Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1250) üzenetére


Don Vittorio
őstag

A két nap negyedén túl vagyok. Ez is valami.
Akkor a recept negyede jön.
Borjú vagy filézett csirkecomb a finom hozzá. Szükség lesz még fokhagymára, zsályára vagy bazsalikomra, mozarella sajtra, szeletelt baconre, vajra.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1252) Mawyx válasza Don Vittorio (#1251) üzenetére


Mawyx
senior tag

Majd beírom, ha túléltem a következő két napot.
A két nap negyedén túl vagyok. Ez is valami.
Akkor a recept negyede jön.

:C Hát ez nagyon jó :DDD Akkor várjuk a teljes receptet :D

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1253) Thrawn válasza Don Vittorio (#1250) üzenetére


Thrawn
félisten

Találtam borjúra, csirkére vagy pulykára alapozó receptet is, de megvárom mit sütsz ki belőle :)
Már csak egy nap meg egy pici :D

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1254) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1251) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Túl az egy napon, tehát akkor jöjjön az előkészítés:
A filézett csirkecombokar bőrös felükkel lefelé tálcára teszed, enyhén sózod, borsozod, majd rá teszed előbb a vékonyra szeletelt fokhagymakarikákat, majd a bazsalikom levelekkel szépen hermetikusan lezárod a húst. A cserepes bazsalikom tökéletes, de ha az nincs, jó a Tescóban kapható aprított-fagyasztott kiszerelés is. Aprítottból kb. másfél-két teáskanálnyi elkenhető a húson, viszont akkor erre a rétegre menjenek a fokhagymaszeletek. (Ha borjúból csinálod, akkor a bazsalikom helyett mehet a zsálya, de azzal csak óvatosan, mert nagyon erős, szinte émelyítő tud lenni, és a hazai száj azt nem szereti annyira. Zsályából elég szeletenként fél-fél levél.) Legfelülre, a levelekre jöhet a szeletelt bacon, szintén egy telibe fedést kell csinálni. Ezt úgy csináld, hogy a baconszeletek legalább 6-8 mm-nyit legyenek átfedésben. Ha ez megvan, akkor akár kézzel, akár sodrófával kicsit nyomkodd meg a húsokat, hogy a szendvics, amit csináltál, jól összetapadjon. (Fontos, hogy a húsokat soha nem szabad klopfolni, mert éppen az a szálszerkezete megy szét, ami miatt a hús finom marad. Viszont a nyújtófával hengerelés mindig bejön, mert azzal is meglapítható a hús, ha kell, viszont nem roncsolódnak a rostok. Egyszerű panírozásos hússütéskor is bejön, tessék kipróbálni! Jelen esetben még a sózás-borsozás előtt lehet egy kis henger, és a végén elég a kézzel belenyomkodás.)

Nos, tehát elkészültek a szeletek, amik alulról fölfelé így néznek ki: bőrös hús bőrrel lefelé, pici só, pici bors (frissen őrölve kézi örlővel, ha megy), fokhagymaszeletek, bazsalikomlevélréteg, baconréteg.
Ezt az egészet célszerű lefóliázni (nem alu, hanem rendes), és betenni 10-15 percre a hűtőbe. (Ha közbejön valami, pl. szexuálisan inzultálják a szakácsot a konyhapultnál, akkor lehet abból egy nap is, ártani nem használ.)

Mennyiség: ha borjúról beszélünk, akkor két nagyobb szelet kell, ha filézett csirkecombról, akkor akár alsó, akár felső a comb, 4 db kell két személyre. Nagyobb mennyiségnél tessék interpolálni! :)

Most jöhet a zacskós mozarella, ami úszik a saját levében. Nem a mini, hanem a rendes 100-125 grammos kiszerelésű. Ezt ki kell venni a léből, és fel kell szeletelni 5-6-7-8 mm vastag szeletekre. A szarvasi ideális, mert jó tartása van.
Ugyanígy fel kell szeletelni egy szép paradicsomot. A napszagú, igazi paradicsom a tutti, de lehetőleg ne puha paradicsom legyen, hanem olyan, amelyiknek van tartása.
A paradicsomot és a sajtot most félre kell tenni a hűtőbe, és akkor neki lehet ugrani az utolsó fázisnak.

