Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) ngabor2 válasza babacsillag (#1100) üzenetére


ngabor2
nagyúr

egyszer régen (alapító)tagja voltam egy konyhás listának, én is kerestem ilyet. okosék azt mondták, hogy a legtöbb kaját gyorsan meg lehet csinálni, ha ésszel áll hozzá az ember. azóta én is rájöttem, hogy igaz. feltéve, ha nem csak egy főzőlapja működik annak a tűzhelynek, és 1 liter vizet kevesebb, mint 15 perc alatt fel bír forralni.

ráadásul ha van fagyasztó, akkor igen sok kaját félkészen is el lehet tenni, amiknek az elkészítése igen gyorsan mehet.

bátyám időnként "hűtőtakarító" kajákat szokott csinálni. a hűtőben apránként felgyűlt, fogyasztható állagú cuccokat összekeveri, átsüti/pirítja, kicsit fűszerezi, és kész. mondjuk ehez kell egy kis hozzáértés, de az igen jó eséllyel neked van, ha ilyeneket már főztél.

(#1102) rii


rii
nagyúr

hello

mondjkatok már jó barnarizs lelőhelyet ... vagy hogy mlyet vegyek ...

aszongyák lehet vele méregteleníteni is .. egy hét csak barna rizs :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1103) babacsillag válasza ngabor2 (#1101) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Fejemet a falba vernem, ha nem gipszkarton lenne...! Miert nem en jottem ra, a mindennapi fozes elvette a figyelmem.

Hozzaertes van, fagyasztos otleted felhasznalasra talalt.

Koszonom.

(#1104) philoxenia válasza rii (#1102) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem egy hét után leszel olyan mérges..... ;]
Szolnokon pl. a Tescoban is van, de bioboltokban tuti találsz. :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1105) rii


rii
nagyúr

hellozevaszszevasztoK!

aszt' szeretném megkérdezni, hogy ha csálok olyan kaját, hogy

karfiol
meg káposzta
meg rá szalona a tetejére...

és ha tenni akarok bele csirkecomb filét, akkor azt cska belebasszzzzzz ...vágom ... vagy le kell önteni olajjal, vagy gazdagon rá szalonnétm, vagy a tepsi aljára a húst, vagy vízzel fel kell öniteni?

-------------- -------------- -------------- -------------- -------------- -------------- -------------- --------------

philoxenia: köszi, köszi :) akó megyek bilyoboltba ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1106) philoxenia válasza rii (#1105) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerintem serpenyőben kicst fűszeres olajban megpirítva a húst, tedd alulra, rá a zöldeket, a tetejére a szalonnát, utána öntsd rá, a serpenyőből a visszamaradt olajat, és told a sütőbe. Ehhez is jó a barna rizs, csak előtte főzd szinte teljesen meg, és rakd a hús alá pl., úgy is megsüthető. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1107) rii


rii
nagyúr

miért, hogy azt mondják, hogy a káposzta meg karfiol puffaszt?

,-(

nem lehet ezt ellensúllyozni? ,-(

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1108) philoxenia válasza rii (#1107) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Forrázd le a káposztafélét sós vízben, pár percig párold benne, majd öntsd le, az valamit segít, persze így vitaminok és ásványi anyagok is elvesznek....
Köménymag, mint fűszer, a felfúvódás ellen segít, persze a szelek meglesznek, csak nem szorulnak Beléd..... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#1109) rii válasza philoxenia (#1108) üzenetére


rii
nagyúr

hát sajna ;-(
ez már így túl sok mozzanat ;-(

de azé köszönöm a help-et (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1110) rii


rii
nagyúr

a köv. kaját akarom csálni':

cs.mell filé
répa
fehérrépa

hogy tegyem be a sütőbe?

tegyek rá vizet? oliva olajat?

mondjuk valamennyit?
be akarom tenni a sütőbe.
alufóliázzam le, hogy a párolódjon?
egyszerre szeretném csinálni a lettőt, nem külön sötügetni ... főzögetni

