Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) rii


rii
nagyúr

:R

köszönöm! (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1002) t1


t1
addikt

Hali!
Ma pizzát csinálok ebédre és van itthon gomba de nem az üveges hanem a rendes még megpucolatlan.
Az lenne a kérdésem hogy simán pucoljam meg és rakjam a pizzára vagy elötte megkell főzni vagy párolni?

A válaszokat előre köszönöm :R

(#1003) nyávogi válasza t1 (#1002) üzenetére


nyávogi
tag

én uborkagyalun leszeletelem, csak úgy natúr, nyersen és úgy teszem a pizzára. Ha sokat szeretnél rátenni, akkor vedd figyelembe, hogy levet ereszt.

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1004) t1 válasza nyávogi (#1003) üzenetére


t1
addikt

1-2 fejet szándékozom rátenni :)
Kösz a választ

(#1005) #24889344


#24889344
törölt tag

Fűszeres olajat csinált már valaki?
Csiliset csinálnák. Szárazan tegyem bele az olajba a csiliket,vagy frissen?

(#1006) Ildika válasza #24889344 (#1005) üzenetére


Ildika
tag

Én se csináltam még, de olvastam valahol róla. Ha frissen teszed bele szurkáld meg a csilit hogy átjárja jól az olaj.

Itt van pár dolog a fűszerolajokról.

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1007) nyávogi válasza #24889344 (#1005) üzenetére


nyávogi
tag

én már csináltam :) szárazon jó beletenni és minimum egy hetet érdemes várni, hogy teljesen átvegye a fűszerek aromáját.

az alkohol nem adja meg a választ, de legalább elfelejted a kérdést...

(#1008) Makaveli válasza #24889344 (#1005) üzenetére


Makaveli
senior tag

Csinálnék. Szerintem frissen...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#1009) ladybug válasza #24889344 (#1005) üzenetére


ladybug
őstag

Én készítettem már. Igaz nem chiliset, hanem fokhagymásat és rozmaringosat. Megmosva (vizet leitatni róla), frissen tettem bele az üvegbe, és ráüntöttem az olajat. Szerintem nyugodtan beletheted szárazan is, mert az olaj egy idő után úgyis megpuhítja és átveszi az aromáját.

Bármilyen erős aromájú fűszerrel ki lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1010) Makaveli válasza ladybug (#1009) üzenetére


Makaveli
senior tag

Igaz, így is lehet!

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#1011) #24889344


#24889344
törölt tag

Köszi szépen a válaszokat.

Majd kipróbálom.
Van száraz és friss is otthon. Cserépben növesztettem, még mindig van rajta zöld is.

(#1012) ngabor2


ngabor2
nagyúr

valami egyszerű sütivel (sósrúd, vagy hasonló) is fel kellene avatni a sütőt. valami ötlet? sajtos cuccnak örülnék igazán, meg ha nem lenne túl hosszadalmas.

a "jól bevált" csirkecomb krumplival épp most sül.

(#1013) rien válasza ngabor2 (#1012) üzenetére


rien
senior tag

Például veszel fagyasztott leveles tésztát. (profis, tesco-s is jó) felengeded. Kinyújtod a tésztát kb. fél centi vastagra, sózod mindkét oldalát. Tojássárgájával megkened, sajt rá, és felvágod rudacskákra. Be a sütőbe.....és nagyon finom.
Ha szereted a körtét, van egy tök jó receptem (szintén fagyasztott leveles tésztás) egyszerű.....de csak akkor pötyögöm be ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1014) ngabor2 válasza rien (#1013) üzenetére


ngabor2
nagyúr

köszi. nem hangzik rossul, és valóban egyszerű... de én parasztgyerek vagyok, jobb szeretem, ha látom, miből van a tészta :D

találtam hirtelen 2 receptet:

[I]Sajtos rúd

* Hozzávalók:

60 dkg liszt
1 kocka margarin (25 dkg)
1 tojás
1 kk. szalalkáli tejben megfuttatva
10 dkg reszelt sajt

annyi tejföl, hogy a tészta lágy legyen
A tetejére
1 tojás
1 kk. köménymag
5 dkg reszelt sajt

* Elkészítés:

A lisztet a margarinnal összemorzsoljuk, majd eldolgozzuk a többi hozzávalóval. A tésztát 1 cm vastagságúra kinyújtjuk. Hosszú csíkokat vágunk, tepsibe tesszük, tetejüket megkenjük tojással, megszórjuk köménymaggal, reszelt sajttal, pici sóval. Forró sütõben, közepes tûznél kb. 1/2 órát sütjük.