[ Szerkesztve ]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1255) Thrawn válasza Don Vittorio (#1254) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez már kínzás :O
Éhes lettem! :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1256) Don Vittorio válasza Thrawn (#1255) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Jó, akkor befejezem. Holnap úgyis nagyon fáradt leszek.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1257) Thrawn válasza Don Vittorio (#1256) üzenetére


Thrawn
félisten

Ráérsz vele holnapig :)
szerk: off

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1258) sgergi válasza Don Vittorio (#1254) üzenetére


sgergi
veterán

nyálcsorgatós smiley

(#1259) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1254) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Tehát most akkor jöjjön a teflonos serpenyő, bele kell tenni kevés vajat (nem margarint!) és egy kevés olivaolajat. Nem kell sok, kb. 2-4 dkg vaj, és egy loccsantásnyi olaj, mert valamennyi zsírja lesz a húsnak is a bacon miatt. (Az olajban nem vagyok szőrösszívű, az lehet simán csak napraforgóolaj is, ha nincs más, de ne legyen sok, ne tocsogjon!)

A vasnehezék legyen előkészítve a korábban ismertetettek szerint, tehát
a) tessék elmenni a Kátayba venni egyet
b) a nehéz, jó egy kilós vas lángelosztó alufóliába becsomagolva.

(Én már csak az új konyhába veszek igazi nehezéket, tehát a csomagolt vaslap marad, plusz a tetejére egy mozsár pofával lefelé, azzal fogom még pluszban nyomni is.)

No, tehát még láng sem kell neki, hanem a hideg serpenyőbe tedd be az első kettő csirkét egymás mellé úgy, hogy a baconos réteg legyen lefelé, a bőrös fölfelé. Ha rám hallgattál, és betetted a hűtőbe, jól jártál, mert hogy hidegen szépen összetapadt az egész, tehát nem esik szét a szendvics, amikor baconnel lefelé beteszed a serpenyőbe.
A húsokra ráteszed a vaslapot, arra a mozsarat, és _most_ lehet alágyújtani.
A sütés leglényegesebb pontja ez: maxi lángon nyomatod 30-60 mp-ig a húst úgy, hogy közben a vaslappal meg nyomod lefelé. Ettől a baconréteg összesül egységesre, és mögötte ott maradnak a nedvek meg a fűszerek, és csak a hús felé tudnak menni, nem ki az olajba.
Az egy perc után visszaveszed minimumra a lángot, és hagyod a lapot és a súlyt is rajta, nyomni már nem kell. Így sütöd még 3-5 percet.
Most kell levenni a mozsarat, aztán a vaslapot, és most alá kell nyúlni a húsnak valami lapos eszközzel, és a tetejét egy villával megtámasztva meg lehet fordítani. Látni fogod, hogy a szalonna milyen szépre sült. Ha mindkét húst megfordítottad, azonnal vissza a vaslapot a tetejébe, rá a mozsarat, föltenni csutkára a gázlángot, és megint 30-60 mp-et nyomni a húst lefelé. Ezzel a másik oldalán a bőrös fele sül meg oly módon, ahogy az imént a baconos. Ha letelt az egy perc, akkor vissza minimumra, és a súllyal a tetején lehet sütni még 3-5 percet.
Ha a két szelet hús megvan, akkor ezt ki kell tenni egy tányérra, le kell fedni valamivel, hogy ne hűljön ki, ne száradjon ki, és meg kell ismételni a procedúrát a következő két csirkével. (Borjú esetén a második szelettel.)
Ha ezek is elkészültek, jön az utolsó fázis, de most kis szünet.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1260) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1259) üzenetére


Don Vittorio
őstag

No, szóval most van 4 lapos szelet hússzendvicsünk. A tányéron, ahol eddig pihentek a melegben a fedő alatt, a négy szeletből két szendvicset csinálunk.
Alul a hús a baconos felével fölfelé, rá a mozarella szelet(ek) (általában kettő kell hozzá), rá a paradicsom szelet(ek) (ha nagy, akkor egy, ha kicsi, akkor kettő karika), majd erre ráforítva egy második hús a baconos pofájával lefelé.
A sorrend tehát most alulról fölfelé a következő:
hús baconnal fölfelé, mozarella, paradicsom, hús baconnal lefelé.

Ebből most akkor van kettő, vagy, ha borjúból csináltuk, akkor egy nagy szendvicsünk van.