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1111) rii válasza rii (#1110) üzenetére


rii
nagyúr

najó

megadom magam ...
külön píritom mge a húst
meg külön párolom meg zöldésget ... remélem lehet sütőben párolni + alufólia .... :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1112) talmida válasza babacsillag (#1100) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Sült hal zöldséges rizses körítéssel.

nem muszáj ekkora elôkészület hozzá. Akár fagyasztott (nem ton~)halat is használhatunk. Az elôre fûszerezett hal szeleteket egy tepsibe kell tenni,

majd a (fagyasztott) zödséget a hal közé önteni, (ha van hely a tepsiben, akkor egy kis rizst is lehet hozzáadni, de ez esetben kevés vizet kell aláönteni) --kicsit eligazgatni, hogy a hal felszíne szabadon maradjon (pirulhasson) A sütés végén egy kis reszelt sajttal megszórhatjuk a halak tetejét, és a sajt megolvadásáig, ill. rózsaszínesedéséig --kinek hogy tetszik-- sütjük.

, majd elômelegített sütôben kb 20-30 percig sütni. Lehet alu-fóliával betakarva is csinálni, ez esetben az utolsó 5 percben le lehet szedni a fóliát és egy kis reszelt sajttal megszórni a hal szeleteket.

Nagyon finom! :)

És végül [link] ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#1113) ladybug válasza talmida (#1112) üzenetére


ladybug
őstag

Hú, ez jól néz ki. Milyen halat szoktál használni?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1114) talmida válasza ladybug (#1113) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Tilapia nevû halat szoktam használni, (mert a közelünkben levô boltban azt lehet kapni) de szerintem bármilyen friss hal jó. (A kedvencem különben a flanders...nagyon finom a húsa!!)

IN GOD WE TRUST!

(#1115) ladybug válasza talmida (#1114) üzenetére


ladybug
őstag

Nem ismerem ezt a félét. Azért kérdeztem, mert annyira guszta volt a képen. Viszont vmikor kipróbálom. Milyen zöldségkeveréket használsz? Láttam sárgarépa, brokkli és zöldbab van benne.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1116) babacsillag válasza talmida (#1112) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Koszonom szepen, nagy hasznat fogom venni. A kepektol maris ehes lettem.

(#1117) babacsillag válasza rii (#1111) üzenetére


babacsillag
csendes tag

Van egy tuti repa receptem!
A repat minimum 4 reszre vagod(keresztben felezed es hosszaban felezed), alufoliara teszel egy sort belole(kb.20cm hosszan), megvajazod, vagyis eleg egy vajas csikot huznod keresztben, majd megsozod. Erre rakod a kovetkezo reteget, hasonloan megvajazod, es sozod. Harom regetnel nem rakok tobbet, nem parolodik meg.
Ezutan rahajtod az alufoliat minden oldalrol, es mehet az elomelegitett sutobe. 180 fokon fel ora kell neki, tobb adagot is tehetsz be egyszerre, de ne legyen 3 retegnel magasabb csomagonkent.
Az alufoliat hajtassal felfele tedd, ne follyon ki vaj. Ilyen repa izu repat meg sehol sem ettem, es az illata is fantasztikus. Nem igenyel forditast, kavargatast....

Nem tudom, lehet e otthon kapni vaj spret, de mostanaban azt hasznalom. 3-4 fujas egy reteg repara, so, csomagolas, sutes es kesz.

