Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) lúzer válasza venember83 (#1699) üzenetére


lúzer
veterán

jól néz ki
ez ilyen all-in fagyasztott zöldségkeverék?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1702) Borify Péter válasza csyo (#1693) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

más tészta is jó bele?

(#1703) csyo válasza Borify Péter (#1702) üzenetére


csyo
senior tag

más tésztával uis jó, bár az már tojásos tészta...

Legyen szép a napod!

(#1704) rii


rii
nagyúr

hello

húst (csirkemellfilé) hogy lehet sütni olaj nélkül?

esetleg fóliában?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1705) ladybug válasza rii (#1704) üzenetére


ladybug
őstag

Az nagyon jó ötlet. Teszel mellé még pár zöldséget, finom zöldfűszerekkel megszórod, és kész is az egybeebéd.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1706) rii válasza ladybug (#1705) üzenetére


rii
nagyúr

(-:

a zöldfűszereken kívül mit lehet még mellé tenni?
Répát is? gondolom a paradicsom szétsül.

Mennyi ideig kell sütni?
Lehet menet közben ellnőrizni ezt valahogy? :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1707) ladybug válasza rii (#1706) üzenetére


ladybug
őstag

Nem tudom, kész vagy-e már vele, de nyugodtan rakhatsz mellé fagyasztott zöldségkeveréket (borsó, kukorica, répa, brokkoli), esetleg kockázott újkrumplit is.

Kb 40-50 percig süsd.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1708) rii


rii
nagyúr

nagyon köszi!!!! (-:
majd ma fogok süt-főzni (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1709) philoxenia válasza rii (#1708) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sütőfóliára gondoltál ugye, nem alufóliára?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1710) csyo


csyo
senior tag

mai ebédem:

BABKONZERV + LENCSEKONZERV + PARADICSOMPÜRÉ
Hagymát piritottam alá, és tettem bele ZÖLDSÉGPORT is.

tele van viaminokkal. A zöldségpor olyan erős, hogy zöldfőzelék ize lett az egésznek:-D

Legyen szép a napod!

(#1711) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

tud valaki valami jó receptet nyúlhoz?
még életemben nem sütöttem nyulat:S

(#1712) ladybug válasza Borify Péter (#1711) üzenetére


ladybug
őstag

Nem igazán jó sütni. Inkább pörköltnek vagy más szaftos állapotban készítsd el.
De ha mindenképpen sütni szeretnéd, akkor tűzdeld meg jó alaposan baconnel.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1713) Integra


Integra
titán

kerti szalonna sütögetéshez melyik ideális szalonna?:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1714) Borify Péter válasza ladybug (#1712) üzenetére


Borify Péter
aktív tag

pörköltnek csináltam meg...állítólag finom volt
legközelebb kipróbálom sütve

(#1715) ladybug válasza Integra (#1713) üzenetére


ladybug
őstag

Amin akad zsír. Mi ezt a hagyományos "falusi szalonnát" szoktuk venni, aminek a felső rétegében van finom hús, az alján pedig zsír.

Bori: Gratulálok. A nyúlpörkölt nagyon finom tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1716) Fortissimus válasza Borify Péter (#1711) üzenetére


Fortissimus
őstag

ahh, az egyetlen hus amit nem szeretek :O

meg amilyen budos tud lenni zsigereleskor

itt egy par nyulas recept

[ Szerkesztve ]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#1717) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Sziasztok,
Nem tudjátok merre lehet nem túl drágán kapni szarvasbélszínt bp-n?
Ha Wellington módra csinálom meg meddig kéne pihentetni a sütés után?

(#1718) BITBOYS válasza Blackhole13 (#1717) üzenetére


BITBOYS
addikt

Nem egy válságkaja annyi szent :)

6.740Ft-ért láttam kilóját, bár ez egy húsnagyker.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#1719) Blackhole13 válasza BITBOYS (#1718) üzenetére


Blackhole13
senior tag

Huh, akkor az 7k fölött kiskerben....
Én meg 5-6kra számítottam :)

Jó volna vadásznak lenni. :D

[ Szerkesztve ]

(#1720) ladybug


ladybug
őstag

Mivel mostanában sok a cukkini, gyakran kerül az asztalra. Elkészíthető rántva, rakottan, töltötten, párolva és főzelékenk is.

Cukkinifőzelék
1 kisebb fajta cukkini - meghámozom, kimagozom, és legyalulom
1 nagy fej vöröshagyma
1 kanál olaj
2 gerezd fokhagyma
Habaráshoz: tejföl, liszt

A hagymát az olajon üvegesre párolom. Ráteszem a legyalult cukkinit, kevés vizet öntök rá, megsózom, fokhagymát teszek bele, és hagyom főni. Amikor megpuhult a cukkini, tejfölös habarással besűrítem.

