Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

RECEPTEK GYŰJTEMÉNYE A TOPIKBÓL

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) PindurAnna válasza Gaborka30 (#1950) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

vidd vissza az üzletbe reklamálni

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1952) Gaborka30 válasza PindurAnna (#1951) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Kipróbálom és megosztom a tapasztalatokat :D

(#1953) PindurAnna válasza Gaborka30 (#1952) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

De a tartozéklistán ott van az üvegtálca?

Valami nagyon finom bejgli receptet keresek :)
Hármat kipróbáltam már, de azok nem voltak jók..nekem soha nem sikerül olyan szép pirosra a teteje, mint mamámnak :( Igaz ő míg élt, kemencébe sütötte, az isteni finom volt :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1954) Gaborka30 válasza PindurAnna (#1953) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Nincs a listán az üvegtálca. Működik.. így is :)

(#1955) PindurAnna válasza Gaborka30 (#1954) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Akkor sok sikert hozzá :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1956) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv!

Remélem jó helyen vagyok. Karácsonyri ajándéknak lenne egy Tefal Actifry Olajsütő.
Ki mit tud róla? Tényleg elég 1 kanál olaj? Bármi tapasztalatot szívesen fogadok, még van uhh?! 22.-e van?! szóval akkor 2 nap :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1957) rii


rii
nagyúr

egyszerű, finom wok receptet tud valaki, zöldségekből? fagyasztottakból?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1958) mormota válasza rii (#1957) üzenetére


mormota
senior tag

hagymát aprítasz, fonnyasztasz olajon
kockázott húst pirítasz benne, só-bors(-szójaszósz)
rányomod a zöldségeket
pár percig főzőcskézed, amíg úgy nem ítéled, hogy eléggé megfőttek

főtt rizzsel tálalod

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1959) rii válasza mormota (#1958) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

és milyen zöldségkeket lehet a legkönnyebben elkészíteni?
gondolom a fagyasztott zöldbab, meg a fagyasztott WOKmix az gyors, (7-10 perc)
és -gondolom- a nyers hámozott krumpli meg sokkal több lehet ....

nyers répa is mennyi wokozást igényel időben?
a B-karotin megmarad benne a hő ellenére?

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1960) mormota válasza rii (#1959) üzenetére


mormota
senior tag

zöldbab, zöldborsó, kukorica, vannak ezek a mixek (ahogy te is mondtad wokmix, meg franciasaláta mix, mexikói mix, stb)
a krumpli is lehet gyors, csak igen apróra kell vágni, meg annak lé kell, amiben főlhet. (azt teszed fel először valami kis vízzel amit a húsra öntesz, hogy főljön) és csak később teszed bele (a vége felé) a zöldeket
a répát is lehet apróra vágni, tapasztalati időm nincs rá.. amikor megkóstolod, és ízlik:P
a B-karotint csak zsírban oldódik, hő hatására nem bomlik.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1961) rii válasza mormota (#1960) üzenetére


rii
nagyúr

csak zsírban? :) szóval olivaolajban nem? (bocs ha ez facepalm-gyanus kérdés volt)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1962) mormota válasza rii (#1961) üzenetére


mormota
senior tag

az olívaolaj is zsír.
zsiradék, ami lehet disznózsír, vaj, olaj. ezért érdemes a zöldsalátára olívaolajat locsolni egy kanálkával, mert úgy jobban szívódik fel a (pl) répában levő béta karotin

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1963) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Ki az a hülye aki kitalálta,hogy a
hagymát víz alatt kell pucolni....??
majd nem bele fulladtam a
fürdőkádba!!!!!!!!!!!!!!!! :C :Y

[ Szerkesztve ]

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1964) Bandi18


Bandi18
tag

Mai menü:

Túrós tészta szalonnával (kedvencem :) )
Túrógombóc fahéjas porcukorral. (Első alkalommal csinálom remélem jó lesz most főzöm :) )

(#1965) Timocicu válasza Bandi18 (#1964) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Akkor túró lesz túróval! :K
Leves: valami túrós?

Nálunk pirított tészta leves és rakott kel a mai hami.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1966) Bandi18 válasza Timocicu (#1965) üzenetére


Bandi18
tag

Leveset nem szeretem :) De a gombóc jó lett.