(#1118) RedWing


RedWing
aktív tag

Ma esti vacsi:

Fondu

Hozzávalók:
15 dkg zsíros sajt ( pld. Gruyére vagy Anikó)
15 dkg füstölt sajt (pld. Gouda vagy Karaván)
3 dl alma- (vagy más fehér-) bor
1 evőkanálnyi pálinka (vagy konyak)
2 evőkanálnyi citromlé
1 gerezd fokhagyma
1 1/2 evőkanálnyi kukoricaliszt (elhagyható)
1/4 evőkanálnyi curry
őrölt fekete bors

egyéb fűszerek ízlés szerint

A fokhagymát vágd félbe, s dörzsöld be vele a (mély, lehetőleg teflonos) edény belsejét. Öntsd bele a bort, a pálinkát, adj hozzá egy evőkanálnyi citromlevet, sózd meg, s tedd közepes lángra.
A sajtokat reszeld le (a füstöltről előbb vágd le a héját), s a reszeléket keverd össze a kukoricaliszttel. Mikor a bor már elég meleg (forrnia nem kell), fokozatosan adagolva keverd bele a sajtot. (Engedd, hogy minden adag tökéletesen elolvadjon, mielőtt a következőt hozzáadod.) Addig kevergesd, amíg egybe nem áll a massza - ez kb. 3 perc. Ha buborékolni, forrni kezd, vedd vissza a tüzet.
A keverék akkor kész, ha krémes, és szépen befedi egy felfordított kanál hátát. Ha a massza nyúlósnak tűnik, akkor tedd bele a maradék citromlevet is. Amikor kész, beleteheted a borsot, a curryt, s a szabadon választott fűszereket.
A fondü-edényt a felszolgálásig tartsd melegen (pld. borszeszégő felett), s a sajtot rendszeresen keverd meg. A mártogatáshoz pirított kenyérkockákat, párolt zöldségeket (pld. karfiolt, brokkolit, gombát, krumplit), gyümölcsöket, főtt húst, vagy például virslit kínálhatsz.
(Ha marad a fondüből, önts rá hideg vizet és tedd hűtőbe. Fogyasztás előtt öntsd le róla a vizet és tedd gyenge lángra.)

Jó étvágyat! ;)

[ Szerkesztve ]

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1119) ladybug válasza RedWing (#1118) üzenetére


ladybug
őstag

Mhhmm, ezt már olyan régóta ki akarom próbálni. Egyszer meglepetem magam egy ilyen szerkenytűvel.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1120) RedWing válasza ladybug (#1119) üzenetére


RedWing
aktív tag

Csak rajta! Ígérem ízleni fog! ;) :D

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1121) talmida válasza ladybug (#1115) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bármilyen zödség jó hozzá. :) Régebben nagyon ragaszkodtam a receptek leírt szövegéhez. Mostanában (az utábbi 3-4 évben) pedig inkább elképzelem, hogy mi ízlene, mi lenne a legfinomabb vagy legegészségesebb fogás és fôleg a fantáziámat követem. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#1122) talmida válasza babacsillag (#1116) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Nagyon szívesen! :) Köszi a répás receptet! Ki fogom próbálni,...sôt, lehet, hogy sajtot is teszek a répák közé :F

IN GOD WE TRUST!

(#1123) bajuszati


bajuszati
tag

Hello!

Valaki írjon már valami jól bevállt főzelékreceptet...kösz

pörkölt lesz a "feltét"
:C

(#1124) ladybug válasza bajuszati (#1123) üzenetére


ladybug
őstag

Krumplifőzelék (pörkölhöz kíváló)
4-5 nagyobb krmplit megpucolsz, és karikákra szelsz. 1 fej vöröshagymát megpucolsz, és elkockázol. Felteszed olajon pirulni. Mikor üveges, teszel rá pirospaprikát, és ráöntöd a krumplit. Annyi vizet tégy rá, hogy épphogy ellepje. Tehetsz bele paprikakrémet és kevés fokhagymát is. Sóval, borssal ízesíted, és hagyod főni. Amikor a krumpli elég puha (ne legyen túl puha, mert akkor könnyen eltörik), keversz egy kis tejfölös habarást. Belekevered a krumplihoz, és kész is a főzelék.