Készíthető paprikás változatban is, de én így jobban szeretem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1721) runner 125


runner 125
nagyúr

..egy kérdésem volna, viszonylag gyorsan elkészíthető, finom, csokis süti receptje nincs valakinek? :D

Barátosnémmal süttetnék valamit. :))

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1722) ladybug válasza runner 125 (#1721) üzenetére


ladybug
őstag

Muffin. Vagy belszórod a csokidarabokat, vagy amikor kész, ráöntöd. Bárhol találsz a neten. De hogy megkönnyítsem a dolgod: muffin.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1723) Borify Péter


Borify Péter
aktív tag

ma lencsefasírtot csinélok...még soha nem csináltam...a biztonság kedvéért vettem egy mirelit pizzát:D

(#1724) runner 125 válasza ladybug (#1722) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hmm, az is fincsi, de valami pudingos, csokis, gyümölcsös lebeg a szemem előtt. :)) :U
..de köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1725) Tulipanti válasza runner 125 (#1724) üzenetére


Tulipanti
tag

Ladybug ötletét kiegészítve, pudingos és csokis: [link] :DDD

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#1726) runner 125 válasza Tulipanti (#1725) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ehh, nah ezt ki is nyomtatom neki, köszönöm. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1727) Tulipanti válasza runner 125 (#1726) üzenetére


Tulipanti
tag

Nincs mit! :)

"Játszunk erotikus bújócskát. Picit segítek: az ágyon leszek meztelenül. Sok szerencsét!" :D

(#1728) ngabor2


ngabor2
nagyúr

csirkecomb/csirkeszárny rántásánál a húst elő kell főzni, vagy rántás közben megpuhul annyi idő alatt?

esetleg valami jófajta kipróbált fűszeres bundát tudtok javasolni akár szárnyhoz, akár csirkemell csíkokhoz?

(#1729) Janoska26 válasza ngabor2 (#1728) üzenetére


Janoska26
addikt

ha zsenge csirke akkor nem kell előfőzni, bár 1 kis fűszeres vizben 5 perc ízletesebbé teszi, kis fokhagyma bele, só, bor, vegeta, ízlés szerint :K
Én a tojásba, is sót, borsot, vegetát szoktam rakni, fő a változatosság :DDD

(#1730) ngabor2 válasza Janoska26 (#1729) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi, kipróbálom.

(#1731) Janoska26 válasza ngabor2 (#1730) üzenetére


Janoska26
addikt

Ja, és a combot mindenképp vágd be a csont mellett picit, főleg ha előfőzöd kicsit, így kijön belőle a véres dzsuva :)

(#1732) vágányzár válasza ngabor2 (#1728) üzenetére


vágányzár
tag

zsemlemorzsa helyett szárnyashangya, párzási időszakban könnyen gyűjthető és akkor finomabb is, és "lédús".

felsővezeték

(#1733) ngabor2 válasza vágányzár (#1732) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egy maréknyi kecskedarázs nem lenne inkább jobb helyette? azt könnyebb ilyenkor szerezni, csak kimegy az ember a szőlőskertbe...

(#1734) vágányzár válasza ngabor2 (#1733) üzenetére


vágányzár
tag

Dekorációnak gyümölcskocsonyába talán.... :U

felsővezeték

(#1735) pohár


pohár
félisten

Tésztasalátát akar anyum csinálni majd névnapjukra, annyira emlékszünk hogy alma, spagetti tészta és sajt volt benne, de többre nem emlékszik senki :D

Esetleg tanács?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1736) Bubee82 válasza pohár (#1735) üzenetére


Bubee82
őstag

Mifelénk a tészta saláta kissé más jellegű, de a főzés ugye kreativitás dolga is.

Én nem spagetti tésztából csinálom, hanem csigából vagy fodrosból (?). Ez az egyik. Az öntet az majonéz + joghurt + mustár. Aztán a virslit felkarikázom, hagymán illetőleg olajon megpirítom. Ehhez szoktam majorannát, borsot esetleg kis őrölt köményt hozzáadni. De lehet bőven kreatívkodni ofkorz. Mellesleg sajt is mehet beléje :D

Az egészet összekeverem, miután a tészta kihűlt.