(#1967) mormota válasza Bandi18 (#1966) üzenetére


mormota
senior tag

leves azért jó, mert nagymértékű folyadékbevitel, ami ugye tudjuk, hogy kell. emellett nem telít is, ha olyan.
meg fogyni is lehet ezáltal levessel :)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1968) rii


rii
nagyúr

ti használtok páraelszívót?

megláttam, hogy negyedévente milyen alaposan kell tisztítani - elriasztott, kedvem sincs rá költeni ... és 60 cm helyem se .. az ablak miatt ...

azt szeretném megkérdezni, hogy a nyitott ablaknál nem minden esetben kifele megy a gőz, igaz? A nyitott ablak még beljebb is viheti a gőz, meg a szagokat.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1969) mormota válasza rii (#1968) üzenetére


mormota
senior tag

panelban nem nagyon kell...

már hogy úgy értem, hogy amikor főzök, és olyan, becsukom a szobaajtót, és nyitom az ablakot

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1970) Integra


Integra
titán

vannak rajtam kívül, akik bio ételeznek, netán nyerskonyha? paleo? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#1971) rii válasza mormota (#1969) üzenetére


rii
nagyúr

há mosmá kva cidri van az ablakhoz és rádaásul nálam nincs ajtó (-: mert aszittem, úgyse használom ... majd lesz ... de most nincs

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1972) mormota


mormota
senior tag

tegnap kipróbáltam valami újat. a lényege, hogy zsírt olvasztok a tepsibe, abba szórom a töménytelen mennyiségű és változatos fűszert, majd a húst és a felaprózott hagymát beleforgatom. mellévágom a krumplit, és lefedve, majd pirítva sütöm.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1973) Bandi18 válasza mormota (#1972) üzenetére


Bandi18
tag

Eredmény ? :D

(#1974) mormota válasza Bandi18 (#1973) üzenetére


mormota
senior tag

ja, hát nagyon finom lett... aranybarna krumpli, enyhén csípős-foghagymás mázban sült hús és hagyma

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1975) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok!

Engem igazán érdekelne, ez a topic, jól el tudok beszélgetni valakivel, ha van rá kereslet :)
Valaki flambírozott már almát és körtét? Rummal, vagy likőrrel?

(#1976) andy83 válasza PindurAnna (#1963) üzenetére


andy83
aktív tag

Ez jóóó!!!!!! :C :C :C

Hétvégén császármorzsa lesz a menü. Életemben először... :)

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1977) mormota


mormota
senior tag

mai fogás tejes-mustáros-fokhagymagranulátumos-borsos pácban érlelt bőrös (mondjuk a bőr és a zsíros része annyira nem jó) malachús volt serpenyőben sütve párolt zöldséggel.

az érdekességét az adta, hogy az éjszakára pácolódó húst szeletre vágtam, (lehetett volna pácba áztatás előtt is...) majd serpenyőben pirítottam meg oldalanként, és végül eáburítottam a páclevet, mintegy szószt csinálva. besűrűsödött a mustáros tej, és a fokhagyma miatt iszonyat finom lett..

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1978) #49553920 válasza mormota (#1977) üzenetére


#49553920
törölt tag

:C

(#1979) mormota


mormota
senior tag

a pizzatészta akkor lesz finom, omlós, és puha, hogy ha meggyúrás, és megrakás után még hagyjuk egy 10-15 percet kelni a tepsiben a gáz tetején melegben.

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1980) Timocicu válasza mormota (#1979) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Tanultam valamit. :R
Mi nagyon szeretjük a pizzát, de kétszer ugyanúgy sosem sikerül a tésztája, hol jó, hol ... :( Biztos függ az élesztőtől, a liszttől, ... stb
Még nem igazán sikerül olyan igazán jó tészta receptet találnom hozzá, ami minden szempontból megfelel a mi ízlésünknek. :(

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1981) mormota válasza Timocicu (#1980) üzenetére


mormota
senior tag

az én receptem egy adag (tepsi) pizzához:
500gr liszt
250-300 ml víz, vagy tej (inkább tej) (nekem legutóbb sok volt a 300ml víz, ezt keverés közben plusz liszttel pótoltam)
kb 1 ek cukor a langyos tejbe
egy élesztő (szigorúan kocka, és nem por)
1-2 ek olívaolaj a keverés közben

ízlés szerint rakható bele oregánó, lenmag, szezámmag, durvára darált bors(!)

keverés, kelesztés, nyújtás, tepsibe rakás, megpakolás, kelesztés, sütés
amennyiben grissini készül, úgy a megpakolás értelemszerűen kimarad

[ Szerkesztve ]

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1982) #49553920 válasza mormota (#1981) üzenetére


#49553920
törölt tag

Ezt a fonalat továbbfűzve, mindenkinek ajánlom az otthoni pizza szósz elkészítését.