Sajtos rúd
2006. nov. 14. 13:13
6 komment
Kategória: sós sütemény Főoldalra

Roppant egyszerű recept, különösebb konyhatechnikai jártasságot nem igényel, ellenben remek vendégváró, kicsit unalmas vasárnap délutánokon éppúgy megsüthető hirtelen felindulásból, mint nagy vendégségek előtt sörkorcsolyának. Emlékszem, amikor betette lábát a családi receptúrába, mindenféle kifinomult trükkökkel próbálkoztunk, hogy tökéletesítsük, aztán az idők során rájöttünk: nem szorul tökéletesítésre, minél kevesebbet faxnizunk vele, annál jobb a végeredmény.

Hozzávalók:

25 dkg liszt

25 dkg margarin

25 dkg tehéntúró

1 evőkanál só

fél csomag sütőpor (elhagyható)

Elkészítés:

A hozzávalókat összegyúrjuk (micsoda meglepetés!), egy éjszakán át a hűtőben pihentetjük a tésztát (ez az egyetlen körülmény, ami jelentősen hozzájárul a végeredményhez, ha csak tehetjük, ne hagyjuk ki), majd másnap ujjnyi vastagra nyújtjuk, tetszőleges alakokra vágjuk. Tojássárgájával - esetleg tejföllel vagy tejjel - kenjük a tetejét, forró sütőben sütjük, vigyázva arra, hogy ne barnuljon meg a tészta, mert kiszárad.

Flikkflakkok: a túrót áttörhetjük szitán, nem fogja elrontani a végeredményt. A tehéntúrót keverhetjük juhtúróval, szintén pozitív változást tapasztalhatunk, ha s amennyiben kedveljük a juhtúrót. A tetejét szórhatjuk szezámmaggal, köménnyel, mákkal, lenmaggal, de reszelt sajttal is, meglehetősen sok lehetőség közül választhatunk.
[/I]

pénzfeldobásos alapon az egyiket megcsinálom.

a körtét szeretem, de egyrészt valahogy a gyümölcsös sütik valahogy nem bírták belopni magukat a szívembe, másrészt nem hinném, hogy a körte megérné nálam azt, hogy tésztába kerüljön... hamarabb megeszem nyersen ;)

de könnyen lehet, hogy mást érdekelne, tehát ha van türelmed, pötyögd be. legalább megmarad az utókornak.

(#1015) rien válasza ngabor2 (#1014) üzenetére


rien
senior tag

Oké, az egyszerűségre törekedtem.

Szóval akkor az utókornak :DDD

Bundában sült körte (8 darabos adag):
4 körte
1 dl fehérbor
5 dkg cukor
1/2 csomag fagyasztott leveles tészta
fél citrom leve
5-8 dkg porcukor

A körtét meghámozzuk, kimagozzuk, félbe vágjuk. A fehérbort cukorral, 2 dl vízzel hígítva felforraljuk, puhára főzzük benne a körtéket.
A leveles tésztát fél centi vastagra nyújtuk és négyfelé vágjuk. Majd a negyedeket még kétfelé vágjuk, hogy legyen 8 kis téglalapunk. A tésztába csomagoljuk a körtét, úgy hogy a magháznál legyen az "illesztés". Sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük, úgy hogy a göbölyű fele legyen felfelé. 220 fokon pirosra sütjük.
A citrom levébe annyi porcukrot teszünk, hogy jól kenhető masszát kapjunk. A kihűlt bundás körtére kenőtollal rákenjük a citrommázat, ha megszilárdult kész is.
Én melegen ettem, nagyon finom volt. Meg egyszerű.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#1016) #24889344


#24889344
törölt tag

Sütnénk töpörtyűspogácsát, csak nemtudom hogyan. Valaki?

(#1017) ladybug válasza #24889344 (#1016) üzenetére


ladybug
őstag

Töpörtyűs pogácsa

Hozzávalók:
1 kg liszt
30 dkg sertéstöpörtyű
1 kávés evőkanál őrölt bors
15 dkg margarin
5 evőkanál fehérbor
2 evőkanál só
2 db tojás
2 dl tejföl
2,5 dl tej
5 dkg élesztő
2 db kockacukor

Elkészítés: Langyos cukros tejben felfuttatom az élesztőt.
Keverőtálba elmorzsolom a lisztet a margarinnal, közepébe öntöm az élesztőt, bort, sót, 1 db tojást, tejfölt és jól összekeverem.
A tésztát nyújtódeszkára borítom, jól kidolgozom, nyújtófával kinyújtom, és rákenem a már korábban ledarált vagy apróra összevágott töpörtyűt, megszóróm őrölt borssal.
20 percenként háromszor hajtogatom.
Pogácsaszaggatóval kiszaggatom, tetejét megkenem tojással.
Meleg helyen pihentetem fél órát, forró sütőben sütöm, ameddig a teteje szép piros lesz.

