Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) bugizozi válasza bugizozi (#9986) üzenetére


bugizozi
őstag

Nah a krumpli pure meg lett mentve a kidobastol :D
tk liszttel készült azért ilyen sötét

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#10002) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Rég volt már #MitFőztem. :D
Mai ebéd szecsuani marha(gyorsan megettük, nem készült kép :B ), ezt pedig férjem holnapi ebédje:

(#10003) krizmo_ válasza Ispy (#10000) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szép kerek hsz. :C Kár hogy nem értem rá behúzni. :)

(#10004) pohár válasza krizmo_ (#10002) üzenetére


pohár
félisten

én lapockát sütöttem egyben low&slow, most sül hozzá kis steakkrumpli a sütőben vacsorára, de melóba almás, füstölt sajtos kukoricasalátát viszek hozzá :K

amúúúúúgy rohadt jól néz ki az a ragu, aah :))

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10005) Ispy válasza krizmo_ (#10003) üzenetére


Ispy
veterán

A 20k még szabad préda. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#10006) Top cat válasza krizmo_ (#10003) üzenetére


Top cat
őstag

Törölj 2 hsz-t és a tiéd lesz. ;]

(#10007) Beni2360 válasza Top cat (#10006) üzenetére


Beni2360
félisten

Attol a számláló nem megy vissza.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10008) Top cat válasza Beni2360 (#10007) üzenetére


Top cat
őstag

Van olyan topik ahol igen.

(#10009) body007 válasza adlersson (#9994) üzenetére


body007
addikt

köszi a beszámolót :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#10010) San398


San398
őstag

Vajból melyiket érdemes venni vajas kifli sütéshez? pl az Aldisból ha már úgy is olcsóbb lett [link], de jöhet más boltból is (szerintem 20éve nem vettem vajat ezért kérdezem)

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10011) Essejó válasza San398 (#10010) üzenetére


Essejó
veterán

A Kokárdás szerintem teljesen jó.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10012) lord_m válasza San398 (#10010) üzenetére


lord_m
senior tag

82%-os teavaj, amelyik épp akciós.

(#10013) San398 válasza Essejó (#10011) üzenetére


San398
őstag

Köszi neked is meg lord_m-nek is

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#10014) krizmo_ válasza Essejó (#10011) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szerintem pedig borzalmas. :(

#10010 San398
Amit (#10012) lord_m ajánlott azt érdemes megfogadni. :)

#10004 pohár
Köszönöm! :)

#10006 Top cat
:N Ilyet sose tennék. :DDD

#10005 Ispy
Hol van az még. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10015) Essejó válasza krizmo_ (#10014) üzenetére


Essejó
veterán

Főzni kell nem kenyérre kenni.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10016) krizmo_ válasza Essejó (#10015) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Sütni. ;] De arra is pocsék. :( Árban pedig annyi, hogy normális vajat is tud rajta venni.

(#10017) Beni2360 válasza Top cat (#10008) üzenetére


Beni2360
félisten

Én a sajatomba sem, meg mashol még nem láttam de biztos azért mert ha vissza ugrik akkor nincs mit látni :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10018) Essejó válasza krizmo_ (#10016) üzenetére


Essejó
veterán

Mától pont lement az ára pár vajnak az Aldiban 20%-al. Ennek is.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10019) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Mai sütés(teljes kiőrlésűek) :) :

(#10020) Ance válasza krizmo_ (#10019) üzenetére


Ance
őstag

Szépek! Mintha mozaikkal lenne kirakva. :Y

(#10021) Mr.Csizmás válasza krizmo_ (#10019) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

3d nyomtatóval nem tudok ilyen szépet ;] ;] :P

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10022) Top cat válasza Mr.Csizmás (#10021) üzenetére


Top cat
őstag

Valószínűleg az íze és az állaga is más lenne. ;]

(#10023) btraven


btraven
őstag

Búzakorpát akartam venni, de a boltos azt mondta hogy a hántolt árpa (gersli) igazából az. :F
Végül megvettem, mert rá volt írva hogy rostos.
Egész jó megfőzve, magában is lehet enni édesség helyett.