Az egyik kedvenc kajám :K

(#1737) pohár válasza Bubee82 (#1736) üzenetére


pohár
félisten

Hm, nem rossz... De mi azt akarjuk, amit egyszer már megcsináltunk, csak azt se tudjuk hogy miből :D :D
Öntet is van persze, azt nem írtam mert alap :D

Én úgy emlékszem hogy van benne még felcsíkozott csirkemellsonka :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1738) Bubee82 válasza pohár (#1737) üzenetére


Bubee82
őstag

Izé :D Akkor már meg is van az egész, nem? :F :D

- Tézsla
- Csmell sonka
- Alma
- Sajt
- Öntet

Mi kő' beléje még? :U :D

(#1739) pohár válasza Bubee82 (#1738) üzenetére


pohár
félisten

Ezen filózunk, hogy volt-e még benne valami cucc :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#1740) barnam_


barnam_
nagyúr

üdv,
ezekből a hozzávalókból milyen kaját lehetne csinálni?

-spagetti tészta
-füstölt-főtt szalonna
-sajt
-vörös/lila/fok hagyma
-tejföl
-olasz fűszerkeverék

darált hús és paradicsompüré sajnos nincs.

(#1741) Louro


Louro
őstag

Tésztát főzd ki. A többit pedig: szalonnát süsd meg picit, (fokhagymát préseld, lilahagymát vágd fel) a többit pedig egybe tejfől, sajt nélkül. Végülis szalonna, hagyma egybe, piruljon. A végefelé tejfőlt rá (tojást keverhetsz esetleg a tejfölbe. A sajtot pedig vagy a hagymás izébe a végén olvasztod rá vagy ráreszeld a tányérban levő adagra.

Én kb ezt csinálnám :$

Mess with the best / Die like the rest

(#1742) barnam_ válasza Louro (#1741) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ezt a receptet találtam. Jónak tűnik, de a tepsis sütést kiakarom hagyni, ezért én is olyasmire gondoltam, mint amit Te írtál. Most küldtem át fatert paradicsompüréért, esetleg azt is tehetek bele?

(#1743) Louro


Louro
őstag

Simán....kis vizet tennék akkor bele, keveset!!!! és aztán paradicsomot sűrítésre :) Csak, ha beletetted a paradicsomot, figyelj oda, le ne égjen :)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#1744) barnam_ válasza Louro (#1743) üzenetére


barnam_
nagyúr

A szósz kész, már csak a tészta van hátra. A tejfölt kihagytam, csak paradicsomot tettem bele, 2 dcl vizet öntöttem rá, hogy "leve" is legyen. Sót, borsot, meg az olasz fűszerkeverékből tettem bele, finom lett :)
Köszi a segítséget :R

(#1745) barnam_ válasza barnam_ (#1744) üzenetére


barnam_
nagyúr

Spagetti Aggregátor módra :DDD

(#1746) Louro válasza barnam_ (#1745) üzenetére


Louro
őstag

Ki mondta, hogy a pasik nem tudnak főzni. Te is bebizonyítottad már, hogy TUDUNK!!!! :DDD

Mess with the best / Die like the rest

(#1747) barnam_ válasza Louro (#1746) üzenetére


barnam_
nagyúr

Tudok főzni, csak legtöbbször a jó íz nem jön össze :DDD
Ez most jó lett, csak több hús kellett volna bele, így nagyon paradicsom ízű.

(#1748) ngabor2


ngabor2
nagyúr

lassan el kellene készítenem a fagyóban levő halakat: törpeharcsa és csuka.

a törpéket kifilézem, lesz belőlük pörkölt. csak a fűszerezést nem tudom... paprika, só, hagyma (ha fűszernek vesszük, mert abból sokat fogok beletenni, az sűrítse), ezek tiszta sor. de mi illik még hozzá?

csuka: úgy tudom, hogy szálkás, de halászlé alapnak elpocsékolni nem szeretném, ahoz van keszeg. annyit mondtak, hogy meg kell sütni, beirdalva. gondolom ezt se árt fűszerezni. de mivel? hogyan/meddig érdemes sütni?

(#1749) philoxenia válasza ngabor2 (#1748) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Csukát, ha sütöd, szerintem érdemes füstölt szalonnával és fokhagymával tűzdelni, a harcsapörköltnél viszont főzném kicsit a pörköltalapot a hal beletétele előtt, esetleg jó lecsósan, ha szereted. Gomba gondolom eleve lesz benne..... :D

Szerk: nem saját kútfőből [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1750) ngabor2 válasza philoxenia (#1749) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel idén a gombaszezon "érdeklődés hiányában elmaradt", ezért nem biztos, hogy kerül bele :( oké, venni is lehet, de annak nem olyan a hangulata. saját fogású halhoz saját szedésű gomba dukálna ;]

a lecsót szeretem, de valahogy nem illik össze a két íz, legalábbis nem tudom elképzelni. a pörköltalapot természetesen addig főzöm, amíg a hagyma szét nem fő, a hal szeret hamar megfőni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.