De tökfőzeléket is készíthetsz, ha szereted.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1125) bajuszati válasza ladybug (#1124) üzenetére


bajuszati
tag

köszi szépen a receptet...

valami érdekesebbre gondoltam....krumplifőzelék kilőve...asszonykának túl átlagos.....
:R

(#1126) ladybug válasza bajuszati (#1125) üzenetére


ladybug
őstag

Oks, akkor jöhet a finomfőzelék, ahogy kolléganőmtől tanultam.
Kell bele: kevés krumpli, borsó, karfiol, sárgarépa.
Ezeket felaprózod, és vöröshagymás, pirospaprikás alapra teszed. Sózod, főszerezed (vegetát tegyél bele), aztán főzd puhulásig. Akkor tejfölös habarás bele, és kész.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1127) bajuszati válasza ladybug (#1126) üzenetére


bajuszati
tag

kösz valami ilyet akartam...egyszerű..nem mintha gondot okozna a főzés

(#1128) bajuszati


bajuszati
tag

A penne specialle della casa - t ismeritek?

(#1129) ladybug válasza bajuszati (#1128) üzenetére


ladybug
őstag

Nem.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1130) dragonfx válasza bajuszati (#1128) üzenetére


dragonfx
veterán

nem de csak olasz és csak tészta lehet szal jöhet...

Multkor ilyet ettem>>mélyhütöttpirított zöldség vegyes(rizsa+krupli körettel)+csirkemellfilé rántva+franciasalátával+rántott brokkolival.....
szerintetek jóllaktam? :D

Ladybug>>mér nem mész el szakácsnőnek egy menő étterembe?..vagy nyitok Petivel egy vállakozást egy éttermet? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1131) bajuszati válasza dragonfx (#1130) üzenetére


bajuszati
tag

Penne specialle della casa
Hozzávalók:
fél fej vöröshagyma
1 gerezdfokhagyma
20 dkgcsíkookra vágott csirkevagy pulykamellfilé
egy fél üveg gomba(szeletelt )
főzőtejszín és tej kevereéke 2dl(1:1)amit izesítek vegetával és hozzáadok picikeményítőt
kifőzőtt penne tészta(al dente)
fűszerek: grill fszkeverék,snidling,majoranna,fehérbors,kömény,csípősp.)
vaj,fehérbor0,5dcl

Vajon hagyma lepirít,hozzáadom a csíkokra vágott csirkemellet és lassú tűzön lepirítom,közben pici fehérborral meglocsolom.
utánna hozzáadom a gombát,kicsit együtt pirítom a hússal.Jöhetnek a fűszerek..kkgrill,kksnidling,kkmajoránna,csipet kömény,fehérbors,csípősp.
Végül az ízesített teszín-tej keverékkel felöntöm és összeforralom.
A penne tésztát mielőtt összeforgatom a szósszal forró vízben szűrővel megmártom.
Összeforgat, mély tányérba tálal .....

jó étvágyat hozzá...remélem érthető

[ Szerkesztve ]

(#1132) dragonfx válasza bajuszati (#1131) üzenetére


dragonfx
veterán

ilyet ettem már westendbe akkor....ez a teejszínes csikrés penne akkor...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1133) Eagl3 válasza dragonfx (#1132) üzenetére


Eagl3
veterán

Az maximum hasonló volt...

(#1134) bajuszati válasza Eagl3 (#1133) üzenetére


bajuszati
tag

Ja ja :R
Én étteremben tanultam ezt a receptet amikor balcsin melóztam

(#1135) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Hmm. Csinaltam egy krumplisalatat, tojassal, majonezzel, mustarral, hagymaval, tejfollel, stb.
Oszinten szolva kicsit tobbet vartam tole, nem lett az igazi. Meg regebben ettem ilyet, es azt hittem hogy ez is hasonlo lesz hozza, de nem. Abban mintha csak valamilyen ontet es krumpli lett volna, de sokkal finomabb volt. Nem tudjatok mire gondolok? Egy recept jol jonne.

