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#968) Thrawn válasza rii (#967) üzenetére


Thrawn
félisten

Mindig meg kell mosni!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#969) ladybug válasza rii (#967) üzenetére


ladybug
őstag

Inkább dobb bele lobogó forró vízbe 1 percre.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#970) rii


rii
nagyúr

Köszönöm mindekinek!!

ladybug: legközelebb így csinálom. nem készütem fel erre most csak leforróvizezem ... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#971) rii


rii
nagyúr

egy ilyen zöldésges bigyónak hogy lehet valami ízt is adni?

karfiol + káposzta + krumpli + gomba + tejföl ... semmi ize nincs

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#972) Thrawn válasza rii (#971) üzenetére


Thrawn
félisten

Fűszerekkel hússal és sajttal.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#973) Janoska26 válasza rii (#971) üzenetére


Janoska26
addikt

sör :))

(#974) rii válasza Janoska26 (#973) üzenetére


rii
nagyúr

nem pazarlom a sört ilyenre :DDD

azt majd mellé tolom, mint kispiaros a békebeli trabantot

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#975) rii válasza Thrawn (#972) üzenetére


rii
nagyúr

én még sót se merek rá tenni

amúgy mit kellene a fűszerek közül?
mustár pirosarany gulyéskérm?

hús kilőve meg most a sajt is ... :) sajna az nem lesz ma este

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#976) Thrawn válasza rii (#975) üzenetére


Thrawn
félisten

Só, bors, vegeta/delikát stb. Tehetsz bele hagymát, fokhagymát is akár. Kísérletezz, olyan nagyon nem lehet elszúrni :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#977) rii válasza Thrawn (#976) üzenetére


rii
nagyúr

okay ... egy tál hagyma akkor mindenképp beleszalad :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#978) ladybug válasza rii (#977) üzenetére


ladybug
őstag

Hagymát mindenbe tehetsz. Ha vminek nincs íze, akkor a hagyma és fokhagyma nagy segítség. A fűszerek közül a már említett bors, ebből a fehérebbik változat mindenbe tehető. Aztán használhatsz majorannát és oregánót is. De a kettőt együtt ne, mert elnyomják egymás ízét.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#979) ngabor2 válasza ladybug (#978) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én borsnak mostanában frissen tört színesborsot szoktam használni. sokkal kellemesebb az íze, mint egyféle borsnak. tényleg benne van mindegyikből, és a csípőssége is "máshogy esik".

(#980) ladybug válasza ngabor2 (#979) üzenetére


ladybug
őstag

Biztos érdekes lehet. Rajtam kívül nem nagyon szereti senki a családban a borsot, de azt hiszem ki fogom próbálni. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#981) ngabor2 válasza ladybug (#980) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a borstörő nagyon hasznos jószág. érdemes egyre beruházni, nem egy ökör ára.

(#982) Thrawn válasza ngabor2 (#981) üzenetére


Thrawn
félisten

Látom szeretsz borsot törni... :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#983) rii


rii
nagyúr

nekem meg a hagymavágás tör borsot a szemem alá ... :O
ríok, mint egy copfos kislány

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#984) ladybug válasza rii (#983) üzenetére


ladybug
őstag

Annál jobb a hagyma, minél jobban csíp. ;)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#985) rii válasza ladybug (#984) üzenetére


rii
nagyúr

maj'vissza csípom ;-)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#986) ngabor2


ngabor2
nagyúr

bevált, kipróbált leveles tepertős pogácsa receptet keresnék. a mindmegette.hu megvolt, a google a barátom, de annyi változat van, hogy nem tudok dönteni...

(#987) Janoska26 válasza ngabor2 (#986) üzenetére


Janoska26
addikt

az engem is érdekelne, szerintem Katicának biztosan van valami fincsije :DD

(#988) tildy válasza ladybug (#978) üzenetére


tildy
nagyúr

Próbáltam már a kettőt együtt csirkével, nem volt vele semmi gond.

A borssal kapcsolatban: Ha olyat akarsz, ami gyerkőcöknek is bejöhet :
- brassói
-tejfölös -gombás csirkefalatok (majorannás-tört feketeborsos ) orsótésztával:D Nyammi:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#989) tbs válasza ladybug (#978) üzenetére


tbs
addikt

Zöldbors is fini üde ízű. Egészben és őrölve is. Nem durva borsíz. ;) Ami trükkös még a torma. Egy fél gyökeret kicsit meghasogatva, mondjuk, húslevelbe főzni... Mmmm... :D

(#990) Xpod


Xpod
addikt

Ennek a receptnek az alapja Ladybug egyik körete, amit kicsit másképp készítettem és isteni lett.

Körtés finomság

Kb 1 teáskanál vaj
1 evőkanál víz
1 kemény körte vagy alma
2 evőkanál méz
őrölt fahéj
4-5 szelet fonott kalács.