Most akkor ezt a magas szendvicset vissza kell tenni a serpenyőbe, ami azóta is ott van a minimum lángon, csendesen pezsegve, és le kell takarni egy fedővel, és ezen a minimum lángon kell 1 percet hagyni párolni.
Az egy perc arra elég, hogy az egész ismét átmelegedjen, és a mozarella egy kicsit megereszkedjen.
(Figyelj, mert, ha sokkal tovább párolod, akkor a mozarella pillanatok alatt elfolyik, ami nem előnyös, mert nem szép és nem finom.)
Ekkor, frissen tálalható. Akkor jó, ha a sima fa fogpiszkálóval átdöfhető az egész szendvics. Ezt egyébként érdemes is megcsinálni, és úgy tálalni, mert akkor sokkal könnyebb evéskor szép szeleteket vágni belőle.
(Ha borjú volt, akkor a nagy szendvicset ketté vágod, úgy lesz két adagod, a csirkékből az egy-egy szendvics a fejenkénti adag.)
Jó hozzá a petrezselymes krumpli, a sült krumpli, a franciás tepsis krumpli. Én félig főtt krumplit szoktam hozzá sütni bő olajban.

Aki egyszer megcsinálta, megcsinálja másodszor is.
Aki másodszor is megcsinálta, harmadszor csinálja úgy, hogy az egy percre párolni visszarakás előtt öntsön a vajas-olivás-kisült baconos lébe egy kicsi fehérbort, tegye fel 10 mp-re a lángot csutkára, hogy kiforrjon az alkohol, vegye vissza a lángot minimumra, és csak utána tegye vissza a szendvicseket az 1 perces párolásra.

Ha jók lesztek, mondok sütős saltimboccát is. (Az felcsavarós.)

FONTOS!!!
Ha sütés közben kicsúszik a húsból egy-egy darabka fokhagyma, azt mindig vegyük ki az olajból/zsírból/vajból, mert nagyon csúnyán feketére tud égni.

[ Szerkesztve ]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1261) Thrawn válasza Don Vittorio (#1260) üzenetére


Thrawn
félisten

Köszi a receptet, hát mit ne mondjak, csorog a nyálam

Tulajdonképpen mindent meg tudok oldani vagy beszerezni, de a leszorításra ki kell találnom valami mást. Mindenesetre kedvet kaptam egy hétvégi sütés/főzéshez :)

ps: Én jó leszek, kapok sütős receptet? :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1262) Don Vittorio válasza Thrawn (#1261) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja, de most kidőlök.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1263) Don Vittorio válasza Don Vittorio (#1262) üzenetére


Don Vittorio
őstag

No, indul a második nap. :)
Vagy ez már a harmadick?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1264) Integra


Integra
titán

méz körkép

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1265) Don Vittorio válasza Integra (#1264) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1266) Don Vittorio válasza Thrawn (#1261) üzenetére


Don Vittorio
őstag

A sütős recept kombinált lesz. Serpenyő+sütő. Csirkemellből. És nem kell vaslap.

[ Szerkesztve ]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1267) Don Vittorio


Don Vittorio
őstag

No, ekkora az unalom? :)

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1268) ladybug válasza Don Vittorio (#1267) üzenetére


ladybug
őstag

Nem, elmentünk főzni. ;]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1269) Jofi81


Jofi81
őstag

Van néhány szelet karajom, ami reggel még a saját lábán sétált. :) Jövő szombaton szeretném megsütni grillen. A kérdésem az lenne, hogy ha hétfőn bepácolom, akkor eláll addig hűtőben? Ha nem muszáj, nem fagyasztanám le.

És az igaz, hogy a pácba nem szabad sót rakni, mert megkeményedik a hús?

(#1270) Integra


Integra
titán

bevásárlás már megvolt,
paradicsomos, fűszeres szósz, pennével, és reszelt sajttal egyszer, aztán másodiknak lesz egy kínai édes savanyú, csak semmi por alapból, minden házilag, és lesz még egy gombaleves is. jövő hétre csak kikell tartania:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1271) ladybug válasza Jofi81 (#1269) üzenetére


ladybug
őstag

Sót semmiképpen sem, sőt sütéskor is csak akkor, mikor már majdnem kész.
A pácolás tarthat 4-5 napig is. Minél többet áll a pácban, annál ízletesebb lesz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1272) Jofi81 válasza ladybug (#1271) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi! :) Akkor ugye nem kell aggódnom, hogy egy hét alatt lesz-e valami baja?

(#1273) ladybug válasza Jofi81 (#1272) üzenetére


ladybug
őstag

Nem. A pác lepje el rendesen, és akkor tuti nem lesz semmi baja.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1274) Jofi81 válasza ladybug (#1273) üzenetére


Jofi81
őstag

Rendben, köszönöm! :) El fogja lepni rendesen. Úgy szoktam pácolni, hogy egy zacskóba teszem, aminek bekötöm a száját, és időnként átforgatom.