Ja, es a masik. Steak. Teljesen kimaradt az eletembol, kb. csak annyit tudok rola, hogy hus. Fol tudnatok vilagositani, milyen hus, es hogy mivel csinaljak, stb? :)

(#1136) ladybug válasza ipavlidu! (#1135) üzenetére


ladybug
őstag

Steak-ről itt minden fontosat megtudhatsz. Nem szoktam csinálni egyébként, mert nálunk csak a szárnyas megy.

Krumplisaláták

Ez az oldal egyébként nagyon jó. Sok alapreceptet és sok más érdekeset is találsz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1137) ipavlidu! válasza ladybug (#1136) üzenetére


ipavlidu!
tag

Kosz. :)

(#1138) Ildika


Ildika
tag

Sütöttem képviselő fánkot... Azt hittem, nehéz megcsinálni de NEM... Bárki álljon neki nyugodtan. Ezen reci alapján csináltam, csak én főzött vanília krémmel és tejszínnel töltöttem meg. Hát hamar elfogyott:)

Mandarinos tejszínhabbal töltött képviselöfánk/Tim Mälzer/alchri
4 deka vaj, csipet só, 1 deci víz, 8 deka liszt, 2 tojás, 1/4 tk. sütöpor, 3 mandarin, 2,5 deci tejszín, 1 zacskó habfix, 1 zacskó van.cukor, porcukor
A vízben a vajat a csipet sóval egy lábosban felolvasztottam, amikor forrt, belekevertem a lisztet, kikapcsoltam alatta tüzet és addig kevertem, amíg el nem vált a lábostól a massza. Utána elektromos habverővel egyenként belekevertem a tojásokat és a sütőport. 2 evőkanállal 8 halmot tettem egy sütőpapírral kibélelt tepsire és a sütő legalsó sínén, 220 fokon, 25 percig sütöttem.
Utána rögtön kivettem és egy ollóval kettévágtam. Amikor teljesen kihűltek, megtöltöttem.
Töltelék: a habot a fixálóval és a van. cukorral keményre verni. A mandarinokat meghámozni, cikkekre szedni és a cikkeket félbevágni. A félbevágott fánkokat vastagon megkenni a habbal és pár mandarin cikket belenyomni. Összecsukni és porcukorral megszórni.

''Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.''

(#1139) Thrawn válasza Ildika (#1138) üzenetére


Thrawn
félisten

Egyszer én is sütöttem kíváncsiságból és tényleg nem nehéz, bár bondjuk kézzel kikeverni a tésztát nem volt egy leányálom. A kisült fánkokat egy éjszakán át pihentettem (ez elvileg kellett is neki a recept alapján), Másnap kettévágtam és a frissen készített vaníliakrémmel megtöltöttem. Finom lett :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1140) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Sziasztok! :)

Újból jelentkezem, ezennel nem kérdéssel, hanem meg szeretnék osztani veletek egy receptet:

Cézársaláta

Nagyon finom. Elkészíteni is nagyon egyszerű, még én is meg tudtam csinálni (ez nagy szó, még csak rántottát és ilyet tudok). Én speciel magában ettem, úgy is nagyon finom. A hűtést annyira nem szereti, tekintve hogy vannak benne kenyérdarabok.

Szerintem teljesen jó olivaolaj és olivabogyó nélkül is, nálunk éppen nem volt itthon, de nagyon finom lett.

És végezetül két kép:

Cézársaláta kép 1
Cézársaláta kép 2

Jó étvágyat! :))

[ Szerkesztve ]

(#1141) ladybug válasza ipavlidu! (#1140) üzenetére


ladybug
őstag

:) Meg is jött az étvágyam.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1142) dragonfx


dragonfx
veterán

5 pontos bonusz kérdés...