A vajat a vízzel egy serpenyőbe teszem, felhevítem. A körtét megpucolom, kimagozom, kb 1 cm-es szeletekre vágom és beleteszem a serpenyőbe. Addig dinsztelem, míg szinte teljesen megpuhul (a közepe kicsit maradjon kemény, villával jól ellenprizhető). Ekkor hozzáadom a mézet és a fahéjjat, teljesen puhára párolom fedő alatt.
A kalácsot kb 1-1,5 cm-es szeletekre vágom, és a kész párolt gyümit ráteszem. A mézzel szépen meglocsolom ettől szépen ráragad a gyümölcs a kalácsra és a kalács is kicsit étázik, így nem annyira száraz.
Tejszínhabbal, és/vagy vaníliafagyival isteni.

Köszönet Ladybugnak az alapötletért.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#991) bandus


bandus
veterán

sziasztok!
tudnátok mondani pár gyors hús-elkészítési módot? én csak úgy szoktam, hogy husi felkockáz, befűszerez, kis olajon serpenyőben megsüt. nos ezt enni hónapokon keresztül kicsit unalmas, ezért jöhetne pár ötlet (akár mártások, szószok is, ezek közül mindent szeretek ami tejfölös), meg egykét fűserezési tanács :)
emellé szívesen olvasnék különböző rizs elkészítési módokat. az enyém, hogy vajon megpirítom, aztán kétszer annyi bögre vízzel felöntöm, mint ahány bögre rizst kívánok elkészíteni, majd ételízesítővel fűszerezem. ezzel az a baj, hogy annyira betonkemény lesz, hogy melegítve is nehezen fogyasztható később :(

köszi mindent előre is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#992) ladybug válasza bandus (#991) üzenetére


ladybug
őstag

Általában csirkét szoktunk enni itthon, így ezekből ajánlanék párat. A kedvenceim a sütőben elkészíthetőek, mert ezeket csak betolom a sütőbe, és kb 1 óra múlva kiveszem. A köztes időben pedig játszom a lurkókkal.

Almás csirke vagy Normann csirke

Aztán a sajtos csirke, amit csirke- vagy pulykamellfiléből készítek (de tengeri hallal is nagyon finom). Kb 20-25 dkg reszelt sajt kell hozzá, 1 nagy pohár tejföl, 1 tojás, só és bors. Ezeket összekevered, és nyakonöntöd a husit, amit kivajazott tepsibe vagy tűzálló tálba teszel. Az utolsó 5 percre hagyd fedő nélkül, hogy megpiruljon a teteje.

Sült csirkeszárnyak vagy -combok: csirkét befűszerezni sült csirke fűszersóval, rávágni pár kiskocka vajat, és be a sütőbe. Pirosra süsd.

Aztán szószok:
minap készítettem petrezselymes szószt. Szerintem nagyon finom lett, de ezt ki-ki eldöntheti maga is. Egy alapbesamelmártást készítettem. Nem borssal, sóval fűszereztem, aztán tettem bele kevés fokhagymát. Levettem a tűzről, és nagyon apróra vágott petrezselyemzölddel fűszereztem. Rántott hús mellé is illet, persze krumplival.

Aztán sajtszósz. Szintén besamelalap, tűzről levéve sok sajtot bele. A füstölt sajt különösen feldobja az ízét.

Aztán paradicsomos szósz. Hagyma üvegesre párolva, beletenni 4-5 ek sűrített paradicsomot, majd felönteni kis vízzel. Só, bors, pizza fűszerkeverek (ezt bárhol lehet kapni), de ha van friss oregano, bazsalikom és majoranna, az a legjobb. 1-2 perc alatt rotyog, és akkor kis 2-3 kanál kecsapot bele, hogy ne legyen olyan fanyar.

A rizst kb 2 éve így főzöm. Kicsit kevesebb víz, mint a rizs kétszerese. A vizet felforralom, sót teszek bele, és amikor forr, beleöntöm a rizst. 1-2 x megkeverem közbe is, és kb 22 percig főzöm. A rizs egyébként frissen a legjobb.

Most hirtelen ennyi ugrott be.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#993) bandus válasza ladybug (#992) üzenetére


bandus
veterán

Köszönöm szépen (a privátot is :))! Lementettem word-be, mert az albiban még nincs net. A rizst sajna nem nagyon fogom tudni frissen fogyasztani, mert magammal kell hurcolnom a kaját :) Azt leírnád, hogy Te hogyan készíted a besamelt?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#994) ladybug válasza bandus (#993) üzenetére


ladybug
őstag

Margarint vagy vajat felolvasztok, teszek bel 1-2 ek lisztet, és felöntöm 2-3 dl tejjel. Csomómentesre keverem, és fűszerezem. Leveszem a tűzről és teszek bele, 1 kispohár tejfölt. Aztán a többi hozzávalót aszerint, hogy milyen mártást készítek.