Vagy:
Leveles töpörtyűs pogácsa

Hozzávalók:
25 dkg törpörtyű
50 dkg liszt
10 dkg margarin
2 dkg élesztő
1 dl cukros tej
2 dl tejföl
csipet só
1 kávéskanál őrölt fekete bors
1 kávéskanál őrölt köménymag

Elkészítés: A töpörtyűt ledaráljuk, összedolgozzuk a liszttel, aztán beledolgozzuk a cukros tejben megfuttatott élesztőt, a tejfölt, az őrölt borsot, az őrölt köményt. Fél óráig pihentetjük, majd kinyújtjuk és rákenjük az olvasztott margarin egyharmadát. További fél órán át pihentetjük, majd kinyújtva, ismét megkenjük a második harmad margarinnal. Újra fél óra pihentetés következik, majd a maradék margarin rákenése után szépen összehajtogatjuk.
A hajtogatást tízperces időközönként háromszor megismételjük és a tésztát újabb fél órán át pihentetjük.
Végül ujjnyi vastagra nyújtjuk, forró késsel 2x2 cm-es kis kockákat metszünk ki belőle, tepsibe tesszük, a tetejüket megkenjük tojással.
A tepsiben megint fél órát pihentetjük, majd közepesen forró sütőben pirosra sütjük Sütési ideje kb. negyed óra.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1018) #24889344 válasza ladybug (#1017) üzenetére


#24889344
törölt tag

Köszi. :)
A másodikhoz hasonlót sütöttünk régen egy pékségben sgítőként. Akkor nem nagyon érdekelt a recept ,nem jegyeztem meg. Nagyon finom volt, hajlandó voltam átmenni a szomszéd városba biciklivel hogy vegyek.

A héten lehet hogy sütünk, majd leírom hogy sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#1019) ladybug válasza #24889344 (#1018) üzenetére


ladybug
őstag

Ok, képet is készíts. Úgy az igazi. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1020) ngabor2


ngabor2
nagyúr

végre volt időm megsütni.

sajtos rúd:
60dkg liszt, 10-12dkg reszelt sajt (nálam épp trappista + füstölt parenyica vegyesen), 2 kiskanál só (mehet több is, bár nekem így pont elég sós lett), kb. 2 kiskanálnyi köménymag (aki szereti), 1 tojás, 1 kocka rama margarin, 1 kávéskanál szalakáli kb. 1 dl tejben feloldva. összegyúrjuk, ha kemény, adunk hozzá néhány kanál tejfölt, hogy jól gyúrható tészta legyen (ha túllágyult, kevés liszttel segíthetünk rajta). elnyújtjuk, megkenjük egész tojással, és reszelt sajttal, és köménymaggal megszórjuk (szintén trappista + parenyica volt nálam).

a tojásba lehet tenni egy kis sót, ártani nem árt. éles késsel, vgy nagyobb derelyemetszővel hosszúkásra vágjuk, 180°C-on fél óra alatt világosbarnára sütjük.

nem olcsó, de viszonylag egyszerű, gyors és finom.

[ Szerkesztve ]

(#1021) tildy válasza ngabor2 (#1020) üzenetére


tildy
nagyúr

:Y :o :Y
Szép:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1022) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ti is így szoktatok palacsintát sütni? nem szabad elaprózni.

süssünk sokat

egyszerre ennyit :D

ez a 30 a massza keverésével (turmixgép rulez) és mosogatással kb. 1 óra volt.

mod: másnap a végeredmény:
kész

[ Szerkesztve ]

(#1023) ladybug válasza ngabor2 (#1022) üzenetére


ladybug
őstag

Időben akkor jó vagy. ;) Nekem 2 sütőm van. A nekünk való mennyiség megvan fél óra alatt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1024) hanee válasza ngabor2 (#1022) üzenetére


hanee
senior tag

Nem semmi :D
A mi kapacitásunk fejenként max. 4 palacsinta, úgyhogy én 1 sütővel sütök, viszont kétszer szoktam tésztát kikeverni, mert én következetesen kizárólag teljes kiőrlésű lisztből eszem meg :B

(#1025) ladybug


ladybug
őstag

Ma muffint sütöttem. Volt csokis, almás, és kakaós-meggyes. Már csak 1 db van belőle. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1026) Ildika válasza ngabor2 (#1022) üzenetére


Ildika
tag

Azt tudom hogy finom palacsintát tudsz sütni, de a receptedre kiváncsi volnék :)) :C

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1027) ngabor2 válasza Ildika (#1026) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a recept igen egyszerű:
1 kg liszt
1 liter tej
1 liter sör
3 tojás
3 evőkanál cukor
1 kiskanál só
egy kevés olaj

turmixgépben szoktam keverni, részletekben (általában 3-szorra megy bele az adag), és akkor sima lesz.

palacsintalapáttal nekem nem sikerült forgatni, úgy mindig elszakadt, úgyhogy dobáltam.