Melyik az a táj Mo.n ahol mindne kajába amibe csak lehet /meg amihez csak lehet enni tejfölt azt megteszik?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#1143) ladybug válasza dragonfx (#1142) üzenetére


ladybug
őstag

Azt nem tudom, de a lányaim nagyon szeretik a tejfölt. A kisebbik még a mákos tésztát is tejföllel eszi. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1144) Dylen válasza dragonfx (#1142) üzenetére


Dylen
aktív tag

Észak-Kelet, Zemplén környéke?
itt szoktunk lecsóba, paprikáskrumpliba, és sokféle levesbe is tenni. Több nem jut eszembe hirtelen.

ja meg töltöttkáposztához is, habart főzelékek...:) nyami

[ Szerkesztve ]

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#1145) ngabor2


ngabor2
nagyúr

vettem egy kevés szárított shiitake gombát. azt írja, hogy 3-4 órára be kell áztatni főzés előtt. meg vettem egy knorr tejszínes gombaszószt. holnap még veszek csiperkét hozzá, és csinálok egy jóóó kis gombás cuccot, csak hús van a fagyasztóban, már kezdem unni :(

vajon a laska az milyen irányban változtatná meg az egyveleget?

[ Szerkesztve ]

(#1146) ladybug válasza ngabor2 (#1145) üzenetére


ladybug
őstag

Sehogyan. Minél több fajta van benne, annál jobb.Fehérbort tegyél bele. ;) Kis zsemlegombóc hozzá?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1147) ngabor2 válasza ladybug (#1146) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a "milyen irányba változtatná" arra vonatkozott, jogy jobb lenne-e tőle, vagy "ütnék egymást", mint a karfiol meg a vargánya (elveszik egymás ízét tapasztalatom szerint. bár frissen meg lehet enni, de külön mindkettő jobb).

egy deci bor miatt nem veszek egy üveggel, és mostanában nem iszok, úgyhogy nem fogyna el. nem zsemlegombóc lesz hozzá (olyat nem is csináltam még), hanem vagy tészta, vagy galuska. a tészta esélyesebb.

(#1148) Kazimír


Kazimír
őstag

Rozmaringos, fokhagymás mustáros szósszal megtöltjük a - természetesen előtte sózott - csirkemellek (vagy darabok) belsejét és szalonnába göngyölve sütőbe tesszük.
35-40 perc fedő alatt, majd 10 a végén anélkül. Időnként locsolgathatjuk a saját szaftjával.
Köretként kuktában főtt kockára vágott burgonya, melyet főzés után még pár percet olajsütőben piríthatunk. Só és petrezselyem került rá tálalás előtt.
Hozzá saláta: Kínai kel, zellerszár, 1 paradicsom, lilahagyma, kapribogyó. Leöntve ecet, só víz, tökmagolaj(!) kombóval.

Hozzá száraz siklósi vörösbor (CS)

Ez volt ma vacsorára. :K

[ Szerkesztve ]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#1149) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

F1!

Szerintetek mit rakjak utra szant szendvicsbe? Kifejezetten olyan kene, ami nem aztatja el, par orat biztos tasiban fog pihenni! En eddig a szalami + margarin komboig jutottem el, segitsetek az elveszett leleknek! :DD

Egyebkent eppen calzone-t csinalok, nemtom ettetek-e mar ilyet, nagyon finomnak tunik mar most is, ha bejon, majd toltok fol kepet! :))

(#1150) Kazimír válasza ipavlidu! (#1149) üzenetére


Kazimír
őstag

tegyél bele még sajtot (létezik sokféle, de lehet helyette/mellette mondjuk juhtúrót is), meg valami zöldet, amit találsz (mondjuk uborka - savanyú vagy kígyó - , paprika, stb.) szerintem ezektől még nem ázik el. A paradicsomtól már igen.
Vagy olajbogyó ha van, az felszeletelve sem rontja el. Retek még nemigen terem, így azt hiába is ajánlanám :)

Calzonét már sokszor ettem pizzériában, kíváncsi vagyok a te receptedre is :K

Be köll fizetni, azt' jólvan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.