(#10024) Beni2360 válasza krizmo_ (#10019) üzenetére


Beni2360
félisten

Nsgyon szépek, gratula.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#10025) pohár válasza krizmo_ (#10019) üzenetére


pohár
félisten

egy 30 dekás cipőt kérnék szépen, szeletelve, postázva :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10026) Ance válasza pohár (#10025) üzenetére


Ance
őstag

Pont most szanáltam a régi Columbiám, hova kéred? ;]

(#10027) pohár válasza Ance (#10026) üzenetére


pohár
félisten

áh, picsába, most láttam, hogy elírtam :DD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10028) krizmo_ válasza Ance (#10020) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

& #10021 Mr.Csizmás & #10024 Beni2360
Köszönöm szépen! :)

#10025 pohár
750g lett, maradhat? :)

[ Szerkesztve ]

(#10029) Essejó válasza krizmo_ (#10028) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt a hentesből átképzett nőgyógyász kérdezi a szülőszoba előtt várakozó apukától: kettő kiló negyven deka, maradhat?;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10030) totron válasza pohár (#10027) üzenetére


totron
addikt

Most már meg kell írnod a futócipőtesztet.

(#10031) pohár válasza krizmo_ (#10028) üzenetére


pohár
félisten

annyit nagyon soká ennék meg :(

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#10032) btraven


btraven
őstag

"Minden húst be kell sózni, igen, a marhát is. A titok, hogy legalább 12 órával sütés előtt. Attól lesz kemény, ha rögtön előtte sózod, mert elindul benne az ozmózis. 12 óra alatt azonban ez lezajlik, és tökéletes lesz a sózás."

Ez igaz?

(#10033) totron válasza btraven (#10032) üzenetére


totron
addikt

Utólag. Én így oldom meg.

Az idézett szöveg egy buzgó háziasszony sorainak tűnik, de aki amatőr. Ezekből a kellekből soha nem sül ki jó, rendszerint kritikátlanul való átvettségek adódnak tovább dogmákként. Így fűszereződik el akár egy Angus is.

Pác/BBQ kultúra: átlag vagy az alatti minőség esetén van értelme szerintem és cukor nélkül. Tud jó lenni. Drága alapanyag meg csak annak való aki érzi, hogy mikor nem kell rásegítés. Jó sznob szövegelésnek tűnhet ez így, de sebaj.

A konkrét kérdésre: némileg fő, ha sózottan adsz neki kérget, de ez a legtöbb ember szemében szőrszálhasogatás. Van minimális eltérés, mintha sótlanul hevül.

[ Szerkesztve ]

(#10034) Ispy válasza btraven (#10032) üzenetére


Ispy
veterán

Nem értek hozzá, de: ha előre besózod, majd hagyod állni szépen kiereszti a vízet magából, utána a sütéstől meg szépen megkeményszik.

Én ha húst pácolok is kerülöm a sót, azt csak sűtés előtt rakom hozzá...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#10035) Mr.Csizmás válasza Ispy (#10034) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

tkp semmit se sózok, csak a rizsbe teszek ha kész, azonkívül bőven elég ami van az összetevőkben - szószok, fűszerek, stb.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10036) Essejó válasza totron (#10033) üzenetére


Essejó
veterán

Egy BBQ sütés alap füszere az SPG (só, bors, fokhagyma por) de a bbq az 110 fokot és marha esetében akár 10+ órát jelent, és nem lesz száraz.
Ja és közvetlenül a rácsra helyezés előtt rubozom a húst.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#10037) adlersson válasza btraven (#10032) üzenetére


adlersson
aktív tag

Csak serpenyős vagy reverse sear steak-kel kapcsolatban tudok nyilatkozni. Általában vagy közvetlenül, vagy legkésőbb 1 órával a sütés előtt sózom, előbbi esetben az ozmózisnak még nincs jelentősége, egy kellemes kérget kap a hús minimális folyadékveszteség mellett. Egy órán belüli sütésnél tudok problémát elképzelni, mert ilyenkor a hús még nem szívta vissza a só által kivont nedvességet.

Egy vagy annál több órán túl meg igazából ízlés kérdése, ilyenkor kicsit intenzívebb a húsos íz, de ezzel a módszerrel viszonylag ritkán dolgozom. Nyilván hosszabb idejű pihentetés során jobban átveszi a só (és egyéb fűszerek) ízét a hús teljes térfogata, de szerintem nem törvényszerű, hogy minden alㄜkalommal több órán át pácolni. Larousse Cuisine egyébként sütés közbeni sózást is ajánl.