Hozzávalók: 4ek olívaolaj
2ek friss oregánó
4 gerezd fokhagyma
1/4ek chili
1/4ek száraz oregánó
1 konzerv hámozott paradicsom
só, bors,
1/2 tk cukor
szódabikarbóna

Az én receptem, több adag pizzához:

Felaprítunk egy kevés friss oregánót (2ek). Egy edénybe olívaolajat (4ek) melegítünk takaréklángon, ez nagyon fontos. Kis melegítés után hozzáadjuk az kicsire aprított fokhagymát (4 gerezd), egy percig hagyjuk az olívaolajba, közbe fakanállal kevergetjük (1 percig), majd hozzáadjuk az oregánót. Folytatjuk a keverést, a legkisebb lángon (1 percig)
Ízles szerint, én ajánlom, adjunk hozza chili paprikát ezt is kicsire aprítva ( 1/4tk), ezután adjunk hozza száraz oregánót is (1/4 tk), egy pár masodpercig meg hagyjuk nehanyszor megkeverjük, de közben egy jó minőségű előre hámozott paradicsom konzervet bontsunk ki, és ontsuk ki egy keverőtálba, majd a kezünkkel kicsit torjuk össze, és mehet bele az olajos, oregánós szószba. Vegyünk fentebb a lángot közepesre, kevergetés közben izésítsük ízlés szerint só,bors, cukor(1/2tk), ehhez merten adjuk hozza a sót és a borsot kb. 35-40 percig marad és közben keverjük.
Most jön a lényeg: (óvatosan ezzel a résszel nem szabad túl sokat belerakni.) a mutatóujjunkat, belenyomjuk egy kis szódabikarbónába, majd kihúzzuk onnan és egy kicsit meg is rázzuk a kezünket, majd hozzáadjuk a szószhoz és jól eldolgozzuk-------- Kész.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1983) Timocicu válasza mormota (#1981) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Ezt ki fogom próbálni! :K

Bár az én tésztám:

- 40dkg liszt
- 5dkg élesztő
- 1dl langyos tej
- pici cukor a tejbe
- annyi víz, amennyit felvesz, kb 1dl
- 1kk só
- 2 ek étolaj

De ez a kelesztés után is olyan laza, hogy nyújtani nem tudom!
Olajozni szoktam a tepsit és olajozott kézzel " nyújtom - húzom " szét a tepsiben.

Nem tudom, hogy a Tiédet, hogy lehet nyújtani, mert arányaiban több folyadék kell hozzá és liszt sem sokkal több. :N Habár, lehet, hogy nem.

Gáztepsihez van ez az adag vagy kisebbhez?

A fűszert én is, a tésztába szoktam tenni, mert nem mindig paradicsomos alappal készítem, van, hogy fokhagymás - tejfölössel.

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1984) mormota válasza Timocicu (#1983) üzenetére


mormota
senior tag

igen gáztepsi

a nyújtás lisztezett asztalon sodrófával történik az 1. kelesztés után

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1985) Timocicu válasza mormota (#1984) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Igen, ezt azért vágom. :B
De az én fajta tésztám gyönyörűen feljön, ( ha a budafoki élesztőt használom ), semmi gond nincs vele, csak éppen nyújtani egyáltalán nem lehet. :(

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1986) andy83


andy83
aktív tag

Egy kis fincsi fánk recept! :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1987) Timocicu válasza mormota (#1981) üzenetére


Timocicu
aktív tag

A só direkt marad ki vagy véletlen?
Némi kis olajat kell tenni a tészta alá?

Mert én tettem bele sót. :U

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1988) Timocicu válasza andy83 (#1986) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Ezt ki is fogom próbálni. Kisfiam a bárányhimlő miatt lemaradt a farsangról, így az ovis fánkozásról is :( De bepótlom Neki és a család többi tagja is szereti a nasit. :K

Rum nem kell bele? Azt hallottam, azt azért teszik bele, bár nem kell csak egy kevés, hogy ne szívjon sok olajat be a tészta magába a sütés során. :U

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1989) mormota válasza Timocicu (#1987) üzenetére


mormota
senior tag

bocsi. véletlen volt. természetesek kell bele. kb 1 mk-nyi

Illusztrálok, tehát vagyok

(#1990) Timocicu válasza mormota (#1989) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Okés, kb annyit tettem bele! :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1991) andy83 válasza Timocicu (#1988) üzenetére


andy83
aktív tag

Szia!