(#1275) Don Vittorio válasza Jofi81 (#1274) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Rendben lesz. Olajos pácot csinálj hozzá.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1276) Jofi81 válasza Don Vittorio (#1275) üzenetére


Jofi81
őstag

Van esetleg valami tuti tipped? :)

(#1277) Don Vittorio válasza Jofi81 (#1276) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ha száraz fűszereid vannak, akkor borsozd enyhén, és nyomkodd meg a felületét kakukkfűvel vagy rozmaringgal. A lötty lehet két-három féle mustár és olaj keveréke, plusz bele fokhagyma apróra vágva, ne préselve. A lényeg, hogy teljesen fedje el a lé a húst, aztán be a hűtőbe.
Ha van friss fűszernövényed, akkor inkább azt használd, viszont akkor mindent vágj apróra, bele a lébe, aztán rá a húsra az egészet.
Ha van elég sok hús, akkor csinálj kétfélét, kakukkfüveset meg rozmaringosat.
Sütés előtt, ha nyílt lángon nyomod, amennyire lehet, húzd le a szárazanyagot a húsról, mert csúnyán megég a hús felületén. (De nem lemosni, csak úgy villával vagy késsel húzd le.)

És a sózás akár elég csak a sütés után.

[ Szerkesztve ]

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1278) philoxenia válasza Jofi81 (#1276) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha tudsz szerezni sütőfóliát, pl a tecsóban is van, vagy zacskósat abban pácold, akkor nem kell kivenni sütés előtt belőle, ha nem nyílt lángon sütöd, sőt nekem teljesen meg is pirult a múltkor, lassú tűzön sokáig sütve a sütőben, a fólia levétele nélkül is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1279) Don Vittorio válasza philoxenia (#1278) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Grillt mondott. Az nem zacsis műfaj.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1280) Jofi81 válasza Don Vittorio (#1277) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszi a tanácsokat! :R Ez elég jól hangzik, szóval így fogom csinálni. Nem olyan sok a hús, csak 8 szelet, úgyhogy egyféle lesz. De biztos nagyon finom lesz. :)

(#1281) ladybug válasza Jofi81 (#1280) üzenetére


ladybug
őstag

Itt sok hasznos recept és tanács van a grillezéssel kapcsolatban.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1282) Jofi81 válasza ladybug (#1281) üzenetére


Jofi81
őstag

Köszönöm! :)

(#1283) mmdms


mmdms
addikt

na ilyet sem láttam még
mutter most csinál csücsülő csirkét. ettetek olyat?
veszel egy doboz sört, a felét megiszod miközben befűszerezed az egész csirkét, majd a fél doboz sörre ráhuzod a csirkét, magyarán feldugod neki a dobozt :D és beleállítani a sütőbe sülni. kiváncsi leszek ebből mi lessz :DD

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1284) Jofi81 válasza mmdms (#1283) üzenetére


Jofi81
őstag

Látttam az egyik főzőműsorban, állítólag nagyon finom lesz így a csirke.

(#1285) mmdms válasza Jofi81 (#1284) üzenetére


mmdms
addikt

hát remélem is, bár sajnáltam azt a fél doboz sört :U

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1286) Don Vittorio válasza mmdms (#1285) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Szokták fűszeres vízzel is csinálni, és sörösüveggel, nem dobozzal. Jó módszer.
Klasszikus zsidó recept az áztatott aszalt szilvával és fahéjas almával töltött kacsa. Ott ugyanez az elv. Kívülről sül, és úgy lehet ropogósra sütni, hogy közben a belülről nedvesítés miatt nem szárad ki a hús.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1287) mmdms válasza Don Vittorio (#1286) üzenetére


mmdms
addikt

finom lett, jóféle kaja ez...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1288) Don Vittorio válasza mmdms (#1287) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Jaja.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1289) mmdms válasza Don Vittorio (#1288) üzenetére


mmdms
addikt

mostantól csípom a kóser kaját :D

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1290) Don Vittorio válasza mmdms (#1289) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Csak nem kipróbáltad?