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#10038) adlersson


adlersson
aktív tag

Azt hiszem a libamáj, a szarvasgomba és a kaviár után egy újabb luxuscikk beszerzése miatt sem kell aggódnom. Év elején, egy étteremben ettem életemben először wagyut steak formájában és ledöbbentett, hogy a sokak által piedesztálra emelt puhaság és a húst márványosan behálózó zsírrétegek (számomra) mennyire bizarr, már-már kellemetlen élményt nyújtottak. A hús állaga inkább emlékeztetett valami zselére vagy pudingra, mint marhahúsra, a húst átszövő zsír pedig inkább csak egy erőteljes "olajos" érzetet adott az egész ételnek.

Jól van, mondom az tenderloin volt, az fajtától függetlenül egyébként sem a kedvencem, úgyhogy kerítettem magamnak egy kicsivel keményebb darabot (top blade), de kb. hasonló volt a végeredmény, mint az étteremben. Ez azért jó hír, mert a lenti képen látható szelet áráért kapok kb. egy kiló USDA Choice húst.


Bánatomban csináltam is egy jó adag gulyáslevest. :DDD

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#10039) Ance válasza adlersson (#10038) üzenetére


Ance
őstag

Ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformák. :) Most egyébként azért éppen te térsz el a nagy átlagtól, nekem speciel nagyon bejön és általában azoknak bejön, akik megkóstolják. Alapvetően ízlésről szól, hogy kinek melyik hús jön be. Ha steak, akkor én inkább a pichana-t választom pont a vastag zsírréteg miatt. A lányom is imádja, az asszony nem, ő a ribeye kevéssé zsíros oldalát viszi mindig. Mi meg boldogan engedjük neki. Az ő kedvence a hátszín vagy a denver steak.

(#10040) #76500480


#76500480
törölt tag

Csináltatok házi Pilóta kekszet? Valami bevált recept neten találtakon kívül?

Én belenyúltam egybe és a krémbe utólag kellett nutellát kevernem mert annyira ikrás lett. ( máshol nem is főztek pudingot krémnek). Töltelék: liszt, keményítő, tojás, tej, porcukor, kakaópor,végén vaj. Robot gépes ki keveréssel is “kidobta” magából a vajat :(

(#10041) totron válasza #76500480 (#10040) üzenetére


totron
addikt

Hideg volt a vaj talán...? Vaj=vaj vagy =(sütő)margarin? Olyat is készíts, hogy rakott almás palacsinta. Hasonló csokiöntetet kíván.

(#10039) Ance, referenciaértéknek érdemes kipróbálni minimum 1x a nyers húst (nem fogod elfelejteni az élményt). Előjelet szándékosan nem teszek, nem is biztos, hogy megkívánja. Állatias, szinte érzed az állat személyiségét. Ehhez képest már könnyebb elhelyezni, értelmezni a nyersebb steakek műfajait is. Nem állítom, hogy pálfordulást hoz vagy hogy kötelező lenne szeretni vagy utálni, mindössze annyi van, hogy a legtöbbeknek a legnyersebb hús a steak egybizonyos fokozata amivel találkoztak és mint ilyen, szélsőértékként, extrémitásként szerepel a tapasztalások közt.

Oldalast sütök mostanában egyet-egyet kifele, ennek a csontjának és akörüli tájéknak is van egy sajátságos szaga, illetve van, aki a zsíros részétől bukik ki - és akkor ez csak egy oldalas, szerves része a hamikultúránknak. A disznóköröm pörköltbe adott viszkozitása (kollagén) mindenek feletti, ugyanakkor a szagától öklendezek. Ilyen ez.

(#10042) adlersson válasza Ance (#10039) üzenetére


adlersson
aktív tag

Nem vitatom, hogy rengeteg embernek valóban ízlik, de azért sokaknál valószínűleg a pszichológia is közrejátszik, hogy "Hm, ez drága meg prémium, úgyhogy csakis jó / jobb lehet."