(#1028) philoxenia válasza ngabor2 (#1027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nálunk a sör helyett szódavíz járja, de amúgy hasonló. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1029) philoxenia válasza hanee (#1024) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Abból én kenyeret sütök csak. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1030) Ildika válasza ngabor2 (#1027) üzenetére


Ildika
tag

Köszönöm szépen :R :R :R

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1031) ngabor2 válasza philoxenia (#1028) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a szódavíz és a sör között az a lényegi különbség, hogy a sör lassan engedi ki a buborékokat, a szódavíz meg egyszerre, mikor elkezded melegíteni. így a sörrel lazább lesz. nomeg eleve laktatóbb, ebből valszeg kevesebbet bírsz megenni, mint a szódavizesből :D ha meg van töltve, akkor a sör íze nem érzik rajta. alkohol meg már nincs benne, hisz a sülés során elpárolog az a kevés is, ami a sörben volt.

(#1032) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hali!

Vegre megtalaltam a topikot amit kerestem (gy. k.: ez az! :DDD ).
Probalok egeszsegesebb etelek enni, gondoltam elkezdem azzal, hogy atterek teljeskiorlesu kenyerre (sugarzo uranrudrol). Tudnatok ajanlani olyan szendvicseket, amiket ilyen kenyerrel tudnek csinalni? Jo lenne ha gyorsan megehetoek lennenek (van ra kb. ket percem), es gyorsan megcsinalhatoak. Hogy lassatok milyen elveszett lelek vagyok, nekem eddig csak ez a kombo jutott eszembe: vaj + szalami. Hat igen. Ja es vegul jo lenne az is ha nem azna at!

Koszi! :)

(#1033) philoxenia válasza ipavlidu! (#1032) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Karaván gomolyasajtot is tegyél bele, az nagyon illik a valódi teljesőrlésű lisztből sütött kenyérbe. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1034) ipavlidu! válasza philoxenia (#1033) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hu, koszi! :)
Eleg bele ennyi, vagy mast is tegyek bele? Ja, es honnan latszik hogy valodi teljesorlesu lisztbol van a kenyer?
Ja, es jo lenne ha tudnatok meg egy-ket otletet mondani, ugyanis minden nap ilyennel kene suliba mennem. Vagy van meg valami alternativa a szendvicsen kivul is? :F

(#1035) ladybug válasza ipavlidu! (#1032) üzenetére


ladybug
őstag

Krémtúróval isteni. Aztán tehetsz bele egy levél salátát is, meg karikára vágott paradicsomot, esetleg uborkát. Sajt mindenképpen legye benne, ahogy philoxenia is írta. Nagyon feldobja az ízét.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1036) ipavlidu! válasza ladybug (#1035) üzenetére


ipavlidu!
tag

:)
Es mit gondoltok, az uborka/paradicsom at fogja aztatni? :F
Ja es ilyen husszerusegekkel/felvagottakkal erdemes probalkoznom, vagy az alabbi ugy jo ahogy van? :B

[ Szerkesztve ]

(#1037) ladybug válasza ipavlidu! (#1036) üzenetére


ladybug
őstag

Bármivel érdemes megpróbálkozni, amit szeretsz. Ki tudja, lehet, hogy kitalálsz eg yolyan kombinációt, ami nagyon ízlik. Kísérletezz bátran.
A paradicsom kicsit megáztatja, de edd meg gyorsan, és akkor friss marad. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1038) brownus válasza ipavlidu! (#1032) üzenetére


brownus
veterán

pl. pirítsd meg a kenyér szeletet, és tegyél rá ilyen mixet:
- 2-3 sárgarépát reszelj le,
- adj hozzá 2-3 összekockázott/vágott paradicsomot
- 1-2 kanál oliva olajt
- 1-2 girizd fokhagymát, egy kicsi só és bors
finomabb ha áll a hűtőben egy napot, (össze is rázhatod), én imádom.
tehetsz rá egy kis sajtot is. basszus, összefutott a nyál a számban, éhes vagyok:) ilyet meg csinálok este én is

vagy ilyet:
- 1 avokádóból kiszeded a belső részét, ha érett (de nem túl érett) akkor kiskanállal kilehet szedni. na, találtam egy linket, de mi nem teszünk hozzá tabascót, és v.hagyma helyett kis fokhagymát. úgy jobban szeressük:)

ezt találtam még:
[I]Avokádó krém
Hozzávalók:
1 kis avokádó áttörve
1 teáskanál citromlé
1/2 fokhagymagerezd áttörve
1 evőkanál mogyoróhagyma áttörve - mi nem
1 evőkanál apróra vágott friss petrezselyem -mi nem
csipet chilli -mi ezt sem - só