Na, sikerült megcsinálni a fánkot?
A rumos verzióról még nem hallottam, de kipróbálom. :)

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1992) andy83


andy83
aktív tag

Közben itt van pár melegszenvics ötlet is... :U

Nekem a provance-i krémes a kedvencem... :))
Az lehet nincs is benne... :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1993) Timocicu válasza andy83 (#1991) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Még nem tudtam, mert most a pici a beteg. De nincs elfelejtve és megírom, hogy sikerült. :K

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1994) andy83 válasza Timocicu (#1993) üzenetére


andy83
aktív tag

Jobbulást neki!
Aztán készülhet is a finomság az egész családnak! ;)

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1995) Timocicu válasza andy83 (#1994) üzenetére


Timocicu
aktív tag

Tegnap épp ilyet készítettem:

Kekszes-tejfölös süti

Hozzávalók:
60-70 dkg szögletes háztartási keksz
2 nagy pohár tejföl (450 gr)
9 púpos evőkanál cukor
3 cs. vaníliás cukor
1 evőkanál kakaópor

Elkészítés:

Az egyik pohár tejfölt kiborítjuk egy tálba, amiben meg lehet keverni. Hozzáadunk 4 evőkanál cukrot és 2 cs. vaníliás cukrot. Jól elkeverjük.
A másik tejfölt is kiborítjuk és hozzáadunk 5 evőkanál cukrot, 1 cs. vaníliás cukrot és a kakaóport. Ezt is jól elkeverjük.
Egy közepes méretű tepsibe (20x30) lerakunk egy sor kekszet, ráöntjük a vaníliás tejföl 2/3-át, majd rárakunk egy sor kekszet, erre ráöntjük a kakaós tejföl 2/3-át és ismét egy sor kekszet teszünk rá. Erre ráöntjük a maradék tejfölöket, és óvatosan szétkenjük, hogy befedje a kekszet. Villával vagy fogpiszkálóval összekeverjük, amitől hullámos mintát kap. Ezután legalább 12 órára hűtőbe tesszük, hogy a keksz megpuhuljon. Utána megpróbáljuk keksz méretűre szeletelni, vagy ahogy sikerül.

Nagyon finom és mutatós süti.

Gyors, könnyen elkészíthető, egyszerű, cukrász tudomány sem kell hozzá, sem sütés. Pont olyannak is megfelelő, akinek kevés ideje van.

Köszi. :K 7 hónapos és elkapta a nagyobbtól a bárányhimlőt. :O

[ Szerkesztve ]

„Kell, hogy valahol hiányozzak, hogy álmatlan éjt okozzak, hogy valaki, ha nincs is messze, felriadjon minden neszre, hogy én legyek az élete értelme.”

(#1996) andy83 válasza Timocicu (#1995) üzenetére


andy83
aktív tag

Hú, ez nagyon tetszik, mindenképp kipróbálom! :U
És majd töltök fel képet én is róla, h milyen lett. :))

facebook.com/SzeretekMozizni

(#1997) P00By


P00By
nagyúr

Üdv. Vki találkozott már quinoa-ból készült tésztával? :F

(#1998) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#1999) andy83 válasza PindurAnna (#1998) üzenetére


andy83
aktív tag

Ez igen, látom alkottál húsvétkor! :))
Nagyon jól sikerültek! :K

Az alsó egyébként mi? :U

facebook.com/SzeretekMozizni

(#2000) mormota válasza andy83 (#1999) üzenetére


mormota
senior tag

ahogy elnézem: baconnel átkötött leveles tészta...

a másik: éccsanyámtól kaptam, ők is kísérleti jelleggel csináltak:

kisméretű jénait kibéleljük baconnel vagy szalonnával, majd beleszórunk pirított, vagy akár nyers darabolt (kockára) pulykamedaliont. tojást tejföllel, és egy kis sajttal elkeverjük, majd az egészet meglocsoljuk vele, és behajtogatjuk a kilógó bacon és vagy szalonnadarabokat.

sütőben megsütjük, hidegen csodásan vágható.

Illusztrálok, tehát vagyok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.