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1291) talmida válasza mmdms (#1283) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha alumíniumból van a sörös doboz, akkor nem biztos, hogy a legjobb 5let, mert az alumínium -az újabb kutatások szerint- állitólag ártalmas az egészségre.
[link]

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#1292) talmida válasza Don Vittorio (#1277) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Velem is nagyon megkívántattad :D Ki fogom próbálni. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#1293) Don Vittorio válasza talmida (#1291) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja, az üveg a tuti.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#1294) mmdms válasza talmida (#1291) üzenetére


mmdms
addikt

rohadtul nem érdekel :DDD a cigi mellett már olyan mindeggy...
de köszi hogy szóltál...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#1295) ngabor2 válasza talmida (#1291) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ööö... a földön az egyik legelterjedtebb fémes elem az alumínium, lásd aluminoszilikátok. semleges pH környékén oldhatósági minimuma van, és bár még nem mértem soha a sör pH-ját, nem hinném, hogy túl sok átmászna a nedűbe. ráadásul az elterjedtsége folytán a szervezet az évezredek/milliók alatt bőven hozzászokhatott, nem hinném, hogy valaki azért kezdene rohamosan butulni, mert dobozos sört iszik, és az a fránya Al3+ alzheimer-kórt okoz...

(#1296) talmida válasza Don Vittorio (#1293) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:K Igen, jénai sörös üveg. :DD

IN GOD WE TRUST!

(#1297) talmida válasza mmdms (#1294) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nem mindegy. (Addig gondolod csak, hogy mind1, amíg egészséges vagy. Remélem, hogy az is maradsz, ...de hidd el, hogy egészségesen sem árt odafigyelni ...)

IN GOD WE TRUST!

(#1298) talmida válasza ngabor2 (#1295) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Azt olvastam, hogyha az alumíniumból készült edényben sütnek-főznek, az akkor ártalmas. "Hidegen" talán nem veszélyes.

Egyébként nem évezredek/milliók óta használnak alumíniumból készült edényeket, :D úgyhogy nem nyúlhat vissza túl messzire az ezirányú egészségügyi kutatás sem.

Kb olyan ez a megjegyzés, mint, amit az egyik rokon szokott modani, amikor arra figyelmeztejük, hogy olvassa el a termékek tartalmi listáját mielőtt megveszi..vagy ne igyon tisztítatlan csapvizet. Pl ő azt mondta ez utóbbira, hogy "ősapáink" is ezt itták, mégsem lett semmi bajuk. Csakhogy ősapáink idejében még nem volt ennyi szenny pl a Dunában sem.

Amúgy nem 100%-ig biztos, hogy igaz az alu "rémhír", de nem is kizárt..

IN GOD WE TRUST!

(#1299) ngabor2 válasza talmida (#1298) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mint vegyéz, tudom, hogy az alumínium igen reaktív fém, de a felületén védő, passziváló oxidréteg alakul ki. ezt a réteget durvább mechanikai behatás (karcolás), vagy extrém savas, vagy lúgos kémhatás megbonthatja. a túlzottan lúgos (pH>9-10) dolgok elég ritkák a konyhában, de az erősen savas (pH<3-3.5) már gyakoribb. ezesetben valóban megvan a lehetősége minimális reakciónak az alumínium és az étel között. a lényeg itt a lehetőségen és a minimálison van. amit utána megeszel, abban megintcsak vegyületeiben lesz jelen az alumínium, nem fémként. leginkább nem vízoldható oxid/hidroxid, esetleg részben, vagy jól oldható sók formájában (ez a ritkább). alapos kutatásról én se tudok, ami igazolná, vagy cáfolná az alumínium szervezetre gyakorolt esetleges káros hatását, de azért nem az a jellemző, hogy egy alumínium teáskannában főzött tea után az ember záros határidőn (1-2 év) feldobná a pacskert. véleményem szerint a sötét-biók túlmisztifikálják. szerintük miben kellene főzni? cserépedényben? megsúgom, az agyag, amiből ezek a köcsögök vannak, szintén aluminoszilikát-ásványok...

nagyapáink korában valóban sok egészen más volt. mint ahogy 5-10 éve is, és mint ahogy 5-10 év múlva lesz. ezt hívják úgy, hogy fejlődés.

(#1300) Jofi81 válasza Jofi81 (#1280) üzenetére


Jofi81
őstag

Tegnap megsütöttem a húsokat a Parázs-varázson. Nagyon finom lett. :K A kakukkfüves változatot készítettem el, puha, omlós lett a karaj, hétfő óta állt a pácban, sót csak sütés közben szórtam rá. Mégegyszer köszönöm a jótanácsokat! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.