A hozzávalókat egy edényben összekeverjük. Fedjük be, hűtsük le. Legjobb ha 8 órán belül felhasználjuk. forrás[/I]

1034#-re
onnan látszik, hogy abból elég két szelet:D nem kell megenned a fél puhafos fehér kenyeret... meg barna a színe:)

[ Szerkesztve ]

(#1039) brownus


brownus
veterán

akarok egy gyros sütőt haza:) most épp azt ebédelek a funky-ból , nagyon finom

(#1040) ngabor2 válasza ipavlidu! (#1034) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pl. onnan, hogy te sütöd ;) 10k körül/alatt is találsz már normálisabb kenyérsütőgépet, receptet meg találsz vagy valamelyik szaktopikban a neten (pl. indexen egész topikja van a házikenyérnek), vagy itt is, asszem ide is beírtam az enyémet.

(#1041) ipavlidu! válasza ngabor2 (#1040) üzenetére


ipavlidu!
tag

Koszi a valaszokat.

Finoman hangzanak! :) Ma nem'tom oket kiprobalni, de meg a heten sort keritek rajuk. A kremturo az milyen? Korulneztem egy boltban, de csak vaniliasat talaltam. :DDD Gondolom nem arra gondolsz. :) Bar en eredileg olyan szendvicsekre gondoltam, hogy ell lehessen oket szallitani, de most hogy igy mondjatok, jol hangzik a tobbi is. Ja es szerintetek erdemes kenyersutot beszereznem, vagy van boltban jobb fele kenyer?

(#1042) ladybug válasza ipavlidu! (#1041) üzenetére


ladybug
őstag

Ok, kőrözöttnek hívják. A Bakony tejnek vannak készen vehető változatai, de az otthoni elkészített a legjobb.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1043) ipavlidu! válasza ladybug (#1042) üzenetére


ipavlidu!
tag

És csak szimplán a tejföl + tehéntúró kombó, vagy kell bele más is? Vagy teljesen másról beszélek?

(#1044) ladybug válasza ipavlidu! (#1043) üzenetére


ladybug
őstag

Hajaj, a jó kis igaziba én teszek egy kis margarint vörös- vagy lilahagymát, fokhagymát, és nemrég rájöttem, hogy a friss bazsalikom is nagyon feldobja az ízét. Persze só, pirospaprika és bors is kell bele.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1045) ipavlidu! válasza ladybug (#1044) üzenetére


ipavlidu!
tag

Ja en csak olyan standart feher korozottet ismertem eddig (a sarga bolti izen kivul). :DD

(#1046) ladybug válasza ipavlidu! (#1045) üzenetére


ladybug
őstag

Pedig nyugodtan kipróbálhatod. csak arra vigyázz, hogy nagyon eteti magát. Ha nekiülünk párommal, akkor 5-6 szelet pirítós elfogy fejenként kőrözöttel jól megkenve. Netán paprikával vagy paradicsommal.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1047) ipavlidu! válasza ladybug (#1046) üzenetére


ipavlidu!
tag

Hu de jo otleteket adtok. Mar alig varom hogy kibrobaljam!! :DD :))

[ Szerkesztve ]

(#1048) ngabor2 válasza ipavlidu! (#1045) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a körözöttben az a jó, hogy az alap után szinte bármi mehet bele, csak jobbá teszi. tejfö, túró, esetleg kevés só, fűszerek, zöldségek, reszelt sajt, sőt, meg merem kockáztatni, esetleg gyümölcsök is (persze nem akármilyen, de pl. almával el tudom képzelni). innentől kezdve tényleg a fantáziádra van bízva.

(#1049) Thrawn válasza ngabor2 (#1048) üzenetére


Thrawn
félisten

És az a rossz, hogy képes vagyok igen hamar elpusztítani :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1050) ngabor2 válasza Thrawn (#1049) üzenetére


ngabor2
nagyúr

te csináld egyből fél kiló túróból, meg fél liter tejfölből. az csak kitart másfél órán át... közben meg készülhet a köv. adag. esetleg lekíséred egy korsó jägerrel, és jó lesz :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.