毋捌食過豬肉,嘛捌看過豬行路。

(#10043) fradi81


fradi81
veterán

Sonkakészítő teszt, legközelebb kicsit több húst kell belerakni és jobban összenyomkodni hogy tömörebb legyen, ennek így sok volt a 2 óra pedig a bejelölt sávban 75-85 fok között volt végig a hőmérséklet.

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#10044) totron válasza totron (#10041) üzenetére


totron
addikt

Bőrös hosszúkarajra gondoltam, nem tudom miért írtam oldalast. Mindenesetre ma ettem oldalast 2x is. Jó volt.

(#10045) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok, végre vettem egy sous vide rudat az ALDIban.
Két dologra nem találtam választ. Ha kész a szuvidálás, mennyit időt kell pihentetni a húst sütés előtt? Ha egyáltalán kell.

A másik, hogy ha pl kész a szuvidálás, de az egyik adagot másnap akarom megsütni és megy a hűtőbe, akkor utána elég csak szobahőmérsékletre melegedni sütés előtt vagy be kell áztatni kicsit a meleg fürdőbe ismét?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10046) Ance válasza FerNandor (#10045) üzenetére


Ance
őstag

Szia!

1. Nem kell pihentetni. Kiveszed a zacsiból, szárazra törlöd és lehet pirítani. Így megmarad a belső hőmérséklet megfelelő szinten. A zacskóban lévő folyadékból az esetek többségében jó kis szószt lehet készíteni besűrítéssel.

2. Fel kell melegíteni. Ha a szabályok szerint gyorsan kihűtöd és rögtön hűtőbe rakod úgy másnap elég kb. fél órára azonos hőmérsékletű vízben vissza melegíteni, majd 1. pont.

A hűtésnél ajánlom a jég helyett a jégakkut a hűtővízbe. Takarékosabb.

[ Szerkesztve ]

(#10047) FerNandor válasza Ance (#10046) üzenetére


FerNandor
őstag

Szia,
Köszi. Miért szükséges a gyors lehűtés?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#10048) Ance válasza FerNandor (#10047) üzenetére


Ance
őstag

Hát igen. Tudom a választ csak én sem értem, így követem. A lényege, hogy gyorsan kihűtsd arra a hőfokra, amin már nem szaporodnak a baktériumok. A HACCP leírás szerint a legtöbb baktérium ún. mezofil, közepes hőmérsékleti értéken 30-37 0C-on szaporodik. Vannak azonban alacsonyabb hőmérsékleti igényű baktériumok, amelyek alacsonyabb hőmérsékleten szaporodnak és a termék romlását okozzák. Egyéb viszonyok keletkeznek egy hőkezelt termék esetén amikor a hőkezelést túlélt mikrobák szaporodnak el.

Tehát a lényeg, hogy minél gyorsabban azon hőmérséklet alá vidd a terméket, amikor már nem szaporodik benne a baktérium. Feltehetően azért írják a jeges vizet, mert így egyértelműen jelzik, hogy gyorsan kell, ne mindenki maga találja ki, mi a gyors neki. Esélyesen nem jeges, de hideg vízben is ugyanazt éred el.

Én egyébként ebben én speciel csak azt nem értem, hogy egy vákuumozott, majd hőkezeléssel csírátlanított termékben hogyan kezdődik el a bacik szaporodása, de biztos így van, ezért írják elő. Esetleg erre jár egy biológus és elmondja. :)

Ennyit tudok.

(#10049) j.bravo válasza Ance (#10048) üzenetére


j.bravo
addikt

Biztosan függ attól is hogy hány fokon történik a hőkezelés - egy hosszabb, alacsonyabb hőmérsékletű szuvidálás jó eséllyel nem elég meleg a csírátlanításhoz. :F
(illetve, pasztőrözés =/= sterilizálás; maradnak bacik csak elvileg elég kis létszámban ahhoz hogy ne fertőzzenek)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#10050) Ance válasza j.bravo (#10049) üzenetére


Ance
őstag

Valószínűleg a zárójeles és hozzáértésről tanúskodó bejegyzésed a lényeg. :)

Én csak a táblázatokat szoktam nézni, ha valami új dolgot csinálok. Ezeket betartva elvileg nem lehet baj, ha utána megeszed:



Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.