Ebből olyan fél liternyi szósz készül.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#995) Foxmulder89


Foxmulder89
senior tag

Akkor jöjjön egy újabb recept, szerintem egész jó :)
Unikumos pulyka,a következő lépésekben készíthető el:
1. Vegyünk egy pulykát!
2. Egy pohár unicum.
3. Tegyük a pulykát a sütőbe!
4. Még két unicum.
5. Állítsuk a hőfokot 190 sütőre!
6. 3 unicum további.
7. Süssük a kapcsot be!
8. Most megtövüm 4 univáb.
9. Pulykázzuk meg a zsírt!
10. Unicumot a másik palackot meg.
11. Dugjunk pulykákat a hőmérumba!
12. Poharazzunk még egy unicumot az öntbe!
13. Süssük az unicumot még egy óráig!
13+1. "Gyöngyvirágos kék ibolya-a-a-a!..."
14. Pulykáljuk meg az puha unicumját!
15. Vegyük ki a pulyákot az unicumból!
16. "Édes anyám, sirhalmomra-a-a-a!..."
17. "Kiskút, kerekes kút..."
18. Szeletum a pulyák darabbal többe!
19 . Pusztuljunk tasztatum
20 . Palackoljunk meg egy unicum vevetet!
21. "Nyilára uccasik a krocsmrasumity!..."
22 . Állitsuk meg a téritumot és pulykoljunk meg egy terítéket!
23 . Leterít az unipulyák, és fogyjunk el!
Bocsi hamár volt :DDD :DD :R

A parasztvakítás fényereje ezek szerint nem állandó, a retina idővel hozzászokik az ingerhez és erősebb stimulust igényel. by Totalcar

(#996) rii


rii
nagyúr

hella good!

káposztából lehet valami sűrűt főzni, ami nem főzelék, és 'eccerű?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#997) ladybug válasza rii (#996) üzenetére


ladybug
őstag

Savanyú vagy édeskáposzta?

Ha édes, akkor párold meg. Szeleteld el vékonyan, és hagymával, sóval párold meg. Borsot is tegyél bele. Almát és bort is adhatsz hozzá. Sült húsokhoz nagyon finom
krumplival vagy anélkül is.

Ha savanyú, akkor tudok ajánlani egy receptet. Berakod csak a fazékba, és 1,5 óra alatt kész.

Hagymát üvegesre pirítasz egy kis szalonnával, megszórod pirospaprikával, és ráteszel kb negyed kg kockákra vágott húst (lehet csirke-vagy pulykamell, sertéshús is). Felöntöd kis vízzel. Amikor forr, beleteszed a flk kg savanyúkáposztát, sózod, borsozod, és főzöd kb 1 órát. Akkor beleteszel egy kispohár rizst, öntesz még hozzá vizet, és főzöd, amíg a rizs meg nem puhul (de tehetsz bele már készre főzött rizst is). Amikor kész teszel bele fél pohár tejfölt, és kész is.

Én 1 kg káposztából szoktam készíteni, de nagyon hamar elfogy így is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#998) nyávogi válasza rii (#996) üzenetére


nyávogi
tag

300 g mélyhűtött leveles tészta,
580 g fehérboros savanyú káposzta (konzerv),
200 ml fehérbor,
1 ek. cukor, só, bors,
200 g füstölt szalonna,
1 nagy fej hagyma,
1 ek. olaj,
1 tk. köménymag,
100 g Pannónia sajt,
200 g tejföl,
2 tojás

Elkészítés:
A leveles tésztát felengeded. A káposztát a borral és a cukorral körülbelül 10 percig párolod. Sózod, borsozod. A szalonnát és a hagymát felkockázod, majd megpirítod. Hozzáadod a köményt, majd a lecsepegtetett káposztát. Hagyod hűlni. A sütőt bemelegíted. A tésztával kibéleled a tepsit úgy, hogy pereme is legyen.. A savanyú káposztás masszát a formába töltöd. A reszelt sajtot, elkevered a tojással és a tejföllel, sóval, borssal majd a káposztára öntöd. Kb. 45 percig kell sütni, cca 180 fokon.

szerk: ha édeskáposztád van, akkor esetleg káposztáskocka?

[ Szerkesztve ]

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#999) ladybug válasza rii (#996) üzenetére


ladybug
őstag

Eszembe jutott a paradicsomos káposzta. Ez mind savanyú, mind édeskáposztából is készíthető.

Itt és ittrengeteg káposztás receptet találsz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1000) dragonfx


dragonfx
veterán

Csirkemell petrezselmyes krumplival és párolt zöldéseggel..ezt hétvégén ettem..nem nagy cucc,de az hogy mindezt én csináltam..az eléggé...és még 1 óra se kellett... :B

1000

Lady>>fényképezz már le pár guszta kaját amit cisnálsz...0

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.